Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

hakmar (401)|20.12.2012 20:01
[QUOTE=MILANOS32;436905]Mám dvě vybrané tv a to PANASONIC TX-P55ST50 A LG 60PM680S.[/QUOTE] tak skús sa ešte pozrieť na Samsung 60E6500, ktorý má aj DVB-S.
tesla15 (505)|20.12.2012 21:55
[QUOTE=MILANOS32;436905]Dobrý den,chci vás poprosit o radu.Chtěl bych koupit novou televizi,vzhledem k tomu že to mám od sedačky k tv rovných 5m potřeboval bych větší úhlopříčku,alespon 55 palců.Mám dvě vybrané tv a to PANASONIC TX-P55ST50 A LG 60PM680S. Dnes jsem si byl prohlédnout tv LG a musím říct že mě obraz nijak nenadchnul. Obraz tv Panasonic jsem ještě neviděl a proto bych vás poprosil o radu,která z tv má lepší obraz? Momentálně nemám DVB-S signál a proto budu zatím programy chytat přes DVB-T. PANASONONIC DVB-S nemá,proto bych ještě musel koupit set top box. Jedná se mi hlavně o kvalitu obrazu,nebo jestli má někdo z vás lepší tip na tv do 35 000kč? Myslím že plazma je v této velikosti nejlepší.Díky za radu.[/QUOTE]


Doporučuji Sat. jednotku externí. Neskutečně více výhod. U mne k tomuto ReelBox parabola 85 cm, 4 konvertory, sta programů, možnost 2x karty. Konkrétně 28,2°, 23,5°, 19°, 0,8°. Samo lze volit i jiné pozice. V případě poruchy nemusím do servisu vézt celou TV. Jako druhou TV mám krátce Pan. TX-42P50 SV. Cením si u ní krom jiného regulovatelný sluchátkový výstup ( mnoho jiných TV jej nemá, nebo zasunutím sluchátek se vnitřní repro odpojí - viz Samsung ). ČT1 a NOVA v pozemním vysílání HD v lepší kvalitě než obyčejné vysílání na Satelitu. Kvalitou ČT1 HD ze Sat. je z nich nejlepší. Velikost uhlopříčky na 5m v HD vyhovuje 85 cm, žel nevejdete se do ceny. Při 3D to svádí jít blíže, tak cca 3,5m

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=MILANOS32;436905]Dobrý den,chci vás poprosit o radu.Chtěl bych koupit novou televizi,vzhledem k tomu že to mám od sedačky k tv rovných 5m potřeboval bych větší úhlopříčku,alespon 55 palců.Mám dvě vybrané tv a to PANASONIC TX-P55ST50 A LG 60PM680S. Dnes jsem si byl prohlédnout tv LG a musím říct že mě obraz nijak nenadchnul. Obraz tv Panasonic jsem ještě neviděl a proto bych vás poprosil o radu,která z tv má lepší obraz? Momentálně nemám DVB-S signál a proto budu zatím programy chytat přes DVB-T. PANASONONIC DVB-S nemá,proto bych ještě musel koupit set top box. Jedná se mi hlavně o kvalitu obrazu,nebo jestli má někdo z vás lepší tip na tv do 35 000kč? Myslím že plazma je v této velikosti nejlepší.Díky za radu.[/QUOTE]


Doporučuji Sat. jednotku externí. Neskutečně více výhod. U mne k tomuto ReelBox parabola 85 cm, 4 konvertory, sta programů, možnost 2x karty. Konkrétně 28,2°, 23,5°, 19°, 0,8°. Samo lze volit i jiné pozice. V případě poruchy nemusím do servisu vézt celou TV. Jako druhou TV mám krátce Pan. TX-42P50 SV. Cením si u ní krom jiného regulovatelný sluchátkový výstup ( mnoho jiných TV jej nemá, nebo zasunutím sluchátek se vnitřní repro odpojí - viz Samsung ). ČT1 a NOVA v pozemním vysílání HD v lepší kvalitě než obyčejné vysílání na Satelitu. Kvalitou ČT1 HD ze Sat. je z nich nejlepší. Velikost uhlopříčky na 5m v HD vyhovuje 85 cm, žel nevejdete se do ceny. Při 3D to svádí jít blíže, tak cca 3,5m
REEL 1.jpg REEL 2.jpg
vivid.sk (11472)|20.12.2012 23:21
[QUOTE=tdlmarek;436904]...[/QUOTE]
Pretoze DTS sa standardne nepouziva vo vysielani (DVB-T/S/C), DD ano. Preto tak, ako ocakavam podporu mpeg layer 2, tak isto ocakavam podporu DD, v pripade, ze ma TV MPEG4 tuner (co uz maju vsetky).

A ked uz teoretizujem, tieto slova potvrdzuje specifikacia DVB-T alebo DVB-S/S2 (vpravo, stlpcek audio), ktora upresnuje mozne audio kodeky (ktore by imho mala TV bez problemov dekodovat)

DTS je zasa v danej dobe stanardom (pre DD sa priklana stale menej a menej firiem) pre Bluray (core aj master). Takze TV bez podpory v mediaplayeri je odpisany. Ked uz nic ine, aspon passthru (bez externych repro ani na krok)
johan10 (22)|20.12.2012 23:53
Máte niekto overenú kalibráciu na Panasonic TX-P65ST50 v 2D a 3D.Našiel som viaceré,tak neviem ktoré vybrať.Obrazový mód mám nastavený na normál,pri sledovaní futbalu v HD som žiadné pruhy nepostrehol,len niekedy pri pozeraní úplne z blízka vidím šum.Z dialky sa to stráca.Je to normálné,alebo je to vada?Dík.
tdlmarek (1566)|21.12.2012 00:06
[QUOTE=vivid.sk;436965](...)[/QUOTE]
Díky za osvětlení. S TV vysíláním kromě běžného DVB-T nemám v podstatě žádné zkušenosti, tudíž mě tyhle informace celkem míjely. Netušil jsem, že specifikace DVB možnost zvuku v DTS naprosto vylučují.
polhein (6)|21.12.2012 11:22
[QUOTE=tdlmarek;436904]Dalsia moznost je, ze TV "zozerie" len DD z vlastneho interneho tunera a cez HDMI nie (a zrejme to je aj tento pripad). Nasledne treba v STB nastavit vystup ako LPCM.[/QUOTE]

Aj tak sa to dá vyriešiť. Najväčší problém je v tom, že satelit nevie posielať do HDMI LPCM a do optiky AC3. (ale niektoré MMC a BD prehrávače to vedia) Nakoniec som to vyriešil tak, že som pripojil audio zo satelitu do TV cez analog (cinch) a na satelite som nechal AC3. Satelit som ešte prepojil s receiverom cez optiku. To preto, aby manželka, keď chce pozerať bežný program (správy, seriály) mala zvuk cez TV a pri pozeraní filmu si zapne receiver a má automaticky viackanálový zvuk. Má to len jeden háčik, že takto je možné pripojiť k TV len jedno zariadenie.
ace960 (394)|21.12.2012 13:29
polhein: Ked mas audio pripojene separatne (ci uz do TV cez analog alebo optikou do AVR), nemas teraz rozsynchronizovany obraz a zvuk, inak povedane, nejde ti zvuk o nieco skor ako obraz?
polhein (6)|21.12.2012 17:16
Nevšimol som si. No ak by aj nejaký posun zbadal, tak to môžem doladiť oneskorením na receivery.
Cheeper (24)|22.12.2012 02:14
Zdravim vospolok, kupil som si 50GT50e a chcel by som zistit, ako dlho je pouzivana, vedel by mi niekto poradit? ... nasiel som si tu odkaz na postup s podrzanim volume - a potom 3x stlacit tlacitko info atd...mne to vsak vykona selfcheck a skoncim v defaultnom nastaveni (mam firm.1.264)


dakujem

moje prve postrehy:
plusy: hm, konecne chapem o com vsetci basnia ,ze cierna je cierna :)
vobec neblika(pri sledovani hd a dvbt), ani pri cisto bielej (pripadne jednoliatej) ploche, pozeral som futbal(na youtube) a hladal "zvisle" pruhy, nastastie som nic(zatial) nenasiel
HD obraz je proste uzasny a aj dvbt je naozaj, ze pozeratelne
minusy: pri jasnej obrazovke, ju je pocut na vzdialenost az 4m;
pouzivam DIGI tv, co mi doteraz bohate stacilo, tu je to vsak strasna bieda, az take zle som to teda necakal, na sport1 pri pozerani hokeja mi plocha blikala, preblikavali horizontalne pruhy (robi to aj na niektorych dalsich staniciach) fakt, ze dost zle
KamilZ (10277)|22.12.2012 06:33
Nic jiného než tohle není a zatím to všem fungovalo, takže asi děláš něco blbě: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50?p=433990&viewfull=1#post433990
Cheeper (24)|22.12.2012 08:38
Dakujem, toto uz je ono. Tak prvych 11 hodin za mnou :)
tdlmarek (1566)|22.12.2012 10:11
[QUOTE=Cheeper;437104]vobec neblika(pri sledovani hd a dvbt), ani pri cisto bielej (pripadne jednoliatej) ploche[/QUOTE]
Fascinuje mě, jak se vždycky přiřítí někdo s novou TV a začne nám tu tvrdit, že ta jeho vůbec nebliká :) Blikání je vlastnost technologie, nikoliv vada. Všechny NeoPDP Panasonicy blikají. Dokonce i Samsungy řady E blikají.

Jenom máš zkrátka oči, kterým to nevadí. Považuj se za šťastného člověka, protože ti žádné nepříjemnosti nezužují výběr. Jinak gratulace k GT50, dle mého názoru jde o skvělou TV, takže ti přeju spoustu hodin spokojeného užívání :)
i-zer (60)|22.12.2012 20:04
blikání vidím, když jsem před TV a koukám se očima "nad TV", tak blikání vidím... stejný, jak když jsem se díval na blikání na CRT :))
Po více jak týdnu provozu jsem rád, že jinak blikání nevnímám a nemusím TV vracet (VT50)
pavelz (74)|23.12.2012 12:14
Mám 50ST50 a dnes mě postihla nemilá věc. Zapnu TV a místo TV vysílání se mi objevuje hláška "Není signál". Zkusil jsem TV vypnout (i z elektriky), vytáhnout anténní kabel, dokonce i tovární nastavení. Bohužel nic nepomáhá. TV kabel k televizi je 100% v pořádku, protože když ho připojím k set-top boxu, tak ten funguje. Nestalo se někomu něco podobného? Případně se zeptám jak je to se servisem. TV mám od léta, takže je v záruce. Mám volat rovnou servis Panasonic? Jak je to s vyřízením reklamace? Doufám, že TV nebudu muset nikam vozit....
Díky za odpovědi
joeh (1358)|23.12.2012 12:51
- na DO tlačítko SOURCE, asi máš TV prepnutú na neobsadený vstup.
pavelz (74)|23.12.2012 13:41
[QUOTE=joeh;437275]- na DO tlačítko SOURCE, asi máš TV prepnutú na neobsadený vstup.[/QUOTE]

Tím to není. TV program vyberu ze seznamu, TV dokonce zobrazí i info o kanále, vysílaném programu, ale nezobrazí obraz. Místo toho se zobrazí ona hláška. Při ladění po továrním nastavení se dokonce naladí i programy, ale pak se to chová jak jsem popsal dříve.
KamilZ (10277)|23.12.2012 15:14
pavelz: kontrolní otázka - nehrál jsi s ničím v servisním menu? Jaký typ tuneru (T/C)? Jestli C, máš OK CI modul?
pavelz (74)|23.12.2012 16:44
Včera ráno TV šla v pohodě. Odpoledne jsem koukal na film z HDD. Dnes den ráno jsem ji zapnul a bylo to. Mezitím jsem s TV vůbec nic neprováděl, žádné nastavení atd. Jedná se o DVB-T tuner.
Bolero2004 (11)|23.12.2012 16:57
Chtěl poprosit o radu, asi jsem něco špatně nastavil, nebot fakt uz nevím, jak to odstranit. Mám televizi TX-55st50 a přehrávač panasonic bd-220(3d). Když jsem poprvé pouštěl 3d Doba ledová 4, tak obraz byl přes celou televizi, ted nevím, jestli neplácnu blbost, ale pokud je film v 16:9, tak by mel být bez horního a spodního pruhu, pokud se nepletu.

Jenže ted, kdykoliv pouštím jakýkoliv 3d film, tak jej mám s pruhy nahoře i dole. Asi už fakt blbě koukam ale nevím, jak je dát pryč. Budu vděčný za každou radu.
pavelz (74)|23.12.2012 17:11
Pokud je film "širokoúhlejší" než 16:9, tak tam ty pruhy budou vždy. Zbavit se jich můžeš volbou různého zvětšení (tlačítko ASPECT na DO televize). Případně může ještě být nějaká možnost zvětšení v Blu-ray přehrávači. Osobně mám taky BD-220 a nic takového jsem nepozoroval. Ovšem já koukám na filmy v původním poměru tj. tak jak jsou na disku.
Bolero2004 (11)|23.12.2012 17:38
Právě , že mám filmy v 16:9, ted jsem to kontroloval na přebalech. Blby je, že mi to jelo bez pruhu, ale ted uz ne a nevím kde já šikula udělal chybu .)).
KamilZ (10277)|23.12.2012 17:43
Bolero2004: a máš to nějak ořezané/deformované apod.?
joeh (1358)|23.12.2012 17:46
- nastav aspect r. /formát obrazu/ na TV i na prehrávači 16:9
Bolero2004 (11)|23.12.2012 17:49
Právě že nemám, jen mám pruhy nahoře i dole, musel jsem něco blbě nastavit a nemůžu příjít, co je špatně. Příkladem je doba ledová 43d, několikrát jsem ji pouštěl a jela přes celou obrazovku a ted mají všechny 3d filmy pruhy nahože i dole,jako kdyby byly v jinném formátu a tlačítko acpedt nereaguje, jen mi ukáže , že to jede v 16:9:((((
[QUOTE=KamilZ;437307]Bolero2004: a máš to nějak ořezané/deformované apod.?[/QUOTE]

- - - - doplněno - - - -

ještě to zkontroluju, ale myslím, že jsem to nastavoval..[QUOTE=joeh;437308]- nastav aspect r. /formát obrazu/ na TV i na prehrávači 16:9[/QUOTE]
Bolero2004 (11)|23.12.2012 18:07
je normální, že při puštěném filmu ve 3d, tlačítko aspect ukazuje jen, že je formát v 16:9, ale jinou variantu nemůžu zvolit?
hafush (169)|23.12.2012 18:49
Mě při přehrávání filmů z HDD 1920* x..y.. ,také nejde volit jiný formát zobrazení a v případě širokouhlejšího filmu mám také pruhy nahoře a dole.
Drake89 (293)|23.12.2012 19:19
Mozna se ptam zbytecne, ale zkousel si poustet znovu tu Dobu ledovou, ktera ti jela pres celou obrazovku(16:9) i nyni?
Vetsina filmu je ted totiz v pomeru 1:1,35 nebo 1:40 a proto tam mas prave i ty pruhy, tak jestli to neni i tento pripad.. Me to taky celkem sere, ani ne u normalnich filmu, ale u tech 3D je to skoda velka, ze to vetsinou neni pres celou TV, tam se totiz uplatni kazdej cm TV :)

A myslim si, ze pri pousteni 3D filmu pres prehravac TV nejde zoomavat (menit ASPECT), ale nemuzu to tvrdit na 100%, uz dlouho poustim filmy jen z MMC.
Bolero2004 (11)|23.12.2012 19:35
Právě, že zkoušel, ale nejede...

ona je v poměru 16:9 2.40:1

[QUOTE=Drake89;437333]Mozna se ptam zbytecne, ale zkousel si poustet znovu tu Dobu ledovou, ktera ti jela pres celou obrazovku(16:9) i nyni?
Vetsina filmu je ted totiz v pomeru 1:1,35 nebo 1:40 a proto tam mas prave i ty pruhy, tak jestli to neni i tento pripad.. Me to taky celkem sere, ani ne u normalnich filmu, ale u tech 3D je to skoda velka, ze to vetsinou neni pres celou TV, tam se totiz uplatni kazdej cm TV :)

A myslim si, ze pri pousteni 3D filmu pres prehravac TV nejde zoomavat (menit ASPECT), ale nemuzu to tvrdit na 100%, uz dlouho poustim filmy jen z MMC.[/QUOTE]
Drake89 (293)|23.12.2012 19:37
16:9 neni 2,40:1 ale melo by byt 1,78:1

- - - - doplněno - - - -

pomer 2,40:1 prave dela ty pruhy nahore a dole (samo ze kdyz mas TV 16:9)
Bolero2004 (11)|23.12.2012 20:01
no vidíš, vždyt říkám, že jsem trubka:)). Ted jsem poustel Avatara ve 3d, který je 1,78:1, tak to se všem omlouvam za flame...[QUOTE=Drake89;437338]16:9 neni 2,40:1 ale melo by byt 1,78:1

- - - - doplněno - - - -

pomer 2,40:1 prave dela ty pruhy nahore a dole (samo ze kdyz mas TV 16:9)[/QUOTE]
Drake89 (293)|23.12.2012 22:11
Aspon ted muzes v klidu spat, ze mas TV ok :)
Kobymx5 (28)|25.12.2012 13:00
Tak mé dojmy po měsíci a kousek jsou veskrze pozitivní... Problém s hlasitostí, kdy jsem měl vše tak na 50 abych to slyšel je vyřešen. Byla zapnutá funkce sjednocení hlasitosti.

Blikání vidím, zatímco u 7 let starý plazmy téhož výrobce ne :-/ Ale je to vidět jen na někdy na světlých scénách a vždy po zmačknutí tlačítka INFO... Takže mě to tolik netrápí. Přišla aktualizace na youtube, takže aplikace se stala celkem použitelnou... Jediný, co mě trochu děsí, že se mi jednou tv při sledování z PC přes HDMI aniž bych cokoliv zmačknul, zrestartovala.. prostě se na sekundu vypnula a opět zapnula. Nechápu a uvidíme dál... Jinak mkv se i z NB sekají, ale to i v tom nb, akorát to na tom menším formátu není tak vidět... :-/ To mě vadí asi nejvíc ze všeho, ale to není vada televize...
Drake89 (293)|25.12.2012 13:23
[QUOTE=Kobymx5;437523]Jinak mkv se i z NB sekají, ale to i v tom nb, akorát to na tom menším formátu není tak vidět... :-/ To mě vadí asi nejvíc ze všeho, ale to není vada televize... [/QUOTE]
To vyresi koupe nejakeho MMC, taky jsem se tomu dlouho branil, zkousel jsem prvne prehravat filmy z TV (problemy s prehravanim mkv s reframes vetsi jak 4, pak z NTB(to se obcas sekalo, obtizne ovladani a hlavne velky hluk..). Takze nakonec me to prinutilo koupit MMC a od te doby si chrochtam :) I levnejsi MMC jako je Asus Oplay Mini Plus je velkej krok vpred- muj nazor :)
drumexx (32)|26.12.2012 00:02
Tak uz tyden vlastnim Panasonic P42ST50E a jsem docela zklamany. Napisu par veci ktere mi dost vadi, snad to pomuze nekomu ve vyberu:

1.Obraz blika a to dost. Moje drivejsi plazma od Samsungu za 12000,- neblikala vubec. Nechapu jak tv za 17000 s udajnymi 2000Hz muze blikat. Nejaky vtip!!
2.Bzuceni trafa pri jasnych scenach slysitelne, o neco malinko min nez u Sam, ale na to jsem zvykly. Nic hrozneho, da se prekousnout.
3.Pri prepnuti na vstup HDMI/PC je nutne pokazde vypnout funkci automaticke prevzorkovani 16:9 (tohle neni funkce Aspect - ruzne pomery stran na ovladaci, je to v menu nastaveni obrazu !!) jinak plocha PC neni ve spravnem formatu a okraje jsou orizle. Nejde nijak jinak vyresit a tv si nepamatuje nastaveni tohoto parametru u HDMI vstupu a TV zvlast, pritom ostatni funkce obrazu si pamatuje u kazdeho vstupu vlastni nastaveni. Chyba firmware, dost zasadni!!
4. Jejich slavna funkce Intelligent Frame Creation je nepouzitelna. Zpusobuje obcasne zaseknuti obazu, takze je nutne vypnout. Pri vypnuti teto funkce obraz blika jeste vic!!
5. Pri prehravani videa pres USB vstup otresne mrnave titulky, ale tak ze bych si na ne mohl vzit lupu. Nelze menit velikost a jinak nastavit titulky. Opet nepouzitelne!!

To jsou zasadni veci ktere mi vadi, ale nejake detaily se jeste urcite nejdou. Za tyhle penize o nicem TV. Jen predrazene kvuli znacce. Od TV za takove penize ocekavam rozhodne vic. Pujdu ji vratit a zkusim tu LG 50PM680S..
THeBaNDiT (497)|26.12.2012 15:18
OK, take su tvoje skusenosti, ale si tu na fore tusim jediny, kto ma niektore tebou popisovane problemy.[QUOTE=drumexx;437612]1.Obraz blika a to dost. Moje drivejsi plazma od Samsungu za 12000,- neblikala vubec. Nechapu jak tv za 17000 s udajnymi 2000Hz muze blikat. Nejaky vtip!![/quote]niekomu blika, niekomu neblika, niekomu blikat casom prestane, niekto si casom zvykne a prestane to vnimat... tych 2000Hz nie je real, samozrejme. Ale este je tu moznost, ze mas nieco zle nastavene... blika ti to aj pri internom DVB-T tuneri?

[QUOTE=drumexx;437612]2.Bzuceni trafa pri jasnych scenach slysitelne, o neco malinko min nez u Sam, ale na to jsem zvykly. Nic hrozneho, da se prekousnout.[/quote]bzucanie je kus od kusu rozne, tvoj pripad je priemer

[QUOTE=drumexx;437612]3.Pri prepnuti na vstup HDMI/PC je nutne pokazde vypnout funkci automaticke prevzorkovani 16:9 (tohle neni funkce Aspect - ruzne pomery stran na ovladaci, je to v menu nastaveni obrazu !!) jinak plocha PC neni ve spravnem formatu a okraje jsou orizle. Nejde nijak jinak vyresit a tv si nepamatuje nastaveni tohoto parametru u HDMI vstupu a TV zvlast, pritom ostatni funkce obrazu si pamatuje u kazdeho vstupu vlastni nastaveni. Chyba firmware, dost zasadni!![/quote]je pravda, ze trebars tento parameter je z nejakeho neznameho dovodu spolocny pre vsetky vstupy, ale riesenim je nechat tuto fukciu vypnutu stale (aby si pri 1080p vstupe mal 1:1 obraz, ktory pri zapnuti tejto fukcie isto 1:1 nie je)

[QUOTE=drumexx;437612]4. Jejich slavna funkce Intelligent Frame Creation je nepouzitelna. Zpusobuje obcasne zaseknuti obazu, takze je nutne vypnout. Pri vypnuti teto funkce obraz blika jeste vic!![/quote]ja mam IFC zapnute na max neustale (ST30) a nevsimol som si ziadne zaseknutie obrazu... ani som nezaznamenal, ze by sa tu na nieco podobne stazoval niekto s 50-tkovou radou

[QUOTE=drumexx;437612]5. Pri prehravani videa pres USB vstup otresne mrnave titulky, ale tak ze bych si na ne mohl vzit lupu. Nelze menit velikost a jinak nastavit titulky. Opet nepouzitelne!![/quote]Panasonic nepatri medzi spicku v suplovani MMC ani co do prehratelnych formatov, ani co do moznosti titulkov... kto chce funkcie MMC, nech si dokupi samostatne MMC, ktore posluzi rozhodne lepsie nez akekolvek MMC zabudovane v TV
FeoQ (11)|26.12.2012 16:04
[QUOTE=drumexx;437612]
3.Pri prepnuti na vstup HDMI/PC je nutne pokazde vypnout funkci automaticke prevzorkovani 16:9 (tohle neni funkce Aspect - ruzne pomery stran na ovladaci, je to v menu nastaveni obrazu !!) jinak plocha PC neni ve spravnem formatu a okraje jsou orizle. Nejde nijak jinak vyresit a tv si nepamatuje nastaveni tohoto parametru u HDMI vstupu a TV zvlast, pritom ostatni funkce obrazu si pamatuje u kazdeho vstupu vlastni nastaveni. Chyba firmware, dost zasadni!!
[/QUOTE]

Mám 50ST50 a na TV mám prevzorkovanie zapnuté a na pripojenie PC cez HDMI vypnuté a prístroj si to pamätá. Tak teraz neviem...
drumexx (32)|27.12.2012 11:39
[QUOTE=FeoQ;437677]Mám 50ST50 a na TV mám prevzorkovanie zapnuté a na pripojenie PC cez HDMI vypnuté a prístroj si to pamätá. Tak teraz neviem...[/QUOTE]

Tak to mas stesti, protoze moje si to nepamatuje a nemam nervy to pokazde prepinat..
drumexx (32)|27.12.2012 11:52
[QUOTE=THeBaNDiT;437667]OK, take su tvoje skusenosti, ale si tu na fore tusim jediny, kto ma niektore tebou popisovane problemy.niekomu blika, niekomu neblika, niekomu blikat casom prestane, niekto si casom zvykne a prestane to vnimat... tych 2000Hz nie je real, samozrejme. Ale este je tu moznost, ze mas nieco zle nastavene... blika ti to aj pri internom DVB-T tuneri?

bzucanie je kus od kusu rozne, tvoj pripad je priemer

je pravda, ze trebars tento parameter je z nejakeho neznameho dovodu spolocny pre vsetky vstupy, ale riesenim je nechat tuto fukciu vypnutu stale (aby si pri 1080p vstupe mal 1:1 obraz, ktory pri zapnuti tejto fukcie isto 1:1 nie je)

ja mam IFC zapnute na max neustale (ST30) a nevsimol som si ziadne zaseknutie obrazu... ani som nezaznamenal, ze by sa tu na nieco podobne stazoval niekto s 50-tkovou radou

Panasonic nepatri medzi spicku v suplovani MMC ani co do prehratelnych formatov, ani co do moznosti titulkov... kto chce funkcie MMC, nech si dokupi samostatne MMC, ktore posluzi rozhodne lepsie nez akekolvek MMC zabudovane v TV[/QUOTE]

Tak to ja to blikani vnimam dost a vadi mi to. Ano blika i pri DVB-T tuneru! Blika o neco min pri pripojeni PC /1080p, 60Hz/. Pri vypnuti funkce Intelligent Frame Creation to blikani jde dokonce videt i na Menu a info nabidce.

Sekani obrazu funkce Intelligent Frame Creation jsem urcite nezaznamenal jako jediny, nekde na foru uz to nekdo popisoval taky. Nepouzitelne!

Automaticke prevzorkovani 16:9 nelze mit vypnute porad, protoze to zase dela bordel pri DVB-T kanalech, obraz je mensi a ma divne cerne okraje, takze to zase musim zapnout to prevzorkovani a furt tak dokola pokazde jak prepnu vstup.

Moznost nastaveni titulku je v dnesni dobe uz samozrejmost, bez toho at tam ty prehravace radeji ani nedavaji! Ale tohle je to nejmensi co mi vadi, prehravam si film pres PC. Vyse uvedene body mi vadi daleko vic.. Tuhle TV vracim, za ty prachy shit. Ma vic negativ nez jsem cekal. Jinak co se Menu a ostatnich fukci tyce bez problemu, ale firmware je hodne nedokonaly a nektere funkce nedotahnute do 100% funkcnosti..
Drake89 (293)|27.12.2012 12:53
[QUOTE=drumexx;437761]
Sekani obrazu funkce jsem urcite nezaznamenal jako jediny, nekde na foru uz to nekdo popisoval taky. Nepouzitelne!
[/QUOTE]
Ze vnimas blikani obrazu je mozne, nekteri s tim maji problem, ale ze by se sekal obraz u funkce Intelligent Frame Creation to se mi teda jeste nestalo. A to ani u lonskych TX-P42ST30e a pak u dvou kusu TX-P50ST30e. Mam to u neceho zapnute a u neceho vypnute a zadny problem s tim teda nemam, nikdy se mi nestalo, ze by se to seklo..
Nebudes mit spis nejaky vadny kus?

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=drumexx;437761]Jinak co se Menu a ostatnich fukci tyce bez problemu, ale firmware je hodne nedokonaly a nektere funkce nedotahnute do 100% funkcnosti.. [/QUOTE]
Jake funkce jsou podle tebe nedotahnute na 100% ? -ptam se jen ze zajimavosti
tdlmarek (1566)|27.12.2012 13:01
Je celkem smutné, že jsou pro tebe kritériem "použitelnosti" TV především smart funkce. Z tvých připomínek dokážu pochopit asi jen jedinou, a sice že nastavení Overscanu není lokální pro každý vstup - moje ET5 se chová stejně a trochu otravné to je. Ale tak dá se s tím žít - na občasné sledování DVB-T ten černý proužek není zas až taková katastrofa.

No je to jen tvoje volba. Když ti TV nevyhovuje, tak je samozřejmě logické ji vrátit a vybrat si jinou. Samsung i LG na tom ve smart volovinkách budou určitě lépe, Panasonic je spíše o obrazu.
bavorak (1494)|27.12.2012 13:14
u mojho samsungu si kazdy vstup aj DVBT pamata overscan samostane ..... len pre info.
drumexx (32)|27.12.2012 16:38
[QUOTE=tdlmarek;437773]Je celkem smutné, že jsou pro tebe kritériem "použitelnosti" TV především smart funkce. Z tvých připomínek dokážu pochopit asi jen jedinou, a sice že nastavení Overscanu není lokální pro každý vstup - moje ET5 se chová stejně a trochu otravné to je. Ale tak dá se s tím žít - na občasné sledování DVB-T ten černý proužek není zas až taková katastrofa.

No je to jen tvoje volba. Když ti TV nevyhovuje, tak je samozřejmě logické ji vrátit a vybrat si jinou. Samsung i LG na tom ve smart volovinkách budou určitě lépe, Panasonic je spíše o obrazu.[/QUOTE]

Blikani obrazu, IFC a automaticke prevzorkovani ti prijdou jako jako smat funkce? :) se vzpamatuj.. vubec nevis o cem mluvis.. to jsou snad obrazove zalezitosti a ne smart funkce..
drumexx (32)|27.12.2012 16:49
Nemam duvod si vymyslet, odzkousel jsem to x krat a vsechno. IFC zpusobuje obcasne zaseknuti obrazu, kdyz tuhle funkci vyhlazovani pohybu vypnu tak to nedela. Nedotahnute funkce a chyby firmware tim mam na mysli prave IFC a to neustale prepinani automaticke prevzorkovani na kazdy vstup zvlast.. Jestli mam vadny kus nevim, ale nemam naladu se s tim otravovat. Jak me nejaky model zklame uz ho nechci. Zkusim jinou TV asi LG 50PM680S
tdlmarek (1566)|27.12.2012 17:08
Máš pravdu, formulace "především smart funkce" nebyla nejlepší, nějak jsem se nechal unést tvou kritikou zobrazení titulků.

Ale osobně si myslím, že zrovna (ne)slavné IFC by se ke smart funkcím mohlo směle zařadit. Je to další z naprostých zbytečností, kterou většina (najdou se i výjimky, pochopitelně) diváků zdejšího ražení ihned vypíná.

Jinak blikání neberu jak oprávněnou výtku, protože je to vlastnost, o které se zkrátka obecně ví - je to v každém srovnávacím příspěvku. Takže když si člověk přečte, že některým lidem Panasonic bliká, potom navštíví obchod a už od dvěří vidí, že mu skutečně všechny plazmy blikají a pak stejně jde, jednu si koupí a najednou se diví, že mu doma bliká, tak opravdu nevidím tuhle kritiku jako opodstatněnou. Tím ale nehájím Panasonic - také bych byl rád, kdyby s tím něco udělali, pak bych totiž doma neměl LCD, ale plazmu.

No a k overscanu jsem se snad vyjádřil, že tohle uznávám a taky mě to doma trochu otravuje.
Pavell007 (790)|27.12.2012 19:22
tak já mám IFC zaplý furt na to minimální nastavení a jsem s tím docela spokojený-telenovela se nekoná a například rolujícím titulkům někde dole v tickeru u nějakých zpráv to docela pomáhá.... Jinak co se týká pohybu, tak letošní plazma hit E6500 od Samsungu, je na tom prý hůř než letošní plazmy Panasonic, takže zkus tu LG, i když bych na to teda moc nesázel....
i-zer (60)|27.12.2012 20:02
Ahoj. U VT50 si telka pamatuje, že na HDMI 1 je overscan ON a na HDMI 2 OFF. Uff... Bzučení u bilé slyším od 40cm blíže, jinak ne.
Používáte někdo THX řežimy? Mně přijdou úplně na nic, pač pak je obraz jak kdybych ho polil Carolans :) (zlatej až žlutej)
drumexx (32)|27.12.2012 23:39
[QUOTE=tdlmarek;437825]Máš pravdu, formulace "především smart funkce" nebyla nejlepší, nějak jsem se nechal unést tvou kritikou zobrazení titulků.

Ale osobně si myslím, že zrovna (ne)slavné IFC by se ke smart funkcím mohlo směle zařadit. Je to další z naprostých zbytečností, kterou většina (najdou se i výjimky, pochopitelně) diváků zdejšího ražení ihned vypíná.

Jinak blikání neberu jak oprávněnou výtku, protože je to vlastnost, o které se zkrátka obecně ví - je to v každém srovnávacím příspěvku. Takže když si člověk přečte, že některým lidem Panasonic bliká, potom navštíví obchod a už od dvěří vidí, že mu skutečně všechny plazmy blikají a pak stejně jde, jednu si koupí a najednou se diví, že mu doma bliká, tak opravdu nevidím tuhle kritiku jako opodstatněnou. Tím ale nehájím Panasonic - také bych byl rád, kdyby s tím něco udělali, pak bych totiž doma neměl LCD, ale plazmu.

No a k overscanu jsem se snad vyjádřil, že tohle uznávám a taky mě to doma trochu otravuje.[/QUOTE]

O tom ze nektere plazmy blikaji jsem vedel, ale neveril jsem ze az tak moc. Pred touto tv jsem mel levnejsi model Samsung PS42B450 a ta neblikala vubec, teda aspon ne tak abych to videl. V obchode vam prodavaci navykladaji kdejaky kraviny jen aby prodali co chteji. Navic tv tam nemaji vubec nastavene a jeste do toho perou nejaky hnus signal, takze tam nejde poznat nic. Nezbyva nic jineho nez si nejakou poridit a otestovat ji sam. Mam rad plazmy protoze si dodnes myslim ze LCD se plazme obrazove nevyrovna. Alespon ne v takove cene. LED pod 30 tisic o nicem..
Cheeper (24)|28.12.2012 08:57
Ahojte mam 50GT50, dnes pri pozerani DVB-T som si vsimol, ze ked mi po zatlaceni OK vybehne zoznam kanalov, tak od konca zoznamu mi riadky pokracuju az do konca obrazovky, ale ako "duch" ... najlepsie je to spozorovat na svetlom pozadi, pricom najvyraznejsie je pokracovanie za zltym pruhom... pozorujem to aj ked zadam Menu a pokracovanie jeho riadkov ... ako typ zobrazovania mam nastavene Normalne,kontrast 30,jas 0,sytost 30 ... robi to aj Vam?

Update: Tak bol som si dnes pozriet Tv v TPD a .... robila to aj telka v predajni. Panko predavac neveriacky pozeral, ze doteraz si to nevsimol a x krat ten Tv predvadzal ...
i-zer (60)|28.12.2012 14:11
nejde to vyfotit třeba mobilem? Když dáš třeba dynamický obraz či jiný režim, pořád vidíš "duchy"?
KamilZ (10277)|28.12.2012 15:32
No, už tady byli experti kteří měli zapnuté 3D a pak se divili, že mají rozmazaný obraz. Ale tím to předpokládám nebude :-).