Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

Georginek (144)|7.11.2012 20:47
Panove prosim, dejte mi jednu informaci.

O satelitech nevim vubec nic, ale chci si koupit GT50 a chci satelitni HD prijem.

CO si musim koupit k prijmu satelitniho vysilani? Tuner je v TV, takze potrebuju jenom talir a tu kartu ( co se zastrci do TV treba SKylink ) TOT VSE? Velice dekuji!!!
KamilZ (10277)|7.11.2012 21:51
Záleží, jak hluboko chceš klesnout :-). Na vyšší úrovni ještě [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], na nižší nějaký drát, konektory, ... Hlavně si kup CI modul spolu s TV, abys jim to mohl hodit na hlavu v případě nekompatibility. A jestli půjdeš do Skylinku, tak raději ICE kartu, ne Irdeto PI-sys. Modul je závislý i na kartě.
Doktor1962 (214)|8.11.2012 08:28
[QUOTE=Georginek;431085]Panove prosim, dejte mi jednu informaci.

O satelitech nevim vubec nic, ale chci si koupit GT50 a chci satelitni HD prijem.

CO si musim koupit k prijmu satelitniho vysilani? Tuner je v TV, takze potrebuju jenom talir a tu kartu ( co se zastrci do TV treba SKylink ) TOT VSE? Velice dekuji!!![/QUOTE]

To Georginek: Ptal jsem se na to samé včera, ale nikdo tu asi nemá zkušenosti s GT, nebo VT a satelitním příjmem ( třeba Skylink ) a tak nám nezbývá, než to vyzkoušet v obchodě
Kobymx5 (28)|8.11.2012 10:23
[QUOTE=KamilZ;431081]To je vpořádku, pouhý parametr level sám o sobě ještě nic něříkám ře to půjde přehrát. Záleží i na dalších parametrech. Zejména kombinace level a reframes a pak musí být také zakázána komprese hlavičky.[/QUOTE]

Pak by mě ještě zajímalo, z čeho poznám nebo co má největší vliv na neplynulost těch mkv... Samozřejmě mám doma mraky takových souborů a za celou dobu jsem narazil na pár videí, které by chodily plynule... Něco se škube mín, něco víc, ale opravdu snad jeden z 50 jde tak jak třeba film přímo z vysílání... To mi fakt hrozně vadí. Je to vidět hlavně u jeřábů a jízd kamery, kdy sice hlavní předmět jakoby stojí, tim pádem je v pohodě, ale to pozadí za ním se prostě seká. Jinak samozřejmě v hw to chyba není. mám doma 3 počítače o starších přesto s podporou dvxa, přes nový průměrný až po nový nb z práce za desítky tisíc.... pořád jsem měl naději, že ta tv to přehraje nějak líp, ale seká se to samozřejmě uplně stejně... Podle mě jde prostě jen o blbě udělaná ta videa, protože třeba něco jsem hledal v necukající verzi a opravdu jsem jí našel - na třetí pokus, s větším tokem a větším rozlišením. Takže z toho usuzuju, že problém v hw to nebude...
KamilZ (10277)|8.11.2012 11:47
To ale mluvím o jiném "cukání", než o kterém jsem mluvil já :-).
Georginek (144)|8.11.2012 16:48
[QUOTE=KamilZ;431092]Záleží, jak hluboko chceš klesnout :-). Na vyšší úrovni ještě [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], na nižší nějaký drát, konektory, ... Hlavně si kup CI modul spolu s TV, abys jim to mohl hodit na hlavu v případě nekompatibility. A jestli půjdeš do Skylinku, tak raději ICE kartu, ne Irdeto PI-sys. Modul je závislý i na kartě.[/QUOTE]

No ja prave vubec nevim. Jakeho bys doporucil poskytovatele? Urcite obetuju vic penez na vyssi uroven. CO je CI modul?
KamilZ (10277)|8.11.2012 16:53
CI modul Ti zjednodušeně řečeno ve spojení s kartou zajišťuje dekódovaní placených programů: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Poskytovatel - Skylink, případne freeSat. Kvalita +- srovnatelná, ceny a programovou nabídku si jednoduše porovnáš. Vyvaruj se DigiTV.

Něco si o tom přečti, informací je všude víc než dost: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]).
vivid.sk (11472)|8.11.2012 17:17
[QUOTE=KamilZ;431169]Kvalita +- srovnatelná[/QUOTE]
V tom sa nezhodneme. Ani audio, ani video (obzvlast tie zakladne, ktorych uplink si hradia TV same). Zial, freeSat/UPC klesol na uroven DigiTV (sice o moc nie, ale predsa :D) - tyka sa to samozrejme len satelitnej TV.
5os (60)|8.11.2012 19:57
Kobymx5 a ako si pustas tie flmy? Cez USB HDD som mal problem pustit vela filmov, ale cez siet ide vsetko, a ak je ta siet nie cez wifi, ale cez kabel, tak nic neseka a da sa aj krasne pretacat.
dymONE (3)|8.11.2012 20:31
Cau.

3 mesiace do zadu som si zakupil v datarte P50ST50E a bol som doteraz velmi spokojny. Dnes som si ale vsimol ze mam vypalene logo jojky, co vidiet hlavne na svetlom podklade. Takisto mam vypalene logo obmedzujuceho vekuv pravom hornom rohu. Da sa to este nejak opravit? Myslel som, ze tieto nove plazmy taketo problemy uz maju za sebou. Pritom fakt nemozem povedat, ze by som jojku sledoval nonstop.

Tiez sa mi inak zda, ze odkedy som updatoval na najnovsi firmware, tak spracovanie obrazu sa nejak zhorsilo a vidim viac artefaktov a stvorcekov pri velmi rychlich scenach.

A rovnako ako tu niekto spominal, tak pri prehravani externych filmov a to uz ci cez usb, dlna alebo hdmi, mi obraz seka .. hlavne v pasaziach kde sa presuva kamera :(
Nepodarilo sa tieto neduhy niekomu nejakym nastavenim eliminovat?

Vdaka za kazdu radu
vivid.sk (11472)|8.11.2012 20:51
[QUOTE=dymONE;431196]Da sa to este nejak opravit? [/QUOTE]
Skus nejaky cas jojku nepozerat (tym nemyslim 5 minut).

[QUOTE=dymONE;431196]tak pri prehravani externych filmov [/QUOTE]
Nemylis si to s "film lookom"? (ziadny film nie je plynuly a vidno to prave pri panning scenach). Chova sa takto film z ineho zdroja (MMC, PC, TV atd...)?
Ak nie, potom kup MMC. Tato TV nieje prilis vhodna na prehravanie multimedii (teda pokial je na tom prehravanie tak isto, ako minulorocne modely)
THeBaNDiT (497)|8.11.2012 21:22
[QUOTE=Kobymx5;431129]Je to vidět hlavně u jeřábů a jízd kamery, kdy sice hlavní předmět jakoby stojí, tim pádem je v pohodě, ale to pozadí za ním se prostě seká.[/QUOTE]
[QUOTE=dymONE;431196]A rovnako ako tu niekto spominal, tak pri prehravani externych filmov a to uz ci cez usb, dlna alebo hdmi, mi obraz seka .. hlavne v pasaziach kde sa presuva kamera :([/QUOTE]skuste si zapnut v MENU telky funkciu IFC (Intelligent Frame Creation) na strednu alebo maximalnu uroven...
Kobymx5 (28)|9.11.2012 07:59
Vím, že žádný film není plynulý, ale tohle bije do očí a fakt mi to vadí... :-( Je to usekaný jak Imax... Ale jak říkám, se to seká i v počítačích, akorát jak je to asi menší plocha tak to není tolik vidět, jinak si to nedokážu vysvětlit... :-/ Přitom pokud se dívám na BR někde, tak se to teda neseká, resp. skoro k nepostřehnutí... A ještě jedna věc, některé soubory se sekají daleko mín, některé víc a některé fakt skoro vůbec, asi jako blue ray. Už to řeším tak nějak asi 2 roky, ale teprv ted s novou tv to chci nějak vyřešit!
kovarjos05 (69)|10.11.2012 02:25
Zkoušel si to přehrát přes MMC? Mě takové filmy přes MMc jedou normálně a přehrají taktéž všechno. Jinak mám Pan. 50GT30 a to by mělo být tak stejné.
Kobymx5 (28)|10.11.2012 22:08
nezkoušel, nemám tu možnost.. Myslíš, že je to reálný, že MMC to rozhladí? :-) Rád bych tomu věřil... Jinak dnes dalších 5 filmů a ani jeden nejde přehrát... :(( nemohl by mi někdo prosím samo do soukromý zprávy napsat, příadně dát odkaz na nějaký sample, demo, který jemu jede? že bych si ho stáhnul taky a podle toho se třeba zijstilo, že jiná st50 to přehraje a moje ne... Zdá se mi ta úspěšnost přehrání fakt mizivá, z 20 filmů mi jdou 3.. podle všech recenzí to je spíš naopak... Díky
kovarjos05 (69)|11.11.2012 00:27
Kobymx5, zamysli se nad tím, že ŽÁDNÁ Tv ti nepřehraje všechny formáty (hlavně v HD) od toho jsou právě tyto MMC. Jsou nějaké mezinárodní úmluvy mezi výrobci TV a MMC. Pokud chceš aby ti to přehrálo vše, tak se koupi MMC stejně nevyhneš. Obětuj kolem 2tis. a máš po starosti a neřeš to. Tvoje TV je určitě OK.
vivid.sk (11472)|11.11.2012 01:14
[QUOTE=Kobymx5;431381]Jinak dnes dalších 5 filmů a ani jeden nejde přehrát.[/QUOTE]
:D MMC to isti :)
KamilZ (10277)|11.11.2012 07:01
[QUOTE=kovarjos05;431394]Jsou nějaké mezinárodní úmluvy mezi výrobci TV a MMC[/QUOTE]
Tak tohle si opravdu nemyslím. Je to spíš o neschopnosti/nezkušenosti výrobců TV, stejně jako u DVB-S tunerů.
hafush (169)|11.11.2012 09:27
Můžete nějaké MMC doporučit? Jde hlavně o to aby podporovalo, stíhalo HD 3D.
Co Xtreamer Prodigy Black
https://www.tvfreak.cz/recenze-xtreamer-prodigy-black-ztelesnena-dokonalost/4773 ? Cena dobrá, v recenzi na TVfreaku pomluvili fw, ten ale xtreamer vetšinou aktualizuje a doladuje?
strapping (72)|11.11.2012 13:29
[QUOTE=hafush;431407]Můžete nějaké MMC doporučit? Jde hlavně o to aby podporovalo, stíhalo HD 3D.
Co Xtreamer Prodigy Black
https://www.tvfreak.cz/recenze-xtreamer-prodigy-black-ztelesnena-dokonalost/4773 ? Cena dobrá, v recenzi na TVfreaku pomluvili fw, ten ale xtreamer vetšinou aktualizuje a doladuje?[/QUOTE]

Za mne moho doporučit cokoku od Eaget.
Mam Eaget play M17 a je super. Skvělá podpora ze strany výrobce.Jakmile máš nějaký problém tak jim daš vědět a oni to co nejdříve začou řešit a pokud to je možné tak opravi firmware a daji na net. Fakt super podpora.
http://www.eaget.cz
Vyhodou je také podpora iTV, takže tam najde přímo odkazy na internetove databáze nejen českých TV stanic. Podivej se na videa na Youtube. Tam najdi Eaget M9 a uvidíš co.vše to umí. Ostatní modely jsou softwarově stejné jen liší hardwarem.

A podařilo se mi sehnat P50ST50 za 18.000,-
no. No neberte to za ty prachy. :-)
hafush (169)|11.11.2012 22:29
Díky za rady, nějak to prozkoumám.
Umí to i HD 3D SBS ?

Kde se ti podařilo sehnat 50ST50 za tuhle cenu (18t.) ?
Já přez známého z Panasonicu se zaměstnaneckou slevou se mohu dostat pouze na 21 500,- a chci během 2 dnů objednat ? ?
Za 18t. bych ji objednal okamžitě.
kovarjos05 (69)|12.11.2012 00:27
KamilZ, myslet si můžeš samozřejmě co chceš, zdravím...
strapping (72)|12.11.2012 09:34
[QUOTE=hafush;431545]Díky za rady, nějak to prozkoumám.
Umí to i HD 3D SBS ?

Kde se ti podařilo sehnat 50ST50 za tuhle cenu (18t.) ?
Já přez známého z Panasonicu se zaměstnaneckou slevou se mohu dostat pouze na 21 500,- a chci během 2 dnů objednat ? ?
Za 18t. bych ji objednal okamžitě.[/QUOTE]


Pro 3D je tento model Eaget Play M18: http://www.eaget.cz/play-m18-3d-android-multimedialni-prehravac

Jinak za 18tis. se mi ji podařilo sehnat v aukci v Datartu.
Někdo si ji koupil v Datartu za plnou cenu , ale vrátil ji do 14dnů, takže to hodili do aukce za 17.992,- + 500,- (za dopravu).

Asi to vrácené zboží nemůžou prodat za plnou cenu, tak musejí dát za míň.

Ale byl jsem docela právě překvapenej, že hned sleva 6tis.
Taky jsem neváhal ani vteřinu. :-)
hafush (169)|12.11.2012 10:34
Tak si hlavne zkontroluj pruhy (banding), jestli to nekdo nevratil kvuli tomu.
Stejne by jsi na tom vydelal,protoze by sis ji v ramci reklamace nechal vymenit za novou.
strapping (72)|12.11.2012 11:21
[QUOTE=hafush;431578]Tak si hlavne zkontroluj pruhy (banding), jestli to nekdo nevratil kvuli tomu.
Stejne by jsi na tom vydelal,protoze by sis ji v ramci reklamace nechal vymenit za novou.[/QUOTE]

A jak nejlépe to zkontroluji ? (jaké video je k tomu optimální)

Jak přesně se tato vada přesně projevuje?
hakmar (401)|12.11.2012 11:45
Pusti si hocijaký hokejový zápas a pri pohybe kamerou zľava doprava, ak tam čosi je tak to určite uvidíš.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Kobymx5;431381]Myslíš, že je to reálný, že MMC to rozhladí? [/QUOTE] Podľa mňa určite, mám síce staršie WDTV Live, ale okrem 3D BD ISO prehrá všetko, teda aj 3D sbs mkv. Mám výstup nastavený na 24p a žiadne trhanie a sekanie sa nekoná.
hafush (169)|12.11.2012 11:54
Nunacek tu psal,že banding pruhy (Panasonicem přiznaná výrobní chyba při nanášení antireflexni vrstvy na plazmovy panel), se nejlepe poznají na komplet šedé ploše,nebo třeba při zelené u golfu.
Tohoto se já osobně bojím nejvíc a taky by se mi líbily nějaké testovací obrazce pro podrobné prozkoumání.
dundee2 (42)|12.11.2012 12:04
[QUOTE=hafush;431587]Nunacek tu psal,že banding pruhy (Panasonicem přiznaná výrobní chyba při nanášení antireflexni vrstvy na plazmovy panel), se nejlepe poznají na komplet šedé ploše,nebo třeba při zelené u golfu.
Tohoto se já osobně bojím nejvíc a taky by se mi líbily nějaké testovací obrazce pro podrobné prozkoumání.[/QUOTE]

To by mě taky zajímalo,přemýšlím o 42" ST50 a právě,že koukám hodně na fotbal tak by mě to vadilo.
Mám dilema,nevím tedy,jestli nejít do něčeho jiného,či počkat na nové modely příštího roku a nebo koupit teď .Přece jen je to 18 táců.

Nevím jak je to viditelné u 42" .
hafush (169)|12.11.2012 12:17
Viditelné by to právě mělo být hned (jde o vadu z výroby - Panasonic řeší reklamaci výměnou kus za kus) a to nejlépe na jednolité ploše.
Vyhledej si na youtube,jak to vypadá.
Nevím,jestli už Panasonic odhalil,kde v technologickém procesu nanášení antireflexní vrstvy byla chyba a zda-li ji odstranil A ZDA-LI NOVÉ KOUSKY JEŠTĚ STÁLE MOHOU MÍT VADNÝ PANEL?
Jediné co vím je,že já budu mít 100% smůlu na vadný kus.
PAHA (4)|12.11.2012 12:19
Ahoj, tak jsem se stal taky majitelem 50ST50 a jsem zklamán. V obraze je při pohledu z blízka vidět (hlavně v jednobarevných plochách) něco jako šum. Obraz se prostě chvěje. Nastavení redukce šumu nepomáhá, při nastavení na max nebo vypnuto je to stále stejné. Dělá to na všech zdrojích signálu stejně. Jako by se chvěla ta samotná plazma... Co je mi ale divné, že stará plazma 42X10 to nedělá vůbec! Obraz je naprosto klidný. Porovnávám přímo vedle sebe, takže se mi to fakt nezdá.
Je to u tohoto typu TV normální? Není něco v nastavení, co by ten obraz zklidnilo a na co jsem třeba nepřišel? Nebo je to vada kusu?
Díky za rady.
dundee2 (42)|12.11.2012 12:32
Tak jsem teď volal přímo do servisu Bels Panasonic,ptal jsem se na banding pruhy a bylo mi řečeno technikem,že se s touto závadou ještě neshledali.
hafush (169)|12.11.2012 12:45
Zajímavé :) , ještě,že u toho nebyl chudák nunacek, kterej takhle měnil 2, než ji vrátil úplně a šel do Samsunga E6500.
dundee2 (42)|12.11.2012 12:47
Myslíte,že když budu mít nějakej záznam na usb,třeba fotbal /zelená plocha/ v divx nechám to přehrát v prodejně tak se banding musí projevit,pokud bude tato plazma náchylná na tuto vadu ?

pro Nunáčka tel. 222 781 768 technik plazm. tv Panasonic
Jarda.Bar (1238)|12.11.2012 13:27
[QUOTE=PAHA;431590]Ahoj, tak jsem se stal taky majitelem 50ST50 a jsem zklamán. V obraze je při pohledu z blízka vidět (hlavně v jednobarevných plochách) něco jako šum. Obraz se prostě chvěje. Nastavení redukce šumu nepomáhá, při nastavení na max nebo vypnuto je to stále stejné. Dělá to na všech zdrojích signálu stejně. Jako by se chvěla ta samotná plazma... Co je mi ale divné, že stará plazma 42X10 to nedělá vůbec! Obraz je naprosto klidný. Porovnávám přímo vedle sebe, takže se mi to fakt nezdá.
Je to u tohoto typu TV normální? Není něco v nastavení, co by ten obraz zklidnilo a na co jsem třeba nepřišel? Nebo je to vada kusu?
Díky za rady.[/QUOTE]

Obávám se, že je to vlastnost. Plasmy tvoří odstíny barev i pomocí rastrů, a to je nejspíš to co vidíš.
kocurstvo (20)|12.11.2012 14:08
Já mám jiný problém. Zajímalo by mě, zda to máte taky. U SD, ale někdy i u HD (tv kanály ze satelitu) se mi v obraze objevují jakoby horizontální čárky. Nejpatrnější je to např na zubech, nebo při rychlých pohybech např ruky (mávání) atd.
Prostě se plocha rozčárkuje. Zkoušel jsem z av receiveru vyvést stejný sihnál i do své starší TX-P46G10E a nic takového tam není. Trošku pomůže, když snížím ostrost z 6 na 3-4, ale i tak je to občas viditelné. Čím nekvalitnější signál, tím více je to vidět. Ta 46ka Gčko zostřuje jakoby po pixelech tahle telka zostřuje jakoby v řádcích. Nic jiného s tím nejde udělat.
Zkusil jsem naladit tv přes anténu a tam to moc vidět není, takže jsem myslel, že to je satelitním tunerem, ale včera jsem si pustil SD filmek z blu ray přehrávače a bylo to tam vidět taky.
Už mě napadlo, jetsli není v servisním menu nějaké smoothing navíc, nebo např zrychlení procesoru, ale to je otázka na opravdového odborníka.

Máte to tak taky? Nechci moc nervovat, třeba to je prostě tím, že je ta telka velká, ale i tak se mi zdá, jako by ten procák nestíhal ten SD obraz doladit a nechává tam řádky,...
Pavell007 (790)|12.11.2012 14:14
PAHA- základ je mít jas na půlce -50- tzn nechat na default a svítivost panelu ladit kontrastem. Pak ještě šum vylejzá pokud u normal modu dáš ostrost na víc jak 4 a v kinu víc jak na 6.
PAHA (4)|12.11.2012 14:15
[QUOTE=Jarda.Bar;431599]Obávám se, že je to vlastnost. Plasmy tvoří odstíny barev i pomocí rastrů, a to je nejspíš to co vidíš.[/QUOTE]

No jo, ale u starší 42X10 to není...
hakmar (401)|12.11.2012 19:11
Ako to tu tak čítam, tak som v postate rád že som šiel do E6500.:)
sonson (34)|12.11.2012 20:19
Mám dotaz .Jde na ST50 v editaci seznamu pozemních TV smazat tv kanál?Přehédl jsem něco?
bufus (37)|13.11.2012 10:46
sonson: v menu se podivej na seznam kanalu a stiskni ok, vlevo u jednotliveho kanalu se ti objevuje prip. mizi "zaklikatko"
bufus (37)|13.11.2012 11:27
neco na uvod:
jsem ctyri dny majitelem P55ST50, mam k tomu nekolik postrehu. Zaprve dekuji vsem prispevatelum v teto diskusi, hodne jsem se dozvedel. Dokazal jsem ji pres vikend precist fakt celou :-) Chtel bych popsat svuj osobni nazor, pridat mozna par postrehu a reagovat neprimo i na nekolik dotazu ci prispevku z tohoto dlouheho vlakna.

neco k TV:
bzuci, prvni den tolik ze to zarazilo i manzelku (predem jsem na nic neupozornoval, chtel jsem i jiny nazor), ale zabzucel atak vyrazne jen u bile barvy z nejake reklamy na praci prasek. Druhy den jsem to testoval, umyslne zvysoval jas, kontrast, vytahoval bilou ale musel jsem jit az k tv abych to slysel. Po ctyrech dnech to npri beznem sledovani tv temer nezaregistruju, kdyz to chci slyset, jdu s uchem k tv. Manzelka uz to take neregistruje. Mozna jsme si zvykli, mozna je to hladinou hluku v obyvaku (lednice v kuchyni, pes v polstarkach:-) ) ale prijde mi ze po prvnich dvou dnech se zvuk vyrazne ztisil. Problem s pruhy nemam, blikani nevnimam, pouzivam ale IFC. To pro ostatni kteri mohou byt zdeseni z cele teto diskuse :-) Mam DVB-C UPC s CI kartou, naladeni bez problemu, HD kalany luxusni, SD kanaly velice hezke, pro sledovani z necelych 3m na 55" uplne v pohode.

par zkusenosti:
velice prijemne je automaticke prepnuti tv kdyz pustim dvd nebo xbox a naopak, kdyz je vypnu, tv se vrati na dvb-c, super, puvodni P42PZ80 to u xboxu neumela. TV jsem prevazel nalezato, 55" je fakt velka krabice, ani superb ji na stojaka nepobral. A chce to dva lidi. Vezl jsem ji cca 5km po Praze, v malem vytahu stala dokonce "nabok" :-) celou dobu jsem postupoval opatrne a pomalu a bez narazu. Tim nechci nikomu radit riskovat, u mne to proslo. TV je zavesena na zdi, nechci delat reklamu vyrobci, tak jen typ zavesu, je to THIN 345 a celni hranu ramu obrazovku nemam ani 10cm od zdi, uzasne. Kdyz bude zajem, premerim presne, zatim nemam uplne porovnane kabely za tv... Opet si plne uvedomuju urcity risk, drzak uvadi 25kg a max 45mm tloustku, tato tv ma 28kg a 44 resp 50mm. Mam urcite zkusenosti ze statiky i z designu vyrobku takze predpokladam ze kvalitni vyrobce (toto dle vsech indicii je kvalitni vyrobce) ma vyrobek dostatecne predimenzovany. No povesil jsem, tv odtahuju od zdi az 60cm a otacim kolmo ke zdi. Drzi v panelu na 4 srouby M10, drzi v pohode, zadne vyklani nic. opet nikoho nenavadim :-) jen zminuju vlastni zkusenost. Muzu dat vedet treba za mesic, rok, jestli porad drzi :-)
DLNA pouzivam pro prehrani fotek nebo videa z pc, prip.z telefonu: "podivej maminko jak uz umim jezdit na kole", na takove pouziti super, stream z pc do tv zaznamu F1 nahrany na pc pomoci dvb-t tuneru a media playeru fungoval bez problemu, k wifi jsem pripojil jednou a funguje 100%

co mne desi:
v teto diskusi je nekolik prispevku, ktere jsou absolutne mimo me chapani. Proc si nekdo kupuje 50" televizi za 30 tisic a pak si na ni pusti divx 480x320? proboha! Asi uz jsem zestarnul a neuznavam kradeni veci, doma jsem postupne vyhazel vsechny "kopie filmu", koupil orig.windows, priznavam par desitek mp3... vzdyt rok stary film stoji 49kc v papiru, stovku dve v krabicce... Kupte si mercedes, dejte si na nej misto kol dreveny vika od sudu a do nadrze nalejte kradenuo pancovanou naftu... grrrr, proste je to mimo muj mozek... pak tady dotycny resi ze ta blba tv neprehraje z netu ztazenej kdovijak historickej/extranovej kodek a ztravi tim 2 tydny zkoumani, kupovani karet, prehravacu... pritom stacilo zajit koupit dvd/bd nebo zaskocit do pujcovny kdyz uz ne nove nemam... achjo...

dotaz: zpracuju video, prepocitam do iso souboru a nez ho vypalim na dvouvrstve dvd chtel bych si ho prohednout na tv jestli se uz jedna o finalni upravu nebo bude potreba neco zmenit (a nechci po kazdem pokusu zahodit disk... ale treba se nechci divat hned, nekdy pozdeji... nechci pak poustet pc, jen pustit tv a z nejakeho disku to prehrat... jen jsem zatim nemel cas to vyzkouset, treba to nekdo uz testoval... lze prehrat image dvd disku z hdd pripojeneho do tv usb? lze pripojit disk do routeru a vidi ho tv nebo musi na disku bezet media server? diky moc

na zaver: tv slouzi pro deti na pohadky, zpravy, kulisa, obcas nejaky film, xbox... a k tomu ucelu slouzi skvele, obraz nadherny, vyrazne obrazove chyby zminene v teto diskusi nastesti nemam, bzuceni pod hranici obtezovani... jine chyby nehledam, tv radeji pouzivam :-)
kdo chce jeste vic at si vybere VT50, kdo chce poustet divx at si koupi tablet, prip mu prodam lonskou lumii...
strapping (72)|13.11.2012 11:48
[QUOTE=bufus;431708]neco na uvod:
jsem ctyri dny majitelem P55ST50, mam k tomu nekolik postrehu. Zaprve dekuji vsem prispevatelum v teto diskusi, hodne jsem se dozvedel. Dokazal jsem ji pres vikend precist fakt celou :-) Chtel bych popsat svuj osobni nazor, pridat mozna par postrehu a reagovat neprimo i na nekolik dotazu ci prispevku z tohoto dlouheho vlakna.

neco k TV:
bzuci, prvni den tolik ze to zarazilo i manzelku (predem jsem na nic neupozornoval, chtel jsem i jiny nazor), ale zabzucel atak vyrazne jen u bile barvy z nejake reklamy na praci prasek. Druhy den jsem to testoval, umyslne zvysoval jas, kontrast, vytahoval bilou ale musel jsem jit az k tv abych to slysel. Po ctyrech dnech to npri beznem sledovani tv temer nezaregistruju, kdyz to chci slyset, jdu s uchem k tv. Manzelka uz to take neregistruje. Mozna jsme si zvykli, mozna je to hladinou hluku v obyvaku (lednice v kuchyni, pes v polstarkach:-) ) ale prijde mi ze po prvnich dvou dnech se zvuk vyrazne ztisil. Problem s pruhy nemam, blikani nevnimam, pouzivam ale IFC. To pro ostatni kteri mohou byt zdeseni z cele teto diskuse :-) Mam DVB-C UPC s CI kartou, naladeni bez problemu, HD kalany luxusni, SD kanaly velice hezke, pro sledovani z necelych 3m na 55" uplne v pohode.

par zkusenosti:
velice prijemne je automaticke prepnuti tv kdyz pustim dvd nebo xbox a naopak, kdyz je vypnu, tv se vrati na dvb-c, super, puvodni P42PZ80 to u xboxu neumela. TV jsem prevazel nalezato, 55" je fakt velka krabice, ani superb ji na stojaka nepobral. A chce to dva lidi. Vezl jsem ji cca 5km po Praze, v malem vytahu stala dokonce "nabok" :-) celou dobu jsem postupoval opatrne a pomalu a bez narazu. Tim nechci nikomu radit riskovat, u mne to proslo. TV je zavesena na zdi, nechci delat reklamu vyrobci, tak jen typ zavesu, je to THIN 345 a celni hranu ramu obrazovku nemam ani 10cm od zdi, uzasne. Kdyz bude zajem, premerim presne, zatim nemam uplne porovnane kabely za tv... Opet si plne uvedomuju urcity risk, drzak uvadi 25kg a max 45mm tloustku, tato tv ma 28kg a 44 resp 50mm. Mam urcite zkusenosti ze statiky i z designu vyrobku takze predpokladam ze kvalitni vyrobce (toto dle vsech indicii je kvalitni vyrobce) ma vyrobek dostatecne predimenzovany. No povesil jsem, tv odtahuju od zdi az 60cm a otacim kolmo ke zdi. Drzi v panelu na 4 srouby M10, drzi v pohode, zadne vyklani nic. opet nikoho nenavadim :-) jen zminuju vlastni zkusenost. Muzu dat vedet treba za mesic, rok, jestli porad drzi :-)
DLNA pouzivam pro prehrani fotek nebo videa z pc, prip.z telefonu: "podivej maminko jak uz umim jezdit na kole", na takove pouziti super, stream z pc do tv zaznamu F1 nahrany na pc pomoci dvb-t tuneru a media playeru fungoval bez problemu, k wifi jsem pripojil jednou a funguje 100%

co mne desi:
v teto diskusi je nekolik prispevku, ktere jsou absolutne mimo me chapani. Proc si nekdo kupuje 50" televizi za 30 tisic a pak si na ni pusti divx 480x320? proboha! Asi uz jsem zestarnul a neuznavam kradeni veci, doma jsem postupne vyhazel vsechny "kopie filmu", koupil orig.windows, priznavam par desitek mp3... vzdyt rok stary film stoji 49kc v papiru, stovku dve v krabicce... Kupte si mercedes, dejte si na nej misto kol dreveny vika od sudu a do nadrze nalejte kradenuo pancovanou naftu... grrrr, proste je to mimo muj mozek... pak tady dotycny resi ze ta blba tv neprehraje z netu ztazenej kdovijak historickej/extranovej kodek a ztravi tim 2 tydny zkoumani, kupovani karet, prehravacu... pritom stacilo zajit koupit dvd/bd nebo zaskocit do pujcovny kdyz uz ne nove nemam... achjo...

dotaz: zpracuju video, prepocitam do iso souboru a nez ho vypalim na dvouvrstve dvd chtel bych si ho prohednout na tv jestli se uz jedna o finalni upravu nebo bude potreba neco zmenit (a nechci po kazdem pokusu zahodit disk... ale treba se nechci divat hned, nekdy pozdeji... nechci pak poustet pc, jen pustit tv a z nejakeho disku to prehrat... jen jsem zatim nemel cas to vyzkouset, treba to nekdo uz testoval... lze prehrat image dvd disku z hdd pripojeneho do tv usb? lze pripojit disk do routeru a vidi ho tv nebo musi na disku bezet media server? diky moc

na zaver: tv slouzi pro deti na pohadky, zpravy, kulisa, obcas nejaky film, xbox... a k tomu ucelu slouzi skvele, obraz nadherny, vyrazne obrazove chyby zminene v teto diskusi nastesti nemam, bzuceni pod hranici obtezovani... jine chyby nehledam, tv radeji pouzivam :-)
kdo chce jeste vic at si vybere VT50, kdo chce poustet divx at si koupi tablet, prip mu prodam lonskou lumii...[/QUOTE]

Ty jsi můj člověk chlape !! :-)

[QUOTE=bufus;431708Proc si nekdo kupuje 50" televizi za 30 tisic a pak si na ni pusti divx 480x320? proboha![/QUOTE]

Jinak 50" ST50 nestojí 30tis. ale 24tis.
huberokororo (58)|13.11.2012 13:17
Asi uz jsem zestarnul a neuznavam kradeni veci, doma jsem postupne vyhazel vsechny "kopie filmu", koupil orig.windows, priznavam par desitek mp3...
Miluji tyto napravené kuřáky a zloděje.Jsou to pak největší moralisté.Jinak ať ti tv slouží.9-)
bavorak (1494)|13.11.2012 13:21
u zlodejov neviem, ale u fajciarov mas 1000% pravdu :-)
bufus (37)|13.11.2012 13:53
:-)
jojo, mel jsem asi 17 filmu, uz jsem se polepsil a koupil si "originalky"... pak jsem vyhazel kazety ze Sparty z trznice (kdo pamatuje, vi...)
jak jsem zminil, mp3 mi stale par zustava, ani ebay si s nekterymi nahravkami totiz nevi rady...
vubec to nebyl moralismus, jen nechapu proc si k div-ixu nekdo kupuje tak drahou tv... argument ze mu uz pak nezbylo na nakup dvd neprijimam:-)
pripadne naopak, kdyz si nekdo muze dovolit tak drahou tv, proc si nekoupi i film...

pokud je ale stahovani filmu pro nektere prirozene a normalni, muzou si prece rovnou "pujcit" dvd nekde v obchode, nebudou mit starosti s neznamym formatem downloadu... nevidim v tom rozdil

ale to uz je hodne off-topic a k diskusi o panaku to nepatri, sorry
Kobymx5 (28)|13.11.2012 20:26
tak ja divx chápu, prostě už něco mám v tom tak to tak pustím, kolikrat ani noc lepšího není... a o kradení filmů je to asi o tom, že teď chces něco pustit. ne jezdit někam do půjčovny nebo se modlit, aby v nejbližším krámu měli chtený film... o peníze asi nejde...
hafush (169)|13.11.2012 21:56
[QUOTE=kocurstvo;431602]Já mám jiný problém. Zajímalo by mě, zda to máte taky. U SD, ale někdy i u HD (tv kanály ze satelitu) se mi v obraze objevují jakoby horizontální čárky. Nejpatrnější je to např na zubech, nebo při rychlých pohybech např ruky (mávání) atd.
Prostě se plocha rozčárkuje. Zkoušel jsem z av receiveru vyvést stejný sihnál i do své starší TX-P46G10E a nic takového tam není. Trošku pomůže, když snížím ostrost z 6 na 3-4, ale i tak je to občas viditelné. Čím nekvalitnější signál, tím více je to vidět. Ta 46ka Gčko zostřuje jakoby po pixelech tahle telka zostřuje jakoby v řádcích. Nic jiného s tím nejde udělat.
Zkusil jsem naladit tv přes anténu a tam to moc vidět není, takže jsem myslel, že to je satelitním tunerem, ale včera jsem si pustil SD filmek z blu ray přehrávače a bylo to tam vidět taky.
Už mě napadlo, jetsli není v servisním menu nějaké smoothing navíc, nebo např zrychlení procesoru, ale to je otázka na opravdového odborníka.

Máte to tak taky? Nechci moc nervovat, třeba to je prostě tím, že je ta telka velká, ale i tak se mi zdá, jako by ten procák nestíhal ten SD obraz doladit a nechává tam řádky,...[/QUOTE]

Dnes jsem byl koukat na 50ST50 na prodejně a tohoto řádkování v obraze jsem si také všiml při satelitním HD, ostatní TV to nedelaly. Tak ted nevím, trochu mě to vystrašilo. :confused:
Uklidněte nás někdo,nebo vysvětlete čím je to způsobeno,případně jestli není něco blbě nastaveno. Díky
hafush (169)|13.11.2012 22:16
[QUOTE=PAHA;431590]Ahoj, tak jsem se stal taky majitelem 50ST50 a jsem zklamán. V obraze je při pohledu z blízka vidět (hlavně v jednobarevných plochách) něco jako šum. Obraz se prostě chvěje. Nastavení redukce šumu nepomáhá, při nastavení na max nebo vypnuto je to stále stejné. Dělá to na všech zdrojích signálu stejně. Jako by se chvěla ta samotná plazma... Co je mi ale divné, že stará plazma 42X10 to nedělá vůbec! Obraz je naprosto klidný. Porovnávám přímo vedle sebe, takže se mi to fakt nezdá.
Je to u tohoto typu TV normální? Není něco v nastavení, co by ten obraz zklidnilo a na co jsem třeba nepřišel? Nebo je to vada kusu?
Díky za rady.[/QUOTE]

Včera jsem byl v jiné menší prodejně a měly tam na všech tv stejný film, všechny byly LED a jediná plasma ST50 a na ní jsem viděl něco strašidelného co zřejmě popisuješ ty. Jakoby šum v obraze, nejvíce to bylo vidět na černých pruzých nahoře a dole (film byl 21:9). Černé pruhy doslova šuměly. Nechápavě jsem to nechal být.
Dnes v jiném obchodě jsem to neviděl a tak jsem se na to zeptal a bylo mi sděleno,že je to určitě dělala v menu zaplá ochrana,proti vypalování obrazu. Prý jsou tam 3 metody: šum,posun pixelů,na třetí si nevzpoměl.
Zkus kouknout do menu,snad to bude tím.
Případně jiní majitelé mohou kouknout jestli je to tvrzení pravdivé.
dundee2 (42)|13.11.2012 22:22
Nemá někdo zkušenost zda přehraje ST50ka soubory nahrané v Technistaru S1 možná stejné i jako Technistar ISIO ? Jedná se o TS soubory, přímo MPEG-TS
kocurstvo (20)|14.11.2012 10:59
Ten šum je přepálený kontrast a jas. Když to stáhneš na level pro lidi, tak to neuvidíš, toho se neboj.

Ale ty řádky mě fakt ser*ou. Včera jsem to vypozoroval dokonce i u HD obrazu z MKV filmu, ale opravdu minimálně. U SD je to horší. Docela nechápu, co tím jako panasonik myslel.... A argument kolegy shora, že nechápe, když si někdo koupí 50ku a sleduje SD filmy, beru stejně s rezervou, jako jeho prohlášení o poctivosti... :) to jsem se hodně smál.
Prostě telku nemám jen na bluraye a hry, ale i na příjem tv, že....

Navíc telka zpožďuje obraz, což kompenzuji zpožděním zvuku o 140ms na receiveru, ale i tak mě to štve.

- - - - doplněno - - - -

Nejhorší je, že gčko, které bude mít rychlejší procák, tudíž tyto neduhy tam nebudou, stojí 34 tisíc, což je skorem dvakrát tolik, co stčko...

- - - - doplněno - - - -

Jinak je ta telka ale super. Když jsem včera procházel makrem a skoukl asi 30 beden, všem jsem se jen smál, co jsou to za šity. Jako fakt. Ikdyž srovnám obraz se svám 46G z 2009, tak je to někde jinde, až na ty zsssssrné řádky....