Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

sety83 (40)|28.12.2012 18:27
First Panasonic 2013 Plasma TV (S60) Spotted On US Web Store

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-2013-plasma-tv-201212272494.htm
Cheeper (24)|28.12.2012 19:12
Tak bol som si dnes pozriet Tv v TPD a .... robila to aj telka v predajni. Panko predavac neveriacky pozeral, ze doteraz si to nevsimol a x krat ten Tv predvadzal ...
ace960 (394)|28.12.2012 23:36
To by chcelo nove vlakno a blazinec moze zacat znova ako kazdy rok :-)
Tentokrat budem pozerat z dialky (ale zo zaujmom o informacie), kedze som v lete praskol do ST50, co som dufal, ze bude nejaky medzistupen kym nieco nove nahradi plazmu a LCD ale som cim dalej tym viac skepticky.
Pavell007 (790)|28.12.2012 23:46
...já mám taky ST50 a ST60 kupuju v případě EPG s obrazem a zvukem, vylepšení retence a žádné technologické problémy viz letos... :)
tdlmarek (1566)|28.12.2012 23:54
Tak to mně by stačilo, kdyby něco udělali s tím příšerným blikáním :) Alespoň na úroveň Samsungu.
bavorak (1494)|29.12.2012 14:25
tak to by bolo nieco !!! konecne by som si mohol vyberat z troch znaciek ...
hafush (169)|30.12.2012 12:00
Tak včera jsem se docela vystrašil. 50ST50 mi přestala vidět WIFI síťě (v bytě se mi ukazuje 1 moje a 4 další,co mi došáhnou od sousedů). Mobil i NTB je viděli,ale TV ne. Nepomohlo vypnutí a zapnutí TV,ani nové hledání sítě,ani ruční konfigurace...... ani nic.
Vypadalo to,že odešel Wifi modul.
Nakonec pomohlo dát tovární nastavení všeho a vše znovu přez průvodce nastavit a TV najednou zas všechny viděla a bezproblémově se na mou wifi síť připojila.
Nevím jak se to mohlo stát,ale dávám to sem jako radu pro ostatní,kdyby se jim stalo totéž.
Kobymx5 (28)|30.12.2012 17:52
hafush: stalo se mi to už dvakrát.... :-( resetuju router a zase to chodí...
Faka (19)|30.12.2012 21:31
čau, nevíte jestli jdou (někdo dělá) opravit 3D brejle Panák TY-ER3D4ME na které jsem si sedl :-D a naprasklo mně napříč jedno sklíčko (a od praskliny netmavnou) stály 1,700 to je v pr*eli :-O ... a jestli k té TV (50st50e) nejdou i jiné levnější brýle??? (někde jsem četl že kluk s 42UT50 má nějaký Samsungy za 400Kč!)
hafush (169)|30.12.2012 21:56
Vše tu bylo psáno již mockrát, a je to psáno i v návodu k brýlím.
Všechny Bluetooth brýle jsou navzájem kompatibilní. Samsungy stojí 400,- na Panákovy fungují,ale provedení a kvalita 3D zobrazení odpovídá ceně a nedá se s Panákem srovnat. Opravit prasklé sklo (LCD obrazovka) určitě nepůjde, protože ND se určitě nebudou do servisů dodávat.
Dej si facku :-) , kup si nové Panasonic brýle a ty staré si schovej na ND pro sebe,nebo je můžeš prodat někomu,kdo si sedne na opačnou stranu svých brýlí.
hafush (169)|30.12.2012 22:07
[QUOTE=Kobymx5;438420]hafush: stalo se mi to už dvakrát.... :-( resetuju router a zase to chodí...[/QUOTE]

Nevím co se tam při tom stane,ale zřejmě SW chyba WiFi karty v TV, protože přestane vidět nejen mojí WiFi síť,ale všechny v dosahu cca 5 sítí. Nějak nechápu jak resetem svého routeru donutím TV Wifi kartu nalézt ostatní sítě v dosahu. Chtělo by to spíše nějak resetovat Wifi modul v TV.
Faka (19)|30.12.2012 22:17
díky, když nad tím přemejšlím stejně jsem je chtěl rozšlapat protože mně dělali duchy celkem často.. no zkusím teď ty SSG-4100GB od Samsungů a budu moct porovnat i kvalitu zobrazení pač moje 3D bluraje (5ks) mám hodně dobře nasledovaný a samozřejmě jestli duchové zmizí a nebo ne..
hafush (169)|30.12.2012 22:31
No duchy by neměly dělat vůbec. Jestli spíš není problém v tom,že pro tvé oči tato technologie 3D není vhodná.
U těch Samsungů je problém ve tvaru, nejsou uzavřené, z boku kryté a proto se chovají jako zrcátko,kterým můžeš sledovat odraz objektů za sebou :-(
V praxi si i uživatelé Panasoniců kupují Samsung brýle k vyzkoušení 3D efektu.
Paradoxně se stává,že po vyzkoušení Samsung brýlí zjistí, že 3D je zajímavý a hezký bonus a koupí si lépe provedené Panasonic brýle (i vlastníci Samsung TV).
Faka (19)|30.12.2012 22:44
vám plazmy Panasonic jako nedělaj duchy??? mně u všech 5ti BD filmů a cca 7mi mkv.. když je scéna s velkým rozdílem hlouby (velkým rozdílem rozdvojení hran v jednom obraze) tak mně některá z hran udělá ducha - buďto více rozdvojená a nebo méňe rozdvojená to je scénou od scény a můžu to korigovat v menu 3D efektem (7 kroků 3+ a 3-) kdy při nacvakání -3 zmizí duch v popředí u hodně rozdvojených hran (vylezlého objektu) ale zase se zároveň objeví vzadu u méně rozdvojeného objektu.. prostě jako by to neumělo pokrýt celou různě rozdvojenou scénu (nebo jako by to umělo správně zobrazit - spojit - vždy jen určité rozdvojení ve scéně a vše ostatní - větší a menší rozdvojení to zduchovalo a ten bod správného zobrazení šel posouvat v té korekci)


// jo a když to někde dělalo toho ducha a koukal jsem se vždy jen jedním okem, tak jedním okem to bylo v poho jeden čistý 2D obraz a druhým okem byl vidět druhý 2D obraz + duch z prvního obrazu v tom konkrétním místě - to špatné oko se ale měnilo scénu od scény (takže to nebylo nějakou vadnou půlkou brejlí!)
Faka (19)|31.12.2012 13:39
jinak oprava asi snadná: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ... jen sehnat ND (který Panasonic oficiálně nedodává, takže taky z rozbitejch)
i-zer (60)|31.12.2012 14:58
[QUOTE=Faka;438483]......
// jo a když to někde dělalo toho ducha a koukal jsem se vždy jen jedním okem, tak jedním okem to bylo v poho jeden čistý 2D obraz a druhým okem byl vidět druhý 2D obraz + duch z prvního obrazu v tom konkrétním místě - to špatné oko se ale měnilo scénu od scény (takže to nebylo nějakou vadnou půlkou brejlí!)[/QUOTE]
čím přehráváš? TV či MMC?
Všechem MM obsah jedu přes PC a vše jak má být
Faka (19)|31.12.2012 17:40
no originální blu-raye přes stolní přehrávač a mkv přes HDD/flashku přímo do TV a nebo do stolního BD (oba umí přehrávat všechny multimedia).. no v recenzích psali že Panák výrazně u 2012 zapracoval na crosstalku/ghostingu i když v malé míře tam pořád je (přesně můj případ celkem to dělá cca 10-20% filmu - podle toho jak moc tam je silnejch 3D efektů s rozdílným rozdvojením v jednom záběru) a měl jsem to celý půlrok za vlastnost aktivní technologie Panáku a né za vadu..
beckhambyk (1)|1.1.2013 14:50
Koupil jsem si plazmu P50ST50E a mam jeden problém když mám v obraze dva lidi nebo jeden na přímo tak semi stává že obrysy lidí zůstavají déle než to tv zaragistruje nevíte co s tím!!!
hafush (169)|1.1.2013 16:09
Uz se mi zase sama od sebe zakousla Wifi karta v TV a prestala videt vsechny wifi site v dosahu. Mate nekdo nejake rady,abych zase nemusel provadet expedicni nastaveni a vse znovu nastavovat a ladit? Diky za jakoukoli radu.
PS restartovat modem jsem zkousel a nepomohlo.

EDIT:
Tak se mi to podařilo.
Podařilo se mi zviditelnit bezdrátové sítě úplným vypnutím TV a odpojením přívodního kabelu 230V.
Poté , po zapnutí již wifi sítě vidí a po zvolení mé sítě a zadání klíče se bezproblémově připojí.
Zajímavé je,že po znovuzapnutí TV si všechno nastavení pamatuje až na to,že TV sama zapla zobrazení informativního banneru po zapnutí,které jsem měl předtím vyplé.

Stalo se někdy někomu něco podobného s Wifi modulem ?
Pokud se mi to bude stávat nadále zkusím reklamovat Wifi modul TV.
totter (2)|1.1.2013 16:38
Dobrý den.

Koupil jsem plazmu Panasonic st50 a mám velmi rozporuplné zkušenosti.
Obraz při přehrávání filmů z BlueRay nebo ze souborů FullHD nebo HD je vynikající. Černá je opravdu černá a obraz je vynikající.
Sledování DVB-T je utrpení. Nejhorší je kombinace PrimaCOOL, SD rozlišení a USA seriál z 80 let nebo na Očku cokoliv. Obraz při této konfiguraci vypadá jako z 50x kopírované VHSky (u očka je to ještě horší).
U DVB-T HD záleží na zdroji, někdy to jde, někdy je taky hrůza. Nevím, jestli je to televizí nebo u nás vysílají s takto hroznou kvalitou. Spíše bych řekl, že kvalitou DVB-T u nás, která se hodí pro CRT TV nebo panely do max. 32''.

Za velký problém, ale považují zelený nádech obrazu (žlutá jde do zelena, zelená neonově září), kterého se nejde zbavit. Televize nemá v menu vyvážení jednotlivých barev. Celkově vidím v barvách přes DVB-T.
Nebe není nikdy modré, vždy má šedobílou barvu. Při nastavení chladných barev se v nebi objeví modrá, jenže zmodrá všechno. Problém jsou i pleťové barvy, jsou dozelena (zelený černoch, zelení Simpsnovi atd.).
Nevíte někdo, jak nakalibrovat barvy?

Klady TV jsou super design. Hloubka jen asi 4 cm. Rychlá odezva na DO a dobrá rychlost přepínání kanálů.
Zápory: Televize bliká - odpovídá to tak 50Hz CRTčku (pozoroval jsem hned po koupi, teď již ne - asi jsem si zvykl), televize má velmi slabé funkce zlepšení nekvalitního nebo SD obrazu, kompenzace pohybu není nebo je špatná - neplynule projíždějící text, zapnuté inteligent frame control způsobuje mikro záseky v rychlých scénách, dokonce jsem zpozoroval i roztrhnutí obrazu (dolní část horizontálně posunutá od horní), při záběrech kamery do dálky a jejím otáčení kolem osy se obraz trhá (TV neumí dopočítat mezisnímky nebo je tato funkce velmi slabá).
Obraz není moc světlý. Pokud na TV dopadá slunce (i teď v zimě), je potřeba zatáhnout závěs. TV se vyloženě nehodí do světlých místností. DO jsem už viděl lepší. U media playeru se nedá snadno identifikovat co přehraje a co ne. Přehraje 12GB mkv, ale jiné 2GB ne. Internet funkce jsou tragické (neohrabané, super pomalá odezva, s velmi omezenou použitelností (FPS v menu Youtube je tak 5). Nadchlo mě spárování TV s YOUTUBE na PC nebo telefonu, ale hned jsem vychladl, když jsem zjistil, že se při každém vypnutí youtube na TV spojení rozpáruje.

Shrnutí:
+Super obraz při kvalitním zdroji.
+Opravdu černá černá.
+Super design.
+Super tloušťka.
-RR odpovídá 50Hz CRT.
-Kompenzace pohybu.
-Mrznutí IFC.
-Slabé zlepšení nekvalitního obrazu (například doostřením z několika keyframů atd.).
-Zelený nádech obrazu.
-Nízká světlost obrazu.
-Internetové fce


Osobně se pokusím TV vrátit ve 14 denní lhůtě od koupě.
bavorak (1494)|1.1.2013 17:18
To urob. Pokial je zelena a vidis blikanie, nic lepsie nemozes urobit. Obidvojo je totiz vlastnost a neda sa odstranit.
hafush (169)|1.1.2013 17:57
Blikaní je vlastnost, zelená u modelů 2012 již není normální.
bavorak (1494)|1.1.2013 18:01
OK, bola v roku 2011, nic to vsak nemeni, ze ju treba vratit, ked ma tieto nedostaky aj tento rok ...
hafush (169)|1.1.2013 18:08
Ano v roce 2011 to byl problém běžný a letos by se neměl vyskytovat,jde o závadu,takže pokud je to možné, tak vrátit,jinak reklamace.
peppies_shw (86)|1.1.2013 18:43
Jak je to s reklamací retencí obrazu u plasmových TV? Objevují se docela často a už mě to přestává bavit. Existuje reálná možnost vrácení nebo výměny po půl roce používání? Leckdy se mi po ránu stane, že se obtiskne obraz již po pár vteřinách.....a manželce na mateřské jede TV pořád. Nemohu si dovolit sledovat SK TV bez toho abych si nezoomoval obraz (obtisknou se loga věku přítomnosti). Při zapojení MMC mi hned po zapnutí obtiskne logo Xtreameru, které se tam drží několik vteřin je tohle normální a je to k reklamaci? Prosím žádný flame Panasonic vs Samsung
THeBaNDiT (497)|1.1.2013 19:12
taka prvotna retencia par sekund hned po zapnuti TV je v poriadku, po zahriati panela velmi rychlo zmizne... aspon mne :)
Erik Masters (121)|1.1.2013 19:15
totter:
kks ved daj tej telke cas a poriadne to zabehaj.
A netrep ze blika ako 50Hz CRT. Ani najblikavejsi 100Hz 3D mod sa nechyta.

peppies_shw:
Pixel Orbiter maj na ON/zapnuty,malo by to pomoct.
Na nastaveni Auto skoro vobec neposuva obraz.
peppies_shw (86)|1.1.2013 20:56
Pixel orbiter mám pochopitelně zapnutý.Cožpak pak vy, kteří jste SK nemáte problém s Markízou a jejím logem přístupnosti ? Jestliže ji má žena puštěnou přes den tak vím, že tam bude obtisklé logo přístupnosti a budu muset ho čistit. Neumím si představit problémy při ČT24 nebo při logu Očka či BBC. Takže jestli to chápu je to standart, který musím strpět nebo jsou rozdíly mezi Panasonic ST50 kdy jedna na to trpí více a některá méně ? Je tedy šance to vyreklamovat ? Zkusil jsem napsat na servis Panasonicu a uvidím jak se k tomu postaví. Patřím bohužel mezi lidi, kteří to prostě vidí a pak mě ten duch na šedobílé obrazovce neskutečně vytáčí.
Erik Masters (121)|2.1.2013 00:05
Ked ti to tak vadi ze ta to vytaca,tak to rozhodne reklamuj,za pokus to stoji.

Ja tiez idem reklamovat mozno uz tento tyzden,kvoli problemu ktory som tu nacrtol davnejsie.
tdlmarek (1566)|2.1.2013 00:10
Koukám, že už několik lidí tu zmínilo problém s náhodným trháním obrazu při zaplém IFC, jako kdyby TV "nestíhala". Nabízí se proto otázka, jestli tímhle trpí i modely GT50/VT50, které mají výkonnější elektroniku. Může se k tomu některý z vlastníků vyjádřit?
matusco (376)|2.1.2013 08:43
[QUOTE=Erik Masters;438806]Ked ti to tak vadi ze ta to vytaca,tak to rozhodne reklamuj,za pokus to stoji.
[/QUOTE]

Nereklamuj, nestoji to za ten pokus. Vrat tv v 14 dnovej lehote. Reklamacia s najvacsou pravdepodobnostou nic neporiesi a tebe ostane tv, s ktorou nebudes spokojny.
Kobymx5 (28)|2.1.2013 10:12
totter: tak nějak souhlasím asi se vším, co si napsal.... :-/ Ale asi není nic lepšího na trhu bohužel... Ale říkám, že plasma, co jsem měl dřív od stejnýho výrobce je 7 let stará a přijde mi lepší, až na obraz ve fullhd... Jediný s čímž se nepotýkám je retence a to hraju dost hry přes Wii U a zatím nic, ani náznak...
Faka (19)|2.1.2013 10:59
čau, někdo tu psal že TV nemá korekci barev či co.. WTF? :-O

nastavil jsem TV dle sondy p50st50:

Viewing Mode: True Cinema
Contrast: set to max then reduce by 14
Brightness: default
Colour: reduce by -2 from default
Sharpness: 0 or 1 minus
Vivid Colour: Off
CATS: Off
P-NR: Off

Advanced Settings
White Balance: 3 -2 4 0 -5 -4
Colour Mgmt: -9 -2 0 11 -6 3 0 0 5
Gamma: 2.4
24p Smooth Film: Off (for Blu-ray)
Intelligent Frame Creation: Off, Min if you have trouble with double images on 50hz
16:9 Overscan: Off
Pixel Orbiter: Auto

a barvy jsou referenční, TV vidím blikat ve stříbrném menu BD přehrávače a nebo ve 100Hz 3D (když ho snížím ze 120Hz), obraz 50" BD z 1,5-2m samozřejmě luxusní a 100% a z 700MB-1,5GB avíčka (čehož jsem se bál) též super (ideálně se posunout o 0,5m oproti BD dál 2-2,5m) a TV to samý (až na ty hnusy amatérský Šlágr TV a nebo Óčko).. maximální spokojenost s TV ve 2D - 100% .. 3D mně občas dělá ghosting - což by měla být vlastnost aktivní technologie kdy brýle nedokážou včas zakrýt oko a chvíli tak vidí i obraz pro oko druhé = slabší duch z 2. obrazu..
hafush (169)|2.1.2013 12:46
Toto nastavení jsi někde vyčetl,nebo přímo sám dle sondy kalibroval?
Pavell007 (790)|2.1.2013 13:43
to je vodněkud opsaný-podle těch hodnot navíc nejde o E verzi...
Faka (19)|2.1.2013 14:24
z testu - kde tento model zkalibrovali - apoň něco a hlavně výsledek stojí za to :)
hafush (169)|2.1.2013 14:28
A není to opravdu ten test na který tu již byl dáván odkaz,který je pro US model?
Případně sem hoď link na ten test. Dík
peppies_shw (86)|2.1.2013 15:11
Já zkoušel taky hromady nastavení a tohle tuším psal človíčkek z hdtvtest.co.uk referenční nereferenční přizpůsobuji si obraz dle svého a líbí se mi barvy a nastavení normal modu. Navíc ostrost 0-1 se mi také příliš v HD nelíbí :-)
Erik Masters (121)|2.1.2013 16:29
[QUOTE=matusco;438822]Nereklamuj, nestoji to za ten pokus. Vrat tv v 14 dnovej lehote. Reklamacia s najvacsou pravdepodobnostou nic neporiesi a tebe ostane tv, s ktorou nebudes spokojny.[/QUOTE]

Ja uz mam davno po skusobnej dobe,55ST50 som kupoval v Oktobri a ten blby obchod skadial som bral mal skusobnu lehotu iba tyzden.
Sice ja som to uz aj tak chcel menit po 3 dnoch za 65 ale mi do toho prisla nahle choroba,takze nic.
No a postupom casu mi vzniklo na tej 55 nieco co mi dost vadi a sa to zhorsuje,rozhodne o dost vacsi problem ako daka IR co vidis len na sedobielej.
Faka (19)|3.1.2013 11:45
Tak p50st50 má ve 3D opravdu přeslechy (duchy, ghosting, crosstalk) a nemám vadnou TV je to (špatná) vlastnost samozřejmě všech p50st50 a kdo říká že na své nic nevidí tak je slepej..

The first chapter of "Hugo" (a movie I plan to use for all 3D testing this year since it has significant depth and lots of interesting camera movement, is live action as opposed to animation, and was shot completely in 3D) has some scenes where crosstalk was quite prominent on the ST50. The ghostly double-image was especially visible on as Hugo's hand as it reached for the mouse (5:01), the tuning pegs on the guitar (7:49) and the face of the dog as it watches the inspector slide by (9:24), for example. The VT30 looked nearly the same in comparison, but the PND7000, the Elite, the UND8000, the HX750, and the Vizio all showed less crosstalk than either Panasonic.

Updated June 5, 2012: The above comments were made with the TV on its default 60Hz setting. Since this review was published I've had the chance to test the ST50's 3D picture quality in a different lineup using the 48Hz setting instead. It worked very well to reduce crosstalk, and elevated the ST50 to the same level in this area as a competing Samsung plasma. For more details and comparisons, check out the 3D section of the Panasonic TC-PVT50 series review .


tu píšou něco o updatu kde jde nastavit místo 100/120(50/60) Hz ve 3D jen 96(48) Hz čili 2x24Hz (zdroj blu-ray) čili 1:1 bez přepočtů a duchové zmizeli.. je fakt že když to ve 3D přepnu ze 120(60) na 100(50) Hz tak duch o dost zprůhlední - takže problém bude opravdu v interpolovaný frekvenci 48Hz (3D blu-ray) vs 50/60Hz TV... teď už jen přijít na to jak to nastavení 48Hz dostat do menu TV :-/
i-zer (60)|3.1.2013 14:47
[QUOTE=tdlmarek;438807]Koukám, že už několik lidí tu zmínilo problém s náhodným trháním obrazu při zaplém IFC, jako kdyby TV "nestíhala". Nabízí se proto otázka, jestli tímhle trpí i modely GT50/VT50, které mají výkonnější elektroniku. Může se k tomu některý z vlastníků vyjádřit? [/QUOTE]
jak budu doma - asi až zítra, vyzkouším.
johan10 (22)|3.1.2013 16:34
Čavte.Chcem sa spýtať,mám Panasonic TX-P65ST50E.niekedy pri pozeraní z blízka pozorujem digitálný šum,od určitej vzdialenosti to nevidím.Je to normálné,stačí nastaviť?
Mám odohraté 200hod a chcem použiť nejakú kalibráciu,ale v tv mode nieje ponuka pre vlastnú kalibráciu.Pozeral som aj ďalšie nastavenia,ale nikde som to nenašiel.V menu by sa mal povoliť kalibračný režim isfccc,kde sa to povoľuje,alebo treba použiť niektorí tv mod?Pri reprodukcii bielej farby počujem bzučanie,ale pri bežnom pozeraní to nepostrehnem.Pri pozeraní futbalu na Eurosporte HD ,dynamický mod sa niekedy obraz duhuje okolo postavy.Pruhovanie som nepostrehol.
THeBaNDiT (497)|3.1.2013 19:43
ak pod digitalnym sumom rozumies pohybujuce sa pixely zelenej, cervenej alebo modrej farby na tmavom (ciernom) pozadi (ktore sa pohybuju i pri zapauzovanom obraze), tak mam za to, ze je to normalny jav, plazma takto miesa tmave odtiene, ktore by inac boli viacmenej jednoliata cierna... aspon u ST30 to takto funguje, pokial mi je zname.

Z pozorovacej vzdialenosti to nie je vidiet, takze nie je problem. :)
nunacek0 (947)|3.1.2013 20:02
Je to tak. Mam to samé i na Samovi 6500 a to mám najeto přes 1200hodin. Z pozorovací vzdálenosti to samozřejmě vidět není...
hafush (169)|3.1.2013 20:25
Buď zdráv nunacku.
Samsung šlape v pohodě? Koukal jsem,že si ho chtěl prodat.
nunacek0 (947)|3.1.2013 20:53
Zdravím. Vše šlape beze změn již od počátku a ten prodej byl jen z důvodu přechodu na větší úhlopříčku. Ale nepodařilo se mi ho prodat. Asi není zájem ..
Pavell007 (790)|3.1.2013 21:03
johan-šum je vlastnost a musíš povolit v menu pokročilé nastavení obrazu.
Nunacek-měl jsi to drahý, musíš bohužel slevit.
hafush (169)|3.1.2013 21:18
Nunacek: Vzpomínám, jak si začínal na 42" se slovy,že to stačí. :-) , teď prodáváš 50". Jakou velikost máš vyhlédnutou jako ideální a jakou máš pozorovací vzdálenost?
nunacek0 (947)|3.1.2013 21:22
No drahé jsem to myslím neměl. Tv byla v době prodeje stará cca 2měsíce při ceně 22000kč. Nemá doposud ani náznak bzučení či jiného problému, který by obtěžoval při sledování. Ano je tam drobné vyrovnávání jasu, ale to Samsung dělá. Snad to opraví fw. No a bral bych 60ku při vzdálenosti cca3,5m.
johan10 (22)|3.1.2013 21:26
Obraz je perfektný.
Mam zapnuté Menu/Nastavenia/Pokročilé-zapnutý
Obraz/Typ Zobrazenia- Dynamický
Normálne
Kino
Ako v kine
Hry
Žiadné ďalšie vlastné nastavenie tam neponúka,netreba tam ešte niečo nastaviť,aby sa zobrazil aj mod profesionál?