Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

ace960 (394)|24.3.2013 12:08
[QUOTE=THeBaNDiT;450249]mari sa mi, ze trebars modelova rada 2011 (teda 30-tkova rada) v tom rozdiel videla... a ze tusim nedokazala nahravat ani na USB kluc ani na pamatovu kartu... iba na externy disk. Teda ak dobre pamatam... Preto som sa pytal, ci si skusal i USB externy disk. Tak potom daj isto vediet. :)[/QUOTE]

ST50 to ma rovnako ako pises:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-Panasonic-2012-preview-VT50-GT50-ST50?p=410528&highlight=disk#post410528
mecano (17)|25.3.2013 19:45
Postrehl jsem jeden rozdil mezi 50g20 a 47g30, a sice k horsimu. Na starsim modelu na malou pokojovou antenu slo naladit vsechno, co v Praze lita vzduchem, vcetne novyHD a novych kanalu. Na novejsim modelu sla naladit pulka stanic, a to ty starsi a zakladni, HD se nechytalo. Slabsi tuner? Clovek by cekal, ze novejsi modely budou mit vsechno lepsi, a ono to tak uplne neni. Zajimalo by me, jesti je to bezne a co vse je v zajmu pokroku zhorseno...
bavorak (1494)|26.3.2013 09:57
je to bezne, a nie je to v zaujme pokroku, ale v zaujme zvysovania zisku ...
marian99 (8)|26.3.2013 15:03
chlapy neviem , mam 42St50 uz 2 meaiace ale fakt mi vadi to ze ak kamera robi panning horizontalne tak sa vertikalne linie sekaju (nestiha to - radsej keby sa rozmazali ale ono to je ostre a seka sa to, vidim trhane 2 ciary a nie jednu , robi to nezavisle na programe tak v cca 50% pripadoch, ci je to film, sport alebo cartoon, a druha vec co mi vadi je ze pri rychlom pohybe kamery na tvarach zostava nepekny flak (ruzovo hnedo fialovy ci aky je). neviem ale skusim som uz snad vsetko a nejde to ani zmenit ani zmiernit
VAD-TIGRIS (4)|26.3.2013 18:44
Prosim vas o pomoc, na mojej 55vt50 sa pri svetlom obraze objavuju 1cm-ve vertikalne ciarky , hlavne na lavej strane. Ako sa to da vyriesit?
bavorak (1494)|27.3.2013 10:31
reklamaciou
THeBaNDiT (497)|27.3.2013 14:53
@VAD-TIGRIS: ak mas foto, iste by sme viaceri radi videli, ako sa ten problem prejavuje... :)
prsut (10)|31.3.2013 13:36
[QUOTE=magulienko;448632]ak ste niekto nahravali na usb, prosim napiste ako, mne sa neda ani formatovat akekolvek zariadenie nepodporuje. dakujem[/QUOTE]

Pred par dnami som kupil USB HDD Sony HD-EG5. Mam ho na GT50-ke. Funguje absolutne bez problemov - musi byt na USB1 konektore
strapping (72)|4.4.2013 07:45
Moje P50ST50 se mi od včerejška začala sama zničeho nic vypínat. Nevíte někdo čím by to mohlo být ? Máte někdo zkušenosti ?

Vypínání není v pravidelných intervalech (někdy po 2h. někdy po 20min.).

Pokaždé se vypne do stavu,že svítí červená kontrolka. (jako když se vypne jen dálkovým ovladačem)

V menu jsem nikde nic nenašel (jestli náhodou dcerka někde něco nenamačkala).

Nemohl by to zbůsobovat třeba přepěťový prodlužovák ? (ostatní zařízení na něm připojené zůstavají stále ve stavu stále zapnutém)
Nebo nějaká vada na dálkovém ovladači ?
bavorak (1494)|4.4.2013 09:59
vytiahni na dlhsie zo zasuvky a skus znovu zapnut. Ak to robi znovu, volaj servis, mas to v zaruke. Nahodne vypinanie nerobi ziadna zapnuta "funkcia" :-) televizora.
vr9 (21)|4.4.2013 15:43
Dobrý den, měl bych dotaz na TV 50ST50, již se nedá tento model koupit. Jaká je alternativa k tomuto produktu v plazma technologii od jiných výrobců, nebo si mám počkat na modely letošního roku? děkuji za odpověď
hafush (169)|4.4.2013 17:53
Asi za nás za všechny radím počkat na 50ST60
strapping (72)|4.4.2013 17:55
[QUOTE=bavorak;451925]vytiahni na dlhsie zo zasuvky a skus znovu zapnut. Ak to robi znovu, volaj servis, mas to v zaruke. Nahodne vypinanie nerobi ziadna zapnuta "funkcia" :-) televizora.[/QUOTE]

Tak změna. TV se pokaždé restartuje. Prostě se vypne a hned sama zapne.

Máte zkušenost s tímto ?
KamilZ (10277)|4.4.2013 18:17
Servis. Ještě od ní zkus všechno odpojit, ale servis Tě myslím nemine.
WarriorCZ (82)|4.4.2013 18:32
Zachrani te jen servis... vidim to na zdroj nebo studenak na desce.
strapping (72)|5.4.2013 09:22
[QUOTE=KamilZ;451987]Servis. Ještě od ní zkus všechno odpojit, ale servis Tě myslím nemine.[/QUOTE]

Tak příčina problému objevena a odstraněna.

Vypínač na přepěťovém prodlužováku je dosti citlivý a dochází k jeho vypnutí již po lehkém stisku.

Prodlužovák byl totiž otočen z části vypínačem směrem k zemi a docházelo tak k jeho občasnímu nechtěnému vypnutí/zanutí.

Každopádně TV nedrží ani chviličku žádný proud.

Satelitní příjímač který mám připojen na stejném prodlužováku toto nepatrné vypnutí a následní zapnutí vůbec nezaznamenal a zůstal stále zapnut.
Jen u TV docházelo k restartu.

Takže jsem rád, že to byla jen takováto prkotina.
hafush (169)|5.4.2013 10:33
Já mám zase stále problém s wifi modulem. Najednou se kousne a nereaguje,nevidí sítě a uz mu nestaci ani vyp,zap, ale musi se udelat tovarni nastavení.
Má někdo podobnou zkušenost,nebo už to mám řešit přez servis?
mattinno (23)|7.4.2013 07:26
Ahojte. Zajtra mi ma prist 55st50 a potreboval by som co najskorej objednat nejake okuliare. Nsiel som tieto PANASONIC TY-ER3D4ME a PANASONIC TY-ER3D4SE, chcem sa spytat ci niekto neviete ktora velkost je na aky obvod hlavy. Aby som neobjednal male alebo velke. Vopred dakujem za odpoved.
hafush (169)|7.4.2013 08:29
Určení je takové,že velikost S (předposlední písmenko v názvu) je pro děti a M pro dospělé.
Já mám u helmy na moto velikost 56 a bezproblému obléknu i ty S brýle,ale při koukání a periferním sledování zahlédneš obroučky,takže doporučuji raději ty M.
S velikostí a tvarem nožiček není problém. (dospělí s normální hlavou obleknou S i M , naproti tomu mému 6ti letému synovi nespadnou ani ty M.)
Když sem si byl brýle zkoušet a vybírat, tak jsem vlezl do S a říkám ty jsou mi dobře, M by byli asi moc velké. Pak jsem vlezl do M a přišlo mi že mi jsou také akorát. Tak jsem je asi 15 minut střídal a zjistil jsem,že pro klid,abych měl širší pozorovací úhel bez viditelnosti obrouček je to opravdu jak píše výrobce (DOSPĚLÍ-M , DĚTI-S , Drobné ženy,které mají spíše malý dívčí obličej také S.)
Ps - já mám S i M.
mattinno (23)|7.4.2013 10:36
Dakujem za radu. Tak kupim 2xM. A vedel by mi niekto este poradit nejaky drziak na stenu pre moju 55st50 ? Pokusal som sa nieco najst ale nikde nebolo konkretne 500x300. Vsade boli vacsinou nejake univerzalne co sa daju nastavit.
Heartwork (2358)|7.4.2013 11:23
Kup si univerzální, to snad ničemu nevadí - já už párkrát koupil za pár korun Stell a vždycky to bylo v pohodě:
http://stell.cz/produkty/tv-drzaky.html

V balení bylo vždy velké množství podložek, šroubů..., vybereš si jen co potřebuješ.
bavorak (1494)|7.4.2013 11:43
[QUOTE=mattinno;452430]nikde nebolo konkretne 500x300[/QUOTE]

to snad ani neexistuje ... su 200x200, 400x600 a tak, ale neparne cifry ... hmmm
mattinno (23)|7.4.2013 16:13
No tak tych 500x300 bolo myslim napisane v specifikacii.

Aj kamilz v tejto teme na strane 79 pisal na 55" vesa 500x300
THeBaNDiT (497)|7.4.2013 16:37
mattinno ma na mysli konkretne prispevok #1181
romankrasty (58)|7.4.2013 18:45
Kobymx5
prosím tě vyřešil si to nějak? Mám dosti podobný problém. I když nevím co si o tom myslet. Staré LG bylo pomalu jedno co do ní pustím ale Panasonicu 65 ST50 to nějak jedno není. Mám MMC na I3 HD4000 musel jsme laborovat s frekvenci a nastavit výstup na Full HD 24p a "funguje" to. Občas se sekne. Nechápu ale jednu věc. Používám XBMC centrum a prostě občas se mi stane, že se to sekne a vše jde zpomaleně. Musím restartovat XBMC i několikrát a vše funguje. Na LCDčku vše bez problému. Hrál jsem si s nastavováním a hledal o co jde ale nic nenašel. Začíná mi to docela vadit. Je to škoda.

Z HDD jsem většinu MKVcek vůbec nepřehrál. Hrozný sekání bez zvuku.

Jinak musím říct, že až na to občasné pískání ve světlém obraze a při hokeji a fotbalu lehké fragmenty je to super telka. Obraz jedná báseň prostě nádhera. No nic není dokonalé.
mattinno (23)|8.4.2013 17:00
No tak st50 je uz doma. Trosku som ju uz skusal a mal by som jednu otazku. Nechce mi nacitat videa s youtube a ani na tom cinetrailer. Stale akoby sa to nacitavalo. Neviete mi s tym niekto poradit?
Mam to prepojene cez lan kabel lebo wifi mi nechcelo pripojit (tiez neviem preco) :(
bavorak (1494)|9.4.2013 08:53
testuj obraz a na sprostosti sa vy.er
mattinno (23)|9.4.2013 18:48
Moc casu som este nemal ale vcera vecer som si pustil avatara vo full hd a obraz bol nadhera :) Aj SD je nad moje ocakavanie. Manzelku som uz vopred pripravoval ze to nebude bohvieco ale nakoniec to vyzera dobre. Dnes mi prisli aj okuliare. Skusal som chvilku ale cez den to nieje ono. Skusim este vecer a trosku sa s tym pohram ked budem kukat sam bo manzelka hundre ze co to furt stukam ze to je dobre :D Len to este pozeram na kino rezime z nizkym kontrastom a jasom aby sa to trosku zabehlo.
M_P (72)|9.4.2013 18:52
[QUOTE=mattinno;452883]Moc casu som este nemal ale vcera vecer som si pustil avatara vo full hd a obraz bol nadhera :) Aj SD je nad moje ocakavanie. Manzelku som uz vopred pripravoval ze to nebude bohvieco ale nakoniec to vyzera dobre. Dnes mi prisli aj okuliare. Skusal som chvilku ale cez den to nieje ono. Skusim este vecer a trosku sa s tym pohram ked budem kukat sam bo manzelka hundre ze co to furt stukam ze to je dobre :D Len to este pozeram na kino rezime z nizkym kontrastom a jasom aby sa to trosku zabehlo.[/QUOTE]

Rozveď, prosím, trochu to sledování v SD, dojmy, srovnání z minulou TV a tak :-) Díky.
mattinno (23)|9.4.2013 21:16
No tak porovnanie asi nebude nejake extra. Mal som totiz 3 roky stary LCD Funai 82 cm a tam bol ten obraz myslim horsi ked som sa priblizil k TV. Ja moc tv vysielanie nepozeram. Ked mam cas radsej si pustim nieco z HDD.
hafush (169)|9.4.2013 21:47
Panuje tu potvrzený názor,že co se týká sledování SD,tak ST50 patří k těm nejlepším.
8Paul (34)|12.4.2013 07:17
Tak jsem se vykašlal na čekání a objednal 55ST50, dnes nebo zítra by měla dorazit. Snad zavládne spokojenost.
Pavell007 (790)|12.4.2013 07:50
no já bych už asi počkal, přeci jen, jak ses tady mohl dočít, 50řada měla problémy s flekama na obrazovce, dost lidí si tu na to stěžovalo, třeba to letos vychytali. Plus mají konečně EPG s obrazem a zvukem...
8Paul (34)|12.4.2013 13:58
[QUOTE=Pavell007;453307]no já bych už asi počkal, přeci jen, jak ses tady mohl dočít, 50řada měla problémy s flekama na obrazovce, dost lidí si tu na to stěžovalo, třeba to letos vychytali. Plus mají konečně EPG s obrazem a zvukem...[/QUOTE]

Čekání už mám právě plný zuby, když bude špatná tak jí pošlu zpět. Navíc ST60 má dost nesnesitelný input lag, což vzhledem k tomu že jí chci primárně na hry je dost zásadní problém.
Erik Masters (121)|12.4.2013 14:55
[QUOTE=Pavell007;453307]no já bych už asi počkal, přeci jen, jak ses tady mohl dočít, 50řada měla problémy s flekama na obrazovce, dost lidí si tu na to stěžovalo, třeba to letos vychytali. Plus mají konečně EPG s obrazem a zvukem...[/QUOTE]

Ake flaky na obrazovke?
Bol tam len ten pas na pravej strane,ktory okrem pozeranie futbalu je tazke si vsimnut.

Inak je velmi naivne si mysliet ze bude 60 rada uplne bez chyb,ved uz 50 rada mala byt superfasa.
Ved to zatial ma len uplne minimum ludi ktori su omameni z uvodneho WOW obrazu.
8Paul (34)|12.4.2013 15:13
Jo to je taky pravda, co jsem četl fora tak na zelený fleky se nadávalo u ST30 řady, ne u padesátek.
8Paul (34)|15.4.2013 06:33
Tak 55ST50 je doma. Zatím jsem tam nedal CA Modul a nijak se nenamáhal nic ladit, jen jsem jí připojil přes HDMI ke grafický kartě v PC abych rychle otestoval hry a filmy.
Co se tohoto týče, tak nemám výhrad. Mám mód Cinema, jinak default. Obraz ve hrách je snad lepší než na CRT, parádní barvy, odezva, input lag necítím, prostě pro moje laický oči naprostá spokojenost. Mnohem lepší než kamarádův LED Samsung.
Ikdyž chvíli mi trvalo než jsem v menu našel vypnutí overscanu tedy.

Ale mám jiný problém.
Nevím jak TV zapnout jinak, než podržením fyzického tlačítka na přepnutí kanálu na TV. Když ho podržím, tak se TV zapne a obraz z PC naběhne.
Jakmile je takhle zapnutá, tak ovladač funguje normálně.
Ale jakmile TV ovladačem (červeným power tlačítkem) vypnu, tak už jí nijak než tím fyzickým tlačítkem nezapnu. Ovladač vůbec nereaguje, žádné tlačítko. Když na něm zmáčknu Power, tak akorát vidím jak probklikne červená dioda na TV, ale TV se nezapne.

Připadá mi že mi uniká něco zcela očividného, ale nevím.
Neví někdo?

Díky
KamilZ (10277)|15.4.2013 06:34
Tak to tlačítko chvíli podrž ...
hafush (169)|15.4.2013 07:09
Ano pro člověka, který má prvního Panasonica je to vždy překvapení, je to trochu nezvyklé,ale TV se zapíná přidržením na cca 2sec červeného power tlačítka,nebo tlačítek číselné volby kanálu na DO.
8Paul (34)|15.4.2013 07:54
Hahaha, zrovna když jsem dneška šel pěšky do práce, tak jsem tak uvažoval co za prkotinu by mi mohlo unikat, a napadlo mě zkusit to červený tlačítko přidržet :D

No a dojdu do práce a vidím vaše odpovědi :D Díky moc, teď už je pro mě ta TV dokonalá : )

Jediný co mě ještě štve (ne chyba TV) je demence Windows ve správě dvou obrazovek....budu muset asi zainvestovat do displayfusion nebo něčeho podobnýho.
magulienko (9)|15.4.2013 11:44
Jediný co mě ještě štve (ne chyba TV) je demence Windows ve správě dvou obrazovek....budu muset asi zainvestovat do displayfusion nebo něčeho podobnýho.[/QUOTE]

Vypni si 16:9 prevzorkovavanie, ak myslis ze mas obraz roztiahnuty
8Paul (34)|15.4.2013 13:12
[QUOTE=magulienko;453825]Vypni si 16:9 prevzorkovavanie, ak myslis ze mas obraz roztiahnuty[/QUOTE]

Nejde o roztažení, jde o to že když mám třeba otevřenej Firefox na monitoru (secondary screen) a minimalizuju to, tak se mi hodí na taskbar který je na televizi (primary screen). A TV mám jako primary, protože je to mnohem pohodlnější a funkčnější pro spouštění her.
Ten 24" monitor mám připojen právě kvůli browsení internetu a práci, na což se TV nehodí :-)
DisplayFusion nebo Ultramon přidají taskbar i na secondary screen, takže mi to snad vyřeší, budu muset testnout.
Krayzie (325)|15.4.2013 13:33
Windows 8 ma taskbar cez vsetky obrazovky, kazdopadne, nemal by byt problem si navolit klavesovu skratku a prepinat primary/secondary screen podla potreby.
8Paul (34)|15.4.2013 15:00
[QUOTE=Krayzie;453834]Windows 8 ma taskbar cez vsetky obrazovky, kazdopadne, nemal by byt problem si navolit klavesovu skratku a prepinat primary/secondary screen podla potreby.[/QUOTE]

Fakt? To je snad první pozitivum který o Win8 čtu :-)
Klávesová zkratka, nebo win+P je taky možný řešení, ještě uvidím. Na osmičky se mi přecházet nechce.Ale díky za tip.
THeBaNDiT (497)|15.4.2013 17:12
[QUOTE=hafush;453774]Ano pro člověka, který má prvního Panasonica je to vždy překvapení, je to trochu nezvyklé,ale TV se zapíná přidržením na cca 2sec červeného power tlačítka,nebo tlačítek číselné volby kanálu na DO.[/QUOTE]ale je to celkom sikovna ochrana pred nahodnym zapnutim plazmovej telky :), ktore by mohlo sposobit vypalenie obrazu, ak by sa po nahodnom zapnuti zacal zobrazovat nejaky staticky obraz a bola by vypnuta funkcia automatickeho vypnutia po definovanej dobe necinnosti...
KamilZ (10277)|15.4.2013 18:53
mattinno (23)|17.4.2013 19:56
Ahojte. Chcel by som sa opytat ohladom zahrievania plazmy. Ta moja 55st50 sa mi zda dost tepla a na krajoch az moc. Je to normalne? Aj vzadu je dost tepla. Moze to byt tym ze je pripevnena moc blizko steny?
Respektive kolko cm od steny by mala byt aby mala dost priestoru na chladenie?
THeBaNDiT (497)|17.4.2013 20:06
V návode sa to nepíše? ;)
joeh (1358)|17.4.2013 20:08
- min. 10cm, snaž sa zabezpečiť, aby bol odvod tepla do okolia /cirkulácia/ vzduchu čo najvačší - teplo je nepriateľ elektroniky.
mattinno (23)|17.4.2013 22:12
Fuuha. Ja to mam necele 4cm. Ked som kupoval drziak na stenu tak ma vobec nenapadlo spytat sa na vzdialenost od steny a ani predavac mi nic take nepovedal a vravel som ze je to plazma.
Teraz s tym uz asi nic nenarobim. Musel by som kupovat novy drziak a to by som nerad. Inac asi sa to zahrieva len pri 3D lebo teraz manzelka pozerala telku a mala zapnuty SD program a telkac nieje vobec zohriaty miestami az zimny a to pozerala mozno aj 3 hodinky.

Edit: teraz som si pozrel rychlo navod na cd a je tam napisane ze na stojane minimalne 7 cm od steny a v pripade zavesenia na stenu treba dodrziavat pokyny vyrobcu drziaka.