Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

nunacek0 (947)|24.5.2012 19:09
[QUOTE=jarino1978;410908]odpoviem ti veľmi jednoducho : človek, ktorý vysolí X tisíc papierov za takú kravinu, ako je 3D TV a potom plače, že nemá čo v 3D sledovať, že BD je drahé, je u mňa, asi vieš čo...
Auto máš ? Fajčíš ? piješ ? Tak to všetko predaj a ignoruj, potom budeš mať na BD kotúč...[/QUOTE]

Nemyslím si, že Tv kupoval s tím, že 3D bude nějaká priorita a jelikož již od střední třídy, která zase není až tak drahá je dnes již vše 3D tak chce i tuto možnost nějak odzkoušet atd. A vy se do něho hned opřete jako do největšího piráta, který hledá jen tu nejlevnější cestu. A navíc kdo ji dnes nehledá, když se to všude na netu hemží různými weby , kde se dá stáhnout prakticky cokoliv. Na otázku, kde si kromě originálního BD může legálně zakoupit 3D obsah, který by chtěl mít uložen na HDD a né na BD nosiči ho jen zařadíte tam , kde jste ho zařadili. Divný postoj. Minimálně 70% lidí má své oblíbené filmy stažené z netu pro svou potřebu aniž by jej dál šířili. To není pirátství a navíc si za to platí poplatky za stažení. Né každý chce mít doma stovky nosičů . Je mnohem praktičtější mít HTPC se slušným úložným prostorem a tam mít sbírku svých oblíbených titulů. Já jsem jeden z nich a nestydím se za to a rozhodně se za piráta nepovažuji. Mám to jen pro svou potřebu.
Sterko (1)|24.5.2012 19:24
Tak jsem včera koupil 50VT50 v Electroworldu v akci -12% na všechny TV. Zatím nemám čas ji poradne otestovat, tak až se k tomu dostanu dam vědět.
Pavell007 (790)|24.5.2012 19:33
No hlavně že jste se všichni chytili na to nejmíň podstatný-na cenu. Když si chci v pátek večer kouknout na novej film, tak si ho prostě stáhnu už z důvodu, že to je technicky realizovatelný a rozhodně nebudu sedat do auta, abych jel do tesca s nadějí, že tam čirou náhodou ten film mít budou (nebudou).Masivně stahující veřejnost to nechce zadarmo, ta to chce hned a pohodlně, je jen ke škodě filmových studií, že nedokážou vytvořit model, kde by prodávali elektronický verze svých výrobků. Já bych třeba ty 300 měsíčně za rapidshare legální paušál dal-což ty 4000 je rozhodně víc, než dám za rok za orig. média v současnosti. Orig. dývýdýček mám doma asi sto a ty který brousíme dokola (většinou pohádky), mám stejně všechny ripnutý na harddisk, což je prostě báječně pohodlný, pokroku, díky :)
nunacek0 (947)|24.5.2012 19:40
Nemusíš se nikomu omlouvat. Už to neřeš.
Pavell007 (790)|24.5.2012 19:45
nikomu se neomlouvám, šířím osvětu, abych zabránil šíření stereotypu, který vypouští filmová lobby, že lidi si stahujou, protože to je zadarmo, a získávají si tím podporu pak pro svoje represivní kroky. Hovno, lidi stahujou, protože maj doma před nosem celosvětovej archív všeho, co se kdy natočilo, není důvod lýzt do jakýhokoliv krámu, kde mají asi tak padesát filmů na skladě. Prostě to lze a tím je realita daná. Každej, kdo stahuje, má stejně zaplacenej prémiovej účet, takže o prachy nejde. I když teď jsem si chtěl koupit orig BR Imax Space Station 3D, no ale 1200kč za 45minutovej dokument?
nunacek0 (947)|24.5.2012 19:50
Jasné, snad se brzy dočkáme prodeje titulů přes net za příznivé ceny, ale asi to nebude tak hned. Ochrana autorských práv je stále velký problém a najít nějaký kompromis je stále v nedohlednu. A biti jsou hlavně filmové společnosti.
Pavell007 (790)|24.5.2012 19:54
no jejich škoda, u mne každý rok přicházejí o ty 4000 celkem s jistotou :) Jinak, na kolik máš barvy? Já jsem se dostal na hodnotu 25-26, víc mi to přijde už moc sytý.
nunacek0 (947)|24.5.2012 20:20
Dá se říci, že stejně. Záleží na obsahu. Také to nemám rád přebarvené. Ladím to podle pleti, ale jak říkám , každý zdroj to podá trochu odlišně.
Pavell007 (790)|24.5.2012 20:22
tak to jsme na tom podobně, to jsem rád :) už si někdy připadám, jako psychopat, že s tím taky furt hejbu, ale ony jsou opravdu velké rozdíly v kameramanské práci :)
nunacek0 (947)|24.5.2012 20:52
To by museli v Tv pouštět opravdovou bluray kvalitu a pak by se to dalo. ale i tak to jde
jarino1978 (8045)|24.5.2012 23:11
[QUOTE=Pavell007;410930]Když si chci v pátek večer kouknout na novej film, tak si ho prostě stáhnu už z důvodu, že to je technicky realizovatelný a rozhodně nebudu sedat do auta, abych jel do tesca s nadějí, že tam čirou náhodou ten film mít budou (nebudou).[/QUOTE]

svoje IQ si už lepšie nemohol ani prezentovať. Čiže živiť auto, tak to už hej, ale kúpiť film, tak to už nie. Ty si riadny ....

PS : Takým ...., ako si Ty len prajem to, že nech si teda tvoju radu zoberie tvoj rovesník ( s rovnakým IQ, ako je tvoje ) k srdcu... nech teda príde k tvojmu autu, ukradne ho pre vlastnú potrebu, pretože je lenivý ísť pešo do obchodu, pretože nevie, či by nakúpil to, čo chce...
Určite budeš z toho nadmieru šťastný, určite by si tomu zlodejovi svoje auto nechal so slovami : ber, veď ja som rovnaký ..., ako ty...


[QUOTE=Pavell007;410932] I když teď jsem si chtěl koupit orig BR Imax Space Station 3D, no ale 1200kč za 45minutovej dokument?[/QUOTE]

koľko si vysolil za to tvoje auto ?
THeBaNDiT (497)|24.5.2012 23:21
Jarino - so vsetkou uctou k tvojmu poctu prispevkov a nadobudnutej reputacii - ked uz tu takto moralizujes, ako je to vlastne s tebou? Doslo vari k nejakemu zasadnemu obratu od prispevku v citacii?[QUOTE=jarino1978;322899]no dnes som skúšal hack na PS3 ( v podstate upravený hack FW ) a ide všetko, ako sviňa. Mám ešte v zálohe ďaľší hack FW, ktorý umožňuje grabovať BD filmy na IN/OUT HDD, hrať "zálohy" hier PS1/2/3 z IN/OUT HDD, prehrávať MKV, inštalovať opäť LINUX a pozor, zmeniť FAT32 na NTFS !!!, možnosť emulátoru Super Nintendo, ako samozrejmosť je FTP server a File Manager...
HERE WE GO !!!

Použitý FW : 3.55[/QUOTE]
ace960 (394)|24.5.2012 23:34
Nazdar, pouzivate niekto s touto radou TV DLNA? Pripadne vseobecne DLNA server na Windows PC, ktory by mohol byt pouzitelny? Zda sa mi to ako zaujimava zalezitost, minimalne na experimenty.

==
edit: Dakujem Kamilovi za odpoved.
KamilZ (10277)|25.5.2012 07:05
Serviio (z free asi nejlepší), WMP, PS3 MS, Nero Media Home, Twonky, ...

Ale je to opravdu použitelné hlavně na experimenty :-)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_UPnP_AV_media_servers_and_clients
Ivo Mašek (10205)|25.5.2012 07:31
Pro všechny zúčastněné: Pokud se tu budou obhajovat krádeže (ukrást filmové dílo, nebo automobil je naprosto stejné. Pokud na to nemám, např. na lepší auto, tak ho přece taky nepůjdu ukrást), vyvodím z toho patřičné důsledky.
Apropó: toto tema se jmenuje: Panasonic 2012 preview-VT50, GT50, ST50. Věnujte se tematu, ne ostatním "blbostem"
5os (60)|25.5.2012 09:11
A nemozes to vymazat? Je to tu samy spam.

[QUOTE=Sterko;410928]Tak jsem včera koupil 50VT50 v Electroworldu v akci -12% na všechny TV. Zatím nemám čas ji poradne otestovat, tak až se k tomu dostanu dam vědět.[/QUOTE]

Tesim sa na tvoje postrehy. Napis prosim ta ako je to s odleskami a stmavenim obrazu pri pohlade zhora a zboku. Zatial tu pisali iba majitelia ST rady a ta ma iny filter.
nunacek0 (947)|25.5.2012 09:35
VT50 má ještě účinnější filtr tak kromě menších odlesků se dá rovněž očekávat i větší ztmavení obrazu při pohledu shora. Je to celkem logické.Ale může to být i jinak, ale lépe v tomto než ST50 určitě nebude. Ale to je nepodstatné vzhledem , že z tohoto úhlu nikdo Tv nesleduje..Ale to už se tu probíralo..
Kanape (125)|25.5.2012 11:21
[QUOTE=ace960;410979]Nazdar, pouzivate niekto s touto radou TV DLNA? Pripadne vseobecne DLNA server na Windows PC, ktory by mohol byt pouzitelny? Zda sa mi to ako zaujimava zalezitost, minimalne na experimenty.

==
edit: Dakujem Kamilovi za odpoved.[/QUOTE]

No já to mám přes VMP na NB kde mám Windows 7. Nepoužívám to dlouho, ale je to celkem dobrá věc. Můžeš si prohlížet fotky a to dokonce i s přídavnou hudbou, přehrávat hudbu i filmy. Nemyslím si, že je to dobré pouze na experimenty. Používám to na obou TV GT30 i VT30. A nemusí to být pouze PC, které můžeš přes tuto funkci připojit.
ace960 (394)|25.5.2012 14:56
KamilZ: diky za tipy na dlna servery
Kanape: o wmp vo win7 som nieco zachytil ale na domacom pc mam este xp tak som hladal nieco dodatocne, ale pripadne skusim aj wmp vo win7 co mam na notebooku, dik.
Zaujima ma aj moznost tzv. transcodingu, kde media, ktore nie su priamo podporovane televizorom, dlna server prevadza realtime do podporovaneho formatu.
KamilZ (10277)|25.5.2012 17:41
DLNA serverver umí i WMP ve Windows XP: http://windows.microsoft.com/en-us/windows-xp/help/windows-media-player/11/share-media, s ním ale neuděláš transcoding (ten uděláš pomocí Serviio: http://www.serviio.org/index.php?option=com_content&view=article&id=24).

DLNA je podle mě na hraní, ne na serioznější použití, protože nemůžeš přepnout audio stopu (takže u MKV s více stopami musíš exitovat defaultní stopu), nepodporuje titulky (pouze jako transkódované), malá podpora formátů, většina zařízení neumí zrychlený posun vpřed/vzad, ... . U obrázků bývají problémy s velikostí, ... . Prostě pokusy na lidech. Princip a myšlenka uPnP AV není špatná, ale implementace ve výsledku DNLA je tragédie.
x.pepa.x (15)|25.5.2012 18:34
[QUOTE=ace960;410814] Rad by som vsak zakupil wireless (bluetooth) klavesnicu s trackball-om alebo touchpad-om. Nemate to niekto, zeby ste prosim skusili ci to slape. Pripadne by bolo fajn testnut bud rovno bluetooth klavesnicu, mys alebo combo a potom este to iste ale s tym, ze zapojit bluetooth dongle do USB na TV. Len skoda, ze nemam nic z toho na testy.
[/QUOTE]

Zkoušel jsem BT myš Microsoft a BT klávesnici iGO, ale bohužel bez reakce. Při spuštěném browseru se po stisku párovacího tlačítka na myši nebo klávesnici nic neděje :( .
ace960 (394)|25.5.2012 18:36
KamilZ: diky za info, snad sa tym neskor pohram a dam vediet vysledky
x.pepa.x: pekne dakujem za test, tu klavesnicu a mys si skusal naparovat priamo na TV alebo si zapajal nejaky bluetooth dongle do USB?
jarino1978 (8045)|25.5.2012 21:34
[QUOTE=THeBaNDiT;410977]Doslo vari k nejakemu zasadnemu obratu od prispevku v citacii?[/QUOTE]

OT :
pletieš tu piate cez deviate. doslova si prečítaj celý ten thread a nemeľ blbosti, OK ? nemám rád, keď niekto vedome klame a zavádza !

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/26730-Ps3-total-hack-!
THeBaNDiT (497)|25.5.2012 23:23
[spoiler]tak trebars je rozdiel mat moznost hrat zalohy hier a "zalohy" hier... ten topic som si precital a akosi tam nikde nevidim, ze by si odsudzoval hranie "zaloh" hier ci prehravanie MKV, ako je tomu v tejto teme, kde priamo urazas ludi, ktori spominaju 3D MKV filmy a pod., nehovoriac o tom, ze potom by si mal mat problem s kazdou temou v sekcii o multimedialnych centrach, ktore sluzia primarne na prehravanie MKV a pod.

moderatori, velmi sa vam ospravedlnujem za dalsi OT aj po vseobecnom upozorneni, tymto prispevkom s touto OT temou koncim. Dakujem za zhovievavost.[/spoiler]
x.pepa.x (15)|26.5.2012 15:25
Kace960: oboje jsou BT HID zařízení a nepotřebuji žádný dongle. Myš používám denně s notebookem a klávesnici občas s mobilem - odzkousena s Nokia N900 a Samsung Galaxy Nexus

Až budu doma vyzkouším použit myš a klávesnici v android aplikaci "Viera remote" pro ovladani TV mobilem. Myslím že je tam možnost aktivovat kurzor.
ace960 (394)|26.5.2012 16:32
OK, dik za doplnenie. Pytal som sa preto, ze som tak trochu dufal, ze je mozno rozdiel v pripojeni bluetooth klavesnice/mysi napriamo k TV bez dongle (ked TV a klavesnica komunikuju priamo medzi sebou cez bluetooth) ako ked do TV USB zapojim bluetooth dongle. Mal som predstavu, ze mozno ked zapojim dongle, tak pre TV by mohla prebiehat iba komunikacia TV_USB<->USB_dongle vyhradne cez USB a nasledne dongle_bluetooth<->_bluetooth_klavesnica cez bluetooth, cize TV by mohla vidiet iba USB a nemusela o bluetooth ani vediet. Ale asi to tak nebude.
Som zvedavy ako dopadne tvoj test aj ked to uz bude trochu krkolomne, ak tomu spravne rozumiekm tam medzi TV a klavesnicu/mys chces "zapojit" Android mobil.
peppies_shw (86)|26.5.2012 22:08
Ahoj,jsem novým vlastníkem ST50, předtím jsem měl LCD Philips Aurea 42PFL9900. Dle prvních dojmů se mi jeví obraz trochu nevýrazný(digital kabelovka). Vím, byl jsem zvyklý na omalovánky, ale chci se zeptat. Můžete mi prosím prozradit jaké máte nastavení v menu obraz ?
nunacek0 (947)|26.5.2012 22:18
Zkus toto :

contrast..46
jas...0
barvy...26
ostrost ...SD (5) HD (8-10)
živá barva ...vyp
IFC ..vypnuto , u 50Hz nízká nebo dle volby

A pokud chceš více tak celé asi takto :

http://hdportal.hr/recenzije/wp-content/uploads/HD-Portal-ISFccc-kalibracijske-postavke-Panasonic-TX-P50ST50E.pdf

Drobnosti si můžeš pak doladit dle svého uvážení, ale pro HD obsah to není špatné..
peppies_shw (86)|27.5.2012 05:43
Díky moc :-). Mám se změnou nastavení počkat cca 100 hodin ( omlouvám se za prdlé otázky, ale začínám) ?

Edit :ráno jsem vše vyzkoušel a vypadá to, že obraz je mnohem lepší. Je pravdou, že jsem nečekal eco zdradu v nastaveních, ale ta už je vypnuta. Po tom, co jsem rodičům dal svoji Aureu tak můžu říci, že jsem udělal velký krok dopředu. Nečekal jsem, že bude výrazný rozdíl i v HD filmech ( Avatar ) tam je skoro propastný rozdíl v podání černé barvy. Prozatím jedu v SD digitálu, ale příští týden si jdu připlatit, abych měl české kanály v HD.Blíží se fotbal a vidět ho v HD mě nesmírně láká.
Zvykl jsem si hodně na Ambilight, což třeba při fotbale byla paráda. Musím řešit lampičkou living colors od Philipsu. Neříkejte mi, že nikdo nemá alespoň rozsvícenou lampičku při sledování TV ? Já musím, nevidím pak na malého prcka a na manželku :-)
nunacek0 (947)|27.5.2012 09:17
To nastavení by mělo být provedeno dle recenze právě až po zahoření toho panelu, aby byl panel rovnoměrně zajety( laicky řečeno). Píšou tam 300h, ale všeobecně by 100h mělo stačit. Takhle sis aspoň vyzkoušel jak to může vypadat, když je to nastaveno dle kalibrace. i když na jiném kusu, ale malé rozdíly už si může každý dle oka doladit sám. Jinak po dobu těch 100-300h bych buď pouštěl převážně testovací obrazky barev nebo video, které si stáhneš na stránce, kterou jsem o pár stránek umístil. Jinak normálním vysíláním , kde necháš nastavení na střední hodnoty a případné pruhy nebo loga vyzoomuješ. Panel tak bude odolnější proti retenci obrazu z log , tickerů atd a s dobou provozu by se to mělo zlepšovat. Tak hodně štěstí..A lampičku používám občas také.
nunacek0 (947)|27.5.2012 09:30
Tady máš to video je 4min zahořovací sestávající se z 3,5min zrnění( oni to nazývají sníh) a půl minutová šachovnice barev. Pusť z flešky do Tv a jelikož to má rozlišení jen 720x576 tak roztáhnout na plnou plochu tlačítkem aspect a video nechat frčet nonstop. Samozřejmě kdo chce. To jen pro blázny jako jsem já.

http://hdportal.hr/vijesti/?p=20850
dawie (90)|27.5.2012 12:06
[QUOTE=nunacek0;411251]Tady máš to video je 4min zahořovací sestávající se z 3,5min zrnění( oni to nazývají sníh) a půl minutová šachovnice barev. Pusť z flešky do Tv a jelikož to má rozlišení jen 720x576 tak roztáhnout na plnou plochu tlačítkem aspect a video nechat frčet nonstop. Samozřejmě kdo chce. To jen pro blázny jako jsem já.

http://hdportal.hr/vijesti/?p=20850[/QUOTE]

Prosím tě, jestli to video máš, nemohl bys mo uploadnout na nějaký rozumnější server (ulozto...); Z netloadu mi to chce stahovat přes 1/2 dne :-(( :-k
sanchez13 (1071)|27.5.2012 13:07
[QUOTE=dawie;411264]Prosím tě, jestli to video máš, nemohl bys mo uploadnout na nějaký rozumnější server (ulozto...); Z netloadu mi to chce stahovat přes 1/2 dne [/QUOTE]
mozes pouzit aj toto: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31123-Panasonic-TX50ST30-vs-LG-50PZ950?p=396184#post396184
je to sice povodne urcene na odstranenie uz "vypalenych" artefaktov z obrazovky, ale da sa to pouzit aj na zahorenie TV :-E
nunacek0 (947)|27.5.2012 14:13
Já používal obrazce barev , které sanchez prezentuje a na konci jak jsem přišel na toto video a tak jsem použil i tuto variantu..Jinak to videi z těch stránek jsem měl stažené za pár minut . Nevím co na tom může trvat půl dne...
dawie (90)|27.5.2012 21:41
Omlouvám se, odpoledne asi Netload neměl na mě náladu :-D (zřejmě byl přetížený); večer už to šlo...jinak mi to fakt hlásilo dobu staženín 18 hod :-(
nunacek0 (947)|27.5.2012 23:00
Hlavně, že se podařilo...
nunacek0 (947)|28.5.2012 10:05
Mám zde další nastavení dle kalibrace nějakého pána Davida Mc Kenzieho :

režim true cinema

kontrast 46
jas 0
barvy 28
ostrost 4

vyvážení bílé

3
4
-2
0
-5
4

správa barev

8
-8
-1
1
2
-10
-25
8
8

gama 2,4

Ostratní věci vypnuty. Můžete zkoušet a porovnávat, když se budete nudit.
8Paul (34)|28.5.2012 10:49
ST50 je teď v electroworldu za 23760Kč (kamenné prodejny). Má jí někdo, a zkoušel jí někdo na hry ? Dost vážně o ní uvažuju. Druhej kandidát je 50" Samsung UE50ES5500, ta je dražší a zatím není skladem.
Teď mám dost nutkání vzít ten Panasonic, dokud mají tu slevu 12% na TV.
Pavell007 (790)|28.5.2012 11:35
No sice to je recnze na LG55LM960-což je ledka tak za stovečku :), ale v závěru článku je odstavec, jak shodou náhod měli ke testování ve stejný čas plazmu VT50:

We happened to have the Panasonic P55VT50 in for review at the same time as the 55LM960, which allowed us the opportunity to directly compare the two. We appreciate that the P55VT50 is a plasma and the 55LM960 is a LED LCD TV and we understand that there are some people who just don't like plasmas but we feel it is a valid comparison. The difference in black levels between the two was quite shocking and even with the 55LM960's local dimming set to high, the P55VT50 was vastly superior. Not only that, in dark scenes the P55VT50 retained all the shadow detail whilst the 55LM960 was a grey mess. In fact, with the exception of brightness, the P55VT50 wiped the floor with the 55LM960 in every aspect of image quality from motion handling to picture detail and from image accuracy to dynamic range. However, what made these differences all the more striking was the fact that the P55VT50 is £600 cheaper than the 55LM960!
x.pepa.x (15)|28.5.2012 13:09
ace960: měl jsem chvilku na testovavaní a myš je přes android aplikaci nepoužitelná. Na mobilu sice volně pohybuji kurzorem ale na TV se tak neděje. Je to pořád jako bys aplikaci používal prstem - čili na přislušném místě uprostřed displeje stiskneš podle toho kterým směrem prstem (kurzorem) posuneš tím směrem se na TV posune "kurzor myši" na nejbližší aktivní pole na aktuání stránce. Je to tedy spíše špatná náhrada kuzorových šipek na klávesnici.
V neděli budu mít více času....
nunacek0 (947)|28.5.2012 13:26
[QUOTE=Pavell007;411387]No sice to je recnze na LG55LM960-což je ledka tak za stovečku :), ale v závěru článku je odstavec, jak shodou náhod měli ke testování ve stejný čas plazmu VT50:

We happened to have the Panasonic P55VT50 in for review at the same time as the 55LM960, which allowed us the opportunity to directly compare the two. We appreciate that the P55VT50 is a plasma and the 55LM960 is a LED LCD TV and we understand that there are some people who just don't like plasmas but we feel it is a valid comparison. The difference in black levels between the two was quite shocking and even with the 55LM960's local dimming set to high, the P55VT50 was vastly superior. Not only that, in dark scenes the P55VT50 retained all the shadow detail whilst the 55LM960 was a grey mess. In fact, with the exception of brightness, the P55VT50 wiped the floor with the 55LM960 in every aspect of image quality from motion handling to picture detail and from image accuracy to dynamic range. However, what made these differences all the more striking was the fact that the P55VT50 is £600 cheaper than the 55LM960

Docela brutálně VT50 natřela LG. Kdo by to řekl do takové mrtvé technologie...
x.pepa.x (15)|28.5.2012 13:35
8Paul: krátce jsem zkoušel GranTurismo5 (2D i 3D) na PS3 a pro mně to bylo bezvadné. Na ST50 je možno zvolit "game" mode který je pro hrání nejlepší. Na Hdtvtest píšou že ST50 je v game módu excelentní a input lag je jeden z nejmenších který kdy naměřili. Více viz: (http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42st50b-p42st50-201203191731.htm?page=Performance ).
Jaké hry chceš na TV hrát?
ace960 (394)|28.5.2012 13:41
x.pepa.x: Dakujem za testy.
8Paul: TV som vyberal aj na pripadne obcasne hranie (keby bolo viac casu tak aj na viac hrania) z PC a PS2 co mam teraz a mozno PS3/Xbox360 alebo nieco novsie ak to vyjde kym sa k tomu dostanem a ma z recenzii na avforums najnizsi input lag z modelov vt50/gt50/st50.
8Paul (34)|28.5.2012 13:47
[QUOTE=x.pepa.x;411399]8Paul: krátce jsem zkoušel GranTurismo5 (2D i 3D) na PS3 a pro mně to bylo bezvadné. Na ST50 je možno zvolit "game" mode který je pro hrání nejlepší. Na Hdtvtest píšou že ST50 je v game módu excelentní a input lag je jeden z nejmenších který kdy naměřili. Více viz: (http://www.hdtvtest.co.uk/news/panas...ge=Performance ).
Jaké hry chceš na TV hrát? [/QUOTE]

Já plánuju mít do té televize připojené PC (normální high end s GTX560Ti a později 670) i PS3, hrál bych na tom všechno možný, RPG (Zaklínač 2, Risen 2, Dark Souls...), akce, závody (SHIFT2, GT5..).
Čeho se u plazmy bojím je to, že jsem četl že dost lidem zůstává HUD vypálen v obrazu, např. někdo hraje Dark Souls 5 hodin v kuse, a pak se dva měsíce nemohli zbavit nápisu....Bylo to u starších modelů, zajímalo by mne právě jak je to u tohoto nového.
O LED uvažuji právě jen proto, že tímto netrpí vůbec.
nunacek0 (947)|28.5.2012 13:58
Pokud se chystáš, že na tom budeš pařit pul dne a poměrně často tak to není vyloučeno, že ten HUD může prolínat a bude viditelný. Ale zase najít LCD s tak rychlou odezvou pro hry nebude jednoduché a moc jich nebude. ale jelikož nejsem hráč tak to nemohu posoudit, ale při takto dlouhém sezení pravidelně bych měl také asi obavy..je třeba si to říci na rovinu, jisté riziko to je a i nové Tv nejsou v tomto bez chyb..ano LCD je v tomto bezpečnější..
Erik Masters (121)|28.5.2012 14:30
[QUOTE=8Paul;411405]Já plánuju mít do té televize připojené PC (normální high end s GTX560Ti a později 670) i PS3, hrál bych na tom všechno možný, RPG (Zaklínač 2, Risen 2, Dark Souls...), akce, závody (SHIFT2, GT5..).
Čeho se u plazmy bojím je to, že jsem četl že dost lidem zůstává HUD vypálen v obrazu, např. někdo hraje Dark Souls 5 hodin v kuse, a pak se dva měsíce nemohli zbavit nápisu....Bylo to u starších modelů, zajímalo by mne právě jak je to u tohoto nového.
O LED uvažuji právě jen proto, že tímto netrpí vůbec.[/QUOTE]

Na plazmach uz hravam roky a je to v pohode co sa tyka statickeho obrazu. Navyse uz je vela hier bez HUDu alebo si ho mozes spravit priesvitny ako ma napr. aj Skyrim.
A vypalenie neexistuje,len IR a to zmizne vzdy.
67roman (4)|28.5.2012 22:03
Ahoj, telku (p42st50) mám asi týden. A chci se zeptat na nějaké nejasnosti, vlákno sleduji už delší čas, ale některým zkratkám nerozumím, takže se předem omlouvám jestli jste to už řešili. Jde vypnout obraz a nechat třeba přes AV1 poslouchat jen zvuk (Očko ze satelitu?), Prosím co je zapotřebí si pořídit aby se lépe a rychleji ovládal na stránkách webového prohlížeče a i úprava v základním menu po zapnutí internetu ( přesun oken )? Jde nějak spravovat jednotlivé okna v oblíbených položkách webového prohlížeče, které jsem si tam našupal zbytečně a teď bych chtěl některé odstranit? Jak prosím podívat se a přehrát např. v Media Playeru když vysílá nějaká internetová televize. Děkuji Roman
ace960 (394)|28.5.2012 22:24
Skusim poradit co viem. Obraz vypnut ide (menu, obraz, obrazovka: zap/vyp). Web browser sa mi zda dost obmedzeny co sa ovladania tyka tak ho nakoniec velmi nepouzivam. Na to by bol asi lepsi GT50, ku ktoremu ide cez bluetooth pripojit klavesnica a asi aj mys, cize tam by si si pripojil cez bluetooth klavesnicu s trackball-om alebo touchpad-om a bolo by to vyborne, ale na ST50 to nejde ale zas zato mi GT50 nestoji. To skor pouzijem bluetooth klavesnicu (+trackball/touchpad), ktoru mam pripojenu k PC a PC VGA mam pripojeny cez DVI->HDMI. PC je aj tak vacsinu dna pustene, teraz aj kvoli experimentom s DLNA (velmi zaujimave) To pozeranie internetovej televizie som asi nepochopil. Skus upresnit. Po stlaceni tlacidla INTERNET na dialkovom ovladaci mozes pouzivat preddefinovane sluzby ako voyo.cz, tn.cz, youtube atd., ine web sluzby pripadne cez web browser.
ace960 (394)|28.5.2012 22:56
Nazdar, ak niekoho zaujima, tak by som sa rad podelil s novymi skusenostami s ST50.
- DLNA - na uvod som zacal s odporucenym Serviio a necakal som, ze to tak lahko rozbeham. Skusal som obrazky (jpeg), hudbu (mp3) a filmy (SD avi (xvid, divx rozne verzie), HD 720p a 1080p mkv (x.264)) a ide to. Ide pustit aj DVD-Video ale len cez VOB-y. Nejdu mi titulky z externeho suboru ale mali by chodit tak na to este pozriem. Ten 1080p mkv nesiel dobre ale myslim, ze je to preto, ze TV mam pripojene cez wifi a nestihalo to, skusim to este cez kabel, len nemam taky doma. Nieco z videi co som skusal asi DLNA server aj "transkodoval" lebo v adresari, kde som mu nastavil ukladanie transcoded video suborov sa mi vytvoril jeden subor o velkosti par stoviek MB, asi to co sa transkodovalo pocas testu. Refresh nasdielanych adresarov nie je idealny. Ked som pridal komplet fotky (asi 17000 fotiek), hudbu a videa (tych poslednych dvoch mam par) tak to trvalo niekolko hodin. Dnes ked som pridal jeden subor do adresara a dal so aj manualny refresh tak to trvalo aj tak dlhsie kym to TV videl. Potom som premenoval adresar a TV videl obidva. Skratka toto je trochu tarbave ale nie je to kriticke ked sa to pouziva bezne a clovek od toho necaka vsetko okamzite na 100%. Planujem neskor skusit aj WMP11 a PS3 MS. Twonky vyzera byt plateny (aktualna verzia + rocny update) a je v nejakom prechode na novy produkt a TVersity je tiez plateny aj ked ten je velmi lacny, uvidim ako to zhodnotim po testoch tych free alternativ ale uz doteraz rozbehana funkcnost v Serviio je pre mna postacujuca.

- omeskanie zvuku pri priamom pripojeni zvuku zo zdroja signalu do AVR - toto je zaujimave a ak by mal niekto vysvetlenie tak by som ho rad pocul. Ked som predtym testoval zapojenie DVB-S->TV (obraz cez HDMI) a DVB-S->AVR (zvuk cez coax) tak zvuk isiel oproti obrazu popredu (ocakavany stav, kedze spracovanie obrazu nieco trva a AVR-ku to nemam ako z mojho sat. prijimaca povedat). Dnes som vsak zapojil PC do TV, obraz cez kabel DVI-HDMI a zvuk cez optiku priamo do AVR a zvuk nie je omeskany. Skusal sm rozne videa s originalnym znenim aby som to dokladne odsledoval (SD, HD 720p aj 1080p). Na TV som nedaval game mode. Je tam nejaky default co som mal od zaciatku. Prizval som aj manzelku na testy a povedala mi to iste co hovorim ja.
Erik Masters (121)|28.5.2012 23:14
ace960:
Kedze pouzivas PC,tak rozsah RGB Full,Limited ide na telke vyberat?