Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Potřebuji tuner??

coltcha (9)|19.12.2011 00:06
Zdravím, omlouvám se asi za hloupý dotaz:

V současnosti máme po baráku rozvedený pozemní vysílání. Na baráku máme i společný satelit a kdysi pán co to má v baráku na starosti nabízel že tam může přepnout lidi pokud budou chtít z pozemního vysílání přejít na satelitní. A dodával, že k tomu stačí karta za 2000Kč a neomezeně mám přístup asi k 16 kanalům (byl to tuším CSlink nebo skylink - je to dýl, takže ten počet kanálů asi před tím cca rokem mohl sedět).

Moje otázka zní jestli na takto takto rozvedený satelitní signál budu potřebovat setopbox+CA modul+kartu nebo mi stačí už jen ta CS/SKylink karta + modul, který dám rovnou do televize. Zkrátka jestli na tom baráku už není něco co zastupuje roli settopboxu?

Vím že bych se měl asi ptát v baráku, ale toho pána nemohu dlouhodobě zastihnout a svátky se blíží :)

Díky
Pytkin (7947)|19.12.2011 00:35
no ak mas v telke DVB-S(2) tuner , tak ti staci IRDETO dekoder a skylink/cslink karta .. ak nemas , potrebujes satelitny priamac ..
interfernet422 (1575)|19.12.2011 08:32
V teoretické rovině ano. Ale víme jak je ten rozvod udělán? Je skutečně někde umístěn multiswitch a zapojené rozvody do všech bytů? Není to třeba uděláno přes standard UNICABLE?
Coltcha ty musíš v první řadě zjistit jak je ten rozvod udělán a co potřebuješ pro příjem. Pokud nemůžeš moci pána sehnat a máš v TV satelitní tuner tak můžeš vyzkoušet i bez karty příjem FTA programů ČT24 a Óčko, pro ty není karta třeba. Pokud v TV satelitní tuner nemáš, tak si někde od známého půjčit a vyzkoušet stejně. Pokud to pojede, tak ti nic nebrání v instalaci. Pokud ne, tak bez pána co to zařizoval/zprovozňoval se dále neposuneš.