Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nastavenie Onkyo TX-SR309

Hrabo (53)|30.12.2011 15:51
zdravim Vas
mate niekto tento zosilovac?Je to moja vobec prva takato aparatura a potreboval by som poradit co vsetko nastavit a hlavne ako....
pozeram momentalne NOVA SPORT HD,zvuk je DOLBYD,aj mi to ukazuje na ONKYU,prepnem rezim MOVIE/TV na DOLBYD ale zadne repro vobec nepocut...viem,ze su efektove ale aj tak,zda sa mi to biedne...ked dam ALL CHANNEL STEREO zda sa mi,ze to lepsie hra...

poradte dake nastavenie,comu pridat a comu ubrat,nech to ma lepsi zvuk :-)
DAKUJEM
vivid.sk (11472)|30.12.2011 16:52
A preco cakas, ze to ma hrat nieco co tam nieje?
Nova zvuk do 5.1 dopocitava zo sterea, takze necakaj ziadne extra efekty zo zadnych kanalov.

Pri all chanells stereo ti ide zo vsetkych rovnaky stereo zvuk (teda LF = LR, RF = RR)


co sa tyka nastaveni, kazde su adekvatne miestu posluchu a miestnosti, v ktorej sa nachadzas.
Kazde jedno nastavenie je teda original a nema zmysel nieco nastavovat podla "navodu", ako pri TV.
geronimoh (2327)|30.12.2011 16:57
[quote=Hrabo;387653]....poradte dake nastavenie,comu pridat a comu ubrat,nech to ma lepsi zvuk :-)
DAKUJEM[/quote]

Nemám ONKYO, ale poradím ti obecně - vyzkoušej všechny možnosti a přijdeš na to, co ten AVR umí a co ti nejvíc vyhovuje = líbí se ti. Každý má jiný vkus.
SPAWN (744)|31.12.2011 12:21
[quote=Hrabo;387653]zdravim Vas
poradte dake nastavenie,comu pridat a comu ubrat,nech to ma lepsi zvuk :-)
DAKUJEM[/quote]

Mozna by ti pomohlo napr: TONE - + (basy a treble), ale vse je na tobe kazdemu vyhovuje neco jine.
PS: nastaveni AVR na vyhovujici normu trva i tyden. :D
Hrabo (53)|1.1.2012 14:37
viete mi aspon poradit,ci stredovy reprak by mal hrat najviac,alebo radsej dat zadne naplno a prednym ubrat...take vseobecne rady..
popripade ci zadne maju mat oneskoreny zvuk alebo neviem co este....dik
vivid.sk (11472)|1.1.2012 15:32
vsetkym repro nastav najpr hodnotu 0db a pokial mas pocit, ze ti center hra potichu, pridavaj.
Vsetko zavisi od pozicie od posluchaca. Co sa tyka oneskorenia, to netreba korigovat - zadaj len vzdialenost repro od posluchaca v nastaveniach.
Hrabo (53)|28.4.2012 19:10
zdravim
mam taky problem-->mam UE46D6530 a spominane ONKYO...ked dam v menu ONKYA HDMI CTRL na ON,cize zapnem ARC tak normalne mi ide cez HDMI zvuk aj z televizora ale ked prepnem naspat na satelit tak sa na sekundu zapne zvuk a potom hore sa da znak ako MUTE,a neda sa nejako ten zvuk zapnut..na TV ide...ked dam HDMI CTRL v menu na OFF tak opat ide zvuk zo satelitu ale z TV naopak nejde....cim to moze byt? kabel je HDMI 1.4...dakujem za rady


mam to zapojene vsetko do ONKYA cez HDMI a z neho HDMI do SAMSUNGU doARC...este otazocka co mam mat nastavene v DIGITAL AUDIO?OPTICAL1,OPTICAL2,KOAXIAL ci nic?dik
jarino1978 (8045)|28.4.2012 21:14
satelit myslíš interný ?
Hrabo (53)|28.4.2012 22:19
jj,mam ARIVA 202,externy :-)
trosku som to napisal zrozumitelnejsie :D
jarino1978 (8045)|28.4.2012 22:26
a ten máš ako zapojení do AVR ( obraz a zvuk ) ?
Hrabo (53)|28.4.2012 22:41
sak vravim,ze vsetko mam napichane do ONKYA cez HDMI---satelit,XBOX a z ONKYA mam HDMI kabel do televizora cez ARC...
ked dam menu HDMI CTRL a ON automaticky mi zapne na satelite MUTE--taka inkonka s preskrtnutym zvukom......dam na OFF a zvuk sa zapne...
vivid.sk (11472)|28.4.2012 23:10
Predpokladam, ze to robi Ariva. Onkyo s tym nema nic. Ak vypnes HDMI-CEC v arive, nebude ti zapinat ostatne zariadenia. Ale skus.
Hrabo (53)|29.4.2012 07:56
jj VIVID si borec :-)
vypol som v arive to HDMI-CEC a normalne dam HDMI CTRL na ON a ARC normalne funguje :-) prepinam medzi TV,satelitom a XBOXom a vsetko frci ;-) super diiiiky moc