Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

spotnickoff (152)|25.4.2012 11:20
ace960: ja tiez samsung ako firmu moc nemusim (paradoxne !!!) mal som od nich domace kino a stalo za prd. nastastie to bolo len take lacne zariadenie... skoncilo v detskej izbe. Paradoxne v ostatnych veciach vyrazne preferujem japonske vyrobky a mam s nimi dlhodobo velmi dobru skusenost ci uz sa jedna o auto, hodinky alebo elektroniku. Ale faktom je ze mam uz druhu plazmu od samsungu a tak ako so starou aj s novou som absolutne spokojny. Prehlad mam len taky ze teraz som kupoval tu druhu plazmu takze som si to trochu obehal, co to precital... takze len take bezne skusenosti... no mozno trochu viac ako bezne... myslim ze som narocnejsi konzument. Jednoducho popozeraj okrem toho panaka aj samsung ps51E6500 a samsung ps51e8000.(51 je uhlopriecka takze samozrejme to cislo moze byt aj ine) E-ckom oznacuje samsung tohorocne modely. A ja si myslim ze su plne konkurencne k panasoniku dokonca ak si citlivy na blikanie plazmy tak musis vidiet rozdiel ze to takmer vobec neblika.

Tiez treba brat s rezervou farebnost co vidis v obchodoch. Defaultne ma panak farebnost lepsiu. Ale ked doma sa trosku pohras s nastaveniami tak si myslim ze za kratko dospejes ku krasnym farbam. A co bolo pre mna podstatne, nebude ti to doma blikat. Tiez sa s kus zamerat na ostrost. Ja som videl jednoznacne ostrejsi obraz na samsungu. Bezala tam nejaka rozpravka a tie postavicky (akoze zviereta) mali taku pokozku z takych nazvime to 5-uholnikov. Tazko sa to popisuje. Ako keby vacsia bunkova struktura. Na samsungu to bolo tu pokozku krasne vidiet. Tu strukturu. Na panaku to bola len plocha, farebna plocha bez naznakov struktury...

a este jedna vec ma napadla. podla toho ako som studoval tie parametre u samsngu tak ta najvyssia rada e8000 sa lisi od e6500 len vo zvuku a inych "smart" ficurinach. skratka po obrazovej stranke by e6500 mala byt totozna s e8000. co sa tyka ciernej farby, odrazovych filtrov atd atd... takze ak nepozadujes smart blbosti a lepsi zvuk (ja to riesim cez avr) tak e8000 ti netreba
x.pepa.x (15)|25.4.2012 13:32
spotnickoff: tvůj příspěvek je trochu mimo toto vlákno věnované letošním modelům...viděl jsi vedle sebe loňskou G30 se samsungem. G30 nemá v letošních modelech obdobný ekvivalent. Jíné by to bylo pokud bys vedle sebe viděl hrát loňský top model VT30 a ten samsung e8000. Pak by to bylo srovnatelné, protože podle testů je letošní střední třída ST50 obrazově stejná, nebo lepší než loňský top model VT30.
A o blikání je taky spousta diskuzí... někdo je na to citlivý a vidí, spousta jiných nic nevnímá.
nunacek0 (947)|25.4.2012 13:45
[QUOTE=x.pepa.x;407477]spotnickoff: tvůj příspěvek je trochu mimo toto vlákno věnované letošním modelům...viděl jsi vedle sebe loňskou G30 se samsungem. G30 nemá v letošních modelech obdobný ekvivalent. Jíné by to bylo pokud bys vedle sebe viděl hrát loňský top model VT30 a ten samsung e8000. Pak by to bylo srovnatelné, protože podle testů je letošní střední třída ST50 obrazově stejná, nebo lepší než loňský top model VT30.
A o blikání je taky spousta diskuzí... někdo je na to citlivý a vidí, spousta jiných nic nevnímá.[/QUOTE]

Přesně řečeno. Spotnickopf srovnává starou felicii a nejnovějšího superba a ještě v obchodě, kde nastavení je dáno předváděcím modem pro obchod a nastavení je hodně vzdálené ideálu. Řečeno jinak , kdyby to dopadlo jinak tak by neprodali ani jeden Samsung E8000. Cena jistě také byla stejná jako G30. Je skoro zbytečné na toto reagovat. A ohledně blikání je to individuální a navíc v domácích podmínkách to registrují jen velmi citliví jedinci. Já v obchodě , kde je zapnuto X LCD a plazem neregistruji absolutně žádné blikání. Proto bych to nechal na jednotlivci a kapitolu srovnání nesrovnatelného uzavřel. Až se objeví vedle sebe E8000 a VT50 a budeš si je moci nastavit tak můžeme debatovat , která podává lepší výkon. Takto nee...
spotnickoff (152)|25.4.2012 13:55
to co som pisal dnes o blikani bolo porovnanie e8000 vs g30 teda samsung 2012 vs panak 2011 takze ano. rocnik nesedi. to co som pisal o ostrosti som porovnaval samsung d6900 versus panak g30, a teda 2011 vs 2011. tak isto blikanie... vidim ho v obchodoch a vidim ho aj doma. mal som doma panaka ktory doma blikal rovnako ako v obchode.... nie je problem obchod ale blikanie....
ale v principe uznavam, moje prispevky su mimo tuto temu.... len mi to nedalo. ak ma niekto otazky na samsunga moze v inej teme. rad odpoviem. tu koncim.
nunacek0 (947)|25.4.2012 14:06
Pokud vnímáš blikání tak se nedá nic dělat a jsi vhodný adept na LCD. Oproti tomu bude i Samsung možná blikat. Ale za srovnatelnou kvalitku si člověk pak sáhne hlouběji do kapsy.
spotnickoff (152)|25.4.2012 14:12
nenut ma tu reagovat, ozaj nechcem dalej pokracovat v tejto teme, predsa len je to tema panak 2012. ale ziadny adept na lcd nie som. som spokojny uzivatel plaziem viac ako 5 rokov. a ani na jednom modely problem s blikanim nemam. skratka samsung blika dramaticky menej ako panak. nie kazda plazma blika, alebo presnejsie. blika kazda ale je v tom dramaticky rozdiel. bud to blika stale a casto alebo velmi velmi zriedkavo.
nunacek0 (947)|25.4.2012 14:14
Ok, konec..
TomasPK (7)|25.4.2012 14:18
Normalne som teraz stastny, ze mi nic nikde neblika :-)
Calebcz (138)|25.4.2012 16:30
S blikanim je to jednoduche :)

Panasonic (nevim jak nova 50tkova rada, nevidel jsem) blika bezkonkurencne nejvice, a to hlavne v 24 a 50Hz rezimu. V 60Hz rezimu blika mene, srovnatelne s ostatnima plazmama.
Samsung blika v 60Hz. 24 (interne 96Hz) a 50Hz (100Hz) rezimy jsou naprosto v poradku a neblikaji snad nikomu. Predpokladam, ze LG na tom bude stejne.

Existuji lide, kterym blikaji i LCDcka (podsticeni ma jas regulovany pomoci PWM) ale to jsou opravdu citlivi jedinci a neda se tedy podle nich pausalizovat co blika a co ne. Z me zkusonosti a pokusy na mnoha lidech je situace nasledujici:
24 a 50Hz rezim na Panasonicu blika naprosto kazdemu, jde o to pouze najit dostatecne svetlou scenu. Citlivym lidem blika tak vyrazne, ze rozdil mezi Panasonicem a jinym televizorem poznaji behem par sekund.
Blikani pri 60Hz na Panasonicu i Samsungu uz vidi malokdo, kazdopadne prepnuti z 100Hz rezimu na 60Hz vetsina lidi rozdil pozna.
24 a 50Hz na Samsungu opravdu neblika. Resp. je za rozpoznavaci hranici naproste vetsiny populace. Pokud nekomu blikaji i tyto rezimy, jeho jedina sance je LCD.

Pochopitelne blikani zavisi na mnoha faktorech. Prvnim je svetlost sceny, cim je scena svetlejsi a kontrastnejsi, tim je blikani vyraznejsi. Dalsim faktorem je uroven okolniho svetla ale i unava a aktualni stav divaka. Ja napr. u sebe pozoruju, ze pri sledovani aktivniho 3D si na opravdu brutalni (50 nebo 60Hz) blikani cca po 10 minutach zvyknu. Tj. oci mi to unavuje, ale blikani mozek prestava vnimat.

Jeste jsem nikde nevidel vystaveneho Panasonica 50tkove rady, ale zda blika stejne jako starsi modely poznam na prvni pohled.
hakmar (401)|25.4.2012 20:02
[QUOTE=nunacek0;407450]No už se pomalu ST50ky objevují , ale pro mne bude impuls ke koupi až se objeví u velkých a pro mne zaběhnutých a zavedených shopů [/QUOTE]
Pre mňa bude impuls asi až nunacek0.:)
Brac (3)|25.4.2012 20:15
Pokud si pořídím ST50 a k tomu pořídím do HTPC grafickou kartu AMD 6570 s HDMI 1.4 kabelem, budu moci přehrát full SBS? Díky za informaci.
nunacek0 (947)|25.4.2012 20:24
Pokud grafika PODPORUJE 3d AKCELARACI TAK NENÍ DŮVOD PROČ NE.
Pavell007 (790)|25.4.2012 20:24
Tak ještě k tomu blikání-někdy zítra či pozítří budu mít s trochou štěstí 50ST50. Jsem typ člověka, který to blikání vidí a taktéž mi připadá, že Panasonic plazmy v jakýmkoliv obchodě pro mé oko blikaly vždy nejvýrazněji. Tak jsem trochu napnutý, jak to budu snášet. Zatím doufám, že když zvolím ne tak výrazné nastavení obrazu-hlavní učel je sledování kvalitního obsahu v přítmí večer..., tak že to nebude blikat tak výrazně. Je taky fakt, že většinou vnímáme v krámě, že bliká plazma ve chvíli, kdy se přímo díváme na jiný (lcd) tv a tu plazmu vnímáme periferně-to doma odpadá, je jen jedna tv, na kterou se díváme přímo.... :) Tak dám vědět.
Martyn6 (6)|25.4.2012 20:55
50ST50 bohuzel blika:(( mam ji od pondeli a pri vyraznejsim svetlem obrazu (napr guide u upc) to vidim:( pomerne dost se to omezilo vyonutim "intelligent frame creation", ale stejne to obcas zaregistruju - za me jedina chybicka, jinak je paradni, obrazek jak vino:)
Ale treba pritelkyne blikani nevidi vubec, asi jsem divnej:)
nunacek0 (947)|25.4.2012 21:26
Když pominu to pověstné blikání a vidím, že jsi první vlastník nechceš udělat malou recenzi, kde zhodnotíš jak klady tak i zápory , které vnímáš? Pokud jsi měl zkušenost s modely 2011 můžeš provést i malé srovnání. Jelikož stále čekám a měl jsem 2011ky doma tři STka tak jsem trochu zvědavý, i když se nakonec sám přesvědčím. Jen by mne zajímalo zda zahraniční recenze jsou aspoň trochu podobné tvým zkušenostem. Dík za všechny zájemce o nový Panasonic ST50...
Martyn6 (6)|25.4.2012 22:07
[QUOTE=nunacek0;407538]Když pominu to pověstné blikání a vidím, že jsi první vlastník nechceš udělat malou recenzi, kde zhodnotíš jak klady tak i zápory , které vnímáš? Pokud jsi měl zkušenost s modely 2011 můžeš provést i malé srovnání. Jelikož stále čekám a měl jsem 2011ky doma tři STka tak jsem trochu zvědavý, i když se nakonec sám přesvědčím. Jen by mne zajímalo zda zahraniční recenze jsou aspoň trochu podobné tvým zkušenostem. Dík za všechny zájemce o nový Panasonic ST50...[/QUOTE]
Bohuzel se obavam ze moc nepomuzu, moc televizim neholduju a nemam zkusenosti s vice tv.. Doted jsem mel 4 roky dedecka fullhd lcd Philips 42" a byl jsem spokojeny:) kdybych neshanel jeste jednu tv do baru tak si ji i necham, ale nakonec jsem se rozhodl ze "starou" dam do prace a udelam si radost, tak proc ne rovnou poradnou:)
Kazdopadne je fakt ze kdyz jsem panaka zapnul poprve "na plne pecky" (1080p) tak me i pritelkyni spadla celist - ve srovnani s Philipsem neuveritelne zivy a prirozeny obraz, prvni sceny v Dark Knightovi na ulici byly jak kdyz koukame z okna:)) pohyby plynule, opravdu ve fullhd obraz pro me nadherny.. SD uz je (pochopitelne vzhledem k ca 2.5m pozorovaci vzdalenost) horsi, ale da se.. 3D bryle budou zitra, zatim jsem nezkousel.. Sitove funkce a prehravac nevyuzivam, na to mam tablet a mmc.
Jen to blikani mi neni moc prijemne, ale snad to preziju, jak rikam - vidam to jen u hodne svetlych scen.
Tv jsem kupoval v cinema shopu jak je tu link, nikde jinde zda se jeste nejsou - tam maj opravdu skladem:)
nunacek0 (947)|25.4.2012 22:29
Ten link jsem viděl. No , i když nejsi přes Tv fanda i tyto info jsou dobré. To blikání je opravdu individuální a pokud jsi dost citlivý a vnímáš to rušivě hlavně u světlých scén a přesto jsi schopen to akceptovat tak klobouk dolů. Já jsem ten necitlivý, který blikání Panasonic plazem vnímám jako LCD tak tohle opravdu neřeším a hodnotím ostatní parametry kvality obrazu. Hold každý jsme jiný a nikdy bych nezpochybňoval hodnocení lidí, kteří blikání vnímají rušivě. akorát je škoda, že to nefunguje vždy obráceně a lidi co blikání vnímají nejsou schopni ocenit kvality plazmy jelikož jsou blikáním natolik pohlceni, že již dále nejsou schopni dále hodnotit kvalitu. Ale beru to a nehádám se . Jen mne někdy mrzí, že vnímaví jedinci slyší slovo plazma a mají vymalováno skrze blikání. I my plazmaři bychom mohli oponovat vadami v obraze LCD. Ale k čemu to povede? k ničemu,....
Calebcz (138)|26.4.2012 07:32
[QUOTE=Martyn6;407535]50ST50 bohuzel blika:(( mam ji od pondeli a pri vyraznejsim svetlem obrazu (napr guide u upc) to vidim:( pomerne dost se to omezilo vyonutim "intelligent frame creation", ale stejne to obcas zaregistruju - za me jedina chybicka, jinak je paradni, obrazek jak vino:)
Ale treba pritelkyne blikani nevidi vubec, asi jsem divnej:)[/QUOTE]Takze se evidentne nic nezmenilo. IFC totiz prepne panel do 60Hz, kde panel blika mene. Na druhou stranu je usmevne, ze Panasonic ve svem nejmene blikavem rezimu blika jako ostatni plazby ve svem nejvice blikavem rezimu.
S pritelkyni to mame stejne, i ona nechapala co mi porad vadi na G30, ale pokud jsem pustil nejake hodne svetle zabery (zasnezene hory), tak i ona uznala, ze tohle neni uplne v poradku.

[QUOTE=nunacek0;407549]Hold každý jsme jiný a nikdy bych nezpochybňoval hodnocení lidí, kteří blikání vnímají rušivě. akorát je škoda, že to nefunguje vždy obráceně a lidi co blikání vnímají nejsou schopni ocenit kvality plazmy jelikož jsou blikáním natolik pohlceni, že již dále nejsou schopni dále hodnotit kvalitu. [/QUOTE]Napriklad ja jsem z teto situace docela nestastnej. Panasonic byl nesrovnatelnej se Samsungem v podani cerne, podani barev bylo to nejlepsi co sem kdy videl, i pres osazeni vetracky byl tichej. Bohuzel skutecnost, ze Panasonic uroven cerne sponuje na ukor stability obrazu zpusobuje, ze mnoho lidi se na nej nedokaze divat ani chvilku. Navic, predpokladam-li, ze Panasonic objemove proda nejvice plazem, siri mezi lidmi presvedceni, ze blikaji vsechny plazmy.
nunacek0 (947)|26.4.2012 08:30
Třeba šíří blikající epidemii a až se všichni nakazí tak už Tv bez blikání nikdo nekoupí a ostatní výrobci budou vymýšlet jak rozblikat ty své, aby se chytli na trhu. Abych si jen nedělal srandu tak to chápu, že někteří dostávají z plazem epileptické záchvaty a možná by to měl Panasonic konzultovat s lékaři a případně upozornit na toto ve svých specifikacích, aby předešel nedejbože nějakému neštěstí. Dokážete si představit kauzu, kdy divák po shlédnutí plazmy Panasonic dostane záchvat na jehož následky zemře? Už vidím tučné titulky _: plazmy Panasonic zabíjí lidi a poškozují jejich zdraví .
Abych to jen nezlehčoval tak neznám ve svém okolí nikoho kdo nějaké blikání vnímá. Ani neví o čem mluvím a to mají doma většinou plazmy.O blikání jsem se poprvé dozvěděl až na podobných fórech, kde se o tom někdy vedly takové zkazky , že jsem nechápal a pak jsem rychle utíkal do prodejny vyhledal první plazmu a toužebně očekával blikání. Byl jsem velmi zklamán, že se nedostavil výsledek a tak jsem oslovil prodavače , aby mi nějakou blikající plazmu předvedl. Tak mě tahal po krámě a vždy se zastavil , když bylo LCD a plazma vedle sebe a vnucoval mi svůj odborný pohled, že teď to přece musím vidět. Vždyť je to tak do oči bijící. Bohužel nebyl jsem asi správná zákazník. Trochu byl zklamán, ale jak zjistil, že nic nevnímám tak začal najednou chrlit klady , kterýma plazma oplývá. Tady jsem pochopil, že být prodavač Tv je vlastně zábavná hra se zákazníkem, která nakonec končí zabalenou Tv. Přeji všem , kteří koupili jakoukoliv Tv ať si ji užívají a nenechají se hlavně zviklat a vsugerovat si cizí pohled na věc. Není třeba na můj příspěvek reagovat, jelikož by to k ničemu nevedlo a bylo o tomto již docela dost napsáno.
spotnickoff (152)|26.4.2012 08:40
[QUOTE=nunacek0;407549]Ten link jsem viděl. No , i když nejsi přes Tv fanda i tyto info jsou dobré. To blikání je opravdu individuální a pokud jsi dost citlivý a vnímáš to rušivě hlavně u světlých scén a přesto jsi schopen to akceptovat tak klobouk dolů. Já jsem ten necitlivý, který blikání Panasonic plazem vnímám jako LCD tak tohle opravdu neřeším a hodnotím ostatní parametry kvality obrazu. Hold každý jsme jiný a nikdy bych nezpochybňoval hodnocení lidí, kteří blikání vnímají rušivě. akorát je škoda, že to nefunguje vždy obráceně a lidi co blikání vnímají nejsou schopni ocenit kvality plazmy jelikož jsou blikáním natolik pohlceni, že již dále nejsou schopni dále hodnotit kvalitu. Ale beru to a nehádám se . Jen mne někdy mrzí, že vnímaví jedinci slyší slovo plazma a mají vymalováno skrze blikání. I my plazmaři bychom mohli oponovat vadami v obraze LCD. Ale k čemu to povede? k ničemu,....[/QUOTE]

vidim ze debata sa tu veselo rozbehla tak sa este pridam. ty sa snazis rozdelovat ludi na vidia blikanie - kupuju lcd, nevidia blikanie kupuju plazmu. ale takto to predsa asi nie je. ja vidim blikanie a v zivote by som do lcd nesiel. a myslim si ze takych ludi je kopec... aj keby neexistoval samsung (ktory evidentne blika menej) tak by som si lcd nekupil a s kludnym svedomim by som si kupil plazmu od panaka. a to blikanie by som toleroval. vzdy lepsie obcasne blikanie pri statickych bielych plochach ako neustale rozmachleny obraz lcd-cka (v tej istej cenovej relacii ako ma dana plazma). Moj nazor je taky ze ked ale mozem kupit plazmu bez blikania (nie 100% ale 98% povedzme) tak ju preferujem (ja osobne) pred blikajucou plazmou. Aj ked ta blikajuca ma povedzme o 5% lepsie podanie ciernej (aj to je otazne ci naozaj).

ked si bol v obchode a skumal to blikanie mal si tam staticke biele sceny? ak si pozeral na film, kde taketo sceny neboli tak tam mozes veselo stat hodinu a pol a ani na panasonicu nic neuvidis. a dalsia vec: nepozeral si seriu g20? ta vraj blika vyrazne menej ako g30. ja som bol napr. minule u kamosa. ma g-20 od panaka. bol som u neho asi hod a pol a ziadne blikanie som nevidel... a to ti poviem ze ked plazma blika a pridu tie spravne sceny tak ja to vidim hned.... takze to ze si to nevidel v tom obchode nic neznamena

A ti predavaci, to je kapitola sama o sebe... Ked som sa este rozhodoval co kupim (mesiac dozadu) bol som v datarte a tam zacal do mna hucat hned nech si kupim panaka. ze to je najlepsie co existuje. Ja som nebol nijako proti panaku a v podstate som sa rozhodoval medzi panakom a samsungom, ale stali sme pred tymi dvoma televizormi a on bol ako slepy. Blikanie nevidel, neostrost nevidel.... Ked som ho na tu neostrost upozornil tak ju uz videl a hned zacal nastavovat panaka ze to sa da nastavit... No skratka bol nastaveny na predaj panaka a nic ine neuznaval... ja som v tej dobe hladal plazmu s najlepsim obrazom a vobec mi neslo o to ci to bude panak alebo samsung. chcel som (podla mojho oka) najlepsi obraz. A ten mi vysiel na samsungu.
nunacek0 (947)|26.4.2012 08:57
Vím na co se mám dívat a byl jsem v obchodech vícekrát a s ovladačem pokud půjčili jsem si také kolikrát pohrál. A navíc já nedělím lidi..na to nemá vzdělání. Ale vlastně jsem nechtěl ani reagovat.
spotnickoff (152)|26.4.2012 09:35
nunacek0: nedurdi sa... nebolo to myslene zle, iba nazor.... co to tam mas v tom podpise to Yarbo 8000? neviem to vyguglit
Calebcz (138)|26.4.2012 11:05
Uz sem to tu psal, ale ja sem na to sel jinak. Kdyz sem mel Panasonica a zvazoval sem vraceni (ke kteremu doslo), tak sem vzal svuj eGreat prehravac, zasel sem do mistni prodejny elektra a nechal sem si ho na jeden neoPDP Panasonic napojit. Stacilo 5 sekund z 20th century fox loga u filmu v 24p rezimu a i obsluha na to koukala celkem zhrozene. Do te doby nutili vsem Panasonica, jako to nejlepsi co existuje, po te mi nekolik lidi potvrdilo, ze je na blikani Panaka uz upozornuji.
Takze skutecnost je takova, ze kazdy neoPDP Panasonic blika tak, ze to pozna naprosto kazdy (vyzkouseno na cca 20ti lidech), pouze to chce specificke nastaveni obrazu (24/50Hz bez IFC) a dostatecne svetlou a kontrastni scenu, aby to i mene citlivy jedinci zaznamenali. Tak jako tak to vypada, ze s tim Panasonic nic neudelal a evidentne delat nehodla, protoze tento problem pri beznem provozu zaznamena pripadne prijde rusivy minimalnimu mnozstvi lidi, ale recenzenti se muzou po...t s z toho, ze letos namerili o jednu tisicinu lepsi uroven cerne (tj. timto tempem do 5ti let dozene Pioneer Kuro)
spotnickoff (152)|26.4.2012 11:38
calebcz: je to tak ako pises. moja dalsia skusenost s predavacom bola asi taka ze ked som mu vravel ze panak co mam doma (bol na druhy den vrateny) blika ako vianocny stromcek tak mi povedal ze mam lacny hdmi kabel... no co dodat...
bavorak (1494)|26.4.2012 13:28
[QUOTE=Calebcz;407506]S blikanim je to jednoduche :)

Panasonic (nevim jak nova 50tkova rada, nevidel jsem) blika bezkonkurencne nejvice, a to hlavne v 24 a 50Hz rezimu. V 60Hz rezimu blika mene, srovnatelne s ostatnima plazmama.
Samsung blika v 60Hz. 24 (interne 96Hz) a 50Hz (100Hz) rezimy jsou naprosto v poradku a neblikaji snad nikomu. Predpokladam, ze LG na tom bude stejne.

Existuji lide, kterym blikaji i LCDcka (podsticeni ma jas regulovany pomoci PWM) ale to jsou opravdu citlivi jedinci a neda se tedy podle nich pausalizovat co blika a co ne. Z me zkusonosti a pokusy na mnoha lidech je situace nasledujici:
24 a 50Hz rezim na Panasonicu blika naprosto kazdemu, jde o to pouze najit dostatecne svetlou scenu. Citlivym lidem blika tak vyrazne, ze rozdil mezi Panasonicem a jinym televizorem poznaji behem par sekund.
Blikani pri 60Hz na Panasonicu i Samsungu uz vidi malokdo, kazdopadne prepnuti z 100Hz rezimu na 60Hz vetsina lidi rozdil pozna.
24 a 50Hz na Samsungu opravdu neblika. Resp. je za rozpoznavaci hranici naproste vetsiny populace. Pokud nekomu blikaji i tyto rezimy, jeho jedina sance je LCD.

Pochopitelne blikani zavisi na mnoha faktorech. Prvnim je svetlost sceny, cim je scena svetlejsi a kontrastnejsi, tim je blikani vyraznejsi. Dalsim faktorem je uroven okolniho svetla ale i unava a aktualni stav divaka. Ja napr. u sebe pozoruju, ze pri sledovani aktivniho 3D si na opravdu brutalni (50 nebo 60Hz) blikani cca po 10 minutach zvyknu. Tj. oci mi to unavuje, ale blikani mozek prestava vnimat.

Jeste jsem nikde nevidel vystaveneho Panasonica 50tkove rady, ale zda blika stejne jako starsi modely poznam na prvni pohled.[/QUOTE]

Svata pravda od A do Z. Konecne to napisal niekto tak, ako by som to povedal aj ja. Akurat ja vnimam aj tych 60 Hz a preto z PC toho pozeram co najmenej.
nunacek0 (947)|26.4.2012 13:44
[QUOTE=spotnickoff;407584]nunacek0: nedurdi sa... nebolo to myslene zle, iba nazor.... co to tam mas v tom podpise to Yarbo 8000? neviem to vyguglit[/QUOTE]

Ten Yarbo 8000 je síťový kabel k zesilovači dělaný z metráže. celé to vyšlo jen na i s koncovkami na cca 2300kč a je to oproti klasické Pc šňůře sakra poznat. K Tv je ověřená dobrá síťová šňůra VDH mainstream . Jelikož nové Panasonicy znovu umožňují měnit přívodní šňůru tak pokud bude Tv bez vad pořídím . Je to poznat na obrazovém šumu i barvách. ale psát o tom je zbytečné pokud to člověk nevidí na vlastní oči. Ale 99% lidí tohle neřeší a ani neví, že by se tím dalo pomoci kvalitě obrazu. To jen na okraj na vysvětlení.

ukázka jak vypadá uvnitř a zkuste rozříznout vaši přívodní šňůru a porovnejte :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
bavorak (1494)|26.4.2012 13:53
[QUOTE=nunacek0;407549]Hold každý jsme jiný a nikdy bych nezpochybňoval hodnocení lidí, kteří blikání vnímají rušivě. akorát je škoda, že to nefunguje vždy obráceně a lidi co blikání vnímají nejsou schopni ocenit kvality plazmy jelikož jsou blikáním natolik pohlceni, že již dále nejsou schopni dále hodnotit kvalitu. Ale beru to a nehádám se . Jen mne někdy mrzí, že vnímaví jedinci slyší slovo plazma a mají vymalováno skrze blikání. I my plazmaři bychom mohli oponovat vadami v obraze LCD. Ale k čemu to povede? k ničemu,....
[/QUOTE]
No poviem ti to takto, ja tych ludi chapem, komu blikanie neprekonatelne vadi, nebude dalej taku TV ani skusat testovat ani posudzovat a uz vobec si ju nekupi. Az na jedneho masochistu tu na fore :-). Ja som tiez zaryty plazmak, mame doma tri, ale ani jeden panasonik. Ten prosto blika X-krat viac, ako LG a Sam. Takze aj u plaziem je riesenie pre citlivych na blikanie.
GOTT (38)|26.4.2012 17:08
Mam 2010 rocnik Samsung 50C7000 a jsem spokojeny..nejake ty mouchy ma ale celkove kvalini obraz i provedeni a neblika...pisu to proto,ze chci koupit tento rok 65 ST50 Panasonic ,no a nejsem vubec nadseny z toho,jak je tady popisujete,ze hodne bikaji,to je blby....no budu muset si nejakou p tv vyzkouset,jestli to tam uvidim
Kdyz to bude spatny tak budu muset koupit Samsung 61E6500,vypada skvele plus ta vybava....ale sem zvedavy jak dobrou cernou a kontrast bude mit ta ST50,myslim ze asi horsi od ty Samsung a kolik bude stat 65 ST50 uz vubec netusim,stale zadne ceny,doufam jako novinka tak 55000kc a do konce leta by to mohlo byt uz,lechce nad 45000Kc ne :)?
tecka (6)|27.4.2012 12:15
[QUOTE=nunacek0;407625]Ten Yarbo 8000 je síťový kabel k zesilovači dělaný z metráže. celé to vyšlo jen na i s koncovkami na cca 2300kč a je to oproti klasické Pc šňůře sakra poznat. K Tv je ověřená dobrá síťová šňůra VDH mainstream . Jelikož nové Panasonicy znovu umožňují měnit přívodní šňůru tak pokud bude Tv bez vad pořídím . Je to poznat na obrazovém šumu i barvách. ale psát o tom je zbytečné pokud to člověk nevidí na vlastní oči. Ale 99% lidí tohle neřeší a ani neví, že by se tím dalo pomoci kvalitě obrazu. To jen na okraj na vysvětlení.[/QUOTE]

Mohu poprosit o vysvětlení, jak v řetězci elektrárna --> transoformátory --> silová vedení --> transformátory --> silová vedení --> domovní rozvod --> bytový rozvod --> účastnická šnůra --> transoformátor (spínaný zdroj) ve spotřebiči pomůže výměna 2m účastnické šňůry?
KamilZ (10277)|27.4.2012 12:32
[QUOTE=nunacek0;407625]Ten Yarbo 8000 je síťový kabel k zesilovači dělaný z metráže. celé to vyšlo jen na i s koncovkami na cca 2300kč a je to oproti klasické Pc šňůře sakra poznat.[/QUOTE]
Sorry, ale tohle mi fakt hlava nebere :-). Kam se hrabou diskuze ohledně kvality HDMI kabelů :-).
bavorak (1494)|27.4.2012 12:56
samozrejme ze je to blbost. K zasuvke ti ide X metrov 3x2,5 netienený drot, ktory zasobuje minimalne dalsie 4 zasuvky v byte a potom to vraj zachrani 1m niecoho zazracneho. Myslim, ze kvalitny filter a stabilzator tomu pomoze ovela viac.
nunacek0 (947)|27.4.2012 14:06
Ano , ale kvalitní síťová pračka je mnohonásobně dražší.Tohle je taková malá berlička pro nás chudé.. Ale i když vedou kilometry špatného drátu k zásuvce je s podivem, že kvalitní šňůra funguje. Ale debatovat o tom opravdu nemíním, ani zakládat vlákno. HDMI kabely mám odzkoušeno, že do cca3m je to jedno zda za 50 nebo 2000kč. vyzkoušeno. na 5metrech jsem už poznal mnohem horší kvalitu obrazu u levného HDMI. Ale zase o tom nebudu vést debaty. Ať si každý sám odzkouší a pokud je kvalita přístrojů na určité kvalitativní úrovni tak se tam rozdíly dají najít. Otázka je zda je ochoten člověk ochoten ty peníze investovat. To je na každém zvlášť. Ale nebudeme tohle vlákno omezovat věcmi, které zde nepatří. Otázku kabelů uzavírám...
Deputy (54)|27.4.2012 16:38
viz blikání:
mohl by někdo poskytnout video (24/50Hz), které je schopná přehrát řada 50 interním přehráváčem medíí a které demostruje / navodí to blikání ?
Rád bych si v obchodě vyzkoušel TV a hlavně sebe jak to vnímám....
fox (222)|27.4.2012 20:25
Myslim, ze na to Ti staci si vytvorit obrazok 1920*1080 a vyplnit ho bielou farbou. Ak to blikanie neuvidis na nom, tak uz na nicom. Ak chces video - skus zapatrat po videach s kucharskou tematikou - staci zaber na stol s bielym obrusom (v detaile, aby vyplnil cely obraz). Maly postreh: neviem ako ini, ale ja blikanie vnimam najintenzivnejsie, ked mam unavene oci.
KamilZ (10277)|27.4.2012 20:53
A také záleží, z jaké vzdálenosti se díváš. Blikání je nejčastěji vnímáno periferním viděním, takže čím blíže si TV, tím více. Pokud ho nebudeš vidět ani při dívání se na nějaký bod vedle TV (už z větší vzdálenosti), tak jsi šťastný člověk a máš po starostech :-).
spotnickoff (152)|27.4.2012 21:01
fox: fotka nemusi blikat.... aj ked je to biela staticka plocha, treba video. v prispevku 509 tejto temy to mas presne napisane. ale mam trochu dojem ze sa z toho zasa robi vacsia veda ako to v skutocnosti je. ja som citlivy na blikanie ale keby som nevedel ze samsung blika podstatne menej tak si tie blikajuce panaky v pohode kupim. treba si uvedomit ze pokial nepozeras film ktory sa odohrava cely na nejakych snehom zasnezenych stranach tak ti to zablika par krat na par sekund. Cize ked toho panaka silou mocou chces tak hura do obchodu. A kludne mozes byt spokojny aj s tym obcasnym blikanim. Ak sa chces vyhnut blikaniu ber samsung alebo lg.
fox (222)|27.4.2012 22:50
Neviem sice aku frekvenciu ma obraz na Panasonicoch pri zobrazovani fotiek a ci sa to da neako nastavovat, ale cista biela plocha je idealna na zistenie (myslim - principalne), ci clovek to blikanie vnima alebo nie. Ja som si prvy raz vsimol to blikanie prave na neakom "kucharskom" programe. Asi by sa dalo vyrobit aj neake video, kde by bola len cisto biela plocha. Osobne vnimam blikanie aj ked je zaber len na jasnu oblohu :( a to uz povazujem za problem, ktory ma dost stve. Ine znacky mozno blikaju menej, ale typicky v obchode poznam bezpecne, co je plazma a co je LCD - myslim tym to blikanie, nie ostatne parametre obrazu.
Pavell007 (790)|28.4.2012 00:25
Tak mám doma 50ST50-první dojmy, vypadá pěkně bytelně, narozdíl od led samsuga co jsem měl a bál jsem se na něj sáhnout, je v podstatě tichá, pouze zblízka večer když mám zvuk na nule, tak je slyšet takový elektronický vrnění, ale fakt potichu, to můj lcd cfl samsung hučel možná i víc. Bliká, ale snesitelně, přijde mi, že když vypnu IFC tak že to bliká míň. Černá je prostě černá, akorát je ta plazma citlivá na kvalitu technického zpracování filmu víc než lcd mi přijde, pokud je nějaký blbě dělaný přepis, kde mají třeba špatně nastavenou úroveň černé, tak na tý plazmě to víc vyleze, když na druhou stranu při nějakým kvalitním přepisu, kdy tam není šum, je ta černá prostě absolutní, takže člověk má tu citlivost nastavenou vysoko. Obraz nádherně sametovej, bez zelených nádechů, chybí takový ty lcd artefakty, pohyb plynulý, fakt paráda, HD Avatar z hdd je bomba.... Používám mod cinema, akorát jsem trošku přidal ostrost a ubral barvy-koukám v dost tmavý místnosti.
nunacek0 (947)|28.4.2012 08:10
Tak gratuluji ke koupi a malému představení. Je fajn, že není hlučná a zelená je v pořádku. Jsi již druhý vlastník této Tv. U koho si nakupoval smím li se zeptat? Já ještě čekám na můj shop. Tak ji pořádně testuj a poděl se s klady ale i zápory na které narazíš. Jak si poradí se světlou místností přes den atd
spotnickoff (152)|28.4.2012 09:44
Pavel007: tak to pocujem prvy raz a dost ma to prekvapuje ze slabsi signal bol lepsie zobrazovany na lcd. ja som to chapal doteraz tak ze prave toto bolo vysadou plaziem. ale ak si mal obidve doma tak predpokladam ze to mas v oku. pre mna velke prekvapenie. ak sa smiem opytat aka bola cena?
Karel72 (428)|28.4.2012 11:22
To že na lcd vypadá líp sd signál jak na plasmě ti nemůže věřit ani zarytý lcdčkář :-)
vivid.sk (11472)|28.4.2012 11:45
Opat tu niekto zaklada flame? Kde je napisane, ze SD vyzera lepsie na LCD? Niekto si nieco zle precita, napise a hned prichadza dalsi .....
Pavell007 (790)|28.4.2012 13:40
No prostě je víc vidět, když nějaký studio nemá při přepisu třeba něco správně zkalibrovanýho a všimneš si v porovnání s nějakým perfektním zpracováním jiného filmu, kdy ta černá umí být v podstatě dokonalá, tak že v tom slabším filmu ta černá má třeba nějaký barevný nádech, nebo tam vidíš šum... Zatímco na lcd se to všechno většinou slije v nějakou plus mínus černou a nejsou tam už vidět ty drobný nuance-taky jak to podsvícení není úplně ok, tak to zanikne, u tý plazmy ta plocha je prostě jednolitá černá, takže to je víc vidět... ale to je jako s audioaparaturou, když si člověk koupí nějaký highend, tak najednou slyší, kolik cédéček je špatně nahraných a smíchaných. To není ale výtka k televizi, naopak. Jen mě to překvapilo, že černá je černá ne vždy, ale jen když tý černý dá šanci ta kvalita toho filmu... Jinak teď koukám na motorky nova sport hd ve světle, a i když vy vypnutým stavu je teď ta obrazovka o dost světlejší než u lcd, tak když se to zapne, tak je obraz naprosto ok, samozřejmě to tak nevynikne jako v noci, ale stále pěkné... Kupoval jsem u Bestel v praze na vinohradské, v úterý v noci přes net objednáno, v pátek odvezeno. 27000KČ
nunacek0 (947)|28.4.2012 14:15
Cena solidní.
Erik Masters (121)|28.4.2012 22:07
No nacase sa to uz dostava do obchodov,snad to do 2 tyzdnov bude vsade.
Dufam ze ceny nad 50palcov velmi neprestrelia a pocas OH 2012 uz bude nejaka dobra ponuka.
Pavell007 (790)|29.4.2012 13:55
další postřehy o ST50- oproti samsungu příjemně rychlý přepínání programů, naopak mínus body u mě mají za guide-když zapnu guide, tak se vypne sledovaný program, ztichne zvuk a naskočí tabulka-u samsungu stále ve zmenšeném okně běžel sledovaný program i ze zvukem a člověk tak to mohl stále sledovat a přitom brouzdat, kde co dávaj-sice blbost, ale jak to tam ten panák nemá, tak jsem zjistil, jak je to nepříjemný a chybí mi to-zvlášť žena je z tohohle smutná. Manželce jsem nic neříkal o nějakém blikání a za ty dva dny neměla výhradu, pouze jednou poznamenala, když tam bylo nějaký světlý menu, že se ty písmenka nějak chvějou-ale při sledování programu nic neříkala, i já to přestal vnímat-spíš jsem měl strach, že me to bude unavovat oči, slzení apod, ale to se nekoná, takže v tomto ohledu spokojenost. Večer jsem koukal na dokument o vesmíru na hd nat.geo. a to byla neskutečná paráda-scény, kdy na jedný půlce je naprosto černý vesmír a na druhý půlce silně kontrastní planeta-hvězda, jsou uchvacující, fascinuje mě ta naprostá jednolitost a stabilita obrazu-v tomhle ohledu se lcd nemůžou rovnat. Jinak přímý sluneční světlo a tv přmo naproti oknu, jsou pro plazmu špatná kombinace-sice to ta plazma přesvítí, ale je to poměrně vyblitý-jako blbý lcd, v tomhle maj ty lcd výrazně navrch-takže kdo má televizi na dení kulisovitý koukáníá za světla, tak tu plazmu opravdu neocení-večer je to ale naopak. Zarazilo mě, že je ta obrazovka, pokud na to jako dnes svítí přímo slunce, že je zelená-myslel jsem z reklam atd. že je spíš černošedá-nicméně stačí, že je odpoledne a světlo už nejde přímo a je to ok.
edit 20:45 teď koukáme na toy story hd mkv. z harddisku a je to paráda. mýtus o tom že na led dobře vypadají animáče u mna padl. naprosto ostrý příjemně teplý a živý obraz, výrazné ale ne nepřirozené barvy, fakt bomba. Mám srovnání ze stejného filmu na lcd samsung le46c750 a led samsung ue46d7000 a ta plazma je jasně lepčí. Prostě od odpoledne je to super, pro mne, kdo kouká převážně v noci, to zcela vyváží dílčí nedostatky.
SlavoF (834)|30.4.2012 11:27
no, a už aj je tu nový soft - firmware do modelov 2012 - Ver. 1.253
http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/fw/down_eu12.html
online to už zrejme pôjde
je zaujímavé, že ten soft (cca 80Mb) má o tretinu až polovinu väčšiu veľkosť ako soft pre radu 2011 (cca 47Mb)
pre zaujímavosť - rada 2010: cca 25Mb :)
spacerer (23)|3.5.2012 11:35
tak mate uz nekdo dalsi doma st50?
piste sve poznatky.
Georginek (144)|3.5.2012 17:33
Ja doufam, ze brzy bude nejaka rozsahla recenze GT50 a VT50.
GOTT (38)|3.5.2012 21:29
A je to tady..hrozne..presne tak jak sem si myslel ze to dopadne...nizsi rada ST50 165cm stoji pres 60tisic,tak jako minuly rok vlajkova lod!(a ty nastrcene reklamni zvesti,ze ma PRY lepsi obraz nez starsi VT30..neberu) Proste to je nizsi rada,tak by mela stat mene,takze vlastne zdrazili..tak to kaslu,jdu do 152cm plazmy Samsung,mam od nich 127cm a jsem co se tyce kvality a obrazu spokojeny