Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

nunacek0 (947)|18.5.2012 15:12
Také si myslím, že to nebude nějak znát. Chvíli jsem jel na DVB a pak přešel na SAT a očekával, ale je to nastejno, ale více HD kanálů..
ace960 (394)|18.5.2012 16:05
Chlapi, po zaplateni clenskeho poplatku som si dovolil vstupit do klubu ST50 (50") tak posielam par postrehov pre potencialnych (ne)kupcov (zatial som nemal cas nic nastavit, je to "out of box"):
- pohlad zhora - skutocne obraz tmavne, nie cela plocha naraz ale cast podla vysky odkial sa pozeram, nevadi mi to ale keby som tu o tom necital tak by ma to prekvapilo
- bzuci - pri pozerani tv to pocut cez noc pri hlasitosti 1-2, inak to pocut aj cez den ked sa da ucho dozadu alebo nabok
- sd obraz (skylink) - trochu som mal obavy ale pre mna je kvalita ok
- sd obraz (analog upc) - velmi zle, moze by lokalny problem kabelaze ale na crt 28" to bolo aspon pozeratelne (ale toto nepouzivam, mam to ako "bonus" ku internetu od upc)
- blikanie - subjektivne vnimam dost malo
- zvuk - nad moje ocakavania, cakal som velmi slaby ale je to normalne pouzitelne na take bezne pozeranie/pocuvanie
- posun zvuku voci obrazu - nejaky posun tam je lebo ked mam zapnute repraky na tv aj cez avr (cez coax z dvb-s) tak pocut posun, pripojenie cez opticky vystup z tv som este neskusal
Potesila ma jednoduchost montaze stojana, jeho pevnost a moznost jemneho natacania. Pozeram na tv zo vzdialenosti pribl. 2,5-3 m a znieslo by to vacsiu uhlopriecku ale 55" bola cenovo prilis odskocena. Pri hd to bude asi este ziadanejsie a pri 3d asi este viac ale na 3d sa zatial nechystam. Ked budem mat nieco nove tak doplnim. Pripadne rad zodpoviem dotazy ak budem vediet. Snad to niekomu pomoze pri rozhodovani ako aj mne pomohli tunajsie informacie.
nunacek0 (947)|18.5.2012 18:46
Vítám Tě v klubu a přeji jen spokojené chvilky u Tv. Všiml jsem si, že si ještě nezkoušel HD obraz, kde budeš snad spokojen ještě více.
ace960 (394)|19.5.2012 23:13
Dakujem a pridavam par malych dalsich postrehov:
- skusal som zvuk cez avr (priame zapojenie cez coax) a je posunuty voci obrazu ako sme ocakavali. Skusal som potom zapojenie tv_optika->avr a pozeral som, ze zvuk bol stale posunuty! Bolo to dnes na stv1 pocas prestavky hokeja. Inde to bolo ok takze to bol asi nejaky docasny problem na stv1 (ci uz zo droja signalu alebo niekde na trase skylinku).
- chcel som tv zapojit do internetu ale nemal som dost dlhy kabel tak som nakonfiguroval wifi, preslo to pekne hladko, mam access point so zabezpecenim wpa-psk, aes, skryte ssid a mac access control (akurat pisanie 63 znakoveho hesla bolo trsku zdlhave, musim este skusit pripojit klavesnicu cez kabel aj cez bluetooh)
- cez wifi som pozrel ci je novy firmware a bol, tak som vykonal update z verzie 1.210 na 1.253, tv funguje ok
- naladil som hd kanaly a je to parada

Dve otazky pre sikovne hlavicky:
- programy naladene cez analog kabel maju namiesto zvuku sum, nepouzivam to velmi ale stve to (aj kvoli druhej otazke). Tusim som tento problem uz niekde zahliadol ale teraz to neviem najst aby som si pozrel riesenie. Dobra rada by bola vitana. Na starom tv isiel zvuk z toho isteho kabla ok.
- po zapnuti tv sa pri vypnutom dvb-s prijimaci nastavi na analog, ked tv zapnem pri zapnutom dvb-s prijimaci tak sa tusim na okamih ukaze analog tv a potom to skoci na dvb-s (hdmi 1 vstup), neviete ako nastavit tv aby sa po zapnuti standardne prepla na hdmi (bez ohladu na to ci je na hdmi1 nieco zapnute/pripojene alebo nie)?
pavelz (74)|20.5.2012 12:39
Dnes jsem chtěl vyzkoušet záznam na USB i na SD kartu, ale bez úspěchu. Vsechny USB to odmitalo zformátovat. Podarilo se někomu záznam rozchodit?
Retiree (659)|20.5.2012 13:12
[QUOTE=ace960;410422]- programy naladene cez analog kabel maju namiesto zvuku sum[/QUOTE]
Např UPC (Karneval), a asi i jiné kabelové společnosti, vysílá v analogu programy ČT podle normy CCIR-G , ostaní programy dle normy CCIR-B (normami si už nejsem jistý, ale liší se odstupem nosné zvuku 5,5 resp 6,5 MHz) Rovněž tak výrobci přiřazují příslušnou normu dle nastavení země (a v tom mají - nikoli jen svou vinou - obvykle zmatek). Není to tento případ?
Pavell007 (790)|20.5.2012 13:16
nebo zkus v option přepnout zvuk z dolby na ten druhej :)
Meldo (17)|20.5.2012 13:26
ace960: dam ti radu ohladom tvojich problemov, pretoze hlavne na druhy problem malo ludi pozna riesenie.
1 problem so zvukom, vyriesis tak, ze v menu analogoveho ladenia, pojdes do editacie programov a rucne na kazdom kanale zmenis zvukovu normu SC1 na SC3 (pripadne opacne, uz si to presne nepamatam), hned ako to zmenis tak ti naskoci zvuk a potom to ulozis tlacidlom OK, potom prejdes na dalsiu stanicu a opakujes postup...je to trochu pracnejsie ale staci to urobit len raz. Je aj dalsia moznost ako sa to da zjednodusit, budes musiet resetnut TV na povodne nastavenia a pri zadavani krajiny vyberies Nemecko, das ladit analog a zvuk ti hned pojde bez dalsieho nastavovania, ale zobrazovanie EPG na digitale (DVB-T/C) sa nemusi zobrazovat korektne so vsetkymi interpunkciami.
2 problem so vstupom vyriesis tak, ze zapnes TV, na TV podrziz tlac. -/V a zaroven na dialkovom ovladaci 3x zatlacis AV. Naskoci ti hotelove menu, v prvom riadku HOTEL MODE das "ON" a v druhom INITIAL INPUT zvolis vstup, ktory chces aby ti zostal hned po zapnuti TV napr. "HDMI 1" das exit a problem vyrieseny.
Retiree (659)|20.5.2012 13:57
[QUOTE=Meldo;410454]pri zadavani krajiny vyberies Nemecko[/QUOTE]
Německo snad "východní" normu zvuku nepoužívalo (nemyslím býv. DDR), ale ten první postup se zdá vhodný (nemám Pan.).
... i když telvizory obvykle zvládají obě normy automaticky a současně, bez jakéhokoli přepínání...
ace960 (394)|20.5.2012 17:59
pavelz: Ak ide o ST50 tak ma podla panasonic cz webu len podporu USB HDD. Bral by som automaticky, ze to bude nahravat aj na USB flash. Ked tak by som ho predformatoval v PC na NTFS alebo exFAT. Nahravanie na SD ma len VT50. Skusil by som sam ale nemam DVB-T/C signal. Skusim neskor (ked ma decka pustia k TV :-) ) aspon naformatovat v ST50-ke 4 GB USB flash a dam vediet ci mi preslo aspon to.
ace960 (394)|20.5.2012 19:10
Meldo: Dakujem a urcite vyskusam, ked deti dopozeraju vecerne rozpravky a dam vediet vysledok. Je potrebne zapinat aj ten hotelovy mod? Nestaci nastavit len initial input? Ci je to zviazane? A este by som rada vedel, ci sa to znovu takymto istym postupom vratit do povodneho stavu.
Meldo (17)|20.5.2012 19:59
Ano ten hotelovy mod musis zapnut,inak to nebude fungovat a ked to budes chciet zrusit,tak staci dat Hotel mode "OFF" a budes to mat ako predtym.Ale pokial budes chciet aby sa ti TV zapinal hned s HDMI 1 vstupom (pripadne iny vstup) ,tak ten mod urcite nebudes vypinat.
ace960 (394)|20.5.2012 21:11
pavelz: Skusil som 4 kusy USB flashiek (3x USB 2.0 a 1x USB 3.0) a ani jedna nesla naformatovat v TV, ze nepodporovane zariadenie. Jednu som predtym naformatoval v PC na FAT32, NTFS a exFAT. Potom som skusil USB HDD a islo to. Takze sa zda, ze to podporuje iba USB HDD (takto isto sa to sprava susedovi na Panasonic LCD TV). Mozno sa to bude nejak dat obist, povedzme preniest image z takto naformatovaneho disku na USB flash ale neviem neviem... V PC sa mi teraz disk javi cez disk management ako "GPT Protective Partition" a zatial sa snim na prvy pohlad neda nic robit (nevidno partition a teda ani obsah, neda sa naformatovat ani vymazat partition). Asi ho budem musiet prehnat cez nejaky tool ale ho nejak zrusit v TV ale to uz je vedlajsie.

Meldo: Diky este raz. Vsetko zafungovalo ako ma. Zvuk na analogu treba zmenit z SC3 na SC1. Tych kanalov tam mam par a predtym som to zvykol pouzivat ako zalohu ked som nieco nahraval na DVB-S a chcel som pozerat nejaky kanal na inom TP. Takisto hotelovy mod zafungoval dobre, nastavil som vychodzi vstup a aj som si nastavil vychodziu hlasitost, je to sikovne.
Georginek (144)|20.5.2012 21:17
Panove, jak je to s tim prijmem digitalu? Chci si koupit GT50, ale mame doma jen normalni pozemni digitalni vysilani tedy DVB-T. Kdyz budu chtit HD programy teda asi nejspis prez Satelit, co je treba koupit? Staci jenom talir? Dekoder a prehravac by mel byt v TV, ze? Takze asi staci koupit talir a pak asi tu kartu, co se vlozi to TV a je to? Nebo se to jeste dela nejak jinak?
ace960 (394)|20.5.2012 21:47
Georginek: GT50 ma DVB-S tuner ale dekoder nie. Ak budes chciet napr. Skylink tak musis kupit Irdeto dekoder, ktory nainstalujes do TV CI slotu na zadnej strane a do dekoderu das Skylink kartu (pre Cryptoworks okrem ineho planuje Skylink utlacat HD kanaly takze ten uz nie). Bez dekoderu vie GT50 len nekodovane programy (FTA).

pavelz: Skusil som letmo nejak urobit image z toho disku, ktory som naformatoval v TV ale teda tak narychlo mi to neslo. V TV ho potom nejak vratit do povodneho stavu tiez neslo dat. V PC som ho nakoniec prehnal cez low level formatovaciu utilitu a uz je znovu pouzitelny pre PC. Mozno to bola zbytocne divoka metoda ako ho vratit spat ale nechcel som s tym stravit vela casu. Mozno aj image pojde zobrat cez iny sw ale to uz skusat nebudem.
pavelz (74)|20.5.2012 22:21
ace960: diky moc za vyzkoušení
watt (68)|22.5.2012 15:24
[QUOTE=Meldo;410454]ace960: dam ti radu ohladom tvojich problemov, pretoze hlavne na druhy problem malo ludi pozna riesenie.
1 problem so zvukom, vyriesis tak, ze v menu analogoveho ladenia, pojdes do editacie programov a rucne na kazdom kanale zmenis zvukovu normu SC1 na SC3 (pripadne opacne, uz si to presne nepamatam), hned ako to zmenis tak ti naskoci zvuk a potom to ulozis tlacidlom OK, potom prejdes na dalsiu stanicu a opakujes postup...je to trochu pracnejsie ale staci to urobit len raz. Je aj dalsia moznost ako sa to da zjednodusit, budes musiet resetnut TV na povodne nastavenia a pri zadavani krajiny vyberies Nemecko, das ladit analog a zvuk ti hned pojde bez dalsieho nastavovania, ale zobrazovanie EPG na digitale (DVB-T/C) sa nemusi zobrazovat korektne so vsetkymi interpunkciami.
2 problem so vstupom vyriesis tak, ze zapnes TV, na TV podrziz tlac. -/V a zaroven na dialkovom ovladaci 3x zatlacis AV. Naskoci ti hotelove menu, v prvom riadku HOTEL MODE das "ON" a v druhom INITIAL INPUT zvolis vstup, ktory chces aby ti zostal hned po zapnuti TV napr. "HDMI 1" das exit a problem vyrieseny.[/QUOTE]

veru meldovic ma pravdu :) uz nech ho mas
PepinoCZ (2)|22.5.2012 21:34
Minuly tyden jsem nahodou mel 5min. casu tak jsem zabrousil do elektra jestli uz tam neni nahodou ST50. Kdyz jsem prochazel kolem televizoru tak me spadla celist ..... GT50. Ptal jsem se prodavace jak to ze ji uz maji a prej ji dostali uplne omylem od Panasonicu pri reklamaci jine TV. Patrne prvni v CR. :-)
ace960 (394)|22.5.2012 21:56
No ja som objednaval 50" ST50 14.5. a 16.5. bola pripravena k odberu a teda aj doma. Este toho 14.5. som obehal vacsie obchody (NAY, TPD, Datart) a nikde nebol ani tuk z novej rady. Pozrel som par e-shopov a nikde skladom alebo pochybna dostupnost. Naproti tomu asi 2 tyzdne pred mojim nakupom jeden mensi obchod v mojom mensom meste mal po jednom kuse priamo na predajni (od X50 az po VT50). Neviem ci mal este dalsie kusy skladom ale skratka ked sa chce tak sa da. Panasonic CZ/SK mi davnejsie tvrdil, ze kompletna rada je k dispozicii ale ze obchody neobjednavaju takze problem s dostupnostou bol aspon teda v poslednej dobe asi hlavne u predajcov, kde sa stale vala vela starsich modelov za nie az tak znizene ceny ako by sa patrilo.

==
Ale ine som sa chcel povodne opytat... prezrel som si letmo strucny navod ku ST50 a pre pripojenie do LAN odporucaju pouzit netieneny LAN kabel + nainstalovat prilozene feritove jadra. V pocitacovej LAN infrastrukture som si zvykol davat tienene. Neviete preco vyslovene ziadaju netieneny kabel?
jakmar (2)|23.5.2012 01:28
[QUOTE=ace960;410735]
Ale ine som sa chcel povodne opytat... prezrel som si letmo strucny navod ku ST50 a pre pripojenie do LAN odporucaju pouzit netieneny LAN kabel + nainstalovat prilozene feritove jadra. V pocitacovej LAN infrastrukture som si zvykol davat tienene. Neviete preco vyslovene ziadaju netieneny kabel?[/QUOTE]

Konektory pro stineny kabel jsou mirne odlisne a nemuseji pasovat do pouzite zasuvky. Navic nepredpokladam, ze maji v TV vyvedene stineni - stineny kabel ti potom nadela spise problemy. Pouziti stinene kabelaze neni zrovna jednuducha disciplina, je to mimoradne citlive na kvalitu zemneni, parametry napajeni atd. Navic vysledne parametry kabelaze nam vychazely pri pouziti stinenho UTP vzdy znatelne horsi a to i v pomerne problemovem prostredi.
ace960 (394)|23.5.2012 09:08
OK, dakujem za info.
==
Mimochodom, skusal som casto spominane Samsung Oceanic HD video pustit priamo na TV z USB flash-ky a TV to nestiha, je to taka velmi zla slidewhow. Ono som to ani neocakaval a navyse bezne HD videa maju zlomkovy datovy tok takze realne to neznamena problem. Ktovie ci je po tejto stranke GT50 a VT50 vykonnejsi, kedze ma dvojadrovy procesor. Aj ked v recenziach ho spominali skor ako pomocku pre rychlejsiu odozvu v menu apod., ked sa vykonava viac operacii naraz.
nunacek0 (947)|23.5.2012 09:47
v tomhle to nepomůže, ten procesor jak píšeš tam je z jiných důvodů než aby výkonnostně podpořil přehrávač..
ace960 (394)|23.5.2012 09:53
OK. Inak bezne ovladanie TV ma na uvod velmi milo prekvapilo rychlou odozvou lebo som bol zvyknuty na pomalsie reakcie ale akonahle vojdem napr. do sekcie Internet a startujem napr. Youtube tak je to citelne pomalsie a niektore veci sa vyslovene dlho startuju ale nepokladam to za velky problem (mozno aj tu by sa ukazal GT50/VT50). Trochu som sa obaval tychto uzavretych internetovych aplikacii ale som milo prekvapeny ako napr. prave Youtube ide velmi sikovne pouzivat, vyhladavanie cez dialkove je sikovne, da sa filtrovat HD atd. Trochu este zamrzi, ze prepinanie HD kanalov na sat. prijimaci trva dlhsie ako som bol zvyknuty pri SD kanaloch ale to je len mala cena za lepsi obraz a nie je to sposobene ST50-kou. Zial nemam cas si pene prestudovat navod a vsetko poskusat ale ked raz za cas natrafim na nejaku dalsiu funkcnost tak som milo prekvapeny a potvrdzuje sa mi dobry nakup.
eldorado09 (1441)|23.5.2012 10:05
matusco (376)|23.5.2012 10:18
[QUOTE=eldorado09;410762]Test 50GT50: http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1337671783[/QUOTE]

"Unfortunately, Panasonic has not been able to get rid of buzzing. GT50 still has a buzzing sound, coming from the backside. Buzzing was audible when moving closer to the TV."

Dalej sa mi uz ani nechcelo citat, vzhladom na to, ze ja osobne by som chcel tv do spalne. Myslim, ze u PDP Panasonic mozme definitivne preklasifikovat BUZZING z kategorie BUGS do kategorie FEATURES... :-(

Hoci je PANASONIC ako znacka u mna na vysokej urovni (ostatne AV zariadenia pod telkou u mna su PAN znacky), tak prave drobnosti u mna tv PAN diskvalifikuju... Napr. interne EPG bez obrazu a zvuku fakt neviem prekusnut... :-(
Pavell007 (790)|23.5.2012 12:05
S tím EPG souhlasím-to je skutečně opruz-ale s tím buzzingem bych zase s autorem nesouhlasil-já mám st50 přímo u postele a koukám v noci, kdy vedle spí děcko, takže bych byl první, komu by to vadilo, ale je to úplně v pohodě-ano, slyšíš to, pokud strčíš hlavu přímo k tv, ale ze dvou metrů, ze kterých se na to koukám, to při hlasitosti 1-2, v podstatě neslyším, jakýkoliv zvuk z filmu to překryje.... Ale možná GT50 je na tom jinak, nevím....
Erik Masters (121)|23.5.2012 12:34
[QUOTE=matusco;410764]"Unfortunately, Panasonic has not been able to get rid of buzzing. GT50 still has a buzzing sound, coming from the backside. Buzzing was audible when moving closer to the TV."

Dalej sa mi uz ani nechcelo citat, vzhladom na to, ze ja osobne by som chcel tv do spalne. Myslim, ze u PDP Panasonic mozme definitivne preklasifikovat BUZZING z kategorie BUGS do kategorie FEATURES... :-(

Hoci je PANASONIC ako znacka u mna na vysokej urovni (ostatne AV zariadenia pod telkou u mna su PAN znacky), tak prave drobnosti u mna tv PAN diskvalifikuju... Napr. interne EPG bez obrazu a zvuku fakt neviem prekusnut... :-([/QUOTE]

Kazda plazma zo zaciatku viac ci menej bzuci a u Panasonicov je to praveze v norme,najvacsie problemy s tym ma Samsung.
Navyse bzucanie sa ti mozno coskoro vybeha,tak ako aj IR.
pavelz (74)|23.5.2012 12:57
Máte někdo ST50 pověšenou na zdi? Jaký držák používáte?
Pavell007 (790)|23.5.2012 13:37
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nunacek0 (947)|23.5.2012 13:45
[QUOTE=Pavell007;410782][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

I já mám takřka stejný, jen jinou značku a pokud nepotřebujete natáčet Tv do stran atd tak je to levná a spolehlivá záležitost..
ace960 (394)|23.5.2012 18:39
Nazdar, skusal som na ST50 pripojit do USB mys ale nebola ziadna reakcia. Potom som skusil klavesnicu a pekne sa chytila (TV vyzval na potvrdenie narodneho rozlozenia klaves). Klavesnica je potom napr. vo web browser-i ako tak pouzitelna na pisanie URL a sipkami sa da ovladat aj kurzor, Return je click atd, Escape vas vyhodi uplne von z Internetu. Rad by som vsak zakupil wireless (bluetooth) klavesnicu s trackball-om alebo touchpad-om. Nemate to niekto, zeby ste prosim skusili ci to slape. Pripadne by bolo fajn testnut bud rovno bluetooth klavesnicu, mys alebo combo a potom este to iste ale s tym, ze zapojit bluetooth dongle do USB na TV. Len skoda, ze nemam nic z toho na testy.

Inak milo ma prekvapilo, ze web browser bol hned k dispozicii. V nejakej zahranicnej recenzii som cital, ze je potrebne zaregistrovat sa tusim na Viera markete alebo niecom podobnom, kde bolo nutne zadat aj cislo kreditky a az potom sa dal stiahnut zdarma browser. Nic takeho som nemusel robit. Ktovie ci to bolo tym, ze som kupoval neskorsiu varku alebo tym firmware update-om co som urobil (pred update-om som to nepozeral).
hakmar (401)|23.5.2012 20:59
Ahojte, nechcem zakladať novú tému, ale chcel by som sa spýtať majiteľov jak Pan. ST50, tak Sam. E6500 na pre a proti, prípadne poradiť pri výbere lepšej TV, kľudne to môže byť aj LCD, hlavne mi ide o obraz, chcel by som telku čo najväčšiu takže 55ST50 alebo 60E6500, obe vychádzajú okolo 1.600,-Eur, čo som max. ochotný za telku vysoliť, sledujem prevažne HD, SD sledujem málo, nanajvýš správy a tam mi je kvalita obrazu celkom jedno, decká pozerajú telku hlavne cez deň, 3D by malo byť pozerateľné bez zdvojovania, aktív alebo pasív mi je asi tiež jedno, veľa času s tým neplánujem stráviť.
x.pepa.x (15)|23.5.2012 22:05
[QUOTE=Pavell007;410782][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Pořídil jsem si k p42st50 http://www.stell.cz/produkty/tv-drzaky/sho-1004-b.html , mám namontováno do IKEA stěny a jsem spokojený. Dá se naklánět +- 15 stupňů.
jarino1978 (8045)|23.5.2012 22:14
[QUOTE=Erik Masters;410776]Navyse bzucanie sa ti mozno coskoro vybeha,tak ako aj IR.[/QUOTE]

tak to héj. si musel asi vypiť veľa vtipného džúsu....
x.pepa.x (15)|23.5.2012 22:31
Dnes jsem si pořídil 3D brýle Samsung SSG-4100 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (zatím jedny na vyzkoušení) a s ST50 fungují perfektně a to při skvělé ceně. Příští týden už by se měl na webshopech dát koupit set dvou brýlí (SSG-41002) pod 900,-Kč.
Zatím jsem 3D testoval s PS3 GranTurismo5 a pak mkv Avatar 3D. Avatar je pro mně prostorově i barevně téměř perfektní, ve srovnání s 3D zážitkem z Cinestaru. V Cinestaru to bylo barevně takové "vypláchnuté" a 3D efekt byl dost nižší.
Zatím jsem odehrál asi 170hodin "chorvatské" před-kalibrační smyčky. Dnes jsem nastavil doporučené hodnoty pro 2D i 3D. U 3D jsem musel stáhnout jas z doporučené hodnoty na tovární, přotože jinak ztratily barvy sytost.

3D mkv jsem přehrával jak z počítače (10m Dual-link DVI : HDMI v 1.3 -- občas krátce problém s plynulostí, což je možná dáno tím kabelem), tak i z USB HDD přímo z televize. U obou je 3D efekt bez probélmů až na titulky. Když film spustím je obraz rozdělen na 2 poloviny a titulky jsou uprostřed přes obě půlky. Když pak na televizi aktivuji 3D mód tak se to správně sloučí do jednoho rozmazaného 3D ale titulky nejsou čitelné protože zleva vystupují zhruba do 1. třetiny, pak ve sředu obrazovky nic, potom zase od 3. třetiny pokračují. Je to stejné jak přes PC tak přes TV.
Nevíte někdo co s tím? - kromě rady pouštět si jen dabované 3D :)
jarino1978 (8045)|23.5.2012 22:39
[QUOTE=x.pepa.x;410836]Nevíte někdo co s tím? - kromě rady pouštět si jen dabované 3D :)[/QUOTE]

pozri, ja ti poradím niečo iné...
Každý normálny nekradne, ale si veci kupuje. Takže ak kradneš = sosáš z netu MKV shit ripy, tak potom dobre ti tak. Kúp si originál...
nunacek0 (947)|23.5.2012 23:11
To byla dobrá rada. Snad pomohla.
x.pepa.x (15)|23.5.2012 23:42
[QUOTE=jarino1978;410839]pozri, ja ti poradím niečo iné...
Každý normálny nekradne, ale si veci kupuje. Takže ak kradneš = sosáš z netu MKV shir ripy, tak potom dobre ti tak. Kúp si originál...[/QUOTE]

Ach jo... na téma "stáhnutí filmu a krádež" nemá cenu reagovat, nic ve zlém, pro někoho je Země pořád placatá.
Až bude někdy koncem září CZ Avatar 3D v obchodech tak si ho koupím.

To je k tomu vše... zpět k Panasonic 2012
Calebcz (138)|24.5.2012 07:54
[QUOTE=x.pepa.x;410836]3D mkv jsem přehrával jak z počítače (10m Dual-link DVI : HDMI v 1.3 -- občas krátce problém s plynulostí, což je možná dáno tím kabelem), tak i z USB HDD přímo z televize. [/QUOTE]Trosku to specifikuj, jedna se o takove obcasne zaskubnuti (vypadnutej jeden snimek), nebo ti to chvilema vylozene trha?
[QUOTE]U obou je 3D efekt bez probélmů až na titulky. Když film spustím je obraz rozdělen na 2 poloviny a titulky jsou uprostřed přes obě půlky. Když pak na televizi aktivuji 3D mód tak se to správně sloučí do jednoho rozmazaného 3D ale titulky nejsou čitelné protože zleva vystupují zhruba do 1. třetiny, pak ve sředu obrazovky nic, potom zase od 3. třetiny pokračují. Je to stejné jak přes PC tak přes TV.
Nevíte někdo co s tím? - kromě rady pouštět si jen dabované 3D[/QUOTE]Resit to lze - pomoci ffdshow filtru, umi 3D titulky, dokonce se tam da nastavit i parallaxa (tj. jak moc v 3D protoru ti titulky jsou). Akorat je s tim takove sr.ni to dobre nastavit, ze se radeji na 3D filmy koukam v anglictine bez titulku :)
Nejake navody najdes zde: http://www.google.cz/search?rls=en&q=ffdshow+3d+subtitles
Pavell007 (790)|24.5.2012 08:00
[QUOTE=jarino1978;410839]pozri, ja ti poradím niečo iné...
Každý normálny nekradne, ale si veci kupuje. Takže ak kradneš = sosáš z netu MKV shir ripy, tak potom dobre ti tak. Kúp si originál... [/QUOTE]

Poraď mi spíš, v kterém eshopu si můžu legálně koupit (stáhnout) oficiální release HD rip nejnovějších filmů, protože jako každý normální člověk žijící v 21. století a využívající jeho možnosti, nechci mít plnou polici nějakých zasraných disků, když to lze mít vše na jednom hddd pohromadě. Jo, kdo chvíli stojí, již stojí opodál-obchodní modely se prostě mění-rád bych si k svému balíčku internet+tv ještě přikoupil paušál na neomezené připojení ke globálnímu legálnímu archivu jako je třeba rapidshare. Škoda, že musím krást :) Jako blueray s novinkou za 600kč si můžou strčit kamsi-to je pět lístků do kina.
pavelz (74)|24.5.2012 09:36
[QUOTE=x.pepa.x;410828]Pořídil jsem si k p42st50 http://www.stell.cz/produkty/tv-drzaky/sho-1004-b.html , mám namontováno do IKEA stěny a jsem spokojený. Dá se naklánět +- 15 stupňů.[/QUOTE]

Není s tím Omnimountem problém s přístupností konektorů na boku?
Erik Masters (121)|24.5.2012 09:47
[QUOTE=jarino1978;410829]tak to héj. si musel asi vypiť veľa vtipného džúsu....[/QUOTE]

Ani nie,vsak hlavne o IR je dost zname ze sa vybeha casom.
A hlavne moja prva 2008 PZ80 plazma sa vybehala takmer uplne.
Zo zaciatku bolo dost silne bzucanie a IR a teraz pocut bzucat len trochu,v uplnom tichu pri velmi svetlych scenach.
No a IR vznikne maximalne u hier,aj to len pri ukazovateloch so sytou cervenou a po dlhsom case.
x.pepa.x (15)|24.5.2012 09:58
[QUOTE=Pavell007;410866]Poraď mi spíš, v kterém eshopu si můžu legálně koupit (stáhnout) oficiální release HD rip nejnovějších filmů, protože jako každý normální člověk žijící v 21. století a využívající jeho možnosti, nechci mít plnou polici nějakých zasraných disků, když to lze mít vše na jednom hddd pohromadě. Jo, kdo chvíli stojí, již stojí opodál-obchodní modely se prostě mění-rád bych si k svému balíčku internet+tv ještě přikoupil paušál na neomezené připojení ke globálnímu legálnímu archivu jako je třeba rapidshare. Škoda, že musím krást :) Jako blueray s novinkou za 600kč si můžou strčit kamsi-to je pět lístků do kina.[/QUOTE]


Jasně, máš pravdu. O to se podle všeho snažil megaupload.com ale ten americké úřady zavřeli a to rovnou mimo jejich teritorium - na Novém Zélandu.

Každopádně se Jarino snažil o nějaký flame, nebo s ním není něco v pořádku ... když se podíváš na jeho téma tady na foru jak hackuje PS3 aby tam mohl grabovat chráněné BD, hrát kopie her a přehrávat mkv ... trochu schizofrenní :) (viz: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/26730-Ps3-total-hack-! ). Netřeba reagovat, jinak to "zaprasí" tohle téma.

Pro doplnění - podle naší legislativy:
1. kopírování a stahování filmů a hudby není nelegální. Nelegální je uploadovaní a distribuce tohoto materiálu a to i bezúplátně
2. u licencoováného softwaru a her je nelegální i kopirování, nebo spíše jejich instalace a používání.
Z uvedeného je jasné co je a není krádež.
spotnickoff (152)|24.5.2012 10:51
x.pepa.x : ani trochu sa ti nezda ze si si neprecital nazov tejto temy? nepomyil si si temu?

drziak: viete ze mam samsunga ale mam ho tiez na stene. zvazoval som drziak co bol 2cm od steny alebo 4cm od steny. tiez taky jednoduchy ako sa tu spomina len od STELL. Nakoniec som zobral ten 4cm od steny a prislo mi to akurat. nie je to daleko, je to pekne aj pri pohlade z boku a nebol problem s kabelazou. i ked na tych panakoch moze byt ta kabelaz riesena trosku inak ako u mna. Ale cez 4cm by som uz nesiel. Hlavne ak to mas umiestnene tak ze vidis priamo z boku (ze to nie je obstavane nabytkom)
rusty (18)|24.5.2012 10:55
[QUOTE=Pavell007;410782][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

[QUOTE=nunacek0;410784]I já mám takřka stejný, jen jinou značku a pokud nepotřebujete natáčet Tv do stran atd tak je to levná a spolehlivá záležitost..[/QUOTE]

Ako daleko je TV od steny pri tomto drziaku? Neprehrieva sa panel ked je to moc blizko steny? V navode pisali nieco o minimalnej vzdialenosti od steny 7 cm...
x.pepa.x (15)|24.5.2012 12:45
[QUOTE=Calebcz;410865]Trosku to specifikuj, jedna se o takove obcasne zaskubnuti (vypadnutej jeden snimek), nebo ti to chvilema vylozene trha?
Resit to lze - pomoci ffdshow filtru, umi 3D titulky, dokonce se tam da nastavit i parallaxa (tj. jak moc v 3D protoru ti titulky jsou). Akorat je s tim takove sr.ni to dobre nastavit, ze se radeji na 3D filmy koukam v anglictine bez titulku :)
Nejake navody najdes zde: http://www.google.cz/search?rls=en&q=ffdshow+3d+subtitles[/QUOTE]


1. Je to spíše chvílema zaškubnutí.

2. Díky za radu, vyzkouším.
jakmar (2)|24.5.2012 13:05
[QUOTE=ace960;410814]Rad by som vsak zakupil wireless (bluetooth) klavesnicu s trackball-om alebo touchpad-om. Nemate to niekto, zeby ste prosim skusili ci to slape. Pripadne by bolo fajn testnut bud rovno bluetooth klavesnicu, mys alebo combo a potom este to iste ale s tym, ze zapojit bluetooth dongle do USB na TV.[/QUOTE]
Zadna bezna wirelees/BT klavesnice nebude fungovat. S dongle se musi nainstalovat patricne ovladace a rada S na to neni vybavena. G uz ma BT i s podporou klavesnice.
5os (60)|24.5.2012 16:44
Riesenim bude mozno napichnut na HDMI port nieco taketo:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jarino1978 (8045)|24.5.2012 16:52
[QUOTE=Pavell007;410866]Poraď mi spíš, v kterém eshopu si můžu legálně koupit (stáhnout) oficiální release HD rip nejnovějších filmů, protože jako každý normální člověk žijící v 21. století a využívající jeho možnosti, nechci mít plnou polici nějakých zasraných disků, když to lze mít vše na jednom hddd pohromadě. Jo, kdo chvíli stojí, již stojí opodál-obchodní modely se prostě mění-rád bych si k svému balíčku internet+tv ještě přikoupil paušál na neomezené připojení ke globálnímu legálnímu archivu jako je třeba rapidshare. Škoda, že musím krást :) Jako blueray s novinkou za 600kč si můžou strčit kamsi-to je pět lístků do kina.[/QUOTE]

odpoviem ti veľmi jednoducho : človek, ktorý vysolí X tisíc papierov za takú kravinu, ako je 3D TV a potom plače, že nemá čo v 3D sledovať, že BD je drahé, je u mňa, asi vieš čo...
Auto máš ? Fajčíš ? piješ ? Tak to všetko predaj a ignoruj, potom budeš mať na BD kotúč...
Karel72 (428)|24.5.2012 18:48
Absolutní souhlas s Jarino1978,každá sranda něco stojía pár stovek za bd není žádná hrůza a určitě ta kvalita stojí za to