Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

nunacek0 (947)|10.5.2012 19:24
[QUOTE=5os;409367]Ja mam zaujem o 55 palcovy VT50 TV. ST50 ma filter black pro a VT50 ma black ultra. Moze niekto povedat ako sa v tomto sprava filter u triedy VT50?[/QUOTE]

To ti může zhodnotit pouze ten kdo oba Tv viděl vedle sebe, ale jednoznačně bude VT50ka na tom s odrazy zřejmě lépe. Jinak by to bylo od věcí. ale jestli to bude stačit na přímé sluneční světlo tak si myslím, že asi nee. VT50ka bude bodovat spíše ve výbavě, vzhledu a po kalibraci i lepším obrazovým výkonem. kolik z toho využiješ je jen na tobě. Je to vlajková loď a nemělo by se na ničem šetřit. Ale víme jak to dopadlo minulý rok, že? Dnešní ST50ka je srovnávána aspoň obrazově s VT30kou. A jelikož mám ST50ku před očima tak si nemyslím, že by to bylo něco extra. Ale nemohu srovnat jelikož jsem VT30ku nikdy nevlastnil. Pokud budu brát testy tak jsem rád , že mám doma takřka špičku za zlomek ceny. A to se vyplatí. Mohu nahrávat, mám integrované Wifi, lepší filtr, nebzučí, není problém se zelenou, nemění se jas, nekolísá dokonalá černá, jsou lepší detaily, vyšší kontrast, lepší pohyb,..je třeba pokračovat? Oproti minulému roku si myslím , že Panasonic na něčem zapracoval a je třeba to ocenit, zvlášť v době , kdy se pokroky již moc neočekávají a čeká se na OLED atd. myslím, že příští rok bude pro plazmu ten poslední, kde to mohou dotáhnout do konce. Jsou to už jen malé krůčky, které se dělají a spíše se zaměřuje na služby než na obraz. Tak to vnímám .
5os (60)|11.5.2012 08:43
Ja som mal skor na mysli ako je to so stmavenim obrazu pri pohlade zboku, ze ci aj rada VT50 s inym filtrom ma zboku obraz tmavsi ako spredu. Zatial som ho nemal moznost vidiet nazivo, Tak som chcel pocut niekoho, kto tu moznost ma, aby som sa zbytocne nezaoberal telkou, ktoru kvoli tomu nebudem chciet.
nunacek0 (947)|11.5.2012 08:56
Nejlepší bude , když si to půjdeš do prodejny na vlastní oči porovnat. podle mne to bude stejné s tím, že bude ještě lépe odolávat slunečním paprskům dopadající na obrazovku. je to jako modely 2011 kdy STa GT měly stejný filtr a VT obsahovala to co má nynější ST50ka. Letošní VT50ka má navíc nějaký Ultra oproti Pro , který mají ST a GT..
rusty (18)|11.5.2012 09:26
[QUOTE=5os;409432]Ja som mal skor na mysli ako je to so stmavenim obrazu pri pohlade zboku, ze ci aj rada VT50 s inym filtrom ma zboku obraz tmavsi ako spredu. Zatial som ho nemal moznost vidiet nazivo, Tak som chcel pocut niekoho, kto tu moznost ma, aby som sa zbytocne nezaoberal telkou, ktoru kvoli tomu nebudem chciet.[/QUOTE]

Pre upresnenie: To stmavenie obrazu sa deje pri pohlade zhora (z nadhladu). Pri pohlade zboku ked mas oci vo vyske panelu sa stmavenie obrazu nekona (alebo je zanedbatelne). Takze pokial Ti nevadi stmavenie obrazu z nadhladu (co nie je typicka pozorovacia pozicia) tak by som sa tymto vobec nezaoberal..
5os (60)|11.5.2012 10:33
No ale ak som to spravne pochopil, tak pri prechadzani cez miestnost sa vlastne pozeram zhora a stmavenie je citelne. Precital som si prave test z odkazu na predchadzajucej strane a vyzera to tak, ze ST50 bude mat zrejme obraz najsvetlejsi. Rozmyslam, ze kupim asi iba ST50, nie VT50, a o par rokov ju vymenim za nejaky 4k alebo 8k zobrazovac.
nunacek0 (947)|11.5.2012 10:41
Pokud chceš mít i při přecházení místností neměnný obraz tak bych asi doporučil umístění TV na stěnu do výšky, kde to už poznat nebude a v sedě i z mírného podlhledu to vadit také nebude. Jelikož není nikde doporučeno jak vysoko má být Tv umístěna , i když se předpokládá , že ve výšce sedící osoby tak si ji lidé umisťují podle svého a může to být i klidně výše.
5os (60)|11.5.2012 10:52
Ja som chcel hlavne kvalitu bez kompromisov, ale este je asi priskoro. Novy nabytok mi uz naistalovali a je tu miesto na telku, ktore treba niecim zaplnit, tak kupim zatial nieco, co sice nie je top of the top, ale aspon mi nebude luto to vyhodit a kupit v buducnosti nieco co top of the top bude.
nunacek0 (947)|11.5.2012 10:56
Ono zase ta ST50ka se od top VT50ky co se týče obrazu moc lišit nebude. Přečti si recenze na VT50ku a zjistíš sám . Samozřejmě výbava, zpracování, brýle , dva ovladače to něco stojí a tady jsou ty rozdíly již znatelné. Obrazově bys je musel vidět vedle sebe stejně nastaveny a to se Ti doma hned tak nepodaří. V obchodě to nehodnoť..
ace960 (394)|11.5.2012 14:04
[QUOTE=nunacek0;409360]Pokud vadí horší úhly tak by byla vhodnější UT50, která nemá filtr a dle testu je při večerním sledování nebezpečně blízko ST50ce včetně podání černé.[/QUOTE]

Nazdar, mas prosim odkaz na test UT50-ky? Chcel by som novu TV a asi to bude 50" lebo vacsie ST50 maju ventilatory, GT50 je do 50" (bez vent.) a VT50 maju ventilatory vsetky (odhliadnuc od cenovych skokov). Zatial to vyzera na ST50 ale pozrel by som si testy/recenzie aj pre modely UT50, XT50 a X50 ale zatial som narazil len na ST50, GT50 a VT50. Pri zakladnom Skylinku mam aj SD obsah a 3D zatial nie je pre mna prioritou. UT50 by mal byt ale stale Full HD aj 3D tak keby som to chcel aj do "buducna" tak s rozlisenim a 3D je ako ST50. XT50 potom ide na HD (nie Full) a X50 HD a bez 3D. Brat si nedavno kupil panaka plazmu 50U30, ktoreho zatial krmi Digi signalom (mal na starom CRT) co nevyzeralo vobec dobre ale ked sm do toho pustil SD nahravku zo Skylinku tak bolo prijatelne, HD bolo paradne. Tak asi nebudem velmi narocny a mozno by mi stacil aj nizsi model ako ST50.
rusty (18)|11.5.2012 14:29
Slubil som nejake cisla ohladom spotreby mojej P50ST50, takze tu su:

Celkova namerana spotreba za 3 hodiny: 0,57 kWh
Z toho vychadza priemerna spotreba: 190W

Podmienky za ktorych som meral:
- vypnute oba hlavne Eco mody (ten v nastaveni obrazu aj ten v dalsich nastaveniach), defaultne su tieto mody zapnute
- obsah bol cca 1 hod hokej v HD, cca 1 hod film v HD, zvysok serial v HD, chvilu rozpravka v SD, reklamy, prepinanie kanalov (takze celkom realne podmienky)

Vyrobca udava priemernu spotrebu 180W. Ked zvazim, ze asi tretinu casu bol hokej (co je vela svetlej farby) tak ten udaj vyrobcu je myslim celkom realny.
Ak by som sledoval bezny obsah (cize nie hokej, lyzovanie a ine zimne sporty) a mal zapnute oba eco mody tak myslim, ze sa da dostat aj na udaj priemernej spotreby 150W, ktory udavaju v recenzii tejto TV na portali avforums.com

Inak ked som namatkovo sledoval okamzitu spotrebu tak tie cisla skakali pri hokeji 200 - 230W, pri filme cca 130 - 230W, nad 250W som udaj ani nezachytil.

Ked to porovnam s mojou predchadzajucou panasonic plazmou 3 modelove roky dozadu, ktora mala 42 palcov a bola HD-ready (1024x768) tak tam som mal priemer okolo 200W alebo mierne cez tuto hodnotu. Takze myslim, ze na 50 palcovu FullHD plazmu to nie su zle cisla..
THeBaNDiT (497)|11.5.2012 19:58
Ja mam TX-P46ST30E, ten ECO mod ovplyvnujuci intenzitu "podsvietenia" (plazma podsvietenie nema, ale vieme, co mam na mysli) mam zapnuty a funguje k mojej plnej spokojnosti, vecer pri slabsom/ziadnom svetle podsvietenie pritlmi, cez den za denneho svetla naopak prida nad priemer... takze subjektivne pozeram na stale rovnaky obraz. Inac by som tym musel hybat (alebo si upravit profily) ja tak, aby cez den bolo nieco vidiet, a vecer naopak nevypalovalo oci a nekrutilo elektromerom... (edit: senzor ECO to urobi za mna) Priemerna spotreba merana pocas nejakych 2 mesiacov mi vysla cca 130-140W.
ace960 (394)|13.5.2012 13:33
Mam dotazy na cerstvych majitelov ST50.

1. Mate niekto pripojeny zvuk napr. zo satelitneho prijimaca (alebo z PC alebo nejakeho prehravaca) digitalne priamo do AVR? Je omeskanie obrazu na TV oproti zvuku z AVR viditelne? Pripadne ci mate pripojeny zvuk z TV cez optiku do AVR a ci a ake je tam omeskanie obrazu. Ta druha moznost by mohlo byt nahradne riesenie ak klasicke pripojenie nebolo prijatelne a ak by TV na optickom vystupe pozdrzal zvuk o tolko ms kolko mu trva spracovanie obrazu ale zas pokial si pamatam, tak takyto opticky vystup z TV je len stereo.

2. Da sa Bluetooth pouzit aj pre klavesnicu/mys alebo je to len pre 3D okuliare? Podla porovnania na panasonic.cz stranke je to len pre modely GT50 a VT50.
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/2837093/module/general/compare/products/displayResult.html?p=TX-P50ST50&p=TX-P50GT50&p=TX-P50VT50
Pripadne, da sa klavesnica/mys pripojit cez USB?
KamilZ (10277)|13.5.2012 13:56
Ad 1) Takhle se to nedělá, správné připojení je BD/PC/STB -> AVR -> TV (vše přes HDMI, takže obraz i zvuk) a zpoždění se automaticky eliminuje přes HDMI Lip Sync (TV pošle AVR info o kolik má zpozdit), případně některé AVR ho mohou manuálně nastavit. Pokud by jsi připojil z TV optiku do AVR, tak zpoždění by tam opravdu nebylo, ale na stereo to myslím omezeno není - je to omezeno na to, co TV dokáže dekódovat.
Třetí možnost je použít HDMI ARC (pokud máš TV a AVR s HDMI 1.4a a podporou této feature).
nunacek0 (947)|13.5.2012 14:17
Já jedu optikou z Tv přímo do zesáku, jelikož je digitální a problém se zpožděním nijak nepozoruji. Některé programy s lehkým náznakem. Ale většinou je to ok.
ace960 (394)|13.5.2012 18:01
KamilZ: Dakujem za radu ale ja som polozil presny dotaz tak ako som ho polozil, pretoze mam starsi AVR, ktory HDMI nema (taky zakladny Denon AVR 1705 na take bytove pocuvanie). Tuto problematiku mam nastudovanu tak preto sa pytam na konkretne omeskanie obrazu pri starom sposobe zapojenia (inak mas vseobecne pravdu ako sa to ma na sucasnom AVR s HDMI zapojit). Ohladne optickeho vystupu... niektore TV pustaju zvuk von cez optiku bez opozdenia takze nie je zosynchronizovany s opozdenym obrazom (na niektorych TV sa da cez servisne menu nastavit opozdenie zvuku v urcitych krokoch a tym sa bud uplne trafit alebo aspon priblizit co najblizsie opozdeniu obrazu). Ohladne sterea z optiky z TV som si pri citani roznych materialov vsimol (aj tu na fore), ze mnohe TV robia downsampling na stereo a aj vystup na optike je vzdy max. stereo. HDMI ARC poznam ale zatial je to pre mna bezpredmetne, kedze mam starsi AVR.

nunacek0: Dik, presne takyto typ odpovede od realneho uzivatela ST50-ky som ocakaval. Nechces vyskusat spojenie zvuku DVB-S -> AVR -> TV?
KamilZ (10277)|13.5.2012 18:23
OK, má zbytečná aktivita :-). Většina lidí, co sem píše dotazy tohoto typu o tom nemá moc páru, to na vysvětlenou, proč jsem to psal.

S downmixem je to v případě ST50 asi kočkopes: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=21992161#post21992161

U recenzí na ST50 jsem četl o input lagu 16ms (ale nedočetl jsem je, jestli to bylo v game mode nebo normálním), což by jsi podle mě ani nemusel zaregistrovat. Předpokládám, že to zpoždění zvuku tomu bude +- odpovídat. GT50 s VT50 měly vyšší (30ms), asi mají více kurvítek obrazu.

[QUOTE=ace960;409666]niektore TV pustaju zvuk von cez optiku bez opozdenia[/QUOTE]
Které? Tohle by mě docela zajímalo, který výrobce si to dovolí.

PS: Nastudované to máš opravdu detailně!
nunacek0 (947)|13.5.2012 18:25
Nemám AVR takže nemohu sloužit, ale jelikož je to stejné digitální propojení očekával bych i stejné výsledky. Nyní mám přes optiku propojenou přímo Tv, ale měl jsem to i opačně, že byl propojen Sat a nebyl rozdíl. Teď to mám propojeno přes Tv, protože do něho zapojuji noťas na filmy v mkv a tak bych neměl zvuk přes aparát. Z TV to není ono na filmy. Teď koukám na černý jestřáb sestřelen a je to dobré pokoukání. Jinak zvuk Tv je oproti ST30ce mnohem lepší. Ta drnčela jakmile se tam objevil jen náznak basů a i při nízkých hlasitostech . A to všechny tři. Tady mohu jet naplno a nic. Takže nějaké zlepšení i ve zvuku.
ace960 (394)|13.5.2012 19:53
KamilZ: Zbytocne to snad nebolo. Castokrat citam temy a dozviem sa vselico zaujimave takze sa to moze niekomu zist. Dik za odkaz na avforum temu, takto nejak to tusim bolo aj v minulosti. ST50 a input lag 16 ms je pri game mode - http://www.avforums.com/review/Panasonic-ST50-TX-P50ST50B-P42ST50B-P55ST50B-P65ST50B-50-Inch-3D-Plasma-TV.html, vyhladat retazec "16ms".
To opozdenie zvuku som riesil napr. aj tu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29242-Postprocessing-videa-v-TV-a-zvuk. Je to taky kratsi 2-stranovy topic a je tam spominany minimalne jeden konkretny model TV, ktory nema zosynchronizovany obraz a vystup zvuku (Samsung PS50B650). Inak pozeram, ze si sa tam zapojil do diskusie aj ty :-) Tych TV, ktore maju na optike zvuk bez opozdenia bude viacej. Ked som sa pytal znamych ako to maju zapojene tak par ich to ma tak, ze pouzivaju opticky vystup z TV do AVR lebo do TV pripajaju viac veci a zdalo sa im to tak jednoduche. Ked som sa ich pytal na predbehujuci zvuk tak im to nic nehovorilo ale ked to doma pozreli tak mi "nadavali", ze naco som im to hovoril, ze teraz to vidia a uz sa toho nevedia zbavit a ze predtym bolo stastni v "nevedomosti".

nunacek0: No prave som si chcel porovnat:
1. SAT-HDMI(obraz a zvuk)->TV-optical->AVR - o tomto pises, ze omeskanie je semtam mierne pozorovatelne, tomu rozumiem tak, ze ST50 neopozduje zvuk z optickeho vystupu presne podla opozdenia obrazu alebo zvuk neopozduje vobec ale video postprocessing je dost rychly aby to nebolo velmi rusive
2. SAT-HDMI(obraz)->TV a SAT-optical->AVR - keby sme mali vyskusane a nebodaj odmerany rozdiel zvuku a obrazu tak by sme zistili podrobnejsiu odpoved na bod 1, ak by bolo omeskanie obrazu rovnake tak ST50 neopozduje zvuk na optike vobec

Do servisneho menu sa niekto nechysta popozerat co su tam za moznosti ci uz ohladne tejto problematiky alebo len tak, vseobecne? :-)
nunacek0 (947)|13.5.2012 20:19
Kvůli Tebe speciálně koukám na ČT HD , kde sleduji opoždění zda a případně jaké je. Jde samozřejmě o rozhovor , kde to jde poznat velmi detailně. A je to přesné jako hodinky. Mohu i odezírat jestli sedí i verbální mimika a vše OK.
Do servisního menu nelezu jelikož se v tom natolik nevyznám. Nejsem servisák. U ST30ky jsem pouze zjišťoval počty hodin a to ještě postup byl přesný podle odborníků. Jestli ten samý posup platí i pro řadu 2012 to nevím, ale nebudu to zkoušet. Nerad bych si Tv nějak zablokoval.
vivid.sk (11472)|13.5.2012 20:20
S opozdenim musis pocitat vzdy (a vsade), preto je jedina moznost korekcie priamo v AVR.
ace960 (394)|13.5.2012 20:33
nunacek0: Dakujem za ochotu. Pozriem to sam lebo ST50 mi vychadza optimalne. Otestujem to aj cez SAT-optical->AVR a dam vediet. Snad TV zoberiem v najblizsich dnoch.
vivid.sk: OK. Len sa snazim zistit detailnejsie info okolo ST50 a AVR mi inak sluzi dobre. Na osobitne prepinanie vstupu zvuku na AVR a vstupu obrazu na TV som si casom zvykol.
THeBaNDiT (497)|13.5.2012 20:41
Neviem teraz, či mám na mysli niečo iné, ale vari ST50 nemá v nastaveniach zvuku možnosť nastaviť oneskorenie SPDIF? Moja ST30 to tam má... Ale ak píšem o niečom inom, tak sorry. :)
nunacek0 (947)|13.5.2012 20:46
Kde v nastavení to zpoždění SPDIF máš. Nepátral jsem o tom, jelikož to jede, ale u zvuku tam nic nevidím?
ace960 (394)|13.5.2012 20:46
THeBaNDiT: To mas v standardnom alebo v servisnom menu?

==
EDIT: V navode ku ST50 pozeram, ze by to tam malo byt (z manualu sa neda kopcit tak prepisem):
"zpozdeni spdif: serizuje casovou prodlevu zvukoveho vystupu z konektoru digital audio out a hdmi2 (funkcne arc), pokud je zvuk posunut vuci obrazu
- pro rezim dvb"
...cize vyzera to na uvod pekne ale co znamena rezim dvb, funguje to len pre signal z interncyh dvb tunerov (dvb-t/c)? a ktovie este v akych krokoch
vivid.sk (11472)|13.5.2012 20:52
nemyslel som prepinanie vstupu v AVR, ale korekcie (LipSync). V tom pripade ti moze byt jedno aky input lag ma TV.
ace960 (394)|13.5.2012 20:54
vivid.sk: Jasne, to som len poznamenal mimo temy. Pardon za nedorozumenie.
nunacek0 (947)|13.5.2012 21:00
Asi to bude když jedeš přes ty tunery. Já přes ext. satelit nemohu položku na úpravy zpoždění SPDIF nemohu najít..
Pavell007 (790)|13.5.2012 21:19
Já jedu přes optiku z tv st50 do receiveru-(mám CI slot takže tuner v tv), anžto tak slyším z aparátu cokoliv, co se ukazuje na tv, nějaký dolby apod neřeším, stačí mi kvalitní stereo-takže mám na receiveru režim pure-čiže prej rovnou-a zatím jsem nezpozoroval zpoždění-snad vždycky, když jsem to zkoušel, tak to bylo stejně jako z repráku v tv. Narozdíl třeba od samsungů, kdy to bylo často dost rozlezlý a musel jsem tam používat nastavování v ms. Tady to subjektivně pozoruju jako lepší. Jinak teda u tý st50, aby se to dalo poslouchat, mám režim řeč, výšky +13, hloubky +3, jinak to je plechová placka, to ve srovnání ten ultratenkej samsung, co jsem měl, hrál překvapivě velmi dobře-měl jsem z toho obavy, ale to se jim fakt povedlo, v tomhle ohledu je ta robustnější st50 trošku zklamáním-teda ne že by na tom záleželo, ale prostě jen konstatuju poznatek, že nic moc.
nunacek0 (947)|13.5.2012 21:31
To já ve zvuku využil položku uživatel a pokusil se nastavit zvuk v ekvalizeru. Je to nouzové, ale jde to ..
Pavell007 (790)|13.5.2012 21:42
aha, no díky, to zkusím, tam jsem ještě nelezl... :)
THeBaNDiT (497)|13.5.2012 21:46
[QUOTE=ace960;409689]THeBaNDiT: To mas v standardnom alebo v servisnom menu?[/QUOTE]V štandardnom MENU, podmenu ZVUK, a na strane č.2 mám Výber SPDIF, Oneskorenie SPDIF a Obnova zákl. Nast.
nunacek0 (947)|13.5.2012 21:49
ST50 to tam nemá. Pokud nejsem slepý.
ace960 (394)|13.5.2012 21:49
THeBaNDiT: A funguje ti to aj pre externe zdroje signalu, tzn. mimo internych DVB tunerov?
nunacek0: ...mozno ked prepnes na interny dDVB tuner a potom vojdes do menu...?
nunacek0 (947)|13.5.2012 22:12
To jsem nezkoušel a jelikož DVB jde mimo mne tak mě to ani nenapadlo, ale pokud mi to drží přes externí SAT tak to dále neřeším..
THeBaNDiT (497)|13.5.2012 22:17
ace, mas pravdu, toto nastavenie je v DVB-T rezime, ked prepnem na externy satelit, to nastavenie tam tiez nevidim... jeden by predpokladal, ze to bude mozne nastavit pre kazdy vystup (a mozno si to bude pamatat nastavenie z DVB-T, aj ked velmi by som na to nevsadzal)

Takze ak to problem neriesi, ospravedlnujem sa. :) Snaha bola. :D
nunacek0 (947)|14.5.2012 09:05
Tady jsem našel nastavení kalibrovaného modelu ST50, která pokud jsem to přelouskal dobře by měla být provedena po300h. Je to včetně pokročilého nastavení bílé a správy barev. Je příjemné, že je to na náš evropský model, protože vše co jsem našel na jiných fórech bylo pro zámořské modely a ty mají jiné číselné hodnoty a špatně se v tom orientuje. Neříkám, že toto nastavení bude všem sedět, ale jako výchozí hodnoty pro další doladění to bude stačit. Je to dělané odborně dle přístrojů a i když může každý panel vykazovat drobné odchylky tak si myslím, že to půjde jemně doladit . Mám k dnešku najeto cca 105h tak nevím zda mám ještě pokračovat v zahořování. Tak tady to slíbené nastavení :

http://hdportal.hr/recenzije/wp-content/uploads/HD-Portal-ISFccc-kalibracijske-postavke-Panasonic-TX-P50ST50E.pdf
pavelz (74)|14.5.2012 15:22
Díky, to jsem hledal. Jsem čerstvý majitel 50ST50, tak se to hodí. Mimochodem jaký mód používáte pro sledování TV z interního DVB-T tuneru? Případně můžete mi poslat hodnoty jasu a kontrastu?

Díky.
rusty (18)|14.5.2012 15:49
[QUOTE=nunacek0;409720]Tady jsem našel nastavení kalibrovaného modelu ST50, která pokud jsem to přelouskal dobře by měla být provedena po300h. Je to včetně pokročilého nastavení bílé a správy barev. Je příjemné, že je to na náš evropský model, protože vše co jsem našel na jiných fórech bylo pro zámořské modely a ty mají jiné číselné hodnoty a špatně se v tom orientuje. Neříkám, že toto nastavení bude všem sedět, ale jako výchozí hodnoty pro další doladění to bude stačit. Je to dělané odborně dle přístrojů a i když může každý panel vykazovat drobné odchylky tak si myslím, že to půjde jemně doladit . Mám k dnešku najeto cca 105h tak nevím zda mám ještě pokračovat v zahořování. Tak tady to slíbené nastavení :

http://hdportal.hr/recenzije/wp-content/uploads/HD-Portal-ISFccc-kalibracijske-postavke-Panasonic-TX-P50ST50E.pdf[/QUOTE]

Ten nabehnuty cas si stopujes sam alebo to pozeras cez servisne menu? Ak cez servisne menu vies sem napisat postup ako sa k nemu v servisnom menu dostat..
Pavell007 (790)|14.5.2012 15:49
Co se týká toho hodnocení, tak trochu mě zarazilo, že doporučuje sharpness při hd nastvit 8-10. Já se dopracoval ke zjištění, že 7 je max, kdy se ještě netvoří na hranách artefakty a neleze moc šum-u cinema a true cinema. U normalu už to mají defaultně nějak přiostřený nebo co a tam to nechávám na 5-6-tenhle möd má vůbec při ne tak kvalitním tmavém obraze tendence trochu šumět. Kontrast tak kolem 45, jas na nule, gamma 2,2 barvy cca 25, IFC na min, ostatní vypnuto.
nunacek0 (947)|14.5.2012 15:58
Detaily si každý už podle svého doladí a nevím jestli pouštíš origo bluray. Tady se ta kvalita od mkv a jiných ripů bude trošku lišit. Je tam i nějaké to nastavení ohledně vyvážení bílé atd, které by snad mohlo být kalibrované lépe než podle oka. Většina z nás to má asi vše od výroby na nule.

Jinak ty hodiny mám spočítané od oka. Jedu denně 16h od 8.5.2012 a 70% z toho jedou kontrolní barevné obrazce na celou plochu , jinak běžné vysílání jak jsem psal roztažené a nastavení vše na půl a blbiny vypnuty. Takže jsem ještě solidně obraz nedělal. Jen večer na film mód true cinema. Není špatný, ale na mne trochu teplé barvy. Raději kino a barevná teplota na normal.
rusty (18)|14.5.2012 16:09
Vie niekto kde v servisnom menu sa nachadza pocet prevadzkovych hodin panelu. Skusal som sa k tomu dostat podla tohto navodu na ST30:

Zobrazenie prevádzkových hodín:
1. Na TV stlačiť "Vol -"
2. počas toho stlačiť trikrát tlačidlo "0" na diaľkovom ovládači
3. čakať kým nabehne servisne menu
4. Potom stlačiť "2" na diaľkovom ovládaci
5. Stlačiť tlačidlo "OK" na diaľkovom ovládači
6. Kurzor šípkami vpravo nadol do prázdneho poľa /vpravo od "PTCT"/
7. Stlačiť tlačidlo "Mute" asi na 5 sekúnd
A vyjíždí se podržením exit


Nenasiel som vsak co som hladal. Asi je to menu nejako inak usporiadane ako pri ST30. Nevie niekto kde by to tam mohlo byt?
nunacek0 (947)|14.5.2012 16:13
To je na modely 2011. fungovalo spolehlivě , ale netroufám si to zkusit nacvakat na ST50ku.Ale vidím, že jsi to zkusil za mne..
Petan01 (4)|14.5.2012 16:26
Pánové, můžete někdo změřit spotřebu v stand-by režimu u 50ST50? Já jsem naměřil 23 W (a to i po vypnutí TV tlačítkem na boku), což je cca 100x více než udává Panasonic. Tak nevím, jestli je špatný měřák nebo televize.
nunacek0 (947)|14.5.2012 17:26
Zřejmě budeš mít aktivovanou nějakou funkcí, která hlídá třeba aktualizace fw a jiné pohotovostní režimy. Zkus povypínat všechny nastavení , které mohou cokoliv hlídat. Pak to změř znovu. Taková spotřeba je samozřejmě nesmyslná ve vypnutém stavu. Jestli máš špatný měřák si ověř změřením třeba lampičky, kde víš jakou má mít spotřebu..
ace960 (394)|14.5.2012 20:43
Prosim vas, mohol by niekto odmerat vonkajsie rozmery krabice 50" modelu ST50? Neviem to na webe ani v dokumentacii ku TV najst. Mal by som mat tento tyzden TV pripraveny na predajni tak by som si chcel naplanovat odvoz. Brat si nedavno zmestil do auta Panasonic plazmu 50" U30 len som si nie uplne isty ci bude krabica na cm rovnaka tak aby som nebol nemilo prekvapeny.
pavelz (74)|14.5.2012 21:50
Ja ji vezl ve Fabii combi a po sklopeni sedaček se tam vešla v pohode. Rozměry jsou kolem 80 x 150 cm
nunacek0 (947)|14.5.2012 22:09
Tak jsem teď letmo nastavil obraz podle toho návodu, který jsem dal výše, ale bez těch podrobných hodnot v režimu normal, protože tam mohu měnit i teplotu barev oproti true cinema a díval se na Transformers 3 a nyní koukám na Predátora a, i když jsou to jen 3gb mkv tak je obraz jako břitva. Kontrast a barevná sytost je velice dobrá včetně jemných detailů. Černá je vynikající a zvlášť transformeři jsou doslova barevná podívaná jako nikdy. Doporučuji záběry ve vesmíru , kde se pěkně vynikne hloubka černé s vynikajícím detailem a vysokým kontrastem a pak závěrečná bojová scéna autorobotů. Vynikající podání barev. Přes den , kdy více svítí do pokoje se mi osvědčilo zapnout Eco režim, který vytáhne hodnoty na takovou úroveň, že se dá v pohodě dívat bez velkých ztrát. samozřejmě nesmí pařit přímo na panel. Oproti tomu jak jsem zahořoval s hodnotami na půl tak je to pěkný rozdíl. Jdu doladit to jemnější nastavení a porovnám s tím dosavadním..
ace960 (394)|14.5.2012 22:09
pavelz: Dik za info. Bol som v tom, ze plazma sa ma viezt postojacky a nie poleziacky, inak udajne hrozi prasknutie skla. Ci to uz neplati?
nunacek0 (947)|14.5.2012 22:17
Platí pokud Ti na ten bok spadne, ale dá se i na boku. Pokud nemáš jinou možnost. Také jsem se obával u 46ky, ale v pohodě. Jednou jsem viděl video jak borec napravuje na plazme železnou tyčí pruh v obraze. Možná to tu i kolovalo. a schytala rány , že bych to ani já nerozchodil a jela dál. Takže nějaký převoz to zvládne..