Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s výběrem DVB-S přijímače

osvold (21)|10.11.2011 12:39
Snažil jsem se najít přijímač, který by vyhovoval mým potřebám, ale ztrácím se v tom. Může mi prosím někdo pomoct?
Rád bych koupil přijímač, který bude splňovat následující parametry
1 HD tuner
Příjem kódovaných a FTA programů Astra 1 a Astra 3
Možnost použití Irdeto karty skylink
nepotřebuji žádné sdílení karet, stahování kódu a podobně
PVR a TimeShift ideálně po síti na NAS
Pokud ne NAS tak externí USB disk, přístupný z lokální sítě
nahrávky ukládané nezakódovaně tak, aby je bylo možno přehrávat pomocí XBMC

Vcelku se mi líbí Technisat ISIO S1 ale ten má pro mne zbytečně 2 Tunery, nevím, jak je to s NAS a síťovými funkcemi a neumožňuje bez modulu použití Irdeto skylink karty

Díky všem předem za tipy
interfernet422 (1575)|10.11.2011 14:31
Pokud trváš na přístupu na disk ze sítě, případně ukládání na NAS tak hledej mezi linuxovými přijímači.
KamilZ (10277)|10.11.2011 21:52
[quote=osvold;376978]PVR a TimeShift ideálně po síti na NAS[/quote]
PVR chápu, ale proč timeshift? To mi připadá zbytečné tahat na NAS.
bastlir (3245)|10.11.2011 23:15
[quote=osvold;376978]Snažil jsem se najít přijímač, který by vyhovoval mým potřebám, ale ztrácím se v tom. Může mi prosím někdo pomoct?
Rád bych koupil přijímač, který bude splňovat následující parametry
..........[/quote]

Jestli Ti ještě mohu doplnit seznam požadovaných parametrů, tak to je výstup HDMI a volná šachta pro alternativní modul. Ono totiž spousta majitelů satelitů s trvale zabudovaným a jediným modulem Cryptoworks bude asi s přechodem na Irdeto brzy končit.
Pytkin (7947)|11.11.2011 00:13
preco myslis ? sak ICE karta by im mala ist ..
bastlir (3245)|11.11.2011 00:30
Irdeto ICE jde na Cryproworku dnes. Četl jsem ale tvrzení, že v budoucnu Cryptoworks na Skylinku skončí.
KamilZ (10277)|11.11.2011 07:21
[quote=bastlir;377114]Irdeto ICE jde na Cryproworku dnes. Četl jsem ale tvrzení, že v budoucnu Cryptoworks na Skylinku skončí.[/quote]
Však to může, ale ničemu to nevadí. ICE karta funguje interně (resp. přijímá instrukce) jako Irdeto s tím, že pro CI umí Irdeto překládat/emulovat na instrukce CW. Takže i když Skylink CW vypne, tak se nic neděje (v případě ICE a Irdeto karet).

ICE - Irdeto CryptoWorks Enveloped
bastlir (3245)|11.11.2011 11:15
Nechme se překvapit, až to nastane. Skylink má karty (pokud vím) mimo CW dvě - Irdeto ICE a Irdeto "něco" (už si nepamatuji co :-) ). Ten druhý typ jsme tu řešili na jiném vláknu, protože tato karta má problémy s některými Irdeto moduly.

Idea ale zůstává stejná - je dobré mít jednu volnou šachtu navíc.
interfernet422 (1575)|11.11.2011 12:36
V dokumentu zde je popsáno jak to je s kartami ICE.

A něco je i zde: http://www.skylink.cz/web/structure/61.html
bastlir (3245)|11.11.2011 12:54
Hmm, k přečtení je toho spousta, ale nová karta v CW v Dreamu bez nového modulu mi už prostě nejede.
interfernet422 (1575)|11.11.2011 13:11
Tak to máš teda blbý... Mi karta ICE v uni čtečce v A[COLOR=Red]z[/COLOR]boxu jede bez problémů.
Nemáš to náhodou čisté Irdeto??
KamilZ (10277)|11.11.2011 13:23
[quote=bastlir;377160]Hmm, k přečtení je toho spousta, ale nová karta v CW v Dreamu bez nového modulu mi už prostě nejede.[/quote]
A co je to "nová karta"? ICE nebo jen nativní Irdeto PI-sys? ICE mi ve VU+ Duo jede v UNI bez problémů. S čistým Irdeto PI-sys byly problémy. Jestli jsou problémy i teď, netuším, už to nesleduji, protože jsem koupil ICE. Něco je třeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

[quote=bastlir]Skylink má karty (pokud vím) mimo CW dvě - Irdeto ICE a Irdeto "něco" (už si nepamatuji co)[/quote]
Skylink má jen tři typy karet (Cryptoworks, ICE, Irdeto PI-sys), viz odkaz co sem dával Interfernet422. Všechny ostatní produkty (HD, Next, Výměna, ČT, ...) jsou vždy (teď) založené na ICE nebo Irdeto PI-sys. Nápis Irdeto na kartě ještě nic neznamená, je to jméno firmy(výrobce) a může být i na kartách s kódováním CW. Bohužel se označení "Irdeto" vžilo pro označování kódovacího systému Irdeto PI-sys.

ICE karty ale už moc dlouho jako nové koupit nepůjdou, do doprodání zásob. Půjdou pořídit jen jako výměna, takže kdo chce mít novou kartu, tak by si měl pohnout, aby pořídil ještě ICE, která je univerzálnější a zatím méně problémová v UNI, než čistá Irdeto PI-sys.

Pozn: Na rozdíl od mnohých ostatních má u mě Skylink s ICE velké +, protože se na to také mohl zvysoka vykašlat, vymluvit se na ukončení podpory CW (což nemohl ovlivnit), přejít čistě na Irdeto PI-sys a nedrbat se s ICE, se kterým určitě měl spousty problémů a nákladů.
ucetni (312)|11.11.2011 18:58
prečo je taký problem vyrobiť funkčný softvér aj na uni čítačkach pre čisté irdeto? viem že na amiko alien 8900, je už funkčný plugin mcas , na ktorom ide bezproblémou ICE aj čisté irdeto. do budúcna si myslím, že vývojari sa budú zameriavať hlavne na čisté irdeto, kedže cryptoworks skončí. že ICE karta niečo emuluje vo mne vyvoláva pocit niečoho navyše, čo musí robiť a tým problémy s dekodovaním do budúcna.
drto (341)|11.11.2011 19:42
to ucetni:
ICE karta uz teraz prijma kodovanie programov v irdeto kodovani a pre box to prevadza do crw kodovania. ja pouzivam ICE kartu a ide v aliene ako hodinky. pouzivam oscam a mam kartu nazdielanu aj na svokra (byvame spolu v rodinnom dome) a ICE karta ide pre obidvoch k plnej spokojnosti. svokor ma prijmac satelita2000hd a ide nam to cez cccam protokol.
takze ja si myslim ze k tomuto je momentalne ICE karta dobra. s irdeto kartou si zatial oscam bohuzial neskrtne :) snad v buducnosti to bude o inom.
osvold (21)|11.11.2011 19:49
Děkuji všem. Diskuze o kartách je sice podnětná a zajímavá, přesto želbohu neřeší ani v nejmenším můj problém :D

Dovolím si zrevidovat své požadavky

1 HD tuner
HDMI
audio out přes optiku
Příjem kódovaných a FTA programů Astra 1 a Astra 3
Možnost použití Irdeto PI Sys nebo ICE karty skylink
1 volnou šachtu na modul
nepotřebuji žádné sdílení karet, stahování kódu a podobně
PVR ideálně po síti na NAS
Timeshift na USB flash disk
nahrávky ukládané nezakódovaně tak, aby je bylo možno přehrávat pomocí XBMC
pokud možno pasivní chlazení


Prosím, ví někdo, který přístroj by tohle mohl umět?
Všem předem děkuji za nasměrování.
KamilZ (10277)|11.11.2011 19:55
[quote=osvold;377213]Děkuji všem. Diskuze o kartách je sice podnětná a zajímavá, přesto želbohu neřeší ani v nejmenším můj problém :D...[/quote]
Vždyť jsme Ti to tady psali - Linuxový přijímač ?! Jsou jich spousty, např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
KamilZ (10277)|11.11.2011 20:05
[quote=ucetni;377203]prečo je taký problem vyrobiť funkčný softvér aj na uni čítačkach pre čisté irdeto?[/quote]
Protože UNI čtečka (použitelná pro konkrétní systém pomocí neoficiálního SW) nemůže mít od Irdeto koupenou oficiální licenci (která zrovna levná nebude, Irdeto má jistě z každé licencované čtečky nebo CI modulu pěkné penízky). Tím pádem nemají dokumentaci a musí se vše poměrně složitě zjišťovat, prošlapávat, debugovat, dělat to pomocí reverse engineering atd. Není to nic jednoduchého. Cryptoworks byl profláknutý, u Irdeto to bude jistě také, je to otázka času. Bude to taková neustálá přetahovaná.
bastlir (3245)|11.11.2011 21:19
[quote=interfernet422;377163]Tak to máš teda blbý... Mi karta ICE v uni čtečce v A[COLOR=Red]z[/COLOR]boxu jede bez problémů.
Nemáš to náhodou čisté Irdeto??[/quote]

Nene, je to ICE. Mě to ale netrápí. Mohu do něj cokoliv dodatečně vrazit, vč. modulů.
bastlir (3245)|11.11.2011 21:25
To KamilZ: Já jsem už také realizoval akci "Výměna". Takže ICE.
KamilZ (10277)|11.11.2011 21:35
[quote=bastlir;377231]Nene, je to ICE. Mě to ale netrápí. Mohu do něj cokoliv dodatečně vrazit, vč. modulů.[/quote]
Jaký tam máš SW pro CAM?
bastlir (3245)|11.11.2011 21:41
Dííík, to jsi hodnej. Je však pravdou, že už Dreama nepoužívám, protože je jen SD, mám jej jen jako zálohu a mám ho připojený "v závěsu" za Arivou.
peckavv (7)|11.11.2011 21:48
Zdavím,mám ten samý problém.Jsem v tomle začátečník.Mám TV LG 47le8500 a chci sat.příjímač s příjmem programů od Skylinku.Satelitní přijímač by měl být na nové karty Irdeto,měl by být ve FULL HD 1080p a měl by mít připojení na ext.disk.Samozdřejmě podporu na nový firmware.Prosím o pomoc.Díkec
KamilZ (10277)|11.11.2011 22:00
peckavv (7)|11.11.2011 22:06
Jo díky,ale jaký vybrat?
interfernet422 (1575)|11.11.2011 22:33
bastlir (3245)|11.11.2011 22:35
[quote=peckavv;377243]Jo díky,ale jaký vybrat?[/quote]

Mascom
Mascom.jpg
geronimoh (2327)|11.11.2011 22:40
[quote=peckavv;377238]Zdavím,mám ten samý problém.Jsem v tomle začátečník.Mám TV LG 47le8500 a chci sat.příjímač s příjmem programů od Skylinku.Satelitní přijímač by měl být na nové karty Irdeto,měl by být ve FULL HD 1080p a měl by mít připojení na ext.disk.Samozdřejmě podporu na nový firmware.Prosím o pomoc.Díkec[/quote]

Jaký máš cenový limit? Plánuješ nahrávání pořadů na externí HDD ? Požaduješ, aby byly zaznamenávané v již odkódované podobě ?
peckavv (7)|11.11.2011 22:42
A co Ferguson Ariva 202E,jede na něm Irdeto v pohodě ve čtečce?
peckavv (7)|11.11.2011 22:45
Tak kolem 3000,- nahrávání programů zas tak důležité není
interfernet422 (1575)|11.11.2011 22:49
[quote=peckavv;377260]A co Ferguson Ariva 202E,jede na něm Irdeto v pohodě ve čtečce?[/quote]

Tady čti a studuj: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29798-ferguson-ariva-202e-102e

Pokud chceš certifikovaný přijímač, tak se spíš dívej sem: http://shop.atoselektro.cz/satelitni-technika-prijimace-hd-s-irdeto-cteckou_c494.html
geronimoh (2327)|11.11.2011 22:55
[quote=peckavv;377260]A co Ferguson Ariva 202E,jede na něm Irdeto v pohodě ve čtečce?[/quote]

[quote=peckavv;377262]Tak kolem 3000,- nahrávání programů zas tak důležité není[/quote]

Tak to pro mě zase nahrávání v odkódované podobě a možnost přesunu do PC důležité je.

Ferguson Ariva 202E : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29798-ferguson-ariva-202e-102e

Ověřené funkční kombinace STB a CI-modulů s kartami Irdeto ICE/IRDETO : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27784-overene-funkcne-kombinacie-stb-a-ci-modulov-s-ice-irdeto

Ferguson Ariva 202E jsem se ti chystal navrhnout jako tip k zamyšlení, Irdeto kartu by měl zvládnout a záznam na extení HDD umí tuším v odkódované podobě. Cena příznivá, podpora ukázková ve výše uvedeném vláknu.
peckavv (7)|11.11.2011 22:58
Začíná se mi čím dál víc líbit :-)
geronimoh (2327)|11.11.2011 23:02
Ferguson Ariva má svůj tábor spokojených uživatelů a tábor odpůrců. Ovšem podle mě za tu cenu dostatek muziky :)
bastlir (3245)|11.11.2011 23:08
Z nelinuxových STB bych asi volil nějakou Arivu či Vantage.
bagr3210 (379)|29.12.2011 00:26
[quote=geronimoh;377270]Ferguson Ariva má svůj tábor spokojených uživatelů a tábor odpůrců. Ovšem podle mě za tu cenu dostatek muziky :)[/quote]

jj,je to tak..osobne mam Arivu a jsem spokojen,akorat me ted asi po roku zlobi,proto bych volil jinou masinku..ale pravdou je,at si rika kdo chce co chce,ze za tyhle penize jen tezko neco lepsi sezenes..
Krom toho,co jsem se dozvedel,casto se jedna o problem,ktery lze jednoduse odstranit-inzeniri,jak vsude,nedomysleli par "malickosti".. ;)

[quote=bastlir;377274]Z nelinuxových STB bych asi volil nějakou Arivu či Vantage.[/quote]

Vantage je dle me delo s Arivou nejde srovnavat,krom toho,cenove to je obrovsky rozdil..Mit ale na to,tak urcite bych sel do Vantage..nebo si radeji doplatit...

EDIT: Mozna bych jeste skusil prijimace od AB IPBoxu,konkretne 55HD..Ten je ale tusim Linuxovi prijimac..
karmela (10)|29.12.2011 13:28
Ahoj,

já bych zas potřebovala přijímač se záznamem již dekódovaným a s možností pustit signál do LAN, abych to event. mohla streamovat do druhé TV/ druhého MMC v místnosti o patro výš.
Nebo mi pomůže spíš http://www.tsnova.cz/p51868-scart-scart-bezdratovy-system-5-8-ghz/, abych dostala sat signál do druhé TV? Stačí mi sledování jednoho programu...

Mám UPC/freeSat, takže aby tam šla ta jejich, nejspíš už irdeto karta..

K tomu už hlavní MMC a dobrý HDD a bude :-)

Děkuji
KamilZ (10277)|29.12.2011 13:57
To by jsi měla spíš nějak konzistentně napsat Tvé celkové představy a požadavky, současný stav, co všechno chceš s čím a jak spojit, připojovací možnosti současných spotřebičů (vstupy/výstupy) apod., protože jinde zase sháníš MMC s nahráváním z analogu (https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=387398&postcount=147), takže se můžeš dostat k ne moc ideálnímu řešení...
karmela (10)|29.12.2011 14:25
Jasně, promiň, v jiném vláknu jsem spíš hledala, zda vůbec existuje MMC, aniž bych musela měnit i sat přijímač.

Sestavy přístrojů jsou tyto:
1. TV SAMSUNG PS50C96HDX + domácí kino Samsung HT-TXQ120 + PS3 vč. LAN + UPC Direct (jejich přijímač Philips)
2. TV LG 32LH3000 + DVD LG DVT499H
WIFI síť po celém domě

Požadavky

- nahrávání a přehrávání videa z TV (vlastně UPC Direct)
- stahování videa z netu/streamování TV archívů
- možnost přehrání uložených dat na TV Samsung i TV LG (o patro výš)
- sat TV UPC i na druhé TV LG, postačuje jeden program, nemusí být nezávislé
- víceméně plnohodnotný internet, stačí na Samsungu
- minimální natahování kabelů, ideálně data přes LAN/wifi
- HDD cca 1TB pro ukládání foto/video atd. sdílený pro obě TV, PC
- minimální natahování kabelů (myslím vrtání apod)


Zkoušela jsem i udělat MMC z PS3, ale nepřehrálo mi to některé avi, nezobrazily se všechny fotky, takže jsem byla z toho zklamaná, nemluvě o poznámkách ze strany rodiny :-(.
Začínám tušit, že budou potřeba asi 3 přístroje - HD sat přijímač, pořádný MMC a jedno levnější MMC k druhé TV. Nebo existuje levnější/jednodušší řešení?

Kdyby chyběly ještě nějaké důležité info, doplním..

Děkuji
KamilZ (10277)|29.12.2011 16:12
Začínáš tušit správně :-). Máš docela velké požadavky.

Nejprve obecně:
- vyhni se co nejvíc propojení pomocí analogu (Scart, Cinch)
- vyhni se co nejvíc Wifi, i za cenu natažení kabelu/ů.
- bez připojení PC k TV na plnohotný internet a komfortní stahování videa z netu a streamování TV archívů zapomeň

Můj názor po prvním zamyšlení:
- kup NAS jako datové úložiště
- dole kup DVB-S přijímač, na kterém budeš nahrávat a podporuje vzdálený přístup přes LAN na interní HDD (pak bys nemusela mít NAS, ale NAS je lepší řešení), nebo přímé ukládání na NAS, takže něco na způsob Dreambox, VU+, ...
- dole pořid malé HTPC pro internet, TV archívy na inetu apod.
- nahoře pořiď MMC pro přehrávání věcí z NAS

Jako největší problém vidím dostat v rozumné kvalitě obraz z UPC nahoru. Možná existuje MMC, které by umělo využít možnosti streamování z Dreamboxu/VU+ po LAN, to by pak bylo rozumné řešení bez nutnosti tahat kabely, navíc by to možná šlo i vzdáleně ovládat/přepínat (malé HTPC nahoře by to jistilo na 100%, včetně přepínání) a bylo by to v případě dvoutunerového přijímače nezávislé na tom, co běží dole. Jinak mě napadá do DVB-S připojit HDMI splitter a z něj jeden výstup do TV dole a druhý přes HDMI extender a LAN (musel by tam ale být vyhrazený UTP kabel) nahoru do TV. Tím by ale nešel DVB-S ovládat, jen pasivně sledovat. Ideální by samozřejmě byl druhý DVB-S nahoře.
karmela (10)|29.12.2011 17:06
Hmm.. no to je pěkný, to se dostanu už hodně přes 10tis :-(. Manžel měl představu vše do 5tis :-), akorát to nestuduje, viděl jen MMC v Datartu/Electroworldu..

Bude na čase přehodnotit požadavky... anebo to řešit postupně. Stejně se dříve nebo později neubráním nové, větší a samozřejmě dokonalejší TV místo Samsungu. :-)

Zatím pohádky stahuju na flashku a pouštím nahoře na DVD přehrávači, takže nejprve nějaké datové úložiště sdílené pro obě TV. Už i tady na starém notebooku zápasím s volným místem..
Internet jen na PC nějak přežiju.

Původně jsem si říkala, že když už pořizuju MMC, tak ať nekoupím něco unáhleně, a pak to nebude mít, to co bychom využili lépe, a že při tom zkusím vyřešit jiné neduhy. Akorát se mé požadavky nějak moc rozrostly.

Každopádně děkuji za usměrnění :-)
MartasKP (710)|3.1.2012 21:26
Chlapci,chtel bych pozadat o radu. Schanim pro staricky STB. Dve hlavni podminky jsou HD a nesnadny pristup do menu. To HD je vcelku logicke a ten pristup do menu vysvetlim. Potrebuju tedy proste neco, kde staricci budou moci jen prepinat programy a jinam se nedostanou aby nezpusobili nejakou pohromu v nastaveni. Uz se dedouskovi podarilo na Arive u druhe TV vlezt nekam kam nechtel a skoro byl pruser.
Takze podminky jeste jednou :
HD
pro uzivatele jen prepinat kanaly
cena 2000-2500
UPC kompaktabilni (coz by nemel byt myslim problem)
Pytkin (7947)|4.1.2012 01:03
na ENIGME si vies vyeditovat tlacitka na dialkovom ovladaci .. tam by slo zablokovat vsetko okrem toho co starcekovia potrebuju .. taky ipbox 55HD ..

http://www.abcom.sk/search?query=55hd&ik=&image.x=0&image.y=0
jaydoo (542)|4.1.2012 21:29
[quote=karmela;387454]Hmm.. no to je pěkný, to se dostanu už hodně přes 10tis :-(. Manžel měl představu vše do 5tis :-), akorát to nestuduje, viděl jen MMC v Datartu/Electroworldu..

Každopádně děkuji za usměrnění :-)[/quote]

Tak za 5 tisic sa pri tých Tvojich požiadavkách ani nepúšťaj, ušetríš si čas a nervy. :)
Za viacej ako 10 tisíc to nie je až taký problém vyhovieť tvojim požiadavkám, ale za menej to budú vždy iba starosti.

Ak preveruješ tie archívy, tak je na to najlepšie nejaké HTPC. Aj kvôli internetu na TV. Ostatné riešenia sú vždy polovičaté.
KamilZ (10277)|4.1.2012 21:35
[quote=MartasKP;388577]pro uzivatele jen prepinat kanaly cena 2000-2500 UPC kompaktabilni (coz by nemel byt myslim problem)[/quote]
Ještě je cesta udělat kompletní zálohu na flash, zamknout ji proti zápisu a naučit je, že když něco rozdrbou, tak to jen strčí do satelitu, zapnou, počkají a pak vytáhnou. To by s návodem mohli zvládnout.

Mám ještě někde doma starý Golden Interstar a ten má tyhle kritické položky v menu (Instalace a Uživatelské nastavení) chráněny PINem, to je další varianta.