Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

parom (4)|22.10.2012 14:52
[QUOTE=hafush;429260]Nevim odkud cerpas info o cenách,ale na Heurece je 50st50 za cca 900€ a 50vt30 za cca 1400€[/QUOTE]

st50 - 915
vt30 - 999

v kamennom elektre
peppies_shw (86)|22.10.2012 16:46
Pokud se ti líbí VT30 tak ji vem. Já stál před stejným rozhodnutím a vybral si ST50. Čerpal jsem ze zahraničních diskuzi, ale pokud máš možnost porovnání tak ber co se ti líbí víc.V kamenném krámě ti radí co?
jarino1978 (8045)|22.10.2012 18:02
[QUOTE=parom;429242]Ozaj ich máš osobne porovnané? .[/QUOTE]
no samozrejme.
parom (4)|22.10.2012 21:15
Nakoniec vyhrala tá VT30. Neblikala.
bavorak (1494)|23.10.2012 09:35
bol to top model. Ak nemal viditelnu chybu, mal by si byt spokojny.
hafush (169)|23.10.2012 10:08
Pokud vim,tak modely VT vzdy získávají cenu EISA za nejlepší plazmu každý rok. Loni 50VT30 a letos 50VT50.
sblasko (11)|23.10.2012 11:47
Zdravim

Hlasim sa do klubu TX-P50ST50. Puvodne jsem se nechtel zviditelnit, ale dobra rada je nad zlato.
Takze prve dojmy:
1. obraz - spolecna antena DVB-T, pozorvaci vzdalenost od 2,5 m a vic (i 4 m)
SD vysielani = pohoda (nekdy pozeram ci to je naozaj SD)
HD - KRASA!! , DVD = nikdy som nevidel lepsi obraz (moja prva TV)
Den = Eco mod + normal alebo kino true
Noc = pouze kino true
podanie cernej = OK (nie som odbornik)
kontrast, jas a apod. = defaultne nastavenie
3D = nechcem
2. blikanie = nepozorujeme
3. bzuceni = TV na vyklopnom drzaku - natocena v pravo takze lavy roh je vzdialeny od steny cca 40 cm, pravy roh 10 cm
Bzuci hlavne spodna ZADNI cast (kdyz som pri TV s uchem na ni a do 50 cm vpredu / z leveho boku kdyz som pred ni)
Pri pozerani zo vzdalenosti 2,5 m nevadi, pri vypnutom zvuku -> ladnicka z kuchyne huci stejne/vic
Predavac z Datartu mi tvrdil ze bzuci pouze taka Plazma kdyz jsou vypeckovane barvy a TV je nalepena na zdi (prehriva se) !!

A ted negativa:
Po cca 10 hod. (4.den provozu) som pri fotbale spozoroval vertikal banding = DSEB
Dva (2-3 cm) jasne viditelne vertikalne pruhy v pravej polovici obrazovky.
Je viditelny pouze kdyz kamera snima cely zeleny travnik NAJVIAC pri pohybe. Ale zato je ukazkovy, ani na youtube nie taka ukazka.
Skusal som to odfotit, ale nie je to ono. Ale zabrala stara SD kamera, dnes rano ked som zaznam ukazal manzelke, potvrdila ze to tam je.
Akoby som mal jemne smuhovanu pravu cast (takove zavoje). (SD / HD vyslielanie , prepinanie modov = stale rovnako)
Zvlasne je ze JINAK tento problem nie je vidno, nech sa snazim ako chcem - az vaham co s tym???

Co by ste mi poradili? TV jsem kupoval v eshope Datartu (Praha) zajtra to bude 7 dni.
a) Reklamovat u Datartu.
b) Reklamovat u Panasonic
c) Vratit vramci 14 dni do Datartu bez udani duvodu (Ale ja chcem tento isty model znova)
d) Vratit vramci 14 dni do Datartu s udanim duvodu = vertikal banding na zelenom podklade
e) Ponechat si ju ved mozem dostat dalsi kus este horsi (bzuciak, blikac, zle farby)
(a radsej kazdy fotbalovy ci golf zapas to tam vidiet a nevsimat si to)

Je nutne volat na toto technika k posudeniu?

PS: TV nekupujem kazdy mesiac a ocakavam ze nejakych 5 let vydrzi.

Diky za vase nazory a rady.
Stano
Ivo Mašek (10205)|23.10.2012 12:13
Zavolej do DATARTU, jaký máš problém. Oni ti tam pošlou technika od servisu a ten se na to podívá. Buď opraví (zdarma), nebo provede výměnu za jiný kus. Já měl podobnou potíž, ale s pračkou (druhý den nešlo čerpadlo - je to jediná součástka z lidové komunistické Číny). Zavolal jsem, druhý den přijel servis přes Gorenje, vyměnil za nečínské čerpadlo a pohoda. U TV to bude určitě fungovat obdobně
bavorak (1494)|23.10.2012 13:25
nemyslim, ze je to dobra rada. Ked to servisak otvori, uz to nemozes v 14 dennej lehote vratit !!! Ja by som to po Nunackovom priklade skusil vratit a aj dvakrat, ked chce iba presne tento typ.
Ivo Mašek (10205)|23.10.2012 13:32
[QUOTE]Ked to servisak otvori, uz to nemozes v 14 dennej lehote vratit !!![/QUOTE]
Ale může. Ale musí to být servis volaný od DATARTu, který pro něj pracuje. Žádný jiný.
bavorak (1494)|23.10.2012 13:34
iba ak tak. Ja som mal na mysli servisaka autorizovaneho Panasonic. Tam pozor.
Ivo Mašek (10205)|23.10.2012 13:38
[QUOTE=bavorak;429357]iba ak tak. Ja som mal na mysli servisaka autorizovaneho Panasonic. Tam pozor.[/QUOTE]
U DATARTu je to tak, že servis se volá přes DATART, a ten servisák to buď umí opravit (samozřejmě to otevře), a když zjistí neopravitelnost, tak on zase přes DATART zařídí výměnu za jiný kus. jak se do toho začně motat jiný servis, který nemá s DATARTem smlouvu, tak pak je to špatně.
nodiggity (199)|23.10.2012 14:55
[QUOTE=sblasko;429332]
a) Reklamovat u Datartu.
c) Vratit vramci 14 dni do Datartu bez udani duvodu (Ale ja chcem tento isty model znova)
d) Vratit vramci 14 dni do Datartu s udanim duvodu = vertikal banding na zelenom podklade[/QUOTE]

Pokud budeš vybírat z výše uvedených možností, součástí vrácení by měl být (a to i v případě možnosti C) odvoz Datart dopravou zdarma. Tak mi to bylo alespoň řečeno, když jsem se informoval před nákupem TV a kvůli tomu jsem si Datart (e-shop) nakonec k nákupu TV vybral. Přece jen, manipulovat s takovou krávou není žádná legrace :).
bavorak (1494)|23.10.2012 15:06
suhlas, ma to logiku a za par euro to urcite stoji ....
nodiggity (199)|23.10.2012 15:20
[QUOTE=daiterr;428989]
1. Jak moc je 42ST50 náchylná na vypalování obrazu, když se budou přepínat statické obrazy a videa zhruba po 1-3 hodinách? (win, dvd, blue-ray, tv vysílání s logem... atd. atd.) Zahrnuje to samozřejmě i "pruhy".

3...Jak to dopadne, když pojede statická obrazovka "oken" nechtěně až do rána? (třebas se nezapne spořič a podobně) Pomáhají vůbec ty ochranné "pixelové" posuny? ...
[/QUOTE]

Delší zobrazování Windows desktopu bych opravdu raději neriskoval, ikony a lišty jsou typickou ukázkou statických elementů, kterým se chceš vyhnout. Pixel orbiter je dobrá funkce, ale zázraky zase nedokáže. Pokud se Ti nedejbože povede zobrazovat statickou obrazovku Windows do rána, můžeš riskovat něco podobného, jako redaktoři při onom známém CNET testu retence. Osobně jsem se s IR u mé ST50 setkal zatím 2x - poprvé zůstal viditelný nápis po déle trvajícím update firmware a podruhé tabulka abecedy v youtube aplikaci mého multimediálního centra - obojí bylo jen velmi mdlé a nevýrazné, v běžném obsahu neviditelné a hlavně zmizelo v řádu desítek vteřin. Měl jsem také trochu obavu z černých pruhů širokoúhlých filmů, ale ty po skončení filmu přetrvávají ještě kratší dobu, než předchozí příklad, de facto mizí hned.

[QUOTE=daiterr;428989]
2. Je tu dost informací o tzv. zahořování. Je to opravdu nutné? Nebo stačí prvních 100 hodin jet v Cinema modu s full obrazem a pouštět hlavně videa bez loga? Jak je to s tím "pomocným" posunem o jeden pixel, kde se to zapne a hlavně - je to vůbec účinné? Psali jste tu někde o pruzích a že se dá nastavit šedá barva.. Kde se to dá nastavit? Pomáhá to vůbec?
[/QUOTE]

O zahořování jsem před koupí ST50 přečetl spoustu zahraničních fór a názory se liší. Existují diskuze plné lidí, kteří na TV po zakoupení prvních 150-200 hodin nezobrazí nic jiného, než barevné "slajdy". Na druhou stranu v praxi je to spíš o tom, zda chce člověk použít nějaká konkrétní kalibrovaná nastavení, která jsou určena právě pro takto "připravenou" TV. Jako prevence IR to působí stejně, jako když člověk po stejnou dobu sleduje full screen obsah, vyhýbá se pruhům a statickému obrazu a nemusíš týden čumět do přeblikávající barevné obrazovky ;). Co se týká šedých pruhů po stranách u 4:3 formátu, klidně bych je používal, ale TV vysílání nesleduji a v případě přehrávání DVD či avi/mkv apod. je TV stejně zobrazí černě. Řešení jsem zatím nenalezl.

Ještě poznámku na závěr k IR. Zjevně existují majitelé, u kterých se po počátečním snížení tendence k dočasnému vypalování (po 150-200h) tato vlastnost po nějaké době na přechodnou dobu opět zhoršila, ale zdá se, že to není moc častý problém.
5os (60)|23.10.2012 16:10
Mam tuto telku uz 3 mesiace. Nezahoroval som ju, nijako ju nesetrim. Ked bola nova, tak mala ciernu farbu bez odtienov ciernej, proste bola iba jedna ciernocierna a nic viac. Postupne ako som ju pouzival, sa tato cierna zacala menit na rozne odtiene ciernej, az asi po jednom mesiaci dozrela a ukazala sa v plnej krase. Z pohladu obrazu nema ziadne plazmove chyby, dokonca raz som na nej zastavil prehravany film a odisiel som od nej.Ppo asi 2 hodinach som sa vratil a obraz bol vyrazne zosediveny, ako 4 eco mody na sebe, to bol zrejme ten ochranny mod, a po nabehnuti nebolo vidno ziadne vypalenie, proste nic. Ako pisem z pohladu kvality a stalosti obrazu jej nie je co vytknut. Co sa ale neda povedat o jej smart vybave, ktoru riesim minipocitacom MK802II.
EduX (5)|23.10.2012 21:46
Páni, dnes som bol v TPD vyskúšať ako vt50-ka dokáže prehrať MKV. Vybral som filmy Stargate extended 1080P a The Sorcerer and the White Snake.EN-720.
Stargate prehrávala telka trhavo už pri uvodných titulkoch no The sorcerer nebola schopná prehrať vôbec. Skúšal som to z USB klúča aj z externého HDD. Obraz zamrzol.
Avšak Samsung oba zvládol z USB klúča bez najmenších problémov.
Toto je pre mňa dosť závažný problém, aby telka za 1600€ nezvládla základné veci.
Nie je to otázka firmvéru v tv? V jednej bol FW: 1621-10002 a v druhej 1624-10102. Bez rozdielu v prehrávaní MKV :-(
Máte s tým niekto skúsenosť?
vivid.sk (11472)|23.10.2012 22:20
[QUOTE=EduX;429411]...[/QUOTE]
To su predsa stare zname veci, ze Panasonic stoji v tychto veciach za prd (teda nielen on, aj vacsina ostatnych znaciek). Cena TV v tomto pripade nehraje rolu, rovnako na prd su low-endy, ako aj high-end modely.

K TV si pripocitaj cenu za MMC, ak to myslis s prehravanim filmov seriozne.
EduX (5)|23.10.2012 22:41
Ďakujem.
Hmm, nebudem kvôli VT-čku zháňať MMC s väčšou kapacitou. Ako je na tom z hľadiska kvalitu obrazu a funkčnosti Samsung PS51E8000? 8000-ka LED to prehrala hravo.
LED ale určite nechcem (ten obraz je stále taký umelý) mám ísť do PS51E8000? Mimochodom aj menu zobrazenia zoznamu filmov mi v SAM prišlo lepšie. Bolo vidno celý názov a nie iba pár písmen v okienku pri PANA. a ako sa správa satelitný príjem?
kovarjos05 (69)|24.10.2012 00:55
Edux, uvědom si že ŽÁDNÁ TV ti nepřehraje všechny formáty, kterých jsou spousty. Jsou nějaké mezinárodní úmluvy mezi výrobci TV a MMC. Pořiď si nějaký MMC za 2tis. a nemusíš řešit takové věci co se týká přehrávání. Jám mám např. E-Great bez hardisku, jeden z prvních a nemusel jsem nikdy nic co se týká přehrávání řešit jako ty. Zatím přehrál všechny formáty včetně 3D úplně v pohodě. Navíc můžeš tahat i zvuk např. do receiveru... atd. Jinak zdravím...
nodiggity (199)|24.10.2012 08:00
[QUOTE=kovarjos05;429422]Hmm, nebudem kvôli VT-čku zháňať MMC s väčšou kapacitou.[/QUOTE]

Domnívám se, že vybírat TV podle toho, zda přehraje či nepřehraje nějaký formát není úplně ideální způsob.
5os (60)|24.10.2012 08:41
Hlavne ked coskoro tu mame novy kodek, ktory slubuje zmensit objem dat o cca polovicu, a ktory nebude poznat ziadna telka. Budu ho ale poznat vsetky pocitace a zrejme aj MMC.
eldorado09 (1441)|24.10.2012 09:11
Kodek H.265 asi...
KamilZ (10277)|24.10.2012 09:23
sblasko (11)|24.10.2012 12:52
Zdarec

Chcem sa zeptat zda nevite nekdo, ten jav vertical bandig (DSEB) je skryta vada tejto serie (ST50) anebo vsech plazma Panasonic TV?
Da se to odstranit technickym zasahom do TV, pripadne muze se to objavit znova, alebo se to casem zhorsovat?
Este doplnim ze moj vertikal banding sa objavuje vzdy na stejnych mistach od hora az dolu v pravej casti obrazovky.

Taktiez nemoze to byt problem IR? Co to vlastne to zkratka znamena?

Diky
EduX (5)|24.10.2012 13:35
[QUOTE=kovarjos05;429422]Edux, uvědom si že ŽÁDNÁ TV ti nepřehraje všechny formáty, kterých jsou spousty. Jsou nějaké mezinárodní úmluvy mezi výrobci TV a MMC. Pořiď si nějaký MMC za 2tis. a nemusíš řešit takové věci co se týká přehrávání. Jám mám např. E-Great bez hardisku, jeden z prvních a nemusel jsem nikdy nic co se týká přehrávání řešit jako ty. Zatím přehrál všechny formáty včetně 3D úplně v pohodě. Navíc můžeš tahat i zvuk např. do receiveru... atd. Jinak zdravím...[/QUOTE]

Ja vlastne mám MMC - IAMM NTR82. Len som si to chcel zjednodušiť a zbaviť sa "doplnkových" prístrojov.
A čo satelitný príjem vo VT50? Je prepínanie programov rýchle, alebo je tam oneskorenie?
5os (60)|24.10.2012 14:24
Z principu digitalneho vysielania nemoze byt prepinanie programov rychle a pomale, ale iba pomale a este pomalsie. Kedze v tej telke je spracovanie obrazu na vyssej urovni, teda rychle, tak bude prepinanie programov pomale, co je najlepsia z moznosti.
Niekto kto sa tomu rozumie velmi dobre, moze jav blizsie popisat, ale funguje to zhruba tak, ze vo vysielani sa vyskytuju nejake pilotne snimky a snimky za nimi nasledujuce, ktore sa pocitaju z tych pilotnych. Tie pilotne snimky sa vyskytuju v pravidelnych intervaloch, takze zariadenie musi cakat na prijatie pilotneho snimku a az potom moze dekodovat obraz.
Dufam ze si to dobre pamatam, ale od toho je forum, aby sme si veci vysvetlili a opravili.
bavorak (1494)|24.10.2012 15:21
[QUOTE=EduX;429415]Ďakujem.
Hmm, nebudem kvôli VT-čku zháňať MMC s väčšou kapacitou. Ako je na tom z hľadiska kvalitu obrazu a funkčnosti Samsung PS51E8000? 8000-ka LED to prehrala hravo.
LED ale určite nechcem (ten obraz je stále taký umelý) mám ísť do PS51E8000? Mimochodom aj menu zobrazenia zoznamu filmov mi v SAM prišlo lepšie. Bolo vidno celý názov a nie iba pár písmen v okienku pri PANA. a ako sa správa satelitný príjem?[/QUOTE]

mne moja PS59D6900 zatial prehrala tiez vsetko, co som tam strcil a ak tam strcis aj nieco s DD5.1 alebo DTS tak to cez vystup optiku aj posle do AVR korektne a ten zahra DTS.
EduX (5)|24.10.2012 15:59
Ďakujem za odpovede.
nodiggity (199)|25.10.2012 09:58
[QUOTE=sblasko;429451]
Chcem sa zeptat zda nevite nekdo, ten jav vertical bandig (DSEB) je skryta vada tejto serie (ST50) anebo vsech plazma Panasonic TV?
Da se to odstranit technickym zasahom do TV, pripadne muze se to objavit znova, alebo se to casem zhorsovat?
Este doplnim ze moj vertikal banding sa objavuje vzdy na stejnych mistach od hora az dolu v pravej casti obrazovky.
[/QUOTE]

DSEB je bohužel vada série ST50, podle fór kolísá výskyt od 0 až po dost výrazné pruhy v různém rozsahu a šířce, typicky v pravé části obrazovky a ponejvíce na kraji. Vada je údajně způsobena v rámci výrobního procesu při aplikaci antireflexní vrstvy, myslím, že to Panasonic dokonce i oficiálně přiznal. Technický zásah tento problém neovlivní. Ohledně možného zhoršování už si nevybavím, tuším to ale probírali na zahraničních (AVS, highdefjunkies) fórech.

[QUOTE=sblasko;429451]
Taktiez nemoze to byt problem IR? Co to vlastne to zkratka znamena?
[/QUOTE]

IR je zkratka pro image retention, tedy přechodné "vypálení" obrazu, které je reverzibilní, narozdíl od burn-in, což je vypálení v pravém slova smyslu a je nevratné.
sblasko (11)|25.10.2012 10:23
@nodiggity: Dakujem velmi pekne za popis a vysvetlenie.

Vediet to skor, mozna by som sa obzeral i po jine serii. Inak Datart ponukol kompletnu vymenu za jiny kus vcetne zaveseni na stenu, takze dalsich 14 dni budu mit na rozmyslenou.
Erik Masters (121)|26.10.2012 16:16
Pioneer demá skusal niekto na ST50/VT50 v uplne tmavej miestnosti?
Aka je cierna?
Alebo aj pri tmavych filmoch ako napr. Votrelec,Vec,Matrix a pod.
watt (68)|27.10.2012 16:43
to zaujma aj mna strasne.dufam ze niekto odpovie :)
hafush (169)|27.10.2012 17:50
Mě spíš zajímá četnost výskytu Banding pruhů. Zda-li jde spíše o smůlu na špatný kus, nebo zda-li bych musel mít štěstí,abych trefil dobrý kousek? Proto jsem koupi odložil na letos a kdyby nebyly banding pruhy,tak už bych jí měl doma.(Loni bylo velké štěstí chitit nebzučící kousek a většinou to nebylo reklamovatelné.) Když už bude kousek z výroby OK, můžou se pruhy objevit později? Uznává to Panasonic jako reklamovatelnou vadu? Jestli ano,tak vzhledem k neopravitelnosti mění panel,nebo celou TV? Co tu zatím padlo,vypadá na uznávání vady a výměny celých TV.
nunacek0 (947)|27.10.2012 21:30
Ano jedná se o vadu panelu a Panasonic aspoň u mne ve dvou případech reklamací uznal a vyměnil za nový kus. Ovšem neměl jsem štěstí na dobrý kus v ani jednom případě. ale jistě se takové najdou
olfan (4)|27.10.2012 23:09
Zdravím

Kúpil som si pred pár dňami UE40ES6800 a som sklamaný. Je to škaredý preostrený presvietený obraz. No proste fuj, vadí mi ten obraz, posledné dva ti som strávil nastavovaním. Už na to nemám nervy, zajtra ju idem vrátiť. Pozeral som sa po pazmách a ten obraz je úplne inde.

Mám v hľadáčiku TX-P42ST50 - vyzerá naozaj famózne. Pozeral som, že cena 685 Eur v Malle je nižšia ako toto moje terajšie LCD. Pozeral som sa aj po nišej rade - UT50, ale aj po vyššej rade GT. Myslíte, Že sa oplatí ísť do STčka alebo go vyššieho GTčka? Pozeral som, že to má THX certifikáciu, viac HDMI portov, vyšší počeť gradacie 24tisic vs 12 tisíc. Rozpočet vychádza na STčko,ale má cenu riešiť niečo drahšie, bude tam viditeľne lepší obraz?

Chcem sa ďalej spýtať, čo je Dual-Core u Panasonicu?
Taktiež som čítal, źe sa dá pripojiť klávesnica, ale myš nie ... je to chyba firmvéru? Alebo ako to je?

Dakujem
vivid.sk (11472)|27.10.2012 23:32
[QUOTE=olfan;429887]Je to škaredý preostrený presvietený obraz[/QUOTE]
TV treba vediet aj korektne nastavit (skalibrovat). Ten prednastaveny preset ti nikdy neponukne verne podanie farieb (a tym nemyslim len nastavenie zakladnych poloziek ako jas/kontrast/ostrost/farba). Obzvlast samsungy maju tie kriklave farby dost neprijemne v default nastaveni.
Zadalsie nespominas zdroj signalu a prepojenie (dost podstatna vec).

[QUOTE=olfan;429887]Pozeral som sa po pazmách a ten obraz je úplne inde.[/QUOTE]
A preco si si ju nekupil hned? Ak nemas problem s peniazmi, zober GT, inak dobre posluzi aj ST. Nizsie by som nesiel.
olfan (4)|28.10.2012 00:20
Ano, spominam ze som zabil dva dni neustalym prenastavovanim aj na kablovke aj na full hd/hd mkvcku, futbalovych zapasoch v hd atd. Proste ak ide dole pas so zostavami, tak ten text je trhany, Bol som s tym istym hd video v obchode a skusal som plazmu a tam bo bolo pekne plynule. Teda nevyhovuje mi to ani po rozsiahlych nastaveniach. Cital som rozne veci o nastaveni aj tu aj na zahranicnych strankach a nedospel som k obrazu, ktory by sa mi pacil. Navyse v lavom hornom rohu a v pravom dolnom rohu je presvitajuce podsvietenie, teda som dostal kus s viditelnejsim cloudingom. Ach jaj ...

Zdroj mam UPC kablovku so set-up-boxom priamo od nich a cez hdmi prepojene.

Neviem preco som hned nekupil plazmu. O jednu starost by bolo menej. Nechal som sa nalakat na "nizsiu" spotrebu, znamy hovoril ze plazma ma ventilatory ktore hucia a ze kuri ... toto sa vsak v obchode nepotvrdilo. Obraz na tej plazme je proste prirodzeny, pricom to sa o samsungu neda povedat.

Navyse ked som pozeral HD futbal s HDD usb disku tak pri samsungu to sekalo ... asi to nezvladalo ci uz procesor alebo usbcko taky datovy tok. Zapas mal 2.6GB. Pricom u plazmy panasonicu som toto nespozoroval. Prehravalo to plynulo "trhnutia" kazdych 20 sekund.

Ohladne tych plaziem, keby som si dal GTcko ku STcku aky rozdiel uvidim? Lebo mne sa zdal obraz tych plaziem dost podobny co sa tyka tychto modelov. Potesila ma aj podpora NTFS, niekde davnejsie som sa tiez dozvedel dezinformaciu ze to nefunguje ...

Taktiez ak nevies ako je to s tou myskou, pripadne videl som pekne ovladace od logitechu, ale neviem ci to je nieco super ...
Ten multitasking je to, ze mozem pozerat napr. aplikaciu pocasia a teletext naraz? Lebo to vraj zvladaj aj nejaky pokrocilejsi PIP.
Dakujem
vivid.sk (11472)|28.10.2012 01:07
[QUOTE=olfan;429892]Potesila ma aj podpora NTFS, niekde davnejsie som sa tiez dozvedel dezinformaciu ze to nefunguje ...
[/QUOTE]
To ti ale nepomoze. Player v panasonicoh je nepouzitelny (pochopis, ked to zacnes serioznejsie pouzivat). Co sa tyka beziaceho txt pasu (ktory je trhany), mozno mas zly kus, ale ani na podpriemernom LCD by to nemalo byt trhane (maximalne maznute), ale to poriesi zapnutie Motion+.

Zial, nemozem obhajovat tohtorocne samsungy, ide to naozaj dolu vodou (clouding, no comment) ...
Pavell007 (790)|28.10.2012 10:57
olfan-co jsem četl, tak to GT má v podstatě stejnej obraz jako ST, čili se nevyplatí kupovat, to pak až VT, má lepší filtr a jsou tam 3d brejle a ovladač.
Dual core je na zrychlení tv, když používáš ty smart voloviny... Než 42GT, radši bych šel do 50ST :)
eldorado09 (1441)|28.10.2012 14:03
GT50 má lepší obraz ako ST, ale ten cenový rozdiel je podľa mňa príliš veľký. A u GT a VT v professional mode je čierna takmer 2x bledšia ako v THX (asi další bug vo FW).
sblasko (11)|30.10.2012 10:42
Mate nekdo uz novy firmware 1.263 pro ST50? Na web. strankach Panasonicu zatim nie je uvedeny, a tak co asi obsahuje, zda je bezpecny a nema nejaky bug.
daiterr (15)|1.11.2012 09:36
Včera (31.11.2012) jsem koupil 42ST50E, přímo z prodejny, vystavenou, za slušnou cenu + dva roky záruky navíc. TV jela na prodejně necelý měsíc nějakých 10-12 hodin denně na "plný obraz" v normálním, nebo spíš hlavně v kino-módu. Už na prodejně při kontrole "výpalků" (spuštěn ten černo-bílý pohybující se pruh) jsem našel vpravo dole něco jako tmavý obrys nějaké reklamy a je to viditelné pouze a jen na té kontrolní barvě. Protože však při normální činnosti to vůbec vidět nejde (a že jsem to sakramentsky zkoumal..), tak jsem do toho přesto šel. Jsem si vědom, že plazmice na tyto srandy trochu trpět přece jen budou. Ale schválně mám v plánu nechat jet pár hodin ten "čístící" pruh, protože jak jsem jej nechal běžet jen chvilku, zdá se mi, že je ten stín už malinko menší a rozplizlejší.

Co mě v první chvíli dostalo, je absence "vypínače".. Ono to zní legračně, ale já po zapnutí do zásuvky stiskl na ovladači ten "pohotovostní spouštěcí čudlík", dioda zablikala a furt byla červená.. Tak jsem jak blbec pět minut hledal někde vypínač, než mi došlo, že ten čudl, co jsem prve mačkal na tom ovladači, se musí podržet o trochu déle a bylo to pořešeno.


Testovaní nastavení poměeů stran tak, aby obraz byl na celé ploše + prvotní nastavování:

- Ladění analogu - super, akorát bylo nutné na některých kanálech ručně přehodit zvuk z SC3 na SC1. Obraz se automaticky roztáhne na celou plochu a asi malinko zvětší, takže žádné rozcápené postavy se nedějí. Volba poměrů stran je velká + 3 zoom volby k tomu.

- Prastarý "multimediální přehrávač Ferguson" - dočasná náhrada pro přehrání Divx a DVD - vše super, akorát, jak jsem si všiml, tak co vstup, to úplně jiný výběr nastavení pro formát obrazu, takže nejvíce voleb má analogový vstup, HDMI vstup má o něco méně voleb a třebas USB vstup má volby jen tři, ale je fakt, že stačí zatím. Nastavení obrazu na celou plochu je malinko jiné, ale je fakt, že každý vstup si pamatuje jak nastavení poměru stran, tak i obrazový režim celkově.

- Přehrávání z USB (formát NTFS) - menší výběr voleb pro formát stran, ale zatím jsem se do toho "vlezl" v pohodě. Taková perlička - přehraje dokonce i takové formáty, které už Ferguson neumí a dokonce si i pamatuje, kde se s přehráváním u daného filmu skončilo (zřejmě jen do té doby, než se usb disk vytáhne, nezkoušel jsem) Prohlížení fotek je super.

- propojení s PC - přes HDMI, ale zvuk nejde, musí se vést zvlášť. Protože však používám starý PC + monitor CRT 4:3 a rozlišení 1280 x 1024, podle toho to propojení s plazmou i vypadalo - obraz buď rozcápený, anebo 4 :3, ale uprostřed obrazovky plazmy. Navíc - obraz na tomto monitoru má skrytou část obrazu s černým okrajem, což se promítlo i na plazmu, takže dokola byl zhruba 1,5 cm okraj. Takže dotaz - máte někdo PC, na kterém jedete ve full-HD rozlišení a máte to propojené občas s plazmou? Pokud ano, za jakých podmínek? (co přesně na plazmě nastavit a tak, protože nějaké "vypnutí synchronizace" jsem nikde neobjevil..) Jinak je přenos z PC nastaven tak, že co vidím na jednom monitoru, vidím i na plazmě, takže stačí vypnout monitor. Jak je to vlastně s rozlišením z PC / plazma? Bude to na plazmě vždy malinko máznuté díky plazma technologii a nebo to jen neumím nastavit a zkrátka mi ten obraz z PC nejede takzvaně čistě 1:1?

Zahrál jsem si chvilku Titan Quest a UT2004 (i když roztáhlé) a musím říci, že pecka jako hrom! Opravdu se plazma kvůli odezvě a barvám vyplatí. Nevšení zážitek.

- Xbox360 vs. plazmice = vše naprosto perfektní - jak barevnost, tak odezva.


První dojmy a prozatímní postřehy:

- oproti původní CRT s úhlopříčkou 72cm je obraz tak velký, že jak jsem byl zvyklý sedět necelé dva metry od TV, tak teď jsem se musel ještě o půl metru posunout dál :o)
- barevnost super, nastaven mód Kino + Eko režim + ten "ochranný posun pixelu" + redukce šumu + 16:9 převzorkování + světlé boční pruhy. Dynamický režim mi přišel už dost přesvícený.
- kvalita obrazu - nikdy bych si nepomyslel, že to řeknu, ale to analogové vysílání s jejich snad 480 x 320 (??) rozlišením je na této plazmě dokonce i dívatelné. Pokud na CRT to bylo 100 procent, na plazmě FullHD je to 85 procent kvality, což je na toto nízké rozlišen opravdu skvělý výsledek. Můžu porovnávat s LCD o stejné úhlopříčce a tam je to fakt absolutní hnus..
- odezva - zbytečné hodnotit, absolutně perfektní.
- ovladač a menu - chce si na to zvyknout. Ale udělané je to hezky a celkem přehledně.
- při propojení PC/plazma přes HDMI se zvuk stejně musí vést zvlášť. Přenáší to jenom obraz.
- sluchátka fungují trošku jinak - když je zapojíte, zvuk na TV jede dál a sluchátka mají nastavení hlasitosti v menu zvlášť, takže pak se může zvuk na plazmě ztišit na 0 a na sluchátkách nastavit třebas 20 pocent a je to. Toto mi pořešilo několik problémů naráz.


Přehrávat DVD a fullhd + internet - jsem ještě nezkoušel.

Zatím obrovská spokojenost.


Dotazy:

- výše zmíněný dotaz na správnou synchronizaci obrazu z PC na plazmu (jak a co nastavit, jaký mód a nebo co naopak vypnout a podobně)
- jak je to s nějakým tím spořičem? Má tato plazma nějakou takovou funkci? Vůbec by totiž nebylo špatné po dvou hodinách automaticky spouštět třebas ten "černobílý posuvný čistič"..
- jak je to s automatickým vypnutím? Jsou tam dva typy, ale jak vlastně fungují a jaký je mezi nimi rozdíl?
- když je statický obraz - spustí se po čase nečinnosti nějaký spořič? (třeba při prohlížení fotek z flashky..) Nebo jak to vlastně řešíte v těchto případech? Stává se mi totiž, že u TV často spím, tak bych nerad nějaké ty trvalé výpalky..
- doporučte, prosím, nějaké spolehlivé multimediální centrum, které by mělo i blu-ray mechaniku + dokázalo přehrát co nejvíce jiných formátů.
- jaký je vlastně rozdíl mezi "herním" módem a "kino" módem? Je to jen nastavení jasu, kontrastu a barev, nebo je tam něco zásadnějšího?

Případné další postřehy tu opět napíšu.
daiterr (15)|1.11.2012 11:20
Dotaz ohledně HDMI - jaký typ vlastně podporuje tato tv? 1.3 a 1.4? Nebo záleží pouze na typu kabelu a dodávaných datech?

Dotaz ohledně konverze 2D na 3D - stačí mít blu-ray 2D a tato TV to zkusí převést?

Dotaz ohledně 3D brýlí - jaké jsou kvalitní?
Pavell007 (790)|1.11.2012 12:11
-tv podporuje 1.3 i highspeed-což je 1.4, kabel označený highspeed ti zaručí, že to zvládne datový tok při 3D (a má to snad nějaký datový funkce navíc...)
-TV umí nasimulovat 3D z čehokoliv, nemusí to být blueray, můžeš mít 3D i Ordinaci v růžové zahradě. :)
-Brýle jsou dobré ty Panasonic (vyrábí se pro modely 2012 snad jediný typ)-blbé jsou ty levné Samsung bez bočnic.

Jinak co se týká spořiče, zapni si automatický vypínání-tv se vypne po určené době, když nezmáčkneš žádné tlačítko na dálkáči-usneš.
Pokud pouštím nějaký video z harddisku a dám tam pauzu-tedy statický obraz, tak asi po 5 minutách to zešedne.
5os (60)|1.11.2012 12:31
[QUOTE=daiterr;430321]Co mě v první chvíli dostalo, je absence "vypínače".. [/QUOTE]

Vypinac je vzadu vpravo dole.

[QUOTE=daiterr;430321]- propojení s PC - přes HDMI, ale zvuk nejde, musí se vést zvlášť. Protože však používám starý PC + monitor CRT 4:3 a rozlišení 1280 x 1024, podle toho to propojení s plazmou i vypadalo - obraz buď rozcápený, anebo 4 :3, ale uprostřed obrazovky plazmy. Navíc - obraz na tomto monitoru má skrytou část obrazu s černým okrajem, což se promítlo i na plazmu, takže dokola byl zhruba 1,5 cm okraj.[/QUOTE]

Skus zmenit nastavenie: obrazovka-zlozitejsie nastavenie-16:9 prevzorkovanie
tdlmarek (1566)|1.11.2012 12:49
[QUOTE=daiterr;430321]Ono to zní legračně, ale já po zapnutí do zásuvky stiskl na ovladači ten "pohotovostní spouštěcí čudlík", dioda zablikala a furt byla červená.. Tak jsem jak blbec pět minut hledal někde vypínač, než mi došlo, že ten čudl, co jsem prve mačkal na tom ovladači, se musí podržet o trochu déle a bylo to pořešeno.[/QUOTE]
Jde o záměr výrobce, chovají se tak všechny TV Panasonic (i moje 5 let stará 32"). Asi jde o to, aby se TV nezapnula omylem při letmém stisknutí tlačítka.

[QUOTE=daiterr;430321]- při propojení PC/plazma přes HDMI se zvuk stejně musí vést zvlášť. Přenáší to jenom obraz.[/QUOTE]
Tohle je s odpuštěním blbost. TV nemá jak poznat, jestli je zdroje signálu PC nebo třeba blu-ray přehrávač. Pokud nefunguje zvuk, hledal bych chybu na straně PC - ono nastavit HDMI i se 7.1 zvukem není úplně "plug and play", někdy to chce trochu šáhnout do nastavení windows/přehrávače.

[QUOTE=daiterr;430321]výše zmíněný dotaz na správnou synchronizaci obrazu z PC na plazmu (jak a co nastavit, jaký mód a nebo co naopak vypnout a podobně)[/QUOTE]
Záleží na konkrétní kombinaci TV a grafické karty. Mně vždy fungovalo na TV vypnout overscan (česky "převzorkování") - tím se zamezí oříznutí obrazu. Může ale vzniknout opačný problém, že kolem dokola je třeba 2 cm široký černý pruh. Potom je potřeba otevřít nastavení grafické karty a v jedné ze záložek je možné obraz v několika krocích zvětšit - můžu potvrdit, že tohle bez problému funguje jak na integrovaném Intelu co je v procesorech Sandy Bridge, tak i na Radeonech. V mém případě je při vypnutém overscanu a velikosti obrazu v Catalystech na maximu vše pěkně 1:1 přesně na pixel.

[QUOTE=daiterr;430321]jaký je vlastně rozdíl mezi "herním" módem a "kino" módem? Je to jen nastavení jasu, kontrastu a barev, nebo je tam něco zásadnějšího?[/QUOTE]
Obecně platí, že "game" módy vypínají většinu funkcí pro zpracování obrazu, TV se pak chová více jako běžné LCD. Podání obrazu může být o něco málo horší, ale měl by se tím snížit imput lag, protože signál neprochází tak náročným zpracováním. Pro hraní je totiž právě odezva většinou ten nejdůležitější parametr. Jenom tak pro zajímavost dodám, že např. moje LCD má v True Cinema módu opravdu velký imput lag - jde to poznat i třeba na pohybu myši ve windows. Ale na filmy to samozřejmě ničemu nevadí.
daiterr (15)|1.11.2012 13:49
Na ten vypínač se zkusím podívat.

Nastavení 16:9 + převzorkování tam mám. Ale jestli to nechce dát i do jiného HDMI vstupu. Jeden tam má ARC, tak jestli tam to nepojede i se zvukem. (nevyznám se v tom zatím)

- - - - doplněno - - - -

Opravdu mám Radeona grafárnu. Takže asi to může být i tím, že nechává ten černý okraj + zkusím vypnout to převzorkování.
Pavell007 (790)|1.11.2012 14:04
Co se týká zvuku z pc přes hdmi, tak bych se nejprve zkusil kouknout ve windows do zařízení pro přehrávání, jestli tam máš ten hdmi výstup vůbec povolený-já musím vždycky, když chci sledovat něco z pc, přepnout výchozí zařízení z normálního audio výstupu na ten hdmi.
tdlmarek (1566)|1.11.2012 15:45
[QUOTE=daiterr;430345]Nastavení 16:9 + převzorkování tam mám. Ale jestli to nechce dát i do jiného HDMI vstupu. Jeden tam má ARC, tak jestli tam to nepojede i se zvukem. (nevyznám se v tom zatím).[/QUOTE]
ARC je Audio Return Channel. To kdybys chtěl zvuk vracet z TV zpátky do PC. Což pro PC může znít trochu divně, typické použití je totiž v případě kobinace TV s AVR - aby ti AV receiver obstarával i zvuk z televizního vysílání.