Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

tesla15 (505)|8.8.2012 13:06
Lze souhlasit, ALE začne rušit rámeček obrazovky. V tomto případě je i 50" skoro malá. Má praktická zkušenost - 85" je ze 3m ideální...:-)-:-)-:-)-
nunacek0 (947)|11.8.2012 21:22
[QUOTE=spotnickoff;419726]co je nove s nunackom? :-) ma uz telku? uz bude pomaly po olympiade :-))))[/QUOTE]

nunacek byl na chalupě tak olympiáda byla na starém CRT \ řeknu Vám že mi vlastně nic kromě větší úhlopříčky nechybělo. Obraz čistý, barvy velice i na stáří Tv ( cca12let) vynikající a to hlavní pohybová ostrost na 1 **. Jinak moje reklamace se stále vyřizuje jelikož se mi ještě neozvali...Tak tak je to se mnou


Jinak pro SIDA ja nejsem šťoura ani odborník. Jen asi jsem všímavější a ty pixely co zmiňuješ nejsou předmětem reklamace. Jen jsem na ně upozornil, že tam byly vypáleny.V obraze nebyly možné najít. Ani v Panasonicu je nenašli, až když mi zavolali a já jim přesně řekl v kterých místech jsou a při jakém barevném podkladě jsou zřetelně vidět...Jinak Olympiáda super a Špotáková mě opravdu potěšila..
P-E-K-Y (73)|12.8.2012 08:32
Opýtam sa majiteľov ST50, ako sú s TV spokojní a či s odstupom času našli nejaké pozorovateľné nedostatky, napr. DSEB?
ace960 (394)|12.8.2012 17:13
Mam 50" ST50 3 mesiace a k uvodnym postrehom pridavam stav po 3 mesiacoch:

> pohlad zhora - skutocne obraz tmavne, nie cela plocha naraz ale cast podla vysky odkial sa pozeram, nevadi mi to ale keby som tu o tom necital tak by ma to prekvapilo
V praxi to nevadi, TV nepozerame zhora.

> bzuci - pri pozerani tv to pocut cez noc pri hlasitosti 1-2, inak to pocut aj cez den ked sa da ucho dozadu alebo nabok
Bud bzuci menej (nepravdepodobne) ale som si zvykol a nevnimam to (pravdepodobne).

> sd obraz (skylink) - trochu som mal obavy ale pre mna je kvalita ok
Plati, okrem kanalov s nizkym datovym tokom, ako je napr. fashion tv alebo slovak sport, to je brutal zle. Inak SD typu DVD apod. je samozrejme vyborne.

> sd obraz (analog upc) - velmi zle, moze by lokalny problem kabelaze ale na crt 28" to bolo aspon pozeratelne (ale toto nepouzivam, mam to ako "bonus" ku internetu od upc)
Tu sa nemalo co zmenit jedine ak by UPC zlepsilo analog kvalitu ale vobec to nepouzivam tak neviem.

> blikanie - subjektivne vnimam dost malo
Uz nevnimam.

> zvuk - nad moje ocakavania, cakal som velmi slaby ale je to normalne pouzitelne na take bezne pozeranie/pocuvanie
Plati.

> posun zvuku voci obrazu - nejaky posun tam je lebo ked mam zapnute repraky na tv aj cez avr (cez coax z dvb-s) tak pocut posun, pripojenie cez opticky vystup z tv som este neskusal
Pripojenie optiky z TV do AVR som skusal a je to bez posunu.
+ druhy odstavec v starsom prispevku https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50?p=411521#post411521

>Potesila ma jednoduchost montaze stojana, jeho pevnost a moznost jemneho natacania.
Nic sa samo za ten kratky cas nerozhegalo. Viem, zeby sa nemalo ale par veci som mal doma/v praci sa rozpada aj same od seba (praskaju platy apod. a to dost rychlo).

>Pozeram na tv zo vzdialenosti pribl. 2,5-3 m a znieslo by to vacsiu uhlopriecku ale 55" bola cenovo prilis odskocena.
TV sa mi zda po 3 mesiacoch... nie uplne mala ale trochu mala. Chcelo by to fakt vacsiu uhlopriecku. Ale odhliadnuc od ceny ma ST50 od 55" ST50 ventilatory co ma trochu odradzovalo ale ta cena to vyriesila. Chcel som povodne zobrat aj horsi TV s vacsou uhloprieckou ale zastavil som sa na ST50 a tam to nad 50" neslo.

==
- DLNA - bol som milo prekvapeny, ze to celkom slusne chodilo ale pre urcite obmedzenia (pisal som aj v tomto vlakne) som to pri instalacii noveho PC uz nerozbehaval a pre jednotnost ovladania vsetko pustam z PC cez HDMI.
- mys, klava - mys som nerozbehal, klavesnicu som rozbehal cez USB ale nakoniec to nepouzivam
- DSEB - propsim upresni o co ti tu ide, skratku som nepoznal a po vyhladani sa chapanie dost rozchadza. Ale co som pochopil tak ma ist o nejake nerovnosti/deformacie/... v obraze a nic take nemam. Ak je to nieco ine tak napis a rad zodpoviem.
- DVB-S - semtam zamrzi chybajuci DVB-S tuner kedzme mam Skylink ale mozno by ma to preslo keby som ho mal a zistil, ze sa zle ovlada alebo ze ma ine obmedzenia, neviem posudit, GT50 s DVB-S pre mna nemala vyznam
P-E-K-Y (73)|12.8.2012 22:23
Ďakujem za postrehy. DSEB by malo predstavovať vertikálne pruhy.
ace960 (394)|12.8.2012 23:10
Tak vertikalne pruhy (ani ine obrazove anomalie) nepozorujem.
5os (60)|14.8.2012 03:52
Tak som si aj ja dnes kupil 50st50, a mozem povedat, ze je to velmi dobra telka. Kvalita obrazu je vynikajuca. Zo vsetkeho, ci uz HD, alebo aj velmi slabeho SD dokaze dostat maximum co sa da, farby su prirodzene, pohyb je ostry ako na CRT Sony black trinitron, a konecne sa mi obraz naozaj paci. Zvuk je na tom biedne, hlavne co sa tyka basov, pri ludskej reci to duni jak prasa, treba to dat skoro na minimum, ale ja som audiofil zhyckany zvukovym hi-endom, tak inemu to vadit nemusi, a v danej cenovej kategorii je to asi ok.
Zatial mam jediny nedostatok, a to ten, ze ked pripojim k telke pocitac cez HDMI, tak telka nedokaze zobrazit okraje obrazu. Je to take zle, ze ked dam v PC nejake okno na full obrazovku, tak nevidno vrchnu listu, a rovnako zle je to zo vsetkych stran, neda sa s tym nic urobit ani ked zmenim pomer stran obrazu v telke. Na vsetkych ostatnych telkach bol doteraz obraz perfektny, ale tu to nejde. Teraz som pouzil uplne novy a iny kabel, tak neviem ci by to mohlo byt aj tym, dufam ze mi poradite.
KamilZ (10277)|14.8.2012 06:36
5os: to je pravděpodobně jen mezi židlí a klávesnicí (špatným nastavením grafické karty), viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28957-Panasonic-gt30?p=420211#post420211
nunacek0 (947)|14.8.2012 07:58
[QUOTE=KamilZ;420545]5os: to je pravděpodobně jen mezi židlí a klávesnicí (špatným nastavením grafické karty), viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28957-Panasonic-gt30?p=420211#post420211[/QUOTE]

Přesně tak. V nastavení grafické karty je měřítko, kterým se dá obraz vyladit tak aby tam nic nechybělo ani nepřebývalo.
tdlmarek (1566)|14.8.2012 10:13
A přímo v nastavení TV pak bývá volba Overscan: on/off. Předpokládám, že když je k dispozici na mé letošní ET5, tak ST50 na tom bude s možnostmi konfigurace podobně.

Nechci tvrdit, že je to jediná možnost, ale já pixelmappingu 1:1 dosáhnu bez problému po vypnutí overscanu na TV a následné korekci velikosti obrazu v Cataclyst Control Center.
THeBaNDiT (497)|14.8.2012 13:46
Presne tak - ak je obraz väčší než obrazovka (teda akoby zachádzal až za rám), je potrebné v prvom rade vypnúť funkciu 16:9 prevzorkovávanie (teda tak sa volá na mojej ST30).
ace960 (394)|14.8.2012 13:59
Len tak na okraj, ja som si 16:9 overscan na ST50 vypol, na grafickej karte som zatial nenastavoval nic a tiez som si teraz vsimol, ze obraz je trochu vacsi ako TV obrazovka. Nejak ma to netrapilo (nevsimol som si to), lebo pri pozerani filmu som to nezachytil. Pozriem do nastavenia grafickej karty ale je skoda, ze vychodzi stav nie je pekne ako ma byt. Clovek aby pomaly vsetko nastavoval z vychodzej hodnoty na opacnu aby to fungovalo normalne. Cakal by som, ze pre graficku kartu je TV len dalsi monitor a ked nastavim spravne rozlisenie (co mam) tak, ze uz nemusim ladit velkost obrazu.
nunacek0 (947)|14.8.2012 15:12
ale bohuzel tak to není a dnes se musí vše nastavovat. Je to otravné ale přemíra formátů to asi trochu zabila. Kdysi jsem si myslel, ze kdyz budu mít 16:9 Tv tak nebudu mit pruhy. Chyba je tu jeste kinoformát, který jaksi sere na klasické 16:9 nebo naopak výrobci Tv kromě jednoho 21:9 Phillipse z nějakého důvodu nevyrábějí 21:9 Tv a přitom je drtivá většina filmů v tomto formátu natočena. Takže pokud nechceš obraz roztahovat jako to dělám já a tím ho prakticky degradovat tak si musíš koupit velkou úhlopříčku, aby Ti po zobrazení 21:9 obrazu na 16:9 Tv zůstal alespoň nějaký obraz. A jak to vypadá do budoucna tak se tím stejně nikdo nezabývá. Takže prakticky jsme na začátku kdy na Tv 16:9 jsme nebo ještě máme černé pruhy na stranách z SD signálu, ale teď je máme nahoře a dole. Ptám se změnilo se něco pro nás diváky? Pro mne nee. Pořád čučíme na pruhy. Proto roztahuji. To jen na okraj mimo tému..
watt (68)|14.8.2012 18:55
mate niekto slevensku alebo cesku recenzie na vt 50
tesla15 (505)|15.8.2012 11:23
Já považuji formát 16 : 9 jako " mezičas ". Jeden z důvodů - byl problém vyrobit kvalitní CRT obrazovku 16 : 9. Až nástupem LCD, PLAZMA a pod. lze se snadno dostat ke kino formátu. I doposud je problém umístit takto širokoúhlý TVP v mnohých obývacích pokojích. Na toto jsem zákazníky při výstavbě respektivě přestavbě rod. domů do budoucna upozorňoval. Doposud mnoho zájemců o TV považuje 42" za " velký TVP ". ( při 21 : 9 směšná velikost ). /// mám připraven prostor o délce 305 cm , žel také i léta :-D ///.
5os (60)|15.8.2012 11:30
Je to cele zle. NTB som mal pripojeny k asi 10 telkam rozneho veku a nikde som nic nemusel robit, len pripojit a zvolit zobrazovac. Maximalne zrusit nastavene zvacsenie obrazu na telke a vsetko slapalo ako ma, ale u najnovsieho Panasonicu budem vzdy musiet nieco ladit a ladit ako s aparatom spred revolucie. Inacej este som to ladit neskusal, lebo som od vtedy este telku ani nevidel, tak to skusim asi dnes...
Aby som nezabudol mam ho za 922 €, co je zhruba 23.300 CZK. Neviem preco u Vas v Cesku este nemate novu cenu.
bavorak (1494)|15.8.2012 11:50
viem, ze je to mimo, ale aj moj PS59D6900 automaticky sam vsetko nastavil na vstupe PC DVI a slape to automaticky na dot by dot. Grafiku mam ale Nvidia ....
enza (15)|15.8.2012 17:16
Zdravím pánové. zajímalo by mě, pod jakým jazykem beží aplikace a hry na 50ST50 a obdobných televizích.tipoval bych android?a jde ty aplikace dovnitř nějak dostat mimo marketu? celkem by mě zajímalo co všechno to umí ale na marketu stojí za to možná ten asphalt a to za 105Kč.
KamilZ (10277)|15.8.2012 18:13
TV neběží "pod jazykem", ale na uzavřeném operačním systému pravděpodobně založeném na nějakém Linuxovém jádru. Na Androidu neběží, ten pro tohle není až tak stavěn, měly a mají s ním problémy i MMC. Jestli někdo už udělal hack Panasonic nevím, neslyšel jsem o tom (na rozdíl od Samsungů a LG). Jestli Tě zajímá vývoj, tak následuj tohle: http://developer.vieraconnect.com/
enza (15)|15.8.2012 21:04
[QUOTE=KamilZ;420709]TV neběží "pod jazykem", ale na uzavřeném operačním systému ....... [/QUOTE] Díky moc
5os (60)|15.8.2012 21:43
Kupil som si novy HDD, aby som si nan mohol davat filmy a obcas nieco nahrat z telky, tak som si tam dal par filmov, nieco slo, nieco nie. Dal som si tam aj par cerstvych fotiek z dovolenky, nedokazalo zobrazit ani jednu. Skusil som nieco z telky nahrat, chcelo to disk naformatovat, tak som dal naformatovat. Po formatovani ale disk nie je viditelny na ziadnom pocitaci a 750GB priestor nechcem mat iba na nahratie 4 filmov za rok. Moze mi niekto poradit, ako dat tento disk do stavu viditelneho v PC?
Dik.
KamilZ (10277)|15.8.2012 21:56
Připoj disk do PC a odstraň všechny oddíly, co na něm jsou (a neuklepni se!): http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Delete-a-hard-disk-partition. Pak pokračuj vytvořením nového oddílu.

Pokud chceš mít jistotu, že si nemažeš disk(y) z PC, tak ho/je odpoj, stáhni a vypal třeba tohle http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html, připoj jen disk z TV a nabootuj z CD. Pak můžeš mazat vše bez možnosti chyby.
5os (60)|15.8.2012 22:22
Teraz tam nieco nahrava, tak pockam kym skonci a potom vyskusam tvoj postup. Je tu nejaka moznost ako nahravat na disk z telky a pouzivat ho aj v PC? Napriklad urobit dve particie?

Edit: Dik funguje to, uz sa disk da pouzivat v PC.
nodiggity (199)|16.8.2012 11:12
Zdravím, jsem už celkem dost rozhodnutý pro nákup ST50 (první plazma), ale zaujala mne poznámka o nižší ceně na Slovensku. Myslíte, že se dá v nejbližší době očekávat nějaké snížení ceny i u nás? Taky by mě zajímalo, kde byste dle zkušeností doporučili zakoupit, aby nebyl problém s případným vrácením. A poslední dotaz, dělal někdo z majitelů ST50 nějaký speciální break-in? Díky moc za odpovědi.
nunacek0 (947)|16.8.2012 12:33
Tak pro všechny , které zajímá moje story ohledně reklamace mé Tv ST50 ( druhý kus). Právě mi volali z Panasonicu , že se mám stavit na pobočku servisu,že Tv má neodstranitelnou vadu a mám se rozhodnout jestli chci novou TV nebo vrácení peněz. Tímto oficiálně na nějakou dobu s Panasonicem končím a zkusím štěstí asi se Samsungem 6500. Snad chytnu nebzučící kus ( při mé smůle to ale může být i jinak). Panasonicu jsem dal 5krát šanci a nevyšlo. Tím ho nezatracuji jako dobrou Tv, ale...
8Paul (34)|16.8.2012 13:38
[QUOTE=nunacek0;420774]Tak pro všechny , které zajímá moje story ohledně reklamace mé Tv ST50 ( druhý kus). Právě mi volali z Panasonicu , že se mám stavit na pobočku servisu,že Tv má neodstranitelnou vadu a mám se rozhodnout jestli chci novou TV nebo vrácení peněz. Tímto oficiálně na nějakou dobu s Panasonicem končím a zkusím štěstí asi se Samsungem 6500. Snad chytnu nebzučící kus ( při mé smůle to ale může být i jinak). Panasonicu jsem dal 5krát šanci a nevyšlo. Tím ho nezatracuji jako dobrou Tv, ale...[/QUOTE]

Fascinující. Dej pak vědět jakej bude Samsung. Taky o něm uvažuji. Bereš 51 nebo 60 ?
Já ještě uvažoval nad levnější 60E550, ale asi bude lepší ta 6500..
nunacek0 (947)|16.8.2012 14:03
51ku, na větší není rozpočet. E550 jsem viděl v elektru a i když první dojem byl dobrý měla obrovské odlesky, a jelikož mám pokoj světlý tak bych nemusel nic vidět. ST50ka se svým filtrem byla při zapnuti ECO režimu dívatelná
bavorak (1494)|16.8.2012 18:17
tak ti uz len drzim palce, aby si narazil na taky kus ako mam ja, vobec nebzuci .... ani zblizka.
hafush (169)|16.8.2012 18:41
Pak nám určitě napiš srovnání mezi ST50 a 6500.
lafore (73)|16.8.2012 19:18
Dobry den. Mate niekto ukotvenu VT50 na stene? Na strankach nic nie je o vesa drziakoch, spominaju iba ich vlastny drziak, ten vsak stoji 430eur, co je cena dost mimo. Nieco som sa docital, ze su tam diery na vesa drziak v rozmeroch 684x300mm, avsak na nete som ziadny drziak s takymto rozmerom nenasiel. Ako som pozeral, tak je to asi podobne aj s verziami ST50. Mate teda niekto svoju plazmu panasonic na stene? Teraz je v obyvacke 110cm pioneer zrejme s tymto drziakom: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Bude ten isty drziak pasovat aj na 55" VT50?
KamilZ (10277)|16.8.2012 19:38
55" má myslím VESA 500x300. Ale neboj, držáku jsou univerzálně nastavitelné. Ne že bych měl něco konkrétního proti Hama, ale obecná spokojenost je s držáky Stell a mají velký výběr: http://www.stell.cz/produkty/tv-drzaky.html a VT50 si ho zaslouží :-).
bavorak (1494)|16.8.2012 19:39
ten ti bude dobry na 100%
lafore (73)|16.8.2012 19:41
A vies mi dat nejaky odkaz na ten vesa standard? Lebo ja som o tom naozaj nic nenasiel, iba na nejako anglickom/americkom fore. A v com su tie Stell drziaky lepsie? Ked uz jeden drziak mam, tak je zbytocne kupovat druhy nie? A ten hama je dokonca trocha sirsi, takze ostava vacsi priestor na chladenie tv.
KamilZ (10277)|16.8.2012 19:49
Sorry, přehlédnul jsem, že už ho máš. Ten samozřejmě neměň. A případně aplikuj pravidlo "Problém řeš až nastane" :-)
nunacek0 (947)|16.8.2012 22:30
[QUOTE=hafush;420812]Pak nám určitě napiš srovnání mezi ST50 a 6500.[/QUOTE]

To víš že to zhodnotím. Právě jsem provedl objednávku Samsung PS51E6500 u společnosti MALL.cz. Dodání podle jejich info by mělo být v pondělí. Volil jsem záměrně z důvodu, že do pondělí mám dovolenou a jsem k dispozici pro převzetí. tak snad budu mít štěstí na nebzučící kus a nebudu muset ni měnit. Už mne to krapet vyčerpává po 5 Panasonicech. Tak mi držte palce.Pokud bude Ok tak udělám srovnávací recenzi, kde budu moci objektivně(subjektivně) posoudit pro a proti u obou v dnešní době vzhledem k ceně 2 nejlepších plazmových Tv. Aspoň dle zahraničních recenzí. Beru to jen na oko..
mira40 (29)|17.8.2012 08:20
lafore-Jak jsi prosím spokojený s 55 VT50,nic tě nezlobí?Také jsem pro ni rozhodnut.Kotvit na stěnu budu také.Dik
lafore (73)|17.8.2012 12:09
Ahoj, asi si zle pochopil moj prispevok. VT50 je este len v plane, najprv su potrebne mensie stavebne upravy :)
hafush (169)|17.8.2012 12:31
Tak jsem po jednom prispevku zde od slovenskeho nicku kontroloval jake maji v SK ceny a tam uz opravdu maji konecne prvni vetsi zlevneni Panasonic 50ST50. Velci prodejci Datart a Mall uz maji ofiko cenu 920 Eur. U nas 26 200,-. Tak snad se take brzo dockame.
5os (60)|18.8.2012 00:54
Ludia ako prinutit tuto telku aby videla subory zapisane na HDD. Mam na nom cca 60 filmov a telka vidi 15. Premiestnim nejake z adresara do adresara a uz vidi 20. Skusal som premiestnovat filmy a dostal som sa do stadia ze nevidi ani jeden. Medzi tym som bol v stadiu, ze filmy, ktore videl a normalne ich prehral, zrazu videl, ale nedokazal ich prehrat.

Edit: Vyriesil som to instalaciou Nero media home a pripojenim telky na domacu siet.

hafus o tej nizsej cene u nas som pisal ja a myslim si, ze u vas bude cena vysoka, kym sa nepredaju minulorocne modely.
nodiggity (199)|19.8.2012 19:14
Má někdo z majitelů ST50 větší problémy s IR? Na AVSforum je diskuze, kde si spousta lidí na toto stěžuje a údajně má letošní řada plazem od Panasonicu s tímto potíže. Ještě jeden dotaz, jaká je účinnost AR filtru ST50, je to znatelný rozdíl oproti plazmě bez antireflexní vrstvy? Díky.
ace960 (394)|19.8.2012 19:26
- IR - ST50 (50") mam pribl. cez 3 mesiace a zatial ziadny problem. Prevazne pozeram na celu plochu ale deti casto 4:3 (stare rozpravky), cize su cierne vertikalne pasy po bokoch. Niekedy pozeram ultrasirokouhly format tak mam zas horizontalne pasy hore a dole. Deti semtam aj pauznu staticky obraz na neviem ako dlho. Postupne ich nenasilne "vychovavam" aby obraz podla moznosti bezal na celu plochu ale nie je to zatial az tak dodrziavane.
- AR filter - porovnat s plazmou bez AR filtra zodpovedne neviem ale TV je normalne pozeratelna aj cez den. Znamy ma starsiu Panasonic plazmu (zial presny modle neviem ale AR nema, bol to asi skor low-end) a ta jeho sa cez den veli pozriet neda, hlavne ked svieto trochu slnko priamo na obrazovku.
nunacek0 (947)|19.8.2012 21:28
[QUOTE=nodiggity;421167]Má někdo z majitelů ST50 větší problémy s IR? Na AVSforum je diskuze, kde si spousta lidí na toto stěžuje a údajně má letošní řada plazem od Panasonicu s tímto potíže. Ještě jeden dotaz, jaká je účinnost AR filtru ST50, je to znatelný rozdíl oproti plazmě bez antireflexní vrstvy? Díky.[/QUOTE]

Já za sebe co jsem měl ST50ku tak jsem se potýkal s problémem IR a zarazilo mě že nástup byl poměrně rychlý a přetrvával delší dobu. Ale je možné, že se bude jednat o problém kus od kusu. A co se týče filtru tak tam je to jistě znát a rozdíl oproti modelu bez je dost viditelný. ST50ka má filtr velmi účinný. Jen VT50ka má účinnější. Ale to je už Top mezi filtry. Můj nynější Samsung e6500 má filtr stejně účinný. Jediný postřeh je že pohled shora obrazovky je tmavší. Jinak zboku bez problémů. Snad pomohlo.
Pavell007 (790)|19.8.2012 21:46
IR na ST50-pokud budeš celej večer (4 hod.) sledovat např nova sport, což má fakt agresivní logo, tak druhej den, když si pustíš ten rolující pruh, tak to tam uvidíš-zvlášť když ten pruh pustíš když je obrazovka studená, pokud se zahřeje, vypálení mizí, není tak výrazné. Na normálním programu to ale vidět není, jen na tom bílým rolujícím pruhu. Takže IR to má (ale dočasnou, zatím všechno po pár dnech zmizelo) ale ve sledování to nevadí, vadí mi to pouze jaksi "principiálně", že to není vychytaný... Takže pokud se to nebude zhoršovat, tak je to ok.
5os (60)|20.8.2012 09:22
IR u mna na ST50 nie je postrehnutelne. Co sa tyka obrazu, tak v podstate nema ziadnu chybu. Jedine co som zatial nasiel je, ze ak UPC vysiela napr. na Jim Jam film formatu 4:3, mne ho posle roztiahnuty na 16:9, a ja si ho stiahnem na 4:3, tak su po bokoch biele, a nie cierne pasy. Neviem preco je to takto, a ci to ide zmenit, ale podla mna to zbytocne vyrazne zvysuje spotrebu, a kedze su tam tie pasy aj niekolko hodin, tak sa tam moze prejavit aj IR. Zatial mam syna na prazdninach, takze to neviem posudit, ale ked sa vrati a bude sledovat rozpravky, ktore su u UPC na vsetkych detskych kanaloch roztiahnute, a budem ich stahovat, tak sa to mozno prejavi.
Jo, a aby som nezabudol, ked pozeram 3D, tak je to akoby som pozeral na telku cez slnecne okuliare, cize obraz je vyrazne tmavsi a odtiene ciernej sa zleju do ciernej machule. Vacsinou je to ok, ale niekedy to vadi. Chcem sa opytat ci je medzi okuliarmi rozdiel v odtieni, cize ci su nejake, ktore stmavuju obraz menej a ine, ktore ho stmavuju viac. Alebo je to jednoducho tym, ze zapinanim a vypinanim laveho a praveho oka, maju oci polovicu casu pred sebou cierno a dostavaju tak v podstate o polovicu menej svetla?
ace960 (394)|20.8.2012 09:50
5os: To, ze ake mas pasy sa da nastavit v menu TV. Co som cital v navode tak prave odporucaju nastavit ich naplno (tak ako asi mas) aby sa predislo IR. Nie celkom tomu rozumiem ale bolo tak tusim v navode. Spotrebu to podla mna tiez zvysuje. 3D a tmavsi obraz... na tomto TV som 3D este neskusal ale myslim, ze to bude vseobecny problem, lebo je to takto aj na inych TV s aktivnym 3D a aj v kine s aktivnym 3D. Pri pasivnom 3D som si teraz nie isty.

==
uryvok manualu ohladne bocnych pruhov:
[ATTACH=CONFIG]19045[/ATTACH]
st50.PNG
peppies_shw (86)|20.8.2012 11:16
IR bylo pro mne překvapení, protože jsem přecházel z LCD a tam problém nikdy nebyl. Nyní kdybych shrnul spokojenost/nespokojenost (neřeším bzučení,to mi fakt nevadí a lehké blikání /taky neřeším):

+ úžasné podání černé
+ nádherné barvy
+ rychlost, žádné trhání ( IFC )
+ moc pěkné 3D
- IR ( agesivní loga dělají své a překvapuje mě, že v roce 2012 jsou takovéto problémy ( SK stanice, kde jsou loga přísupnosti,Óčko,AXN,ČT 24) - v tom jediném se mi líbí nový Samsung. Na obranu Panasonicu je to, že to vypálení je pouze dočasné a vždy se mi ho podařilo vyčistit.
- naučit ženu jak se chovat k plasmě :-)
5os (60)|20.8.2012 12:28
ace960, dik za info, skusim to vecer zmenit a snad budu tie pasy cierne. Volal som do UPC, ze tam maju zly format a oni mi povedali, ze ako to dostavaju, tak mi to posielaju. Tak som napisal do vsetkych detskych TV a upozornil som ich na to...
THeBaNDiT (497)|20.8.2012 20:36
[QUOTE=5os;421206]ked pozeram 3D, tak je to akoby som pozeral na telku cez slnecne okuliare, cize obraz je vyrazne tmavsi a odtiene ciernej sa zleju do ciernej machule. Vacsinou je to ok, ale niekedy to vadi. Chcem sa opytat ci je medzi okuliarmi rozdiel v odtieni, cize ci su nejake, ktore stmavuju obraz menej a ine, ktore ho stmavuju viac. Alebo je to jednoducho tym, ze zapinanim a vypinanim laveho a praveho oka, maju oci polovicu casu pred sebou cierno a dostavaju tak v podstate o polovicu menej svetla?[/QUOTE]v poslednej vete citacie spravne uvazujes, ze oci dostavaju oproti normalu v podstate polovicu svetla... ale dodatok: telka sa to snazi eliminovat tym, ze uroven jasu je v mode 3D prakticky na maxime, aby vo vysledku dostavalo kazde oko plus-minus normalnu davku svetla... ak si das pocas pozerania 3D okuliare prec z oci, isto si vsimnes, ze obraz na telke (okrem toho, ze je rozmazany) je nadmieru svetly... ;)
tesla15 (505)|20.8.2012 21:37
Brýle mají pro každé oko jiný filtr, krom jiného i on zmenšuje jas. Obraz 3D změní barvy ( čehož si málokdo všimne ) oslněn hloubkou, jinými slovy je pozorovatel oblbnut.
5os (60)|20.8.2012 22:02
Presne tak, zmeni to farby, ale tie nove su take "filmovejsie" a spolu s tretim rozmerom dodaju filmu "novy rozmer". Ten filter je na kazdych okuliaroch rovnaky, alebo su nejake s menej tmavym filtrom?