Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

multimedialní centrum nebo speciálně postavený PC?

gallibob (171)|8.1.2012 16:38
takze pri dnesnich cenach 8397,- s DPH komplet samozrejme i s dalkacem a tou klavesnici bez techto komponentu je to knicemu.No neni to spatna cena,ale stale je to 2x tolik nez bezne MMc.No jeste uvidim,posledni dobou posilhavam po MMc s androidem + dlasim systemem a celkem se mi zamlouvaji(specialne eGreat EG-R200S [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ).Akorat ze sem mimo youtube zatim nikde nenasel poradne recenze ci reakce uzivatelu, je to moc novy a naposled sem diky koupe novinky dopadl tak jak sem dopadl viz vlakno Asus O!play HD2.Jeste uvidim jak dlouho vydrzim snaset ten asus o!play.I tak moc diky za rychlou reakci,mozna to taky vzdam a neco postavim,naposled kdyz sem to resil tak me to cenove vychazelo na cca 10-12 tis coz je celkem posun v cene hodne dolu...

PS:tech 5 min je trosku pretazenych za vlasy ne to sis nestacil ani vybalit naradi:)
Pytkin (7947)|8.1.2012 16:41
tak tak .. keby napisal 7 minut .. tak ok .. nech nezeram .. ale 5 ? ne ne .. to sa neda ..
hroch1 (118)|8.1.2012 17:08
[quote=Pytkin;389774]stavba 5 min ?[/quote]

spíš míň, desku přišroubuješ 4ks šroubků a zapojíš 4 konektory, ale nedělal jsem to na čas ani to nestopoval, myslím že o to tu nejde
hroch1 (118)|8.1.2012 17:23
gallibob - tu klávesnici jsem nakonec nekoupil a vzal místo ní ten DO, první uvaha totiž byla rozdělit HDD na Openelect a Win7, nakonec jsem ale nechal pouze Openelect a používám DO, v případě nouze se dá připojit jakákoliv klávesnice v domácnosti. Než sem koupil SSD jel jsem 3 dny z USB flash a rozdíl jsem žádnej nepoznal, takže odečti SSD a klávesnici, protože to je příslušenství navíc, které k MMC taky nemáš v balení. Další věc je, že jsem bral jednu z nejlepších desek miniITX a case podle desinu, cena se dá samozřejmě srazit levnější deskou, case a 2GB pamětí a bude to pořád výkonější než MMC. Ale rozhodně to tu nechci nijak obhajovat, sám jsem chtěl MMC koupit a rozdílů jsem si byl vědom.
gallibob (171)|8.1.2012 17:41
[quote=hroch1;389786].... Ale rozhodně tu nechci nijak obhajovat, sám jsem chtěl MMC koupit a rozdílů jsem si byl vědom.[/quote]

ja prave taky a jediny co mi na mmc chybi momentalne sou 3 veci(at uz berem asus o !play HD2 jako smejd tak me by nevadil kdyby...)Tou prvni je u me neschopnost prehravace radit slozky a soubory na nasu podle abececy(je to podle nejakyho klice,ale jakyho netusim a je vtom strasny zmatek).
Druhou veci je puvodne deklarovany internetovy prohlizec, na ktery jaksi asus pozapomel,at by byl jakykoli,byl by,ale proste se na nej vykaslaly(dokazu bez nej zit,ale cas od casu by se hodil)...
Treti sou internetove archyvy televizi(ani ne tak pro me jako pro moji zenu)sice se muze divat v loznici pres PC ,ale to pak ja musim koukat sni a to me VADI:)
Ja celkem nepotrebuji ostatni vychytavky typu internetovych radii ci youtube atd... ani nepotrebuji vestavny HDD ci prehravani BD ISO ci 3D(na to mam TV a BD prehravac a oba to umi bez problemu)ci wifi(at zijou kabely a 1Gb/s),proste chci prehravac co cas od casu dokaze otevrit stranku na internetu a umi prehravat videa z nasu a zvladne archyvy ceskych TV a na to mi stale PC pripada zbytecne,ale jak pises pokud bych postavil HTPC tak bych mel vsechno po hromade a bez problemu.Ono to ve finale stejne tak dopadne jen se mi do toho nechce,preci jen MMC jen zapojis do zasuvky a fleschnes firmware,no uvivdime.
Pytkin (7947)|8.1.2012 18:43
ono .. zasadna vec, ktora rozlisuje prehravace je prisposobenie sa vstupu a vystupu .. To , ze prehravac (ci uz PC/HTPC alebo MMC) prehra vsetko co doneho dame .. To uz dnes viac menej funguje , a ocakavame to od pristroja .. Ci tieto data vie korektne prehravat , to uz tahe bezne neni .. Prva vec je , ze sa vystup HDMI musi prepnut na konkretnu frekvenciu .. cize ak je video 23.976, tak vystup musi byt 23.976 .. A druha dalsia vlastnost je fajt , ked sa pripojit telka , tak prehravac dekoduje zvuk a posiela PCM stereo , cize telka ho zahra .. Ked sa k nemu pripoji receiver , tak nebude zvuk dekodovat a posle von DTS/AC3 alebo proste co vo videu je a o dekodovanie sa postara receiver .. Tieto veci su klucove a rozdeluju uroven zariadeni .. Niektore to robia korektne .. Vacsina to robi zle ..
komir (12)|8.1.2012 19:08
hroch1 : skúšal si na tom HTPC prehrať 3D Bluray ja mám toto : https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=374738&postcount=3
3D Bluray som skušal cez PowerDVD 11 Ultra aj cez TotalMedia Theatre 5 3D efekt tam je ale seká mi obraz neviem či mám niečo zle nastavene alebo to nestiha procesor alebo čím to môže byť normalne Bluray to prehrá bez problémov zaťaženie procesora cca 20% ale pri 3D Bluray je zaťaženie procesora 100 % OS mám Win 7 64b
hroch1 (118)|8.1.2012 21:22
komir - to jsem nezkoušel, nemám 3D TV, ale můžu testnout nějaký sample jestli to poběží. Nejsem si teď moc jistej, jestli tyhle desky podporujou HDMI v1.4 ale myslím že ne, tím by to být nemohlo? Máš HDMI kabel v1.4?
vivid.sk (11472)|9.1.2012 19:37
Co sa tyka automatickeho nastavenia vystupu na 23.976, islo to v pohode? (ziadny tearing, alebo desynchronizacia, alebo preskocenie snimku raz za cas? - napriklad v MPC-HC - tearing test).

Myslim, ze radeony 6xxx tiez maju moznost nastavenia fps priamo na 23.976 (ako aj moja ATI 54xx v notebooku, ale nepodarilo sa mi testoch uspesne absolvovat tearing test bez obcasneho cuknutia, preto som na to zvedavy)
PV_ox (182)|14.1.2012 21:17
[quote=vivid.sk;390083]Co sa tyka automatickeho nastavenia vystupu na 23.976, islo to v pohode? (ziadny tearing, alebo desynchronizacia, alebo preskocenie snimku raz za cas? - napriklad v MPC-HC - tearing test).

Myslim, ze radeony 6xxx tiez maju moznost nastavenia fps priamo na 23.976 (ako aj moja ATI 54xx v notebooku, ale nepodarilo sa mi testoch uspesne absolvovat tearing test bez obcasneho cuknutia, preto som na to zvedavy)[/quote]

Jak je na tom s tearingem ION2? Mám Atom 525, ION2 a provozuji na tom XBMC, ničeho jsem si zatím nevšiml, ale třeba jsem to nekrmil tím "správným problémovým" obsahem.

Kde by se mohly problémy případně vyskytnout (v XBMC pod Windows 7 nebo v XBMC pod Linuxem)?

Máš k dispozici odkaz na nějaký ten tearing test?

Díky.
hroch1 (118)|14.1.2012 22:26
[quote=vivid.sk;390083]Co sa tyka automatickeho nastavenia vystupu na 23.976, islo to v pohode? (ziadny tearing, alebo desynchronizacia, alebo preskocenie snimku raz za cas? - napriklad v MPC-HC - tearing test).

Myslim, ze radeony 6xxx tiez maju moznost nastavenia fps priamo na 23.976 (ako aj moja ATI 54xx v notebooku, ale nepodarilo sa mi testoch uspesne absolvovat tearing test bez obcasneho cuknutia, preto som na to zvedavy)[/quote]

Jak to mám otestovat v openelect? V menu video výstupu mám nastaveno 1920x1080 a 23.976, zatim jsem pouštěl většinu filmu ve 23.976 a myslim že pár jich bylo 24, problém jsem nikde nepozoroval ale popravdě ani nevím co pozorovat mám. Vím že se píše, že při určitém nastavení se film trhá, ale nevim proč. Jaký je rozdíl jestli nastavím 23.976, 24, 30 , 50 nebo 60 v openelect?
paja truhlik (138)|19.1.2012 19:24
Ahoj, vracím se zpět vůbecnebyl čas problémy se stavbou se naskytly ale to tu nepatří, chci se zeptat jenom máme tuhle sestavu na satelit a má otázka je zda pude připojit 3 TV a co ktomu bude potřeba zatím mám pro sebe koupenou TV, sat.příjmač a kartu dekodovací.
náš satelit obsahuje toto:
1.Satelitni konvertor 0,2 dB Monoblock TWIN pro 2 TV.
2.2x satelitní příjmače.
3. Satelitní Parabola 80AL EMMe Esse

Díky chci připojit k tomu 3 TV.
KamilZ (10277)|19.1.2012 20:07
Jak chceš připojit 3 DVB-S tunery k monoblocku se dvěma výstupy? Kup si monoblock quad. Předpokládám, že když máš jen 2 DVB-S přijimače, tak máš minimálně jednu TV s DVB-S tunerem nebo jak by jsi to chtěl jinak řešit? Chceš mít předpokládám vše nezávislé? Pokud máš dvoutuneráky, tak už budeš muset zainvestovat do dvou quattro konvertorů a multiswitche.

Možná mi něco uniká..., jen ujištění - neděláš si srandu???
paja truhlik (138)|19.1.2012 20:21
Tak znova náš rodinný dům má na střeše co jsem psal teď je na to napojen 2TV nezavislé na sobě,každá TV má Topfield CR 6000 tuším.. A já si tu zařizují byt a chci se napojit na stavajicí parabolu a proto se ptám co je třeba k tomu mám zakoupeny dvou tunerový sat. příjmač HDbox..
Chápu dobře že mi stačí pořídit jiný konvertor který podporuje 3TV (4TV).
KamilZ (10277)|19.1.2012 20:43
Ano, v tom případě stačí jen nový quad konvertor a budeš to mít plně obsazeno.

Pozn: nepoužívej vazbu konvertor <> TV. Konvertor žádnou TV "nepodporuje", připojuje se na vstup DVB-S tuneru, takže je rozhodující počet tunerů (ne TV), které chceš ke konvertoru připojit.
paja truhlik (138)|19.1.2012 20:48
Aha...
A jaký by to měl být? Asi? je to jedno? nebo se mám na něco zaměřit?
KamilZ (10277)|19.1.2012 20:59
Rozumný poměr cena/výkon je u Inverto.
paja truhlik (138)|18.6.2012 13:27
Ahoj tak jsem po dlouhé době zpět HTPC zatím běží na 1. Tv Jak bysmet to samé i linuxový satelitní přijímač HD-box.
Co právě řeším?
Potřeboval bych poradit jak vyřešit propojení esata interního disku 1TB 3.5" k HTPC a satelitního přijímače.

Chci na tento disk nahrávat pořady a filmy se satelitu a přitom pouštět nahrané nebo stažené filmy přes HTPC.
Tedy asi něco jako NAS nebo externí box pokud by to některý zvládl, ale za co nejméně disky už mám ze starého pc. Mám 2x esata 1TB ale zatím bych použil pouze jeden disk. Pište mi vaše návrhy tady radíte na výbornou kluci Děkuji.

propojení buď přes esata nebo USB.
KamilZ (10277)|18.6.2012 13:37
Jaká přípojná místa má Tvé HTPC a HD-Box (USB, e-sata (verze a počet) )? Co znamená "mám 2x esata 1TB"? Máš dva e-sata boxy s HDD? Samotné HDD se jako e-sata neoznačují. Připadá mi zatím zbytečné kupovat další zařízení (NAS). Jestli máš Linuxový přijímač, tak můžeš dát disk do něj, zprovoznit Sambu a přistupovat na něj i z HTPC. Nebo opačně, disk do HTPC a přistupovat na něj z HD-Boxu. Ale to by muselo být HTPC zapnuté.

NAS bych řešil v případě, že bys měl více disků a chtěl je do RAID. NAS je "čisté" řešení, ale pro dvě zařízení (které dokáží HDD vzájemně sdílet) zase extra smysl nemá.
paja truhlik (138)|18.6.2012 13:53
Tak HTP má USB 3.0 nebo 6x SATA III (6 Gbit/s; RAID 0/1/10) HD- box USB 2.0 a esata nevím verzi. (HDBOX FS-9200 PVR) nevím jestli to tahat přes síť to by celkem zatížilo síť a to se mi moc nechce. řešil bych to asi přes e-sata ale nevím jak spojím hdd s htpc když jej připojím k hd boxu. ale to by zase musel být zaplej hd box když bych chtěl koukat jen na filmy na hdd přes HTPC. Tak tedy bych asi řešil tu rozdvojku. existuje nějaká rozdvojka? je to košer řešení vůbec?

p.s. budu používat pouze jeden disk s kapacitou 1TB.
KamilZ (10277)|18.6.2012 14:39
Nerozumím jak to myslíš. Jestli chceš jeden HDD připojit najednou "přes rozdvojku" k PC i k HD-Boxu pomocí sata, tak na to zapomeň. HDD připojíš jen k jednomu zařízení (které bude muset být zapnuté, to se samozřejmě týká i NAS).

Co by Ti zatížilo síť? To tam máš takový provoz? Nevěřím...
PV_ox (182)|18.6.2012 14:55
Přesně jak píše KamilZ, jeden disk nepřipojíš najednou ke dvěma zařízením a to ani přes USB ani přes eSata ani přes vnitřní Sata. Pokud nechceš neustále přepínat jedno a druhé zařízení propojené s HDD, tak připoj disk k jednomu zařízení a přes síť k němu přistupuj z druhého. Pokud Ti to poběží na 1Gb síti, tak ta zátež určitě nebude problém pro ostatní zařízení v síti. Nebo si propoj jen tyto dva přístroje do oddělené sítě, pokud se bojíš zátěže v celé domácí síti.
paja truhlik (138)|18.6.2012 15:15
no já si to myslel že to nepůjde přes usb nebo sata jeden hdd na 2dvou zařízeních proto jsem se ptal jestli náhodou v dnešní době už třeba něco takového není. ;), ano asi to tak uděl zapojím ho do hd-boxu a htpc se bude připojovat na disk přes síť. jiné řešení asi není.

p.s co jsi Kamile myslel tím zprovozni Sambu?
KamilZ (10277)|18.6.2012 15:20
No prostě zprovoznit Sambu, aby PC vidělo HDD v HD-boxu přes CIFS (přelož si to jako "sdílení ve Windows"). Neznám HD Box, tak nevím, jestli to standardně má. Viz např. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32247-Vu-duo-samba-server a http://technet.euweb.cz/2010/04/HD-Box-plugin-pro-pripojeni-pristoje-k-Sambe.html
paja truhlik (138)|18.6.2012 15:36
Aha. ok tak to je vklidu hd box to má skoro připravené
paja truhlik (138)|24.10.2012 18:59
Hoši tak problém s diskem je vyřešen mám to takto Exxterni disk s externím napájením připojen k hd boxu a v HTPC se k němu dostávám přes síť. takto mi to funguje ideálně.
Ale
Co zase řeším je ovládání HTPC myslím tím DO. Má někdo nějaký ovladač který opravdu stojí za to? zatím přemýšlím zda jít do universálu nějakého dražšího co by zvládl ovládat jak TV,Reciever,HD Box + HTPC. nebo jen další na HTPC. Co myslíte mám doma nějaký ovladač MCE i externím IR čidlem do usb tak zkusím jeho. Něco takového mám jen trošku jiný disajn. http://cina-levne.cz/cs/laptop-vychytavky/4067-usb-pc-dalkove-ovladani-pro-windows-xp-vista.html
PV_ox (182)|24.10.2012 20:22
Určitě vyzkoušej ovladač MCE co máš doma. V principu fungují všechny MCE ovladače stejně a pak jde o věci jako ergonomie ovladače, rozmístění tlačítek, podsvícení apod.

Jinak jestli další ovladač nebo jeden univerzální to je věc volby co kdo preferuje. Někdo chce mít na každé zařízení konkrétní ovladač, někdo si rád pohraje s konfigurací univerzálního ovladače a pak používá jediný univerzální ovladač. Výborný je určitě Logitech Harmony One. V případě univerzálního ovladače bys stejně využil IR čidlo, které máš k tomu MCE ovladači.
paja truhlik (138)|25.10.2012 09:16
Díky za tip asi rozchodím ten co mám doma včera jsem jej trochu testoval a celkem je v pohodě jen některé tlačítka se zdá že nefungují ani pod widlema 7. je nějaká možnost konfigurace? jelikož k němu nemám žádný soft?
PV_ox (182)|25.10.2012 11:06
Můžeš zkusit SW http://www.eventghost.org/.
paja truhlik (138)|25.10.2012 11:16
Díky podívám se na to.