Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Pro vs Popcorn Hour A300

Jumbo23 (25)|31.12.2011 15:31
Zdravim
chcel by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s novsou A-300, uvazujem o kupe len sa neviem rozhodnut, som skor za ten popcorn, ale na forach o nom este toho vela nie je, viete poradit ak ho niekto ma? dik
mokinko (3)|3.1.2012 20:35
No ja som si kupil Xtreamer PRo na vianoce a už som ho aj vrátil, našťastie mi ho zobrali. Veľa funkcií nejde, sľubujú síce nový firmware ktorý by to mal vyriešiť, ale toľko chýb naraz určite neodstránia. Tiež pozerám po A300, budúci týždeň, by som mal mať možnosť vyskúšať. Xtreamer pro momentálne určite nie.
jarino1978 (8045)|3.1.2012 21:07
a čo ti nejde na XTR PRO ?
RossiD (1271)|4.1.2012 00:01
[quote=mokinko;388555]No ja som si kupil Xtreamer PRo na vianoce a už som ho aj vrátil, našťastie mi ho zobrali. [COLOR="Red"]Veľa funkcií nejde[/COLOR], sľubujú síce nový firmware ktorý by to mal vyriešiť, ale toľko chýb naraz určite neodstránia. Tiež pozerám po A300, budúci týždeň, by som mal mať možnosť vyskúšať. Xtreamer pro momentálne určite nie.[/quote]

Tak to by mne take zajimalo ... :confused:
Sealex (290)|4.1.2012 18:42
i já se přidám ... :)
Jumbo23 (25)|4.1.2012 19:47
[quote=mokinko;388555]No ja som si kupil Xtreamer PRo na vianoce a už som ho aj vrátil, našťastie mi ho zobrali. Veľa funkcií nejde, sľubujú síce nový firmware ktorý by to mal vyriešiť, ale toľko chýb naraz určite neodstránia. Tiež pozerám po A300, budúci týždeň, by som mal mať možnosť vyskúšať. Xtreamer pro momentálne určite nie.[/quote]
No tak daj potom prosim vediet ako dopadla skuska s A300, do mesiaca chcem kupit PANASONIC TX-P50VT30E, PRO som uz aj vypustil a skor by som sa priklonil k PRODIGY kvoli 3D, ale kedze este z toho nic doma nemam tak najprv budem kupovat tv potom domace kino a az nakoniec MMC a radsej pockam ako to bude s A 300 alebo uvidim s akymi novinkami vyjdu vyrobcovia.
mokinko (3)|4.1.2012 21:29
Tak v prvom rade, čo mi vadilo najviac, interný HDD sa nevie "uspať", stále beží. Kdesi som čítal, že by sa mal uspať dokonca aj po prístupe cez sieť. Nikde v menu sa nič okolo toho nastaviť nedá.
Nahral som na HDD adresár s mp3-jkami, otvoril som ho a bol prázdny. Zatvoril, opäť otvoril, a už tam boli. Spustil som ten Jukebox - mimochodom príšerný s nemožnosťou nastavenia čohokoľvek, a z každej skladby mi to prvú sekundu- dve odseklo-neprehralo. Dal som súbory v adresári zoradiť podľa mena, síce sa zoradili, no len kým som z daného adresára nevyskočil von.Xtreamer si nevie zapamätať nastavenie zoraďovania súborov. Na základnej obrazovke, je možnosť prehliadať súbory poľa žánru ( video, audio foto..) alebo podľa umiestnenia (HDD, sieť, USB...).Po kliknutí na zobrazenie podľa žánrov sa nič neudialo, musel som príkaz opakovať dva - tri krát. Zo dva krát mi Xtreamer dokonca vymrzol, a celkom slušne sa zohrieval. Občas sa mi tiež zdalo, že nie celkom dobre funguje dialkové ovládanie, ale to môže byť vecou zvyku. Nelogické rozloženie funkcií pod číselnými klávesami mi tiež moc nesadlo. Jediné čo musím uznať, že to prehrá naozaj úúúúplne všetko a odvšadial. Kamarát má Panasonic HD kameru a tá robí nejaký formát s velmi vysokým dátovym tokom, a jedine Xtreamer vedel tieto súbory prehrať plynule a bez sekania.
Toľko moje skúsenosti za 12 dní čo som mal Xtreamer doma. Netvrdím, že si ho už nekúpim, lebo sľubujú nový Firmware, ktorý by mal veľa vecí vyriešiť, ale radšej sa poohliadnem po niečom inom. Odporučili mi práve Popcorn, no zatiaľ je málo recenzií. Ak ho niekto máte, dajte vedieť čo a ako. Hlavne by som chcel MMB, ktorý dokáže uspávať HDD, nakoľko by somho chcel používať aj ako sieťové úložisko.
NO a objedal som TV SAMSUNG UE55D7000 a ten by mal vedieť prehrávať tiež množstvo formátov, tak uvidím či nakoniec nebudem riešiť len nejaký sieťový disk. ALe radšej by som nejaký multim. prehrávač.
jarino1978 (8045)|4.1.2012 21:53
interný HDD ide samozrejme uspať a to cez OSD
zatiaľ sa mi nestalo, že by som niečo nahral a potom to tam nebolo. Ale to je aj tým, že sa o svoje dáta aj starám. Interný HDD som formátoval priamo v XTR.
S usekávaním skladieb taktiež nemám problém.
Mne XTR zobrazuje všetky dáta vždy poctivo podľa abecedy, resp. číselného poradia. A nemusím nič nastavovať, ani meniť. Obdobne s tými žánrami, nemám problém.
Z mrznutím nemám problémy, prehrievanie ? Vo vnútri osadené 2x 3TB HDD, venťas na ručný režim a teplota ? Chladný.
Ovládač funguje korektne, usporiadanie tlačítok myslím v poriadku.
Pytkin (7947)|4.1.2012 22:02
mam popocorn A200 a disk sa uspava v pohode .. aj ked pristupim cez siet , sa rozbehne a zase po case uspi .. tak snad to na A300 nedodrbu a bude to fungovat :D
mokinko (3)|5.1.2012 08:59
Ospravedlňujem sa všetkým z predošlých príspevkov, až teraz som si na stránkach Xtreamer.net všimol, že sú dva rozličné prístroje : Xtreamer Pro a Xtreamer Prodigy. Zariadenie, o ktorom som písal, bolo Xtreamer Prodigy 3D. Mimochodom ani tú funkciu 3D som v menu nikde nenašiel, ale to je pre mňa nepodstatné. Čítal som v recenziách, že predošlé Xtreamery fungujú bezvadne, ale ten posledný má mnou popísané problémy. Kadekto ich opisuje na fórach, no ja som "chytil" kus, kde sa vyskytli všetky naraz.
to Pytkin: po akom čase sa ti tie disky uspia? Dá sa ten čas nastaviť?
Pytkin (7947)|5.1.2012 12:16
priznam sa , ze si nepamatam , ci sa to da nastavit .. ale je to asi 10 minut .. moc to nesledujem :)
RoStaSR (27)|5.1.2012 12:47
Ja som uspávanie vypol, keďže to je odporúčané "predchádzanie" bugu poškodzovania dát na HDD...