Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SONY vs. Panasonic

Tarabascz (23)|15.11.2011 09:25
Zdravičko,
prosím o radu při výběru domáceho kina - rozhoduji se mezi Panasonic ( http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Domaci+kino/Systemy/SC-BTT770/overview/7574995/index.html )
ale v recenzi na avmania ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste] )jsem se dočetl že přehrávač měl problemi s přehráváním náročnějších mkv souboru (1080p), ale už neuvedli jaké (zda je nepřehral vůbec, nebo se to sekalo atd...)
máte-li někdo zkušenosti stímto setem napíšte prosím (spokojenost se zvukem atd.).
K Panasonicu jako značce mám osobně víc nakloněno nicméně zn. SONY taky nebude určitě špatná a navíc její výrobky ač bych o to nějak extra stál vždy si najdou cestu přes můj prah bytu :-)))
(nejdřiv VHS video a asi před rokem LCD Bravia) a to jsem si vždy říkal že elektroniku chci mít pouze od Panasonic (ale to je jedno už jsem odbočil).

Set od Sony jsem vybral tento http://www.sony.cz/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-e880
bohužel na tento produkt jsem nenašel žádnou recenzi :-(

přemýšlel jsem taky o nějakém AV recieveru a třeba JAMO repro, ale do panel.bytu myslím zcela zbytečné (by mě asi sousedi hnali jak je znám - nebo já je :-) )

Prosím teda o jakýkoliv názory, zkušenosti s těmito výrobky předem moc děkuji
Marek

PS: Ještě do oka mi tak nějak padl set od LG (ale tady jsem si ne zcela jist kvalitou atd.) třeba se pletu a jsou už někde jinde, ale po "disajnové" stránce jejich sety jsou opravdu hezky zpracované.
http://www.lg.com/cz/tv-audio-video/systemy-domaciho-kina/LG-blu-ray-domaci-kina-HX906PA.jsp
Pytkin (7947)|15.11.2011 09:38
veris tomu , ze hentake palicky budu hrat ? ja by som siel radsej do normalnych reprakov ..
Tarabascz (23)|15.11.2011 10:36
[quote=Pytkin;377985]veris tomu , ze hentake palicky budu hrat ? ja by som siel radsej do normalnych reprakov ..[/quote]

myslím, že na miestnosť 20m2 budu v pohode stačit :-)
a ako som písal bývam v paneláku, takže žiadny extra výkon si ajtak užívať nemožem inak to vieš že by som bral AV reciever a kvalitné repro v dreve (Jamo, Magnat a pod.) ale to sa pohybujeme v uplne inej cenovej relacii.
takže sa uskromním a musím sa rozhodnut medzi uvedenými produktmi.
Pytkin (7947)|15.11.2011 10:42
no ten LG nevyzera zle .. ale pri zvuku hlavne chceme , aby to dobre hralo .. nie aby to dobre vyzeralo :) tu je asi jedina moznost .. ist do obchodu a vypocut si to ..
Tarabascz (23)|15.11.2011 10:45
[quote=Pytkin;378006] tu je asi jedina moznost .. ist do obchodu a vypocut si to ..[/quote]

o to som sa práve včera pokušal v pár elektro obchodov bohužial uvedené modely maju len na objednavku. no objednal si mačku vo vreci.... :-(
eldorado09 (1441)|15.11.2011 11:06
Tarabascz (23)|15.11.2011 11:47
[quote=eldorado09;378014]A ktorý model si bral?

//Recenzia BDV-E880: http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/home-cinema-systems/sony-bdv-e880-1032956/review[/quote]

diky za link na recenziu.
zatial som nevzal ani jeden len sa rozhodujem.
Podľa toho čo som pochopil od maníka, to bohvie ako nedopadlo :-(

"However, the sound lacks the warmth and body you get from separate home cinema speakers, and quality begins to suffer as you ramp up the volume."
Rozumiem tomu spravně že zvuku chybal "smrnc"
kvalita šla do preč... a rozchadzaly sa kanaly či čo?

"I ran into a few problems with the BDV-E880 when running a set-top box through it, as none of the audio options are viewable on screen when you're using the HDMI inputs. You have to use the main unit's front display and the unintuitive handset. But once I managed to get the system to output TV material in pure stereo sound, the audio from the gangly towers and the subwoofer proved adequate for telly addicts"

tuto pasaž som dobre nepochopil nějaký problem so set*top boxom cez HDMI vstup? ja ktomu chcem pripojit HD DVB-S tuner Technisat
eldorado09 (1441)|15.11.2011 11:52
No ani ja neviem, google mi čudne preložil :D. Ale tie testy by som bral s rezervou... Aký máš televízor? Čo očakávaš od kina? Budeš pozerať väčšinou filmy BD, DVD alebo cez USB MKV? Ak správne viem, Panasonic nepodporuje NFTS file system (FAT a exFAT áno).
Tarabascz (23)|15.11.2011 12:00
[quote=eldorado09;378025]Aký máš televízor? Čo očakávaš od kina? Budeš pozerať väčšinou filmy BD, DVD alebo cez USB MKV? Ak správne viem, Panasonic nepodporuje NFTS file system (FAT a exFAT áno).[/quote]

TV mám S Braviu KDL-40V5500.
Mám dost velku zbierku DVD filmov a poslednej dobe už aj filmy v mkv (1080) takže určite chcem využit USB vstup a žena ta chce aby si mohla pustiť nejaké tie jej CD-čka a rádio v obyvačke ale to nie je podstatné :-)
hlavne tie filmy

čo sa týka NFTS file systemu to by mohol vyriešiť v buducnosti upgrade firmwaru nie? a keď nie neva... mám 3 ext. HDD v šuplikoch tak jeden by som naformátoval na FAT.
eldorado09 (1441)|15.11.2011 18:06
OK, lenže FAT file systém podporuje súbory len do 4GB, exFAT vraj už číta aj väčšie file (podobne ako NTFS).
vivid.sk (11472)|15.11.2011 18:46
[quote=Tarabascz;378002]...to vieš že by som bral AV reciever a kvalitné repro v dreve (Jamo, Magnat a pod.) [/quote]

Az na to, ze jamo a magnat ma od "kvalitnych repro v dreve" poriadne daleko (Aby sa niekto neurazil, vyssie rady Quantum sa uz daju pocuvat). Jamo robi z lacnych repro, ktorych su plne webshopy asi najhorsie bedne.

nespekuluj, kup si radsej MMC a k tomu lacne onkyo (set AVR+repro), to je rozumny tip na absolutny kinovy zaklad. Aspon bude muzikalne vyvazenejsi na rozdiel od prebasovanych entry level sraciek Jamo.

P.S. stlpova bedna, ktora vazi 8 kil ma s drevom spolocny akurat to, ze sa tak tvari.
Tolko vazia moje kuchynske 2 pasmove regaliky z 2.5cm hrubej MDF s vyskou 35cm. To len na okraj.

(Pre lepsie pochopenie uvediem iny priklad. Bicykle, ktore sa predavaju v Tesku a Kauflande za 100-150 euro maju s normalnym bicyklom spolocny akurat design. To je vsetko. A tak je to v kazdom segmente).
Tarabascz (23)|16.11.2011 09:03
RE: Eldorado09
ale kukam kukam, že tiež neladiš všetko do jednej značky :-) TV SONY a kino Panasonic :-)
eldorado09 (1441)|16.11.2011 09:23
No tak sa mi podarilo. :D
Tarabascz (23)|16.11.2011 10:35
a spokojeny z touto zostavou?
eldorado09 (1441)|16.11.2011 10:44
S televízorom áno, domáce kino, no má svoje muchy, inak spokojnosť, zatiaľ mi stačí (síce už bola menená mechanika :D)...
gallibob (171)|16.11.2011 20:02
ja to sladil TV i domaci kino a mam to v panelaku, do pokoje cca 5x4m, Sony BDV-E870 a na filmy bych asi nic jinyho nekupoval,tedy v cene kolem 10-12 tis to hrajhe dostatecne,rozhodne to neni prebasovane a samozrejme to neni to sestava za 30tis to je snad jasne vsem.Ovsem pokud hodlas pouzivat domaci kino tak akorat 1x ci 2x do tydne na nejakej film o vikendu + cas od casu nejakou tu MP3, ci nejake hudebni CD(souhlasim ze na muziku to opravdu neni,ale pro bezne hlucheho posluchace to bohate dostacuje),tak je to dostatecny zvukovy system pro normalnich 70% nahluchle populace.Co se tyce filmu tak prehrava 5.1(DTS hraje velmi super a z BD ani nemluve) velmi kultivovane a zvukove to udela bordel dostacujici a pro panelak az,az(kdyz vezmes ze mas ze vsech stran sousedy, tak vic jak 60% zesileni nevyuzijes).No a pokud bys za domaci kino hodlal vyhodit par mesicnich platu pak investuj do neceho co ti tu radi mistni odbornici,samozrejme ze maji pravdu,za tim si stojim i ja, ale me za tyto penize dostacuje plasove domaci kino a pro "bezneho" financne omezeneho neaudiofila, je toto dostacujici,celkem dobre hrajici a cenove odpovidajici zarizeni(tj. tedy lonsky model co mam ja,ted nejak netusim co stoji letosni,akorat vim ze ma ovalne repro a ty se mi moc nelibi,zase ma 2 HDMI vstupy coz je velike +).Jinak na prehravani MKV a jinych veci urcite MMC,sice domaci kino neco malo prekouse,ale stoji to za prd,rozhodne pocitej s investici do nejakeho MMC...
Tarabascz (23)|17.11.2011 00:21
RE: eldorado09

šuhaj mal si pravdu, stiahol som manual ktej hračke zo stranok panasonicu a je to tam o systeme suborov, ešte skusim zisti či nevydali nejaky firmware ktorý by toto odstranilo inak moje filmy v mkv čo maju viac ako 4GB (a to je vacsina) by mali smolu tým padom asi volím SONY.... dufam že u nich je to v poho.
USB zařízení
-Toto zařízení nezaručuje spojení se všemi USB zařízeními.
- Toto zařízení nepodporuje nabíjení USB zařízení.
- [BTT770]
Používáte-li komunikační videokameru TY-CC10W nebo
bezdrátový síťový adaptér DY-WL10, připojte je do zásuvky
na zadní straně zařízení. (􀀾 73, 92)
≥ Je podporován systém souborů FAT12, FAT16 a FAT32.
≥ Toto zařízení podporuje USB 2.0 High Speed
(vysokorychlostní USB 2.0).
≥ Zařízení může podporovat pevný disk formátovaný jako
FAT32.
Některé typy pevných disků mohou vyžadovat použití vlastní
externí napájecí jednotky.

Karta SD
≥ Použití karet miniSD, microSD, microSDHC a
microSDXC je možné, ale s použitím kartového
adaptéru. Obvykle se buď dodává spolu s
uvedenými kartami, nebo si jej zajistí zákazník.
≥ Za účelem ochrany obsahu karty přepněte
přepínač ochrany proti vymazání (na kartě SD) do
polohy “LOCK”.
≥ Toto zařízení je kompatibilní s paměťovými kartami SD, které
odpovídají formátům FAT12 a FAT16 standardu pro
paměťové karty SD s paměťovými kartami SDHC ve formátu
FAT32 (nepodporuje dlouhé názvy souborů) a s paměťovými
kartami SDXC v exFAT.
≥ Při použití paměťové karty SD s nekompatibilními počítači
nebo zařízeními by mohlo dojít k vymazání zaznamenaného
obsahu v důsledku formátování karty apod.
≥ Využitelná paměť může být o něco menší než kapacita karty.
eldorado09 (1441)|17.11.2011 10:09
Sony síce podporuje NTFS (podľa techn. údajov), ale ako pracuje s MKV, neviem... Ako písal vyššie Gallibob, multimediálne centrum je najlepšie riešenie...
Tarabascz (23)|17.11.2011 11:23
[quote=eldorado09;378404]Sony síce podporuje NTFS (podľa techn. údajov), ale ako pracuje s MKV, neviem... Ako písal vyššie Gallibob, multimediálne centrum je najlepšie riešenie...[/quote]

takuto odpoveď som dostal zo Sony Centra ohľadně modelu BDV-E880 :-)

Prehravac podporuje externi pevny disk ve formatech FAT32, NTFS a exFAT.
Taky je podporovan .mkv format, ale jen v kontejneru MPEG-4 AVC
Pytkin (7947)|17.11.2011 23:33
hehe .. to nejaky mudrlant pisal .. asi myslel v kodeku MPEG4avc (cize H264) ..