Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

watt (68)|13.10.2012 20:57
viete niekto porovnat ST50 vs VT30. mam VT30 ale uhlopriecku 50 a chcel by som nieco vacsie tak rozmyslam nad ST50. poradte ci ST 50 dosahuje uroven VT30. myslim farby, uroven ciernej a 3D. spotrebu neriesim .dakujem za nazor
hafush (169)|13.10.2012 21:30
V odborném tisku bylo zmiňováno,že ST50 je lepší než VT30.
atomik (2)|14.10.2012 11:13
hle a co UT50 ve srovnani s ST50? Vyplati se jit do ST? Me prijdou dost podobne, az na par detailu a ST je o 6k drazsi. Nikde jsem srovnani nenasel a vedle sebe jsem je nevidel.
eldorado09 (1441)|14.10.2012 11:41
ST50 má lepší obraz (NeoPDP), najmä cez deň kvôli antireflex. filtru, večer v tme je rozdiel podľa mňa minimálny.
ace960 (394)|14.10.2012 12:10
Suhlasim, z materialov co som si pozeral by to takto malo byt. Zvazoval som ST50 vs UT50 ale kedze deti pozeraju TV prevazne rano, kedy na TV svieti z boku slnko tak som zobral ST50.
atomik (2)|14.10.2012 12:21
ja prave nekde cetl, ze ta ST50 ma ten antireflexni panel jen pro spojeny staty, ze pro evropsky trh ho nema... byla to naka chorvatska recenze myslim. Ted mam lcd s lesklym panelem a obcas musim zatahnout zaluzky...
jarino1978 (8045)|14.10.2012 12:33
[QUOTE=watt;428362]poradte ci ST 50 dosahuje uroven VT30. [/QUOTE]
minimálne ju prekračuje...
nunacek0 (947)|14.10.2012 17:44
[QUOTE=atomik;428419]ja prave nekde cetl, ze ta ST50 ma ten antireflexni panel jen pro spojeny staty, ze pro evropsky trh ho nema... byla to naka chorvatska recenze myslim. Ted mam lcd s lesklym panelem a obcas musim zatahnout zaluzky...[/QUOTE]

Filtr samozřejmě má, ale pokud zasvítí na panel tak se žaluziím nevyhneš...Tady žádný filtr nepomůže..
5os (60)|16.10.2012 16:00
Filter to samozrejme ma. Inak by okrem ineho nebol obraz pri pohlade zhora tmavsi. Funguje perfektne, a samozrejme, kedze obraz sa nevytvara odrazom dopadnuteho svetla, ako pri pohlade z okna, ale priamo vyzarovenim svetla, tak aj v tomto pripade plati vyssia berie. Cize Slnko, ako silnejsi zdroj svetla, tak ako pri vsetkych telkach, vyhrava.
Mam este niekde v sufliku PDA od HP, a ten mal taky displej, ze na priamom slnku bol daleko lepsi ako v tieni. Stacilo ho spravne natocit a obraz bol na priamom inenzivnom svetle uzasny. Asi to malo pod priesvitnym displejom nejaku odrazovu vrstvu, a tak vyuzival priame svetlo na podsvietenie.

http://www.engadget.com/2005/02/03/hps-hw6500-size-details-more-pics/
Faka (19)|18.10.2012 11:00
čau, jak to je u Panáků s podporou USB zařízení? mají nějakou omezenou velikost nebo tak něco? chtěl bych totiž koupit 3TB WD my book a bojim aby TV neviděla max třeba jen 1TB a nebo aby ho vůbec rozpoznala.. má někdo u Viery nějakej obří HDD?
Karel286 (73)|18.10.2012 12:51
Specifikace viz návody na: panasonic.cz
Kapitola v návodech: „Zařízení pro pořízení záznamu nebo přehrávání.“
Cituji: „Kapacita USB HDD, která byla testována ......je160 GB až 3TB.

Osobně používám HDD 2TB Samsung Story Station.
Faka (19)|18.10.2012 13:07
díky :)
qay (105)|19.10.2012 22:58
Zdravím,přemýšlím o koupi.Zajímala by mně kvalita filmu v divx - avi. Je to koukatelný ?
Teď mám 100hz Panasonic a tady to je v pohodě.Dík Sláva
5os (60)|19.10.2012 23:10
Cokolvek na tom pustis, tak bude krajsie ako na akejkolvek inej telke, ale ak chces pozerat divx, tak si radsej kup 4" mobil z Ciny a pozeraj to na nom. :)
daiterr (15)|20.10.2012 06:13
No.. Taky odpověď..
daiterr (15)|20.10.2012 06:59
Takže - může někdo zodpovědně a fundovaně zodpovědět tyto dotazy, PROSÍM..:

1. Jak moc je 42ST50 náchylná na vypalování obrazu, když se budou přepínat statické obrazy a videa zhruba po 1-3 hodinách? (win, dvd, blue-ray, tv vysílání s logem... atd. atd.) Zahrnuje to samozřejmě i "pruhy".

2. Je tu dost informací o tzv. zahořování. Je to opravdu nutné? Nebo stačí prvních 100 hodin jet v Cinema modu s full obrazem a pouštět hlavně videa bez loga? Jak je to s tím "pomocným" posunem o jeden pixel, kde se to zapne a hlavně - je to vůbec účinné? Psali jste tu někde o pruzích a že se dá nastavit šedá barva.. Kde se to dá nastavit? Pomáhá to vůbec?

3. Jak je to s připojením na PC? Pokud mám HDMI z graf. karty, jak se to vlastně nastavuje? Dá se nastavit "zrcadlení" monitoru i s tím jeho rozlišením? (1280 x 1024) a jak by to vypadalo na té plazmě? (jistě se dá nastavit jako druhý monitor rozlišení FullHD, ale u nějakých těch blbinek by karta asi nestíhala..) Co vše se musí u této plazmy nastavit a kde, aby byl obraz plynulý a stíhal + aby byla plynulá odezva? Jak to dopadne, když pojede statická obrazovka "oken" nechtěně až do rána? (třebas se nezapne spořič a podobně) Pomáhají vůbec ty ochranné "pixelové" posuny? Když mám monitor "4:3" (klasické staré Eizo), jak dopadne zrcadlení obrazu na plazmě? Pruhy po stranách by nevadily, pokud se dají nějak zapnout tak, aby se nevypalovaly. Jde mi o to, aby obraz z PC nebyl zkreslený. Také jsem někde zaznamenal stížnosti, že se někde musí vypnou "VSYNC", aby se obraz neprasil a bylo to 1:1. Jak je to u této plazmy?

4. Teď se zeptám jako kolega nade mnou - Jak na tom vypadají klasické DivXy? (Budu rád, když na toto odpoví hlavně rozumný uživatel ze zkušenostma. Odpovědi typu: "si to pouštěj na mobilu.." nepovažuji za rozumnou odpověď hodnou tohoto fóra..) Je lepší je pouštět raději z PC při nastaveném vyšším rozlišení a se "zrcadlením" na plazmu? Jasně, že 680 x 420 bude vždycky mázlé, ale jaký by byl nejlepší postup? Na zahraničních fórech psali něco o "upscalingu" přes konzole, nebo krabičky..

5. Jak je to s orig. DVD? Jak na tom vypadají?

6: Ještě k různým formátům obrazu - tato TV si automaticky nastaví pruhy podle potřeby a podle toho, v jakém je film formátu? A nebo se to musí někde speciálně nastavovat? V menu v prodejně jsem to totiž nikde nezahlédl.. Jak je to ze zoomem? Dá se např. obraz z domácí kamery natahovat do šířky, nebo výšky podle potřeby? A nebo je lepší pustit to přes PC a zoomovat třebas v DLC přehrávači?

7. Co herní konzole? Jak na takové plazmě vypadají? Vylepšuje tato TV trochu i "zubaté" hrany?

8. Jak je to vlastně s tou (ne)homogenitou obrazu? Vyskytuje se ten světlý pruh vpravo často? Je to moc rušivé?

9. Může někdo srovnat typ ST50 a GT50? V čem je GT za tu cenu lepší? (kromě toho, že má horší input lag - 24 ms..)

Tuto TV si vybírám hlavně pro slušné podání barev a také pro velice dobrý input lag. Pozorovací vzdálenost by byla tak 150-200 cm. Televizní vysílání skoro vůbec nepreferuji, chci na ní pouštět DivXy (rozlišení průměr tak 680/420 a podobně), orig. DVD, no a také Blue-Ray filmy, které už se tím pádem snad konečně hodí sem tam i kupovat. Dále chci tuto TV využít občas pro XBOX a také pro PC. K tomu PC - nehodlám ji nějak extra využít jako monitor, i když lákavé by to jistě bylo, ale spíše jde o pouštění filmů. A na filmy jako takové bych si stejně rád pořídil "krabičku", protože TV všeobecně zatím moc přehrávání různých formátů nezvládají.

Myslím, že tyhle dotazy má hodně nových potenciálních uživatelů a možná by snad stálo za to udělat i nějaký přehledný seznam dotazů a odpovědí, protože by to fakt pomohlo. Z tohoto obsáhlého fóra jsem se dozvěděl zatím vždy jen útržky z dané problematiky. Třebas to, že - "tomu se to vypaluje a tomu zase ne", nebo že "zahořovat se musí.." a hned na to. "ne, zahořovat je zbytečné.." Takže chybí nějaký ucelený výtah z toho všeho a já to dal do těch otázek výše popsaných.

Předem děkuji za rozumné odpovědi.
5os (60)|20.10.2012 08:16
Zaujimave ze si si nevsimol odpoved, ale iba usmevny dodatok, takze este raz cokolvek na tom pustis, tak bude krajsie ako na akejkolvek inej telke, bez nadsazky, nikdy som tak dobre obrazky nevidel nikde inde, dokonca ani 240x240 tam nevyzera zle.
daiterr (15)|20.10.2012 08:54
[QUOTE=5os;428990]Zaujimave ze si si nevsimol odpoved, ale iba usmevny dodatok, takze este raz cokolvek na tom pustis, tak bude krajsie ako na akejkolvek inej telke, bez nadsazky, nikdy som tak dobre obrazky nevidel nikde inde, dokonca ani 240x240 tam nevyzera zle.[/QUOTE]

Takže z toho 1,5 m běžný DivX může být ok? Něco jako lepší starý obraz na CRT? To by bylo super a jednu odpověď bychom měli. Snad odpoví někdo i na další dotazy. Díky moc zatím.
geronimoh (2327)|20.10.2012 11:01
[QUOTE=daiterr;428989]

1. Jak moc je 42ST50 náchylná na vypalování obrazu, když se budou přepínat statické obrazy a videa zhruba po 1-3 hodinách? (win, dvd, blue-ray, tv vysílání s logem... atd. atd.) Zahrnuje to samozřejmě i "pruhy".
[/QUOTE]

Pokud budeš 3 hodiny zobrazovat statický obraz (fotku) tak to pro plazmu samozřejmě není dobré, alenejspíš zareaguje ochrana TV a spustí se spořič. Při pouštění videí se bát nemusíš, pokud nebudeš sledovat neustále jen videa s pruhy na stejném místě, nebo ČT24 s lištou apod. Loga TV stanic se bát nemusíš, o ta se postará Pixel Orbiter

[QUOTE=daiterr;428989]
2. Je tu dost informací o tzv. zahořování. Je to opravdu nutné? Nebo stačí prvních 100 hodin jet v Cinema modu s full obrazem a pouštět hlavně videa bez loga? Jak je to s tím "pomocným" posunem o jeden pixel, kde se to zapne a hlavně - je to vůbec účinné? Psali jste tu někde o pruzích a že se dá nastavit šedá barva.. Kde se to dá nastavit? Pomáhá to vůbec?
[/QUOTE]

Nový plazmový televizor zahořovat nemusíš, ale prvních 200 hodin provozu je náchylnější na vypálení statického obrazu, takže je lepší se vyvarovat delším statickým obrazům typu černé pruhy, lišta u ČT24 apod. Pak také prvních 200 hodin nenstavovat vysoký jas a kontrast.

[QUOTE=daiterr;428989]
3. Jak je to s připojením na PC? Pokud mám HDMI z graf. karty, jak se to vlastně nastavuje? Dá se nastavit "zrcadlení" monitoru i s tím jeho rozlišením? (1280 x 1024) a jak by to vypadalo na té plazmě? (jistě se dá nastavit jako druhý monitor rozlišení FullHD, ale u nějakých těch blbinek by karta asi nestíhala..) Co vše se musí u této plazmy nastavit a kde, aby byl obraz plynulý a stíhal + aby byla plynulá odezva? Jak to dopadne, když pojede statická obrazovka "oken" nechtěně až do rána? (třebas se nezapne spořič a podobně) Pomáhají vůbec ty ochranné "pixelové" posuny? Když mám monitor "4:3" (klasické staré Eizo), jak dopadne zrcadlení obrazu na plazmě? Pruhy po stranách by nevadily, pokud se dají nějak zapnout tak, aby se nevypalovaly. Jde mi o to, aby obraz z PC nebyl zkreslený. Také jsem někde zaznamenal stížnosti, že se někde musí vypnou "VSYNC", aby se obraz neprasil a bylo to 1:1. Jak je to u této plazmy?
[/QUOTE]

S připojením k PC není žádný problém, ovšem jako hlavní monitor je plazmový televizor nevhodný, ale je skvělý jako sekundární monitor pro sledování videí a fotek (ne jako fotorámeček)
Pixelový posun zabrání vypalování např.loga TV stanice, ale černé pruhy po stranách nemá kam posunout
Ideální je na plazmě nastavit FULL HD rozlišení 1920x1080p 60Hz

[QUOTE=daiterr;428989]
4. Teď se zeptám jako kolega nade mnou - Jak na tom vypadají klasické DivXy? (Budu rád, když na toto odpoví hlavně rozumný uživatel ze zkušenostma. Odpovědi typu: "si to pouštěj na mobilu.." nepovažuji za rozumnou odpověď hodnou tohoto fóra..) Je lepší je pouštět raději z PC při nastaveném vyšším rozlišení a se "zrcadlením" na plazmu? Jasně, že 680 x 420 bude vždycky mázlé, ale jaký by byl nejlepší postup? Na zahraničních fórech psali něco o "upscalingu" přes konzole, nebo krabičky..[/QUOTE]

DivX videa na ničem nevypadají líp. než na plazmě


[QUOTE=daiterr;428989]
5. Jak je to s orig. DVD? Jak na tom vypadají?[/QUOTE]

Velmi dobře, pokud budeš přehrávat kvalitně udělaný DVD disk na DVD přehrávači s HDMI, nebo na BluRay přehrávači, tak můžeš návštěvy nechat hádat, jestli je to HD, nebo SD ....

[QUOTE=daiterr;428989]
6: Ještě k různým formátům obrazu - tato TV si automaticky nastaví pruhy podle potřeby a podle toho, v jakém je film formátu? A nebo se to musí někde speciálně nastavovat? V menu v prodejně jsem to totiž nikde nezahlédl.. Jak je to ze zoomem? Dá se např. obraz z domácí kamery natahovat do šířky, nebo výšky podle potřeby? A nebo je lepší pustit to přes PC a zoomovat třebas v DLC přehrávači?[/QUOTE]

Má automatické i ruční přepínání formátů i ZOOM

[QUOTE=daiterr;428989]
7. Co herní konzole? Jak na takové plazmě vypadají? Vylepšuje tato TV trochu i "zubaté" hrany?[/QUOTE]

nevím

[QUOTE=daiterr;428989]
8. Jak je to vlastně s tou (ne)homogenitou obrazu? Vyskytuje se ten světlý pruh vpravo často? Je to moc rušivé?[/QUOTE]

?

[QUOTE=daiterr;428989]
9. Může někdo srovnat typ ST50 a GT50? V čem je GT za tu cenu lepší? (kromě toho, že má horší input lag - 24 ms..)[/QUOTE]

nechám na jiných

[QUOTE=daiterr;428989]
Tuto TV si vybírám hlavně pro slušné podání barev a také pro velice dobrý input lag. Pozorovací vzdálenost by byla tak 150-200 cm. Televizní vysílání skoro vůbec nepreferuji, chci na ní pouštět DivXy (rozlišení průměr tak 680/420 a podobně), orig. DVD, no a také Blue-Ray filmy, které už se tím pádem snad konečně hodí sem tam i kupovat. Dále chci tuto TV využít občas pro XBOX a také pro PC. K tomu PC - nehodlám ji nějak extra využít jako monitor, i když lákavé by to jistě bylo, ale spíše jde o pouštění filmů. A na filmy jako takové bych si stejně rád pořídil "krabičku", protože TV všeobecně zatím moc přehrávání různých formátů nezvládají.

Myslím, že tyhle dotazy má hodně nových potenciálních uživatelů a možná by snad stálo za to udělat i nějaký přehledný seznam dotazů a odpovědí, protože by to fakt pomohlo. Z tohoto obsáhlého fóra jsem se dozvěděl zatím vždy jen útržky z dané problematiky. Třebas to, že - "tomu se to vypaluje a tomu zase ne", nebo že "zahořovat se musí.." a hned na to. "ne, zahořovat je zbytečné.." Takže chybí nějaký ucelený výtah z toho všeho a já to dal do těch otázek výše popsaných.

Předem děkuji za rozumné odpovědi.[/QUOTE]

Vše o plazmách už tu bylo mnohokrát popsáno, jen pohledat ....
Pokud budeš mít plazmu připojenou k PC, tak nemusíš řešit, jestli TV přehraje nějaké soubory nebo ne, PC to přehraje všechno ....
Nehraji hry, takže nemůžu posoudit vhodnost Plazmy na hry, ale já bych si ji na hry nepořídil ( tipuji že detaily budou na plazmě lepší, ale riziko vypálení statického obrazu bude vysoké)
vivid.sk (11472)|20.10.2012 11:22
Myslim, ze s divixmi (obzvlast tymi s nizkym bitratom na 1CD) rychlo skoncis, ak si vedla toho pustis Bluray. Obzvlast, ak na to budes pozerat z 1.5 metra. Pochopis to sam, ze tvoja zbierka sa kupou noveho TV stane zbytocnou.

[QUOTE=daiterr;428991]Něco jako lepší starý obraz na CRT? To by bylo super a jednu odpověď bychom měli.[/QUOTE]
Urcite nie. Na nicom nevyzera zly obraz tak dobre, ako na CRT. Treba si uvedomit aj to, ze nova TV bude niekolkonasobne vacsia. Logicky to teda nemoze vyzerat lepsie.


[QUOTE=geronimoh;428995]Ideální je na plazmě nastavit FULL HD rozlišení 1920x1080p 60Hz[/QUOTE]

No neviem, ci je to idealne (mozno z hladiska obmedzenia blikania?). Puldown 2:3 nevadi ?
geronimoh (2327)|20.10.2012 12:06
[QUOTE=vivid.sk;428996].....

No neviem, ci je to idealne (mozno z hladiska obmedzenia blikania?). Puldown 2:3 nevadi ?[/QUOTE]

Asi nevadí, protože jsem ho dosud nemusel řešit .... Jaké rozlišení by jsi doporučil ty ?

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=daiterr;428991]Takže z toho 1,5 m běžný DivX může být ok? Něco jako lepší starý obraz na CRT? To by bylo super a jednu odpověď bychom měli. Snad odpoví někdo i na další dotazy. Díky moc zatím.[/QUOTE]

Měl jsem dobrý CRT televizor Nokia 29", ale obraz na FULL HD televizoru PDP i LCD mi přijde lepší, než na tom CRT (kupovaný v roce 1997, mají ho dodnes rodiče, evidentně se do nich tehdy ještě nedávaly "kurvítka" :-D )
vivid.sk (11472)|20.10.2012 12:22
[QUOTE=geronimoh;429004]aké rozlišení by jsi doporučil ty ?[/QUOTE]
Na mojom TV idem 24Hz, pri 60Hz je tam vidno pulldown. Viaceri majitelia PDP sa vsak stazovali, ze pri 24Hz (uz) vidia neprijemne blikanie.
geronimoh (2327)|20.10.2012 13:11
[QUOTE=vivid.sk;429006]Na mojom TV idem 24Hz, pri 60Hz je tam vidno pulldown. Viaceri majitelia PDP sa vsak stazovali, ze pri 24Hz (uz) vidia neprijemne blikanie.[/QUOTE]

záleží i jak má kdo nastavené softwarové přehrávače a dekodéry ....
daiterr (15)|20.10.2012 13:33
Geronimoh, díky moc za odpovědi. K té "nehomogenitě" - někdo si tu stěžoval, že na pavé straně vidí světlejší pruh trochu do růžova, nebo to zelena - tak to jsem tím myslel, jestli je to častý jev. Dal by se, prosím, nafotit, jak vypadá takový průměrný divx na plazmě z toho 1,5 metru? Jinak kromě vypalování ta plazma je za tu cenu bezkonkurenční. Zatím jsem neviděl rozumné LCD s kvalitním obrazem a dobrým "input lagem", dokonce ani na zahraničních fórech. Všechno se tam pohybovalo nad 30ms. Dokonce ani Panasonic 42gt50 neměl tak dobrý input lag, jako st-čko (24 ms GT/ 16 ms ST)
5os (60)|20.10.2012 13:36
[QUOTE=geronimoh;428995]Má automatické i ruční přepínání formátů i ZOOM[/QUOTE]
To automaticke prepinanie formatov spociva iba v tom, ze ak nie je format prijimaneho obrazu 16:9, tak obraz zdeformuje natiahnutim ho na cierne pasy na bokoch, alebo hore,dole. Ak je obraz prijimany v 16:9, tak ho necha tak, aj ked tam tie pasy naboku, alebo hore a dole ma.
Co mi tam chyba, je inteligentne rusenie ciernych pasov nie deformovanim obrazu, ale zvacsovanim, tak aby bolo vidno cely obraz a nie aby bolo z neho odrezane zhora, zdola, sprava, zlava.
Cize ak je obraz prijimany vo formate 4:3 a ma pasy iba zboku, tak aby ho nechal tak a ak je obraz prijimany v 4:3 a je to sirokouhly film, cize bude mat pasy na bokoch a hore aj dole, tak aby ho zvacsil, nie deformoval, a aby ho bolo vidno cely, aj ked mozno niekde, teda bud na bokoch, alebo hore a dole este cierny pas ostane. Zvacsovanie ma, ale rucne a aj to iba v 3 urovniach, nie ako je to na inych telkach, ze si mozem obraz zvacsit v podstate ako chcem.
Preto mam nastaveny format na 4:3 a teda sirokouhle vysielanie je sirokouhle a 4:3 je 4:3 s pasmi na bokoch, a ak nahodou nejaka stanica vysielasirokouhly film vo formate 4:3, tak si ho zvacsim rucne prvourovnovym zvacsnim, alebo pustim automatiku. Keby som mal stale automatiku, tak kazdy prijimany obraz v 4:3 je deformovany. Nastavenim formatu na 4:3 mam pokoj a iba raz za cas to musim zmenit na automatiku. Vlastne iba detske programy vysielaju sirokouhle rozpravky v 4:3 formate, takze iba tam.
geronimoh (2327)|20.10.2012 13:50
5os :

já mám trvale nastaveno 16:9 a jak je rok dlouhý, tak na to téměř nemusím sáhnout :-)
geronimoh (2327)|20.10.2012 13:57
[QUOTE=daiterr;429019]Geronimoh, díky moc za odpovědi. K té "nehomogenitě" - někdo si tu stěžoval, že na pavé straně vidí světlejší pruh trochu do růžova, nebo to zelena - tak to jsem tím myslel, jestli je to častý jev. Dal by se, prosím, nafotit, jak vypadá takový průměrný divx na plazmě z toho 1,5 metru? Jinak kromě vypalování ta plazma je za tu cenu bezkonkurenční. Zatím jsem neviděl rozumné LCD s kvalitním obrazem a dobrým "input lagem", dokonce ani na zahraničních fórech. Všechno se tam pohybovalo nad 30ms. Dokonce ani Panasonic 42gt50 neměl tak dobrý input lag, jako st-čko (24 ms GT/ 16 ms ST)[/QUOTE]

Aha, tak o tom jsem nečetl. Plazmy od Panasonic ovšem trpí na zelený nádech, který je vidět při černobílém obrazu a liší se to kus od kusu. Holt žádná technologie zatím není dokonalá a každá má svá pro a proti. Mám vybité akumulátory, takže je napřed musím hodit na nabíječku, abych mohl fotit, třeba bude někdo rychlejší. Fotka ale nebude nejlepší test. Záleží na fotoaparátu a taky co kdo vybere za video. Lepší by asi bylo pustit si něco v obchodě přímo na vystaveném televizoru a uvidíš, jestli je obraz rozmazaný atd.
Pavell007 (790)|20.10.2012 14:31
Na zelený nádech letošní čili 50 modely netrpí, to se jim podařilo odstranit.
geronimoh (2327)|20.10.2012 15:04
[QUOTE=Pavell007;429032]Na zelený nádech letošní čili 50 modely netrpí, to se jim podařilo odstranit.[/QUOTE]

Tak to je dost, že to vyřešili, loni tvrdili že je to novým typem fosforu ....
qay (105)|20.10.2012 15:12
Prosím o odpověď 42ST50

1/Jak je to s výstupem zvuku ,jde připojit bedny 5.1 ? např. http://www.logitech.com/cs-cz/speakers-audio/home-pc-speakers/x-530

2/Jaké video soubory jdou přehrát z usb ? Divx,Matroska atd

3/Jak zjistím,jestli už nemá najaté nějaké hodiny ? Někde už to tady bylo



Děkuji Sláva
KamilZ (10277)|20.10.2012 15:28
1) jen zbastleně přes sluchátka, případně možná přes AV. Jediný rozumně použitelný způsob je pouze optika nebo HDMI ARC, což ty chrchláky nemají, musel by jsi mít alespoň něco takového: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo zainvestovat do převodníku, což se moc nevyplatí
2) vzhledem k tomu, že třeba Matroshka je jen kontejner, tak se nedá odpovědět. Základní specifikaci budeš mít v návodu, tak si ho stáhni.
3) jestli to bude i na 50 netuším: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23281-Panasonic-TX-P42G20E-TX-P46G20E-TX-P50G20E-TX-P54G20E?p=286192#post286192 (ale když to tady bylo, tak snad hledej přes google s omezením na doménu....)
vivid.sk (11472)|20.10.2012 15:34
[QUOTE=geronimoh;428995]Ideální je na plazmě nastavit FULL HD rozlišení 1920x1080p 60Hz[/QUOTE]
[QUOTE=geronimoh;429026]já mám trvale nastaveno 16:9[/QUOTE]
uz zacinam rozumiet, preco ti nevadi posielat 24p film pri refreshi 60Hz .... ach jo.
geronimoh (2327)|20.10.2012 15:37
[QUOTE=vivid.sk;429047]uz zacinam rozumiet, preco ti nevadi posielat 24p film pri refreshi 60Hz .... ach jo.[/QUOTE]

to by mě zajímalo, k čemu jsi dospěl ?
daiterr (15)|20.10.2012 15:53
Takže - před chvilkou jsem byl v elektru s "flashkou", kde jsem měl ty nejmenší divxy (480 x 320) a výsledky jsou takovéto:

Panasonic 42UT50 (FullHD) - obraz trošku máznutý, ale pokud je člověk od telky tak dva metry, dá se to. Sice to samozřejmě nemá ostrost CRT, ale na 85 procent se to dá k tomu CRT přirovnat, barvy skvělé. Nastaven Cinema mód, ostrost na 5, jinak další ostření se už nijak neprojevilo. Myslím, že nebylo ani z čeho ostřit..

Panasonic 42 plazma (zapomněl jsem typ..), rozlišení 1024 x 768 - velice špatné, takřka nedívatelné.. na FullHD UT50 to nemělo ani zdaleka.. Byl to tak 45 procentní zážitek podle CRT telky..

LG a Samsung LED v hodnotách kolem 30 000 kč a FullHD - obraz toho divxu byl tak špatný a rozbitý, že to bylo nedívatelné, leda tak možná z pěti metrů.. Hodnotím tak 15 procent dle CRT..

Takže je to jasné - na divxy 480 x 320 jedině Panasonic UT50, ST50, GT50, VT50. Nic jiného nemá ani smysl. A protože takový normální divx (běžný dvd rip) se pohybuje tak kolem 680 x 420 a podobně, myslím, že to bude stát za to. LCD k tomuto nemá smysl ani uvažovat. Takže přehrávání divxů nižší kvality je, myslím, tímto zodpovězeno.
5os (60)|20.10.2012 18:01
[QUOTE=geronimoh;429026]5os :

já mám trvale nastaveno 16:9 a jak je rok dlouhý, tak na to téměř nemusím sáhnout :-)[/QUOTE]

Ale ved su aj taki, ako ty, napriklad aj moji svokrovci nechcu pozerat normalnych ludi, ale iba siroke obludy (obraz roztiahnuty do sirky). Ina moznost je ta, ze pozeras iba kanaly s permanentnym sirokouhlym vysielanim.
THeBaNDiT (497)|20.10.2012 18:28
este je tu moznost, ze mu obraz do spravneho pomeru pripravi trebars satelitny prijimac... ;) (netvrdim, ze je to isto jeho pripad, ale ako moznost to je :))
geronimoh (2327)|20.10.2012 20:11
[QUOTE=5os;429065]Ale ved su aj taki, ako ty, napriklad aj moji svokrovci nechcu pozerat normalnych ludi, ale iba siroke obludy (obraz roztiahnuty do sirky). Ina moznost je ta, ze pozeras iba kanaly s permanentnym sirokouhlym vysielanim.[/QUOTE]

Nad čím bádáte, mám televizor s obrazovkou 16:9, v menu jsou možnosti Automat,4:3, 4:3 úplný, střed, 16:9, 14:9 a ZOOM 1-3. Proboha proč bych tam měl mít nasteveno něco jiného, než 16:9 ???
PC mi to posílá 16:9 (1:1 = přesné skenování), satelitní přijímač, BluRay přehrávač a DVD Rekordéry mi to posílají do TV 16:9. Nemám potřebu přepínat poměr stran na televizoru. Kdo tu potřebu má, tak ať si přepíná, já mu to neberu. Jediný případ, kdy na to sahám je, že chci ulehčit televizoru a zoomem odstraním černé pruhy, což dělám opravdu málokdy.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=THeBaNDiT;429070]este je tu moznost, ze mu obraz do spravneho pomeru pripravi trebars satelitny prijimac... ;) (netvrdim, ze je to isto jeho pripad, ale ako moznost to je :))[/QUOTE]

Jistě, jak jinak, nebudu do TV posílat jiný formát, než formát obrazovky B-)
Erik Masters (121)|21.10.2012 10:30
Pouziva niekto Nvidia kartu na ST50? Ak hej tak ake nastavenia?
V Stredu som zobral 55ST50 a som celkom spokojny,hlavne ta hlbka-priestorovost obrazu je super.
Od ciernej som ako vzdy cakal viac,v uplne tmavej miestnosti to zato podla mna dost svieti na ciernej obrazovke ci vo velmi tmavych scenach. Sice zatial nemam nabehane hadam ani 20h,tak sa to casom mozno este zlepsi.
Vsetko ostatne ale super+ziadne ventilatory a vobec ziadne bzucanie A IR.
Akurat ten LineBleed je niekedy dost silny a taktiez aj ten filter tie vertikalne uhly zato dost stmieva.
ace960 (394)|21.10.2012 11:33
Mam 50" ST50 a NVIDIA GeForce GTX660. Nic extra som na strane PC (VGA) nenastavoval. Nativne rozlisenie pre TV (1920x1080) bolo nastavene automaticky. Ak ta zaujima nieco konkretne tak mozem pozriet.
Erik Masters (121)|21.10.2012 17:29
Pouzivas HDMI ci HDMI-DVI kabel?
Jas mas na akej hodnote?
ace960 (394)|21.10.2012 17:43
Pouzivam HDMI-HDMI kabel.
Predtym som pouzival s touto TV kabel DVI->HDMI ale to som mal ATI Radeon 1950Pro (AGP), ktora HDMI vystup nemala.
A skusal som aj kabel DP->HDMI z notebooku, kde je Intel grafika.
Erik Masters (121)|21.10.2012 18:47
3D si skusal na tej 660GTX?
Hlavne ten Nvidia 3DTV Play by ma zaujimal ze ako funguje,kedze okuliare zatial nemam.
ace960 (394)|21.10.2012 18:52
3D som neskusal este vobec, ani okuliare nemam a zatial ani neplanujem.
parom (4)|21.10.2012 19:57
Vie mi niekto poradiť na čo by som sa mal zamerať ak si chcem vybrať medzi modelom 50ST50 alebo 50VT30?
Prečítam som to toho veľa a nadobudol som pociť že tá nová ST50 by mala byť lepšia. Na predajni boli vedľa seba a mne sa na pohlad zdala lepšia VT30. Mala síce fádnejšie farba (to ale myslím že môže byť vecou nastavenia), ale čierna bola čiernejšia a mám pocit že neblikala. Vie niekto o dôvode prečo by som si nemal brať tú VT30? Vrčí, zlé farby...
vopred dakujem
hafush (169)|21.10.2012 20:23
V kvalite by meli byt srovnatelne,ale v cene je vyrazny rozdil 10 000,- kc . Takze pro me ST50.
KamilZ (10277)|21.10.2012 20:30
[QUOTE=parom;429176]Vie mi niekto poradiť na čo by som sa mal zamerať ak si chcem vybrať medzi modelom 50ST50 alebo 50VT30?[/QUOTE]
V tomhle tématu je na tohle málo názorů? Namátkou:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50?p=405877&highlight=vt30#post405877
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50?p=406995&highlight=vt30#post406995
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50?p=416139&highlight=vt30#post416139
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50?p=428362&highlight=vt30#post428362

Je to zde asi 100x probrané, takže doporučuji tohle téma první přečíst a dozvíš se i neduhy VT30. A kdyby se Ti nechtělo, tak je nahoře menu "Prohledat téma", kde stačí zadat "VT30".... :-(
jarino1978 (8045)|21.10.2012 21:09
[QUOTE=parom;429176] medzi modelom 50ST50 alebo 50VT30?[/QUOTE]
jednoznačne a bez debaty ST50.
vivid.sk (11472)|21.10.2012 23:21
[QUOTE=geronimoh;429049]to by mě zajímalo, k čemu jsi dospěl ? [/QUOTE]
Zle som si vylozil tvoje konstatovanie o 16:9, tak sa ospravedlnujem za tuto poznamku.
parom (4)|22.10.2012 12:13
[QUOTE=jarino1978;429195]jednoznačne a bez debaty ST50.[/QUOTE]

Ozaj ich máš osobne porovnané? Tá 50VT30 mala určite černejšiu obrazovku a hlavne som si nevšimol nijaké blikanie v bielom obraze. Cenový rozdiel je iba 90 eur preto váham. Keby stála tá ST50 o 400 menej tak neriešim.
hafush (169)|22.10.2012 14:35
Nevim odkud cerpas info o cenách,ale na Heurece je 50st50 za cca 900€ a 50vt30 za cca 1400€