Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat - problem s aktivaci karty

hepios (11)|25.12.2011 11:01
Dobry den, mohl by mi prosim nekdo poradit, uz jsem v koncich. Mel jsem prijimac HOMECAST S3000CR se cteckou cryptoworks + starsi kartu cryptoworks. Koupil jsem si novy prijimac Technisat technibox SIR se ctectou irdeto. Volal jsem na cslink, kde mi pani operatorka nabidla zaslani karty "vymena" pro irdeto. Obdrzel jsem kartu irdeto, kterou jsem nasledne aktivoval a prevedl si svuj ucet na tuto kartu - na webu v sekci kontrola karty, se pise, ze karta irdeto je aktivni (s mymi predplacenymi programy) od 23.12 a kdyz jsem kontroloval starou kartu cryptoworks, tak mi to napsalo, ze aktivni neni. Ted kdyz dam Irdeto do technisatu po naladeni vsechn programu na obou astrach mi to pise, ze sluzba je aktualne kodovana = kartu irdeto to rozpoznalo, ale muj ucet asi ne. Zkousel jsem vypnout, zapnout, nechat na ct1 pro nahrani impulsu celou noc a nic. Pro zajimvaost jsem zkusil pripojit stary prehravac se starou kartou cryptoworks a svete div se - ono to porad funguje. Vsechny kanaly jako predtim... Mohl by mi, prosim, nekdo poradit, co mam delat? Dekuji moc
sirdo (1320)|25.12.2011 14:34
kontaktovat CSLink?...
hepios (11)|25.12.2011 14:40
Tam uz jsem volal trikrat a pani mi rekla, ze je vse ok, ze mam ucet prevedeny na nove karte Irdeto a melo by to fungovat... popripade vymenit prijimac - ale technisat je snad dobra znacka ne?
sirdo (1320)|25.12.2011 15:02
[quote=hepios;386566]Tam uz jsem volal trikrat a pani mi rekla, ze je vse ok, ze mam ucet prevedeny na nove karte Irdeto a melo by to fungovat... popripade vymenit prijimac - ale technisat je snad dobra znacka ne?[/quote]

TechniSat je samozrejme kvalitna znacka(aj ked tento model nie je cistokrvny TechniSAT) a tento model ma dokonca certifikaciu SkyLink Ready (viem ty mas CSLink), takze IRDETO kartu ti musi schrumat bez problemov. nemas nahodou kartu vsunutu do pristroja naopak? nepokusam sa ti vysmievat, mne sa nieco podobne podarilo dnes v praci ked som vsunul SkyLink ICE kartu do Opticum 4060CX chipom smerom dole a ono to malo byt "logicky" chipom smerom nahor a tiez mi vypisovalo, ze vsetko je naladene len zakodovane ako v tvojom pripade...
hepios (11)|25.12.2011 17:21
Diky za rady. Kartu jsem zkousel tak i tak a diky otovrum na vrchni strane tam vidim, ze ctecka je dana tak, ze kartu musim davat cipem dolu... Ono vlastne cipem nahoru mi to pise smartcard nerozpoznana... Asi pred hodinou mi prestala fungovat i ta stara karta cryptoworks. Takze jsem nahranej a nemam nic :-) Irdeto stale u kodovanych programu pise "sluzba je aktualne kodovana"... uz me fakt nic jineho nenapada, kde muze byt problem... :-/
sirdo (1320)|25.12.2011 17:29
[quote=hepios;386597]Diky za rady. Kartu jsem zkousel tak i tak a diky otovrum na vrchni strane tam vidim, ze ctecka je dana tak, ze kartu musim davat cipem dolu... Ono vlastne cipem nahoru mi to pise smartcard nerozpoznana... Asi pred hodinou mi prestala fungovat i ta stara karta cryptoworks. Takze jsem nahranej a nemam nic :-) Irdeto stale u kodovanych programu pise "sluzba je aktualne kodovana"... uz me fakt nic jineho nenapada, kde muze byt problem... :-/[/quote]

tak skus kartu vytiahnut a zasunut pri zapnutom STB. mne sa nieco podobne stalo s HD+ kartou. zasunutu som ju mal spravne(chipom dole), ale aj tak mi hlasilo, ze karta je nerozpoznana, tak som ju vytiahol a opat zasunul na doraz a voalá HD+ ponuka nabehla :)...
KamilZ (10277)|25.12.2011 19:31
Případně zkus pro jistotu na fóru parabola.cz požádat o zaslání refreshe, ale přečti si tam nejdřív pravidla.
sirdo (1320)|25.12.2011 20:07
[quote=KamilZ;386613]Případně zkus pro jistotu na fóru parabola.cz požádat o zaslání refreshe, ale přečti si tam nejdřív pravidla.[/quote]

refresh si nevie urobit aj sam cez svoj ucet u CSLink?...
KamilZ (10277)|25.12.2011 20:14
[quote=sirdo;386623]refresh si nevie urobit aj sam cez svoj ucet u CSLink?...[/quote]
Pokud se něco za poslední měsíc/dva nezměnilo tak ne (CSLink nemám, takže na 100% to aktuálně nevím), na rozdíl od Skylinku. Jedině přes operátory nebo přes někoho, kdo má vstup do servisní části webu.
sirdo (1320)|25.12.2011 20:15
[quote=KamilZ;386626]Pokud se něco za poslední měsíc/dva nezměnilo tak ne (CSLink nemám, takže na 100% to aktuálně nevím), na rozdíl od Skylinku. Jedině přes operátory nebo přes někoho, kdo má vstup do servisní části webu.[/quote]

sa len pytam, som SkyLink-only user a tam sa to da pokial ma pamat neklame...
hepios (11)|25.12.2011 22:40
Vytahnul jsem, zasunul jsem, vypnul jsem, vytahnul jsem, zapnul jsem, vytahnul, vypnul... uz jsem vazne zkusil vse, co jsem se ruzne na parabole a tvfreaku docetl... o tom refreshi jsem cetl, ale na parabole nejsem regnuty a registrace jsou docasne preruseny :D na cslinku v uzivatelske casti primo moznost refresh neni, takze to asi vypada, ze mi nezbyva nic jineho, nez-li zitra opet zavolat na cslink... mimojine jsem si zkusil jen tak koupit sport na mesic kreditni kartou, coz znamena, ze by to tam melo byt hned a taky se tak stalo - prisel mi mejl, ze programy jsou an teto karte aktivni (chtel jsem zkusit moznost, ze prevadeni mych dosavadnich programu je zpozdene. Avsak ani tyto nove dnes koupene programy se mi nerozbehly. Je mozne, ze to ma cslink pres svatky az tak zpomalene, ze mi ta stara karta prestala fungovat se tridennim zpozdenim a ted se provadi prevod meho uctu na novou kartu? Protoze opravdu ta stara karta prestala fungovat az dnes odpoledne, i kdyz jsem ten prevod delal uz ve ctvrtek a pani operatorka mi tvrdila, ze karta cryptoworks je timto momentem nefunkcni a ihned by mela fungovat irdeto? :)
mirekv (7169)|26.12.2011 17:37
Ještě zkusit v jiném přijímači pokud je ta možnost.

Pro zajímavost: výměnu jsem dělal na jaře a starou kartu do přijímače už nedával, ale mám ji ve čtečce Phoenix v PC a cz programy fungují dodnes, slovenské postupně umřely.
JOSCER (94)|27.12.2011 11:12
A nebude problém úplně někde jinde? Není možnost si od někoho půjčit jinou Irdeto (nebo ICE) kartu a tu vyzkoušet?
Jak se karta chovala v prvních 20 dnech po vsunutí do přístroje? To by mělo "běžet" Global Free, které není závislé na tom, jestli už je karta registrovaná nebo ne.
sirdo (1320)|27.12.2011 22:22
[quote=JOSCER;386918]A nebude problém úplně někde jinde? Není možnost si od někoho půjčit jinou Irdeto (nebo ICE) kartu a tu vyzkoušet?
Jak se karta chovala v prvních 20 dnech po vsunutí do přístroje? To by mělo "běžet" Global Free, které není závislé na tom, jestli už je karta registrovaná nebo ne.[/quote]

aku ICE? on ma CSLink, tam nieco take neexistuje...
hepios (11)|29.12.2011 08:30
Dekuji vsem za rady a napady. Po pulhodinovem (!) rozhovoru s operatorem cslinku a nekolika refreshich mi karta nabehla. Plyne z toho jedine - cslinku chybi na webovem rozhrani v uzivatelske sekci moznost refresh karty...
sirdo (1320)|29.12.2011 19:38
[quote=hepios;387351]Dekuji vsem za rady a napady. Po pulhodinovem (!) rozhovoru s operatorem cslinku a nekolika refreshich mi karta nabehla. Plyne z toho jedine - cslinku chybi na webovem rozhrani v uzivatelske sekci moznost refresh karty...[/quote]

rad pocujem, ze to dobralo dobreho konca:)...