Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vylepšení zvuku TV

cockasparkem (2)|20.11.2011 15:01
Zdravím, včera jsme přivezli novou TV (Panasonic VIERA TX-P42G30E) a zajímaly by mne možnosti jak vylepšit zvuk. Nejsem žádný audiofil, jde mi o za co nejméně peněz, co nejvíce muziky. Takže jaké mám možnosti? Stačí koupit lepší repro? Nebo musím kupovat zesilovače, domácí kina, recivery atd?
Díky za odpovědi ;)
vivid.sk (11472)|20.11.2011 15:06
[quote=cockasparkem;379080]...jde mi o za co nejméně peněz, co nejvíce muziky. [/quote]

To samozrejme nejde. V tomto segmente to plati doslova. Cim lepsie lepsie repro, tym viac muziky. Tym vyssia cena.

Iste, ze musis kupit zosilnovac/AVR + bedne, pripadne obe veci v sete (vid nizsie). Samotne repro nestacia.

Ako dobry zaklad postacia napriklad oblubene: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[bez orientacnej ceny radit nejde]
KOCOUR65 (653)|20.11.2011 15:15
nechapu co chces vylepsovat na zvuku z tv - myslis ze pocasi bude lepsi kdyz ti to hlasatelka oznami zesilene na velkych reproduktorech
geronimoh (2327)|20.11.2011 15:43
[quote=KOCOUR65;379082]nechapu co chces vylepsovat na zvuku z tv - myslis ze pocasi bude lepsi kdyz ti to hlasatelka oznami zesilene na velkych reproduktorech[/quote]

Zvuk je polovina zážitku při sledování televize, takže počasí lepší nebude, ale zážitek ze sledování předpovědi ano :D
KOCOUR65 (653)|20.11.2011 19:31
mozna pro tebe kdyz patris do rady slepcu ktreri jsou odkazani na usi - normalni clovek kouka na tv ocima
Ivo Mašek (10205)|20.11.2011 19:41
No ale jsou i tací, co mají v nabídce fimové kanály a tam je zvuk stejně důležitý, jako obraz. ono to opravdu s kvalitním zvukem pak vypadá jinak, mnohem lépe.
Samozřejmě, že nebudu potřebovat kvalitní zvuk na (vylhané) zprávy, a nebo Nova-šou superstar :-D
vivid.sk (11472)|20.11.2011 19:44
[quote=Ivo Mašek;379129]....a nebo Nova-šou superstar :-D[/quote]
Preco nie? To nieje o zvuku? (nechajme teraz kvalitu interpretov a ich vykony, ale v tychto show byva casto ziva kapela a muzika casto vyborna a live).

Ja uz by som bez externych repro nepozeral ani spravy. Ten plechovy prejav internych repro otravuje pri akomkolvek prejave - aj pri ludskej reci, ktora je taktiez dolezita.
Ivo Mašek (10205)|20.11.2011 19:46
.... ovšem mnohé výkony superšoumenů ..... (a dost rušivý efekt tleskajících a pohvizdujících a mnohdy i řvoucích - vše překřičet - moderátorů, ...)
Heartwork (2358)|20.11.2011 19:50
Kocour je spíš takovej srandista, tipuju, že má doma hifi za statisíce a teď se hlasitě chechtá. :-E
geronimoh (2327)|20.11.2011 20:06
[quote=Heartwork;379133]Kocour je spíš takovej srandista, tipuju, že má doma hifi za statisíce a teď se hlasitě chechtá. :-E[/quote]

Kocour je rejpal :D
bastlir (3245)|20.11.2011 20:09
To Cockasparkem:
Tvému požadavku rozumím, protože zvuk mého Sama mě také otrávil (malé reproduktory), a proto jsem to začal řešit. Jelikož zvuk jde reálně z TV vydolovat jen dvěma způsoby (sluchátkovým a optickým výstupem), zvolil jsem zatím sluchátkový výstup, ke kterému jsem připojil velké dřevěné aktivní repro 5,1 od Geniusu. Dokonce jsem si koupil i "chytrou krabičku", která převádí optiku na cinche do analogu, ale výsledek nebyl uspokojivý. Proto si teď po Vánocích hodlám koupit receiver 5,1 s několika optickými vstupy. Včera jsem se ptal kámošů - audiošílenců, jestli by mně doporučili také Sama, ale prý je to šit. Tak asi budu vybírat u Panasonoců, Toshiby či Soňáků. Ještě nejsem rozhodnutý.
vivid.sk (11472)|20.11.2011 20:21
[quote=bastlir;379137]Proto si teď po Vánocích hodlám koupit receiver 5,1 s několika optickými vstupy. ... Tak asi budu vybírat u Panasonoců, Toshiby či Soňáků. Ještě nejsem rozhodnutý.[/quote]

To myslis vazne? Horsie 3 znacky si si snad ani nemohol vybrat (este v zozname chyba Samsung :D, Toshiba ani neviem ci nieco take robi).
geronimoh (2327)|20.11.2011 20:30
[quote=bastlir;379137]Proto si teď po Vánocích hodlám koupit receiver 5,1 s několika optickými vstupy. Včera jsem se ptal kámošů - audiošílenců, jestli by mně doporučili také Sama, ale prý je to šit. Tak asi budu vybírat u Panasoniců, Toshiby či Soňáků. Ještě nejsem rozhodnutý.[/quote]

Narozdíl od "vivid.sk" si nemyslím, že by to byly špatné značky (ovšem Panasonic a Toshiba se momentálně AV Recieverům asi moc nevěnují a z výběru bych je vyřadil), sám mám AV Reciever SONY z Espritové řady. Kdybych kupoval AV Reciever dnes, tak asi Pioneer, nebo Onkyo. Kdybych byl v balíku, tak Harman Kardon.
vivid.sk (11472)|20.11.2011 20:32
Ano, treba uprimne povedat, ze sony sa po rokoch vratilo do tohto segmentu a vo vyssich cenovych hladinach zacalo robit pouzitelne modely. Ale donedavna to bola katastrofa.

naopak, medzi klasickych vyrobcov AVR patria: Denon, Onkyo, Pioneer, Yamaha, Marantz, Harman Kardon a medzi nimi by som aj vyberal.
geronimoh (2327)|20.11.2011 20:36
To vivid.sk : máš pravdu
bastlir (3245)|20.11.2011 20:43
Ale jooo! :D Já jsem v tomto mimo mísu a také nejsem nijak náročný. Až přijde čas, budu se tím vážně zabývat.
geronimoh (2327)|20.11.2011 20:52
[quote=bastlir;379149]Ale jooo! :D Já jsem v tomto mimo mísu a také nejsem nijak náročný. Až přijde čas, budu se tím vážně zabývat.[/quote]

Vánoce už jsou za dveřmi, ale neboj, my ti poradíme, co si pořídit ... ;) :-D
bastlir (3245)|20.11.2011 20:53
[quote=geronimoh;379151]Vánoce už jsou za dveřmi, ale neboj, my ti poradíme, co si pořídit ... ;) :-D[/quote]

No to také od vás očekávám, ne?! :D
cockasparkem (2)|24.11.2011 16:20
[quote=bastlir;379137]To Cockasparkem:
Tvému požadavku rozumím, protože zvuk mého Sama mě také otrávil (malé reproduktory), a proto jsem to začal řešit. Jelikož zvuk jde reálně z TV vydolovat jen dvěma způsoby (sluchátkovým a optickým výstupem), zvolil jsem zatím sluchátkový výstup, ke kterému jsem připojil velké dřevěné aktivní repro 5,1 od Geniusu. Dokonce jsem si koupil i "chytrou krabičku", která převádí optiku na cinche do analogu, ale výsledek nebyl uspokojivý. Proto si teď po Vánocích hodlám koupit receiver 5,1 s několika optickými vstupy. Včera jsem se ptal kámošů - audiošílenců, jestli by mně doporučili také Sama, ale prý je to šit. Tak asi budu vybírat u Panasonoců, Toshiby či Soňáků. Ještě nejsem rozhodnutý.[/quote]

To zní zatím nejrozumněji, fakt se mi do toho nechce moc investovat, ale je mi jasný, že od toho potom nemůžu moc očekávat. Každopádně si myslim, že cokoli jinýho než origo zvuk bude lepší :)
geronimoh (2327)|24.11.2011 18:43
Jistě, i pokud pustíš zvuk z TV přes minivěž, tak bude mnohem lepší, než z reproduktorů na televizoru. Ideál je samozřejmě AV Reciever a kvalitní reproduktory.
Hornet F-18 (1328)|25.11.2011 18:11
cockasparkem,
nenapisal si cenu, ktoru chces/mozes investovat.
Riesili sme to takym salamunskym rozhodnutim, kupil som maly 2.1 system Genius s oddelenym zosikom za nejakych 30€ (urcenym viac k vyleseniu zvuku z PC), a v najblizsej dobe - trochu nasetrit :-) kupit nieco solidnejsieho( mozno tu spominane Onkyo).
Zvuk je o dost lepsi ako z telky, aj ked z vyskami si moc nerozumie, ale zatial staci.
Pripojene z audio vystupu - 2 cinche

http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem=16691&ctNode=147&mp=1

nekamenujte ma za to :-)