Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

ace960 (394)|17.4.2012 17:19
Poslal som par dotazov na bezne obchody v SR. TPD nevie upresnit dostupnost ani ceny. NAY a MALL zatial neodpovedali. Ked tak doplnim.

Datart:
"Pri oznaceniach su uvedene predbezne ceny (nie su konecne), cez lomitka v poradi, v akom ste uvadzali uhlopriecky TV.
TX-PnnVT50: 50, 55, 65 // 2140€ / 2680€ / 4280€
TX-PnnGT50: 42, 50 // 1325€ / 1640€
TX-PnnST50: 42, 50, 55, 65 // 880€ / 1200€ / 1870€ / 2900€
TX-PnnUT50: 42, 50 // 800€ / 1020€
TX-PnnXT50: 42, 50 // nemame ani predbeznu cenu
TX-PnnX50: 42, 50 // nemame ani predbeznu cenu"

Lokalny kamenny obchod v SR ma na webe (tiez v €):
TX-PnnVT50: 50 (2100), 55 (2600), 65 (4000)
TX-PnnGT50: 42 (1300), 50 (1600)
TX-PnnST50: 42 (900), 50 (1200), 55 (1900), 65 (2900)
TX-PnnUT50: 42 (800), 50 (1000)
TX-PnnXT50: 42, 50
TX-PnnX50: 42 (500), 50 (700)

Prepocet z CZK do EUR z cien co tu uvadzate mi vychadzaju nizsie.
nunacek0 (947)|17.4.2012 17:54
[QUOTE=Marty77;406444]to nunacek0:

TX-P42ST50E - 19990[/QUOTE]

To docela jde. dík
havak (8)|17.4.2012 19:25
nunacek0 (947)|17.4.2012 20:13
Nevidím tam mojí 42st50, ale snad přibyde
havak (8)|17.4.2012 20:21
Samozřejmě že přibyde,chce to jen vydržet.Alespoň že už se konečně něco děje.A ty ceny bych řekl,že začínají níž než loňské modely,tak to je jen dobře.Taky čekám už druhý rok na 50GT a už mě to docela nebaví,ale jsem rád,že jsem to vydržel,ta letošní řada vypadá dobře,tak jen až spadne cena na rozumnou míru a beru ji.
MistrMJ (4)|17.4.2012 20:23
Jen takové malé zamyšlení... :)
Jak jsem si tady pročítal poslední diskuzi ohledně nových plazem, tak jsem si všiml, že téměř všichni už jsou nedočkaví, kdy se konečně objeví v obchodě (i já sám jsem nedočkavý - zaujal mě model P42ST50). Napadla mě taková věc, jestli odkládaný start nemá nějakou souvislost s blížícím se Mistrovstvím světa ve fotbale a Olympiádou. Loňská série (ST30,GT30,VT30,..) byla uvedena na přelomu února a března, a co se letos děje, že je už skoro konec dubna a nové televize nikde?!? Podle mě jde o to, že když modely uvedou na poslední chvíli před těmito akcemi (v tomto případě MS ve fotbale), tak mají obchodníci větší šanci prodat televize za vyšší ceny, protože nebudou muset jít s cenou tak dolů... Kolem velkých sportovních akcích bývá větší poptávka po nových TV a obchodníci toho dokážou využít, že nahodí nějakou slevu...
Takže abych to shrnul, TV se reálně objeví tak měsíc před MS ve fotbale, aby obchodníci nebyli tolik tlačeni jít s cenami dolů... Kdyby uvedli modely někdy v únoru, tak je nebudou moci prodávat tak draho... Podle mě se jedná o spolupráci výrobců a obchodníků, aby si všichni namazali kapsy... Takovéhle sportovní akce jsou jednou za 4 roky, tak proč toho nevyužít?
Co si o tom myslíte vy? Podle mě je to jeden z důvodů, proč tak otálejí...
havak (8)|17.4.2012 20:30
[QUOTE=MistrMJ;406482]Jen takové malé zamyšlení... :)
Jak jsem si tady pročítal poslední diskuzi ohledně nových plazem, tak jsem si všiml, že téměř všichni už jsou nedočkaví, kdy se konečně objeví v obchodě (i já sám jsem nedočkavý - zaujal mě model P42ST50). Napadla mě taková věc, jestli odkládaný start nemá nějakou souvislost s blížícím se Mistrovstvím světa ve fotbale a Olympiádou. Loňská série (ST30,GT30,VT30,..) byla uvedena na přelomu února a března, a co se letos děje, že je už skoro konec dubna a nové televize nikde?!? Podle mě jde o to, že když modely uvedou na poslední chvíli před těmito akcemi (v tomto případě MS ve fotbale), tak mají obchodníci větší šanci prodat televize za vyšší ceny, protože nebudou muset jít s cenou tak dolů... Kolem velkých sportovních akcích bývá větší poptávka po nových TV a obchodníci toho dokážou využít, že nahodí nějakou slevu...
Takže abych to shrnul, TV se reálně objeví tak měsíc před MS ve fotbale, aby obchodníci nebyli tolik tlačeni jít s cenami dolů... Kdyby uvedli modely někdy v únoru, tak je nebudou moci prodávat tak draho... Podle mě se jedná o spolupráci výrobců a obchodníků, aby si všichni namazali kapsy... Takovéhle sportovní akce jsou jednou za 4 roky, tak proč toho nevyužít?
Co si o tom myslíte vy? Podle mě je to jeden z důvodů, proč tak otálejí...[/QUOTE]

To je zajímavá úvaha a asi na tom něco bude,protože opravdu už je duben a nic se neděje.Tak se necháme překvapit a snad se dočkáme nějakých rozumných cen před tím mistrovstvím.
Pavell007 (790)|17.4.2012 20:49
No když to napadlo nějaký lidi z internetový diskuze v Čechách, tak to by bylo divný, aby to nenapadlo profíky, co to mají v popisu práce :))
lastopia (92)|17.4.2012 23:02
Samozrejme ze termin uvedeni letosnich modelu souvisi se sportem. I v tom videu, kde se letosni rada predstavuje, mluvi clovek z Panasoniku o kvetnu, na coz mu redaktor reaguje: "takze akorat pred olympiadou ..." Nezapomenme, ze Panasonic je sponzor olympiady, takze letos bude chtit demonstrovat, co umi, a urcite na tom patricne vydelat ;)
Kanape (125)|18.4.2012 10:23
[QUOTE=MistrMJ;406482]Jen takové malé zamyšlení... :)
..[/QUOTE]

Já myslím, že takto to nefunguje. Výroba je plánována a jednotliví národní distributoři většinou předkládají tzv. Bussines plány, kolik čeho a jakých typů budou objednávat a to se třeba i kvartálně upřesňuje. Pokud si české zastoupení Panasonicu např. objedná málo kusů z obavy, zda se to v jimi stanovené době prodá, pak prostě další kusy nedostane, protože nebudou pro ně vyrobeny. Určitě nikdo nebude objednávat TV, aby je dva měsíce skladoval a mohl s nima vyjít až před nějakou sportovní událostí v domění, že na tom víc vydělá. Naopak, ty kusy na skladě se mu prodraží. A stejně tak obchodníci. Copak zdražují TV před Vánocema, kdy se jich nejvíc prodává? Naopak. U novinek je potřeby vždy nasadit vyšší marži, aby se na tom něco vydělalo. Protože při klesající nákupní ceně pak může dojít k situaci, že musí mnohdy TV prodat i pod nákupní cenu, aby se jí zbavili.
Když budeš mít zítra Tvou vysněnou ST50 v obchodě, půjdeš si ji hned koupit? Nebo pro Tebe bude tím pravým impulzem až to MS ve fotbale? Nebo budeš dle Tvé teorie čekat, že po MS spadne cena a až pak si ji koupíš a na to MS se budeš zatím dívat na nějaké staré TV?
hakmar (401)|18.4.2012 11:04
Iba tak pre zaujímavosť na MS vo futbale si budete ešte musieť nejaký ten rôčik počkať /2014/, tento rok sú ME.:)
nunacek0 (947)|18.4.2012 20:37
Teď jsem narazil na Panasonic 42ST50 na který tak dlouho čekám a kdyby to měl můj oblíbený prodejce MALL nebo ALZA tak už je objednaný. Ale první vlaštovka aspoň :

http://www.euroelektro.cz/produkt/30384-txp42st50e.html
rusty (18)|19.4.2012 09:51
@nunacek: Len ci si aj Ty u tych oblubenych predajcov oblubenym zakaznikom ;-)
Ale teraz vazne: Vsetci uz nedockavo cakame na Tvoju recenziu ST50. Kedze si uz doma mal zopar kusov ST30 tak by mohla vela napovedat..
falkom (21)|19.4.2012 11:15
Chcem Vas poprosiť o radu chcem sa opytat co mam robit Mam objednaný vysnívaný model 50 VT30E ale neviem ci to nemám zrusit zajtra mi dojde plazma z nay a je tam aj možnosť bez navyšenia na 20 mes. co rozhodlo o kupe, ale teraz váham ci nemám počkať za radou ST50 lebo cena je rovnaka ako pri VT30 je za skvelu cenu 1190 EUR ? myslite si ze aź o toľko bude lepšia ta ST50 ako najvyššia rada minuloročneho modelu ? neviem co mam robit. poradte čo by ste urobili vy.
nunacek0 (947)|19.4.2012 11:38
Udělám co se dá. Doufám, že budou převažovat jen pozitiva..
rusty (18)|19.4.2012 12:20
[QUOTE=falkom;406617]Chcem Vas poprosiť o radu chcem sa opytat co mam robit Mam objednaný vysnívaný model 50 VT30E ale neviem ci to nemám zrusit zajtra mi dojde plazma z nay a je tam aj možnosť bez navyšenia na 20 mes. co rozhodlo o kupe, ale teraz váham ci nemám počkať za radou ST50 lebo cena je rovnaka ako pri VT30 je za skvelu cenu 1190 EUR ? myslite si ze aź o toľko bude lepšia ta ST50 ako najvyššia rada minuloročneho modelu ? neviem co mam robit. poradte čo by ste urobili vy.[/QUOTE]

Pokial si si nie isty tou VT30 tak to zrus a pockaj kym budu fyzicky dostupne ST50. Malo by to byt uz opar dni. Potom si ich mozes dat postavit v predjani vedla seba a takisto budu uz cochvila aj recenzie od ludi co ich maju doma. A potom sa rozhodnes do ktoreho pojdes..
falkom (21)|19.4.2012 12:29
[QUOTE=rusty;406624]Pokial si si nie isty tou VT30 tak to zrus a pockaj kym budu fyzicky dostupne ST50. Malo by to byt uz opar dni. Potom si ich mozes dat postavit v predjani vedla seba a takisto budu uz cochvila aj recenzie od ludi co ich maju doma. A potom sa rozhodnes do ktoreho pojdes..[/QUOTE]

tak ide aj o to ze nay dava moznost splatky bez navysenia na 20 mes. na TV tak to chcem vyuzit mne ide o to ze viem ze ST50 bude asi lepsia len ci o tolko aby to stalo za to aby som zase cakal skoro rok dokedy spadnu ceny na priatelnu uroven. co by ste urobili vy?
TomasPK (7)|19.4.2012 12:36
[QUOTE=falkom;406617]Chcem Vas poprosiť o radu chcem sa opytat co mam robit Mam objednaný vysnívaný model 50 VT30E ale neviem ci to nemám zrusit zajtra mi dojde plazma z nay a je tam aj možnosť bez navyšenia na 20 mes. co rozhodlo o kupe, ale teraz váham ci nemám počkať za radou ST50 lebo cena je rovnaka ako pri VT30 je za skvelu cenu 1190 EUR ? myslite si ze aź o toľko bude lepšia ta ST50 ako najvyššia rada minuloročneho modelu ? neviem co mam robit. poradte čo by ste urobili vy.[/QUOTE]

Mal som podobnu dilemu 50VT30 vs. 50ST50, ale cena (velmi blizko 1000 EUR), za ktoru sa mi podarilo zohnat VT30 mi nedala na vyber :-)
Takisto, okrem vsetkeho ostatneho - otvoreny webovy prehliadac v TV nepotrebujem (na to mam PC a podobne) a dizajn VT30 je asi krajsi, ako bude dizajn ST50...
Mam ho asi tyzden, obraz je fajn, cierna je cierna ale skor len v noci, ked je v izbe tma. za svetla to nie je celkom cierne, celkovo cez den je obraz asi 70%z toho, aky krasny je potme...
My ale telku pozerame hlavne vecer a tomu som prisposobil aj vyber.

Ked som sa zveril s mojou dilemou clovekovi priamo z Panasonicu, povedal mi, ze on by rozhodne siel do starsieho VT, ako do noveho ST...

Samozrejme som ale zvedavy na nejake porovnavacie testy a recenzie...
Ja som zatial spokojny, kalibroval som rezim Professional1 podla udajov na zaciatku tohto vlakna a cez den pouzivam THX, ktory je trosku svetlejsi, ale aj tam ma dake upravy...

jedine, co ma zaujima (samozrejme som necital navod :-) ), ci sa da pozerat youtube videa aj na celej obrazovke, nakolko ich tam mam stale len na takej malej casti vpravo a neviem to prepnut na full screen...

Dik
falkom (21)|19.4.2012 13:07
no mne sa podarilo zohnat 50VT30E za 1190 EUR v nay nakoľko beriem na splatky bez navysenia na 20 mes. je to pre mna vyhodne , lacnejsie sa da asi zohnat , nakoľko beriem na splatky iba na hotovost ale neviem a nemam kde lacnejsie som nenasiel ani v E-sopoch :DD no zajtra pride telka otestujem ju a uvidim ako s nou budem spokojny no neviem aj tak stale vaham no a co sa tyka cloveka z panasoniku isto ti poradi VT30 ked sa podla mna chcu zbavit starych modelov ( to je len moj neobjektivny nazor ) :DD ma este niekto podobnu dilemu inak aky je rozdiel medzi VT30 a VT30E ?
matusco (376)|19.4.2012 13:13
[QUOTE=falkom;406617]neviem co mam robit. poradte čo by ste urobili vy.[/QUOTE]

To iste co ty - ponechal si vt30. Zakony schvalnosti funguju: ked budes cakat na st50, tak sa kludne moze stat, ze v NAY uz vt30 za danu cenu potom nekupis... (lebo uz nebude, lebo uz bude drahsia, lebo...)
TomasPK (7)|19.4.2012 13:45
[QUOTE=falkom;406633]no mne sa podarilo zohnat 50VT30E za 1190 EUR v nay nakoľko beriem na splatky bez navysenia na 20 mes. je to pre mna vyhodne , lacnejsie sa da asi zohnat , nakoľko beriem na splatky iba na hotovost ale neviem a nemam kde lacnejsie som nenasiel ani v E-sopoch :DD no zajtra pride telka otestujem ju a uvidim ako s nou budem spokojny no neviem aj tak stale vaham no a co sa tyka cloveka z panasoniku isto ti poradi VT30 ked sa podla mna chcu zbavit starych modelov ( to je len moj neobjektivny nazor ) :DD ma este niekto podobnu dilemu inak aky je rozdiel medzi VT30 a VT30E ?[/QUOTE]

Telku som nekupoval od nikoho z panasoniku, ale z uplne inej firmy, takze jemu mohlo byt uprimne jedno, ktoru kupim (skor ma mohol motivovat do kupy noveho modelu) lebo ten kus, co som ja zobral bol uz u neho v kolonke ,,predane"...
Pozname sa osobne, tak som dal na neho... ved uvidime, co z toho bude, ci bude ST naozaj lepsia, ci vobec bude nejaky posun k lepsiemu, nakolko ja mozem zatial povedat, ze neevidujem ziaden problem ani s modrou ani zelenou farbou, detto ziadne bzucanie, maximalne v noci, ked je uplne ticho pocujem ventilator, ale zase - u MMC je ovela hlucnejsi a zvykol som si, takze tento od plazmy ani neregistrujem.
Je pravda, ze v case nabehu novych modelov su starsie modely TV asi najlacnejsie a potom, ked sa daju zohnat uz subezne stare aj nove modely sa cena ustali a postupne zase cena z dovodu nizsej dostupnosti (pokial ma niekto nejaky specialny dovod, pre ktory chce kupit starsi model) zase narastie.
Tato akcia v NAY je fajn, nakolko este minuly tyzden som videl na predajni 42VT30 za 1199 EUR.
S cenou 1190 sa dostali aktualne na najnizsiu dostupnu cenu na trhu aj pri porovnani s e-shopmi(spolu s PLAY), co je zaujimava ponuka.
O marzi to uz asi moc nebude :-)
Kanape (125)|20.4.2012 10:30
Falkom, musíš si ujasnit co je pro tebe lepší TV. Podle čeho to chceš hodnotit? Pokud máš na mysli lepší obrazovou kvalitu, pochybuju, že mezi VT30 a ST50 jsi ty schopen zjistit nějaký rozdíl. Pokud chceš dobrý obraz, musíš tam ten kvalitní obraz z něčeho poslat. A pokud se jedná o TV vysílání tak jedině se satelitu a pokud možno HD programy. A ST50 pokud vím satelitní tuner nemá. A připojovat k ní externí sat. přijímač, to nemá logiku. Navíc VT30 má v balení dvoje brýle. Tak si to spočítej brýle + sat. přijímač a jsme na nějakých 280 Eurech. Jedině, že by pro tebe bylo to ST lepší v tom, že má webový prohlížeč. Pak přes to nejede vlak. Zapomeň na pochybnosti a raduj se z toho, že budeš mít špičkovou TV (myslím samozřejmě VT30) za super cenu. My co jsme ji koupili dříve, ti můžeme jen tiše závidět. Já jsem včera zprovoznil novou 42GT30. Mám ji v ložnici a hlavně jsem byl zvědav, jak moc budou slyšet ventilátory, protože ta TV musí hrát velice tiše, když vedle spí žena, která vstává ve 4. hod. ráno do práce. I když jsem se na to soustředil, nic rušivého jsem neslyšel. Konečně jsem se mohl zbavit dvou dálkových ovladačů od satelitu a TV a žena se nemusela nic nového učit vzhledem k tomu, že VT30, kterou už máme od loňska, už jakž takž ovládá.
Georginek (144)|20.4.2012 13:03
Ja uz ocekavam nejakou slusnou recenzi jinde nez na avforu, jak GT tak VT50. Taky sem zvedavej, jak na tom budou ceny........
Sakra u ty GT50 nejsou brejle, takze to mame 2x2000Kc... za takovou kravinu, ale potrebnou.....
Karel72 (428)|20.4.2012 13:16
Nevím jak u letošní řady ale u lonské ten kdo chce využívat 3d tak gt po přičtení ceny 2xbrýle + wifi vycházela cenově stejně takže pokud to bude letos stejně doporučuju VT
anonymous01 (21)|21.4.2012 23:17
ST50 má lepší obraz jako VT30. A VT50 je opravdu designem luxusní - je tam dost vylepšení - třeba taková drobnost jako přepínání programů je moc fajn změna - přepínáte programy a vypadá to, jako listování v knize. :-)
tragikomix (22)|22.4.2012 09:14
Nevim zda-li tu jiz ten odkaz byl, nicmene mrknete na ceny:

http://www.cinema-shop.cz/panasonic-neopdp-televizory/e1c41.html?ord=c&ordt=DESC

50GT50 ---> cca 37k
42GT50 ---> cca 30k

50ST50 ---> cca 27k
42ST50 ---> cca 20k

To vypada celkem nadejne..
dawie (90)|23.4.2012 09:03
Tak jsem byl o víkendu v jednom nejmenovaném elektru (kupoval jsem tam letos na jaře i G30 pro rodiče) a samozřejmě jsem se zeptal, kdy budou mít nové modely plasem Panasonicu. Odpoveď byla, že ve středu (25.4.2012) budou mít školení a že by se pak během 14-dnů měly objevit - přesněji se mám zeptat po tom školení :-D. LCD 2012 od Pana už prý mají...
Tak snad už se brzo dočkáme....
nunacek0 (947)|23.4.2012 09:52
Takže to vypadá na květen a výše. Vzhledem k tomu , že si z Panasonicem píšu od začátku března, kdy pokaždé napsali, že už se objeví Tv na pultech atd tak poslední info byl přelomen březen - duben. Ale takto to bude spíše přelom duben - květen. Aby jim nakonec neujel vlak. Nevím jestli se mi chce každý měsíc poslouchat, že další měsíc. Ty vlaštovky co se na netu občas objevily na prodej ST50 a GT50 už vyšuměly. Jestli čekají až se vyprázdní staré modely tak to se načekáme. Podle mne , i když jsou ceny příznivé tak přes vady, které se u nich objevily už není o ně takový zájem a většina čeká na modely 2012. Mohl bych si hned koupit výhodně 50GT30E za 22tis, ale proč riskovat, že v pořadí čtvrtá Tv bude zase zelená a ubzučená, že? I kdyby byla za 15tis tak bych ji nevzal. Už jsem se navracel 2011tek dost. Pokud teď napíše nějaký spokojený majitel 2011tek, že nemá problémy a nechápe proč tolik povyku, když žádné popisované vady nemá tak může být šťastný, že koupil jak kupil. Ale v opačném případě by se mnou musel chtě nechtě souhlasit.
spotnickoff (152)|23.4.2012 12:59
ja vas trochu nechapem... nema to byt ani urazka ani vycitka ani start nejakeho flamu.
ale dali ste si trochu roboty a popozerali niekedy aj samsungovske modely? napr. tie na rok 2012 radu E.
povazujem sa za relativne narocnejsieho zakaznika a casto preferujem japonske vyrobky.
napr. doma mam uz druhu plazmu od samsungu a tak ako s prvou aj s touto druhou som absolutne spokojny.
V podstate vobec nechapem to sialenstvo ak plazmu tak iba od panasonicu.
Tie panaky su dobre, ale nie su predsa jediny. a aj oni maju svoje muchy.
Napr. pred cca mesiacom som v obchode porovnalaval samsung D6900 a panasonica G30.
Az na farebne podanie (to bolo v prospech panaka, ale farby si dokazem doma celkom pekne doladit aj sam)
bol ten samsung jednoznacne lepsi. Napr. v ostrosti to uplne bylo do oci.
Odtial som siel do ineho shopu a pozerala na GT30. pri rychlych pohyboch tam mala g30 sialene artefakty....
skratka skuste obcas popri tych panakoch hodit oko aj na samsunga ps51e8000 resp. ps51e6500.
trochu mi to uz pride ako uchylka s tymi panakovskymi plazmami. a vedla v inej teme sa niekto cuduje ze ako je to mozne
ze v nejakych testoch vysiel samsung lepsie ako panak. no ja neviem. ja sa tomu vobec nedivim....
Kanape (125)|23.4.2012 13:15
[QUOTE=nunacek0;407157]... Pokud teď napíše nějaký spokojený majitel 2011tek, že nemá problémy a nechápe proč tolik povyku, když žádné popisované vady nemá tak může být šťastný, že koupil jak kupil. Ale v opačném případě by se mnou musel chtě nechtě souhlasit.[/QUOTE]

Ano napíše. Vloni jsem koupil 50VT30 a před týdnem jako druhou TV 42GT30. Kdybych s tou první nebyl spokojený, proč bych asi pořizoval druhou. Pokud vím tys laboroval s třetím modelem v řadě ST30. Doufám, že nepředpokládáš, že řada ST bude kvalitativně na úrovni řady VT nebo GT? To těžko, proč by to dělali? Ale z tvých reakcí to tak vypadá. A znovu chceš laborovat s až třetím modelem v řadě v letošním roce? Možná bude lepší než ST model vloni, ale bude lepší než loňská řada VT?
Kanape (125)|23.4.2012 13:23
[QUOTE=spotnickoff;407184]
....
skratka skuste obcas popri tych panakoch hodit oko aj na samsunga ps51e8000 resp. ps51e6500.
trochu mi to uz pride ako uchylka s tymi panakovskymi plazmami. a vedla v inej teme sa niekto divy ze ako je to mozne
ze v nejakych testoch vysiel samsung lepsie ako panak. no ja neviem. ja sa tomu vobec nedivim....[/QUOTE]

No nejenže jsem na Samsunga PS51D8000 hodil oko, já ho rovnou koupil. Po 1 a půl měsíci jsem ho vrátil a pořídil Panasonica 50VT30E. Až doposud mě nenapadlo, že to je nějaká úchylka, pokud není úchylka to, že jsem šťastný, že jsem se toho Samsunga zbavil.
spotnickoff (152)|23.4.2012 13:29
kanape: co bol dovod vratenia toho samsungu?
ja som vracal kedysi asi 3 samsungov (plazmy, 5 rokov dozadu a potom som bol dalsich 5 rokov s inym samsungom velmi spokojny) a potom som doniesol domov panaka (asi pred rokom) a ked aj moja zena povedala ze na starom samsungu mame ovela lepsi obraz ako na novom panasoniku tak siel panasonic nazad do obchodu. ale nie po 1 a pol mesiaci ale na druhy den.


tak som trochu pozrel stare tvoje prispevky a tu pises:

Měl jsem doma oba uváděné modely. Samsung má možnost prohlížet webové stránky, možná přehraje i více formátů. Protože jsem neměl možnost je bezprostředně srovnávat, nechci na 100% tvrdit, že Panasonic má lepší obraz. Ale já si to po svých zkušenostech myslím. U Samsungu jsem měl problém se satelitním tunerem, který nebyli schopni v řádném záručním termínu odstranit. Proto jsem televizi vrátil. Nyní mám Panasonic 50" VT30 a lituji jen, že jsem zrovna nevzal větší. Předtím jsem měl asi 4 roky plazmu 42", také Panasonic, k naprosté spokojenosti. U toho Samsungu mě zlákal design (hlavně ten úzký rámeček). Ale VT30 vypadá opravdu skěle. Uvažuju, že v ložnici vyměním starý CRT televizor a to bych šel asi do GT30. Další brýle už nepotřebuji. Za mě tedy Panasonic.


Takze obrazovo si bol evidentne velmi spokojny. Dokonca pises ze ani nevies ci mal panak lepsi obraz.... Mal si problemy so sat prijimacom...
Ja od plazmy ockavam obraz, obraz a este raz obraz. prijem si riesim externym sat prijimacom. nikdy by ma nenapadlo ocakavat ze tv mi poriesi a nahradi kvalitny sat prijimac alebo multimedialny prehravac.
qay (105)|23.4.2012 13:50
Nikde jsem nenašel u nový 42ST50 spotřebu ani na stránkách Panasonicu.
Neví někdo ?
x.pepa.x (15)|23.4.2012 14:22
[QUOTE=qay;407189]Nikde jsem nenašel u nový 42ST50 spotřebu ani na stránkách Panasonicu.
Neví někdo ?[/QUOTE]

Ahoj,
je to "průměrně" 133W. Více zde dole: http://panasonic.net/avc/viera/eu/st_plasma_spec.html
nunacek0 (947)|23.4.2012 14:29
[QUOTE=Kanape;407186]Ano napíše. Vloni jsem koupil 50VT30 a před týdnem jako druhou TV 42GT30. Kdybych s tou první nebyl spokojený, proč bych asi pořizoval druhou. Pokud vím tys laboroval s třetím modelem v řadě ST30. Doufám, že nepředpokládáš, že řada ST bude kvalitativně na úrovni řady VT nebo GT? To těžko, proč by to dělali? Ale z tvých reakcí to tak vypadá. A znovu chceš laborovat s až třetím modelem v řadě v letošním roce? Možná bude lepší než ST model vloni, ale bude lepší než loňská řada VT?[/QUOTE]

Nedá mi to nereagovat na Tvůj příspěvek a je mi líto, že asi moc nebo vůbec nečteš příspěvky na tomto fóru co se týče Tv Panasonic ať řady ST,GT,VT 2011 a problémy, které se týkají celé této výrobní řady bez ohledu jestli je to střední model ST nebo vlajka VT. Je tady snad na každou řadu speciální téma, kde se majitelé vyjadřují jak kladně tak i záporně. Proto nechápu Tvoji připomínku, že vše srovnávám z řadou ST a upnul se na ní. ST jsem zvolil proto, že vyhovuje mým finančním požadavkům. Nic víc ani míň. Kdybych chtěl dát ( jako že nedám) za Tv 50tis tak si STka ani nevšimnu. Tolik k tomu upnutí. Jestli myslíš, že VT řada je bez problémů tak si najdi vhodné téma, ale pokud chceš něco čerstvého tak tady je majitel spacerer, který v krátké době vystřídal tři VTka a stále bzučí a bzučí:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28036-Panasonic-TX-P42VT30-TX-P50VT30-TX-P55VT30-TX-P65VT30/page49

Co poradíš mu?. ohledně Samsungu. Vůbec mi nevadí a myslím, že má velmi dobrý obraz, ale také jako Panasonic a možná ještě více až na vyjímky ho trápí bzučení a vypalování. S rodiny ho má strejd, tchýně a Exmanželka a všem tu pěkně cvrčí. Ale nevadí jim to. Mně by vadilo. Je to individuální. Jinak netrpím averzi na jiné značky. Je mi jedno jaká značka Tv , ale nemělo by mne při sledování Tv nic obtěžovat. Beru teď jen obraz a provoz s tím spojený. Snad jsem to osvětlil a nikoho nenaštval . A přeji těm ,kteří mají jakoukoliv Tv bez problémů ať si jí v klidu užívají, ale také pochopí, že to mohli být oni i ,co takové štěstí neměli a s tím jsou pak spojené jen problémy ( vracení a reklamace a dohadování s prodejcem, že to není vlastnost výrobku atd )
spotnickoff (152)|23.4.2012 14:39
samsung ps51e6500 nebzuci skoro vobec... pocas filmu nemam sancu pocut. ked pustam film z multimedialneho playera tak hukot USB harddiskov je silnejsi o milion percent.
Kanape (125)|23.4.2012 15:21
[QUOTE=spotnickoff;407199]samsung ps51e6500 nebzuci skoro vobec... pocas filmu nemam sancu pocut. ked pustam film z multimedialneho playera tak hukot USB harddiskov je silnejsi o milion percent.[/QUOTE]

Tak vysoká hlasitot není snad fyzikálně možná.
spotnickoff (152)|23.4.2012 15:32
ti co chcu pochopit pochopia... bzucanie minimalne, v podstate nepocutelne, hukot harddiskov pocutelny. Merat hlucnost v decibeloch ti nebudem

[QUOTE=Kanape;407214]Tak vysoká hlasitot není snad fyzikálně možná.[/QUOTE]
Kanape (125)|23.4.2012 15:59
[QUOTE=spotnickoff;407188]kanape: ....

tak som trochu pozrel stare tvoje prispevky a tu pises:

... Protože jsem neměl možnost je bezprostředně srovnávat, nechci na 100% tvrdit, že Panasonic má lepší obraz. Ale já si to po svých zkušenostech myslím.

...Takze obrazovo si bol evidentne velmi spokojny. Dokonca pises ze ani nevies ci mal panak lepsi obraz.... Mal si problemy so sat prijimacom...
[/QUOTE]
Ale to špatně čteš. Z mého příspěvku přeci vyplývá, že si myslím, že Panasonic má lepší obraz, ale netvrdím to. Neměl jsem možnost ty dva televizory bezprostředně porovnávat, různě nastavovat či kalibrovat. Ale měl jsem ten televizor doma dost dlouhou dobu na to, abych mohl odzkoušet různé režimy a nastavení a mohl dospět k názoru, že si myslím, že obrazově je na tom Panasonic líp. No nejsem takový borec, abych dovezl televizor domů, nechal se na něj podívat mou ženu a šel ho druhý den vrátit. To bych té televizi dal větší šanci se předvést.
spotnickoff (152)|23.4.2012 16:05
kanape: kazdopadne tvoja formulacia z toho obdobia, ked si mal samsunga doma, nie je ani trochu presvedciva... nema vyznam sa dotahovat. ja kvality panaka nespochybnujem. ale je uplne jasne aj z tvojej formulacie ze obrazova kvalita samsungu bola takmer totozna.

ked si k tomu pridam ze blikanie panakov je pre mnohych uzivatelov ovela vacsie ako u samsungu tak pre mna je to jasna vec...

moj panak mal tak katastrofalny obraz, oproti tomu co som mal doma (stary samsung) ze nemalo vyznam nic riesit. mal som ich oboch naraz doma a porovnavat sa to dalo krasne. to ze som to napisal tak ako som napisal bola len ilustracia daneho stavu. ze aj bezny uzivatel (ako moja zena) to okamzite videl.... ziadny cas by tomu obrazu nepomohol....

co je ale z tvojho prispevku uplne ale uplne jasne je to, ze si samsung d8000 vracal koli problemom so satelitnym tunerom a nie koli obrazovej nekvalite. a tam je cela podstata veci.... mne preslo uz rukami niekolko satelitnych prijimacov a to je tak problemove zariadenie, ze ocakavat od TV prijimaca, ze zabudovany sat prijimac bude splnat narocnejsie kriteria je taka nerealnost ako ocakavat ze akykolvek zabudovany multimedialny player prehra to co prehra dune, extreamer, ryan a ine
hakmar (401)|23.4.2012 16:47
TO: spotnickoff: Sú k E6500 aj 3D okuliare?
hajnikf (2)|23.4.2012 17:42
[QUOTE=spotnickoff;407216]ti co chcu pochopit pochopia... bzucanie minimalne, v podstate nepocutelne, hukot harddiskov pocutelny. Merat hlucnost v decibeloch ti nebudem[/QUOTE]

Co to prosím tě používáš za disky? Já mám externí USB HDD 350 GB od Samsungu (to je ale náhoda :-) a kdyby modře nemrkal, tak vůbec nevím, že pracuje. Když na něj šáhnu rukou, tak cítím lehoučké vibrace, ale slyšet není nic.
spotnickoff (152)|23.4.2012 19:42
[QUOTE=hakmar;407227]TO: spotnickoff: Sú k E6500 aj 3D okuliare?[/QUOTE]

2 kusy
spotnickoff (152)|23.4.2012 19:43
[QUOTE=hajnikf;407230]Co to prosím tě používáš za disky? Já mám externí USB HDD 350 GB od Samsungu (to je ale náhoda :-) a kdyby modře nemrkal, tak vůbec nevím, že pracuje. Když na něj šáhnu rukou, tak cítím lehoučké vibrace, ale slyšet není nic.[/QUOTE]

toshiby 2TB ... hej su trochu hlucnejsie aj na moj vkus. mam ich tam dva takze ten hluk ozaj pocujem
Kanape (125)|24.4.2012 14:57
spotnickoff: Jasně že jsem to vracel kvůli sat. tuneru, který nebyli schopni v záruční lhůtě opravit. A je fakt, že kdyby se ten problém nevyskytl, tak jsem asi taky spokojený se Samsungem. No ale nesouhlasím s tebou, když píšeš, že zabudovaný sat. přijímač v TV nesplňuje naročnějsí kriteria. Nevim co náročného myslíš. Pokud se týče obrazové kvality, tak to splňuje. A ostatní, jako menu, editace..., no je to jiné, ale je to také o přístupu uživatele. Já mám do TV zapojený ještě dvoutunerový přijímač Vantage (z dřívějška), ale využívám ho čím dál míň, neměl jsem ho zapnutý pomalu měsíc. No mít to v jedné bedně je fakt pohodlnější.
spotnickoff (152)|24.4.2012 19:39
kanape: nahravanie na hdd, nasledne mozna editacia tejto nahravky, zdielanie tejto nahravky medzi dvoma sat prijimacmi. paralelne nahravanie a zaroven pozeranie inej alebo bud tej istej nahravky, silna podpora titulkov mam na mysli tv vysielania. nahravanie aj s titulkami, rychle prepinanie kanalov, editacia buketov, zdielanie kodov, opakovane timery, webrozhranie, podpora diseq, motoru, dobry tuner, rychle ladenie, pristup k nahravkam cez lokalnu siet, kvalitne epg, modifikovatelne ui atd atd atd....
nunacek0 (947)|25.4.2012 10:21
No už se pomalu ST50ky objevují , ale pro mne bude impuls ke koupi až se objeví u velkých a pro mne zaběhnutých a zavedených shopů jako je MALL a ALZA. Navíc v případě problémů mohu osobně reklamovat( vrátit) Jinak už by byla objednaná. Ale snad se již konečně dočkáme. První vlaštovky již přilétají. Ale divím se, že to nabízejí malé shopy a né právě Giganti , které jsem jmenoval. Asi jim ještě leží pár starších kousků na skladech a příchodem nových modelů by se jich nemuseli tak rychle zbavit. Ale to je jen má teorie..
spotnickoff (152)|25.4.2012 10:56
uz tu budem vyzerat ako agent a predajca samsungu ale nedalo mi to a este sem hodim jeden prispevok. fakt nechapem toto blaznovstvo s plazmami od panasonicu. akurat som sa vratil z datartu. bol som tam kupovat baterky a nedalo mi to pozriet aj tie plazmy. boli tam blizko seba panak G30 a za nim samsung e8000-ka. na obidve som naraz krasne videl. obrazovo takmer totozny ale nemozem si pomoct, ak by som si mal predsa len vybrat a rozhodnut sa tak ten samsung mal o cosi lepsi obraz. mozno to bolo ale iba tym ze bol odo mna trochu dalej... ale co bol brutalny rozdiel bolo blikanie. ako nahle tam nabehli biele staticke pasy tak panak blikal ako vianocny stromcek. samsung mal krasny staticky obraz.... no a uz vam tu nebudem prudit...
ace960 (394)|25.4.2012 11:09
spotnickoff: Ja som podlahol vsebecnemu tlaku, ze ked plazma tak jedine Panasonic a preto som o inej znacke ani neuvazoval. LG sa mi zda podozrivo lacne a ani sa mi nejak nepaci obraz, ktory vidim v obchodoch (co moze byt zlym nastavenim ale zda sa mi celkovo slaby). Samsung nejak obchadzam odkedy som mal 2 HDD rekordery (analog) po sebe, kde jeden mal neuveritelne mnozstvo existencnych problemov a druhy (zobraty po nekonecnej reklamacii toho prveho) odisiel kratko po zarucnej dobe. Podpora Samsungu nebola nijaka (nehovorim, ze ini ju maju lepsiu). Kazdopadne, tvoje narazky vo mne vzbudili pochybnosti a preto sa ta chcem opytat ci mas prehlad o aktualnych Samsung plazmach, pripadne ci sa daju nejako prirovnat ku sucasnej rade od Panasonicu alebo ci a kedy ma vyjst nova rada aby som nepozeral stare modely. Osobne v Samsung plazmach nemam prehlad a ani sa mi do toho zatial nechce, kym Panasonic ma pomerne jednoduche rady s jasnymi rozdielmi (od X50 po VT50).