Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

ace960 (394)|28.5.2012 23:59
Pri zapojeni PC cez DVI->HDMI mi pribudne v menu moznost: Picture -> Advanced Settings -> DVI Input Setting: Normal / Full. V popise tejto polozky sa hovori o nastaveni urovne ciernej ale myslim, ze je to o tom co pises. Ked to prepnem z Normal na Full tak sa to na prvy pohlad viac rozsvieti a viac sa to podoba na ten isty obrazok co mam na PC LCD (pozadie na desktope). Ked to mam na Normal tak je to take cernejsie (tmavsie, krajsie, ako by clovek na plazme cakal).

Skusil som zapojit aj notebook s displayport vystupom (1.1) cez kabel displayport->HDMI a funguje to, vratane zvuku. Video vyzera na prvy pohlad OK ale kontextove menu prehravaca (pravy klik v pot playeri) ma podstatne horsie zobrazenie pismen ako pri pripojeni DVI->HDMI z prveho PC. Pri zapojeni z displayport-u tam moznost DVI Input Setting nie je.

==
edit: A prave som zaplnil vsetky HDMI vstupy na TV. No ale ten displayport->HDMI bude iba obcasny tak to este jedno trvalejsie zariadenie znesie.
Erik Masters (121)|29.5.2012 00:24
ace960:
Hej,to je ono.
Inak s jasom/bielou spokojny pri pouzivani PC?
ace960 (394)|29.5.2012 10:01
Neviem to nejako detailne posudit. Len som to narychlo skusil a na prvy pohlad som nezaznamenal nejake anomalie. Inak na TV mam vybrate (zatial) take nastavenie, ze napr. biela je skor taka utlmena, ze pri plnej bielej ploche to nevyzera idealne ale pri pozerani bezneho obsahu je to prijemnejsie ako ked nastavim TV aby biela ziarila.

==
Jedna asi vseobecna plazma otazka: Mam dost videa vo formate 4:3 (starsie rozpravky aj domace videa), ktore ked bezia standardne tak su na bokoch cierne pasy ale ked sa to roztiahne tak je to velmi deformovane, pripadne zoom to zas velmi priblizi. Moze dlhodobejsie pozeranie s ciernymi pasmi po bokoch mat nejake negativne dosledky pre TV?
nunacek0 (947)|29.5.2012 10:26
Dlouhodobé sledování by mohlo způsobit, že ty pásy pak mohou být viděny při sledování určitých scén a působit rusive. Ale to nemohu takto od pasu posoudit a délky sledování na to bude mít jistě svůj podíl. Já to roztahuji, i když někdy za cenu deformace. Ale jelikož nesleduji nějaký větší podíl pořadů 4:3 tak mi to moc neva, ale ty asi toho máš dost. Nějakou hoďku to určitě snese. Ale není to pro plazmu to pravé ořechové a i výrobce varuje před zobrazováním statických snímků atd po delší dobu s tím, že případné tyto trvalé deformity nebudou podléhat reklamaci. Tady je jistě vhodnější asi LCD, ale jak říkám záleží na době..
ace960 (394)|29.5.2012 10:29
No deti si pozru par kratkych rozpravok alebo ked si s manzelkou pozerame stare video s kamery co tiez nie je extra dlho, takze by to nemuselo byt kriticke. Skor ide ide o kratsie ale castejsie pozeranie takehoto formatu. Ohladne statickeho obrazu to chapem ale pri tomto som dufal, ze ked sa na casti panelu nezobrazuje nic (cierne pasy nie su sucastou nahravky takze je to skutocne cista cierna), tak ze to by skodit nemuselo.
bavorak (1494)|29.5.2012 10:36
bezne to naozaj nevadi, ak sa to strieda s 16:9
Erik Masters (121)|29.5.2012 14:24
[QUOTE=ace960;411554]
Jedna asi vseobecna plazma otazka: Mam dost videa vo formate 4:3 (starsie rozpravky aj domace videa), ktore ked bezia standardne tak su na bokoch cierne pasy ale ked sa to roztiahne tak je to velmi deformovane, pripadne zoom to zas velmi priblizi. Moze dlhodobejsie pozeranie s ciernymi pasmi po bokoch mat nejake negativne dosledky pre TV?[/QUOTE]

Na plazmach pri 4:3 formate je mozne regulovat jas tych ciernych pasov.
Kazda plazma to ma,takze si to najdi v nastaveniach.
Ked to das na max,tak su sice tie pasy uplne sede,co moze byt trochu rusive,ale zas s tym mozes pozerat 4:3 videa kolko len chces.
67roman (4)|29.5.2012 15:03
[QUOTE=ace960;411510]cize tam by si si pripojil cez bluetooth klavesnicu s trackball-om alebo touchpad-om a bolo by to vyborne, ale na ST50 to nejde ale zas zato mi GT50 nestoji. To skor pouzijem bluetooth klavesnicu (+trackball/touchpad), ktoru mam pripojenu k PC a PC VGA mam pripojeny cez DVI->HDMI[/QUOTE]. To je nějak moc zkratek, to nedám. Jinak Vypnutí obrazovky, už umím, díky. A nyní jak propojit TV s notebookem? A ani klávesnice na usb by nešla propojit s TV? A zadní zdířka Ethernet je co? Jinak třeba jsem si chtěl pustin na web browser třeba http://www.hasici150.tv přímí přenos a nic. Dalo by se to pustit na noťasu a nějak to přepojit na TV? Díky Roman
ace960 (394)|29.5.2012 15:19
No myslel som to tak, ze model GT50 podporuje priamo pouzitie klavesnice a mysi cez bluetooth. Existuje kombinovane zariadenie (klavesnica), ktora ma na pravej strane nahradu mysi, co moze byt trackball (trčiaca guľôčka) alebo touchpad (dotykova plocha ako na notebooku). S tymto by mohlo byt ovladanie web browsera na TV pohodlne. Pripojenie k PC som myslel tak, ze moja starsia graficka karta ma digitalny vystup DVI, ktory sa da cez kabel DVI-HDMI pripojit do TV do HDMI vstupu (iba obraz, bez zvuku, ten musi byt zapojeny extra).

Pripojenie TV s notebookom - zalezi od toho aky ma tvoj notebook vystup. Ak ma HDMI vystup tak ho s TV prepojis HDMI kablom (obraz aj zvuk). Pripadne moze mat analogovy vystup VGA (D-SUB) alebo DVI. Pri DVI pouzijes kabel DVI-HDMI a pri analogovom vystupe to len tak nejde lebo TV nema analogovy D-SUB vstup. Este by si mohol mat na notebooku vystup display port a vtedy potrebujem kabel displayport->HDMI.

USB klavesnica k TV pripojit ide. To som odskusal aj som to pisal vyssie.

Ethernet na TV - to je na internetove a sietove sluzby. Napr. ked TV pripojis do Internetu tak sa daju vyuzivat rozne internetove aplikacie ako youtube, predpoved pocasia apod. Pripadne to mozes zapojit iba do domacej siete a mozes z DLNA servera (napr. na PC) streamovat (sledovat/tahat) multimedialny obsah (fotky, hudbu, video). ST50 ma aj wifi adapter takze sa da do domacej siete a Internetu pripojit aj bezdrotovo. Podla toho co pises, tu TV nemas zapojenu v Internete takze ti nemoze ist nic cez web browser.

Ked pripojis notebook cez graficky vysutp na TV (napr. cez HDMI) tak TV bude pre notebook ako druhy monitor, bud to moze byt rozsirenie pracovnej plochy (alebo mozes mat to iste na notebooku a na TV). Potom mozes premiestnovat okna a teda aj web browser aj na TV obrazovku.
Erik Masters (121)|29.5.2012 16:06
Panasonic ZT50,ci inak povedane: pravy,predrazeny HighEnd pri ktorom slubuju este lepsiu ciernu.

http://www.theverge.com/2012/5/29/3049428/panasonic-viera-zt5-plasma-tv-price-release-date
ace960 (394)|29.5.2012 21:55
Doplnim len malickost ku DLNA serveru Serviio a ST50. Video, ktore mi sekalo, ked bol TV pripojeny do LAN cez wifi seka rovnako aj ked je TV pripojeny cez kabel. Disk na PC vtedy chrci o106, CPU nejde na max. Taketo video sa transkoduje a nieco vtedy nestiha, zrejme na strane PC. Skusal som to ale aj na druhom PC (notebook, 2 jadra + HT) a spravalo sa to rovnako, disk tam uz tolko nechrcal, CPU sa flakalo. Je zaujimave, ze toto video vie TV prehrat sama z USB flash-ky ale cez DLNA sa zapne transcoding. Mozno profil v DLNA serveri nie je aktualizovany a mysli si, ze TV to nevie prehrat. Ked vsak transcoding zakazem, tak TV napise, ze je to nepodporovany format. No nic, na zakladne veci (fotky, hudba a bezne rozpravky je to OK). Vrhnem sa na dalsi DLNA server.

Inak pri MKV, ktore ma viac audio stop je mozne prepinat audio stopu a ked su v MKV aj titulky (nie v externom subore) tak tiez idu OK. Titulky z externeho suboru som zatial nerozbehal a co citam zatial DLNA vlakno tu na fore, tak to samotne zakladne DLNA nepodporuje, iba riesenie tretej strany (napr. Samsung, kde je extra podporova v ich TV a v ich DLNA serveri). Ale este som len na 20.-tej strane tak ktovie co sa este dozviem. Skusal som aj DVD-Video tak to ide prehrat cez VOB-y.
sanchez13 (1071)|29.5.2012 22:08
[QUOTE=ace960;411678]Vrhnem sa na dalsi DLNA server.
[/QUOTE]
vyskusaj aj PS3 mediaserver, ma vela moznosti nastavenia. Dokonca aj profil pre tvoju TV si vies upravit podla seba....
Existuje aj vela uz pripravenych profilov pre rozne TV, ale aj ine zariadenia...
Pavell007 (790)|29.5.2012 22:16
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

tyhle laciný brejle od samsungu fungujou i na Panasonic.
Jsou to teda strašný šitky-malý okuláry, ze strany to prosvítá, nožičky nejdou složit-velmi velmi ekonomické-ale fungujou.
ace960 (394)|29.5.2012 22:25
sanchez: Dakujem za tip. Uz to tu niekto pisal a mam ho v poradi. Celkovo zatial planujem vyskusat Serviio, WMP a PS3 MS. Len to ide pomaly, kedze sa k tomu dostanem na chvilu vecer.
Pavell007: Uz to tu nejaky manik pisal a spominal aj set dvoch okuliarov za vyhodnejsiu cenu za kus (SSG-41002). Je nejaky rozdiel v kvalite medzi tymito a tymi od Panasonic-u? Kvoli 3D som ST50-ku nekupoval ale casom to asi vyskusam.
Pavell007 (790)|29.5.2012 22:35
S kvalitou nevím, já koupil jen ty samsungy, protože se zatím krkám dát dva litry za brejle-ale určitě je koupím, samsungy jsou jako ty rezervy na dojetí :)
Jinak 3d na st50 je pěkný-porovnávám to se samsungem lcd LE46C750 a led UE46D7000-a Panák se rozhodně nemá za co stydět.
Plutotype (717)|29.5.2012 23:10
[QUOTE=Erik Masters;411608]Panasonic ZT50,ci inak povedane: pravy,predrazeny HighEnd pri ktorom slubuju este lepsiu ciernu.

http://www.theverge.com/2012/5/29/3049428/panasonic-viera-zt5-plasma-tv-price-release-date[/QUOTE]

dik za tento zaujimavy kusok...idem posearchovat ci vide vobec v Europe.

edit: Jedna sa len o japonsky rebranding, takze nic noveho.
http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?7905-Panasonic-Plasma-Insiders-Discussion-Thread&p=340563&viewfull=1#post340563
Erik Masters (121)|30.5.2012 14:01
[QUOTE=Plutotype;411697]dik za tento zaujimavy kusok...idem posearchovat ci vide vobec v Europe.

edit: Jedna sa len o japonsky rebranding, takze nic noveho.[/QUOTE]

Takze zrejme ziadne vylepsenia,na rozdiel od Z1 ktory v 2009 vysiel aj v Europe.
Z1 ale okrem designu,bezdrotoveho HD a samozrejme prestrelenej ceny,neponukal lepsi obraz ako nizsie modely.

Inak ked ta zaujimaju tie naj telky,tak v US kazdorocne robia porovnanie toho najlepsieho co je na trhu.
Nedavno to bolo znovu a HDTV King v 2012 sa stal:
http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57439424-221/panasonic-vt50-wins-value-electronics-2012-tv-picture-quality-shootout/
nunacek0 (947)|30.5.2012 14:09
Zase blikající Panasonic..opět zaplacená recenze, která nic neříká....chacha
Pavell007 (790)|30.5.2012 14:35
Tak v USA jim to prej tak nebliká... Jinak ty výsledky říkají, že Panasonic a Samsung-budou zřejmě kvalitou blízko sebe a LG bude asi znatelně horší...

jinak: http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-pn64e8000/4505-6482_7-35118283-2.html?tag=rvwBody;paginate

jsem rád, že mám to, co mám :) :)
bavorak (1494)|30.5.2012 14:45
v amerike maju 60Hz, co blika urcite menej, to je fakt. A ze je to zrovnatelne so samom pisali aj v inych recenziach co som cital.
nunacek0 (947)|30.5.2012 15:17
Ano 60Hz je prý v tomto lepší, ale co mám dělat, když mi nebliká ani 50hz. To je bordel..
pavelz (74)|30.5.2012 15:39
Nevíte jestli se připravuje nebo je dostupný widget pro archiv ČT (ivysilani.cz) ? Tohle mi dost chybí.
Calebcz (138)|30.5.2012 15:43
[QUOTE=nunacek0;411756]Ano 60Hz je prý v tomto lepší, ale co mám dělat, když mi nebliká ani 50hz. To je bordel..[/QUOTE]Bejt rad. A nebo si pustit nejaky dokument ze zasnezenych hor v 24p :-P

Panasonic je holt Japonska firma a 60Hz je pro ne dulezitejsi. 50Hz bug ve spojeni s Panasonicem je na googlu celkem popularni (asi neco jako Samsung a buzzing :) )
Dostava me ale, jak tyto problemy vyresili recenzenti letosnich Panasonicu. Zapnou IFC na minimum (to prepne panel do 60Hz) a "vyreseno".
bavorak (1494)|30.5.2012 15:53
[QUOTE=nunacek0;411756]Ano 60Hz je prý v tomto lepší, ale co mám dělat, když mi nebliká ani 50hz. To je bordel..[/QUOTE]

ze by si si dal predpisat bryle :-) ???

kuuuurva, ma to niekto stastie ja musim mat aj LCD monitor na viac ako 70Hz aby mi to nevadilo .....
nunacek0 (947)|30.5.2012 16:32
Jo zítra jdu k očnímu a beru sebou Panáčka ať si taky užije . Jinak to přepnutí IFC kvuli blikání je dobrý trik. Já používám IFC nonstop. Nedokážu si to bez toho představit ať si kdo chce co chce říká, že je to nepřirozeně plynule. Je to jiné než na co jsme zvyklí a takový hokej nebo fotbal bez toho snad ani nejde sledovat. Ale je to asi individuální..
TomKING (5)|30.5.2012 21:29
Také jsem využil akce v Electroworldu a koupil 50ST50.

Info k DLNA a externím titulkům:
rozchodil jsem to s MiniDLNA verze 1.0.24 (na NAS serveru).
Titulky jsou i se správnou diakritikou (jen se tam pokaždé musí vybrat kódování).
Nevýhody:
titulky nejdou s .mkv
titulky jsou malé a podivně renderované
Celkový dojem z těch titulků je nic moc - radši budu dál používat externí přehrávač médií.

Jinak televize je samozřejmě SUPER.
peppies_shw (86)|30.5.2012 21:57
Já si ST50 nekoupil kvůli přehrávání mkv :-) k tomu mám mé boxeebox. Já dojem mám čímdál tím lepší. Po nocích mi jede smyčka videa pro zahořování a už mi konečně byl kabelovkou aktivovány HD kanály a fantasie. O to více mě mrzí, že Euro bude pouze v SD na ČT. Viděl jsem ho konečně v HD a padla mi čelist.

Líbí se mi přenos videa a fotek z Android telefonů pomocí aplikace VIERA remote (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.panasonic.pavc.viera.nrc&feature=search_result).

IFC: Pořádně jsem nezkoušel - mám ho tedy nastavit na maximum ? Je to něco jako HD Natural Motion tedy plynulost pohybu ? Z LCD jsem znal hallo effect tak doufejme, že tím plasma netrpí tolik jako LCD :-)

Na aukru někdo prodává brýle TY-ER3D4MA,ale moc jsem toho o nich nenašel. Majitelé 3D jste spokojení a stojí za to do nich jít ?
tesla15 (505)|30.5.2012 22:05
[QUOTE=nunacek0;411766]Jo zítra jdu k očnímu a beru sebou Panáčka ať si taky užije . Jinak to přepnutí IFC kvuli blikání je dobrý trik. Já používám IFC nonstop. Nedokážu si to bez toho představit ať si kdo chce co chce říká, že je to nepřirozeně plynule. Je to jiné než na co jsme zvyklí a takový hokej nebo fotbal bez toho snad ani nejde sledovat. Ale je to asi individuální..[/QUOTE]


Přeji Vám, by u očaře bylo vše OK. Pro zajímavost, jak dopadne Vaše barevné vidění.. M. Dv.
55496.jpg
nunacek0 (947)|30.5.2012 22:23
Tak to jsem klidný. Já bych se té dámě díval níže. hihi
tesla15 (505)|31.5.2012 08:48
Po ránu jsem se tou odpovědí opravdu, ale opravdu rozesmál..:-)- Pokud jsem pochopil budete mít ssebou doprovod, ale v kabince budete bez doprovodu. Možná se svěříte pí doktorce...
nunacek0 (947)|31.5.2012 10:06
To jsem rád, že jsem aspoň někoho po ránu rozesmál. Občas to neuškodí. V kabince vždy ve dvou.
8Paul (34)|31.5.2012 14:27
Ta akce v electroworldu už skončila, co ? Už to na stránkách nevidím. Resp. pokud trvá, neví někdo do kdy ?
genett (44)|31.5.2012 16:55
to by mě taky zajímalo, co to bylo vůbec za akci, nějak mi to uteklo. Čekám na TX-P50ST50 za 23000 a vezmu ji . Parchanti, teď jsem koukal, že zas zdražili výprodejovou TX-P50GT30, ta má stát tak 18000 a né 20990, ale stejně ji už nechci...
TomKING (5)|31.5.2012 19:40
Akce -12% trvala jen do 29.5. TX-P50ST50E byla za 23760,-
nunacek0 (947)|1.6.2012 09:01
Tak musím s politováním sdělit, že jsem našel v rozích obrazovky krásně obtiskle loga Tv kanálů, které nesleduji zase tak dlouho aby to tam zůstalo. Všiml jsem si toho dnes přisledování Tv , když v bílých scénách mi to oči tahalo a tak jsem přišel blíže a nechápal jsem jak krásně je to obtisknuto. Jednalo se o Filmbox HD a NAT Geo Wild. Přitom Filmbox jsem sledoval včera jen jeden film. Navíc obrazovka je slušně a poctivě zahořena a každý den provádím testovacími procedůrami takovou očistu a i přesto se to objevilo. Jsem z toho smutný, protože třeba stará zelená ST30ka neměla v tomto žádný problém..Já snad asi z té smůly nevylezu.
ace960 (394)|1.6.2012 09:47
No to snad nie je mozne, pri beznom pozerani ako pises. Ja mam zahorenych zatial iba nieco cez 20 hodin (cez to chorvatske video), TV pozeram bezne, nezoomujem aby islo logo prec. Deti si dokonca obraz obcas pauznu aj na hodinu (na animaciku na tv barrandov), ked to zbadam tak im to zrusim ale zatial som nic nezaznamenal. Nehladal som nejake otlacky ale do oci mi neudrelo nic tak som nemal preco aktivne to hladat.
nunacek0 (947)|1.6.2012 09:52
Také jsem nic nehledal, ale dnes mne to přitáhlo oči a bylo to tam a to třeba filmbox nějak moc nesleduji. Jinak se také neomezuji jen filmy 4:3 roztahuji. Ted jsem tam pustil opravne video co jsem ti doporucil tak jsem zvědav za jak dlouho a zdali vůbec to zmizí. Jiné stanice tam obtisknuty nemám a to je sleduji více..Jsem z toho chuj. Buď nějaký slabší panel nebo já nevím..
hakmar (401)|1.6.2012 12:43
[QUOTE=nunacek0;412000]Jsem z toho smutný, protože třeba stará zelená ST30ka neměla v tomto žádný problém..[/QUOTE]
Ja som to mal aj na starej ST30, teda na tej druhej, ktorú som tiež vrátil kvôli zelenej, vypálený obraz som mal asi po 15min. statického obrazu z WDTV, keď som mal pustenú hudbu, zostalo tam logo, resp. obrázok CD-čka, ale našťastie som to vrátil, takže asi od minulého roku žiadny pokrok v tomto smere.
Erik Masters (121)|1.6.2012 12:47
Klidek je to len IR nic viac,netreba to tak prezivat.
Inak trochu naivne si mysliet ze to uplne zmizne po dakych 200 hodinach zahorenia. Treba aspon polrok castejsieho sledovania kym sa ako tak vybeha panel.
Uplne to ale nezmizne nikdy a velmi syte farby sa po dlhsom case stale otlacia.
nunacek0 (947)|1.6.2012 14:07
Já to neprožívám, ale sere mne to. Jak jsem psal výše u staršího modelu jsem mohl sledovat jeden pořad i půl dne a ničeho jsem si nevšimnul a tady jsem to zaregistroval z místa poslechu cca 3,5m ta 106cm. To vyběhání je pěkný termín. A to mohu říci, že si dávám pozor snad na vše co jde oproti lidem , kteří o tom nemají ani páru. Takže oproti minulému roku v tomto nulový pokrok. Navíc moje starší LG50PK750, kterou mají rodiče je v tomto v pohodě a myslíte, že něco roztahují nebo nemají dlouhodobě puštěný jeden kanál , aniž by přemýšleli co se může stát? Ne, a to jsou LG na retenci všeobecně nejhorší.
spotnickoff (152)|1.6.2012 15:05
nunacek0: mozno ide len o retenciu. pusti z menu tu volbu co tam je na to a dufaj ze ti to pomoze. nemalo by sa hadam jednat o trvale vypalenie. podla toho co tu pises k tomu pristupujes dost obozretne tak sa mi to nechce ani verit. moja skusenost so samsungami: 5 rokoch stary model, ked bol novy tak prveho pol roka som tam mal retenciu bezne, ale vsetko to samozrejme potom zmizlo. po pol roku jav retencie zmizol a po 5 rokoch nesetrneho pozerania ani stopa po vypaleni nicoho. nova plazma model 2012: ani retencia, ani vypalenie. teda zatial... dufam ze to tak aj ostane. a tak isto ju nesetrim, neriesim, ziadne specialne videa nepustam a ani neroztahujem. bezne tam mam 4:3 alebo 21:9 a teda po stranach alebo horedole pasy.
nunacek0 (947)|1.6.2012 15:17
Vím , že je to retence a né trvalé vypálení, ale od 10h do teď mi jede opravné video o kterém jsem psal a pokud pak pokusně hodím barevné obrazce tak to je sice o kapku lepší, ale pořád to jde vidět. Možná čas udělá své jen mne to překvapilo, že ST30ka neměla nahráno ani tolik a nic jsem nepozoroval. Je zajímavé, že třeba Nova, Prima, Planeta HD , MTV HD a jiné hrají mnohem déle a Filmbox HD a NAT Geo Wild, které sleduji opravdu tak max 2h to zanechají tak dlouho obtiskle. Že by některé loga byly v tomhle horší? A jak říkáš starám se o to více než by to dělali v Panasonicu..a pokud bych to reklamoval tak by mi řekli, že mi to jede ten kanál nonstop- A to jsem si HD nabídku od Skylinku objednal před týdnem. A od tédoby jsem ten program sledoval tak 3x jeden film.
spotnickoff (152)|1.6.2012 15:19
pokial vies, ze ide o retenciu tak by som to neriesil. ako prislo tak odide
nunacek0 (947)|1.6.2012 15:30
No snad mas pravdu, protože pochybuji že by se něco vypálilo trvale po pár zhlédnuti filmu. To už by musel být panel nějaký vadný.
S i d (15)|1.6.2012 16:48
Zdravím. Svou historii vybírání a čekání na "TU PRAVOU" nebudu zmiňovat, je podobná mnoha ostatním.Prostě jsem právě skončil u 50ST50 a šel jsem ji okouknout "live" do Elektrowordu.Procházím kolem ní, obhlížím úhly, porovnávám s jinejma, ujišťuji se o absenci vrtůlníčků a ňákej prodavač se nabízel s radama. No tak jsem si ho vyslechl...pochválil ST50 a začal zkoušet vejš, na nějakýho novýho LED Panáka..prej od Pioneeru koupili nějakou technologii atd. atd. No 40 už se mi za to dávat rozhodně nechce a radám prodavačů věřím hodně s rezervou :-)...ale na každým šprochu...ví někdo, čím má novej panel LED od Panáku položit Samsungy a LG na ....zadek ? :-))
KamilZ (10277)|1.6.2012 17:32
O tom, že by Panasonic měl koupit od Pioneer nějakou LCD technologii nevím. Co si pamatuji, tak Pioneer a Panasonic měli spolupracovat na plazmách:
- v roce 2009 prodal Pioneer patenty na Kuro technologii Panasonicu
- k Panasonicu přešlo od Pioneeru pár vývojářů a měli za úkol spojit Pioneer Kuro a NeoPlazma od Panasonicu (udělat "the best of")
- Pioneer ukončil vlastní produkci panelů a chtěl začít kupovat panely od Panasonicu
- Pioneer definitivně seknul s prodejem plazem
- spojení technologie Kuro a NeoPlazma nikdy pro velkou odlišnost nedošlo, zůstalo to v prototypech

Panasonic staví na rychlých IPS panelech (udávají 200Hz ale nevím, nevím, možná tak grey-to-grey se zavřením obou očí) a přitlačil na backlight scanning (8x, takže udávají 1600Hz). Jsou to dobré panely, ale na druhou stranu nic zásadního a přelomového, z čeho by si konkurence měla sednou na zadek.
tesla15 (505)|1.6.2012 18:49
Z doslechu, ověřeno nemám: prodej Pioneer / Panasonic údajně šel přes BÍLÉHO KONĚ. Výsledkem mělo být - Pioneer utřel nos...:-(
S i d (15)|1.6.2012 19:17
A nějaký stručný shrnutí letošní řady LEDek od Panasonicu...tuším, že chválil nějakou ...DT. Ale cena byla kolem čtyřicítky...což za Tv rozhodně nedám :-) Čeká mě v nejbližší době upgrade, tak to budu mít všechno z jedný vody. Zatím to vidím na tu plazmu 50ST50, DIGITV už jenom kvůli Premier League držet holt nebudu, protože nějaký programy tam jsou i na CRT 72 cm prakticky nekoukatelný a tak jdu do Skylink Combi...no a jakej bude ten satelitní příjímač, to ještě nevím, to mě výběr teprve čeká
KamilZ (10277)|1.6.2012 19:27
Za kvalitní 50" LCD se pěkně prohneš, s tím počítej.
nunacek0 (947)|1.6.2012 19:34
No, aby se ale nezlomil u toho prohýbání. Nějaký minuloroční top model by mohl být v brzké době snad ke koupi..jinak se asi zlomí a nestihne se ani prohnout