Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

hafush (169)|26.11.2012 21:34
Tak ještě jednou,je vidět,že ty zase moc pozorně nečteš: píšu,že jsem si forum nechal prohledat a tento tebou odkazovaný příspěvek jsem našel. Jde o nunackův příspěvek,kde píše,že se mu někde podařilo sehnat rozměry krabice. Nepíše,že měřil. Chtěl jsem to mít potvrzené někým,kdo měřil,protože eshopy uvádějí rozměry jiné (viz můj příspěvek o 2 výše). Díky
sblasko (11)|26.11.2012 22:25
Prosim vas pekne pani, kdo mate skusenosti s nahravanim na HDD? Umi ST50 se sama vzbudit a nahravat dle ulozeneho casovani vybrany program?
Alebo TV musim ja najprv normalne zapnut a pak kdyz TV zacne nahravat (dle casovani)
muzu vypnut obrazovku a zvuk a jit spat (TV se sama po skonceni nahravani vypne [i vdaka napr. nastaveni ze jsem nestlacil 3 hod. ovladac])? Diky.
watt (68)|27.11.2012 07:23
dakujem KamilZ
LoSob (31)|27.11.2012 22:56
Dnes jsem privezl 50st50 a rozmery krabice jsou 138x22,5x82cm presne.

Mel bych ale taky malou prosbu.
Peru se tu s nastavenim zvuku. Zapojil jsem redukci do tv, ze poslu zvuk do domaciho kina, ale porad mi jde jen zvuk z tv. Nastavuje se nekde v tv jeste externi vystup pro repro? Nebo se to zapoji a jede to? Koukam do nastaveni zvuku uz pul hodiny, ale asi neco prehlizim, nebo nevim. U stareho samsungu jsem jen zapojil kabel, v nastaveni tv dal externi repro, v nastaveni d. kina vystup aux a jelo to. Tady nic, asi neco prehlizim. :(
hafush (169)|28.11.2012 00:36
Díky moc za ty rozměry krabice, do Passata B5 kombi se s těmito rozměry měla vejít krásně.
strapping (72)|28.11.2012 07:23
[QUOTE=LoSob;433820]Dnes jsem privezl 50st50 a rozmery krabice jsou 138x22,5x82cm presne.

Mel bych ale taky malou prosbu.
Peru se tu s nastavenim zvuku. Zapojil jsem redukci do tv, ze poslu zvuk do domaciho kina, ale porad mi jde jen zvuk z tv. Nastavuje se nekde v tv jeste externi vystup pro repro? Nebo se to zapoji a jede to? Koukam do nastaveni zvuku uz pul hodiny, ale asi neco prehlizim, nebo nevim. U stareho samsungu jsem jen zapojil kabel, v nastaveni tv dal externi repro, v nastaveni d. kina vystup aux a jelo to. Tady nic, asi neco prehlizim. :([/QUOTE]

A přes jaký výstup to máš propojené ?

Já to mám zapojené přes optiku do AV a nic jsem nastavovat nemusel. Zvuk mi šel hned.

Jinak v manuálu str.73. Je to ten rozšířený manuál ze stránek Panasonic, ten co dávají k TV je o něco stručnější.
Nasatevní audio.JPG zadní strana TV.JPG
LoSob (31)|28.11.2012 09:42
Díky za obrázky. Až z nich jsem si uvědomil, že dělám nejspíš kravinu v samotném zapojení....
Mám tv propojenou s domácím kinem kabelem hdmi ve výstupu 2 a zvuk jen přes cinche na redukci AV2(komponent) což je zřejmě jen vstup a ještě úplně jiný, než je zvolený při sledování TV..
Budu tedy muset nejspíš koupit optickej kabel a šoupnout to přes něj, protože to je zdá se jedinej audio výstup na tv, že?(Krom sluchátek)

EDIT:Ted jsem ještě juknul na obrázek a piše se tam, že by to mělo jít i přes HDMI2, ale to se mi včera nepodařilo, tak sahnu po té optice a uvidíme

Jinak domaci kino máme Samsung HT-TZ325
strapping (72)|28.11.2012 11:06
[QUOTE=LoSob;433840]Díky za obrázky. Až z nich jsem si uvědomil, že dělám nejspíš kravinu v samotném zapojení....
Mám tv propojenou s domácím kinem kabelem hdmi ve výstupu 2 a zvuk jen přes cinche na redukci AV2(komponent) což je zřejmě jen vstup a ještě úplně jiný, než je zvolený při sledování TV..
Budu tedy muset nejspíš koupit optickej kabel a šoupnout to přes něj, protože to je zdá se jedinej audio výstup na tv, že?(Krom sluchátek)

EDIT:Ted jsem ještě juknul na obrázek a piše se tam, že by to mělo jít i přes HDMI2, ale to se mi včera nepodařilo, tak sahnu po té optice a uvidíme

Jinak domaci kino máme Samsung HT-TZ325[/QUOTE]


AV2 je opravdu jen pro vstup obrazu a zvuku do TV a musíš mít AV2 navolený ke sledování aby jsi zvuk i video mohl používat.

Nejjednoduší to máš přes tu optiku.

Pokud máš připojenou TV přes optiku tak už se nemusíš starat o to co máš na TV naladěno (HDMI1, DVB-T) a zvuk ti tak půjde vždy ze všech zdrojů přes tu optiku do kina.
ace960 (394)|28.11.2012 11:22
HDMI2 vstup podporuje Audio Return Channel (ARC), ktory moze poslat zvuk do AVR, ktory to podporuje.

Ja mam starsi AVR bez HDMI takze z TV (ST50) mam zvuk do AVR zapojeny optikou. Najprv som mal zvuk pripojeny digitalne cez coax priamo z DVB-S do AVR ale zvuk predbiehal obraz kvoli omeskaniu obrazu na TV.

Pri zapojeni TV->optika->AVR je tu vsak jedno obmedzenie. Zvuk s internych DVB tunerov v TV ti pojde ci uz stereo alebo 5.1 (podla zdroja signalu) ale zvuk z externych zdrojov (napr. z externeho DVB-S) pojde len stereo. Pre niekoho s audio vybavenim od 5.1, sice lepsim ale starsim (bez HDMI) to moze byt obmedzujuce. Niekde som zachytil, ze Samsung toto standardne takto neombedzuje ale nemam k tomu ziadny link ale presnejsie info.
hafush (169)|28.11.2012 13:25
Takže radíš,že když si budu kupovat AVR,tak jedině s HDMI,kvůli nejjednoduššímu a nejpraktičtějšímu propojení s ST50?
ace960 (394)|28.11.2012 14:05
Ano, ale samotne HDMI v AVR nestaci. Mal by mat HDMI 1.4 a teda podporovat ARC (to sa tyka aj TV a kabla). Pokial nie je problem anglictina tak napr. tu je pekny popis: http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/arc.aspx

Ak budes kupovat novy AVR tak treba urcite zvazit co vsetko chces do a z neho zapojit. Ja by som dnes planoval zrejme vsetko audio (coax, optical, analog) ale aj video (HDMI, postarsie cez component atd.) zapojit do AVR. Z AVR potom cez HDMI obraz aj zvuk do TV, pretoze niekedy chcem zvuk len z TV a samozrejme z AVR zvuk do samostatnych reproduktorov. Treba si zhrnut ake vystupy maju zariadenia, ktore chces ku AVR pripojit (trochu aj do buducnosti ale zas to zbytocne neprehanat) a podla toho nakupovat.

Pri novom slusnom AVR vidim dve moznosti:
1. zapojit TV do AVR cez HDMI (port s podporou ARC), kde pomocou ARC a LipSync bude obraz a zvuk casovo sediet
2. zapojit povedzme DVB-S->AVR->TV (standardny HDMI port bez ARC) a v AVR nastavit omeskanie zvuku aby sedel s obrazom - novsie slusne AVR by to mali mat
A este ma napada, niektore DVB-S prijimace maju v sebe moznost nastavenia omeskania zvuku, co je dalsia moznost.
Ale to uz to velmi rozpiplavam, tych moznosti je vela podla toho co vsetko a ako chces pouzivat. Mozno nepouzivas DVB-S atd.

Osobne by som vsak pri kupe noveho AVR okrem ineho chcel HDMI 1.4 vstupy a na zvazenie je aj pocet vystupov ci 1 alebo byvaju aj 2. Ale pred kupou takehoto komponentu to chce poriadne planovanie. Zo vsetkej AV elektroniky co som kedy kupoval bolo AVR asi najnarocnejsie na planovanie, kde bolo treba brat ohlad na sucasne ale aj realne buduce zariadenia.

==
edit: mozno sa zide este toto https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29242-Postprocessing-videa-v-TV-a-zvuk, kde som sa s tym trochu pasoval

edit2: este ma napadlo, ze vieme, ze st50 posiela cez optiku stereo (odskusane) ale neviem zarucit ci posle nedotknuty signal cez HDMI ARC aj ked by zrejme mal, preto moznost 2 sa mi javi sympatickejsia, nezavislejsia aj ked budes mat neskor inu TV alebo iny zdroj signalu (DVB-S apod.), predsa len AVR zvykne prezit niekolko TV a okolitych zariadeni
KamilZ (10277)|28.11.2012 14:59
[QUOTE=ace960;433894]Mal by mat HDMI 1.4 a teda podporovat ARC (to sa tyka aj TV a kabla)...... Zapojit TV do AVR cez HDMI (port s podporou ARC), kde pomocou ARC a LipSync bude obraz a zvuk casovo sediet[/QUOTE]
- HDMI 1.4 neznamená podporu ARC, je to pouze podmínka nutná, nikoli postačující
- žádné kabely "s podporou ARC" neexistují, jak již zde bylo několikrát probíráno
- ARC nemá s LipSync nic společného, AVR bez ARC může klidně mít (a má) LipSync také
- používat ARC pro vyřešení problému se zpožděním není to pravé ořechové (závislost na schopnostech TV, co posílají do ARC), na to je LipSynp. ARC slouží k něčemu jinému.
ace960 (394)|28.11.2012 15:19
Dik za opravy a upresnenia. Nieco som sa nechal uniest a nieco pochybil ci uz vo formate alebo v obsahu.

- HDMI 1.4 a ARC mi sedi presne ako pises. Tak som to aj podla clanku na hdmi.org myslel len som sa uklepol zo slovom "teda", skor som tam mal dat spojku "a".
- kabel - skor som myslel na verziu 1.4 (vseobecne aj pre dalsie funkcnosti) ako na podporu ARC ale napisal som to zle.
- ARC a LipSync - zachytil som v clanku na hdmi.org, ze LipSync je od verzie HMDI 1.3 ale pre pouzitie ako spominal kolega sa mi zdalo vhodne vyberat novy AVR s HDMI 1.4 a LipSync. Zas som vsak nemal najstastenjiu skladbu vety.
- ARC pre vyriesenie opozdenia zvuku tiez nepokladam za idealne (aj som to napisal) ale ak by to nebolo mozne riesit na strane AVR alebo DVB-S tak je to urcita moznost.

Pre mna ARC primarne sluzi na to (teoreticky, doma to nemam), co je popisane na clanku na hdmi.org (prvy odstavec).
KamilZ (10277)|28.11.2012 16:16
[QUOTE=ace960;433914] kabel - skor som myslel na verziu 1.4 (vseobecne aj pre dalsie funkcnosti) [/QUOTE]
Žádný kabel HDMI 1.4 podle specifikace neexistuje, jsou pouze kabely Standard a High Speed (obojí v kombinaci s Ethernet) a ty se funkčně (mimo verze s Ethernetem, což stejně nic neumí) nijak neliší :-(
ace960 (394)|28.11.2012 18:11
- cislovanie kablov - ok, to je zlozvyk z minulosti
- rovnaka funkcnost - to je sice pekne ale podla konkretneho pouzitia by som teda zvazil ci zobrat standard alebo high speed a ci s alebo bez ethernetu
- ethernet - myslis to tak, ze v praxi ma nulove vyuzitie, nepodporuju to zariadenia, nie su na (lokalnom) trhu alebo ze to nefunguje alebo ako? http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/hec.aspx
KamilZ (10277)|28.11.2012 18:25
Dnes nemá smysl brát jiný kabel než High Speed nebo High Speed with Ethernet. Jaký smysl má kupovat Standard, když cenový rozdíl je prakticky nulový a je použitelný maximálně u starších DVB-S (do 1080i)? Maximálně se budu v budoucnu vztekat, že mi něco nejede.
HEC by v praxi využití určitě měl a funguje (jen 100MBit, což pro běžené kraviny stačí), ale nejsou zatím rozšířena zařízení a další komplikace je s tím, že zařízení, které má sloužit jako switch by muselo být zapnuté, protože tohle do spotřeby 1W (standardní stand-by) nenarveš.
Bolero2004 (11)|28.11.2012 20:08
Včera mi konečně dorazila Tx-P55ST50 a měl bych pár dotazu:

1/ lze někde v menu najít, kolik hodin má televize takzvaně najeto?
2/dle zdejších příspěvků je opradu možné hýbat s nastavením obrazu až po zajetí 100-200 hodin?
3/ zajímalo by mě, jaký mate zkušenosti se zvukem televize, přijde mi proti mému starému Samsungu 46C650 takový nejasný, příkladem je např. HBO HD od Skylinku, kde velmi špatně rozumět a volume musím hodně zvyšovat na hranici 60
4/ 3D je zobrazováno stylem dovniř? Například u LG vystupuje z TV
5/ jakou máte reálnou spotřebu el.energie oproti deklarovaného štítku?

Předem děkuji za odpovedi
KamilZ (10277)|28.11.2012 20:16
Ad 1) Lze to najít myslím přímo v tomto tématu, tak se nestyď a hledej.
Ad 2) Nesmysl. Prvních 200 hodin bys naopak měl obraz rozumně nastavit kvůli většímu riziku IR, takže s tím nějak "pohnout" musíš.
ace960 (394)|28.11.2012 20:27
3 (hlasitost) - na 50" ST50 mam v noci zvuk vacsinou na 5-10 (vynimocne staci 3-ka ked uz vsetci spia a je klud), podla toho ci nieco prehravam z PC alebo z DVB-S (aky je kanal), atd., deti vecer pozeraju rozpravku tak okolo 15, niekedy idu az na 20-30 ked ju hluk v byte (vzdialenost od TV je pribl. 2,8 m), oproti mojej starej TV (tucnucka CRT Sony 4:3 28") to bolo citit, ze je to horsie ale cakal som este horsie
Bolero2004 (11)|28.11.2012 21:02
Asi hledam spatne, ale najit to nemohu...
Bolero2004 (11)|28.11.2012 21:54
Díky moc
bavorak (1494)|29.11.2012 08:42
ad 3. samsungy maju najlepsi zvug zo vsetkych placiek. LG mam doma a panasonic ma sused. U Samsunga ma v zvuku aj "nazanky" :-) basov.
tesla15 (505)|29.11.2012 09:11
ST50 je nutno v bodě 4 stlačit "2" dvakrát za ssebou.:-!!!
THeBaNDiT (497)|29.11.2012 20:44
[QUOTE=Bolero2004;433954]4/ 3D je zobrazováno stylem dovniř? Například u LG vystupuje z TV[/QUOTE]aj Panasoniky vedia 3D efekt smerom von, ono to nezavisi ani tak od telky, ako skor od samotneho filmu a v neposlednom rade od zraku divaka... (moj nazor) Ja mam ST30 a vacsina diania vo filmoch je "dovnutra", ale najdu sa aj pekne efekty "smerom von", trebars mam doma nahravku, kde je video umiestnene do dreveneho ramceka, ktory sa vznasa prisamvacku dobry meter pred telkou... :)
dymONE (3)|1.12.2012 23:06
Ak mam uz dlhsie vypalene logo tv joj a takisto aj na druhej strane ten kruzok v ktorom je minimalny vek pre sledovanie programu .. tak je to na reklamaciu, alebo nie? Neviem sa toho zbavit aj ked uz danu tv nesledujem .. vypalene to tam je stale .. a to dost vyrazne :( Pritom som 3 mesiace mal pokoj .. a zrazu to tam bolo. Pritom som danu tv fakt az tak casto nesledoval.
Heartwork (2358)|1.12.2012 23:11
Na reklamaci rozhodně ne - navíc máš nějakou divnou plazmu, tady se nikomu žádná loga již roky nevypalují - jen mýtus.
vivid.sk (11472)|1.12.2012 23:41
[QUOTE=dymONE;434407]Pritom som danu tv fakt az tak casto nesledoval. [/QUOTE]
mozno ty nie, ale manzelka :)

imho na reklamaciu to nevyzera, aj ked boli pripady, kedy sa extremne vypalovanie obrazu ako reklamacia uznala. Ono sa totiz tazko dokazuje, ze ti jojka nebezi od rana do vecera. A aj v navode mas upozornenie ohladom tohto.

Inak co sa tyka jojky (a defacto aj inych TV ako dajto, fanda, atd ...) - su dobri magori, nedavno tusim menili logo - a namiesto toho, aby ho spravili spolovice transparentne, ako je dobrym zvykom v slusnej spolocnosti (vid HBO HD). Nie, oni ho este zosvetlia, nech pekne na bielo svieti.
dymONE (3)|2.12.2012 00:01
No tiez som siahol po plazme, pretoze som sa domnieval, ze nic take nehrozi. O to som momentalne nastvanejsi, kedze prve mesiace boli uplne vpohode a zrazu fakt markantne vypalenie, ktore je vidiet pri kazdej svetlej scene :( Danu tv som uplne zmazal zo zonamu kanalov, aby sa to zredukovalo, skusal som na dlho pustat "cistiaci pruh" z menu ale nic. Inak som z TV fakt spokojny, ale od modernej TV za tolko penazi, som toto necakal :(
Asi neexistuje ziaden postup, ktory by vedel toto vypalenie zvratit ze?
nodiggity (199)|2.12.2012 14:04
[QUOTE=dymONE;434417]Asi neexistuje ziaden postup, ktory by vedel toto vypalenie zvratit ze?[/QUOTE]

Je spíše méně pravděpodobné, že se jedná o burn-in, tedy trvalé vypálení. IR se někdy dle trvání rozděluje na short, medium a long (duration). Ve tvém případě se zřejmě jedná o poslední variantu a může trvat týdny, než se IR ztratí. Doporučuji trpělivost a pokud možno nesledovat inkriminované kanály ;).
joeh (1358)|2.12.2012 14:27
- mám v poradí tretiu plazmu, dodneska sa používajú všetky bez jedinnej poruchy, ale vypálené logá majú stejne všetky. Ono sú to len nenápadné svetlé flaky, ktoré človek vidí, ak chce vidieť.
bavorak (1494)|3.12.2012 10:56
este skus plazmu uplne odpojit od siete a po chvili znovu zapnut ......
peppies_shw (86)|3.12.2012 15:52
Já si to také myslel že to v dnešní době nehrozí, ale měl jsem stejný problém. Odstranil jsem ho mkvckem, které bylo běželo přes noc. Žena plasmu nesnáší a já ji na to řekl at si zoomuje obraz.
KamilZ (10277)|3.12.2012 17:53
[QUOTE=bavorak;434579]este skus plazmu uplne odpojit od siete a po chvili znovu zapnut ......[/QUOTE]
K čemu by to mělo být dobré?
Kobymx5 (28)|3.12.2012 20:45
Chtěl bych se zeptat, jak máte nastavenou hlasitost na 50ST50e? Já ji musím hrozně zesílit, abych něco slyšel... I večer na zprávy mám kolem vol 30... U filmu mkv z disku i 45-50 a opravdu to neřve... Upozornuju, že sluch mám vážně velice dobrý :-) Bud to tak nehraje nebo je muj kus v tomhle vadný.. díky moc
i-zer (60)|3.12.2012 20:50
Ahoj.
Pánové, jakou TV by jste brali, pokud jsou ceny následující:
TX-P55ST50E 30 000 Kč
TX-P50ST50 21 519Kč
TX-P50GT50 28 300Kč
TX-P50VT50 33 700Kč
LoSob (31)|3.12.2012 23:40
Osobne bych sel do te 55st50. Pred tydnem jsem privezl 50st50 na kterou koukam ze 3,5m a obraz je nadherny, jen ta uhlopricka mi uz po tydnu prijde skoro mala na tu vzdalenost:) U me ale rozhodovala penezenka, takze jsem si vetsi ani nemohl dovolit. Je to jak uz je tu 100x psano jen o tom, co od tv vyzadujes. Kazdopadne v pomeru cena-vybava-vykon vyhrava jak uz tu taky nekdo psal ST.
strapping (72)|4.12.2012 07:01
[QUOTE=i-zer;434659]Ahoj.
Pánové, jakou TV by jste brali, pokud jsou ceny následující:
TX-P55ST50E 30 000 Kč
TX-P50ST50 21 519Kč
TX-P50GT50 28 300Kč
TX-P50VT50 33 700Kč[/QUOTE]


Ahoj kdepak jsi přišel na takovéto ceny?

Standartní ceny všech těchto TV jsou normálně ještě tak 10-15% větší !!

Že by nějaká akcička někde?


TX-P55ST50E 30 000 Kč (normálně tak 33 500,-)
TX-P50ST50 21 519Kč (23 000,-)
TX-P50GT50 28 300Kč (34 000,-)
TX-P50VT50 33 700Kč[ (39 000,-)

Jinak určitě bych bral P55ST50.
A nebo vem P50ST50 a za ty ušetřené peníze si třeba dokup 3d brýle a MMC (pokud tě 3D ovšem láká) nebo pokud ještě nevlastníš Blu-ray přehrávač s nějakým tím pěkným filmečkem (The Dark Knight Rises).
i-zer (60)|4.12.2012 08:43
Ahoj.
Ceny mám jako benefit od firmy, kde pracuji.
Na TV poběží HD filmy, hry a sem tam TV (HD). 3D nevyužívám, MMC už mám... takže spíše řeším, zda se vyplatí příplatek ST -> GT -> VT za elektroniku atd. V případě, že bych cenu neřešil. Jen mi jde o to, zda za dané peníze dostanu něco navíc ohledně kvality obrazu
ace960 (394)|4.12.2012 09:03
[QUOTE=Kobymx5;434657]Chtěl bych se zeptat, jak máte nastavenou hlasitost na 50ST50e? Já ji musím hrozně zesílit, abych něco slyšel... I večer na zprávy mám kolem vol 30... U filmu mkv z disku i 45-50 a opravdu to neřve... Upozornuju, že sluch mám vážně velice dobrý :-) Bud to tak nehraje nebo je muj kus v tomhle vadný.. díky moc[/QUOTE]

Ved trochu polistuj, pohladaj, napr. o stranu naspat sa pyta dalsi manik to iste a tu mas jednu odpoved:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50?p=433958&viewfull=1#post433958

==
i-zer: ja by som bral 50" ST50, mne ten cenovy skok na 55" stale vadi, aj ked teraz mam prave 50" ST50 a po par dnoch sa mi zdala mala (pribl. 2,8 m) ale ten cenovy skok nie je prijatelny, bud nech je 55" lacnejsia alebo 50" drahsia ale nech tam nie je taka fuga
strapping (72)|4.12.2012 09:23
Většinou jsme se tu shodli, že si připlácet za GT nebo VT nemá moc smysl.

A pokud si vybereš P55ST50, tak dát v tvém případě 8500,- navíc za pouhých 5", tak to musí zvážit sám jestli to stojí za to. (kdyby to bylo alespoň 10" tak bych asi neváhal).

Takže jasná volba P50ST50.
Ušetří 8500,- a pořiď si nějakou další hračku :-)) Určitě se něco najde.
tdlmarek (1566)|4.12.2012 10:25
[QUOTE=i-zer;434689]takže spíše řeším, zda se vyplatí příplatek ST -> GT -> VT za elektroniku atd. V případě, že bych cenu neřešil. Jen mi jde o to, zda za dané peníze dostanu něco navíc ohledně kvality obrazu[/QUOTE]
Zda se příplatek vyplatí nebo nevyplatí si musíš rozhodnout sám. My ti můžeme akorát říct, jaké rozdíly tam jsou a přidat k tomu naše vlastní názory. Ale jednoznačná odpověď neexistuje.

Pokud mám hodně zobecňovat, tak:
- ST55 pokud chceš velkou úhlopříčku za nejlepší poměr cena/výkon
- ST50 pokud ti nevadí ušetřit
- GT50 pokud využiješ přidané funkce a/nebo si rád připlatíš i za takové věci, jako je design nebo přednastavený obraz
- VT50 pokud platí to stejné co pro GT50 a navíc chceš příslušenství a moderní design

O pár stránek zpátky se kdosi ptal na úplně totéž, ve svém příspěvku jsem se pokusil shrnout hlavní rozdíly a následuje i řada dalších názorů od ostatních.
strapping (72)|4.12.2012 10:50
[QUOTE=tdlmarek;434705]Zda se příplatek vyplatí nebo nevyplatí si musíš rozhodnout sám. My ti můžeme akorát říct, jaké rozdíly tam jsou a přidat k tomu naše vlastní názory. Ale jednoznačná odpověď neexistuje.

Pokud mám hodně zobecňovat, tak:
- ST55 pokud chceš velkou úhlopříčku za nejlepší poměr cena/výkon
- ST50 pokud ti nevadí ušetřit
- GT50 pokud využiješ přidané funkce a/nebo si rád připlatíš i za takové věci, jako je design nebo přednastavený obraz
- VT50 pokud platí to stejné co pro GT50 a navíc chceš příslušenství a moderní design

O pár stránek zpátky se kdosi ptal na úplně totéž, ve svém příspěvku jsem se pokusil shrnout hlavní rozdíly a následuje i řada dalších názorů od ostatních.[/QUOTE]

Ještě asi také bude rozhodovat to jak často TV obměňuješ.

Pokud si ji plánuješ nechat třeba 7let aniž by jsi plánoval kupovat jinou, tak si třeba připlať za dražší model.

Brzy se dá očekávat ale nástup OLED a řekněme třeba že za 3roky by mohla být za rozumnou/dostupnou cenu tak budeš mít nutkání koupit třeba tu OLED.
A v takovém případě bych asi koupil tu levnější variantu TV, než utrácet zbytečně za drahou když to za pár let stejně vyměníš. :-)
bavorak (1494)|4.12.2012 11:48
ono mozno ani ta draha nejak moc cez 3 roky nevydrzi ... :-) ale hrozne rad sa budem mylit, hlavne u tej mojej samsungovej. Pioneera mam 8 rokov a bez zavad slape.
i-zer (60)|4.12.2012 12:41
Ohledně 3D... je to na těchto TV sledovatelné? Myslím 3D v MKV... přiznám se, že jsem nalomený vzít VT, kdyby 3D stálo za to a u TV jsou brýle...
bavorak (1494)|4.12.2012 13:54
ja som to skusal s pozicanymi brilami a nejak ma to nenadchlo a kupovat ich teda nebudem. Inak efekty su to super, o tom ziadne pochybnosti, ale je to take na chvilu vov a potom ma to uz obtazuje, brile, pri lezani na guci a tak ... :-).
i-zer (60)|4.12.2012 17:30
Beru VT50. Udělám si radost na Vánoce, pač recenze ji chválí za to fakt skvělý obraz, mně se líbí i desing a cena je ještě o něco zajímavější.
Děkuji za odpovědi a názory.
Rozhodování mezi GT a VT trvalo 2hod a 47min... ani hod kostkou nepomohl :)))
5os (60)|5.12.2012 12:27
3D je na tejto telke fantasticke, len treba pozerat nieco, co bolo natocene ako 3D, a nie v pocitaci do 3D upravene, a treba to pozerat na poriadnych okuliaroch, najlepsie od Panasonicu. Samozrejme ze nejake tie muchy to este ma, ale su to iba take musky. Ked som po prvy raz videl na mojej telke film v 3D, tak uz ani 2D nepozeram, iba ak film nema 3D verziu.
Osobne som sa aj ja rozhodoval medzi VT a ST, ale obraz je na ST absolutne spickovy a VT nema navrch pre normalneho uzivatela, ktory sleduje film, a nie nedostatky telky. Najviac vsak pre mna zavazil fakt, ze onedlho tu budeme mat 4K a 8K telky za prijatelne ceny a aj filmy tocene v tomto rozliseni, taktiez zrejme pride na trh OLED (nevieme aka bude kvalita, ale povedzme ze lepsia ako u plazmy) a vyhodit telku za 1000 bude lahsie ako vyhodit telku za 2000€.
hafush (169)|5.12.2012 16:07
Já si myslím,že nástup OLED nebude tak rychlý a masivní. Zřejmě to není nijak jednoduché, jinak by už OLED válcoval trhy.
A na 4k i 8k si počkámu určitě více jak 5let.
hafush (169)|5.12.2012 16:16
Ještě se vrátím k vlastníkům STček.
1: Jaké všechny nastavení obrazu pro ochranu před IR vypálením obrazu jste v menu aktivovali ? (roztažení,barva pruhů,.....)
2: Jaké jste udělali (měkké nenásilné) nastavení korekcí obrazu na prvních ZAHOŘOVACÍCH 200 hodin oproti továrnímu nastavení ?