Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

KamilZ (10277)|14.9.2012 18:52
Pokud to nevadí Tobě při sledování ...
sonson (34)|14.9.2012 19:01
Mám na mysli,to zda nedochází k opotřebení obrazovky v době kdy samozřejmě je televizor vypnutý.
KamilZ (10277)|14.9.2012 19:33
No však já taky :-). Neškodí jí to jinak, než ostatním výrobkům (případné mírné blednutí plastů apod.), vzhledem k morální životnosti bych to vůbec neřešil.
lafore (73)|14.9.2012 21:06
Chlapi riesite strasne banalnosti, radsej si tu elektroniku poriadne uzivajte :)
nodiggity (199)|17.9.2012 10:34
[QUOTE=sonson;425065]Mám na mysli,to zda nedochází k opotřebení obrazovky v době kdy samozřejmě je televizor vypnutý.[/QUOTE]

Musím se přiznat, že mě to taky napadlo, ale při zapnutém stavu :). Taky nám navečer občas svítí pruh slunce na TV. Při blížícím se ročním období ovšem tato banalita přestane být aktuální. A tak, jak mne začíná mrzet čím dál kratší denní světlo, tak podmínky pro podvečerní a večerní sledování jsou čím dál lepší :).
ace960 (394)|17.9.2012 10:45
Nazdar, pouzivate niekto s ST50 (pripadne aj vseobecne) Playstation 2? Ani za svet to neviem rozchodit tak aby bol obraz na celej ploche. Playstation 2 ponuka v systemovom nastaveni obrazu 4:3, Full a 16:9, pripadne este jednotlive hry ponukaju 4:3 a 16:9. Kombinoval som to v TV so zapnutym a vypnutym 16:9 prevzorkovavanim, kde som skusal vsetky mody (zoom apod.). Bud mam dookola cierne pruhy, alebo vlavo a vpravo vertikalne pruhy a obraz je prilis deformovany alebo obraz velmi prekryva plochu TV. PS2 je pripojena cez 3x cinch kabel do SCART redukcie (oboje dodane ku PS2), ktoru mam potom pripojenu do TV cez redukciu co bola dodana ku TV. PS2 mam slim verziu (na 99% je to v12, SCPH-70004, nemam ju teraz pri sebe). Na starom CRT (4:3) som takyto problem nemal.
Erik Masters (121)|17.9.2012 14:47
@lafore:
Uz len mikroskop im chyba.
Najhorsie na tom je ze vela z nich bolo roky na srotoch a ked kupia nacase daco poriadne,tak si to vobec nevedia uzit.

@ace960:
zapni overscan.
Inak PS2 podporuje velmi malo hier v 16:9 a musis si to zapnut priamo v hre ak to ponuka,kedze v systemovom nastaveni je to len na to hlavne PS2 menu.
ace960 (394)|17.9.2012 14:55
Dik ale overscan to na plnu plochu neroztiahol (spominal som to pod brutalnym slovenskym nazvom "prevzorkovavanie"). Konkretne som to skusal na hre Tekken 5, ktora v menu 4:3 a 16:9 ma. A co som kedysi hraval PS2 hry tak dost ich taketo nastavenie ponukalo. Pozriem to este vecer ale ak si dobre pamatam tak ked zapnem overscan tak to bud roztiahne zanedbatelne alebo vobec.
Erik Masters (121)|17.9.2012 15:17
Minimalne v zaciatkoch PS2 ery v case MGS2 a FFX nebolo takmer nic v 16:9,len ku koncu Tekken 5,God of War 2 atd.

Dat telku do 16:9 modu a vypnut prevzorkovanie,ine ma uz nenapada.
Scart som naposledy pouzival na CRT Panasonicu 5 rokov dozadu a ak si daco na PS2 zahram tak uz len cez emulator.
ace960 (394)|17.9.2012 15:24
Presne ten koniec som chytil takze sedi co pises. No nic, skusim aj na inych hrach a ak najdem nieco prevratne tak dam vediet. Emulator na PS1 aj PS2 mam na PC rozbehany ale ked mam aj samotnu PS2 tak mi to pride pohodlnejsie (gamepady apod. aj ked to vsetko by islo poriesit len sa mi to zda zbytocne).
matador88 (47)|17.9.2012 16:12
[QUOTE=nodiggity;424706]Přehrávače integrované v TV jsou většinou značně nedostačující, zejména co se týká podpory formátů nebo třeba uvedené rychlosti a zatím nedokážou konkurovat stand-alone řešením[/QUOTE]

to platilo doteraz. vela tv je stale prinajlepsom priemer, ale na vlastnu kozu som si overil prehravac multimedii v novych tv LG (ja som skusil lcd) a nevidim uz ziaden dovod na potrebu mmc (ak ho niekto uz aj tak nema). vsetko, co som skusil z usb islo (nieco isto nepojde, ale to nebudem potrebovat), vratane 3D, perfektne pohodlie prehravania a nastavenia, titulky bez problemov.. viac mi ozaj netreba
THeBaNDiT (497)|17.9.2012 16:47
[QUOTE=ace960;425295]PS2 je pripojena cez 3x cinch kabel do SCART redukcie (oboje dodane ku PS2), ktoru mam potom pripojenu do TV cez redukciu co bola dodana ku TV.[/QUOTE]predpokladám, že PS2 (slim) ponúka aj komponentný YPbPr výstup, tak by som ju k modernej TV isto pripojil týmto spôsobom... okrem maximálnej možnej kvality (cez analóg) ti to možno porieši aj tvoj problém...
lafore (73)|17.9.2012 17:49
[QUOTE=ace960;425295]PS2 je pripojena cez 3x cinch kabel do SCART redukcie (oboje dodane ku PS2)[/QUOTE] Tak nepouzivaj tu redukciu, ale cinche zapoj priamo do TV.

[QUOTE=matador88;425320] nevidim uz ziaden dovod na potrebu mmc[/QUOTE] to bude potom zrejme tym, ze nemas ziadne vyraznejsie poziadavky - len formaty. Napriklad som sa este nestretol, ze by TV vedela prehravat z NAS. Urcite sa mi nechce stale pendlovat s USB. Dalej tvorba kniznice, obalov, fanartov, scrappery z csfd a podobne robia mmc niecim uplne inym ako len "obycajny prehravac" v TV.
mira40 (29)|17.9.2012 18:22
lafore-jak slouží s odstupem času nová telka,stále stoprocentní spokojenost?Sleduješ 3D,zvládá to VT- ko tak dokonale jak všude píšou?
matador88 (47)|17.9.2012 20:16
[QUOTE=lafore;425330]a podobne robia mmc niecim uplne inym ako len "obycajny prehravac" v TV[/QUOTE]

ako vravis, ja chcem prehrat serial/film/dokument.
to, co potrebujes/chces ty je samozrejme nad moznosti tv, nakoniec, povedal by som, ze to je aj nad jej ulohu.
ale prehratie media ako takeho je dnes naozaj na vysokej urovni, takze napisat, ze tv prehravace su znacne nedostacujuce je nefer. akurat neposkytuju vysoko nadstandardne funkcie.
ace960 (394)|17.9.2012 22:58
[QUOTE=THeBaNDiT]predpokladám, že PS2 (slim) ponúka aj komponentný YPbPr výstup, tak by som ju k modernej TV isto pripojil týmto spôsobom... okrem maximálnej možnej kvality (cez analóg) ti to možno porieši aj tvoj problém...[/QUOTE]
Dakujem za odporucanie. Myslel som, ze moja PS2 nema komponentny vystup (ked som mal CRT TV bez komponentneho vstupu tak som to ani nezistoval) ale vyzera to, ze vystup "AV Multi Out" nesie aj komponent. Akurat je potrebny proprietarny komponentny kabel (mal by byt funkcny pre PS2 aj PS3, ale zas pre pripadnu PS3 by som pouzil HDMI), ktory nemam. Ale mrknem nato (vyzera to zaujimavo aj keby to nerieslo vypln plochy TV) a mozno si ho zozeniem. Ak tak dam potom vediet ci to pomohlo v mojom probleme.

[QUOTE=lafore]Tak nepouzivaj tu redukciu, ale cinche zapoj priamo do TV.[/QUOTE]
Cinche sa do TV ST50 nedaju zapojit priamo. TV nema cinch konektory ale taky maly konektor, do ktoreho je potrebne zapojit redukciu od Panasonic-u, ktora konci SCART-om (samicou). Podobne je rieseny aj komponentny vstup. Viem, ze zapojenie cez x redukcii nie je idealne ale s momentalnymi kablami co mam to inak nejde.
nodiggity (199)|18.9.2012 08:50
[QUOTE=matador88;425358]ako vravis, ja chcem prehrat serial/film/dokument.
to, co potrebujes/chces ty je samozrejme nad moznosti tv, nakoniec, povedal by som, ze to je aj nad jej ulohu.
ale prehratie media ako takeho je dnes naozaj na vysokej urovni, takze napisat, ze tv prehravace su znacne nedostacujuce je nefer. akurat neposkytuju vysoko nadstandardne funkcie.[/QUOTE]

Beru zpět, přehrávače v TV jsou "pouze nedostačující" ;). Ne, teď vážně. Nechci tvrdit, že by integrovaný přehrávač měl substituovat MMC. Na druhou stranu, když už to tam výrobci cpou a vehementně to propagují, proč to neudělají pořádně? Ale nepopírám, že zmíněná LG má velice slušné integrované přehrávače v TV i BDP (ostatně mám LG BD390, který k přehrávání multimédií sloužil velmi dobře), ale v případě Panasonicu je ten přehrávač prostě slabší. Navíc, mám taky trochu specifické požadavky, mimo přehrávání z NAS například podporu ASS formátu titulků, se kterým si správně bohužel i v dnešní době stále poradí jen minimum MMC natož smart TV. Ani to po ní nechci :).
al_gi_da (23)|18.9.2012 10:07
[QUOTE=nodiggity;425389]Beru zpět, přehrávače v TV jsou "pouze nedostačující" ;). Ne, teď vážně. Nechci tvrdit, že by integrovaný přehrávač měl substituovat MMC. Na druhou stranu, když už to tam výrobci cpou a vehementně to propagují, proč to neudělají pořádně? Ale nepopírám, že zmíněná LG má velice slušné integrované přehrávače v TV i BDP (ostatně mám LG BD390, který k přehrávání multimédií sloužil velmi dobře), ale v případě Panasonicu je ten přehrávač prostě slabší. Navíc, mám taky trochu specifické požadavky, mimo přehrávání z NAS například podporu ASS formátu titulků, se kterým si správně bohužel i v dnešní době stále poradí jen minimum MMC natož smart TV. Ani to po ní nechci :).[/QUOTE]

Tak ja svuj problem s dlouhym nacitanim v Media Playeru na Panakovi vyresil pomoci Serviio servriku je to jedinej z tech co sem zkousel, kterej zvlada po siti prehravat HD a 3DHD v pohode bez nejakeho skubani. Zatim sem zkousel jenom par videii takze spokojenost. Jinak ja sem taky pro mmc. Ono je mnohem jednodussi sem tam obmenit mmc za 5k Kc nez kupovat kazde 2-3 roky novou telku za 30k . No a taky zastavam nazor, ze kdyz uz to do tech televizi cpou, tak by to mohli trochu vymazlit a nebo poskytnout moznost aby komunita mohla udelat sw rozsireni . :-)
ace960 (394)|18.9.2012 10:12
al_gi_da: S akym TV pouzivas Serviio? Ja som na ST50 ani za boha nerozchodil titulky z externeho suboru (posledne som testoval na 0.6.2). Inak som bol pomerne spokojny. Este by to chcelo podporu DVD-Video vratane menu.
al_gi_da (23)|18.9.2012 10:24
ST50 . Vybral sem profil televizi 2012 (i kdyz tam ST50 nebyla vyjmenovana) :-) bere to jenom srt titulky a jeste sem tam nejake ne. Nepodarilo se mi prijit na to jakej problem v titulcich znamena ze je panak neprehraje. Ale kdyz sem je prevrtel konvertorem tak to slo vzdy. Jinak jeste je potreba preskenovat knihovnu (po tom co pridas titule) a refresnout v telce (pokud mas otevrene prehravani) osobne to testuju prehravacem co mam pustenej na PC. Jakmile mi to prehraje, tak je pak skoro 100% ze i telka to prehraje. Co se mi nepovedlo a zatim sem badani pozastavil, je vice titulku k jednomu filmu (cz,eng). Ale to me taky moc netrapi.
ace960 (394)|18.9.2012 10:42
Dakujem za rychlu odpoved. Poskusam podla tvojho popisu (uz s verziu 1.0.1, ktoru mam pripravenu, pripadne pozriem ci aj TV nema novy FW ked uz pojdem testovat). Este jeden dotaz... titulky ti chodia pri roznych video suboroch? Myslim tym AVI, MKV, atd, alebo si v tom zaznamenal nejaky rozdiel? Podla tohoto http://www.serviio.org/index.php?option=com_content&view=article&id=33 by mali chodit externe titule OK zrejme bez ohladu na media container ale mne nechodili, niekde som sa potom docital, ze to bola chyba v TV, no poskusam.
al_gi_da (23)|18.9.2012 12:32
No zkousel sem avi, mkv a m2ts a u tehle mi chodily
lafore (73)|18.9.2012 13:20
[QUOTE=mira40;425336]lafore-jak slouží s odstupem času nová telka,stále stoprocentní spokojenost?Sleduješ 3D,zvládá to VT- ko tak dokonale jak všude píšou?[/QUOTE]
No s telkou uplna spokojnost, obraz jedna radost, sice ja nie som taky stoural, ze chodim s lupou okolo tv. 3D je jedna basen, tak krasne a ostre 3D som este nikde nevidel a to som bol uz vela krat v imaxe, alebo som skusal 3D telky v obchodoch.

[QUOTE=matador88;425358]ale prehratie media ako takeho je dnes naozaj na vysokej urovni, takze napisat, ze tv prehravace su znacne nedostacujuce je nefer. akurat neposkytuju vysoko nadstandardne funkcie.[/QUOTE]
Ja prehravanie zo siete nepovazujem za vysoko nadstandardne funkcie. Skor prehravace v TV maju prilis primitivne funkcie. Jedine co dokazu je prehrat formaty. BTW mne VT50 zatial prehrala cez USB tiez vsetko co som do nej dal - hlavne 1080p mkv
nodiggity (199)|18.9.2012 15:35
[QUOTE=al_gi_da;425399]Co se mi nepovedlo a zatim sem badani pozastavil, je vice titulku k jednomu filmu (cz,eng).[/QUOTE]

V tomto případě bude nutné udělat mkv kontejner a do něj nasypat různé jazykové stopy titulků, pak by to snad mělo fungovat, ale uznávám, že je to práce navíc.
Mé MMC bohužel tohle taky neumí, ale doma stejně většinou jedeme jen eng titule, takže to neřeším.
ace960 (394)|18.9.2012 15:42
[QUOTE=nodiggity;425440]V tomto případě bude nutné udělat mkv kontejner a do něj nasypat různé jazykové stopy titulků, pak by to snad mělo fungovat, ale uznávám, že je to práce navíc.
Mé MMC bohužel tohle taky neumí, ale doma stejně většinou jedeme jen eng titule, takže to neřeším.[/QUOTE]

To asi nepojde:
http://www.serviio.org/index.php?option=com_content&view=article&id=33
"Serviio does not support subtitles embedded in containers (e.g. MKV), nor "burning" the text into the video stream."
Aj ked tej druhej casti nie celkom rozumiem, ved ked tie titule natvrdo fuknem do video streamu tak Serviio ani nevie ze tam su, asi to mysli inak.
al_gi_da (23)|18.9.2012 16:01
[QUOTE=ace960;425442]To asi nepojde:
http://www.serviio.org/index.php?option=com_content&view=article&id=33
"Serviio does not support subtitles embedded in containers (e.g. MKV), nor "burning" the text into the video stream."
Aj ked tej druhej casti nie celkom rozumiem, ved ked tie titule natvrdo fuknem do video streamu tak Serviio ani nevie ze tam su, asi to mysli inak.[/QUOTE]

To asi myslej tak, ze do obrazu to natlaci rovnou server. Ze mas v knihovne video a zvlast titule a server to treba pomoci ffmpegu spoji a streamuje to jenom jako video.
EDIT: Jinak myslim, ze u jednoho filmu sem 2 titulky mel (mkv) ale 100% jistej si nejsem. Ja myslim, ze pokud v profilu serveru pro danou telku je ze umi mkv, tak to rovnou posila a mkv si dekoduje tv sama tak jak umi. Tudiz pokud umi titule v mkv tak by to chodit asi melo. Ale jenom domenka, nejak zvlast sem nezkoumal. Uspokojilo me ze to jede a dokonce i HD netrhane. Zkousel sem jeste 2 jine servriky a ty teda po siti nefakaly. Resp trhalo se to jak blazen.
ace960 (394)|18.9.2012 22:52
Len doplnim k tomu DLNA serveru Serviio a ST50... na TV mam najnovsi FW 1.256, Serviio som nahodil najnovsi 1.0.1, najblizsi profil bol "Panasonic Viera E/S/ST/VT (2011)" a potom este "Panasonic Viera G/GT/DT/UT/VT (2011/2012)". Spravali sa mi rovnako. MKV + externe titulky vacsinou idu (niekedy nejdu, ale to je skor vynimka takze moze byt v titulkoch ale nazve suboru). Titulky su vsak male, velkost menit nejde a zakazdym treba vybrat spravne kodovanie. Ked ma MKV v kontajneri viac titulkov tak sa da vyberat. DVD-Video sa da prehrat cez VOB-y ale neda sa vybrat jazyk takze ide dost casto ina stopa ako potrebujem (neviem ci ide default alebo prva v poradi ale vacsinou ta nespravna). Na archiv dabovanych rozpravok v MKV (pripadne na prehravanie zvukovych medii (rozpravok) pre deti s vypnutym obrazom a este ukazovanie fotiek rodine je to OK (video 720p a aj lepsie datove toky v 1080p idu OK, len pretacanie semtam dost hapruje) ale inak zial pre moje media nie vhodne. Ostavam pri prehravani z PC cez HDMI kde nemusism nic riesit.

A este ku Playstation 2 a vyplneni obrazu. Kupodivu rychlo som zohnal komponentny kabel pre PS2. Kvalitativny posun oproti SCART-u je az neuveritelny. Pismena su ostre ako britva. V Tekken 5 ide zapnut progressive mod a to je uplne o inom. Problem s vyplnenim celej plochy TV to ale neriesi (skusil som viac hier). Teraz ma vsak napada, ze ci PS2 neposiela umyselne nejaky cierny okraj. Ked som mal CRT TV tak som okraje nevidel mozno len preto, ze CRT nezvykol zobrazit 100% vysielaneho signalu. Testoval som to davnejsie na takom testovacom obrazci a tusim horizontalne som videl 85% a vertikalne 90%. Mozno PS2 posiela takto obraz s ramikom aby to na CRT bolo zobrazene spravne, ale to je len spekulacia.
nodiggity (199)|19.9.2012 11:10
[QUOTE=ace960;425481]...Titulky su vsak male, velkost menit nejde a zakazdym treba vybrat spravne kodovanie... DVD-Video sa da prehrat cez VOB-y ale neda sa vybrat jazyk takze ide dost casto ina stopa ako potrebujem (neviem ci ide default alebo prva v poradi ale vacsinou ta nespravna)...video 720p a aj lepsie datove toky v 1080p idu OK, len pretacanie semtam dost hapruje
[/QUOTE]

Už jen tento výčet nedostatků demonstruje insuficienci přehrávače Panasonicu. Přitom nic z uvedeného přece nemůže být nějakým velkým problémem při implementaci.
5os (60)|19.9.2012 11:29
Problem to samozrejme nie je, ale je tu siroka paleta vyrobkov, ktore sa este daju kupit a kupa TV je iba start pre dalsie nakupy. Ak by telka robila vsetko co ma, a robila to 30 rokov, z coho by vyrobcovia zili?

Chcel by som sa este opytat na problem s 3D filmami. Niektore maju vymeneny obraz pre prave a lave oko, a film sa potom da pozerat iba ako 2d, alebo s vypatim vsetkych sil v 3D, ale aj to iba par sekund:(. U kolegu s LG sa da v telke prehodit lavy a pravy kanal, ale v tejto telke som to nenasiel, da sa to nejako aj tu?
THeBaNDiT (497)|19.9.2012 11:54
@ 5os: mam ST30 a tam je postup, ako v TV zamenit obraz pre prave a lave oko, nasledovny: MENU -> Obraz -> 3D nastavenia -> Sekvencia obrazu [Normalne/Vymeneny]

(Pre uplnost dodavam, ze tato volba tam je v pripade normalneho 3D vysielania/filmu... v pripade konvertovania 2D->3D cez telku tam tato moznost chyba, pretoze telka to skonvertuje a ukaze samozrejme spravne. Ale to len pre uplnost, pretoze to nie je tvoj pripad.)
matador88 (47)|19.9.2012 12:39
[QUOTE=lafore;425419]Ja prehravanie zo siete nepovazujem za vysoko nadstandardne funkcie. Skor prehravace v TV maju prilis primitivne funkcie. Jedine co dokazu je prehrat formaty. BTW mne VT50 zatial prehrala cez USB tiez vsetko co som do nej dal - hlavne 1080p mkv[/QUOTE]

ja by som tak povedal, ze este tot (pred par rokmi, ale ako by to bolo vcera) malo ledva 5 tv nejake prehravanie a bola to vyslovene bieda po vsetkych strankach. nakoniec, takisto este pred par rokmi nebolo bezne hocico ani u mmc. takze ja to vidim s momentalnou schopnostou TV naozaj pozitivne. nakoniec, nemuselo by tam byt ziadne prehravanie. a aj vyrobcovia mmc (ak chces nieco viac) potrebuju zarobit.
5os (60)|22.9.2012 01:05
[QUOTE=THeBaNDiT;425492]mam ST30 a tam je postup, ako v TV zamenit obraz pre prave a lave oko, nasledovny:[/QUOTE]

Dik, je to rovnako aj u modelu 2012.
MistrMJ (4)|26.9.2012 20:54
Vlastním televizi P42ST50E a nastal mi problém s wifi sítí. Wifi router jsem měl daleko od TV (na opačném konci v rodinném domě), tak jsem koupil Wifi range extender. Wifi signál kolem TV je teď plný (zkoušeno na notebooku a mobilu), ale TV se stále snaží brát signál z wifi routeru (žádná až jedna čárka signálu). V manuálu jsem se dočetl, že TV nelze připojit k veřejnému přístupovému bodu. Wifi totiž nemám zaheslovanou ani jinak zabezpečenou. Může mi někdo poradit co s tím? Pomohlo by koupit wifi router s QSS/WPS? A když ho koupím, nebude opět problém s tím, že budu prodlužovat signál přes range extender? Nebo pomůže když wifi jednoduše zahesluju a pak mi to bude brát signál z toho extenderu? V těchto věcech jsem amatér a používám selský rozum... Díky za pomoc!
KamilZ (10277)|26.9.2012 21:10
QSS/WPS nemá s tím, že máš nezabezpečenu WiFi nic společného, to je pouze na snadnější nastavení. Jaký přesný máš extender a router? Poradil bych Ti, aby jsi natáhl kabel (5,- Kč za metr) nebo použil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], protože přes extender to bude ještě větší tragédie než přes samotné WiFi.
MistrMJ (4)|27.9.2012 00:31
[QUOTE=KamilZ;426370]QSS/WPS nemá s tím, že máš nezabezpečenu WiFi nic společného, to je pouze na snadnější nastavení. Jaký přesný máš extender a router? Poradil bych Ti, aby jsi natáhl kabel (5,- Kč za metr) nebo použil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], protože přes extender to bude ještě větší tragédie než přes samotné WiFi.[/QUOTE]

Mám starý wifi router TP-link TL-WR542G a range extender TP-link TL-WA830RE. Samozřejmě že mě to napadlo tahat to přes kabel, ale to by bylo hodně složité někde kabel schovat (jít přes troje dveře a schody). Wifi řešení mi přišlo lepší. OK moje chyba. Ale ten homeplug mi přijde docela dobrý... Radši se ale zeptám, abych to nekoupil a prohloupil... :) Pokud tomu dobře rozumím, tak když ten homeplug dám do zásuvky kousek od televize a spojím kabelem, tak bude brát signál z wifi a převede to na kabel (doufám, že bez nutnosti nastavování a taky doufám, že to bude brát z extenderu). :) To bude mít zas ČEZ radost, tolik nových připojených zařízení... :)
MistrMJ (4)|27.9.2012 00:41
[QUOTE=MistrMJ;426404]Mám starý wifi router TP-link TL-WR542G a range extender TP-link TL-WA830RE. Samozřejmě že mě to napadlo tahat to přes kabel, ale to by bylo hodně složité někde kabel schovat (jít přes troje dveře a schody). Wifi řešení mi přišlo lepší. OK moje chyba. Ale ten homeplug mi přijde docela dobrý... Radši se ale zeptám, abych to nekoupil a prohloupil... :) Pokud tomu dobře rozumím, tak když ten homeplug dám do zásuvky kousek od televize a spojím kabelem, tak bude brát signál z wifi a převede to na kabel (doufám, že bez nutnosti nastavování a taky doufám, že to bude brát z extenderu). :) To bude mít zas ČEZ radost, tolik nových připojených zařízení... :)[/QUOTE]

Sorry, teď jsem zjistil, jak to vlastně funguje (mě zmátlo, že na obrázku byla jenom jedna krabička... :)) A propó: existuje něco takového, že by to z wifi převedlo na kabel? Díky za radu! ;)
lafore (73)|27.9.2012 01:32
samozrejme, staci nejaky ap klient, napr. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Inak s tym homeplugom pozor, oni doporucuju aby boli zasuvky na jednej faze, co moze byt problem, potom je ze vraj vyrazne znizena rychlost, tak si to treba pozorne pozriet.
Ono by mozno stacilo len kvalitnejsi wifi router. Moj router je v podkrovi a chytam wifi po celom dome, dokonca este aj v pivnici. Ten vas router je naozaj slabucky. Neviem aku mate TV, ale moja napr. chyta dokonca aj 5GHZ pasmo z mojho routera, takze mi tak nezatazuje 2,4GHZ pasmo.
5os (60)|27.9.2012 18:33
Neviete preco mi svieti HHD napojeny na usb pre HDD niekedy iba par sekund, inokedy hodiny, dni po vypnuti TV? Nahravanie nie je nastavene ziadne. Malo by sa to vypnut hned nie? Ale ono ten HDD necha bezat.
THeBaNDiT (497)|27.9.2012 20:39
@ 5os: skontroluj, ci si si nejakym nedopatrenim neaktivoval v MENU napajanie USB portov na telke aj pocas vypnutej TV (u 2011 pristrojov tam take nastavenie je a jeho aktivacia by mohla sposobovat tebou spomenute spravanie)
5os (60)|28.9.2012 10:53
Myslim, ze je to vypnute, ale je to v podstate jedno, lebo ide o to, ze raz sa to vypne a inokedy zase nie.

Inacej vieme co priniesol najnovsi firmware? Mne sa zda ze mam novy volume bar.
Pavell007 (790)|28.9.2012 11:17
Sep. 25, 2012
Ver. 1.261 •Improvement of browser.
5os (60)|1.10.2012 12:20
Je mozne sucasne nahravat digitalny program a sledovat iny po analogovej sieti na modeli ST50? Pytam sa preto, lebo vznika problem s volbou, co sa v danej chvili bude v domacnosti sledovat a tento TV nema 2 digitalne tunery. Ja mam signal od UPC a ten mi posiela DVBc aj analog. Analog momentalne nemam ani naladeny, ale keby som mal naladene analogove aj digitalne programy, bolo by mozne sucasne jeden program nahravat a iny pozerat, ak je jeden analog a druhy digital? Ak chcem nieco nahravat z DVBc, tak mi to neumozni robit nic, iba vypnut telku alebo pozerat co nahravam, nemozem ani pustat video z HDD, alebo z media centra. Ak by to neslo mohol by som k telke zapojit VHS rekorder a nan nahravat spravy, ktore sa vacsinou biju o cas s nejakou rozpravkou, alebo dokumentom. Pripadne vyuzivat tuner vo VHS rekorderi na sledovanie analogovej TV pocas nahravania v DVBc, ale tiez nemam odskusane, ci je mozne sledovat pocas nahravania video z externeho zdroja cez HDMI, alebo SCART...
nunacek0 (947)|1.10.2012 14:52
Teď jsem se díval na MALL. cz , ale i celkově a 55ST50 cenově spadla na pěkných 35tis ze 41 a to je velmi solidní cena si myslím...
Pavell007 (790)|1.10.2012 14:53
mám pocit, že to nejde, nejjednodušší řešení by pro tebe asi bylo pořídit od UPC HD stb s harddiskem-mám to a funguje to dobře, lze myslím dokonce nahrávat dva kanály naráz-vhs už vyhoď, to nepatří do 21. století, pouštět na hd televizi vhs s rozlišením cca 200 řádek je zločin :)
Faka (19)|2.10.2012 23:13
ahoj, jde u Panáků 2012 (50st50) nastavovat hloubka 3D (jak daleko budou vylejzat efekty z Tv)? jako to jde třeba u LG 2012 LM řady -10 až +10 kdy je 0 origo a + zesílený výlez.. nebo u Panasonicu se člověk musí spokojit s tím jak to je a korigovat výlez efektu před obličejem posunováním křesla?
watt (68)|3.10.2012 21:44
prosim vas pini ako je natom eco rezim na ST50 . pouzivate ho. ? myslim tym kvalitu obrazu. neni to moc sede ?
5os (60)|3.10.2012 22:07
Eco je sedy, ak chces setrit, kup si LED LCD. :)
3D ma trojurovnove nastavenie. Malo, stred a vela.
THeBaNDiT (497)|3.10.2012 22:22
Ja nemôžem na ECO režim (senzor) povedať jediné krivé slovo (ST30).
nodiggity (199)|3.10.2012 22:32
[QUOTE=THeBaNDiT;427299]Ja nemôžem na ECO režim (senzor) povedať jediné krivé slovo (ST30).[/QUOTE]

Taky ho používám, ale jen přes den a se standardním režimem, kdy poskytuje dostatečný jas, večer ho mám vypnutý.
nunacek0 (947)|4.10.2012 07:37
[QUOTE=nodiggity;427301]Taky ho používám, ale jen přes den a s módem normal, kdy poskytuje dostatečný jas, večer ho mám vypnutý.[/QUOTE]

Na denní dívání je to asi ta nejlepší možnost jak získat dostatečně jasný( né zcela věrný) obraz. Já ho na ST30 i ST50 využíval také a byl jsem spokojen. U Samsungu E6500, který mám nyní to vůbec nefunguje a je jedno jestli je to zapnuto nebo ne. Připadá mi, že to vůbec nefunguje. Nedojde k absolutně žádné změně.Je to škoda..