Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ariva 200 Combo nenaladi CZ programy

photomistr (12)|1.1.2012 19:12
Ahoj, udelal jsem upgrade FW v Ariva 200 combo na nejnovejsi FW 2.17B3 a od te doby nemuzu naladit zadne CZ programy, ktere fungovaly pred upgrade, mam kartu Skylink. Na Astra 3B 23.5 mi to najde 900+ programu, ale zadny Cesky. Muze mi nekdo poradit kde muze byt chyba? Diky moc, Milan
losos (2977)|1.1.2012 19:46
Nevím, co děláš špatně, nejsem jasnovidec..., ale mohu ti poradit :
Natáhni si do Arivy můj setting a budeš mít po problému, protože v něm je již vše naladěno, snad kromě něčeho od UPC Direct na 1°W...

Nejdříve si ale přečti celý přiložený soubor "settingy".

Setting pro Arivu 200 Combo pro 45 družic s firmware V2.17B3patch aktualizován 30/12/2011 - je to kopie settingu pro Arivu 200 HD, vytvořená exportem v Ariva Editoru.
Nejnovější verze je na str. 141. zde : https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=387698&postcount=2101
photomistr (12)|1.1.2012 20:18
Super, diky. Precetl jsem si navod jak instalovat v settings, nainstaloval jsem a restartoval/ vypnul (instaloval jsem pouze settings, nedelal jsem upgrade). Po nabehnuti mam v seznamu kanalu vsechny CZ kanaly, ale ukazuje to "zadny signal" u vsech kanalu co jsem zkousel. Pred upgradem to hralo OK, jen obas ceske kanaly byly zakodovane a odkodovaly se az na po druhem prepnuti, tak jsem myslel, ze by to ten upgrade vyresil... Nejaky navrh? Co muze byt spatne... diky
photomistr (12)|1.1.2012 20:25
delal jsem s tim vsechno mozne, predpokladam, ze karta se vklada cipem dolu a nemusi se nejak aktivovat po zmene FW?
losos (2977)|1.1.2012 20:32
storno
photomistr (12)|1.1.2012 20:33
BBC, CNN a jine neplacene kanaly hraji, ale CT24 nehraje... jen pro upresneni
photomistr (12)|1.1.2012 20:47
tak jsem settingy precetl tak nejak cele, spousta toho mi nedava zadny smysl, zkontroloval jsem to nastaveni 9750-10600 a bylo to spravne. Zacinam ztracet chut zit, uz se s tim morduju cely den ;o(((

Neplacene kanaly (anglicke hraji), CZ placene ani neplacene nehraji... nevis co s tim? Diky
losos (2977)|1.1.2012 20:51
Jak ti mohu poradit, když (všimni si) jsi vůbec ani neuvedl, jestli používáš motor, nebo monoblock, nebo více LNB s DiSEqC přepínačem, nebo nic ?
A ani nevím, co dalšího jsi provedl, atd..
Přitom je to vše tak jednoduché, stačí postupovat jenom dle návodu.

P.S. - napsal jsi doslova, že "spousta toho mi nedava zadny smysl", jaká spousta ? Uveď to podrobněji...
photomistr (12)|1.1.2012 20:59
moc tomu nerozumim... pouzivam jeden talir (dish), pevne pridelanej, neotaci se. Co jsem delal? upgardoval jsem FW na 2.17B3 a pak jsem nemohl naladit zadny CZ program, krome 900+ D, GB, PL a tak. Zkusil jsem odpojit antenu (u receiveru), vyndat a zandat Skylink kartu, s kartou jsem nic jinyho nedelal a pak jsem zkousel v nastaveni vsechno mozne... tam a zpet, nic jsem krome upgradu a settings do receiveru nenahraval... co bys potreboval vedet... mam nejak opisovat nastaveni? Diky moc, Milan
losos (2977)|1.1.2012 21:05
1. kartu klidně vytáhni, tu pro začátek nepotřebuješ...
2. Proveď vše znovu, dle mého návodu v settingy... začni továrním nastavením atd...
3. Používej háčky a čárky, děkuji za pochopení... ;)

P.S. - i když tomu nerozumíš, tak snad se alespoň můžeš podívat na parabolu a co je u ní namontováno :
jedno LNB s jedním hrdlem, nebo se dvěma vstupy (hrdly), nebo více LNB ?
Bez této informace se nepohneme z místa. Je klíčová !
photomistr (12)|1.1.2012 21:22
No, nepsal jsem s diakritikou asi 5 let, tak to zkusím :-)

Na talíři jsou 2 LNB.

Když jsem nahrával settings, tak jsem provedl tyto kroky:

1. Proveďte tovární nastavení
2.c - Vypněte Arivu do Standby a potom ještě zadním vypínačem na půl minuty.
3. Před opětovným zapnutím vložte USB Flash disk s nahraným a odzipovaným settingem (stačí samotný soubor DumpFile.abs) - (doporučuji použít prázdný Flash disk - t.j. bez jiných uložených dat...)
4. Vstoupit do Menu/Nástroje/Aktualizace přes USB
5. Tam vybrat Způsob aktualizace : "Allcode+bootloader"
6. Na druhém řádku (=Aktualizační soub) vybrat soubor s aktualizací : "DumpFile.abs"
7. Spustit start - vše se nakopíruje do Arivy (to "vše" znamená VŠE !, t.j. včetně firmware, kódů a všeho ostatního, co Ariva potřebuje, abyste ji mohli používat). Pokud se vám objeví hláška "BIN nesouhlasí", odsouhlaste ANO stisknutím OK.
8. Po samočinném restartu (nedávat již tovární nastavení) potom osrdíčkovat v "Menu" v "Seznamu satelitů" ty družice, které chcete přijímat (ostatní můžete kdykoliv smazat modrý tlačítkem).
9. V nastavení antény opravit DiSEqC 1.0 podle svých podmínek příjmu, případně nastavit motor a síť, viz níže stať "Pomůcka pro ty, kteří teprve začínají".
10. Vymazat cizí záznamy v časovači, pokud tam budou a upravit nastavení "Timeshift" dle vašeho přání.
11. Na závěr vypnout Arivu do Standby a i vypínačem vzadu asi na půl minuty, odstranit USB Flash disk A JE TO ! (Tovární nastavení již nedávat !)

Jen jsem vytáhnul USB na konci restartu v bodu 8. a ne až v bodu 11.

Jak jsem říkal, zahraniční kanály hrají, jen ne CZ - je nějak možné zjistit, zda není jen problém se skylink kartou?

Díky, Milan
losos (2977)|1.1.2012 21:28
jj, to je O.K., ale zřejmě si opravdu nečetl dále, to důležité je i zde :

Pomůcka pro ty, kteří teprve začínají :
========================
Z mého settingu, který je pro více družic, si můžete snadno vytvořit svou variantu např. pro jednu družici, nebo pro dvě, (pokud používáte LNB Monoblock) jednoduše tak, že v Menu/Instalace/seznam satelitů nepotřebné družice odstraníte modrým tlačítkem, nelitujte a opravdu je vymažte, vždyť si to můžete kdykoliv znovu obnovit (ale nespěchá to)... a dále :

4. Pokud nepoužíváte motor, ale více LNB s DiSEqC přepínačem, musíte si to tamtéž v Menu nastavit také (osrdíčkovat si družice, které chcete přijímat, ostatní vymažte) - přepnout na "Stabilní anténa" a v "Nastavení antény" opravit DiSEqC 1.0 u každé družice tak, jak to máte na parabole a u DiSEqC přepínače namontováno (Port 1, Port 2, Port 3, atd.). Zde jsou již další rady zbytečné, neboť každý, kdo používá více LNB, se bez nich obvykle obejde...

Jak to máš u toho DiSEqC přepínače namontováno, to já nemohu ovšem vědět...

Zkus na tom řádku DiSEqC 1.0 (u družice 23,5°E) měnit porty na 1, nebo 2, nebo 3, nebo 4.
Až ti ta družice 23,5°E (Skylink + CS Link) pojede = až ti půjde ČT24, tak zkusíme další družici...

P.S. - je vidět, že ti chybí základní znalosti... - mnohé najdeš zde, (určitě si přečti pár stránek) :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2
photomistr (12)|1.1.2012 21:40
tak jo, tak to bylo tohle. Díííííky moc!!!! Strávil jsem s tím celý den. Díky. Díky. Díky.

Štastný a veselý nový rok.

Milan
losos (2977)|1.1.2012 21:53
Prima, jsem rád, že ti to jede - doufám, že jsi si nastavil i tu druhou družici (z toho druhého LNB) - pravděpodobně jde o 19,2°E..., ale může to být i něco jiného - snad to najdeš... (vyzkoušej jiné čísla portů 1-4)

A do nového roku ti přeji, abys pozorněji četl, a hlavně zdraví..., ahoj... ;)

Současně se omlouvám, že jsem se ozval pozdě, měl jsem nějaké potíže s USB Flash diskem...
photomistr (12)|1.1.2012 22:51
super za rychlou odpoveď, lepší o pár minut později než druhý den odnést satelit do servisu :-))

Díky, Milan

PS: Četl jsem pozorně, jen mi to prostě nedávalo žádný smysl, myslel jsem, že se mě DiSEqC netýká.
photomistr (12)|2.1.2012 09:59
Ahoj, tak od instalace FW 2.17B3 se receiver hodně často restartuje, hlavně při procházení kanálů. Prakticky se nedá přepínat CH up/down... nevíš co s tím prosím?

Děkuji, Milan
losos (2977)|2.1.2012 16:16
Zkus znovu tohle (je to z text. souboru "settingy") :

Postup při natažení přes USB :
---------------------------------------------
1. Proveďte tovární nastavení
2. Vypněte Arivu do Standby a potom ještě zadním vypínačem na půl minuty.
2.a - Před opětovným zapnutím vložte USB Flash disk s nahraným a odzipovaným firmware pro tvou Arivu Combo (V2.17B3patch) (stačí samotný soubor DumpFile.abs) - (doporučuji použít prázdný Flash disk - t.j. bez jiných uložených dat...) a nahrejte jej do Arivy přes "Allcode+bootloader".
2.b - Proveďte tovární nastavení
2.c - Vypněte Arivu do Standby a potom ještě zadním vypínačem na půl minuty.
3. Před opětovným zapnutím vložte USB Flash disk s nahraným a odzipovaným settingem pro tvou Arivu Combo s V2.17B3patch (stačí samotný soubor DumpFile.abs) - (doporučuji použít prázdný Flash disk - t.j. bez jiných uložených dat...)
4. Vstoupit do Menu/Nástroje/Aktualizace přes USB
5. Tam vybrat Způsob aktualizace : "Allcode+bootloader"
6. Na druhém řádku (=Aktualizační soub) vybrat soubor s aktualizací : "DumpFile.abs"
7. Spustit start - vše se nakopíruje do Arivy (to "vše" znamená VŠE !, t.j. včetně firmware, kódů a všeho ostatního, co Ariva potřebuje, abyste ji mohli používat). Pokud se vám objeví hláška "BIN nesouhlasí", odsouhlaste ANO stisknutím OK.
8. Po samočinném restartu (nedávat již tovární nastavení) potom osrdíčkovat v "Menu" v "Seznamu satelitů" ty družice, které chcete přijímat (ostatní můžete kdykoliv smazat modrý tlačítkem).
9. V nastavení antény opravit DiSEqC 1.0 podle svých podmínek příjmu, případně nastavit motor a síť, viz níže stať "Pomůcka pro ty, kteří teprve začínají".
10. Vymazat cizí záznamy v časovači, pokud tam budou a upravit nastavení "Timeshift" dle vašeho přání.
11. Na závěr vypnout Arivu do Standby a i vypínačem vzadu asi na půl minuty, odstranit USB Flash disk A JE TO ! (Tovární nastavení již nedávat !)

Důležité je dát pozor a použít správné soubory - t.j. JEN ty, co jsou určeny pro tvůj typ Arivy Combo.
Nesmí se navzájem zaměnit s nějakým jiným...
photomistr (12)|2.1.2012 18:42
tak zase si měl pravdu, maká to pěkně. Díky!!!
losos (2977)|2.1.2012 19:32
Prima, to jsem rád... - občas je dobré to udělat. Samozřejmě tehdy, když něco nepracuje správně... ;)
A opravdu málo čteš... :)

P.S. - já to dokonce nahrávám natřikrát - začínám tak, že nejdříve nahraji V2.17B3 (oficiální soft), potom totéž s patch a na závěr setting... - je zvláštní pozorovat, co to vždy po továrním nastavení s Arivou udělá... ;)
(Používám to tak i u Arivy 202E).

Použijte to, až bude nejhůře ! :BB:
photomistr (12)|2.1.2012 19:48
no, asi málo čtu :-) Hloupá otázka - k čemu je dobrý patch? Nahrává to nějaké extra funkce? Já jsem tam nahrál pouze originální FW. trochu jsem googlil, ale moc jsem toho o patchy nenašel a ani jestli je to porušení záruky a podobně... Díky, M.