Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

Pavell007 (790)|5.12.2012 16:45
1. žádné
2. žádné

:)
LoSob (31)|6.12.2012 00:25
Osobne mam zapnuty pixel orbiter a zatim na celou noc poustim kdyz jdem spat ty rolujici pruhy co jsou v menu rozsirene nastaveni obrazu.
Jestli to bude mit nejaky efekt netusim, ale urcite to te bedne neublizi. Chci dohrat tak tech + - 200hodin a pak najedu na bezny provoz. Zatim jsem na cca 85 hodinach
nodiggity (199)|6.12.2012 07:56
Osobně bych taky šel do ST55. Rozdíly v obrazu budou malé (ne-li zanedbatelné) a 5 palců navíc se vždycky hodí :).
buga (3)|7.12.2012 02:57
Caute,
vcera som sa stal majitelom GT50.
Skusal som USB vstup, cez HDD alebo USB kluc. Obe su FAT32 a telka to nespozna, chcel som vyskusat prehravanie filmu, no tam som sa nedostal.
USB kluc som potom sformatoval na NTFS ale ani to nepomohlo. Mate nejaku radu v com moze byt chyba?
dik
strapping (72)|7.12.2012 07:18
[QUOTE=buga;435063]Caute,
vcera som sa stal majitelom GT50.
Skusal som USB vstup, cez HDD alebo USB kluc. Obe su FAT32 a telka to nespozna, chcel som vyskusat prehravanie filmu, no tam som sa nedostal.
USB kluc som potom sformatoval na NTFS ale ani to nepomohlo. Mate nejaku radu v com moze byt chyba?
dik[/QUOTE]

Ahoj, tak to bude asi nějaký problém, protože u mé ST50 bere přes USB jak FAT32, NTFS tak i exFAT.

Zkoušel jsem jak USB flash tak externí HDD (500GB) a pokaždé ze všech formátů my šli filmy bez problémů přehrát.

Momentálně teď používám 2,5" HDD 500GB naformátovaný na NTFS a bez problémů přehraji téměř cokoli (i MKV s větším datovým tokem). Jen testovací video Samsung Oceanic 40MB/s se seká.

Dokonce TV přehrává i formáty *.ts, které jsou nahrané přes můj satelitní receiver VANTAGE HD 7100.

Zkusil bych ještě od někoho jiného si půjčit jinou značku HDD a USB flash a uvidíš. Jinak to bude ase na reklamaci.
nodiggity (199)|7.12.2012 08:31
[QUOTE=LoSob;434951]Osobne mam zapnuty pixel orbiter a zatim na celou noc poustim kdyz jdem spat ty rolujici pruhy co jsou v menu rozsirene nastaveni obrazu.
Jestli to bude mit nejaky efekt netusim, ale urcite to te bedne neublizi. Chci dohrat tak tech + - 200hodin a pak najedu na bezny provoz. Zatim jsem na cca 85 hodinach[/QUOTE]

S tím bílým rolujícím pruhem bych byl trochu opatrný. Je to primárně funkce na čištění IR. Četl jsem, že jeho intenzivní nadbytečné užívání (tj. třeba právě pravidelně vkuse přes noc) není úplně vhodné, jelikož zbytečně "vyčerpává" fosfory TV a telka stárne o něco rychleji, než normálně. Zahořoval bych TV vysíláním či filmem - přes celou obrazovku bez pruhů a statických elementů.

U pixel orbiteru by měla být zapnuta i funkce overscan, jinak je na straně posunu černý proužek.
buga (3)|7.12.2012 16:26
zaujimavostou je ze dnes ako som TV zapol a vyskusal ci nahodou USB funguje, tak mi ukazalo ze je pripojene a tiez nasiel subor, akurat MKV nevedelo prehrat, resp prehravalo to len zvuk ale ziadny obraz... takze teraz nechapem jakze to predtym s NTFS neslo a dnes rano slo..
vyskusal som tiez ext.HDD (nie je napajany cez elektr.siet ale cez USB). Pre zmenu dnes tiez vypisalo ze usb naslo, ale ked som sa chcel do toho dostat, tak zas vypisalo ze nic nie je pripojene, resp podporovane ci daco take..

je mi to cudne ako sa to chova :D
hafush (169)|7.12.2012 17:43
Nezapomeň dávat 2,5" HDD jen do USB1, které dává 1A. Flash můžeš kamkoli. Pokud nenajde flashku,tak je problém v TV,nebo spíše ve flashce (špatně naformátováno). To že pak TV nepřehraje někteté formáty je způsobené tím,že Panasonic není nejlepší volbou pro MMC funkce. Musíš dokoupit extra MMC zařízení.
watt (68)|7.12.2012 23:38
prosim vas pani nemate niekto najeku slusnu kalibraciu na VT 50. najlepsie aj odskusanu. dik
i-zer (60)|8.12.2012 15:33
Ahoj.
Prosím tě, WATT, jak je velké balení VT50? Potřebuji vědět rozměry, zda se mi vejde do auta. Kamarád si vezl ST50, má Mazda 6 combi (rok 2007) a musel dát TV do auta bez obalu. Přijde mi to divné. Mám Insignii (hatchback) a když jsem vezl 42" TV, tak pohoda a místa dost ještě...

Teď k obrazu... četl jsem zdejší diskuzi o "zahoření" TV. Rád to udělám, nechám i klidně 2 dny nonstop běžet zahořovací video, ale jen mě zajímá...
1) dovezu TV domů a pustím ji
2) nebudu vůbec nastavovat obraz a nechám to tak, jak jsem tv dovezl? Případně mám nastavit jen overscan...
3) o víkendu, tedy po cca 30hod zahoření si budu chtít pustit HD film či zahrát Crysis 2 - mohu si dát už lepší nastavení (živější barvy, větší kontrast...)? Nehraju více jak 2hod, pak mě to už neba :)

Díky za potvrzení.
nodiggity (199)|8.12.2012 16:52
[QUOTE=i-zer;435304]
Teď k obrazu... četl jsem zdejší diskuzi o "zahoření" TV. Rád to udělám, nechám i klidně 2 dny nonstop běžet zahořovací video, ale jen mě zajímá...
1) dovezu TV domů a pustím ji
2) nebudu vůbec nastavovat obraz a nechám to tak, jak jsem tv dovezl? Případně mám nastavit jen overscan...
3) o víkendu, tedy po cca 30hod zahoření si budu chtít pustit HD film či zahrát Crysis 2 - mohu si dát už lepší nastavení (živější barvy, větší kontrast...)? Nehraju více jak 2hod, pak mě to už neba :)
[/QUOTE]

Interval zahoření - nebo řekněme doba, po kterou je nutné dbát určité opatrnosti při používání TV - je delší než 30 hodin, doporučuje se minimálně 100, ale lépe 150-200 hodin a i poté určitá "hygiena provozu" do cca prvních 1000 hodin. Zahořovací video je (nic ve zlém) hloupost, stačí sledovat cokoliv, pokud to bude přes celou obrazovku a bez statických elementů.

Vhodné nastavení obrazu - brightness 0, contrast 30, barvy normální, v pokročilých funkcích pak overscan zapnuto, pixel orbiter zapnuto.
Osobně bych po 30 hodinách provozu určitě nehrál hru, která bude mít jakékoliv statické prvky zobrazované po celou dobu hraní a už vůbec ne s živějšími barvami a zvýšeným kontrastem, ale někdo může mít třeba jiný názor.
watt (68)|8.12.2012 17:27
neviem aku myslis uhlopriercku .ja mam objednanu 55. velkost krabice este neviem lebo pride az vo stvrtok
Jerry.ab (47)|8.12.2012 18:11
Chybný údaj
i-zer (60)|8.12.2012 19:34
[QUOTE=nodiggity;435314]Interval zahoření - nebo řekněme doba, po kterou je nutné dbát určité opatrnosti při používání TV - je delší než 30 hodin, doporučuje se minimálně 100, ale lépe 150-200 hodin a i poté určitá "hygiena provozu" do cca prvních 1000 hodin. Zahořovací video je (nic ve zlém) hloupost, stačí sledovat cokoliv, pokud to bude přes celou obrazovku a bez statických elementů.
....[/QUOTE]

tak mohu nechat jet full HD video ve smyčce, aby se to projelo. Není problém nechat jet TV 3 dny v kuse třeba? Kvůli zahřívání atd...

Ohledně rozměrů... může mi někde napsat, jaké rozměry má krabice od 50" ST,VT či GT? Děkuji
KamilZ (10277)|8.12.2012 19:59
To je fakt lenost nejvyšší... Vpravo nahoře je "Prohledat téma", zadat "rozměry" a stisknout "hledat". Je to těžké?

Jinak se stačí vrátit o 4 strany: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50?p=433820
i-zer (60)|8.12.2012 20:05
Děkuji za link. A není to těžké to najít, ale prostě jsem si toho nevšiml. Od 14hod čtu toto vlákno a prostě jsem to přehlédl. Teď si budu pamatovat!
KamilZ (10277)|8.12.2012 20:07
V rámci 114-ti stran to přehlédneš, od toho je to hledání (v rámci tématu je to rozumně použitelné, přes fórum je to o něco horší :-( ).

K zahoření - raději bych to 3 dny v kuse nedělal. TV se tím nepoškodí, ale je otázka, jestli to bude mít stejný efekt než když proběhne více cykly. Nehledě na to, že bych rozhodně nenechal puštěnou plazmu, pokud by nikdo nebyl doma. Podle mě je statečné zahoření s upraveným nastavením při běžném sledování. Ale jen názor.
i-zer (60)|8.12.2012 20:24
Jelikož si chci na plazmě zahrát i hry (akce, auta - ale vše max 5hod týdně a někdy ani 14 dní nehraju), tak to nechám raději zahořet. Nechám běžet HBO a pak filmy.
Jen mě hrozně štve, že si první týden neužiji TV v plné parádě...
Další věc je, že nebýt tohoto fóra, tak mě takováto věc ani nenapadne udělat... plus vysvětlení IR, že klidně hrát mohu, pak stačí pouštět fullscreen obraz, nastavení posunu o pixel.
By mě zajímalo, co by se stalo, kdybych hned nastavil všechny featury na max a koukal na filmy atd...

Děkuji za rady!
KamilZ (10277)|8.12.2012 20:55
i-zer (60)|8.12.2012 21:32
Jo, hrát strategie nebo akci více hodit každý den, tak si nekupuji plazmu. Ale na mé hraní v řádu hodin měsíčně, vše pohyblivé scény, se těším. Ta černá, barvy, detail... škoda, že FULL LED jsou tak drahé a ty co ne, mají vysoký inputlag :(
tokarew (1)|8.12.2012 23:56
zdravim vas,dlouho sem to tu procital a nakonec jsem si koupil vt50,obraz je brilantni a 3d taky,hraju na tom hry a ta konverze je kupodivu lepsi nez co umi moje gtx680 za 10 tisic,trosku me zlobi ale pripojeni k wifi,vedle mam xbox a ten ma porad full signal a ta telka se pripoji jen vyjimecne a pise to ze neni pripojeni ale je,koupil jsem kvuli tomu i dalsi antenu,ip mam na auto,jak rikam nekdy to funguje,ale spis ne,nesetkal se s tim nekdo? po zapnuti se sama aktualizovala pres wifi...
Kobymx5 (28)|9.12.2012 16:24
Já jsem po měsící s ST 50 spokojen... Akorát mi vadí, že prostě máloco přehraje v pohodě... Někdy se nezobrazí ani možnost titulků i když tam jsou - externí... Některý externí titulky to naopak načte v pohodě a normálně velký, některý malý, taktéž srt taktéž mkv.. Nechápu to moc... A jak tu někdo psal že mu VT přehraje všechno v pohodě až na Samsung demo video 40mb/s , tak já končím tak nějak na 10mb/S, takže ST je zkrátka méně výkonná
nodiggity (199)|9.12.2012 17:06
[QUOTE=i-zer;435346]Není problém nechat jet TV 3 dny v kuse třeba? Kvůli zahřívání atd...[/QUOTE]

Pokud bude dozor, nebál bych se toho. Naopak, může se ozřejmit nějaký problém či závada k reklamaci. A při současných teplotách se trocha tepla navíc hodí :).
nodiggity (199)|9.12.2012 17:25
[QUOTE=Kobymx5;435460]Já jsem po měsící s ST 50 spokojen... Akorát mi vadí, že prostě máloco přehraje v pohodě... Někdy se nezobrazí ani možnost titulků i když tam jsou - externí... Některý externí titulky to naopak načte v pohodě a normálně velký, některý malý, taktéž srt taktéž mkv.. Nechápu to moc... A jak tu někdo psal že mu VT přehraje všechno v pohodě až na Samsung demo video 40mb/s , tak já končím tak nějak na 10mb/S, takže ST je zkrátka méně výkonná[/QUOTE]

Už se tu řešilo, že Panasonic má ve svých TV nedomrlé přehrávače. Kup si rozumné MMC a budeš mít po problému s titulky i formáty ;).
Kobymx5 (28)|9.12.2012 19:00
jj, dyt vím, v pohodě... sice jsem to nečekal a kupoval tv i podle toho, že nebudu muset kupovat žádnou další krabičku, ale už jsem smířenej ;-) Psal jsem o tom rozdílu St a vyšší modely, že ty toho přehrajou asi víc, ale také ne všechno ;-)
strapping (72)|9.12.2012 19:08
[QUOTE=Kobymx5;435460]Já jsem po měsící s ST 50 spokojen... Akorát mi vadí, že prostě máloco přehraje v pohodě... Někdy se nezobrazí ani možnost titulků i když tam jsou - externí... Některý externí titulky to naopak načte v pohodě a normálně velký, některý malý, taktéž srt taktéž mkv.. Nechápu to moc... A jak tu někdo psal že mu VT přehraje všechno v pohodě až na Samsung demo video 40mb/s , tak já končím tak nějak na 10mb/S, takže ST je zkrátka méně výkonná[/QUOTE]

Nepsal jsem o VT ,ale o ST. Zatim mi bez problémů přehrála vše co jsem na externí 2,5" 500GB dal. Kromě toho Samsung demo video 40mb/s (bylo to sekané).

Nesetkal jsem se zatim s žádným *.mkv co by mi nepřehrál. Asi mám kliku že vždy stáhnu jen to co umí přehrát.

Nějak si nehlídám co stahuju.
Kobymx5 (28)|9.12.2012 21:16
aha, tak jsem to asi blbě přečetl... Tak to máš asi štěstí nebo nevim :-) Používám externí disk z ntb 5400 otáček, ale to snad tím nebude... No nevím, už vybírám MMC...
watt (68)|9.12.2012 21:22
Skusim este raz . Nemate niekdo kalibraciu na vt 50. Alebo poradit kde zozeniem .pekny vecer
strapping (72)|10.12.2012 06:40
[QUOTE=Kobymx5;435518]aha, tak jsem to asi blbě přečetl... Tak to máš asi štěstí nebo nevim :-) Používám externí disk z ntb 5400 otáček, ale to snad tím nebude... No nevím, už vybírám MMC...[/QUOTE]

Ahoj, tak to Ti doporučuju nějaké MMC od EAGET. http://www.eaget.eu/cs/produkty

Kupoval jsem rodičům Eaget Play M17 a zatim super.

Eaget má velmi dobrou technickou podporu a snaží se vše řešit rychle a vydávat co nejdřívé opravené firmwary.

http://www.eaget.cz/forum/viewforum.php?f=3&sid=9ccb7a14565589864a746e61a87dd9a0
sety83 (40)|11.12.2012 20:09
Dobrý deň. Chcel by som sa poradiť keďže som nikde v obchode nemal možnosť porovnať volným okom tieto plazmy.

1- Je rozdiel v kvalite obrazu hlavne v 2D taký aby zodpovedal cenovému rozdielu? Respektíve je vôbec nejaký?
2- Aký je rozdiel medzi verziami s E na konci názvu a bez E?
3- Dá sa panel zavesiť na Vesa 100x100?
4- Aký je celkový okom vnímateľný rozdiel obrazovej kvality ak vôbec nejaký je?

Za odpovede veľmi pekne ďakujem.
tdlmarek (1566)|11.12.2012 21:06
1. Dle mého názoru ne. Rozdíl v obraze je, nejspíše především v podání černé. Ale neodpovídá cenovému rozdílu - ten je udáván především výbavou, příslušenstvím a exkluzivním designem.
2. Suffixem E se označují evropské modely určené pro náš trh, jiné bys ve zdejších obchodech neměl mít možnost dostat. Některé si se značením ale nedělají hlavu a i pod označením bez "E" se ve skutečnosti skrývá správný evropský model.
3. Selský rozum mi říká, že 55" plazmu na držák 10x10 cm zavěsit opravdu nepůjde :) Nechce se mi to teď hledat na stránkách Panasonicu, ale tipoval bych to na standardních 400x400.
4. Viz 1. bod, troufám si tvrdit, že v podání černé bude rozdíl znatelný (tím netvrdím, že výrazný) i pouhým okem. V ostatních aspektech je to asi dost individuální a záleží na nárocích pozorovatele.
buga (3)|11.12.2012 23:46
Otazka este na externy HDD kt bude vyuzivany na nahravanie, potrebujem k HDD externe napajanie, alebo je tam napajanie aj cez USB? V Menu som videl ze sa da zapnut napajanie aj cez USB, tak asi to je jedno, len ake su vase odporucania? :)
Rozmyslam o kupe WD - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
KamilZ (10277)|12.12.2012 08:19
Mohl by být OK. Je malý, jednoplotnový a pomalý (5400 RPM) což je dobře. Je ale na USB 3.0 což znamená, že může vyžadovat napájení až 900mA (USB 2.0 v TV má standardně 500mA). Některé TV mají ale posílený USB port až na 1A. Pokud ji máš, tak by to mělo být OK (podívej se do návodu), jinak je to trochu sázka do loterie (ale je velmi velká šance, že to pojede). Jistota by byl 2.5" HDD s USB 2.0 ale uznávám, že to je dnes už nesmysl kupovat (max. opravdu jen k TV, tam je rychlejší stejně na nic).
Pavell007 (790)|12.12.2012 09:40
Ten HDD mám snad úplně ten samý a jede ok, jen ho musíš strčit do USB1, který dává 1A. Když jsem to omylem jednou strčil do jinýho usb, tak to skutečně nejelo.
LoSob (31)|12.12.2012 17:13
Mám malou a možná dost blbou otázku. Dají se nějak u 50st50 sledovat klasické internetové stránky?(centrum,seznam,atd...)
Zatím jsem něměl moc času se tomu věnovat, ale letmo jsem to nenašel. Jen klasicky youtube,atd...

Díky
strapping (72)|12.12.2012 21:24
[QUOTE=LoSob;435809]Mám malou a možná dost blbou otázku. Dají se nějak u 50st50 sledovat klasické internetové stránky?(centrum,seznam,atd...)
Zatím jsem něměl moc času se tomu věnovat, ale letmo jsem to nenašel. Jen klasicky youtube,atd...

Díky[/QUOTE]


info v manuálu na str.18

jinak v marketu stáhnout Web Browser
hafush (169)|13.12.2012 10:12
Já jsem tam ten WEB Browser měl již v základu předinstalovaný (nemusel jsem ho stahovat).
sety83 (40)|13.12.2012 18:15
Vďaka za radu pomohol si mi. [QUOTE=tdlmarek;435713]1. Dle mého názoru ne. Rozdíl v obraze je, nejspíše především v podání černé. Ale neodpovídá cenovému rozdílu - ten je udáván především výbavou, příslušenstvím a exkluzivním designem.
2. Suffixem E se označují evropské modely určené pro náš trh, jiné bys ve zdejších obchodech neměl mít možnost dostat. Některé si se značením ale nedělají hlavu a i pod označením bez "E" se ve skutečnosti skrývá správný evropský model.
3. Selský rozum mi říká, že 55" plazmu na držák 10x10 cm zavěsit opravdu nepůjde :) Nechce se mi to teď hledat na stránkách Panasonicu, ale tipoval bych to na standardních 400x400.
4. Viz 1. bod, troufám si tvrdit, že v podání černé bude rozdíl znatelný (tím netvrdím, že výrazný) i pouhým okem. V ostatních aspektech je to asi dost individuální a záleží na nárocích pozorovatele.[/QUOTE]
i-zer (60)|14.12.2012 12:32
Ahoj.
Tak už mám VT50 doma. Na to, že je to plazma, skoro nevěřím tloušce TV :) Obraz je fakt nádherný, měl jsem obavy po FULL LED abych neudělal krok zpět, ale fakt skvělé. Zatím jsem nenašel žádný nedostatek, dnes zkusím hraní her na chvilku.
Ohledně bílé a pískání... dal jsem bílou stránku prohlížece a pískání bylo slyšet, když jsem byl 30 cm od TV. Kdybych to tu nečetl, nevšiml bych si toho. Jsem rád, že jsem vzal vyšší verzi, protože 3 HDMI jsou fakt málo u ST pro mě. Jsem ještě zvědavý na 3D, to mě čeká o víkendu.
strapping (72)|14.12.2012 13:35
[QUOTE=i-zer;436073]Ahoj.
Tak už mám VT50 doma. Na to, že je to plazma, skoro nevěřím tloušce TV :) Obraz je fakt nádherný, měl jsem obavy po FULL LED abych neudělal krok zpět, ale fakt skvělé. Zatím jsem nenašel žádný nedostatek, dnes zkusím hraní her na chvilku.
Ohledně bílé a pískání... dal jsem bílou stránku prohlížece a pískání bylo slyšet, když jsem byl 30 cm od TV. Kdybych to tu nečetl, nevšiml bych si toho. Jsem rád, že jsem vzal vyšší verzi, protože 3 HDMI jsou fakt málo u ST pro mě. Jsem ještě zvědavý na 3D, to mě čeká o víkendu.[/QUOTE]

Gratuluji k nákupu, snad bude dobře sloužit.

Jinak mám jeden HDMI ještě volný u své ST50, takže Ti ho mohu klidně věnovat :-)
hafush (169)|14.12.2012 17:03
Zkusim se zeptat,zda-li to jde nějak vyřešit,jde mi o nastavení poměru stran při sledování FULLHD z USB HDD. Pokud je zdroj signálu 1920x800,tak se mi nedaří ho nějak zazoomovat,abych neměl nahoře a dole černé pruhy. Jestli to lze,díky za rady.
i-zer (60)|14.12.2012 19:01
[QUOTE=strapping;436081]Jinak mám jeden HDMI ještě volný u své ST50, takže Ti ho mohu klidně věnovat [/QUOTE]
pc, stb, mobil a 3 porty jsou hned pryč.

to Hafush - neřeším to, pač pak je obraz "divný". TV se nic stát nemůže, když obraz takto nejede x hodin denně
lotrando 2 (19)|14.12.2012 19:13
Zdravím a rád bych požádal o radu. Již delší čas zvažuji nákup TV. Poněvadž jsem LCDčkař a nemám z plazmou žádné zkušenosti. Přechod na plazmu zvažuji z důvodu velikost/50''/-kvalita obrazu a peníze. Je nutné u TV ze začátku roztahovat 4:3 kvůli svislým černým pruhům ? Nikdy jsem to nědělal, nechávám formát obrazu takový jaký je. Sleduji hodně filmů s titulky. Tudíž ve spodním černém pruhu běží titulky. Může docházet k vypalování? Je nutné používat nějaká zahoř.videa? Nestačí ze začátku prvních doporučených 100-200hod.sledovat TV bez nějakých nastavení? Díky. Jo, téma jsem přečetl min.3x a začínám být paranoidní / plazma - problém/
KamilZ (10277)|14.12.2012 19:24
[QUOTE=lotrando 2;436116]1) Může docházet k vypalování? 2) Je nutné používat nějaká zahoř.videa? 3) Nestačí ze začátku prvních doporučených 100-200hod.sledovat TV bez nějakých nastavení? 4)Jo, téma jsem přečetl min.3x a začínám být paranoidní / plazma - problém/[/QUOTE]
Ad 1) Ano
Ad 2) Ne
Ad 3) Ne, právě že spec. nastavení je pro prvních 200hod vhodné
Ad 4) pokud jsi to zde opravdu četl tak Ti přeci musí být jasné, že jsou tady zastánci obou extrémů vypaluje/nevypaluje, zahořovat/nezahořovat, tak vlastně moc nechápu, proč se znovu ptáš... Předpokládám, že se v zápětí za mnou naopak ozvou Ti co budou říkat, že nic nezahořovali a nic se jim nevypaluje (ale tyhle dvě věci nespojuj).
i-zer (60)|14.12.2012 19:24
Ahoj.
Sám jsem přešel z FULL LED TV a měl jsem stejné pochybnosti jako ty. Ale zbytečné.
Titulky se neustále mění, nic se nevypaluje
Ohledně bočních pruhů... prvních 100hod bych sledoval filmy a pořadnu v tomto "modu" tak max 20% času. Dělám to tak a nikde nevidím žádný problém.
Zahořuji sledováním TV (obraz na celou plochu) + HD filmy. Tak jsem byl cca 20min na PC - net, hledání filmu na HDD a žádná stopa vypalování. Jinak nezahořuji.

Na pc jsem si stáhl HD screensavers, abych když si odskočím, plocha nestála a dobré, žádné vypalování není znát
mira40 (29)|14.12.2012 19:31
i-zer -gratulace k nové telce.
Po vánocích to VT -ko baru také,jen se rozhoduji pro jakou uhlopříčku 55 nebo 65.Sledovat budu z 3,5m hlavně HD programy a filmy z BR,občas 3D.Bude ta 55-ka stačit?Dik
i-zer (60)|14.12.2012 19:39
[QUOTE=mira40;436121]i-zer -gratulace k nové telce.
Po vánocích to VT -ko baru také,jen se rozhoduji pro jakou uhlopříčku 55 nebo 65.Sledovat budu z 3,5m hlavně HD programy a filmy z BR,občas 3D.Bude ta 55-ka stačit?Dik[/QUOTE]

55" bude stačit, sám sleduji z cca 3m a pohoda, spíše hodně paráda a mít větší, už by mě bolela hlava. Za mě - 65" je už moc na 3,5m

EDITnejde nějak "zamknout" nastavení obraz na HDMI 1, HDMI 2 atd? Když koukám na TV, mám zaplé převzorkování 16:9, ale když jsem na PC, zase to musím vypnout. Nemohu najít, jak to nastavit a furt nepředělávat...
mira40 (29)|14.12.2012 19:59
watt- jsi spokojen s VT,jakou máš pozorovací vzdálenost na tu 55? Dik
hafush (169)|14.12.2012 20:07
Já taky u běžného vysílání 4:3 obraz zoomuji,abych tam neměl černé pruhy po stranách. Tam jsou 3 druhy zoomu,ale právě při přehrávání MKV z USB při 1920:800...atp. tlačítko na DO nereaguje (žádná možnost přepínání zoomu zde není ) a pruhů nahoře a dole se nezbavím. Telku mám krátce a tudíž rozhodně raději šetřím. Hlavně mi to přijde jako SW blbost tuto funkci nenabídnout. Jestli náhodou nejde o to,že už jsem v nativním horizontálním rozlišení a při dalším roztažení do stran by už měl problémy s přepočtem? Nevím? Štve mě to.
i-zer (60)|14.12.2012 20:23
Nastavil jsem Pure 1080p u HDMI, kde mám PC na ON a zlepšilo se to. Převzorkování mám OFF a jde to. Ale stejně, když ho dám na ON, tak se mi po pravém boku obraz tak ještě o cca 2-3mm roztáhne, tedy není vyplněno na full plochu.
U HDMI, kde je TV, mám převzorkování ON a drží to po přepnutí. Obraz je komplet roztáhnut po ploše. Když dám, off, opět se změnší o cca 3-4mm...

To změnšení / zvětšení o 3-4mm je jednou na levou, jednou na pravo.. jak kdyby si to TV přepínala sama, aby se obraz hnul a nedocházelo k vypalování.. jiné vysvětlení nemá,