Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PopBox V8

misiak.pb (93)|25.10.2011 19:38
Novy lacny prehravac
http://www.popbox.com/onlinestore/index.php?pluginoption=catalog&mainItemId=2

Parametre a specifikacia:
HW: Sigma Design 8671, 700Mhz CPU, 256 Mb DDR2 DRAM, 256 MB NAND Flash
Rozhranie:
USB,HDMI 1.3a,AV,LAN
misiak.pb (93)|25.10.2011 19:53
Porovnania, chyby a pod

Porovnanie voci Xtreamer SW2:
Rychly start (cca 10-15 sec)
Rychle reakcie DO
Prehravanie po LAN vsetkeho co domam mam (SW2 po sieti sekal) v roznych bitrate a Samsung OceanicsDemo 40Mbps uz zatrhavalo
Nepodporuje USB DVD mechaniku

Chyby:
Po case prehravania po sieti prehravac sice video prehrava ale uz neprima ziadne prikazy z DO
peatro (1054)|26.10.2011 15:54
dobre, ze tam mas audio synch
jaydoo (542)|13.11.2011 21:58
Táto chyba sa stále ešte prejavuje ?
Chyby:
Po case prehravania po sieti prehravac sice video prehrava ale uz neprima ziadne prikazy z DO
nodiggity (199)|22.8.2012 14:08
Majitelů tady zjevně asi moc není, pokud by někdo chtěl zkušenosti, mám ho už pár týdnů doma. Pro mne to byla cenově dostupná alternativa k PH A300 a jasná volba z důvodu podpory ASS formátu titulků, kdy korektně zobrazuje barvu, umístění, fonty ap. Některé jiné přehrávače (mimo ostatních Popcornů a Boxee Box) podporu ASS sice deklarují, v reálu je ale zprzní na obyčejný bílý text, často i něco horšího.
Krayzie (325)|29.8.2012 08:46
@nodiggity: Ja mam otazku ohladom cover art/metadata. V pripade, ze nazdielam na servri zlozky Movies aj TV series s write access, funguje tato feature korektne alebo su s tym nejake problemy? Prip. by som poprosil a suhrn nedostatkov tohto zariadenia. Vdaka.
nodiggity (199)|29.8.2012 14:56
Co se týká cover art/metadata, tak asi se budeš divit, ale zatím jsem to nezkoušel, ačkoliv je to určitě pro spoustu lidí jeden z důvodů ke koupi Popboxu. Mám docela rád jednoduchost, tudíž používám základní zobrazení v podobě browseru. Můžu ale zkusit, jak to v základu funguje, jukebox nainstalovaný nemám.

Co se týká nedostatků, dopíšu později, teď bohužel není čas :).
nodiggity (199)|29.8.2012 15:55
Tak ty nedostatky:

- přístroj by mohl být trochu svižnější, hlavně při načítání obsahu síťových složek
- drobné problémy při nastavování síťových sdílení, ale poté už je to bez problémů
- trochu víc hřeje, ale to je mi celkem jedno
- při standardním vypnutí má skoro stejný odběr, jako za chodu - zhasne jen kontrolka a HDMI výstup a přístroj de facto běží dál, na druhou stranu je to i výhoda, protože po zapnutí okamžitě zase naskočí, proto přes den to tak nechávám, navíc odběr je dost nízký i za chodu, deep standby se dosáhne dlouhým stiskem vypínacího tlačítka, pak ale trvá start delší dobu
- při přehrávání DVD ISO ze sítě se mi ojediněle stane, že na krátkou chvíli vypadne zvuk, jako by na půl vteřiny přeskočil, nic hrozného
- relativně omezené možnosti při přehrávání hudby
- dost slabá podpora výrobce, poslední FW z 4/12

Zatím vše, budu přemýšlet dál. Jinak za celou dobu se mi zasekl jen 1x. Je příjemně malý, design je střídmý, přední strana by se nemusela lesknout, ale to přežiju, zbytek těla je z kovu. Celkově za ty peníze spokojenost, podpora formátů je ovšem srovnatelná s ostatními (i levnějšími) MMC, pro mě to byla volba hlavně pro ASS podporu.
nodiggity (199)|29.8.2012 23:13
Ještě bych doplnil, že někteří lidé na zahraničních fórech si stěžují, že pokud mají vyvedeno audio z Popboxu přes optický výstup do receiveru, nejede jim DTS zvuk, osobně tento problém nemám. Dále jsou referovány problémy s přehráváním videa z Panasonic kamer a FLAC 24-bit/96kHz, s těmito soubory však osobně taktéž nemám žádný problém.

Pokud tě bude zajímat něco dalšího, stačí se zeptat. Za ty peníze je to fajn mašinka.
Krayzie (325)|30.8.2012 09:55
Vdaka za celkom obsirne zhodnotenie. Ako som pisal, moje potreby su relativne jednoduche (prehravanie hlavne mkv a avi zo servra na sekundarnom TV). Ale potrpim si na vizualnu stranku a preto MMC bez movie wall (movie jukebox) s automatickym ziskavanim info z netu bez zasahu uzivatela, nie je pre mna MMC. Hudbu na tom prehravat nebudem, ISO subory a videa z kamery tiez nie. S cim si ma rozhodne nepotesil su pomale reakcie a slaba podpora vyrobcu, takze zo zoznamu asi vypadava.
nodiggity (199)|30.8.2012 14:49
Aby to nevypadalo, že je V8 nějaký hlemýžď. Problém je, že v adresáři hudby mám opravdu hodně složek, to je určitě důvod pomalého načítání a budu to muset řešit, jinak to zas tak hrozné není. Nemám ovšem srovnání. No a pokud nebudu mít do budoucna žádné problémy, tak je mi slabá podpora výrobce celkem ukradená, protože přístroj už teď umí to, co od něj vyžaduji :).
Pavel_77 (3)|14.12.2012 13:23
Ahoj,
chtel bych tady pozadat o radu.
Z nejakeho neznameho duvodu mi popboxV8 nechce prehravat nektere HD filmy (.mkv) z NASu, ale pokud je prehravam z USB disku pripojeneho primo do popboxu, tak vse jede OK.
Nejdrive jsem si rikal, ze je problem ve spatnem formatu filmu, ale to by nesel prehrat ani z USB, NAS je take OK, protoze desitky jinych filmu ve stejene kvalite a velikosti to prehrava OK.

fw popboxu je aktualni, LAN k popboxu je take OK


Nesetkal se nekdo z Vas s timto problemem? Predem dekuji za kazdy napad, jak to vyresit, rad bych vse prehraval z NASu.
Pytkin (7947)|14.12.2012 14:08
Ides cez lan? Ne cez wifi? Mozno ten nas nedtiha posielat data..
Pavel_77 (3)|14.12.2012 17:08
popbox je pripojeny kabelem, tedy zadna wifi

NAS ma dostatecou vykonovou rezervu, je to rackovy QNAP a vytizenost nasu je okolo 15%, ale pokud by prece jen nestihal, jak vysvetlit, ze vetsina filmu funguje OK, a to i s mnohem vetsim bitratem?
Pytkin (7947)|14.12.2012 17:37
bitrate kolise .. to moze byt rozne .. ale skorej mozno bude mat problem s roznym h264 streamom .. tam je vela moznosti .. mozno ten isty problem ako maju telky ..
Pavel_77 (3)|14.12.2012 17:54
to mas pravdu, ze bitrate kolisa, ale u TV byva problem s tim, ze nejaky film vubec nedokazou prehrat, ale to jsem u popboxu vyloucil tim, ze lokalne z USB vsechno prehrava OK...

Spis nez nejake hadani mozne priciny bych potreboval nejak to zdiagnostikovat, abych vylucovaci metodou nasel pricinu problemu.

- spatny format (kodek) filmu muzeme vyloucit, kdyz to z USB popbox prehraje
- propustnost site asi take nebude problem, kdyz desitky jinych filmu funguji OK
- NAS pretizeny take neni

Otazka je, co je jine z pohledu popboxu pri prehravani z lokalniho USB a z NASu? Nemuze byt nejak nakopnuty samotny kontajner MKV, nepomohlo by jej znovu prohnat pres nejaky soft, ktery by to "opravil", treba mkvmerge?

fakt me zadne rozumne vysvetleni nenapada...
Pytkin (7947)|14.12.2012 18:26
jaj ano .. lokalne z USB ho prehrava .. potom musi byt problem s tou sietou alebo co .. takto .. tie filmy nejdu hrat vobec ? alebo idu a sem tam trhaju ?

prehnat to cez mkvmerge mozes .. ublizit by si im nemal .. ale hovoris ze lokalne z USB hraju .. cize by s nimi nemal byt problem ..
jaydoo (542)|14.12.2012 21:12
Skus vymeniť Lan kabel.