Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

hafush (169)|14.11.2012 12:52
To řádkování tam vidíš stále,nebo jen při určitých scénách, rychlých pohybech kamery.... atd ?
Je možné,že na to má vliv verze FW a bude odstraněno?
Divím se, že za více než půl roku to tady nikdo nezmínil,ani v recenzích na netu? Je to dost výrazná chyba v obrazu.
bufus (37)|14.11.2012 12:56
Pokud si timto: ".... A argument kolegy shora, že nechápe, když si někdo koupí 50ku a sleduje SD filmy, beru stejně s rezervou, jako jeho prohlášení o poctivosti... to jsem se hodně smál.
Prostě telku nemám jen na bluraye a hry, ale i na příjem tv, že...." reagoval na muj nazor, precti si to prosim znova. Tahle TV (resp.tahle rada TV) zobrazuje HD i SD televizni vysilani nejlepe co jsem videl. Na konci i zminuju ze to je u mne i jeji hlavni vyuziti. Film z dvd/bd si pustim tak jednou za mesic, mam i jiny program... Trvam na tom (byla to reakce na nejaky stary prispevek) ze divx 640x480 prip jeste horsi neni urcen pro velke tv ale pro mobil... At si samozrejme kazdej pousti co chce a pripoji si k 65"tv se 7.1 sestavou jako zdroj treba ZX spectrum, jenom to nechapu...
Pavell007 (790)|14.11.2012 12:58
hafuš-ten šum např i v těch pruzích jsem zpozoroal, pokud pohnu jasem z defaultních 0 na jakoukoliv stranu, + i - a to i o jeden stupeň-taky sice nechápu, co s tím soudruzi mysleli-dělá to na mě dojem, že při tý 0 je to nějaká základní nastavená svítivost panelu (podle mne dost optimální) a tou korekcí se tam pak zapne nějaká elektronika navíc nebo co, protože když s tím pohnu i o jeden dílek, ten šum tam hned naskočí, i když ten samotnej obraz tou změnou o 1 je v podstatě stejnej, takže nejde o důsledek nějakýho extrémního nastavení-nicméně já mám jas na 0, (podle mě tam tenhle ovladač nemuseli vůbec dávat) čili šum žádnej a svítivost reguluju tím, co mají označený jako kontrast. Pak mám teda vyplý další vylepšovátka a nepřeháním to s ostrostí-cca 4.
kocurstvo (20)|14.11.2012 13:51
Mám tam poslední fw 1.263. Taky to nechápu, že na to nikdo nenarazil. To řádkování je jen u určitých scén. Většinou se to týká malinkých ploch, nebo čar. Ty nejsou jakoby jednolité, ale jsou viditelně prokládané z řádků. Je to i rychlých pohybů, plocha se jakoby rozřádkuje. Ale zase, není to vždycky. Včera jsem se díval na záznam amerického fotbalu ze satelitu a bylo to tam vidět. Pak jsem HDD s tím nahraným záznamem pustil z PC (přes receiver do telky, přehrávač MPC) a řádky byly tytam.
Zřejmě MPC ač v defaultu nějak lépe upscaloval a filtroval, než telka.
tady
http://www.youtube.com/watch?v=OZApI6IPe-U&feature=youtu.be
jsem prdl video, ale on je to problém. Kamera ty lehké nuance moc nezachytí, hlavně v tom pohybu.
Možná jsem idiot a je to jen tím, že to je prostě velká úhlopříčka a holt nějak se ten nefullHD signál do těch řádků srovnat musí, ale potřebuju vědět, že to dělají i jiné 50ky.
kocurstvo (20)|14.11.2012 14:44
Tady je ještě průkaznější materiál. Vše k tomu viz popis videa v youtube
http://www.youtube.com/watch?v=EEbsZSeIL7Y&feature=youtu.be
kocurstvo (20)|14.11.2012 15:52
EDIT: tak jsem asi Stčku křivdil. Dosmyčil jsem z dětského 46G-čko z 2009 a připojil k receiveru (Onkyo 515). Dubloval obraz a co nevidím, to samé... Asi to bude na zdroji, v tomto případě pravděpodobně nedokonalost PS3 serveru, nebo LGčka...
Heršvec totok.

Každopádně zpoždění obrazu tam je. Gčko bylo trililinko rychlejší, ale nic děsného
hafush (169)|14.11.2012 17:40
Tak alespoň si mě trochu uklidnil. Jinak děti se teda maj 46GT10 je jako druhá tv super.

Ještě se majitelů STček zeptám,jestli se mi to nemotá s modely minulého roku: Jak je to s nahráváním na HDD?
Platí,že minimum,aby ho TV rozpoznala je 250GB?
Vím,že si ho TV formátuje po svém, ale rozpozná 2 oddíly na 2TB disku, nebo si ho musí naformátovat celý? Chtěl jsem ho rozdělit na 1 oddíl pro má data a 2. oddíl pro nahrávání z ST50.
kocurstvo (20)|14.11.2012 18:05
No, taky jsem nadával, jak jsou ty děcka dneska rozežrané. Ale když je rozežraný tatínek... :)))
THeBaNDiT (497)|14.11.2012 21:47
[QUOTE=kocurstvo;431909]Asi to bude na zdroji, v tomto případě pravděpodobně nedokonalost PS3 serveru, nebo LGčka...[/QUOTE]v popise videa na youtube si pisal, ze prvy pripad je streamovanie cez DLNA, druhy pripad je napriamo z PC cez HDMI. Tak pokial je mne zname, tak DLNA je vlastne prekonvertovanie videa do ineho formatu a nasledny streaming do zariadenia, cim sa kvalita moze stratit - kdezto pri prenose cez HDMI ku konvertovaniu samozrejme nedochadza... takze za obrazovymi neduhmi by som hladal to DLNA ako take (ja ho ani nepouzivam).
bufus (37)|14.11.2012 22:06
Mohlo by to byt rychlosti dlna resp.domaci site. Posilam z pc do tv videa v avchd stazena z full hd kamery v 1080i a jde to v poradku a bez nejake konverze.
Sit je:
pc-kabel-router-wifi 801n-tv

Kdyz jsem mel pc pripojeny do site pomoci 801g wifi karty, delal stream video soudoru problemy...
dundee2 (42)|14.11.2012 22:13
V jakém formátu mám naformátovat USB flash,abych mohl vyzkoušet v obchodě přehrát nějaký soubory ?
Asi by to mělo být do NTFS,jelikož jsou soubory větší než 2gb,že ?
kovarjos05 (69)|15.11.2012 01:41
[QUOTE=dundee2;431969]V jakém formátu mám naformátovat USB flash,abych mohl vyzkoušet v obchodě přehrát nějaký soubory ?
Asi by to mělo být do NTFS,jelikož jsou soubory větší než 2gb,že ?[/QUOTE]

samozřejmě že NTFS...Pan. veme v pohodě.
kocurstvo (20)|15.11.2012 03:39
[QUOTE=THeBaNDiT;431963]v popise videa na youtube si pisal, ze prvy pripad je streamovanie cez DLNA, druhy pripad je napriamo z PC cez HDMI. Tak pokial je mne zname, tak DLNA je vlastne prekonvertovanie videa do ineho formatu a nasledny streaming do zariadenia, cim sa kvalita moze stratit - kdezto pri prenose cez HDMI ku konvertovaniu samozrejme nedochadza... takze za obrazovymi neduhmi by som hladal to DLNA ako take (ja ho ani nepouzivam).[/QUOTE]

Tím to bude. Díky za ujištění, nějak jsem v tom DLNA ještě nový :) Jinak síť mám kabelovou, sice 100Mbit, ale pro HD filmy je to až běda moc :)
Zkusím jiný DLNA server, ale bezchybný není asi žádný... :(

Heršvec, koupíš super telku a co z toho. Satelit, DLNA atd. jsou limitovány samy sebou a 50ka telka jim to dává vyžrat tím, že na ně práskne všechno. Ale máš recht, přehrávání přímo z PC, bez dalších zásahů do videa a je to.
KamilZ (10277)|15.11.2012 06:43
[QUOTE=THeBaNDiT;431963]Tak pokial je mne zname, tak DLNA je vlastne prekonvertovanie videa do ineho formatu[/QUOTE]
Tak to je Ti známé špatně. Může to být, ale nemusí. Většinou se žádný transcoding nedělá. DLNA je hlavně o streamingu.
strapping (72)|15.11.2012 07:35
Ahoj, máte někdo podobné nastavení u vašich TV ?

http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/panasonic-plasma-tv/panasonic-st50-picturesettings

Myslíte, že je toto nastavení ideální ? Jak píšou pro denní sledování kontrast +100 a při nočním snížit kontrast na +90.

Máte to někdo takto podobně a jak Vám to vyhovuje ?
LoSob (31)|15.11.2012 08:37
Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu.
Chtěli bychom si s manželkou udělat do vánoc radost a koupit novou TV.
Rozhodl jsem se po vleklých problémech(které jsem tu na foru již popisoval) s LCD le40a756 vyzkoušet poprvé plazmovou technologii a koupit tx-p50st50e.
Jelikož stará TV sice na pokraji sil ale stále hraje, můžeme ještě nějaký čas počkat a tím se dostávám k otázce.
Je nějaká možnost, že by mohla cena u 50st50 ještě do vánoc trochu klesnout, nebo naopak zdražit? Co myslíte? Nesledujete někdo ceny dlouhodobě?
Rozhodně bychom chtěli TV do vánoc, na nějaký povánoční slevy čekat nechci a stejně nevěřím, že zrovna tato TV nějak výrazně spadne.

[QUOTE=dundee2;431592]Tak jsem teď volal přímo do servisu Bels Panasonic,ptal jsem se na banding pruhy a bylo mi řečeno technikem,že se s touto závadou ještě neshledali.[/QUOTE]
To mě ani neudivuje,oni se neshledali s vícero věcma. Já byl v Belsu s LCDčkem 3x a vždy mi řekli že se závada neprojevila. Poté jsem ji přivezl domů, zapojil a televizi zmizel po 5 minutách obraz. Dokonce mě zvyklali a já rval televizi ke tchánovi, jestli to není v zásuvkách, samosebou to dělalo po 5 minutách i u tchána. Do toho servisu to mám 50km cestu jen tam a byl jsem tam 3x úplně na h.vno. Nakonec v jiném servisu zjistili závadu zdroje. To už bych tu TV raději odvezl servisovat na Slovensko, než jet ještě jednou k nim.
KamilZ (10277)|15.11.2012 08:41
[QUOTE=LoSob;432013]Nesledujete někdo ceny dlouhodobě? [/QUOTE]
Ceny Ti dlouhodobě sledujie Heureka.cz :OO
LoSob (31)|15.11.2012 09:02
Jasný, ale jde mi spíš o to, jestli někdo nemáte zkušenosti, jestli přímo Panasonic třeba před vánocema trochu ceny ještě neponízí nebo naopak...
Koukat každý den na Heureku můžu, ale tam vidím aktuální cenu....
strapping (72)|15.11.2012 09:32
[QUOTE=LoSob;432020]Jasný, ale jde mi spíš o to, jestli někdo nemáte zkušenosti, jestli přímo Panasonic třeba před vánocema trochu ceny ještě neponízí nebo naopak...
Koukat každý den na Heureku můžu, ale tam vidím aktuální cenu....[/QUOTE]

Já jsem sehnal P50ST50 za17.992,- v aukci DATART.

Někdo ji jim vrátil do 14dnů, tak ji prodávali za takovou cenu.

Možná si zkus hlídat něco tam. Mají tam i přesný popis co s televizí je (zda byla vystavená, vrácená , servisovaná nebo má vypaléné logo)

Teď tam mají P50VT30E za 25.875,- (kup teď) :-)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
P50ST50..JPG
KamilZ (10277)|15.11.2012 09:42
LoSob: Proč každý den ??

[ATTACH=CONFIG]20441[/ATTACH]
panasonic.png
strapping (72)|15.11.2012 10:02
[QUOTE=KamilZ;432026]LoSob: Proč každý den ??

[ATTACH=CONFIG]20441[/ATTACH][/QUOTE]

On chce ale P50ST50 :-)
strapping (72)|15.11.2012 10:08
zde je graf ST50
P50ST50_graf.JPG
LoSob (31)|15.11.2012 10:57
Díky za ten tip na Datart i heureku...U heureky jsem se nikdy nedostal na konec stránky, takže tato "funkce" je pro mne překvapením:)
Děkuju.

EDIT: Vzhledem k vývoji ceny u 50VT30 si myslím, že se 50ST50 taky nehne, takže asi není nač čekat .)
strapping (72)|15.11.2012 11:07
[QUOTE=LoSob;432036]Díky za ten tip na Datart i heureku...U heureky jsem se nikdy nedostal na konec stránky, takže tato "funkce" je pro mne překvapením:)
Děkuju.

EDIT: Vzhledem k vývoji ceny u 50VT30 si myslím, že se 50ST50 taky nehne, takže asi není nač čekat .)[/QUOTE]

Ta jestli ji budeš kupovat novou, tak podle zdejších ohlasů v této diskuzi (už netušim na jaké stránce) hodně doporučují DATART.

Přivezou, vynesou, rozbalí a pokud chceš tak obal od TV si odvezou.

Při reklamaci přijedou zkontrolují o jaký problém se jedná.

Pak připadně odvezou na reklamaci a dávají myslim snad i náhradní TV.
tdlmarek (1566)|15.11.2012 11:47
[QUOTE=strapping;432023]Já jsem sehnal P50ST50 za17.992,- v aukci DATART.

Někdo ji jim vrátil do 14dnů, tak ji prodávali za takovou cenu.

Možná si zkus hlídat něco tam. Mají tam i přesný popis co s televizí je (zda byla vystavená, vrácená , servisovaná nebo má vypaléné logo)[/QUOTE]
Osobně bych z tohodle měl celkem strach. Když někdo televizi vrátil, tak k tomu asi měl nějaký důvod. A jako ten úplně nejtypičtější mě napadá, že onen konkrétní kus bzučí - pokud vím, tohle totiž nejde reklamovat. Taky jsem jim poslal zpět jednoho takového Samsunga a upřímně lituju člověka, který ho dostane po mě.
strapping (72)|15.11.2012 12:00
[QUOTE=tdlmarek;432044]Osobně bych z tohodle měl celkem strach. Když někdo televizi vrátil, tak k tomu asi měl nějaký důvod. A jako ten úplně nejtypičtější mě napadá, že onen konkrétní kus bzučí - pokud vím, tohle totiž nejde reklamovat. Taky jsem jim poslal zpět jednoho takového Samsunga a upřímně lituju člověka, který ho dostane po mě.[/QUOTE]

Strach ? Proč ? Můžu to přeci vrátit do 14dnů.

Jinak mám 7let starou plazmu P37V600E a ta také při bílém obraze bzučí. (jinak služí úžasně ikdyž je jen HD ready, ale obraz je super, po vypálení ani zmínka)

Musí být ale opravdu klid a musim se na to soustředit abych to vůbec vnímal. Takže pokud bude bzučet, tak mi to vadit určitě nebude. :-)

To když zapnu PS3, tak to dělá mnohem větší kravál než ta TV.

V pátek ji budu mít doma, takže přes víkend snad vše podstatné otestuji. (pokud Vás to bude zajímat tak dám vědět :-) )

Vyzkouším na ní nastavení dle tohoto http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/panasonic-plasma-tv/panasonic-st50-picturesettings

Jsem zvědavej jak mi to bude dle toho vyhovovat.
KamilZ (10277)|15.11.2012 12:00
[QUOTE=strapping;432030]On chce ale P50ST50 [/QUOTE]
To ano, ale ta tady jaksi loni nebyla a chtěl vědět, jak se chovají ceny před vánocemi a v tom případě odkaz na ST50 je na ...
strapping (72)|15.11.2012 12:04
[QUOTE=KamilZ;432048]To ano, ale ta tady jaksi loni nebyla a chtěl vědět, jak se chovají ceny před vánocemi a v tom případě odkaz na ST50 je na ...[/QUOTE]

Tak v tom případě jsi mu dal dobrý tip :-)
LoSob (31)|15.11.2012 12:17
O Datartu vím, přečetl jsem komplet tohle vlákno a i to rozhodlo o tomto typu.
TV budu kupovat nejspíš přes známeho, který dělá v jednom místním elektru.
Nabídl mi cenu 23700Kč což není žádná extra výhoda, ale jako výhodu považuji 3,5roku záruku kterou k tomu dostanu zdarma.

Ještě něco k technice 50ST50...
Někde jsem se tu dočetl, že záznam který TV udělá nejde pustit jinde než na té samé tv...na tom se předpokládám nic nezmenilo ani po novem firmware,že?
strapping (72)|15.11.2012 12:39
[QUOTE=LoSob;432052]O Datartu vím, přečetl jsem komplet tohle vlákno a i to rozhodlo o tomto typu.
TV budu kupovat nejspíš přes známeho, který dělá v jednom místním elektru.
Nabídl mi cenu 23700Kč což není žádná extra výhoda, ale jako výhodu považuji 3,5roku záruku kterou k tomu dostanu zdarma.

Ještě něco k technice 50ST50...
Někde jsem se tu dočetl, že záznam který TV udělá nejde pustit jinde než na té samé tv...na tom se předpokládám nic nezmenilo ani po novem firmware,že?[/QUOTE]


Tak doufám ,že narazíš na dobrý kus a bude Ti skvěle sloužit. Pak nám dej vědět.
KamilZ (10277)|15.11.2012 13:05
[QUOTE=LoSob;432052]Někde jsem se tu dočetl, že záznam který TV udělá nejde pustit jinde než na té samé tv...na tom se předpokládám nic nezmenilo ani po novem firmware,že?[/QUOTE]
Tohle se nikdy nezmění.
LoSob (31)|15.11.2012 13:51
[QUOTE=KamilZ;432062]Tohle se nikdy nezmění.[/QUOTE]

Já se ptám proto, že mám doma na Skylink satelitní STB [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a ten má to samé, jen se to dá jednoduše "očůrat".
Stačí nahrátý pořad spustit z hdd kde je nahrátý a okamžitě znovu zmačnout nahrávání. Na hdd se vytvoří druhá stopa, která už není nijak chráněna pro použití kdekoli..
Nevýhoda je, že by člověk musel na film koukat znovu, ale to spíš že o tom vím, protože jsem to zkusil na krátké ukázce, jinak mi je to k ničemu.
ace960 (394)|15.11.2012 14:09
LoSob: Topfield ti to nahra zakodovane tak ako to poslal "Skylink", ako keby to nebolo dekodovane kartou. Pozeranim to dekodujes a nahravanim to nahras dekodovane. Pre Topfieldy vychadzal modifikovany firmware, ktory v urcitom nocnom (mozno konfigurovatelnom) case vsetko takto "preplachol" aby si mal nahravky dekodovane pretoze ked sa zmenia dekodovacie kluce tak si nahravku uz nepustis. V pripade tejto TV vsak ide o parovanie TV a HDD aby nahravka ostala "doma", ku expiracii by nemalo dojst. Snad som nepoplietol niektore detaily ale v zasade by to malo byt takto. Ked som vyberal DVB-S prijimac tak som narazil na taketo pikosky a podla toho som vyberal aby som mal nahravky nahravane dekodovane, niektore mam vyse roka stare.
nodiggity (199)|15.11.2012 14:42
[QUOTE=strapping;432047]V pátek ji budu mít doma, takže přes víkend snad vše podstatné otestuji. (pokud Vás to bude zajímat tak dám vědět )
Vyzkouším na ní nastavení dle tohoto http://reviews.plasmatvbuyingguide.c...icturesettings [/QUOTE]

Jen pro úplnost je třeba říci, že se jedná o nastavení pro severoamerický model ST50.
strapping (72)|15.11.2012 14:48
[QUOTE=nodiggity;432077]Jen pro úplnost je třeba říci, že se jedná o nastavení pro severoamerický model ST50.[/QUOTE]

Aha, a jaký je rozdíl stím evropským ?

Americké mají jiné panely než ty evropské ?

Jak moc může být to nastavení odlišné od evropského ?
LoSob (31)|15.11.2012 15:28
[QUOTE=ace960;432075]Pre Topfieldy vychadzal modifikovany firmware, ktory v urcitom nocnom (mozno konfigurovatelnom) case vsetko takto "preplachol" aby si mal nahravky dekodovane pretoze ked sa zmenia dekodovacie kluce tak si nahravku uz nepustis.[/QUOTE]
O tom jsem četl právě na parabole, ale na tento STB jsem ten modifikovaný fw nikde nesehnal. Je to holt nižší třída s jedním tunerem i když byl tenkrát skoro za 6tis., tak se s tím asi nikdo nedělal.

Jaký používáš DVB-S přijímač pro představu? Umí dekodovat v reálném čase a zvlada ukládat už nekodovanou nahrávku?

Jinak se omlouvám za OT, už končím
ace960 (394)|15.11.2012 15:40
Povodne som planoval nejaky dvojtunerovy prijimac s irdeto ale ked som sa do toho viac dostaval a zistoval postupne rozne obmedzenia tak som si povedal, ze sa na to vykaslem a zobral som jednotunerovy cryptoworks (ariva 200). Nahrava to dekodovane. Pocas nahravania ale nepozeram iny kanal, tusim to ide len ked ten druhy kanal je na tom istom TP a este to musi byt FTA ale ja nahravam vacsinou v noci reprizu ked nepozeram TV take mi to velmi nevadi. Pripadne ked nahravam v beznom case a chcem pozerat nieco na TV tak si pustim nieco ine z PC.

Ariva 200 s firmware 1.xx nahrava na externy hdd tak, ze v pc to potom ulozim do suboru TS cez specialny (oficialny) ariva tool. Je to rychle ako ked z toho disku kopirujem (ziadna rekompresia apod, skor iba odstranenie hlavicky a ulozenie nanovo alebo nieco podobne). Ked ma ariva firmware 2.xx tak to uklada rovno do toho TS suboru a tento krok nie je potrebny. No a ten TS ide potom rovno prehrat napr cez potplayer alebo vlc.
watt (68)|15.11.2012 20:29
pani viete niekto porovnat ST50 vs VT50. myslim ci ste ich videli nazivo. bude rozdiel v ciernej nejaky vobec?? dakujem
hafush (169)|15.11.2012 21:37
Dle recenzí tam rozdíl je,ale dnes jsem je viděl vedle sebe a reknu ti,ze za ten cenovej rozdil,skoro dvojnasobek to pro me nestoji. Takze se rozhodni podle penezenky,pokud pro tebe je 20t. zanedbatelný peníz,tak ber VT,která je lepší,ale jen o hodně málo a já za 15min rozdíl neviděl. A ještě se mi nelíbí u VT nerezový rámeček (to je ale subjektivní )
THeBaNDiT (497)|15.11.2012 22:49
[QUOTE=KamilZ;431997]Tak to je Ti známé špatně. Může to být, ale nemusí. Většinou se žádný transcoding nedělá. DLNA je hlavně o streamingu.[/QUOTE]tak potom sa ospravedlnujem... ja DLNA nepouzivam, som spokojny s moznostami MMC. Len som kdesi v diskusii zachytil, ze DLNA ma nevyhodu v nizsej podpore formatov a v potrebe konvertovania pre ucely streamovania (co, ako pises, nie je nevyhnutnost). Takze dakujem za opravenie mojho tvrdenia.
ace960 (394)|15.11.2012 23:06
Ja som sa po zakupeni ST50 chvilu hral s DLNA a co som sa pri citani teorie a praktickych testoch dozvedel, ze pokial je dobre urobeny DLNA server profil pre konkretnu TV tak priamy streaming ide pre typ medii, ktore by TV vedela prehrat napr. z USB media pripojeneho priamo do TV. Pokial pustis cez DLNA nieco co TV nevie nativne prehrat tak ide do toho transcoding na strane PC (DLNA servera) co je akysi realtime decoding z nezrozumitelneho formatu pre TV a nasledne encoding do zrozumitelneho formatu pre TV. Podla typu media moze dojst aj ku viditelnemu zhorseniu kvality, predsa len ide o realtime decoding a encoding (ked robime prevod z jedneho formatu do druheho klasicky na PC tak taketo nieco trva dost dlho). Najviac sa mi to (ne)pouzitie transcodingu podla podporovaneho formatu media povrdilo pri Serviio, pri WMP menej a pri PS3 MS najmenej.
nodiggity (199)|16.11.2012 09:18
[QUOTE=strapping;432078]Aha, a jaký je rozdíl stím evropským ?

Americké mají jiné panely než ty evropské ?

Jak moc může být to nastavení odlišné od evropského ?[/QUOTE]

Rozdíl ve vzhledu nebude nejspíš žádný, v označení modelu mají Amíci TC místo TX. Panely budou zřejmě také shodné, ale to je jen má domněnka, jakkoliv si myslím, že logická. Hlavní rozdíl je v odlišném menu, některé položky a volby z nastavení nemá oproti US modelu ten evropský a obráceně. Nejsem schopný teď přesně vyjmenovat celý seznam, ale z hlavy si vybavuju, že EU nemá teplotu barev WARM2, možnost volby black levels a liší se rozsah stupnice pro brightness a contrast, tudíž bude třeba ty hodnoty "přepočítat". Custom režim v EU modelech také chybí, je "skrytý" pod True Cinema.
hafush (169)|16.11.2012 10:02
A nebyl někde testován s kalibrovanim barev EU model?
Bylo by dobré použít již hotové nastavení. Každý nemá tak citlivé oko a měřící kalibrační sondu už vůbec ne.
Vím,že tu dost lidí psalo své nastavení po zahoření,ale těch stran je tu fakt moc a nemohu to zpětně dohledat.
nodiggity (199)|16.11.2012 14:18
[QUOTE=hafush;432192]A nebyl někde testován s kalibrovanim barev EU model?
Bylo by dobré použít již hotové nastavení. Každý nemá tak citlivé oko a měřící kalibrační sondu už vůbec ne.
Vím,že tu dost lidí psalo své nastavení po zahoření,ale těch stran je tu fakt moc a nemohu to zpětně dohledat.[/QUOTE]

Pokud Ti nejde hledat přes fórum, Google je mocný nástroj ;)

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50/page45
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50/page53
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50/page63

Jinak taky pohledej na avforums.com (Panasonic ST50 owners thread 1,2,3...), tam diskutují mimo jiné majitelé ST50 z UK a jsou tam k nalezení různá nastavení.
Erik Masters (121)|16.11.2012 14:35
[QUOTE=watt;432136]pani viete niekto porovnat ST50 vs VT50. myslim ci ste ich videli nazivo. bude rozdiel v ciernej nejaky vobec?? dakujem[/QUOTE]

Nieje ziadny,uz "lowendova" UT50 ma rovnaku ciernu v domacich podmienkach.
Treba zabudnut na ten predrazeny vlajkovy srot a brat 55ST50 bez mihnutia oka,kedze 50tka je uz uplne nepostacujuca velkost.
LoSob (31)|16.11.2012 16:57
[QUOTE=Erik Masters;432231]kedze 50tka je uz uplne nepostacujuca velkost.[/QUOTE]

Tak tohle je myslím trochu mimo realitu... Ono koukat na 55" ze dvou metrů v panelákovém bytě musí bejt fakt zážitek....
Mě se to naštěstí netýká, máme rd, ale kamarád který bydlí na Černým mostě v tom obýváku prostě víc místa nemá a myslím že mu i 40" bohatě dostačuje.

EDIT:Chybka
Pavell007 (790)|16.11.2012 18:32
mno tak já bydlím shodou okolností taky na Černým Mostě a ta padesátka tomu obýváku sluší :)
Doporučená vzdálenost pro HD je při 50 palcích myslím 2,1 metru.
strapping (72)|16.11.2012 18:37
[QUOTE=strapping;432047]Strach ? Proč ? Můžu to přeci vrátit do 14dnů.

Jinak mám 7let starou plazmu P37V600E a ta také při bílém obraze bzučí. (jinak služí úžasně ikdyž je jen HD ready, ale obraz je super, po vypálení ani zmínka)

Musí být ale opravdu klid a musim se na to soustředit abych to vůbec vnímal. Takže pokud bude bzučet, tak mi to vadit určitě nebude. :-)

To když zapnu PS3, tak to dělá mnohem větší kravál než ta TV.

V pátek ji budu mít doma, takže přes víkend snad vše podstatné otestuji. (pokud Vás to bude zajímat tak dám vědět :-) )

Vyzkouším na ní nastavení dle tohoto http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/panasonic-plasma-tv/panasonic-st50-picturesettings

Jsem zvědavej jak mi to bude dle toho vyhovovat.[/QUOTE]


Tak P50ST50 mi už doma běží a naštestí jsem zatim žádný z výše uvedených problémů v tomto foru nezaregistroval. (musim tedy zaklepat na dřevo)

Za 18tis. super kup :-)

Zkouknul jsem chvíli tenis kde je zelená plocha a žádná banding se neobjevil.

Při bilé barvě televize nebzučí a je krásně tichá.

Teď malá kouká na pohádky a užívá si to.
hafush (169)|16.11.2012 20:03
Gratuluju.
Já budu objednávat až v pondělí,tak mi taky drž palce. :rolleyes:
strapping (72)|16.11.2012 20:26
[QUOTE=hafush;432294]Gratuluju.
Já budu objednávat až v pondělí,tak mi taky drž palce. :rolleyes:[/QUOTE]

Tak tedy budu držet palce.

Jinak udělal nastavení obrazu dle str.53 tady na foru a vypadá do dobře.:-)