Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

THeBaNDiT (497)|20.8.2012 22:33
novsie modely aktivnych 3D okuliarov od Panasonica sa vzdy chvalia lepsou priepustnostou svetla nez predosla generacia... takze da sa povedat, ze maju "menej tmavy filter"
peppies_shw (86)|21.8.2012 15:20
[QUOTE=Pavell007;421322]teď je otázka, jestli za to můžou brejle nebo tv. Já jsem si koupil k ST50 taky tyhle ojebaný samsungy a fakt to stojí za houby (a to se mi pár dokumentů ve 3d na předchozí ledce s pořádnými brýlemi opravdu líbilo) Teď nemám nervy na to koupit za dva litry dobrý brejle, abych zjistil, že ta ST50 umí 3D blbě :)[/QUOTE]

Odpovídám do korektního fora - co ti presně to 3D dělá (blbá otázka ;-))) ? Já mám přes aukro brýle, který jsou dle manuálu dodávané s VT50 (musí se do nich dokupovat baterie...objednal jsem je z Hongkongu za 60kč 20ks a výdž mají cca na 30 hodin sledování) . Pokud jsem v tmavé místnosti fungují naprosto krásně a jak dokumenty,animáky prostě vše co mám je prostorové a naprosto pro mé oči vyhovující. Když nemám zatažené rolety tak se tam pochopitelně chytá i denní světlo a pak to není ono.
THeBaNDiT (497)|21.8.2012 17:23
za 60Kc 20ks? Noze daj nejaky odkaz na obchod... :)
Pavell007 (790)|21.8.2012 17:32
pepies-no s těma levnýma samsung brýlema je to placatý a takový nanicovatý....
peppies_shw (86)|21.8.2012 20:10
[QUOTE=THeBaNDiT;421407]za 60Kc 20ks? Noze daj nejaky odkaz na obchod... :)[/QUOTE]
Teď koukám, že cena je o pár korun větší.... ale pořád skvělé za ty peníze a free shipping http://www.dealextreme.com/p/2025-x-20-pcs-cell-batteries-831

Pavel007: kdybys byl z Liberce a okolí tak bych ti to klidně ukázal. Já jsem spokojený. Nejlepší efekty má Sammyho dobrodružství a je to opravdu vizuální nikoliv příběhová orgie. Nemám ovšem možnost vyzkoušet full SBS, pouze Half SBS.
Pavell007 (790)|21.8.2012 20:20
haha, tak Sammyho dobroudružství nám právě běží (.....život na voru byl úžasný.....) i když momentálně jen ve 2d. Já jsem z Prahy, takže to asi nic, nezbývá než to risknout a věřit, že to je fakt těma brejlema...
matusco (376)|22.8.2012 10:31
Ja zase mozem odporucit tohoto predajcu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

uz som od neho kupoval baterky roznych velkosti a zatial spokojnost.
Pavell007 (790)|22.8.2012 10:46
nodiggity (199)|23.8.2012 15:21
Ptal jsem se na IR, díky za odpovědi, zeptám se ještě na druhý nejčastěji skloňovaný neduh letošní Panasonic řady - banding. Máte a jak moc je to případně rušivé během normálního sledování TV?

Ukázky nejkřiklavějších případů:

http://www.avforums.com/forums/17369966-post534.html
http://www.avforums.com/forums/17403753-post712.html
http://www.avforums.com/forums/17403753-post712.html

Také je referován problém tzv. šedého pruhu v pravé části obrazovky:

http://www.avsforum.com/t/1417174/panasonic-2012-gray-band-issue-right-side#post_22232398
ace960 (394)|23.8.2012 16:20
Na 3-mesacnej 50" ST50 banding nepozorujem (pozeram primarne Skylink SD/HD a SD/720p/1080p z PC).
nunacek0 (947)|23.8.2012 20:14
[QUOTE=nodiggity;421696]Ptal jsem se na IR, díky za odpovědi, zeptám se ještě na druhý nejčastěji skloňovaný neduh letošní Panasonic řady - banding. Máte a jak moc je to případně rušivé během normálního sledování TV?

Ukázky nejkřiklavějších případů:

http://www.avforums.com/forums/17369966-post534.html
http://www.avforums.com/forums/17403753-post712.html
http://www.avforums.com/forums/17403753-post712.html

Také je referován problém tzv. šedého pruhu v pravé části obrazovky:

http://www.avsforum.com/t/1417174/panasonic-2012-gray-band-issue-right-side#post_22232398[/QUOTE]

Ten první případ byla moje první ST50ka a ty ostatní má druhá ST50ka. Samsung netrpí prakticky vůbec. Né že by se nedalo vyšťourat, ale to bych byl už hovado a v obsahu není šance zahlédnout..
nodiggity (199)|24.8.2012 15:45
Sleduje tu někdo z majitelů ST50 větší množství filmů či seriálů s titulky? V tuto chvíli asi hlavní důvod, pro který váhám s koupí ST50 z důvodu potenciálních IR problémů v místě zobrazování titulků, ať už brzkých či s odstupem. V podstatě na nic jiného (mimo občasného, t.č. spíše vzácného hraní) TV nebude minimálně další 1-2 roky používána, běžné televizní vysílání nesleduji.
nunacek0 (947)|24.8.2012 17:47
Titulky jsou na obrazovce jen krátce a stále se střídají jako by byla zapnuta funkce orbiter , ale ve zrychleném sledu. Toho bych se zase nebál. To není logo, které se hodinu nebo více nepohne. V klidu..
ace960 (394)|24.8.2012 18:01
Pri sledovani z PC na TV (vacsina sledovania) pozeram serialy a filmy prevazne s titulkami. Nemam zatial (3 mesiace aj nieco) a ani nepredpokladam IR problemy. Ked sledujem nieco s titulkami tak film nechavam v povodnom formate, co je vacsinou sirokouhlejsie ako 16:9, cize mam na TV hore a dole cierne pasy. Titulky si nechavam zobrazovat dole v ciernom pase tak aby by nezasahovali do obrazu.
radiki (1)|25.8.2012 20:41
nazdar vsetci.

Pred tyzdnom mi prisla p65vt50. Vsetko je OK, len mam maly problem. TV signal ide cez DVB-C kartu /Satro/ a potreboval by som poradit nejaky solidny stereo zosilovac s digitalnym vstupom /max do 1000 EUR -hladam okolo 500E/. Doma mam Pioneer A-209R s repro
Pioneer S-H710V. Repro by som nechal a dokupit chcem iba zosilovac.
Dik za kazdu cennu radu.
Pavell007 (790)|26.8.2012 13:47
[QUOTE=nodiggity;421696]Ptal jsem se na IR, díky za odpovědi, zeptám se ještě na druhý nejčastěji skloňovaný neduh letošní Panasonic řady - banding. Máte a jak moc je to případně rušivé během normálního sledování TV?

Ukázky nejkřiklavějších případů:

http://www.avforums.com/forums/17369966-post534.html
http://www.avforums.com/forums/17403753-post712.html
http://www.avforums.com/forums/17403753-post712.html

Také je referován problém tzv. šedého pruhu v pravé části obrazovky:

http://www.avsforum.com/t/1417174/panasonic-2012-gray-band-issue-right-side#post_22232398[/QUOTE]

Nic z toho mne nepostihuje.
nunacek0 (947)|26.8.2012 14:27
Tak buď rád a gratuluji a užívej si kvalitní Tv.
nodiggity (199)|27.8.2012 09:32
Tak jsem nakonec objednal ST50, přijde zítra. Vzal jsem ji v Datartu, poněvadž nabídli v případě potřeby i možnost výměny. Pro výměnu ev. vrácení platí odvoz TV. Jsem v napjatém očekávání.
nunacek0 (947)|27.8.2012 20:00
Tak ti držím palce ať máš bezchybný kousek, který ti pak přinese spoustu radosti..
Plutotype (717)|27.8.2012 21:13
[QUOTE=radiki;422068]nazdar vsetci.

Pred tyzdnom mi prisla p65vt50. Vsetko je OK, len mam maly problem. TV signal ide cez DVB-C kartu /Satro/ a potreboval by som poradit nejaky solidny stereo zosilovac s digitalnym vstupom /max do 1000 EUR -hladam okolo 500E/. Doma mam Pioneer A-209R s repro
Pioneer S-H710V. Repro by som nechal a dokupit chcem iba zosilovac.
Dik za kazdu cennu radu.[/QUOTE]

Gratulujem k 65VT50, audio zosilovace su ale do ineho vlakna. (-:
5os (60)|28.8.2012 00:15
Co znamena 6900 ks/s, je to hodnota z parametra signalu DVBc, a este, vie tato telka ukazat aky datovy tok je na jednotlivych kanaloch?
Tiez by ma zaujimalo, ci zaznam z TV na HDD je ulozeny datovy tok iduci to telky, alebo su tie data znovu komprimovane a ulozene vo vlastnom formate, samozrejme so stratou kvality.
vivid.sk (11472)|28.8.2012 00:25
Su to tie iste data (bez re-encode). Kryptovane, aby si ich nemohol prezriet nikde inde.
6900 ks/s neznamena nic, ak by tam bolo 6900 kbit/s, tak ide o datovy tok.
nodiggity (199)|28.8.2012 23:58
První zkušenosti (TX-P50ST50E, zakoupena v Datartu, přivezena dnes):

Jen pro začátek, byl jsem v době přivezení TV v zaměstnání, převzala ji manželka, která je na mateřské. Pánové z Datart dopravy dorazili o hodinu později, než slíbili, což asi není zas tak podstatné. Co mě ale udivilo, součástí Datart dopravy je běžně zapojení a předvedení spotřebiče. Maníci ovšem dle sdělení manželky nebyli schopni ani najít HDMI port a připojit BR přehrávač, poté prohlásili, že jsou jen doprava a nemají s sebou odpovídajícího pracovníka a do papírů zapsali, že TV nebyla odzkoušena. Když mi to žena volala do práce, nevěřil jsem vlastním uším a přemýšlel, co to vlastně přivezli za televizi, že nemá ani HDMI porty :).

Měl jsem trochu obavy ze vzhledu (konkrétně tuto TV jsem v reálu neviděl), protože obecně nemám rád na elektronice klavírní lesk, naštěstí to v Panasonicu nepřepálili a design je ok, rám se zas tolik neleskne, přesto bych raději matnou úpravu. Byl jsem také překvapený tím, jak je TV tenká, moje bývalá LCD je proti ní pěkný tlouštík :). Velikost úhlopříčky jsem čekal, ale stejně to bylo příjemné překvapení (předtím 40"). Antireflexní filtr je super a jsem rád, že jsem nevzal TV bez něj, byl by to docela problém, protože chvílemi jsem i při zapnuté TV registroval odlesky od okna, ale člověk se na to spíše musel soustředit.

Po zapnutí jsem rychle proběhl základní nastavení a zaregistroval první příjemnou věc, ticho. TV při běžném provozu bzučí naprosto minimálně a slyšet to je jen v úplné blízkosti u obrazovky. V případě celoplošného zobrazení bílé barvy postřehnu slabé bzučení v úplném tichu i z gauče (asi 3,5m), ale to je situace, která běžně nikdy nenastane, tudíž mne to netrápí. Za světla byl obraz trochu mdlý, ale s tím jsem u plazmy počítal, navíc jsem zatím neměl čas na nějaké detailnější hraní si s podrobnějším nastavením, směrem k večeru se vše zlepšovalo a po setmění už naprostá paráda i při základním nastavení! Kvalita obrazu je opravdu luxusní, obzvláště po předchodu ze staré LCD, ale to se lze dočíst všude po internetu, není třeba to stále opakovat. Mrkli jsme s manželkou na 2 epizody Six Feet Under a poté, co se uložila ke spánku, jal jsem se prohlídnout ze zajímavosti uniformitu obrazovky a také potenciální IR.

Pouze na světle šedém a více pak na tmavě šedém podkladu mám vpravo asi 5 cm od okraje patrný pás, které je obecně v různé intenzitě a lokalizaci udáván napříč spektrem majitelů a byl Panasonicem oficiálně prohlášen za důsledek výrobního procesu. Člověk sice zdvíhá obočí, ale čekal jsem to, tudíž nějak neřeším, při sledování TV jsem to navíc nepozoroval. Zaregistroval jsem ještě další nerovnoměrnosti v jednolité šedé ploše, které taktéž vypadají jako nevýrazná pásovitá projasnění (2-3) v pravé 1/3 obrazovky, ale nesahají odshora až dolů jako předchozí pás, jsou spíše uprostřed. Co mě ale zarazilo, v pravé části obrazovky při spodní hraně a asi 20 cm od pravého okraje vidím na šedém podkladu projasnění, které má čtvercový tvar, rozměry asi 12x12 cm, intenzitou srovnatelé s popsanými pásy. Na jiném barevném podkladu ani bílé ploše to není patrné. Tady bych se zeptal, jak má vlastně vypadat na plazmě IR a zda by to mohl být tento případ? Ode mne to zjevně pocházet nemůže, nic takového jsem dnes nezobrazoval. Napadlo mne, zda nejde o nějaký vrácený kus, na druhou stranu, krabice byla dle manželky na pohled nová a zapečetěná, vše v ní vypadalo netknutě a díval jsem se i do servisního menu na čas, který TV celkově běžela a ukázalo to pouze tolik, kolik odpovídalo dosavadnímu provozu v dnešním dni. Zkoušel jsem to nafotit, ale není to bohužel vidět. Opět platí, že nic z výše uvedeného jsem při sledování TV absolutně neregistroval. Možná se v tom jen moc vrtám, ale stejně...měl bych to nějak řešit, třeba volat technika z Datartu, aby se na to podíval?

Co se týká mnou obávaného IR, zatím jsem nic nepozoroval (klepu na dřevo). Četl jsem v diskuzích o lidech, kterým se po zapnutí TV vždy na nějakou dobu otisklo Viera logo, které se objevuje při zapnutí TV (mimochodem, nedá se to vypnout?), nic takového jsem nepozoroval, otisky nezanechávalo ani menu TV, když jsem se v něm hrabal a nastavoval obraz, neviděl jsem IR ani z obrazovky multimediálního centra popřípadě z titulků. Pravdou je, že nic z výše uvedeného jsem nezobrazoval delší dobu, ale zde na fóru byly popsány i případy rapidního nástupu IR v řádu sekund, tak uvidíme, co se bude dít dál.

Toť zatím vše, omlouvám se za délku příspěvku, nějak jsem se rozepsal :).
Pavell007 (790)|29.8.2012 09:25
IR se projevuje tak, že když si zapnu ten bílý rolují pruh, tak ty "vypálený" loga jsou tmavější-tak si to zkus. Jinak se mi zdá, že po těch cca 4 měsících se to zlepšuje-mizí to rychleji. Ještě se mi osvědčilo nastavit gammu na 2.4, defaultně mají 2.2. Při dalším nastavení: kontrast 44/normal režim/ostrost 4 a kontrast 46/kino režim/ostrost 6 + jas oba režimy na 0, + IFC na MIN + ostatní serepetičky vypnutý + barva tak 26-27-normal teplota, ten obraz (zvláště večer samozřejmě) dostane tu správnou hloubku, při gamma 2,2 mi to přišlo trošku "flat". Ten ještě víc kino režim nepoužívám, sice to má kinolook, ale na mne to je moc zabarvený a mdlý, normálně ve dne používám normal a v noci kino s výše zmíněným nastavením. Uvítací logo bych taky rád vypnul.... :) Nepřeháněl bych to rozhodně s tou ostrostí, to nastavení, co jsem napsal je maximum, aby se nezačly tvořit dvojitý čáry na vertikálních hranách a nevylezl šum-ten režim normal je už přiostřenej defaultně, tak stačí 4 , pak už tam je šum a při jemnějším rastru (tenisová síť zdálky) to už blbne-moaré. Je třeba si zezačátku trošku zvyknout na to, že ten plazmovej obraz je trošku jinej-měkčí- a nechtít to mít ze zvyku jako na LCD. Až si na to zvykneš a pak se pudeš někam kouknout na LCD, tak se ze své koupě zaraduješ ještě jednou :)
nodiggity (199)|29.8.2012 10:38
Díky za tipy na nastavení, určitě vyzkouším. Gammu už jsem na 2.4 posunul včera, zkoušel jsem kino i "ještě víc" kino a, pravda, první má o něco větší punch. Používáš přes den s normal režimem i ECO mód? Taky by mě zajímalo, jestli lze nějak nadefinovat denní a noční režim, nebo jestli to pořád musím ručně přepínat.

Jinak pořád uvažuju, jestli volat toho technika, aby se podíval na popsanou obrazovou vadu, na druhou stranu když je to vidět jen v jednolité šedé ploše a jinak ne, je to otázkou. Taky bych mohl mít "štěstí" a narazit na problémovější kousek, který by třeba bzučel apod. Na tom bílém pruhu jsem ten čtverec neviděl zblízka ani zdálky. Takže o IR asi nepůjde...
Pavell007 (790)|29.8.2012 10:46
Tak já obecně tyhle "inteligentní" funkce nemám rád, takže to mám povypínaný, ale ani jsem to nezkoušel, tak nevím, jak dobře to funguje... Jinak já prostě většinu času jedu na normal a v noci, když si chci něco pěknýho vychutnat, dám kino a jsem happy, víc nepotřebuju, zase takovej ichtyl, abych se v tom furt vrtal, tak to nejsem. První měsíc jsem si hrál s tím nastavením, ty hodnoty, co jsem psal, se mi osvědčily-přesvědčil jsem se, že víc z toho pro moje oko nevymáčknu, tak už jsem pozbyl toho nutkání to pořád štelovat, že by to mohlo bejt ještě lepčejší :) Pokud tě trápí ta obrazovka, tak si prostě sežeň nějakej film, kde by to z logiky věci mohlo být vidět-např dokument z výrobny šedého kartonu :) A uvidíš, jestli nehoníš duchy, nebo to proleze i do nějakýho pořadu...
hakmar (401)|29.8.2012 10:56
Tak ma napadla otázka, je tu niekto, kto má ST50 bezproblémovú, teda bez rôznych pruhov, bzučania a pod.?
THeBaNDiT (497)|29.8.2012 11:25
@ nodiggity: ved si ten ECO mod (ovladanie jasu a kontrastu v zavislosti na urovni svetla v miestnosti cez senzor) vyskusaj a sam uvidis, ci ti to vyhovuje... ja na to na mojej ST30 nedam dopustit. Rezim NORMAL so zapnutym ECO senzorom, farby studene (pretoze len tak je biela biela, inac je nazltkasta az zlta) a o nic viac sa nemusim starat. Cez den jasny obraz, za tmy nevypaluje oci (pricom staci cez den alebo v noci ECO senzor vypnut, a hned vidis, o co sa stara).
peppies_shw (86)|29.8.2012 11:45
[QUOTE=nodiggity;421696]Ptal jsem se na IR, díky za odpovědi, zeptám se ještě na druhý nejčastěji skloňovaný neduh letošní Panasonic řady - banding. Máte a jak moc je to případně rušivé během normálního sledování TV?

Ukázky nejkřiklavějších případů:

http://www.avforums.com/forums/17369966-post534.html
http://www.avforums.com/forums/17403753-post712.html
http://www.avforums.com/forums/17403753-post712.html

Také je referován problém tzv. šedého pruhu v pravé části obrazovky:

http://www.avsforum.com/t/1417174/panasonic-2012-gray-band-issue-right-side#post_22232398[/QUOTE]

Nevím čím to, ale pruhy tam nyní nemám....nejspíše signál z kabelovky tak jak mi zde říkali kolegové.
nodiggity (199)|29.8.2012 14:25
Dle některých příspěvků na zahraničních fórech se banding (pruhy) může časem zhoršit, je otázka, jestli ještě po 3 měsících. Asi bych se řídil tím, jestli to vadí při sledování nebo ne. Dneska večer to u sebe zkusím podrobněji prozkoumat.
KamilZ (10277)|29.8.2012 14:32
Asi OT, ale abyste ho neviděli i tam, kde není, nebo falešný poplach např. díky "mapám" v MPEG kompresi.
Pavell007 (790)|29.8.2012 15:44
No to je pravda, např UPC je chvílema v tomhle dost nahovno, tam jsou kolikrát mapy jak sviň a zvlášt když je tam nějaký přechod-pozadí přes celou obrazovku v jedné barvě-takže kontrolovat uniformitu jen na obrázku, kde je stopro jen ten jeden odstín...
peppies_shw (86)|30.8.2012 06:09
Pravdou je, že včera jsem zkoušel navodit pruhy přes testovaci barvy a nic tam nebylo, ani při klasickém tv vysílání. Až bude chvilka vyzkousim nějaký bluray film.... Existuji nějaké testy /obrazce na odhalení neduhů obrazovky ?
nodiggity (199)|30.8.2012 08:28
Nejlepší test k posouzení uniformity jsou právě barevné "slajdy", nejvíce jsou pruhy a jiné vady vidět na šedém podkladu.

Jak tak pročítám fóra, je možné, že severoamerické modely ST50 mají jiný rozsah stupnic (brightness a contrast) než EU?
Pavell007 (790)|30.8.2012 08:59
Jo, Amíci to maj jinak. Jinak na test uniformity je zřejmě nejcitlivější 35% šedá, tam jsem i já viděl, že ten panel není úplně stopro-jakoby po stranách byl o chloupek světlejší-ale teda tak tak to vidím, jakmile tam dám 25% nebo 45% šedou, tak už vidím pouze jednolitou šedou...
nunacek0 (947)|30.8.2012 10:33
šťastný to muž z tebe...
5os (60)|31.8.2012 00:00
Z teba nie? Odkedy mas Samsung, nehlasis ziadnu chybu, takze..
5os (60)|31.8.2012 00:05
[QUOTE=THeBaNDiT;422578]@ nodiggity: ved si ten ECO mod (ovladanie jasu a kontrastu v zavislosti na urovni svetla v miestnosti cez senzor) vyskusaj a sam uvidis, ci ti to vyhovuje... ja na to na mojej ST30 nedam dopustit. Rezim NORMAL so zapnutym ECO senzorom, farby studene (pretoze len tak je biela biela, inac je nazltkasta az zlta) a o nic viac sa nemusim starat. Cez den jasny obraz, za tmy nevypaluje oci (pricom staci cez den alebo v noci ECO senzor vypnut, a hned vidis, o co sa stara).[/QUOTE]

S Eco rezimom je vsetko sede. Aj biela je seda. Je to nanic. Kto chce setrit, nech si kupi LCD. kto chce pekny obraz, nech si kupi plazmu a vypne vsetko co sa da. Eco ako prve.
A este jedna rada. Chybnu telku ma iba ten, kto na nej neustale chybu hlada.
THeBaNDiT (497)|31.8.2012 07:53
@ 5os: praveze cez den je s ECO rezimom vsetko krasne jasne, biela krasna... bez ECO rezimu je to cez den take matne... Samozrejme za tmy je situacia opacna a ak je clovek zvyknuty, ze mu plazma v noci vypaluje oci, tak po zapnuti ECO rezimu sa mu to potom automaticky zda byt sede, mdle... aspon tolko moja skusenost - so zapnutym ECO rezimom nemusim dvakrat do dna prepinat rucne rezimy, ktore by som si predtym musel upravit jeden na den a druhy na noc... resp. ak by som si vytvoril iba jeden denny, tak v noci by mi vypaloval oci.
al_gi_da (23)|31.8.2012 19:55
Zdravim jakozto novy majitel 50ST50 sem se jal testovat a uz mam prvni dotazek DivX VOD je k necemu? Resp. docetl sem se ze to slouzi k tomu, ze si clovek zaregistruje to zarizeni a pak si muze kupovat/pujcovat DivX filmecky a prehravat prave na tom registrovanem zarizeni. Co sem ale nenasel, jestli to je k necemu dobre, protoze sem nevypatral zadnej zdroj na pujceni/zakoupeni takovychto filmecku.
Mate nekdo nejakou jinou zkusenost, nebo sem to cele pochopil nejako spatne?
nunacek0 (947)|31.8.2012 20:10
[QUOTE=5os;422938]S Eco rezimom je vsetko sede. Aj biela je seda. Je to nanic. Kto chce setrit, nech si kupi LCD. kto chce pekny obraz, nech si kupi plazmu a vypne vsetko co sa da. Eco ako prve.
A este jedna rada. Chybnu telku ma iba ten, kto na nej neustale chybu hlada.[/QUOTE]

Eco režim je u ST50ky v režimu normal při osvětleném pokoji velmi vhodná volba. Večer samozřejmě cinema, ale přes den je cinema matná a nevýrazná. Nepoužíval jsem vůbec. Ale každý může volit různě. podle světlosti pokoje..

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=5os;422937]Z teba nie? Odkedy mas Samsung, nehlasis ziadnu chybu, takze..[/QUOTE]

To proto, že nemám opravdu žádný obrazový problém a co se týče panelu a hlučnosti jsem 100% spokojen. Jednotnost nejlepší co jsem měl doma. Hluk : absolutně nejtišší Tv , i když ST50ky byly v tomto také bez problémů..ST30ky již byly hlučnější, ale hlavně mi vadily ventilátory..Tady nejsou a ST50ky do 50palců jsou také v pohodě.
Pavell007 (790)|31.8.2012 23:29
algida-tak asi záleží na tobě, já mám tv od května, nemám to registrovaný a nic mi nechybí :)
lafore (73)|1.9.2012 13:24
Ahojte, tak vcera dosla 55" VT50-ka. Menil som ju za 43" 6-7 rocny pioneer. Oproti tomu pioneeru je ten rozdiel v obraze obrovsky. Som prekvapeny, za aj ked ma ta TV vacsiu uhlopriecku, tak mam pocit ze aj SD kanaly su na nej ostrejsie (ako keby sa s tym signalom este lepsie vysporiadala) - pouzivam skylink, upc a zahranicne. Zvuk je naozaj slabsi oproti pioneeru, ale tak su tam len dva repraciky vzadu, takze s tym som ratal, ze vela vody nenamutia. Ziadne blikanie som teda nepostrehol, ani nikto v rodine. Taktiez som velmi prekvapeny z kvality 3D. Ja som 3D pozeral najma v kine, v imaxe a obcas v nejakom obchode som to skusil. Ale tam je to 3D vzdy take rozmazane, neostre, tu som bol prekvapeny aky je ten obraz krasne ostry, take krasne 3D som este nevidel - a to som pustal len sbs 3D z usb. Je pravda, ze ten obraz je tmavsi, ale ked si to clovek dobre nastavi, je ten obraz s okuliarmi krasne jasny a ma sravne farby. Dalsia vec je ze hned vedla TV je okno a ked je den, tak sa da pozorovat to blikanie v okuliaroch, ale staci zastret okno a je to v poriadku. TV ma vzadu dva vetraciky, ale pocas pozerania ich nepocut, ked som siel zozadu k TV a koncetroval sa na to, tak som ich zapocul, ale ako vravim pri pozerani ziaden problem. Taktiez ziadne pruhy, alebo nejake ruchy v obraze som zatial nepostrehol, vcera som dokonca omylom vypol satelit ale nevypol TV a ostal na ciernej ploche napis satelit asi nejake tri hodiny a ked som to prepol tak nebol ani najmensi naznak IR, co som bol aj celkom prekvapeny, pretoze ta telka mala vtedy nabehanych max 1,5 hodiny + tie 3 hodiny toho statickeho obrazu. Takze som velmi spokojny, myslim si, ze to bola vyborna kupa :)
mira40 (29)|1.9.2012 15:18
lafore-gratuluji k nové telce a přeji Ti spousty let bezproblémového provozu.Doplácím uvěr na garáž a beru ji také.Jakou máš pozorovací vzdálenost .....nastavovals obraz TV nějak speciálně,nebo jen tak od pasu....používáš TV sat tuner ? Dík
lafore (73)|1.9.2012 15:42
Vies co pozorovaciu vzdialenost mam asi 3 metre, je to dost velke, ale ja by som tam zvladol mozno aj 80" :) nastavoval som sa podla seba, dal som thx bright room a cosi som ponastavoval podla subjektivneho pocitu, podla farby pleti, ale som velmi spokojny. Hlavne som prekvapeny tou kvalitou sd kanalov zo satelitu, som myslel ze na takej velkej uhlopriecke to bude skarede, ale spracuvava to krasne, neviem ci to robi nejaky upscalling. Satelitny tuner mam externy, mam dreambox 7020hd, ktory ma nesmierne mnozstvo funkcii oproti vstavanemu tuneru.
THeBaNDiT (497)|1.9.2012 15:50
kazda HD telka si robi interny upscalling, ked ma zobrazovat SD obsah... (i ked vo tvojom pripade by som skor tipoval, ze ten upscalling bude robit uz Dreambox, i ked to zavisi od toho, ako mas na nom nastaveny vystup - ci natvrdo vsetko 1080p, alebo (cez dodatocny plugin) podla rozlisenia prehravaneho programu 576p, 720p, 1080i, 1080p... no zvykom je mat to 1080p natvrdo a satelit to v pohode upscalluje)
mira40 (29)|1.9.2012 16:11
lafore-bude obrazová kvalita znatelně jiná, (horší) když použiji tv sat tuner s porovnání s kvalitním externím tunerem?
lafore (73)|1.9.2012 16:47
To ti neviem povedat, ale ten externy tuner som pouzival aj pri starej plazme a tu je to lepsie a pritom je este o 12" vacsia.
nodiggity (199)|1.9.2012 17:18
Musím říct, že chyby už se hledat nesnažím, protože jsem spokojený, ale dnes mou pozornost upoutalo to, co je na přiložené fotografii. Pruh je při levém okraji odshora až dolů, vpravo nic takového není. Máte to ostatní na ST50 taky?

[ATTACH=CONFIG]19354[/ATTACH]

Edit: Tak se omlouvám, je to i na pravé straně, ale od okna mi přes to háže okraj televize stín, takže dokud jsem si na to neposvítil, nebylo to postřehnutelné. Nicméně dotaz trvá, díky :).
pruh.jpg
Pavell007 (790)|1.9.2012 19:47
to je vypnutý, nebo co tam je puštěný?