Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

Pavell007 (790)|16.11.2012 20:39
...jo k v podstatě stejnýmu nastavení jsem dospěl taky, líp už to asi nepůjde, akorát bych dal bacha na tu kalibrac barev, jsou tam dost velký nastavení a nevím, jestli se těmahle hodnotama zkalibruje dobře obecně celá ST řada, nebo se tím specificky doladí kus od kusu....
hafush (169)|16.11.2012 22:33
Pro strapping:
Jenom pozor na agresivní nastavení. Mělo by se to do idealu nastavovat až po zahoření. 100 až 200 hodin.
tesla15 (505)|16.11.2012 23:01
[QUOTE=Pavell007;432267]mno tak já bydlím shodou okolností taky na Černým Mostě a ta padesátka tomu obýváku sluší :)
Doporučená vzdálenost pro HD je při 50 palcích myslím 2,1 metru.[/QUOTE]

Z " pojízdného stolku ": 1920 x 1080 je to 2,2 m. 1280 x 720 = 3,3 m. Údaj platí pro 55".
hafush (169)|17.11.2012 02:24
[QUOTE=Pavell007;432306]...jo k v podstatě stejnýmu nastavení jsem dospěl taky, líp už to asi nepůjde, akorát bych dal bacha na tu kalibrac barev, jsou tam dost velký nastavení a nevím, jestli se těmahle hodnotama zkalibruje dobře obecně celá ST řada, nebo se tím specificky doladí kus od kusu....[/QUOTE]

Pravě toto nastavení se hodně liší v různých doporučeních. Třeba na zmíněných stranách 53 a 63 se odkazuje na nastavení jednoho anglána (recenzenta) a ta korekce RGB je tam dvakrát úplně jinak.
Sondu nemám a stejně bych s ní nakalibrovat nedokázal,takže mi nezbývá,než na internetu ještě pohledat nastavení EU kousků.

Jaké tedy vyšlo nastavení tobě?
Pavell007 (790)|17.11.2012 09:27
no na správu barev jsem samozřejmě nešahal nemaje sondu-zkoušel jsem s tím různě hýbat, ale to je nanic, tak jsem to dal zpět na nuly-pro mne je důležité, že když je něco černobílý, tak to je na mý telce bez odstínu, takže víc mne v podstatě ani nezajímá, protože subjektivně ten obraz vypadá dobře. Ostatní nastavení mám gamma 2.4 , jas na 0, barvy tak 27, při NORMAL kontrast 44, ostrost 4, při KINO kotrast 46, ostrost 6, IFC min, ostatní vypnuto. Dost pomůže to přenastavení gammy z defaultních 2.2 na 2.4, pak to dostane tu šťávu. :)
bandiit (160)|17.11.2012 10:24
Mám dotaz ma majitele ST50 v 55" jestli má TV větráčky, nebo pasivní chlazení. Když jsem si TV prohlížel, tak jsem se na to úplně zapoměl podívat a nemůžu to nikde vyčíst.
strapping (72)|17.11.2012 12:59
[QUOTE=bandiit;432368]Mám dotaz ma majitele ST50 v 55" jestli má TV větráčky, nebo pasivní chlazení. Když jsem si TV prohlížel, tak jsem se na to úplně zapoměl podívat a nemůžu to nikde vyčíst.[/QUOTE]

Nemá žádné větráčky. Je absolutně tichá.
Tedy hlavně oproti mé 7let staré 37PV60EH.
(mimochodem ještě stále plně funkční a bez vad)

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=hafush;432327]Pro strapping:
Jenom pozor na agresivní nastavení. Mělo by se to do idealu nastavovat až po zahoření. 100 až 200 hodin.[/QUOTE]

Díky za upozornění. Mám zatim jen 40h, takže si stim raději moc hrat nebudu.
5os (60)|17.11.2012 20:35
Ak chcete mat telku polozenu na stoliku, teda nie zavesenu na stene, tak podla mna je dolezite, a to mna posunulo od 55 k 50 palcom, ze 55-ka nema otacajuci sa stojan. Modelom s 50 a menej palcami stojan umoznuje otacanie +- 15stupnov.

[QUOTE=tesla15;432332]Z " pojízdného stolku ": 1920 x 1080 je to 2,2 m. 1280 x 720 = 3,3 m. Údaj platí pro 55".[/QUOTE]

Na tuto telku sa da pozerat min. z cca 1 metra. Inak uz vidno sum, ktorym telka vytvara odtiene farieb a zvysuje ostrost. A je jedno aka je uhlopriecka.
tesla15 (505)|17.11.2012 20:51
[QUOTE=5os;432455]Ak chcete mat telku polozenu na stoliku, teda nie zavesenu na stene, tak podla mna je dolezite, a to mna posunulo od 55 k 50 palcom, ze 55-ka nema otacajuci sa stojan. Modelom s 50 a menej palcami stojan umoznuje otacanie +- 15stupnov.



Na tuto telku sa da pozerat min. z cca 1 metra. Inak uz vidno sum, ktorym telka vytvara odtiene farieb a zvysuje ostrost. A je jedno aka je uhlopriecka.[/QUOTE]
Výpočty vychází z oka PRŮMĚRNÉHO pozorovatele. Pro představu, noviny podle velikosti písmen také oko zaostří vždy jinak. Důvod, proč FullHD přímo nutí dívat se z blišší vzdálenosti.
5os (60)|18.11.2012 01:02
Ja si myslim, ze vypocty vychadzaju z toho isteho priemerneho oka, z ktoreho bolo treba pozerat sa na 28 palcove obrazovecky zo 4 metrov. Netreba pocuvat odbornikov, co predpisuju vzdialenost od obrazovky rovnako ako ani tych, co urcuju ktore jedlo je zdrave, a ktore nie.
vivid.sk (11472)|18.11.2012 01:15
[QUOTE=5os;432475] 28 palcove obrazovecky zo 4 metrov[/QUOTE]
tak si skus sadnut meter od 50Hz blikajuceho CRT a uvidime, kolko sa na to vydrzis pozerat.
LoSob (31)|18.11.2012 02:55
Tak jsem se byl dnes podívat v Electroworldu na Černém mostě na ST50.
Bohužel tam meli jen 42",55" a 65" , takže jsem neviděl primo 50" naživo, ale super i tak.
42 a 65 se překrývaly a docela mě zarazilo, že ta 42 hrála nádherně a ta 65 dost viditelně blikala. Zdroj videa byl samozrejmě totožný....
Dále pak byly v obraze vidět u te 65 takové svislé čárky, asi 2cm dlouhé, ale opravdu moc i na vzdálenost cca 3m.
Každopádně bych si dokázal v obýváku představit i tu 55", ale bohužel moje peněženka by to asi neutáhla:(
hafush (169)|18.11.2012 07:17
Pokud jsi chtěl vidět na živo 50ST50 na Čerňáku,tak jsi měl přeběhnout (podjet) silnici a kouknout do Datartu v CČM, tam ji v 50ce mají,stejně jako snad ve všech pražských Datartech.
Pavell007 (790)|18.11.2012 20:40
[QUOTE=5os;432475]Ja si myslim, ze vypocty vychadzaju z toho isteho priemerneho oka, z ktoreho bolo treba pozerat sa na 28 palcove obrazovecky zo 4 metrov. Netreba pocuvat odbornikov, co predpisuju vzdialenost od obrazovky rovnako ako ani tych, co urcuju ktore jedlo je zdrave, a ktore nie.[/QUOTE]

my se ale bavíme o 16:9 HD, což je kapku rozdíl. Odborníky netřeba zcela nutně ve všem poslouchat, ale je dobré to aspň zkusit-já to se svou 50 na 2,1 metru můžu směle potvrdit-při kvalitním HD je to akorát na pěkný kinozážitek.
strapping (72)|19.11.2012 14:33
[QUOTE=nunacek0;412356]Tady je pěkný článek co je retence a případné trvalé vypálení, jak proti tomu bojovat a co dělat , aby byl panel co nejodolnější. V každém případě prvních 100h je pro plazmy velmi důležitých dle článku a pak cca do 1000h dodržovat jakoby hygienu sledování a nic nepřehánět. V každém případě si to přečtěte..

http://www.plasmasaver.com/burnin.html[/QUOTE]


Nemohu nikde najít videa vhodná pro zahoření plasmy.

Máte někdo nějaký odkaz. (občas bych to doma určitě na pár hodil pustil, na škodu to asi nebude)
LoSob (31)|19.11.2012 18:16
S moji englis je to taky spatenka neco najit, ale zkus treba: http://beginwithsoftware.com/videoguides/plasmatv/#.UKpoDol5mc0

Nebo v googlu neco jako"fixing plasma retention" melo by to byt dostacujici.


Odelano z iphone
nodiggity (199)|21.11.2012 10:05
[QUOTE=strapping;432707]Nemohu nikde najít videa vhodná pro zahoření plasmy.[/QUOTE]

Nic nehledej a TV normálně používej za dodržení všeobecně známých základních pravidel po prvních 150-200 hodin (někdo doporučuje u nových TV jako dostačujících jen 100 hodin, ale zrovna ST50 má obecně vyhlášenou vyšší tendenci k IR, držel bych se proto spíše toho vyššího údaje) - brightness a contrast na základní nastavení, full screen obsah, vyhýbání se delšího zobrazování statických obrazů a elementů (ikony, loga, menu), zapnuté ochranné mechanismy proti vypálení (overscan, pixel orbiter). Takový způsob zahoření je podle různých zdrojů rovnocenný tomu, když bys pustil na 1-2 týdny smyčku "zahořovacího" videa a navíc můžeš TV normálně používat :). I po skončení zahořovacího intervalu se doporučuje do cca 1000 hodin určitá opatrnost.
strapping (72)|21.11.2012 10:15
[QUOTE=nodiggity;432970]Nic nehledej a TV normálně používej za dodržení všeobecně známých základních pravidel po prvních 150-200 hodin (někdo doporučuje u nových TV jako dostačujích jen 100 hodin, ale zrovna ST50 má obecně vyhlášenou vyšší tendenci k IR, držel bych se proto spíše toho vyššího údaje) - brighness a contrast na základní nastavení, full screen obsah, vyhýbání se delšího zobrazování statických obrazů a elementů (ikony, loga, menu), zapnuté ochranné mechanismy proti vypálení (overscan, pixel orbiter). Takový způsob zahoření je podle různých zdrojů rovnocenný tomu, když bys pustil na 1-2 týdny smyčku "zahořovacího" videa a navíc můžeš TV normálně používat :). I po skončení zahořovacího intervalu se doporučuje do cca 1000 hodin určitá opatrnost.[/QUOTE]

Super, díky za rady. Přesně takhle jsem to chtěl od někoho slyšet. :-)

Asi tedy jen raději vrátím nastavení do původního stavu.
Trošku jsem si totiž ten kontrast a ostrost upravil.

Mám teprve 55h, takže je ještě čas si stim hrát. :-)
nunacek0 (947)|21.11.2012 10:47
[QUOTE=nodiggity;432970]Nic nehledej a TV normálně používej za dodržení všeobecně známých základních pravidel po prvních 150-200 hodin (někdo doporučuje u nových TV jako dostačujích jen 100 hodin, ale zrovna ST50 má obecně vyhlášenou vyšší tendenci k IR, držel bych se proto spíše toho vyššího údaje) - brighness a contrast na základní nastavení, full screen obsah, vyhýbání se delšího zobrazování statických obrazů a elementů (ikony, loga, menu), zapnuté ochranné mechanismy proti vypálení (overscan, pixel orbiter). Takový způsob zahoření je podle různých zdrojů rovnocenný tomu, když bys pustil na 1-2 týdny smyčku "zahořovacího" videa a navíc můžeš TV normálně používat :). I po skončení zahořovacího intervalu se doporučuje do cca 1000 hodin určitá opatrnost.[/QUOTE]

Slušně shrnuty základní podmínky (samozřejmě nepovinné, ale užitečné) zacházení s plazmou, která přeci jenom potřebuje trošku jiné zacházení než LCD. Odměnou je pak barevně vyvážený obraz bez větších kompromisů.
strapping (72)|21.11.2012 12:07
[QUOTE=nunacek0;432975]Slušně shrnuty základní podmínky (samozřejmě nepovinné, ale užitečné) zacházení s plazmou, která přeci jenom potřebuje trošku jiné zacházení než LCD. Odměnou je pak barevně vyvážený obraz bez větších kompromisů.[/QUOTE]

Jen by mě zajímalo proč to takhle hezky popsané nemají uvedeno přímo v manuálu. (nebo že bych to tam někde přehlédl ?)

Myslim, že by to byla pro mnoho lidí dostačující a důležitá informace. Možná chci asi moc :-)
nunacek0 (947)|22.11.2012 09:36
To by byli sami proti sobě. Kdo z běžných uživatelů by si koupil Tv, kterou musí nějakým způsobem hlídat. Asi jich moc nebude. Třeba můj otec sleduje několik hodin denně čt24 a vypálený ticker by tam byl hned. Pro něho jedině LCD. I když v návodech je uvedeno, aby se nezobrazovaly statické snímky po delší dobu jinak může vzniknout zadržení obrazu a toto není reklamovatelné. Tahle zmínka tam myslím uvedena je. Zahoření není nutnost a proto tohle neuvádějí..
strapping (72)|22.11.2012 09:46
[QUOTE=nunacek0;433094]To by byli sami proti sobě. Kdo z běžných uživatelů by si koupil Tv, kterou musí nějakým způsobem hlídat. Asi jich moc nebude. Třeba můj otec sleduje několik hodin denně čt24 a vypálený ticker by tam byl hned. Pro něho jedině LCD. I když v návodech je uvedeno, aby se nezobrazovaly statické snímky po delší dobu jinak může vzniknout zadržení obrazu a toto není reklamovatelné. Tahle zmínka tam myslím uvedena je. Zahoření není nutnost a proto tohle neuvádějí..[/QUOTE]


A funkce "Rolující pruh" problému s tickrem moc nepomáhá ?

Přece by tam nedali něco co nefunguje. (a nebo opět jen funkce/nefuknce kvůli prodeji ?)
Pavell007 (790)|22.11.2012 10:03
Ta retence je dočasná, ale ne tak, že to zmizí třeba za hodinu, když přepneš na jinej kanál, spíš to trvá pár dní, takže když to sleduješ denně a ještě mnoho hodin, tak tý televizi nedáš šanci to něčím jiným (nebo i těmi pruhy) vyčistit. Já když sleduju třeba přes víkend hodně Eurosport, kterej má fakt agresívní logo, tak potom to třeba na tom bílým pruhu je vidět do středy, je vidět jak to pstupně slábne až to zmizí. Je to ale dobře viditelným jen na tom pruhu, normálně ve vysílání to v podstatě nevdím. Samozřejmě pokud v úterý začnu s dalším sportovním několikadenním maratonem, tak se to tam zase dovypálí....
nunacek0 (947)|22.11.2012 10:31
Kdyby ty loga všichni měli půhledné tak by bylo po problému. Ale kvůli majitelům plazem to dělat asi nebudou , že.
bavorak (1494)|22.11.2012 10:45
no neviem Nunacku, ale ja napriklad tu retenciu nevidim a pozeravam TA3 celkom dost. Tebe to robi retenciu? Myslim konkretne na tvojej E6500-vke?
nunacek0 (947)|22.11.2012 16:35
[QUOTE=bavorak;433103]no neviem Nunacku, ale ja napriklad tu retenciu nevidim a pozeravam TA3 celkom dost. Tebe to robi retenciu? Myslim konkretne na tvojej E6500-vke?[/QUOTE]

Já retenci nemám. Reagoval jsem na Panasonic Tv, které jsem vlastnil a problémky tam byly oproti Samsungu znatelné a retence měla rychlejší náběh a pomalu mizela. Jinak obraz dobrý.
i-zer (60)|22.11.2012 20:25
Hoj. Tady to žije, tak si také něoo přihodím.
Chci min 50" na filmy (vše HD, televize a hry na PC - vše akční nebo auta, takže bych řekl, plazma ideální) a co jsem zde i jinde dočetl, tak NEO plazma o Panasonicu ok.
Ale je fakt obrovský obrazový rozdíl u
PANASONIC VIERA TX-P50ST50E za 24k
PANASONIC VIERA TX-P50GT50E za 35k
PANASONIC VIERA TX-P50VT50E za 42k
?
VT zde hodně chválíte, ale je fakt znát doplatek 7k od GT potažmo 18k od ST?

EDIT: sorry, že jsem neprošel 112 stran, po 15 straně jsem už byl kaput
tdlmarek (1566)|22.11.2012 21:35
Nevím, jestli ti na tohle někdo bude schopen odpovědět. Ty rozdíly mezi jednotlivými modely si každý cení jinak. Na jedné straně může být názor, že všechny tři mají stejný panel, takže v případě ST50 dostáváme za velice pěknou cenu špičkový obraz. Ale stejně tak se dá chápat i to, že VT50 je zkrátka all-inclusive s obrazem bez kompromisů, skvělým designem a plnou výbavou.

Papírově si je můžeš srovnat zde: http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/2837093/module/general/compare/products/displayResult.html?p=TX-P50ST50&p=TX-P50GT50&p=TX-P50VT50

Zkusím připojit nějaký vlastní komentář - ale je založený na informacích z webu a řadě recenzí, nemám tu nejdůležitější osobní zkušenost. Takže to prosím ber s rezervou, opravdu jako jen takové shrnutí.

Jak už jsem se zmínil, všechny tři modely využívají stejný panel. To nejdůležitější je tedy stejné. GT50 má ale zřejmě silnější elektroniku, což umožňuje o něco lepší postprocessing obrazu a více softwarových funkcí (svižnější smart fičury a podobně). Také je zde o něco širší výbava (DVB-S2 tuner, více HDMI a USB portů, bluetooth, ...). Recenze také chválí přidané obrazové profily, které se údajně blíží profesionální kalibraci - zákazník tak získává lepší obraz out-of-the-box, na rozdíl od ST50, u které je třeba nastavení vyladit.

U VT50 jsou změny naopak hlavně vizuálního charakteru - exkluzivní design, dotykové dálkové ovládání, přiložené 3D brýle. Výjimkou je jiný filtr, který by měl zajistit ještě o něco lepší černou a možná trochu vyšší odolnost vůči odleskům. Podle srovnání jsou zde ještě navíc nějaké drobné softwarové funkce (PIP, ...), ale nevšiml jsem si ničeho zásadního.


Osobně se mi asi nejvíce líbí GT50. Ten cenový rozdíl mi tam přijde opodstatněný (jiná elektronika) a jako pohodlný člověk bych docenil ty přednastavené profily obrazu. Také je černá, na rozdíl od šedivky ST50 :) Naopak u VT50 se mi zdá, že člověk platí jenom za tu exkluzivitu a příslušenství. Ale vzhledem k tomu, že mě 3D nezajímá a super-moderní designy mi nejsou po chuti, tak mi to nic moc neříká.
Pavell007 (790)|22.11.2012 23:03
no nevím, pokud nepotřebuješ satelitní tuner, tak těch 9kkč navíc za GT podle mě nestojí-nejsou tam ani brejle, ani lepší dálkáč apod a v drtivý většině recenzí psali, že v podstatě nebyli schopný vidět rozdíl v obraze mezi GT a ST. Můj názor je, že buď chci koupit co nejlepší obraz za co nejmenší peníze - čili ST, nebo mám peněz dost a dostanu prostě to nejlepší+brejle, dálkáč, design apod - čili VT...
Drake89 (293)|23.11.2012 12:41
[QUOTE=i-zer;433151]VT zde hodně chválíte, ale je fakt znát doplatek 7k od GT potažmo 18k od ST?[/QUOTE]
To me taky hodne zajima, teda jen rozdily v kvalite obrazu a ve 3D
i-zer (60)|23.11.2012 13:51
[QUOTE=tdlmarek;433168].....
Osobně se mi asi nejvíce líbí GT50. Ten cenový rozdíl mi tam přijde opodstatněný (jiná elektronika) a jako pohodlný člověk bych docenil ty přednastavené profily obrazu. Také je černá, na rozdíl od šedivky ST50 :) Naopak u VT50 se mi zdá, že člověk platí jenom za tu exkluzivitu a příslušenství. Ale vzhledem k tomu, že mě 3D nezajímá a super-moderní designy mi nejsou po chuti, tak mi to nic moc neříká.[/QUOTE]

[QUOTE=Pavell007]....[/QUOTE]
Pánové, děkuji za názory. Toto jsem potřeboval vědět. Teď bude rozhodující, jakou dostanu cenu. Pokud seženu GT se slevou přes známého, beru ji. Pokud ne, tak ST.

Ještě se zeptám ohledně hraní her. Hraju jen střílečky nebo auta, tím pádem si říkám, že nemusím mít strach s "vypálením" obrazu ani s odzvou TV. Nyní mám FULL LED TV (42LE8500) a vše paráda, tak abych si nepohoršil.
strapping (72)|23.11.2012 14:00
[QUOTE=Drake89;433224]To me taky hodne zajima, teda jen rozdily v kvalite obrazu a ve 3D[/QUOTE]

Obrazově na tom budou všechny řady hodně podobně.

Podle mě to jsou tak nepatrné obrazové rozdíly, že připlácet za GT nebo VT nemá podle mě smysl. (to raději za ty prachy vzít větší uhlopříčku řady ST)

I dle hodnocení serverů pro nej plasmy pro rok 2012 je ST50 téměř vždy před modely GT a VT.

http://www.bestcovery.com/best-plasma-tv-overall

A toto není jediná stránky kde je takovéto hodnocení. Prošel jsem jich více a všude do bylo obdobné.
ace960 (394)|23.11.2012 14:05
[QUOTE=i-zer;433239]Ještě se zeptám ohledně hraní her. Hraju jen střílečky nebo auta, tím pádem si říkám, že nemusím mít strach s "vypálením" obrazu ani s odzvou TV. Nyní mám FULL LED TV (42LE8500) a vše paráda, tak abych si nepohoršil.[/QUOTE]

Strielacky aj auta maju niektore veci stale na obrazovke rovnake (HUD, rychlomer, apod.) takze ak budes drvit povedzme 8 hodin vkuse tak sa to mozno trochu otlaci.
Ked som posledne vyberal TV tak z 50-kovej rady mala najlepsiu odozvu ST (v gaming mode), tie dve GT a VT mali o nieco horsiu aj ked asi tiez OK.

A osobne by som radsej isiel do vacsej ST50 ako mensej GT/VT50.

==
Input lag:
- ST50 - 16 ms - http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-ST50-TX-P50ST50B-P42ST50B-P55ST50B-P65ST50B-50-Inch-3D-Plasma-TV_281/Review.html
- GT50 - 30 ms - http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-GT50-TX-P50GT50B-P42GT50-42-50-Inch-Full-HD-3D-Plasma-TV_287/Review.html
- VT50 - 24 ms - http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282/Review.html
Aj ked teraz ked som to pozeral tak v ST50 recenzii pisu, ze nova metodika merania ukazala u 65" ST50 input lag 48 ms. Tazko vsak z toho vyvodit, ci treba brat trojnasobok povodnej nameranej hodnoty, alebo pripocitat 32 ms, neviem, po zakupeni TV uz recenzie az tak necitam. Az zas nabuduce.
LoSob (31)|23.11.2012 14:28
Na tom zminovaném Černém Mostě v EW mají(měli před týdnem) 50VT50 a 50GT50 vedle sebe pověšený na zdi, opodál 42 a 65ST na stojanu a ač jsem na to koukal asi 10min, žádný rozdíl nebyl postřehnutelný.
Pokud ti nejde o výbavu, ale o obraz, asi je opravdu lepší investice větší ST, jelikož v tom obraze nejspíš jako 99% dalších uživatelů žádný rozdíl nenajdeš.
i-zer (60)|23.11.2012 14:50
[QUOTE=LoSob;433254]Na tom zminovaném Černém Mostě v EW mají(měli před týdnem) 50VT50 a 50GT50 vedle sebe pověšený na zdi, opodál 42 a 65ST na stojanu a ač jsem na to koukal asi 10min, žádný rozdíl nebyl postřehnutelný.
Pokud ti nejde o výbavu, ale o obraz, asi je opravdu lepší investice větší ST, jelikož v tom obraze nejspíš jako 99% dalších uživatelů žádný rozdíl nenajdeš.[/QUOTE]
Máš recht, nejsem na mraky "fičur", ale zajímá mě jen obraz a poptát se na cenu 55" ST.

Ohledně hraní her... hraju max 2 hod, pak mě už vše bolí (studentská léta jsou pryč:) ), input lag do 35-40ms beru v pohodě.
Děkuji za recenze a info.

Ještě otázka... vyměnily by jste FULL LED LG42LE8500 za NEO Plazmu v úhlopříčce 50-55"? Co se týče obrazu ve 2D u HD seriálů-filmů a hraní her?
Případně pokud máte tip na jinou plazmu kolem 30 000, která by dávala skvělý obraz?
hafush (169)|23.11.2012 15:06
V CR je 55ST50 za stejnou cenu co 50GT50, to je cca 34 000,-.
Jsou to cenove velmi jednoduche kalkulace: zaklad je 50ST50 za 24tkc a kazde dalsi zvetseni velikosti nebo zvýšení modelu je 10tkc nahoru.
Erik Masters (121)|23.11.2012 15:46
55 ST50 su najlepsie investovane peniaze zo sucasnych Panasonicov.

Zvazovat 50" GT/VT50 je hrozna blbost,kedze si clovek priplaca len za hluposti,navyse 50"tka sa kazdemu bude zdat po chvili malá.
Ja som uz takmer vracal 55tku,ale prisli mi do toho zdravotne problemy.

Inak GT50 je uz v podstate mrtva rada,fakt riadna kravina zvazovat tu telku.
hafush (169)|23.11.2012 17:50
Souhlasím,že řada GT za cenovy skok 10tkc oproti ST se nevyplati. Rychlejsi procesor a SAT tuner za tu cenu nestojí,zvlaště když samostatný Sat přijímač toho umí daleko víc.

K te velikosti dodám jen to,že pro mě s pozorovací vzdáleností 3m (bez možnosti více couvnout, při tom,že občasnému sledování SD se nevyhnu) je 50ST50 ideální velikost i model.
tdlmarek (1566)|23.11.2012 17:55
Nehodlám se pouštět do nějaké debaty, protože výše uvedné názory jenom potvrzují to, co jsem říkal - různí lidí doceňují rozdíly mezi ST50 a GT50 (resp. VT50) různě. To ale neznamená, že ty rozdíly neexistují.

Chtěl bych jenom reagovat na poslední poznámku o mrtvé řadě. Důvodem je totiž paradoxně to, že GT jsou příliš dobré - nabízí téměř stejný obraz jako VT, ale bez příplatku za bižuterii kolem. Takže ve výsledku ubírají zákazníky právě vlajkové řadě VT. Omezení nabídky GT je tak čistě marketingový tah.

Trochu víc zeširoka to popisuje mj. tahle recenze: http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-GT50-TX-P50GT50B-P42GT50-42-50-Inch-Full-HD-3D-Plasma-TV_287/Review.html
lafore (73)|24.11.2012 16:23
Moj nazor na tie rady je taky, ze ked chce clovek najlepsi pomer obraz/cena tak ide do ST rady. Pokial chce clovek spicku celkovo cena nehra tak silnu rolu, tak ide do VT rady. Nemam osobne skusenosti s ST radou (iba v obchode), ale VT50 mam doma a doteraz som este tv s krajsim obrazom nevidel u nikoho.
i-zer (60)|24.11.2012 18:03
Čekám, jaká bude final cena TV, škoda, že jsi neviděl ST. Kamarád má 50ST a je to fakt super obraz, tak by mě zajímalo srovnání s VT...
Jen se zeptám ohledně plazmy... když bude denně sloužit tak na cca 20-30min jako monitor k pc - čtení zpráv atd a zbytek jsou filmy,hry, tv.. je to problém ohledně vypalování?
vivid.sk (11472)|24.11.2012 18:11
Kratkodobo sa ti to tam vypali, ale casom pri pozerani ineho zdroja sa to premaze.
dundee2 (42)|24.11.2012 19:56
Mám problém s propojením dom. kina
Kino má výstup scart S-VIDEO a propojil jsem ho do té redukce scart dodané s tv a strčil do toho vstupu u TV,který je jediný možný pro tuto redukci.
Když dám dálkovým ovl. vstup AV1 tak mám pouze černobílý obraz.
Jde to nějak změnit? Děkuju
LoSob (31)|24.11.2012 21:20
Resil jsem kdysi stejny problem, kdyz jsem u prvni karty v pc s s-videem poustel obraz do tv pres redukci s-video-scart. V Pc se muselo vzdy pri sledovani prehodit kodovani barevneho signalu z normy PAL na Secam, jinak byl obraz taktez bez barev. Netusim, jestli za to mohla redukce nebo neco jineho, nejak jsem to prestal tenkrat resit kdyz to chodilo aspon tak.Pritom karta i tv bylo oficialne pro cesky trh.Tak leda zkusit jestli to lze v nastaveni taky nekde prehodit, nebo jestli mas v menu nastaveniu CR. Popripade to vyzkouset zmenit na jinou. Treba blbost, nevim. Pisu jen co me napada.
Jinak by se mozna k takove TV hodilo neco s hdmi .-)
KamilZ (10277)|24.11.2012 21:33
dundee2: podívej se, jestli nemáš v kině možnost nastavit typ výstupu ve SCARTu (RGB apod). A případně zkus jiný kabel (plný SCART).
dundee2 (42)|25.11.2012 00:04
V kině jde nastavit pouze pal60 a ntsc.
Scart mám plně zapojený.Ještě jsem zapomněl dodat problém se zvukem . Při reprodukci dvd je slyšet z televize zvuk pozemního tv kanálu. Vstup AV1
hafush (169)|26.11.2012 18:34
Můžete mě prosím někdo,kdo máte doma 50st50 a ještě jste nevyhodili krabici, změřit rozměry?
Vyhledávač na fóru mi našel rozměry od nunacka v době kdy ji ještě neměl 133*85*25 ,ale google mi na netu zobrazuje 140*100*25, tento rozměr uvádějí eshopy. Jak je to teda? Díky za info,v případě pravdivosti většího rozměru bych musel shánět větší auto,protože chci pro jistotu převážet nastojato.
watt (68)|26.11.2012 19:24
prosim vas pekne pani nechce sa mi to tu hladat. ma vt 50 aj nento rok nadych do zelena alebo uz to odstranili.mam vt 30 a tam to vidim. dakujem za odpovede.
ace960 (394)|26.11.2012 19:40
Chlapi, nic v zlom ale ved si prejdite toto vlakno alebo pouzite vyhladavanie, v poslednom case sa tu tocia tie iste otazky dokola.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-panasonic-2012-preview-vt50-gt50-st50#post409858
KamilZ (10277)|26.11.2012 20:18
[QUOTE=watt;433653]ma vt 50 aj nento rok nadych do zelena alebo uz to odstranili.mam vt 30 a tam to vidim[/QUOTE]
Letos se nezelenají, protože si to Panasonic vybral v podobě bandingu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50?p=429590&viewfull=1#post429590 . Jestli je to pouze u ST50 nevím (ale pravděpodobně je to i u VT50), tak si to zde pročti (nahoře "Prohledat téma" a zadat "banding" nebo http://www.google.cz/search?q=banding%20site%3Awww.tvfreak.cz%2Fforum%2Fshowthread.php%2F30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50).