Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Asus oplay mini plus skusenosti

Gego (4)|10.11.2011 21:15
Zdravim, ma niekto tento prehravac? Ak ano ako ste s nim spokojny. Dakujem
Gego (4)|14.11.2011 22:15
Nikto nema tento player?
Gego (4)|15.11.2011 22:03
Keďže skôr ako som dostal odpoveď, dostal sa mi do rúk tento prehrávač, pokúsim sa o minirecenziu, ako pomoc pri rozhodovaní sa o kúpe tohto prehrávača.
Testované na zariadeniach: TV Samsung LE52B750, Audio Receiver Onkyo TX-SR 608, Repro 7.1,
Iphone 4 IOS 5.0.1, Samsung Galaxy TAB 7 OS MIUI 1.9.2, HDD 3.5 ext.box využité eSATA, router Netgear WNDR 3700 v2gigabit, univerzálne DO Philips SRT 9320/10.
Obsah balenia: Prehrávač,DO+batérie,adaptér s vymeniteľnou koncovkou, HDMI kábel, AV kábel, CD manuál a viacjazyčná príručka.
Konštrukcia je zvládnutá veľmi dobre. Spoje sedia perfektne, trochu mi nesedí vrchná časť. Je lesklá a zároveń vrúbkovaná ala diamant.Z dola gumové nožičky zabránia šmýkaniu zariadenia pri vkladaní usb. Konektory: vzadu LAN, napájanie, eSATA/USB, HDMI, analog AV, optický audio výstup a "dierka" reset. vpredu USB a combo na pamaťové karty, IR prijímač a ON(modrá)/OFF(červená) dióda
Po zapnutí za relatívne krátky čas (v porovnaní s Xtreamer SW 2, ktorého som bol majiteľ. Vačšinu vecí budem porovnávať práve s SW2) sa zobrazilo prvotné nastavenie: jazyk menu, čas a sieť.(v ponuke je aj slovenčina,ktorá je preložená veľmi dobre).
Po úvodnom nastavení som nastavil režim obrazu na 1080p (SW2 má asi v každom smere podrobnejšie nastavenia, ale kľudne postačia aj tieto) zvuk som nastavil cez HDMI "prechod"
ďalej WIFI sieť. V položke aktualizácie FW mi ponúklo novší a to 2.01. Počas aktualizácie sa prehrávač "zasekol" takže som musel na stránky výrobcu a stiahnuť FW na kľúč a postupovať podľa návodu: nahrať FW na root flashky, vložiť do usb a stlačiť reset. Potom sa prehrávač bez problémov aktualizoval.
Menu je spracované jednoducho, ale prehľadne, písmená sú oproti SW2 vačšie. Čitateľnosť je výborná. Reakcia na DO je tiež bezchybná čo sa týka rýchlosti a citlivosti IR (nemusíte mieriť priamo na prehrávač). Trochu mi chýba bliknutie diódy na prehrávači pri stlačení DO, ako signál, že povel bol zaznamenaný. DO je spracované dobre, tlačidlá sú gumové, dobre rozmiestnené, dobre sa stláčajú.Malé výhrady mám na ostré hrany na okraji. Ja používam univerzálne DO, ktoré som naprogramoval pomocou "LEARN" funkcie, keďže v databáze DO nemám značku ASUS. Reakcia na univerzálne DO tiež výborná.
Spustenie filmu neporovnateľne rýchlejšie ako u SW2. Nesprevádza ho nepríjemné praskanie v reproduktoroch ako pri SW2.Obraz je bezchybný u MKV a m2ts, pri divix je kvalita príslušná kvalite nahrávky. Chýba mi tu posun filmu šípkami ako bol u SW2 ( v tomto má xtreamer navrch). Titulky bez chyby, dajú sa rôzne nastaviť. Ďalšia pre mňa chybička je že pri stlačení info počas filmu sa film "pauzne" a info má slabšie informácie o filme.
Mp3 bez problémov, kvalita zvuku príslušná bitrate skladby. Pri kvalitných skladbách je reprodukcia výborná. Skladby Aj filmy sa dajú zoradiť podľa rôznych kritérií.
Súborový manažér postačuje aj keď by mohol byť lepší.
Internetové pripojenie je dobré, nevypadáva (skúšané zatiaľ iba WIFI) po reštarte sa obnoví, čo bol problém SW2 ale fw 3.0.8 to opravil.
Internetové služby ako YOUTUBE bez problémov. Ostatné som zatiaľ neskúšal.
Funkcia O!MediaShare funguje po nainštalovaní "free" aplikácie bez problémov ako na Iphone, tak aj na Androide. Funguje streaming médií uložených v zariadení
alebo priamo z internetu.
Prehrávač sa po hodine od zapnutia máličko zahrial, ale myslím si, že v norme.
Ostatné veci ako prehrávanie po LAN sieti, (ktorá by mala byť gigabitová) kopírovanie a zdieľanie vyskúšam zajtra.
Moje prvé dojmy z tohto prehrávača sú veľmi dobré, pár malých chybičiek by sa našlo. Ale v cenovej relácii od 89€ je to si myslím viac ako dobrý prehrávač. V prípade ak budem kupovať nový prehrávač, vzhľadom na to že nepotrebujem s interným diskom, ASUS je jasná voľba
Napíšte prípadné návrhy čo mám ešte odtestovať.
Tenente (3)|4.1.2012 16:59
ahoj, diky. zrovna si rikam, ze bych si ho poridil. Mel jsem SW2 a take jsem ho vracel. Mam jednu otazku, nacitaji se Ti titulky automaticky po spusteni filmu? SW2 melo strasnou chybu, ze se musely titulky rucne vybirat z nabidky :-/
Leffi (1)|19.1.2012 23:25
Ahoj, stal jsem se pomerne hrdym majitelem tohohle zarizeni a po porodnich bolestech pri upgradu, mam uz se zarizenim jediny problem.
Za ziveho boha nemuzu prijit na kloub funkci RightTXT, ktera by udajne mela automaticky rozpoznavat spravne titulky. Ja to teda pochopil tak, ze je bude spoustet soucasne s filmem. Pochopil jsem to spatne nebo tomu uz nekdo prisel a kloub?

Odesláno z mého GT-S5830 pomocí Tapatalk
Drake89 (293)|1.6.2012 19:56
Zdravim, mam par dni tento prehravac a jsem zatim velmi spokojeny (pokud budete mit nejake dotazy, tak se klidne ptejte),
Zatim jsem vsechny filmy (mkv, divx) rozjel bez problemu, krome jednoho HD filmu v mkv (ma okolo 8Gb) - spusti se normalne, zvuk jde ok, obraz taky, ale strasne se to kostickuje :( Nevite cim to muze byt? Zkopiruju vam sem parametry toho filmu:
Formát : Matroska
Format_Version : Version 2
Velikost souboru : 8,00 GiB
Duration/String : 2h 8mn
Celkový BitRate : 8 896 Kbps
Encoded date : UTC 2012-04-23 20:54:40
Použitý software : mkvmerge v3.4.0 ('Rapunzel') built on May 15 2010 09:38:20
Enkódoval : libebml v0.8.0 + libmatroska v0.9.0

Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L5.0
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 16 frame
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 2h 8mn
Bit rate : 8 271 Kbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 800pixely
Poměr stran : 2,40:1
Frame rate : 23,976 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.225
StreamSize/String : 7,44 GiB (93%)
Enkódoval : x264 core 122 r2184 5c85e0a
Nastavení enkoderu : cabac=1 / ref=16 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=8 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=240 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=crf / mbtree=1 / crf=18.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

Audio
ID : 2
Formát : AC-3
Formát/ : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
CodecID : A_AC3
Duration/String : 2h 8mn
Bit rate : 448 Kbps
Kanál(y) : 6 kanály
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
StreamSize/String : 413 MiB (5%)
Titul : CZ
Jazyk : Czech

Nejde mi to do hlavy, proc to nevali normalne, kdyz mam daleko (asi) kvalitnejsi a slozitejsi filmy, ktere maji i 25Gb a jdou v pohode, to stejne kopie BD disku, ktera ma 38Gb a jde bez problemu.. A tento film ma jen 8Gb a jako jedinej kostickuje, pritom v NTB sel bez problemu :( Diky za rady
Drake89 (293)|1.6.2012 20:03
Dal by se ten film nejak jednoduse predelat treba v mkvmerge, aby pak bezel bez problemu? Pripadne na na jake parametry by se musel zmenit?
bahara (2)|4.6.2012 10:59
Ahoj,
jako majitel tohoto přehrávače se musím zeptat, jak jste vyřešili dvě věci?

1) řazení souborů. Mi se to řadí podle zatím nezjistitelného řádu

2) připojování na exerní disk (NAS), kdy musím pokaždé projít celou cestu až k zařízení.

Máte někdo nějakou fintu, jak minimálně jedničku vyřešit?
KamilZ (10277)|4.6.2012 11:02
[QUOTE=Drake89;412085]Dal by se ten film nejak jednoduse predelat treba v mkvmerge, aby pak bezel bez problemu? Pripadne na na jake parametry by se musel zmenit?[/QUOTE]
Porovnej si to s tím, co Ti jede a zaměř se na:
Format_Profile : High@L5.0
Format_Settings_RefFrames/String : 16 frame
Brutto (65)|13.6.2012 10:49
Cafte. Ako je to s chladicom? Je pasivny, alebo je ho pocut? Skusali ste tam pustit aj 3D material? Dik.
adal (7)|13.6.2012 17:07
Ahoj jaky firmware pouzivate?ja nekdy musim prehravac preflashnout na020300 a pak zase zpet na starsi protoze mi nekdy nechce nacitat soubory na usb hdd.po preflashnuti je to tak 3 dny ok a pak zase zlobi mam ho doma asi 10 dni tak uvazuju jestli to nejit reklamovat
Drake89 (293)|14.6.2012 14:45
[QUOTE=KamilZ;412302]Porovnej si to s tím, co Ti jede a zaměř se na:
Format_Profile : High@L5.0
Format_Settings_RefFrames/String : 16 frame[/QUOTE]

Diky, mrknu na to :)

Brutto: tohle MMC mam pripojene k TV Panasonic TX-P50ST30e a cucim na to ze 3,5metru a zadne rusive zvuky neslysim (ani v noci). Jedine co je trosku slyset je srotovani meho starsiho 100Gb externi HDD :)
A pri koukani na 3D filmy nepozoruji zadnou zmenu ve zvuku..

- - - - doplněno - - - -

Jeste bych se Vas chtel zeptat, jestli je normalni, ze pri kazdem vypnuti a zapnuti se musi vzdy nacitat vsechny filmy z externiho HDD. Mam k O!play mini Plus pripoje dva HDD (1x 100gb v zadnim USB a 1x 1TB v prednim USB) a ten mensi (100gb) se nacte hned- tak do 10sec a ten vetsi (1TB) se cely znovu nacita a vyhledava to vsechny filmy,fotky.. a to trva vzdy odhadem tak 3-5 min. Je to normalni nebo tam mam jen neco spatne nastavene?
michal.h (1)|20.9.2012 10:44
Ahojte. Mám pár dní tento prehrávač a chcem sa poradiť s jednou vecou. Mám k nemu pripojený externý hdd cez USB. Existuje nejaká možnosť ako by som na tento disk mohol po sieti ukladať filmy?
Vopred ďakujem za info.
Drake89 (293)|20.11.2012 13:02
Zdravim, nevite jestli jde u Asus Oplay Mini Plus nastavit, aby se treba po pul hodce, nebo po hodce sam vypnul? Casovac vypnuti..
Drake89 (293)|25.11.2013 20:07
Zdravim, chtel bych se zeptat (je to dle me na 95% blbost ale..), jestli by neslo nejakym USB rozbocovacem zvysit pocet pripojenych externich HDD? Nebavi me totiz furt prepojovat a menit externi disky k Oplay Mini Plus..
Nebo jak jinak resite pripojeni vetsiho poctu "dat" k Oplay? Diky za tipy
Drake89 (293)|19.12.2013 09:48
Ahoj, nevíte zda jde Asus Mini Plus ovládat nějakou android aplikací přes telefon? Chtěl bych to, kvůli lepšímu ovládání Youtube