Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

nunacek0 (947)|1.9.2012 19:58
Dívám se že nějaký pruh je i dole podle foto. Ale ty boční jsem si na svých ST50kách nevšiml a myslím, že to asi není dobré. Chtělo by to foto zapnuté Tv.
nodiggity (199)|1.9.2012 22:16
Nic tam neběží, TV je vypnutá. Můžu zkusit vyfotit i v zapnutém stavu, ale obávám se, že nebude nic vidět. Při běžící TV je obraz na obou stranách ohraničen právě tou tmavou čárou. Dole žádný pruh není, je to jen nějaký odraz. Sakra, Pavle, opravdu to tam nemáš? Je to vidět jen při vypnuté TV a hodně zblízka. Chvíli jsem si myslel, že je to nějaká hranice panelu, protože za tou čárou vypadají ty body trochu jinak. To je tedy mrzuté...
Pavell007 (790)|1.9.2012 22:41
zkusím to zítra vyfotit, je fakt, že vypnutou televizi jsem takhle zblízka nestudoval, ta tvá fotka vypadá hrozně, ale asi to je hodně zblízka-pro info, mohl bys odhadnout, jak široký to je reálně, abych věděl, jak mám zaměřit pozornost...
nodiggity (199)|1.9.2012 22:43
Odhadem tak 1/2-1mm, takže člověk opravdu musí jít k TV, z metru už to neuvidím.

Doplnění: testoval jsem teď bílý pruh, jestli to náhodou není nějaká divná forma IR a ten bílý pruh vyjede zleva až těsně za tím pruhem a vpravo těsně před ním mizí. Jo a teď ve tmě je to vidět, pokud si na vypnutou obrazovku posvítím baterkou.
nunacek0 (947)|1.9.2012 23:00
Podle mne by měl ohraničovat panel ten černý pruh kolem obrazovky a nic dalšího. U mého Samsungu mám také ten ohraničující černý pruh, ale dál už tam nic navíc není. mělo by to být si myslím podobné..
nodiggity (199)|1.9.2012 23:05
Co je zvláštní, že zevně od té černé čáry vypadá panel jinak, jakoby vodorovné čárky, je to dobře vidět na té fotografii. Mám z toho čím dál větší radost :(.
Pavell007 (790)|2.9.2012 11:12
buď v klidu, ten 1 mm pás tam mám taky a obraz je jen k tomu pásu-mají prostě ten rám udělanej tak, že to nevymaskujou přesně až k prvnímu obrazovému bodu a je tam viděl "technologické zákulisí" :) Zbytečně nunáčkovatíš :)
al_gi_da (23)|2.9.2012 13:09
Tak prvni 2 dny mame s 50ST50 za sebou a mam prvni vec, ktera mi docela vadi pri svetlejsich scenach je slyset takove bzuceni, je sance se ze to nejak ustali? Pripadne je to normalni a nemam to zkoumat?
Zajimave je ze v obchode, kde sem si telku prohlizel sem zkousel poslouchat opravdu z blizka a neslysel sem vubec nic, tak je mozne, ze jde jenom o zahoreni ze se casem zvuk ztrati :-) (doufam) nerad bych tu televizi balil z5 do krabice a prevazel preci jenom to neni zadnej drobek :-D
Pavell007 (790)|2.9.2012 13:23
že to při světlých scénách bzučí víc, je normální, to dělá každá plazma.
vivid.sk (11472)|2.9.2012 13:25
Bzučanie sa nestrati. Je to vlastnosť PDP. Kus od kusu, niekde viac, niekde menej. Absolutne tichu plazmu však nekupis.

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
al_gi_da (23)|2.9.2012 13:26
No je to slyset na 2m :-( Ale uvidime, treba se to srovna.
nodiggity (199)|2.9.2012 14:47
[QUOTE=Pavell007;423489]buď v klidu, ten 1 mm pás tam mám taky a obraz je jen k tomu pásu-mají prostě ten rám udělanej tak, že to nevymaskujou přesně až k prvnímu obrazovému bodu a je tam viděl "technologické zákulisí" :) Zbytečně nunáčkovatíš :)[/QUOTE]

Díky, Pavle. Od této chvíle už se na TV budu dívat pouze z pohovky, abych náhodou nepřišel na něco dalšího :D. Jinak jsem totiž opravdu spokojený. IR mne zatím nepotkalo, bzučení minimální a při běžném provozu neslyšné. Akorát zjišťuju, že by to sneslo větší úhlopříčku, ale cenový skok je v tomto případě zcela neadekvátní.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=al_gi_da;423503]No je to slyset na 2m :-( Ale uvidime, treba se to srovna.[/QUOTE]

Šance tu je, na fórech je řada lidí, kterým se časem některé "vady" (bzučení, pruhy ap.) zmírnily. Myslím, že je potřeba TV alespoň zpočátku hodně ždímat (tím myslím, nechávat co nejvíce běžet), aby se ukázaly chyby, které by se sice objevily časem tak jako tak, ale řešily by se už o něco problematičtěji (reklamace).
Pavell007 (790)|2.9.2012 15:05
[QUOTE=nodiggity;423521]Akorát zjišťuju, že by to sneslo větší úhlopříčku,[/QUOTE]

Ano, právě jsi se setkal se základním zákonem :) Moje cesta byla 40-46-50 :)
nodiggity (199)|2.9.2012 15:16
[QUOTE=Pavell007;423522]Ano, právě jsi se setkal se základním zákonem :) Moje cesta byla 40-46-50 :)[/QUOTE]

Jj, tento zákon znám. Přešel jsem ze 40". Když mi i manželka těsně po doručení TV napsala, že zas tak velká není, trochu jsem znervózněl :), ale jde spíš o to, že předchozí TV měla podstatně masivnější rám, takže opticky ten rozdíl nebyl až tak do očí bijící. Několikrát jsem se nicméně šel do vedlejší místnosti podívat na odstavenou LCD a je to sakra rozdíl.
nodiggity (199)|2.9.2012 18:06
Jaký používáte obrazový výstup, 24, 50 nebo 60Hz? Jestli chápu správně, 24Hz je ten správný "filmový", ale když jsem to nastavil na svém multimediálním centru, obraz byl trochu trhaný, pravidelně v něm škubalo. Mezi 50 a 60 jsem nepoznal rozdíl.
Plutotype (717)|2.9.2012 19:45
Preco stoji 55" VT50 v Nemecku o 10.000Kc menej ako v CR? Hmm..
nunacek0 (947)|2.9.2012 20:01
[
[QUOTE=al_gi_da;423499]Tak prvni 2 dny mame s 50ST50 za sebou a mam prvni vec, ktera mi docela vadi pri svetlejsich scenach je slyset takove bzuceni, je sance se ze to nejak ustali? Pripadne je to normalni a nemam to zkoumat?[/QUOTE]

Nemělo by tě to ušit či dokonce obtěžovat z místa poslechu. Přece jenom tu Tv budeš doma nějaký ten pátek doma poslouchat. Já pokud jsem Tv vrátil tak to opravdu z místa poslechu bylo opravdu rušivé a několik let bych to asi nesnesl. To musíš sám zhodnotit nakolik je to pro tebe rušivé..
al_gi_da (23)|2.9.2012 20:16
Prave uvidim, jak to budu vnimat, zatim mi to docela vadi protoze sem na to soustredenej. Divne je ze sou rozdily u stejneho typu, dyt by to melo byt preci stejne. Ta v obchode nebyla slyset vubec a ta doma docela znatelne. :-D No nebudu hazet flintu do zita a uvidime jak se zkamaradime :-)
nunacek0 (947)|2.9.2012 20:48
V obchodě to opravdu nezjistíš. Hluk prodejny při běžném provozu je mnohem vyšší než domácí prostředí. To by tam museli mát vyčleněnou místnost, která by byla uzavřena a tam bys v klidu a tichu Tv během pár minut pěkně otestoval včetně obrazu pomocí kontrolních obrazců, zkušebních videí atd. Ale na prodejně, kde je dalších XY Tv a lidí bys musel to okolí zvukově odfiltrovat. A to jaksi nejde. zaměř se na sledování pořadu při opravdu večerní nízké poslechové hlasitosti a vypusť soustředění na bzučení a uvidíš( uslyšíš) jestli tě to bude rozptylovat..Ono na malé bzučení se dá zvyknout zvláště, když posloucháš při průměrné hlasitosti. No zkus a pak napiš.
al_gi_da (23)|2.9.2012 20:54
Tak sem tu s dalsim dotazkem. Pripojim hdd no a pokazde trvat desne dlouho nez se zobrazi obsah. Je tam pomerne hodne souboru, jelikoz to je i zalohovaci disk pro PC. Da se nejak zabranit tomu aby pokazde byl ocuchavan celej disk?
Diky moc A,
nodiggity (199)|3.9.2012 23:20
Konečně se mi podařilo nějak rozumně vyfotit ten můj "čtverec" při pravém spodním okraji obrazovky. Je to na několikátý pokus, přesto to není zas tak dobře vidět, raději jsem označil. Jen pro zajímavost, co si o tom myslíte? Pro mě je podstatné, že o něm sice vím, ale nemám šanci ho vidět při běžném sledování TV, vlastně téměř ani na tom šedém pozadí, pokud se dívám ze své běžné sledovací vzdálenosti.

[ATTACH=CONFIG]19396[/ATTACH]
P1050078.jpg
THeBaNDiT (497)|3.9.2012 23:29
zaujimave, ze tie horne rohy ma zagulatene... ale hlavne je, ze ho pri beznom sledovani nevidis... Mohol by si skusit pustit ten cistiaci biely pruh povedzme na 5-10 minut (alebo aj viac), ci sa to nestrati... Dava pixelom dobru rozcvicku, ked chvilu nesvietia a na okamih plny vykon... a tak dokola.
nodiggity (199)|3.9.2012 23:40
[QUOTE=THeBaNDiT;423718]zaujimave, ze tie horne rohy ma zagulatene... ale hlavne je, ze ho pri beznom sledovani nevidis... Mohol by si skusit pustit ten cistiaci biely pruh povedzme na 5-10 minut (alebo aj viac), ci sa to nestrati... Dava pixelom dobru rozcvicku, ked chvilu nesvietia a na okamih plny vykon... a tak dokola.[/QUOTE]

Čistící pruh se snažím pustit minimálně na 10 minut každý den, dokud nebude TV trochu zaběhlá. Možná, že to od začátku trochu vymizelo, ale to je spíš jen dojem. Každopádně to pro mě v tuto chvíli není důvod pro výměnu TV. Hlavně proto, že jsem zřejmě trefil na kus s nízkou tendencí k IR.
lafore (73)|4.9.2012 00:11
Keby to bolo vidiet iba na tom sedom pozadi, tak by som to vobec neriesil. Ja novu vt50 vobec nejako nezabehavam, pouzivam ju ako by to bola stara tv. Ziadne cistiace pruhy nic. Podla mna to zbytocne riesite a neuzivate si tv. Ked som mal minule pusteny futbal na sky sport hd, tak mi tam ostalo chvilu (asi minutu) logo, lebo tento kanal ho ma dost agresivne, ale vsimol som si to len ked som sa na to sustredil. Inak obec nic. Pokial vam to nebzuci a pri pozerani vas nic konkretne neirituje, tak radsej nic nehladajte, len si skazite zbytocne dojem z tv...
THeBaNDiT (497)|4.9.2012 00:49
Veď nodiggity to ani nerieši, pýtal sa len pre zaujímavosť... a ja také veci už vôbec neriešim, svoju ST30 mám už vyše roka. :) Nie je absolútne tichá (ventilátory), pri svetlejších scénach počuť aj slabé bzučanie, a občas zaregistrujem aj blikanie, ale nič z toho nie je obťažujúce a s láskou som jej to odpustil. Pretože prioritou je kvalita obrazu, a tú mi rozhodne ponúka. :) (btw je to moja prvá plazma po doterajších Samsung LCD)
peppies_shw (86)|4.9.2012 07:12
[QUOTE=nodiggity;423716]Konečně se mi podařilo nějak rozumně vyfotit ten můj "čtverec" při pravém spodním okraji obrazovky. Je to na několikátý pokus, přesto to není zas tak dobře vidět, raději jsem označil. Jen pro zajímavost, co si o tom myslíte? Pro mě je podstatné, že o něm sice vím, ale nemám šanci ho vidět při běžném sledování TV, vlastně téměř ani na tom šedém pozadí, pokud se dívám ze své běžné sledovací vzdálenosti.

[ATTACH=CONFIG]19396[/ATTACH][/QUOTE]
Já jsem tohle čistil přes noc. 10minut je málo. Je pravda, že jsem nepoužíval klasický Panasonic čistič, ale tohle http://hdportal.hr/vijesti/?p=20850- roztažené na celou plochu a ve smyčce a ráno tam nic nebylo.Zkus to a dej vědět
nodiggity (199)|4.9.2012 09:35
[QUOTE=lafore;423724]Ja novu vt50 vobec nejako nezabehavam, pouzivam ju ako by to bola stara tv. Ziadne cistiace pruhy nic...[/QUOTE]

Což o to, čistící pruhy, ale co černé pruhy u filmů 2,35:1 nahoře/dole a nebo po stranách u formátu 4:3? Taky to neřešíš? Já zatím zoomuju, aby obraz zaplnil celou plochu, čekám aspoň na prvních 100h provozu, jak se obecně doporučuje.
nodiggity (199)|4.9.2012 09:50
[QUOTE=THeBaNDiT;423728]...ST30...nie je absolútne tichá (ventilátory), pri svetlejších scénach počuť aj slabé bzučanie, a občas zaregistrujem aj blikanie...[/QUOTE]

Z blikání jsem měl taky obavy, protože v obchodě to bylo na plazmách Panasonicu dost vidět, ale doma to nevnímám.
mira40 (29)|4.9.2012 11:17
lafore-nezdá se Ti ta 55-ka už malá.....nechtělo by to 65-ku
lafore (73)|5.9.2012 02:49
Nodiggity: neriesim, teraz sa aj tak vacsinou pusta sat, takze ked sa pusti nejaky film 4:3 alebo podobne tak to neriesim, za hodku aj pol tam nemoze byt take vyrazne vypalenie. A ani ho nepozorujem.
Mira: to je na kazdom osobne, ja by som zvladol asi aj 80" :) Rodine sa zda dost velka, ja pokial mi vojde do zorneho pola tak stale moze byt vacsia :) zakezi z akej vzdialenosti sa clovek pozera a aky signal pozera, ak vacsinou hd z 3 a viac m, tak moze byt v pohode aj 65".
nodiggity (199)|7.9.2012 14:07
Možná hloupá otázka, ale když se podíváte na ST50 na zapnutý panel úplně ve tmě a obrazovka je celá černá, taky ho máte takový "svítivě tmavě šedý"? Omlouvám se, lepší výraz mě nenapadá :). Mám tím na mysli, že je stále vidět něco jako "podsvícení". Moc se v tom technologicky nevyznám, jen jsem měl za to, že u plazmy se body zobrazující černou úplně vypínají, tak mě kdyžtak někdo opravte.
THeBaNDiT (497)|7.9.2012 14:41
Áno, je to normálne správanie - žiadna plazma nie je absolútne čierna... teda isto nie z mainstreamu.
genett (44)|7.9.2012 22:45
[QUOTE=THeBaNDiT;424181]Áno, je to normálne správanie - žiadna plazma nie je absolútne čierna... teda isto nie z mainstreamu.[/QUOTE]
Plazma nemá dokonalou černou? Tak já už půl roku vybírám plazmu, čekám až spadnou ceny a teď se dozvím, že za tmy to bude zas šedivé!? Já očekávám, že třeba když začíná film a je tam černá obrazovka a uprostřed logo producenta, tak ve tmavém pokoji neuvidím nic než to logo a kolem černočernou tmu. Nebo to tak není?
nodiggity (199)|7.9.2012 22:57
jj, tak nějak to je, já měl na mysli čistě prázdnou černou obrazovku ;)
THeBaNDiT (497)|7.9.2012 23:17
genett, o ciernu sa neboj, cierna je u plaziem vyborna... len ked pozeras na uplne ciernu obrazovku za tmy, tak ju proste vidis. Ale ak sa na obrazovke zjavi nieco biele (logo a pod.), hned prestanes ciernu ako taku vnimat, pretoze kontrast ti hned udrie do oci... :)


Podobne je to u smartfonov s (S)AMOLED displejmi... ked pozeram v ciernej tme na zaprnuty displej zobrazujuci ciernu farbu, tak ho jasne vidim... ale akonahle sa mi tam zjavi trebars logo Samsungu (pri zapinani mojho Samsungu Galaxy S), nerozoznam uz displej od ramu mobilu... :)


U plaziem i u (S)AMOLEDov sa hovorilo, ze cierna je konecne cierna, pretoze cierny bod neemituje ziadne svetlo... ale nie je tomu tak. Minimalnu uroven vyzaruje. Mozno v buducnosti to uz bude fakt nulova cierna... No rozhodne mi to neprekaza.
nodiggity (199)|8.9.2012 22:11
Co přináší aktualizace FW a může to způsobit nějaké problémy? Má současná verze je 1.214.
5os (60)|10.9.2012 11:40
[QUOTE=al_gi_da;423569]Tak sem tu s dalsim dotazkem. Pripojim hdd no a pokazde trvat desne dlouho nez se zobrazi obsah. Je tam pomerne hodne souboru, jelikoz to je i zalohovaci disk pro PC. Da se nejak zabranit tomu aby pokazde byl ocuchavan celej disk?
Diky moc A,[/QUOTE]

Tak to mas stastie, ze sa ti tie subory aspon zobrazia. Mne sa tak 80% filmov ani nezobrazilo. Vyriesil som to jednoducho, dal som disk do PC a nainstaloval som Nero media home4 trial. Telka vie velmi dobre vyuzivat takto vytvorenu domacu siet a je velmi rychla. Trial verzia funguje aj po vyprsani jej 15 dnovej lehoty platnosti.
al_gi_da (23)|10.9.2012 23:48
[QUOTE=5os;424512]Tak to mas stastie, ze sa ti tie subory aspon zobrazia. Mne sa tak 80% filmov ani nezobrazilo. Vyriesil som to jednoducho, dal som disk do PC a nainstaloval som Nero media home4 trial. Telka vie velmi dobre vyuzivat takto vytvorenu domacu siet a je velmi rychla. Trial verzia funguje aj po vyprsani jej 15 dnovej lehoty platnosti.[/QUOTE]

No ja sem zkousel streamovat z Win7 na TV a zdalo se mi ze kvalita obrazu je mnohem horsi, nez, kdyz pripojim disk k TV a prehravam rovnou z TV. Ale zkusim zapatrat timto smerem. Pri nejhorsim poridim disk (mensi) jenom pro pouziti s TV. Po par dotazech na Panasonic se ukazalo ze s rychlosti otevreni prehledu medii se neda nic delat. Tak dokud se neobjevi nejakej lepsi prehravac medii tak halt budu muset tuto "vlastnost" nejak obchazet. Nevim, pri jakem poctu to zacne byt uz obtezujici, ale kdyz si vezmu ze bych si nahraval porady z televize a pripadne daval domaci videa na disk a pak musel cekat 5 min nez budu moct zacit hledat film, kterej chci prehrat tak se mi nezda ze to je chovani, ktere je hodne jinak perfektni TV.
Kazdopadne prozatim sem s telkou spokojen. To co sem od ni primarne chtel - peknej obraz, splnuje zatim na jednicku.
5os (60)|11.9.2012 10:09
Neviem ci uz prisiel na to, ze disk pripojeny na tuto telku moze byt iba na nahravanie tv vysielania, alebo iba na prehravanie videa z ineho zdroja. Ak nan chces nahravat filmy z TV, tak si ho telka musi naformatovat a tym sa stane nepouzitelnym v inych zariadeniach. Je to asi ako ochrana aby sa nedali nahrate filmy z telky pozriet inde ako na tej telke, ktora ich nahrala. Takze ked som na to prisiel, tak som musel riesit situaciu tak, ze som si zakupeny 2.5 750GB disk nechal na nahravanie pripojeny k telke, a na prehravanie videa z inych zdrojov som kupil 3.5 2TB disk, a ten som supol do PC a nainstaloval Nero media home4, lebo media server vo Win 7 nedokaze prehrat skoro ziadny normalny video format. Riesenim bolo aj prehravanie videa z notebooku, ale tam som narazil na problem, ktory nebol so ziadnou inou telkou, a to ten, ze obraz z notebooku cez HDMI si telka oreze, co znamena, ze ked si das nejake okno na celu obrazovku, tak z kazdej strany nevidis dost velky kus, je to take, ze nevidis hornu listu a ani listu so startom. Da sa to trosku korigovat v notebooku, ale neni to ono, lebo 3d filmy to potom zmrsi tak, ze su nepozeratelne, Takze jedine riesenie je urobit si domacu siet a pustat videa cez nu. Inacej ak pustas video cez domacu siet, tak ak vidis video v horsej kvalite, tak mas zrejme nastavene transkodovanie, cize pocitac ti to video prekoduje do nejakeho ineho formatu a tam stracas kvalitu. Inak by mal posielat data do telky a tie data su rovnake ako keby si ich telka tahala sama z externeho disku.

Este by som spomenul ze som zakupil mini PC MK802 II a fly mouse, a cakam kedy to pride a ci budem moct na android PC nastavit obraz tak, aby ho tato akoze smartTV zobrazila cely. Neskusal ste to uz niekto?
tdlmarek (1566)|11.9.2012 10:26
[QUOTE=5os;424628]Riesenim bolo aj prehravanie videa z notebooku, ale tam som narazil na problem, ktory nebol so ziadnou inou telkou, a to ten, ze obraz z notebooku cez HDMI si telka oreze, co znamena, ze ked si das nejake okno na celu obrazovku, tak z kazdej strany nevidis dost velky kus, je to take, ze nevidis hornu listu a ani listu so startom. Da sa to trosku korigovat v notebooku, ale neni to ono, lebo 3d filmy to potom zmrsi tak, ze su nepozeratelne, Takze jedine riesenie je urobit si domacu siet a pustat videa cez nu.[/QUOTE]
A nebo ten overscan na TV zkrátka vypnout a mít obraz 1:1. Nevěřím, že by to u ST50 nešlo (na mojí ET5 i předchozím Samsungu E6500 bez problému). Pokud je možnost, tak přehrávání přímo je vždycky lepší než laborovat se streamováním po síti.
5os (60)|11.9.2012 10:35
Tento postup som dostal na tomto fore, moc o tom neviem, tak pozriem a skusim ... Preco je streamovanie horsie? Ked je to cez wifi, tak su problemy, a to aj u mojich kolegov, a aj napriek tomu, ze je to wifi n a bez problemov taha 100Mbps, ale ked sa to da cez kabel, tak to slape ako hodinky. Moc do toho ale nevidim, tak to rozvin, ak mozes.
tdlmarek (1566)|11.9.2012 11:52
Při stremování přenášíš do TV vlastní film a ta se jej pak pokouší přehrát. Takže můžeme narážet na limity v oblasti podpory videa, audio a případně i titulků (tím nemyslím jenom jejich (ne)zobrazení, ale i např. možnosti stylování, prostorových a časových posunů atd.) to jak na straně vysílače (Nero), tak i přijímače (TV). Potom je otázka, zda se video přenáší v nativní podobě, nebo dochází ke konverzi. Konverze je fajn, protože může zajistit převedení do takového formátu, kterému TV rozumí. Ale vedlejším efektem může být ztráta kvality.

Na druhou stranu při propojení přes HDMI zajistí všechny věci kolem přehrávání plnohodnotný software na PC (snad nemusím opět zdůrazňovat daleko širší možnosti v nastavení obrazu, filtrů, titulků, atd.) a TV pak slouží pouze jako zobrazovadlo, přijímá čistý nekomprimovaný obraz a zvuk.

Ale jak už jsem naznačil minule, tohle se týká případu, kdy to streamovací PC je stejně několik metrů od TV. Jinak se projeví snad jediná výhoda stremování, a sice že jsem s ovladačem v ruce schopen přes síť přistupovat k filmovému archívu, který je fyzicky umístěn v jiné místnosti, nebo třeba i úplně mimo byt.

Jinak k overscanu krátký článeček třeba tady: http://www.engadget.com/2007/08/20/does-your-hdtv-support-1-1-pixel-mapping/. Je potřeba najít správnou kombinaci nastavení na TV (overscan - česky např. "převzorkování" - on/off) a v ovladačích grafické karty (velikost obrazu) tak, aby se plocha zobrazila na pixel přesně až do okrajů TV. Můžu potvrdit, že to umí nejen libovolná karta AMD, ale i integrované Intel HD X000.
al_gi_da (23)|11.9.2012 13:24
[QUOTE=5os;424628]Neviem ci uz prisiel na to, ze disk pripojeny na tuto telku moze byt iba na nahravanie tv vysielania.....[/QUOTE]
Nastesti sem tohle jeste neresil. Protoze k prijmu TV mam AZBox Elite HD a tudiz ani nahravani poradu z telky pokud budu neco nahravat, nebudu v nejblizsi dobe resit panakem. Leda az se rozhoupu a dovedu k televizi DVB-T. Ale to prehravani z disku je fakt vopich. No Pravdepodobne dojde ke zlepseni az budu mit na to vyhrazenej disk, protoze na nem nebude spousta souboru ktere jsou nyni zalohou dat z PC.
Ale i tak predpokladam, ze Fotky, Domaci videa a nejake filmy budou na disku pro TV v pomerne znacnem mnozstvi. :-( Kdyby aspon to nascanovalo seznam souboru pouze pri pripojeni k tv 1x. Ale ono to scanuje pokazde kdyz se pusti Media Player to je fakt bes. :-) Zkusim jit moznosti Prehravani ze site. Uvidime s jakym uspechem :-) . Este je moznost ze to casem opravi v nejakem novem FW a nebo se objevi Smart App ktera to vylepsi.
Ohledne PC MK802 II. Taky uvazuju o necem podobnem, minimalne by to mohla byt zajimava hracka :-)
nodiggity (199)|11.9.2012 18:47
[QUOTE=al_gi_da;424597]No ja sem zkousel streamovat z Win7 na TV a zdalo se mi ze kvalita obrazu je mnohem horsi, nez, kdyz pripojim disk k TV a prehravam rovnou z TV. Ale zkusim zapatrat timto smerem. Pri nejhorsim poridim disk (mensi) jenom pro pouziti s TV. Po par dotazech na Panasonic se ukazalo ze s rychlosti otevreni prehledu medii se neda nic delat. Tak dokud se neobjevi nejakej lepsi prehravac medii tak halt budu muset tuto "vlastnost" nejak obchazet. Nevim, pri jakem poctu to zacne byt uz obtezujici, ale kdyz si vezmu ze bych si nahraval porady z televize a pripadne daval domaci videa na disk a pak musel cekat 5 min nez budu moct zacit hledat film, kterej chci prehrat tak se mi nezda ze to je chovani, ktere je hodne jinak perfektni TV. [/QUOTE]

Pokud člověk najde multimediální přehrávač, který přehraje vše, co je vyžadováno, je to stejně nejlepší možnost. Přehrávače integrované v TV jsou většinou značně nedostačující, zejména co se týká podpory formátů nebo třeba uvedené rychlosti a zatím nedokážou konkurovat stand-alone řešením, ať už jde o MMC nebo přímo o dedikovaný počítač. Osobně mám doma malý 2-diskový NAS umístěný na chodbě a u TV přehrávač Popbox V8, žádný problém s přehráváním čehokoliv.
5os (60)|11.9.2012 21:44
[QUOTE=tdlmarek;424632]A nebo ten overscan na TV zkrátka vypnout a mít obraz 1:1.[/QUOTE]

Takze vypnut to slo a uz je obraz ako ma byt, dik moc :)
nodiggity (199)|14.9.2012 12:35
Existuje způsob jak dosáhnout, aby při přehrávání videa ve formátu 4:3 TV zobrazila po stranách šedé pruhy? Problém je asi v tom, že výstup z BR přehrávače a MMC mám nastavený na 1080, takže TV bere i pruhy po stranách jako součást obrazu a zůstávají černé. Lze to nějak obejít?
5os (60)|14.9.2012 13:18
V telke je nastavenie farby bocnych pruhov, ale v tvojom pripade asi bude treba zmenit aj format z BR. Mna by skor zaujimalo ze naco potrebujes mat tie pruhy vo farbe, ktora bude pritahovat tvoj pohlad viac ako samotny obraz, a budu teda posobit velmi rusivo?
THeBaNDiT (497)|14.9.2012 13:45
Potrebuje to preto, lebo pixely zobrazujúce čierne pruhy sa u plazmy opotrebúvajú menej než tie, ktoré zobrazujú samotný obraz. A ak sa sleduje takýto obraz dlhodobo, tak potom po prepnutí na obraz cez celú obrazovku vidieť, že obraz v oblasti bývalých čiernych pruhov svieti viac (pixely majú vplyvom menšieho opotrebenia vyššiu svietivosť). Toľko z teoretickej stránky veci.

Takže zjednodušene: robí sa to pre rovnomerné opotrebenie plazmového panela.
vivid.sk (11472)|14.9.2012 13:52
[QUOTE=THeBaNDiT;425039]Potrebuje to preto, lebo pixely zobrazujúce čierne pruhy sa u plazmy opotrebúvajú menej než tie, ktoré zobrazujú samotný obraz[/QUOTE]
Ano. Ale koli tomuto si kazit zazitok zo sledovania? Ani nahodou. Spotrebna elektronika tu je preto, aby sluzila ludom.
Nie naopak, aby sa ludia prisposobovali technike.
sonson (34)|14.9.2012 18:34
Podvečer mi svítí na plazmu sluníčko.Vadí to?