Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NTFS pro Popcorn Hour A-210?

Deee-aN (190)|15.12.2011 21:53
Zdravím!

Už jsem z toho trošku Jarmil, tak se chci zeptat odborníků.:)
Mám v hledáčku výše zmíněné MMC a rád bych do něj dal už částečně plný 2TB Samsung naformátovaný na NTFS. PCH A-210 funguje s EXT2/EXT3, ale u USB zařízení se v návodu píše: [QUOTE]The attached USB storage devices must be formatted with Ext2 / Ext3 or FAT16 / FAT32 in order
to be compatible with your NMT . This will enable you to upload, change or execute files
(NTFS and HFS formatted drives are read-only).[/QUOTE]
Platí to i pro SATA? Bude to vyžadovat formát disku při prvním spuštění?:(
Pytkin (7947)|16.12.2011 00:39
takto .. popcorn bez problemov pouziva NTFS disky .. ale nevie na ne zapisovat .. a nemoze si na ne nahrad svoje softwary .. cize ti nepojde samba , ftp, ... ale prehravanie filmov ide .. dokonca NTFS disk v popcorne a jeho pripojenie cez usb k PC .. to je najrychlejsia cesta , ako dostat filmy na harddisk popcornu , bez vyberania harddisku ..
Deee-aN (190)|17.12.2011 16:50
Díky za reakci!:)

Takže se mi ho nebude snažit naformátovat, když do něj zapojím poloplný HDD?
Ta nemožnost použít FTP mi docela vadí, mám to tu na to nachystané a používám to.
PC se zapojuje, předpokládám do toho USB-B s nápisem "USB-PC". Řešit to Wi-Fi donglem do toho vedlejšího klasického USB asi nepůjde, že? Rozumějte, nechce se mi tahat další kabely :-((:-E
Asi to nakonec dopadne tak, že disk půjde do PC a z něj to budu pouštět přes MMC :rolleyes:. Pak se ovšem musím naklást na otázku, jestli platit za "prázdný" Popcorn.... Měl by někdo tip na spolehlivé MMC bez HDD? Jde mi o osobní zkušenosti. Podle recenzí jsem si koupil Aušus O!Play HD a připojil se tak davu dalších konzumentů prášků na nervy :-k:D:D
Pytkin (7947)|17.12.2011 17:13
no .. ak tam das NTFS disk tak to normalne vsetko bude fungovat .. sam som to tak chvilu pouzival .. FTP, samba , a ostatne veci (tzv. NMT applikacie) potrebuju disk mat naformatovy v linuxovom formate .. lebo si na NTFS nevedia zapisovat .. je este moznost zinicializovat disk v popcorne .. on si disk rozdeli na 3 particie .. dve male , pre svoje veci a jednu velku , kde si davas filmy .. ta sa potom vo windowse da preformatovat na NTFS .. cize bezia NMT appz , a aj disk je v NTFS .. ale stale nevie zapisovat , takze to FTP a SAMBA sa neda vyuzit .. je to len dobre na to, ak chces popcorn pripajat cez USB k pocitaci .. a kopirovat filmy cez usb (co je najrychlejsi spodob, ako dostat filmy na disk) ..

USB dongle tusim nejake existuju .. nemam skusenost .. pouzivam siet ..

co ti brani niekde si pozicat disk , na ten skopirovat filmy , henten disk zinicialiozvat v popcorne a potom na neho nakopirovat filmy ?
Deee-aN (190)|17.12.2011 18:49
[quote=Pytkin;385372]co ti brani niekde si pozicat disk , na ten skopirovat filmy , henten disk zinicialiozvat v popcorne a potom na neho nakopirovat filmy ?[/quote]
Popravdě... Nebýt taková situace v cenách HDD, jaká je, vůbec bych to neřešil a koupil nový.
Vyhovuje mi to, že s NTFS můžu kdykoli disk strčit do PC a rovnou s ním pracovat. Když tu teď přemýšlím, nenapadá mě ze známých nikdo, kdo by měl cca 1TB disk k zapůjčení...:(