Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

hafush (169)|4.10.2012 09:14
To nunacek : Nevím jestli už jdi pustil do světa, recenzi uživatelovi spokojenosti se srovnanim dojmů mezi S E6500 a P ST50 ? I tak te ale ted požádám o stručné shrnutí kvalit obou značek. Typu Sam nebo Pan je o parník lepší, nebo jsou téměř na stejno.
5os (60)|4.10.2012 10:01
Tak toto by zaujimalo aj mna, ale nech to dopadne akokolvek, kupou panaka som urcite neslapol do h..

[QUOTE=nunacek0;427320]Na denní dívání je to asi ta nejlepší možnost jak získat dostatečně jasný( né zcela věrný) obraz.[/QUOTE]
Cize ak by si vypol eco, tak by si mohol z tvojej vety vyhodit slova asi, dostatecne a zo zatvorky ne.
Co Vas vedie k zapinaniu eco rezimu? Presvedcili ste sami seba, ze co je lacne, to je dobre? Ved s eco je vsetko sede, farby su smutne, vyblednute, obraz straca zivot. Co na tom ze to bez neho zerie viac? Kupili ste si plazmu, aby ste mali dokonaly obraz a potom si pustate eco. Bez neho je biela bielou, cierna ciernou a farby su zive a krasne, obraz ma vyborny kontrast a pohlad nan vyplavuje haldy endorfinov, ktore navodzuju usmev na tvari a dobru naladu.
nunacek0 (947)|4.10.2012 10:12
Eco jen na denní dívání na to pozor. Pokud je v režimu standard zapnuto tak se zvýší celkový jas kontrast na úroveň, která je nesrovnatelná s kino režimem, který je vhodný na večerní dívání. Přes den , kdy svítí do pokje dost světla je nevýrazný až mdlý a zde ani filtr nic nezmůže. Eco režimem sice nedosáhneme obrazových kvalit kino režimu, ale určitě se dostaneme na jasnější a sytější obraz. Na denní dívání nikdo nebude hledat detaily večerního protože to v různých odrazech zanikne a tudíž si tady dovolím i nepatrně jednodušší nastavení. Tady jde hlavně aby na to bylo dobře vidět a nekoukali jsme jen do zrcadla s vybledlým a nevýrazným odrazem. Subjektivní srovnání Vám poskytnu po obědě. Ale dopředu Vám řeknu, že každá je v něčem lepší a pokud bych je poskládal dokupy tak by to byla Tv , která by splňovala vysoké nároky. Každopádně Panasonic exceluje v podání černé to musí uznat i slepý. Zbytek později..
5os (60)|4.10.2012 11:01
Tak uz tomu eco rezimu zacinam rozumiet. S kino rezimom, ktore samo osebe vyzera ako eco na druhu, to moze samozrejme obraz vylepsit. Najviac ale obraz vylepsi to, ze sa vypne vsetko co sa da, a pozera sa rezim normal, ci ako sa to vola, a mozeme sa trosku pohrat s nastavenim kontrastu ostrosti a farby, podla vlastnej chuti. Tam je obraz normalny, a neni vybledly a nevyrazny v akukolvek dennu ci nocnu hodinu. Nastavenie som menil asi prvy mesiac, potom sa telka ustalila a najma cierna uz neni jedna cierna machula, ale vidno aj odtiene ciernej.
Pavell007 (790)|4.10.2012 11:11
Já přes den jednu normal, v noci dám kino a jsem happy, víc nepotřebuju. A pokud přes den i tak nic nevidím, tak to je pro mne signál, že nemám marnit čas u televize, když je venku tak hezky :)
nunacek0 (947)|4.10.2012 14:44
Tak jsem zpět z oběda a můžeme se pustit ve zkratce k porovnání Panasonicu ST50 a Samsung E6500, které jsem oba vlastnil, a kteří jsou momentálně hodnoceny jako nejlepší koupě za vydané peníze na trhu. Jelikož se obě Tv u mne bohužel nesetkaly ve stejnou dobu jak se říká tváří v tvář tak mé hodnocení bude vycházet z toho jak na mne obě zapůsobily po dobu co jsem je vlastnil. Jak je uvedeno v mém podpisu tak asi tušíte a většina tady asi ví, že u mne nakonec zůstal Samsung E6500, protože jsem měl s Panasonicem různé problémy, které se i po výměně za nové kusy objevovaly i nadále. Ať to byly 3 ks modelů 2011 řady ST30 ( zelený problém, bzučení trafa) nebo 2ks ST50, kde byl problém pro změnu z nejednotnosí obrazovky a nejčastěji se objevující silnější vertikální pruh na pravé straně obrazovky asi 10cm od kraje viditelný převážně v obsahu , kde převládá šedá barva a její odstíny, ale také na zelené, kde si naopak stěžovali uživatelé, že je pozorovatelný při sledování fotbalu.
Nyní se podívejme na srovnání pouze obrazových kvalit, které byť jsem již srovnával někde na začátku tématu, kdy jsem pořídil Sama E6500 a více méně se nezměnil, ale nějaké drobnosti by možná byly.

Panasonic ST50

První co zaujme snad každého a to i nezkušeného je podání černé barvy. Tady Panasonic kraluje dovolím si říci pro mne rozdílem třídy a to napříč všemi značkami. Samsung je na tom hůře a chvíli trvá než si na to oko zvykne a vyrovná, že například pruhy u programu 16:9 nejsou černé jako rám a jsou černošedé. Další obrazový atribut, kde Panasonic je aspoň pro mne lepší je barevná přesnost a sytost. Prostě jsou barvy přesnější a rychleji se dá naladit vyhovující barevné nastavení. Samsung chce více hraní, aby se to dalo srovnat.Dále bych Panasonicu vyzdvihl kontrast, který se sice dá přidat , ale přemíra škodí a tady Panasonic drží. Né, že by Samsung byl špatný, ale je to poznat okem. Další plus pro Panasonic je celkově jasnější obraz, i když v tom byly Samsungy vždy o něco lepší u letošního modelu ST50 se polepšili a je to opravdu znát hlavně přes den. Poslední obrazové plus , které je podle mne dost důležité je pohybová ostrost. Tady jsem při koupi Samsunga doufal, že si polepším, protože ani u Panasonica mi nepřišla nijak dobrá na to, že se jedná o plazmu, která už z technologického hlediska by na tom měl být srovnatelná s CRT( ani se nepřibližuje). O LCD se nebudu ani zmiňovat. Takže pohyb je u Panasonicu slušný, ale pro mne pouze při použití ne příliš populární funkce IFC. Ale třeba na hokej je pro mne nepostradatelná. Pak je to už docela v pohodě. Na běžné dívání stačí zvolit IFC na hodnotu nízká aje to slušné a přitom to nepůsobí nepřirozeně hladké. Tady Samsung ni takového nemá a musíme se spolehnout na elektoniku, která je nastavena na pevno. Musím přiznat že , kdyby měl volbu jako Panasonic tak je na tom asi lépe. Takto nee. No a teď se koukneme na Samsung a jeho pozitiva a zároveň negativa Panasonicu, která z toho plynou.

Samsung

Tak jak jsem u Panasonicu uvedl že na první pohled udeří do očí kvalita čené tak u Samsungu na první pohled neudeří nic. Nechci , aby vyznělo negativně( nakonec jsem si ho koupil), ale nemá nic vyjímečného co by vyčnívalo. Možná by to bylo menší blikání než Panasonic, ale jelikož jsem to nevnímal ani u toho tak nemohu posoudit. Začneme jako u Panasonicu kvalitou zobrazení černé. Ta jé viditelně méně sytá než má Panasonic, ale pořád je oproti konkurenci jako je např. LG mnohem lepší a navíc jsem zjistil, že s počtem najetých hodin ( nyní mám 560h) se její kvalita zlepšila. Je to poznat a , i když nedosáhne kvalit ST50ky tak si myslím, že můžeme být spokojeni. A pokud jsme předtím neměli ST50ku tak si vlastně nemůžeme na nic stěžovat, spíše naopak. Já bohužel měl opačné garde a tudíž to vnímám jinak. Navíc jsem četl že od velikosti 60palců je i kvalita černé mnohem lepší. Další plusem ,které jsem si všiml je že kolem objektů nevzniká absolutně žádné jakoby zdvojení kontur nebo jak bych to nazval. Někde se to nazývá svatozář. Je to takový mlžný opar, který jsem docela často pozoroval u ST50ky. Tady nikdy. Ještě je tu jedna věc, které jsem si nevšimnul hned a to je skokové změny v jasu. Když nastoupí naějaká světlá scéna, která následuje po tmavé tak se jas skokově dorovná. Je to sice nepatrné, ale dá se to vysledovat celkem v pohodě. Černá nemá problém. Panasonic ST50 toto neměl nebo jsem si toho nevšimnul. Další a pro někoho asi důležitá zpráva je kvalitní antireflexní filtr, který je ještě kapku lepší než u ST50ky. Né že by se dalo na Tv dívat bez problému v silně prosluněné místnosti, ale je to snesitelnější. Teď uvedu vlastnost, která může být pro někoho dosti rozhodující při koupi a to především pro hráče. Je to retence, která se prakticky nevyskytuje a pokud přece tak po mnoha hodinovém hraní. U mne vyzkoušeno na synovi, kde i po 4h hraní hry , kde se neustále zobrazovaly Tickery ( Gothic) tak byla retence lehounka a jen zblízka viditelná a při dalším běžném sledování v krátké době zmizela. Tady Panasonic má mnohem větší problémy. U toho mi po hodině sledování pogramy Nat Geo Wild HD zůstal obtisk 2dny a to jsem celý den čistil obrázky, pruhem a ivideem, aby to zmizlo..Kde by Samsung mohl zabrat by byla větší jasnost obrazu, kde je Panasonic na tom lépe a dále bych přivítal funkci na zlepšení pohybu jako má Panasonic IFC. Vím, že u některých si tímto asi pohorším, ale já to dost využíval. Vždy jak jsem to vypnul tak se obraz občas cukal nebo jinak trhal a nebylo to úplně ok.Nevím jestli jsem na něco nezapomněl, ale kdyby ano tak se ptejte. Nemám žádné poznámky a tak to píšu z hlavy od pasu a může se stát, že nějakou vlastnost opomenu. Co se týče hluku zdroje , který je často u Samsungu problémem tak můj kus je absolutně tichý a rád to komukoliv předvedu, ale i ST50ky jsou v tomto bezproblémové. To modely 2011 už na tom byly podstatně hůře. 3D nebudu hodnotit, protože jsem u ST50ky neměl brýle a ty u Samsungu nejsou moc dobré. Mají dívný tvar, nekryjí zboku takže přes den absolutně nevyhovující a jak jsem četl tak Panasonic brýle při použití na Samsungu a a při srovnání s těmi |Samsug brýlemi jsou mnohem lepší..Asi tak

Takže , když to shrneme tak jsou to obě výborné Tv, kde si každý dle svých nároků a požadavků musí vybrat tu svou.Nezapomeňte, že tato snad malá recenze je pouze moje subjektivní hodnocení a někdo jiný to může vidět jinak.
5os (60)|4.10.2012 15:38
Takze si spokojny hned s prvym kusom od Samsungu? Videl by som to ako najvacsiu vyhodu. :) Ten mlzny opar na ST50, ako pises, ja sledujem iba pri 3D, a tam je to naozaj vidno. Zvysena retencia moze byt sposobena vyssim jasom, ktory tiez uvadzas, ale u mna sa vobec neprejavuje. Bzucanie ja osobne vnimam iba velmi zriedka, vlastne iba ak je biela cela obrazovka, co sa normalne nestava, iba ak si pustime internet a googlujeme, je to skoro cele biele. Mimochodom nebola kedysi moznost zmenit si na googli bielu za ciernu? Uz som to nikde nenasiel, ale keby to slo, tak by to bolo na plazme super.
Neviem ci na Samsung funguju 3D okuliare od Panaka, ale ak ano, tak by som ti ich rozhodne doporucoval. Tie od Sama, su ako pises bez bocneho krytia, co by az tak nevadilo, ale hlavny rozdiel vidim vo vnimani samotneho obrazu. Samsungove ho podavaju strasne tmavo, napriklad taky Underworld awakening sa s tymito okuliarmi neda pozerat vobec, lebo tam neni nic vidno, cele je to cierne. Panakove okuliare su svetle a stmavuju obraz iba minimalne.
Dik za minirecenziu, opat som trosku mudrejsi.

Este ma napadlo, pri 3D okuliaroch od Panaka su velkosti L, M a S, cize large, middle a small. Na tych M uvadzaju ze je to velkost pre deti, ale nenechajte sa nachytat, dietatu prepadnu skoro az cez ramena. Velkost S mi padne presne este aj na moje dioptricke okuliare.
hafush (169)|4.10.2012 15:51
Takže říkáš,že pokud má dospělí menší hlavu,tak stačí sebrat dítěti ty S ?
Pavell007 (790)|4.10.2012 15:55
Porovnával jsem ty brýle a ty Samsungy jsou na ****, 3D je o ničem, s těma orig Panasonicama to ukazuje hezky. Modely 2012 jsou záměnné, je už to ten blůtů standard.

[HL]mod: odstraněn vulgární obsah[/HL]
5os (60)|4.10.2012 16:00
[QUOTE=hafush;427372]Takže říkáš,že pokud má dospělí menší hlavu,tak stačí sebrat dítěti ty S ?[/QUOTE]

V kazdom pripade treba to vyskusat, ale pre dieta je rozhodne M obrovske a ako pisem, na moju hlavu, kde aj prilbu na bike mam jednu z najvacsich velkosti, sadnu este aj cez dioptricke okuliare tie s velkostou S. Mne by nevadili ani M-kove, ale kedze to nestoji par centov, tak som kupil 3x S a je to pre celu rodinu a sucasne to nebude velke ani pre synovych kamosov, keby ich bolo vela, mam este v zalohe aj tie od Sama. :)
Najprv som kupil velkost M, ale az pri rozbaleni a zisteni ze nefunguju (model pre TV z 2011) som zistil, ze to synovi nechce ani na usiach drzat, tak som si pozrel na nete tie pre rok 2012, maju uplne rovnaky rozmer a dokonca su aj o dost lacnejsie, a objednal som pokusne 1 x S, pri ktorom som uz ostal.
nunacek0 (947)|4.10.2012 17:03
Sice Samsung dodává v balení 3D brýle, které ovšem nestojí za nic a tím se sám poškozuje, protože uživatel je pak zklamán podáním 3D efektu. Nevím jestli vyrábí ještě nějaký model 3D brýlí, který je kvalitnější, ale to co jsem viděl je slabé a nedostatečné. Asi proto je dodává zdarma jako příslušenství..
Pavell007 (790)|4.10.2012 17:43
No jo, Samsungy stojí 500, Panasonic stojí cca 1500, ale zase jsou bytelnější, ten 3d efekt je fakt pěknej a jsou nabíjecí přes usb, což není špatný. Taky jsem se celou dobu kroutil je koupit, ale nelituju, dokonce oproti loňsku (cca 2500kč) zlevnily....
nunacek0 (947)|4.10.2012 17:56
No já uvažoval, že bych jedny Panasonic brýle k tomu Samovi pořídil a porovnal to zda je to takový rozdíl, který stojí za investici. Syn se rád kouká na 3D pohádky a jiné 3D dokumenty, třeba ty od Imaxu jsou opravdu již na úrovni. Jaký si kupoval model a velikost mohu li se zeptat.
Pavell007 (790)|4.10.2012 18:09
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

ale dají se sehnat výrazně levněji, já je kupoval myslím na mall
nunacek0 (947)|4.10.2012 18:24
dík a v Mallu je mají opravdu výrazně levnější..[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

ještě musím zjistit zda by fungovaly na Samovi
Pavell007 (790)|4.10.2012 18:42
budou.
nunacek0 (947)|4.10.2012 18:54
Víš to na 100% , a ještě ohledně velikosti ty Tve jsou M. Mají to nějak podle obvodu hlavy?
Pavell007 (790)|4.10.2012 19:00
na 100 procent vím jen, že umřu, ale co jsem četl, tak modely 2012 mají bluetooth standard-tzn mně na panákovi fungujou samsung brejle, mám je furt doma. Velikost M je na dospěláka akorát, spíš jsou větší a vejdou se ti pod to i dioptrický brejle....
nunacek0 (947)|4.10.2012 19:10
Asi by mělo podle toho standartu fachat a brýle nenosím a pro mě možná snad ta S verze .Uvidíme a zatím dík..
hakmar (401)|4.10.2012 21:15
Inak mám na predaj 3D okuliare PANASONIC TY-EW3D3LE 2ks, nepoužívané, resp. používané asi 3 hodiny, sú kompatibilné s mod. 2011, bližšie v PM.
nunacek0 (947)|4.10.2012 22:10
důvod?
hafush (169)|4.10.2012 22:40
Nunacku, ty jsou ti na nic. To jsou IR brýle pro staré modely.
nunacek0 (947)|4.10.2012 22:42
už jsem se díval
bavorak (1494)|5.10.2012 08:13
a su kompatibilne modely "D" ked fachaju na BT s tohorocnymi brilami Panasonic?
nodiggity (199)|5.10.2012 11:14
Musím říct, že mě docela udivuje to místní nadšení do 3D na domácích TV. Neberte mě ve zlém, 3D v kině OK, v IMAXu super, ale neumím si to moc představit v těch domácích podmínkách. Tak "malá" obrazovka přece nemůže dosáhnout kýženého efektu, pokud bych tedy neseděl s nosem nalepeným přímo na ní. Ale přiznám se, že jsem to zatím nezkoušel, jen z toho mám popsaný pocit, kdyžtak mě někdo uveďte na pravou míru s reálnými zkušenostmi :).
5os (60)|5.10.2012 11:51
Udivovalo to aj mna, az kym som to sam nevyskusal. Odvtedy ak ma film 3D verziu, tak 2D ani nepozeram.
Je to rovnake ako v kine, tam sedis sice pred velkym platnom, ale tak daleko od neho, ze doma je to pri 50 palcovej telke a 1,5-2,5 metra od nej uplne rovnake a viac pohodlne. Rozlisenie je tiez asi rovnake, neviem ako je to v IMAXe, ale ak sa nemylim, tak kina premietaju 2k, miestami 4k a "8k" mohli mat iba analogove kina, ak boli tocene na kvalitny film. Opravte ma, ak sa mylim.
Ja mam tieto okuliare:
http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=90851&category_id=5346&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1
lafore (73)|5.10.2012 12:40
V imaxe je 3d super, ale stale je to tam take rozmazane, doma je krasne ostre. Predtym som mal podobne predsudky...
Pavell007 (790)|5.10.2012 12:52
[QUOTE=nodiggity;427475]ale neumím si to moc představit [/QUOTE]

no právě :)

doporučená vzdálenost pro 3d u 50palcový tv je 1,9metru-to máš rámeček televize už na okraji zorného pole-respektive se schová za rámeček brýlí a dojem je jako v kině. Pokud bys koukal ze 4 metrů, tak je to samozřejmě o ničem. Ale velmi záleží na tom, jak to natočili.
Calebcz (138)|6.10.2012 10:49
Osobne jsem byl z 3D v IMAXu celkem zklaman. Pokud pominu neskutecne prervanej zvuk a i jeho podivne prostorove podani (efektove reproduktory jsou nahore a jakoby v protifazy) a budu se venovat jenom obrazu, tak v kine je 3D obraz rozmazany (hlavne pohybove) a ma hodne divne barvy. Po te co sem zvyknutej na urcity standard z obycejne Samsung plazmy me v IMAXu zklamalo i podani cerne a slaby kontrast. Prometheus bylo takove hnede rozmazane cosi ....

Naproti tomu aktivni 3D nema ani s jednim problem. Pohyb sice neni rozmazany, ale stoji za prd take - to je dane tim, ze 24fps je pro 3D malo - vsak uvidime u Hobbita v 48fps. I pres to, ze sem dost citlivej na blikani mi aktivni brejle absolutne nevadej, jedinou nevyhodou tedy je trosku tmavsi obraz.

Takze za me, do kina uz pouze na 2D filmy.
tragikomix (22)|6.10.2012 14:30
Zdravim,
potreboval bych poradit kde v menu od ST50 najit vypnuti funkce HDMI-SEC (The Panasonic TV automatically switches to "EC/HDMI1" (AV) mode when it senses a signal on either Scart or HDMI input ports and swiches back to TV when the signal disappears.) Tedy pokud to je vubec mozne.
Diky predem
vivid.sk (11472)|6.10.2012 15:10
HDMI-SEC nevypnes nikde.
Ale ak myslis VieraLink (alternativne meno pre HDMI-CEC), tak pohladaj v menu "VieraLink"
5os (60)|6.10.2012 20:03
Ked sme este pri tom 3D, tak by som sa opytal, ci to pozorujete aj vy, a cim to asi bude, ze ked pozeram 3D film a mam v zornom poli okuliarov napriklad okno, alebo iny zdroj slnecneho svetla, tak tento svetly bod, blika, a ked pozeram 3D, ktore je telkou prerobene z 2D obrazu, tak mi blika vsetko okrem telky, pokial nie je v miestnosti aspon trosku tma bez silnejsieho svetelneho zdroja.
Faka (19)|6.10.2012 20:19
zdar, dnes mně přišel model 50st50 a mám problém jaxvině.. naladil jsem všechny dvb-t kanály (asi 12) a po cca 5-ti minutách koukání (ct1, ct2 a pak přepnutí na novu..) se mně sekl obraz a není signál.. a od té doby jsem už nic nenaladil na 3 různých (a jinde funkčních) anténách - ani ťuk 8( ... nevíte čím to?
nunacek0 (947)|6.10.2012 20:44
Zkus odpojit od zásuvky, hodit tovární nastavení a pak znovu naladit. Jinak asi pak servis nebo výměna..v jakém stavu je anténa a rozvody?
Faka (19)|6.10.2012 21:03
díky, dal jsem to do továrny, odpojil, vybral cz menu ale Francii jako zemi (dle googlu Dánsko nebo Francii) a už je to ok.. prej v různejch zemích to zvládá různé kombinace t a c norem a Da + Fr toho zvládá nejvíc nebo co.. prej častý fail u Panáků :) ... jinak obrazový masaker na blů-ray z cca 2m vzdálenosti :)
nunacek0 (947)|6.10.2012 21:24
No vidíš. Jó obraz to má výborný..
tragikomix (22)|7.10.2012 10:10
No mam zhruba nasledujici problem:
Poridil jsem si RaspberryPi a nainstaloval tam linux s XBMC. Vsechno slape skvele az na nasledujici problem s automatickym prepojovanim na HDMI vystup. Priklad: Pritelkyna doma a kouka na TV, ja z prace si hraju s Raspberry pres SSH a dam reboot. Za chvili mi pritelkyne vola ze ma na obrazovace jakousi "malinu" a nejede ji TV. :-)
Takze mi jde o to, jak vypnout tady ten automatickej switch na HDMI pokud tam prijde signal. Nejaka rada?
lafore (73)|7.10.2012 11:10
Na vt50 sa to nastavuje kdesi v nastaveniach. Nie som doma, takze ti neviem povedat kde presne, ale urcite to tam je.
GOTT (38)|7.10.2012 16:14
radost...ST50 ve 165cm se dostala na 52tisic.......pockam do prichodu 2013 rocniku....to se dostane na 45-47tisic(??)min uz asi ne...pak sem zvedavy za kolik bude rocnik 2013 ,cena bude zacinat asi stejne 65t
ale mam hruzu z ty kvality obrazu,blikani..kdyz to tady tak ctu,abych to nemusel posilat furt do servisu nebo menit

- - - - doplněno - - - -

radost...ST50 ve 165cm se dostala na 52tisic.......pockam do prichodu 2013 rocniku....to se dostane na 45-47tisic(??)min uz asi ne...pak sem zvedavy za kolik bude rocnik 2013 ,cena bude zacinat asi stejne 65t
ale mam hruzu z ty kvality obrazu,blikani..kdyz to tady tak ctu,abych to nemusel posilat furt do servisu nebo menit
5os (60)|9.10.2012 23:54
Dnes mi dorazil miniPC MK802 II a ak by to niekoho zaujimalo, tak ST50ka ho nedokaze cez USB napajat. Bud pada PC, alebo telka vypise, ze USB je pretazene a treba ju restartnut. Takze ak ma niekto zaujem pripojit k ST50ke Rikomagic MK802II, tak jedine z ineho USB zdroja, resp. cez USB pre HDD, ale to som radsej neskusal, kedze tam su ine ampere a mam tam napojeny HDD. Inak telka sa takto stala naozaj smart.
Pavell007 (790)|10.10.2012 11:56
jiné ampéry nevadí, naopak, jen z toho usb1 můžeš napájet disky apod, protože má posílené napájení, je schopno dodat až 1A, ostatní usb umí dodat jen 0,5A.
Plutotype (717)|10.10.2012 17:31
[QUOTE=GOTT;427786]radost...ST50 ve 165cm se dostala na 52tisic.......pockam do prichodu 2013 rocniku....to se dostane na 45-47tisic(??)min uz asi ne...pak sem zvedavy za kolik bude rocnik 2013 ,cena bude zacinat asi stejne 65t
ale mam hruzu z ty kvality obrazu,blikani..kdyz to tady tak ctu,abych to nemusel posilat furt do servisu nebo menit

- - - - doplněno - - - -

radost...ST50 ve 165cm se dostala na 52tisic.......pockam do prichodu 2013 rocniku....to se dostane na 45-47tisic(??)min uz asi ne...pak sem zvedavy za kolik bude rocnik 2013 ,cena bude zacinat asi stejne 65t
ale mam hruzu z ty kvality obrazu,blikani..kdyz to tady tak ctu,abych to nemusel posilat furt do servisu nebo menit[/QUOTE]

Rok 2013 smeruje v TV businsse k vyssim cenam, stačí sa pozrieť na vývoj stratovosti u všetkých výrobcov. Veľke uhlopriečky budú dominovať. Dúfam, že Panasonic vymaže false contouring chyby na svojich radách a uvedie 80-90inch plazmu za 5000eur s 4k upscalingom. (-:
vivid.sk (11472)|10.10.2012 17:34
[QUOTE=Plutotype;428075]s 4k upscalingom. (-: [/QUOTE]

Ja uz cakam, kedy pride nativne 4K. Vyrobcovia uz dlho nic nevymysleli, treba vyssie rozlisenie, aby sa mohol opat cely kolotoc obmien spustit nanovo (vratane novych stadardov).
quicksilverCZ (27)|10.10.2012 18:10
Chtel by jsem se optat pojede tohle jeste vubec na ET5E ???

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
5os (60)|11.10.2012 00:52
4K rozlisenie ti je nanic. Nie su na to kamery. Nie je take jednoduche urobit dobru digitalnu kameru s velkym rozlisenim. Taky analog s tym problem nema, ale digital , to je ina muzika, napriklad 8K kamery su na svete tusim iba 3.

[QUOTE=Pavell007;428053]jiné ampéry nevadí, naopak, jen z toho usb1 můžeš napájet disky apod, protože má posílené napájení, je schopno dodat až 1A, ostatní usb umí dodat jen 0,5A.[/QUOTE]

Ano vyskusane, na USB pre HDD to ide bez problemov. Kam potom ale zapojim HDD? A preco 0,5A na Panasonicu nestaci a 0,5A z ineho zdroja ano?
Pavell007 (790)|11.10.2012 12:02
[QUOTE=5os;428099]A preco 0,5A na Panasonicu nestaci a 0,5A z ineho zdroja ano? [/QUOTE]

Tak to je otázka asi spíš na Panasonic, ale spousta lidí, co na jiných různých zařízeních provozovali usb disky z těch slabších usb, tak řešili, že s delším kabelem to nefungovalo apod, takže ono to je asi na hraně, pokud si někdo shodou okolností koupí disk, který má zrovna tu energetickou náročnost (a hlavně při startu) menší, tak to může fungovat, nějakej žrout pak už to nedává. Panasonic to má možná udělaný tak, že když to je na tom limitu, tak to prostě odpojí a napíše hlášku, že teda nee a nepokouší se to provozovat-možná ochrana před nekorektní funkčností pak během provozu, aby se to třeba nesekalo při nahrávání apod...
Prodávají se usb rozdvojky, kdy disk strčíš do televize přes 2 usb vstupy, je to zapojený paralelně, čili dostaneš při stejném napájecím napětí vyšší proudovou zatížitelnost-kdo má na tv víc usb, než potřebuje, může to zkusit takto.
GOTT (38)|11.10.2012 16:45
[QUOTE=Plutotype;428075]Rok 2013 smeruje v TV businsse k vyssim cenam, stačí sa pozrieť na vývoj stratovosti u všetkých výrobcov. Veľke uhlopriečky budú dominovať. Dúfam, že Panasonic vymaže false contouring chyby na svojich radách a uvedie 80-90inch plazmu za 5000eur s 4k upscalingom. (-:[/QUOTE]

:) to uz zustane u 165cm max... ve 4K sice hezke ale to by zralo jednou tolik,k tomu tak velke plasmy to by normalni zakaznici nekupovali,spotreba 2 kilowatty :)
Tesim se na tu ST50 165cm...akorat mam obavy o kvalitu obrazovky ...anebo pak tady mame jeste HMZ T1 Sony :) ... jako dobrou nahradu
vivid.sk (11472)|11.10.2012 17:14
[QUOTE=5os;428099]Nie su na to kamery.[/QUOTE]
Pokial viem, cely A-ckovy filmovy svet toci stale na film. A film nemas problem odscanovat aj v 4K alebo 8K. To, ze tam uz prichadza narad overkill (vysoke rozlisenie neznamena automaticky viac detailov v obraze), to uz je druha vec.

Ta poznamka bola skor "recnicka", t.j. naozaj by som bol velmi nerad, keby sa toho niekto naozaj chytil. Urcite vsak pride raz doba, kedy sa to stane.
tdlmarek (1566)|11.10.2012 17:48
Se slovem "celý" bych byl opatrný, digitální kamery jsou čím dál častější: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_shot_in_digital

Ale je pravda, že analogu bude asi pořád drtivá většina.
vivid.sk (11472)|11.10.2012 17:56
[QUOTE=tdlmarek;428144]digitální kamery jsou čím dál častější[/QUOTE]
Ano, mnohokrat ale len ako doplnkova kamera (vid notes).

Na to som ale primarne nenarazal, skor na to, ze vysledok sa ajtak vzdy scanuje do nejakeho Hi-res formatu a robi sa nad nim digitalny postprocessing (a to v kazdom pripade). Cize ten master v tomto rozliseni existuje. Takze poznamku ze 4k rozlisenie je nanic mozme tymto oznacit ako bezpredmetnu.