Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poprosim o radu odbornikov

qwepo (16)|29.11.2011 18:45
Dobry vecer,
obraciam sa na odbornikov pre radu.
Konecne mi konci viazanost TV od Orange a chcem prejst na satelit od Skylink, alebo CSlink (neviem ktory je lepsi. skuste poradit). So sat. technikou nemam ziadne skusenosti.
Doma mam spravenu lokalnu 1GB siet s 3-oma pocitacmi, 3ks mediacentrum Xtreamer, 2ks LED, 1ks Smartv LED. Data ukladam centralne na server synology 4TB. Do tohto by som chcel zakomponovat satelit. Budem potrebovat 3x HDTV settop box (vystup HDMI, pouzivam Av receiver). Dva kusy musia vediet nahravat.
1. Tu je otazka, ci viem nahravane data tlacit po sieti na server, alebo iba lokalne na hdd?
2. V akom formate su data nahrane?
3. dualny tuner nepotrebujem - nevyuzijem
4. K zakl. baliku programov chcem dokupit aj rozsireny. Ide mi o zdielanie karty medzi troma settop boxami nech neplatim 3x. Viem ze to dajako ide, ale som z toho magor. Presiel som si toto forum, ale nejak som nezmudrel hlavne z vyrazov ako newcs, oscam... Princip zdielania kariet po sieti mi tiez nie je jasny. Ako ani samotne verzie kariet cryptowork a pod. Ak mi to niekto objasni, budem velmi vdacny.
5. Aky LNB modul treba?
Rozvod kablov po byte mam uz spraveny. Od miesta kde bude satelit mi vedu 3 kable k miestam kde budu settop boxy.
Chcem Vas poprosit o radu, ake settop boxy budu pre mna vhodne a ako nazdielat karty.

Vopred Vam dakujem
drto (341)|29.11.2011 19:36
no v prvom rade by si mal napisat kolko si ochotny do toho investovat a podla toho sa ti bude dat blizsie poradit.
1. data po sieti sa daju "tlacit" a kedze chces dva ktore maju nahravat a "tlacit" data posieti tak tu by som volil 2x linuxovy STB (amiko alien, ab ipbox 99HD, dreambox 800se popripade dreambox 8000)
2. väcsinou TS format ale to zalezi od boxu
3. to je na tebe
4. kartu na domace zdielanie jednoznacne Skylink ICE (nie IRDETO !!!)
5. tomuto moc nerozumiem lebo je bud LNB alebo modul. ak lnb tak je to v podstate jedno a pocet LNB zalezi od toho kolko druzic chces prijmat. a modul ti treba nebude kartu si strcis do... :D (humor) citacky kariet v boxe.

ale ako som uz pisal v uvode zalezi kolko mas na toto vsetko bubacikov :)
zicofot10 (69)|29.11.2011 20:00
Nemyslel -LNB modul třeba "monoblok"
drto (341)|29.11.2011 20:01
no to sa tu musi vyjadrit on :D
qwepo (16)|29.11.2011 20:05
Myslel som modul na satelite. Ale z toho co som prersiel na webe, tak potrebujem 4x vystup.
Ale aj tak by som Vas este poprosil, ako sa tie karty zdielaju, aky hardware a software treba pouzit?
To DRTO: tie settop boxy co si vymenoval v bode jeden vedia teda po sieti nahravat data aj na server?
Dakujem
qwepo (16)|29.11.2011 20:09
Tie prve dva co si spominal (amiko alien, ab ipbox 99HD) maju celkom fajn cenu. To by slo. Len je tu stale ta otazka nahravania na server. Nechcem mat data rozhadzane na N zariadeniach po byte. Dakujem
Dagy2 (3153)|29.11.2011 20:13
1/ tlačiť dáta sa dajú, len si musíš vybrať taký prístroj ktorý to vie.
4/ so zdieľaním do budúcna by som nepočítal, takže veľké investície do tohto stavu by som nerobil. A načo platiť? Aby ten Skylink neskončil rovnako ako grécko alebo slovenské nemocnice.
5/ potrebuješ LNB quad, ktorý má 4 výstupy pre 4 tunery. Ty budeš mať obsadené z toho 3.

Moje protidotazy:
- načo chceš aby nahrávali dva tunery a nie jeden alebo všetky 3 ? Čo ten tretí? Inak nahrávanie na USB vie dnes každý šrot, otázka je len ako spoľahlivo
- vieš načo slúži dvojtuner keď si ho zhodil okamžite zo stola?
qwepo (16)|29.11.2011 20:37
- Z casu na cas si potrebujem pracovne nahrat nejake veci. Potrebujem to v HDTV kvalite. A druhy nahravatelny STB je pre dceru. Treti je len do kuchyne.
- ak som to spravne pochopil. Nepotrebujem riesit dve druzice. A ani nepotrebujem sledovat inaksi program ako ten prave nahravany.
K tomu tvojmu bodu jeden. Vies mi prosim nejaky konkretny poradit?
Nemyslim si, ze skylink skonci nejak zle. Stoji za nimi celkom slusna skupina zralokov. A platit im budem. Sice iba za jednu kartu.
Z akeho dovodu by zdielanie malo skoncit? Nevyznam sa v problematike. Preto sa pytam.
Dakujem
drto (341)|29.11.2011 20:47
to dagy2:
share az tak skoro neskonci to si teda nemyslim isto to nebude za rok ani dva :D takze toho by som sa nebal

to qwepo:
amiko alien dokaze nahravat po sieti na zdielany disk a na AB IPbox sa ti mozem spytat kolegu co ho ma ale predpokladam na 99% ze aj tento box to vie. a zdielanie sa bat nemusis. ako si uz pisal skylink ma nahrabane az az a nemyslim si ze tych par ludi co vyuzivaju domace zdielanie ich zrujnuje. ale ako som pisal na domace share treba mat rdsej Ice kartu lebo s Irdeto kartou si moc nepomozes.
qwepo (16)|29.11.2011 21:00
to drto: dakujem za odpoved. aj ta cena toho stb je priazniva.
Vies mi este prosim poradit ohladne toho zdielania ako na to (ako to vobec funguje)? V tychto veciach som fakt neni doma.
Dakujem
qwepo (16)|29.11.2011 21:10
Este otazka: ako sa dostanem prave ku karte Ice? To si mozem v skylinku nejak vybrat? Asi debilne otazky, ale fakt som v tomto smere lama.
Dakujem
Dagy2 (3153)|29.11.2011 21:27
qwepo - za skylinkom už dávno nestoja žraloci ale šetrílkovia z holandska.
Vieš ako vzniklo Holandsko? Oni pôvodne žili v Škotsku, ale keď videli ako Škoti nezodpovedne utrácajú a mrhajú všetkým, tak sa proste museli odsťahovať. A keďže sa im zdalo mrhaním zeme vytvoriť novú krajinu vysušili si kus mora.

Preto si myslím, že ak sa niekto z nich pustí do aspoň povrchnej kontroly zvyklostí CS trhu prvé zatrhnú zdieľanie. Alebo si myslíte, že investícia do Irdeta (problémy ktoré boli s odladením funkčnosti ICE museli stáť miliony) je len tak pre srandu králikom?

ak nepotrebuješ sledovať niečo iné než to čo sa nahráva, tak jednotunerový prijímač je OK.
S jednou družicou nebudeš mať všetky programy SkyLinku (napr. Eurosport) - len aby si s tým počítal.
drto (341)|29.11.2011 22:01
[quote=Dagy2;381167]
Preto si myslím, že ak sa niekto z nich pustí do aspoň povrchnej kontroly zvyklostí CS trhu prvé zatrhnú zdieľanie. Alebo si myslíte, že investícia do Irdeta (problémy ktoré boli s odladením funkčnosti ICE museli stáť miliony) je len tak pre srandu králikom?[/quote]
a preco platforma "CanalDigitaal" funguje na share doteraz ???? to nemali holandani dost casu na to aby to stopli???
myslim ze keby vsetci mooooooooooooc chceli tak to spravia ale tym by prisli o nemale peniazky :) aj ke je to share ale niekto to platiti musi a na tom zarabaju prave spominane platformy.
P.S.
neber to v zlom :D
Dagy2 (3153)|29.11.2011 22:11
drto v kultúrnej časti európy sa to nerieši preto, lebo v holandsku, nemecku a pod sú síce všetci sporovliví ale nekradnú a vysoko si ctia prácu iných. Takže ak nájdeš 10 šerovaní v Holandsku budú z toho 5-ti poliaci ktorí tam pracujú, 3-ja slováci a 2-ja česi.

A to myslím smrteľne vážne. Bohužiaľ je to tak.
drto (341)|29.11.2011 23:22
[quote=Dagy2;381189]drto v kultúrnej časti európy sa to nerieši preto, lebo v holandsku, nemecku a pod sú síce všetci sporovliví ale nekradnú a vysoko si ctia prácu iných. Takže ak nájdeš 10 šerovaní v Holandsku budú z toho 5-ti poliaci ktorí tam pracujú, 3-ja slováci a 2-ja česi.

A to myslím smrteľne vážne. Bohužiaľ je to tak.[/quote]
ked budem mat plat ako holandan tak si kludne budem platit 45€ za full skalink ponuku a nebudem sa nad tym ani zamyslat :) ale kedze u nas bezne ludia zarabaju 300 - 400€ mesacne v HRUBOM tak nech sa nikto na mna nehneva ked sa snazim setrit kde sa da. (a argumenty ze ked na to nemam tak nech nepozeram TV neberiem) a len tak mimochodom ja na to mam a nemam share :) ale priznam sa skusal som to a v podstate je to vcelku dobra sranda :D a je to za malo penazi hodne muziky :)
bastlir (3245)|30.11.2011 02:08
[quote=qwepo;381109]..... chcem prejst na satelit od Skylink, .......[/quote]

Doporučuji Skylink, protože má asi lepší nabídku a hlavně si můžeš k hlavní kartě pořídit za pár zlatek její sestřičku tzv. NEXT. V současné době už asi nekoupíš nic jiného jak Irdeto, či Irdeto ICE, která je ochotnější ke spolupráci.

Co se týká sdílení (sharing), jen maličkost - je nezákonný. Nicméně s tímto si vždy poradily STB s Linuxem. Jenže ty jsou zase drahé. Nastavení nahrávání přímo na server (NAS) je sice reálné, avšak v praxi nikoliv bez problémů, protože se může NAS v tvém případě v jednou okamžiku vypořádávat s několika požadavky na přístup. Pro nahrávky v HD kvalitě bych volil raději nějaký STB s HDD a u těch ostatních skutečně stačí flashka. Jak tu bylo již napsáno, formát uloženého souboru převážně bývá " *.ts ".
LNB neboli konvertor musíš koupit s tolika výstupy, kolik budeš mít STB. Dnes je už velmi slušný výběr, a to dokonce se šumovým číslem kolem 1.
Pokud ještě nemáš parabolu, nekupuj nic pod osmdesátku. Dobré jsou pětaosmdesátky Mascom.
SlavoF (834)|30.11.2011 09:31
[quote=bastlir;381238]..... a to dokonce se šumovým číslem kolem 1.[/quote]
to pamätám ešte z pred 25 rokov :D
bastlir (3245)|30.11.2011 10:44
[quote=SlavoF;381283]to pamätám ešte z pred 25 rokov :D[/quote]

Mí národové mi rozumí. :D
SlavoF (834)|30.11.2011 15:29
[quote=bastlir;381308]Mí národové mi rozumí. :D[/quote]
[quote=qwepo;381109]Dobry vecer,
obraciam sa na odbornikov pre radu.
Konecne mi konci viazanost TV od Orange a chcem prejst na satelit od Skylink, alebo CSlink (neviem ktory je lepsi. skuste poradit).[COLOR=Red] So sat. technikou nemam ziadne skusenosti. [COLOR=Black].....[/COLOR][/COLOR][/quote]
šak ja nič, len aby sa qwepo niekde v obchode za každú cenu nedožadoval šumového čísla 1 , neviem či by mu to predajca ešte vedel splniť :eek:
ale o nič nejde, len som si tak podrypol :D
jarino1978 (8045)|30.11.2011 17:15
[quote=drto;381218]ale priznam sa skusal som to a v podstate je to vcelku dobra sranda [/quote]

no veď ťa humor prejde, keď ti nejaký rusák vybieli účty, alebo ťa nahlási na políciu....
drto (341)|30.11.2011 17:22
[quote=jarino1978;381399]no veď ťa humor prejde, keď ti nejaký rusák vybieli účty, alebo ťa nahlási na políciu....[/quote]
jaaaaaaaaaaaj aby si sa ty neozval s niecim proti ze :) neviem preco by mi mal niekto bielit ucty ked ku nim nema pristup :D nikto iny okrem mna (a manzelky :D) nevie cislo mojho uctu a neni som blbec aby som ho kazdemu vytruboval.
a aj keby si trebars ty vedel cislo mojho uctu je ti to v podstate na nic pretoze z nejakym cislom uctu toho moc nenarobis ze ano :)
bavorak (1494)|1.12.2011 13:53
to uz s cislom karty celkom dobre nakupis :-)