Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příjem 3D na LG monitor, ale co?

intago (255)|1.12.2011 08:01
1/jsem fanda do 3D. Kabel v domě nemáme, tak uvažuji o satelitu, a 3D monitoru
https://www.svethardware.cz/recenze-lg-d2342p-cinema-3d-neuveritelne-pasivni/33430
Ale problém, dva si stěžují, že tenhle 23 palcový 3D monitor za pouhých 5500.- má malou hloubku 3D obrazu. Na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] dokonce jeden píše, že ho šel vrátit. To prý ani 3D není! Nemáte podobnou zkušenost? Nebo doporučujete raději tuhle telku?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

2/Ale co chytat? Před rokem a půl vyšel tu tenhle smutný článek
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Chtělo by to napsat současný stav, prostě se věnovat co v 3D vlastně je. Televizí s 3D je spousta, i stránek o nich, ceny už nejsou špatné. Měly by být tedy stránky o 3D programech. Kde ale jsou?? Tak nějak nemohu nic najít. Brava 3D je jen na vážnou hudbu:
http://www.brava3d.com/?p=33&date=1322953200#top
3D promo asi má jen pár klipů a Canal 3D je u nás nedostupný
3/Nač tedy kupovat 3D telku? Leda jen na přepočet 2D-3D. Jaké s ním máte zkušenosti?
Dagy2 (3153)|1.12.2011 10:04
Intago keď som videl v roku 1984 v Sovietskom zväze dva 3D filmy tak to bolo skutočne niečo nevídané. Preto ma potešilo, keď po štvrťstoročí prišiel IMAX 3D k nám a predviedol zopár zaujímavých snímkov ako napr. film zo stanice ISS a podobne. Veľké plátno, pekný zážitok.

Ale čo chceš preboha pozerať v 3D na 23" monitore? To myslíš ako že vyskočí na teba z neho krokodíl a uhryzne ťa? Veď by sa neprepchal cez tak malú uhlopriečku.
Momentálne trochu chodím po obchodoch pretože uvažujem o výmene telky a potrebujem veľkosť 55÷60". O 3D mi nejde, pretože na to si zájdem do kina. Ale zaujímal ma rozdiel medzi pasívnym zobrazením od LG a ostatnými. Ako treba povedať, že skúšobné sľučky vyzerajú celkom OK, ale na tak malej ploche (55") je to aj tak o ničom. Forget monitor na 3D. Možno je to OK tak na hry.
interfernet422 (1575)|1.12.2011 10:18
intago, pokud jsi fanda 3D, tak si zajdi do IMAXu a nekaz si 3D zážitek koukáním do trouby. Dokud nebudou pořádné 3D projektory tak žádná televize ti správný zážitek nezprostředkuje.
A kdo říká něco jiného tak nepřizná, že vyhodil peníze za 3D blbost.
intago (255)|1.12.2011 11:06
[quote=Dagy2;381555]Ale čo chceš preboha pozerať v 3D na 23" monitore? To myslíš ako že vyskočí na teba z neho krokodíl a uhryzne ťa? Veď by sa neprepchal cez tak malú uhlopriečku.
Momentálne trochu chodím po obchodoch pretože uvažujem o výmene telky a potrebujem veľkosť 55÷60". O 3D mi nejde, pretože na to si zájdem do kina. Ale zaujímal ma rozdiel medzi pasívnym zobrazením od LG a ostatnými. Ako treba povedať, že skúšobné sľučky vyzerajú celkom OK, ale na tak malej ploche (55") je to aj tak o ničom. Forget monitor na 3D. Možno je to OK tak na hry.[/quote]

proč ne? Důležitý je přece úhel pozorování, k menšímu monitoru sedneš blíž než k telce či Imaxu. ostatně ten článek ho dost chválí.
Čím je úhlopř.větší, tím stejně musíš dál, jinak 3D nefunguje, to mám odpozorované na předváděčkách LG v Tescu i jinde. Jeho pasivní systém se mi zdá lepší, ale poloviční rozlišení je ale znát, řádků je mín.
intago (255)|1.12.2011 11:09
[quote=interfernet422;381559]intago, pokud jsi fanda 3D, tak si zajdi do IMAXu a nekaz si 3D zážitek koukáním do trouby. Dokud nebudou pořádné 3D projektory tak žádná televize ti správný zážitek nezprostředkuje.
A kdo říká něco jiného tak nepřizná, že vyhodil peníze za 3D blbost.[/quote]

jak už jsem psal, mě se na předváděčkách 3D líbí na LG. Rozhodně je to daleko lepší, než jen HD. I přepočet chválím. Člověk se musí uskrovnit... a nečekat na holografii
Dagy2 (3153)|1.12.2011 11:20
intago ale předváděčka na 10 minut a normálne pozeranie telky sú dve úplne iné veci.
takže namiesto skromného 3D monitora radšej normálnu a veľkú TV