Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

Pavell007 (790)|21.7.2013 22:14
ovladač u ST60 je oproti ST50 ošizenej, např. nemá podsvícení tlačítek. Stejnej ovladač jako ST50 má letos až GT60.
Edguy11 (8)|23.7.2013 07:59
Já nejsem hloupej,já to dělám přesně tak jak je to tady na foru napsané a přesto se mi to pořád nedaří a nedaří otevřít servisní menu........
Pavell007 (790)|23.7.2013 09:59
Edguy: Tak to zbývají dvě možnosti: Buď máš rozbitou telku, nebo to neděláš přesně tak, jak se má :))

# Hold down the {VOL -} button ON THE PLASMA.
# At the same time, Press the {Status} button (the button on the left of the 0 (zero) button) on the remote control 3 times. (this must be done within 3 seconds of the {VOL-} button being pressed).
# Release both the {VOL -} button and the {Status} button and wait for about 2 seconds.
# The Service Menu will be displayed.

Tady se píše zmáčknout 3X na dálkáči STATUS a ne 0, tak vyzkoušej tohle-co si pamatuju je rozdíl v přístupu do menu u 30(2011) řady a 50(2012)...
KamilZ (10277)|23.7.2013 19:36
A nebo to dělá na dálce a ne na TV...
Edguy11 (8)|23.7.2013 20:42
Děkuji vám hoši,servisní menu jsem otevřel......ale dál jsem se stejně nedostal,akorát jsem si rozšteloval celou telku a musel jsem jí znova nastavit......
THeBaNDiT (497)|23.7.2013 21:05
pozor, v servisnom menu sa treba pohybovat skutocne po spickach, inac moze dojst k velkym skodam az nefunkcnosti pristroja! Servisne menu, to nie su obycajne pouzivatelske nastavenia, ktore sa daju jednym dialogom nastavit do tovarenskych hodnot... Pred servisnym menu treba mat proste respekt a dvakrat merat. :)
Edguy11 (8)|23.7.2013 21:34
Už jsem na to přišel......za týden mám natočeno 60 hodin.....takže budu zahořovat vesele dál.Děkuji vám chlapci,moc jste mi pomohli.
Edguy11 (8)|26.7.2013 15:32
Ahoj,tak pomalu začínám být z telky zklamaný,po 10 dnech provozu se mi v dolním pravém rohu vypálil flek,jako dvoukoruna,takže plazmy panasonic žádná sláva......proto s nimi končí.....jsou to poruchový zmetci.
THeBaNDiT (497)|26.7.2013 16:02
a z coho sa ti ten flek vypalil? Sam od seba sa predsa nevypali... Vypali sa, ked sa tam zobrazuje nieco staticke fakt dlhu dobu... a tomu si sa, predpokladam, snazil pri zahorovani vyhnut...


...este treba odlisit docasne vypalenie, najma ked je plazma studena... na chvilu sa moze do obrazu odtlacit trebars menu STB (zoznam so stanicami), ale po chvili to zmizne.

Ja mam ST30 uz od augusta 2011 (teda budu to dva roky), je vytazovana dennodenne niekolko hodin v kuse, nerobime si problem s logami ci eliminaciou ciernych pruhov, a po tych dvoch rokov nevidim v obraze ziadne viditelne vypalenie. Iba ak dam zobrazit trebars jednoliatu sivu plochu, tak v oblasti loga stanice a v oblasti oznacenia s pristupnostou pre divaka dokazem rozoznat mierne slabsiu svietivost... pri beznom obraze to vsak nehrozi a zo sledovacej vzdialenosti uz vobec nie. Vyjadrujem spokojnost.
peppies_shw (86)|27.7.2013 10:22
nezlob se ale to na mě působí jako cos tam pouštěl ? No jo tak to je jasný.Dnešní kvalita TV technologií je docela v háji.Vem si svoji manželku nebo přítelkyni a dej ji návod jak se má starat o TV když nejsi doma. Já jsem si toto zažil a po počátečním nadšení z obrazu jsem neustále čistil obraz a o nocích odstranoval logo tv stanic.Ted honím duchy :-) Od TV čekám dobrý obraz a ne že se o ni budu starat jako o malé děcko
THeBaNDiT (497)|27.7.2013 22:30
teraz neviem celkom, na koho reagujes...
martina4 (62)|28.7.2013 02:44
Ahoj,nejde mi nahravat na HDD, ten je novy a naformatoval jsem ho a proste nenahrava, ani ze satelitu a pozemniho digitalu. Co delam spatne? diky Martin
KamilZ (10277)|28.7.2013 06:45
[QUOTE=martina4;463114]a proste nenahrava[/QUOTE]Co to znamená? Nemůžeš to aspoň trochu popsat? Typ HDD? Zobrazí se nějaká chyba? Nejede ani timeshift?
hafush (169)|28.7.2013 06:48
Musíš ho mít naformátovaný pomocí TV !
Edguy11 (8)|28.7.2013 14:00
Ahoj,nepouštěl jsem tam ni agresivního,je to má druhá plazma,takže se k plazmě umím chovat....je to vada panelu,je to vypálené zevnitř.Kontaktoval jsem Mall a zítra se mi mají ozvat co s tím.....je to zralé na výměnu a to není všechno,když připojím hardisk a chci ho spustit,tak se mi vypne telka a znovu se zapne.
martina4 (62)|28.7.2013 20:25
[QUOTE=hafush;463118]Musíš ho mít naformátovaný pomocí TV ![/QUOTE]

Uz mi to nahrava,jen z pozemniho a ne ze satelitu,to je normalni?
sonson (34)|28.7.2013 20:33
Martino ,ST50 nemá satelitní tuner.Ze satelitu musíš nahrávat ze sat. tuneru.
KamilZ (10277)|28.7.2013 22:04
[QUOTE=sonson;463173]Ze satelitu musíš nahrávat ze sat. tuneru.[/QUOTE]
Resp. musíš nahrávat "v satelitu" (ve Tvém externím satelitním přijímači), TV s tím nemá nic společného. Žádná TV neumí nahrávat z externího vstupu.
martina4 (62)|28.7.2013 23:35
Jo uz chapu)). Staci mi nahravat z pozemniho. Diky
dropadred (10)|3.8.2013 09:50
Zdravím kolegovia,

behom budúceho týždňa by som sa mal stať majiteľom Panáka 65" ST50tky...snažil som sa čím najviac prečítať v celom tomto threade, no 150 strán je príliš :/ Rád by som sa Vás ako majiteľov rád opýtal, čo by som mal čakať od tejto TV (doteraz som mal len CRT s možno 45cm uhlopriečkou) ... túto telku som si dlho vyberal, mal som hlavne požiadavku na kvalitu a čím najnižší "neduh" v podobe input lagu a nakoniec som nemohol odolať 65" (bohužiaľ budem na TV pozerať len z 2,1-2,5m)

čítal som tu pár vecí, takže mal by som pár otázok:
1. Niekde okolo 50 strany je niečo, že telku by som mal nechať 100-300h nchať bežať s nastaveniami s akými príde a hlavne sa vyvarovať statickým obrazom, aby si panel vybudoval niečo ako lepšiu odolnosť voči burn-inu ?
2. TV budem využívať klasicky cez káblovku (koaxiál), potom ako domáce kino a nakoniec ako monitor k PC (viem, že pri plazme nie je najvhodnejšie používať ju ako monitor k PC - veľa statického obrazu); mám staršiu grafickú kartu (GTX275) a tá má nemá ešte HDMI výstup ale len DVI, doteraz som do svojho monitora (Samsung BX2231) používal kábel, kde bolo DVI na jednom konci a HDMI na druhom, teda, netuším, či je to tienený kábel - pravdupovediac neviem ani k čomu bol (asi ku grafickej karte, prípadne monitoru, nedajbože ku matičnej doske) ... môže to ovplyvniť odozvu, prípadne input lag ? (koncovky nemá pozlátené)

+ ak máte ešte nejaké rady, tipy, triky - prípadne ak sú tu v threade, tak kľudne mi linknite stranu :)

Ďakujem vopred.
tdlmarek (1566)|3.8.2013 10:02
[QUOTE=dropadred;463671]mám staršiu grafickú kartu (GTX275) a tá má nemá ešte HDMI výstup ale len DVI, doteraz som do svojho monitora (Samsung BX2231) používal kábel, kde bolo DVI na jednom konci a HDMI na druhom, teda, netuším, či je to tienený kábel - pravdupovediac neviem ani k čomu bol (asi ku grafickej karte, prípadne monitoru, nedajbože ku matičnej doske) ... môže to ovplyvniť odozvu, prípadne input lag ? (koncovky nemá pozlátené)[/QUOTE]
V redukci DVI-HDMI není žádný problém, používá se to naprosto běžně. Pokud se ale nejedná o jeden z těch nestandardních DVI konektorů z éry počátků digitálního zvuku na grafických kartách, tak tím půjde přenášet jenom obraz. Zvuk bude třeba natáhnout zvlášť, nejlépe pomocí optiky nebo koaxu.

DVI, resp. HDMI je digitální spoj, takže stínění ani pozlacené koncovky nemají na kvalitu, odezvu ani input lag žádný vliv. V závislosti na provedení kabelu obraz buď pojede na 100%, nebo nepůjde vůbec (příp. bude vypadávat) - ale ten druhý případ se týká opravdu jen nekvalitních kabelů a delších metráží, např. 10-20 metrů.
dropadred (10)|3.8.2013 10:07
[QUOTE=tdlmarek;463672]V redukci DVI-HDMI není žádný problém, používá se to naprosto běžně. Pokud se ale nejedná o jeden z těch nestandardních DVI konektorů z éry počátků digitálního zvuku na grafických kartách, tak tím půjde přenášet jenom obraz. Zvuk bude třeba natáhnout zvlášť, nejlépe pomocí optiky nebo koaxu.

DVI, resp. HDMI je digitální spoj, takže stínění ani pozlacené koncovky nemají na kvalitu, odezvu ani input lag žádný vliv. V závislosti na provedení kabelu obraz buď pojede na 100%, nebo nepůjde vůbec (příp. bude vypadávat) - ale ten druhý případ se týká opravdu jen nekvalitních kabelů a delších metráží, např. 10-20 metrů.[/QUOTE]
priznám sa, že to s audiom veľmi nechápem, ja pichnem do telky rovno kábel od reprákov, teda ten klasický malý jack...ťi to je kvôli tomu, aby som v prípade, že mal na tom PC mohol nechať repráky zapojené do telky a nemusel ich stále prepínať späť do počítača ?

(dúfam, že som to nepoplietol)
THeBaNDiT (497)|3.8.2013 10:18
Nie, ide o to, že ak chceš dostať z PC do TV obraz i zvuk, musíš myslieť na obe tieto zložky.

Prvé (vtedy ešte neštandardné) DVI výstupy z grafických kariet obsahovali okrem obrazu aj zvuk. Teda jedným káblom si preniesol obrazovú aj zvukovú zložku. Ak však takéto DVI nemáš, tak AK CHCEŠ V TV POČUŤ AJ ZVUK Z PC, musíš zvuk z PC do TV preniesť osobitným káblom.


Dúfam, že sa niekde nemýlim. Ak, tak ma poopravte...
dropadred (10)|3.8.2013 10:25
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

verím, že výstup bude v poriadku, teda, ostáva mi len dúfať, že kábel, ktorý používam dokáže aj zvuk preniesť...škoda, ak by som mal monitor aj s reprákmi, tak by som to mohol hneď otestovať

a teoreticky to potom vlastne rovno v praxi zistím, dajme tomu, že by neprenášal zvuk, akým spôsobom, káblom a zkadiaľ kam by ten kábel šiel ? predpokladám, že by už šiel zo zvukovej karty (teda MB - mám len integrovanú) do Audio vstupu na telke ?

ďalšia otázka,
sieťový kábel do telky bez obáv dať od routra do telky bez nejakého zvláštneho nastavovania ? teda to už asi je jedna z vecí, ktoré budú v manuály
KamilZ (10277)|3.8.2013 10:40
Věřit můžeš, ale aby jsi Tvé víře pomohl, tak propoj interně Tvoji grafiku se zvukovkou a dále použij originální redukci DVI-> HDMI: http://i.alz.sk/ImgW.ashx?fd=FotoAddOrig&cd=ec281e5-07
[QUOTE]Accessories:
1 x DVI to HDMI adaptor
1 x S/PDIF cable
....
[HL]Next to the power connections is the digital sound input to be used with the HDMI adapter[/HL][/QUOTE]

[QUOTE=dropadred;463675]ďalšia otázka, sieťový kábel do telky bez obáv dať od routra do telky bez nejakého zvláštneho nastavovania [/QUOTE]
Pokud máš DHCP tak ano.
dropadred (10)|3.8.2013 11:57
provider funguje na dhcp, teda aj naša "ostrá" ip je len od dhcp serveru, myslel som z wifi routra, z neho v pohode mám natiahnuté počítače, ja len či pri telkách tam nie je nejaký zádrhel
KamilZ (10277)|3.8.2013 12:19
Sice moc nerozumím co píšeš (Ty máš více IP adres od providera a nemáš nastaven NAT?), ale fungovat by to mělo. Občas bývají problémy s uPnP, některé TV ho vyžadují pro kontrolu připojení na inet, což Panasonic ale myslím naštěstí nedělá..
KOCOUR65 (653)|3.8.2013 12:43
65" (bohužiaľ budem na TV pozerať len z 2,1-2,5m)

Takle velkou tv nekupuj - obraz nebude pekny - na tuhle dalku max 50" a to je uz taky na hrane - na 65" uvidis jednotlive obrazove body a i sum v obraze a pod ti hodne vynikne na tu malou vzdalenost.
dropadred (10)|3.8.2013 12:48
ach...tak toto som dúfal, že nikto radšej nenapíše...uvdeomujem si, že to už je príliš veľká uhlopriečka...len problém je v tom, že potom som takmer späť na začiatku vyberania, pretože ST50 rada bola dobrá pre mňa veľmi hlavne kvôli nízkemu input lagu
vivid.sk (11472)|3.8.2013 13:10
Stale mas moznost ist do 55". Myslim, ze to bude tak akurat.
dropadred (10)|3.8.2013 13:41
áno, ale problém je že 55" ST50 predávajú už len 3 obchody [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] čo by problém nebol, problém je, že vážne pochybujem, že to sú seriózne obchody ako poznáme a hlavne spoľahlivé a stabilné...a na českej heuréke je možno jediný obchod electroworld, no tam je chyba, lebo status je že je nedostupný...

druhá možnosť je 50" GT60tka za 1300€ ale to už neviem, či smiem tu písať o novších
KamilZ (10277)|3.8.2013 13:49
KOCOUR65 (653)|3.8.2013 14:30
Mel jsem dlouho normalni tv uhlopricku 70 cm ( sledovani tv z 2.1m - 2.7m ) - pak jsem vymenil za 106 cm - byl to skok a obraz byl neprirozene veliky - pak se zacalo objevovat HD vysilani a filmy v HD a ja si na tu velikost nejak zvykl - po delsi dobe jsem vymenil 106 cm tv za 127cm a obraz me prijde na tuto vzdalenost uz moc velky - ani po nejake dobe jsem si neprivykl - obraz je take o neco horsi protoze tv ma vetsi body jak stara 106 - mam srovnani stara tv je u kluka a proste ma cistejsi obraz v porovnani ze stejne 2.5 m vzdalenosti - pokud nebudes mit s cim doma porovnat tak je to asi jedno - ale 65" je proste na 2.5m moc a ten obraz urcite pekny nebude - vol maximalne 50" - cim mensi tv tim i krasnejsi obraz na tak malou vzdalenost - jinak dle recenzi st60 moc na hrani neni ale u gt60 je to uz v pohode .
dropadred (10)|3.8.2013 20:36
takže trošku som preorganizoval si nábytok, teda budem mať v pohode 3m vzdialenosť, takže teraz už začínam rozmýšľať, či by mi nakoniec 65" nebola presne akurát, keď dokonca aj tie kalkulačky hovoria, že treba aspoň 8,5feets, čo je 2,59m ... alebo či GT60 mi neposkytne citeľne lepší obrazový zážitok :) nevadí, dúfam, že neporuším pravidlá, že napíšem aj do témy pre 60tkovú sériu a prípadne linknem túto stránku, kde som prvý-krát napísal :)
tdlmarek (1566)|3.8.2013 22:57
Pro mě byla důležitá tato poznámka z vedlejšího vlákna:
[QUOTE=dropadred;463714]Filmy - to snáď najviac[/QUOTE]
V tom případě bych se 65" vůbec nebál. Já koukám na 47" tak z 1.8 m a rozhodně nedělá dojem nějaké obrovské plachty. Na tu vzdálenost bych v pohodě snesl i výrazně větší, takže na tvé 3 metry nevidím s 65" žádný problém.
dropadred (10)|3.8.2013 23:03
v podstate teraz je to len o tom, či:

65ST50, ktorej do karát hovorí 65" uhlopriečka...alebo 50GT60, ktorej hovorí do karát...všetko ostatné :)
tdlmarek (1566)|3.8.2013 23:22
Jo, tak tohle už si musíš rozhodnout sám :) Moje osobní sympatie patří řadě GT, a to už i loni, kdy se jednalo o modely stejného roku. Takže při porovnávání 2012 a 2013 získává GT ještě další plusové body. Někde dříve v tomto vlákně jsem psal i nějaké základní srovnání, kdyžtak si to zkus vyhledat. Také jsem tu vyslovil jistou hypotézu - několik vlastníků ST si stěžovalo na trhající se IFC, naopak u GT a VT jsme o tomto problému nikdy neslyšeli. Nabízelo se tedy vysvětlení, že se jedná o praktický důsledek slabší elektroniky v ST. Bohužel nám to tu nikdo nebyl schopen prokazatelně potvrdit.

S tímhle názorem ale spousta lidí nebude souhlasit, zejména pokud je ve hře rozdíl 15". Objektivně vzato má řada ST určitě výrazně lepší poměr cena/výkon, takže rozhoduje spíše subjektivní ocenění těch několika drobností, které jsou u GT navíc.
KOCOUR65 (653)|3.8.2013 23:52
Ja mam tu 50" GT60 a problem s trhanim pri zaplem IFC je u ni take patrny - pokud to vypnu tak se obraz chveje a je to hodne rusive. Pokud zapnu IFC na plno tak je obraz uplne stabilni ale pri pohybu treba postav obcas vidim rozdvojeni hran neco jako slaby duch a nekdy to i trosku cukne. Problem je asi ta vzdalenost max 2.7m- kdyz jsem tv natocil a zkousel koukat tak ze 4 az 5m tak to na tu dalku neni videt. Pri plnem IFC je obraz moc hezkej neprirozenej - telenovelovy efekt - na film to vubec neni - sleduji pri tom jen zpravy debaty a pod. Pri filmu musim dat predposledni stupen IFC.
Jinak obraz GT60 a ST50 bude uplne stejny- toho bych se nebal - akorat si myslim ze na 3m je uhlopricka 160cm moc a obraz nebude pekny a bude moc velky - budou te z toho bolet oci- z te vzdalenosti to nebudes mit prehledne - jako v 1. rade v kine.
U GT60 jsou v cene 2. bryle , sat tuner a hlavne oprozi ST opravdu velka moznost upravy obrazu.
Za me - na 3m maximalne 130cm uhlopricku.
asadi (2)|5.8.2013 21:24
Ahojte,
som novým majitelom nadhernej plazmy Panasonic P65ST50 a musim povedat, ze som velmi rad a nelutujem, ze ma chalani prehovrili na tuto maxi velkost :)
Nakolko nie som ale ziaden expert, rad by som touto cestou poprosil odbornika, ktory by mi nakalibroval TV, pripadne aj 3D obraz, pripadne by som chcel poprosit majitelov tejto TV o doporucenia na nastavenia obrazu. Ja to mam zatial tak ako to bolo po zapojeni TV. Viem, ze by sa TV mala zahoriet, u mna este tych 180 - 200 hodin nehrala ....ale coskoro to uz bude :)
Byvam v Kosiciach, a samozrejme tu kalibraciu nechcem zadarmo :). Pokusal som sa opytat na niekoho kto sa tym zaobera v elektro predajnich v KE, ale nikde mi nedokazali nikoho doporucit.
Zaroven sa chcem opytat na jeden "problem", o ktorom mi predavac v elektroworlde tvrdil ze sa da odstranit, no zatial som neprisiel na to ako...
Mam satelitny prijimac vui uno, s TV je prepojeny HDMI kablom v slote HDMI1. Problem je v tom, ze ak vypnem satelitny prijimac, zaroven s nim sa vypne aj TV.
Ja by som chcel, aby po vypnuti satelitu ostala TV zapnuta, pripadne sa preladila na DVBT tuner.... da sa to nejako osetrit ?
Vopred dakujem za pomoc a odpovede.
Plutotype (717)|5.8.2013 22:57
@asadi - poslal som Ti PM.

Ohladom HDMI je to tak, že je treba vypnúť HDMI-CEC funkciu, resp. HDMI Control. Dalsia funkcia, co by s tym mohla mat nieco spolocne je Viera Link.
peto.vac (525)|6.8.2013 00:07
Skus ho vypnut dialkovym od TV (v menu)...
pepe112 (47)|6.8.2013 09:05
Choď do pluginov A posledná položka hdmi daj nie. Aký img máš vo VU+?

Odoslané z GT-I9505 cez Tapatalk 2
dropadred (10)|6.8.2013 10:21
mal by som znovu dotaz, od nudy som šítal o ST50tke asi 6198949874stranovú tému a strašne veľa tam bolo prípadov, že sa telka líšila kus od kusu, spojovali to hlavne s IR, aj tu sa ľudia takto sťažovali na tieto problémy, prípadne rozdiely kus od kusu, či ani nie ?
sonson (34)|6.8.2013 14:09
st50 mám jednu z prvních co se objevily na prodejnách,hraje 5_6 hodin denně,v neděli kolem 10ti hodin, nemám vůbec žádný problém s vypalováním.
l0th4r (14)|6.8.2013 17:58
Zdar, jak pise Asadi,taky jsem zakoupil 65st50 a potreboval bych poradil, jak tv nastavit dobre nastavit.
asadi (2)|7.8.2013 08:43
Dakujem za pomoc a odpovede ... nastavit sa to musi naozaj v sat prijimaci medzi plugmi ... uz to mam nastavene tak ako som si to predstavoval. :)
ace960 (394)|6.9.2013 12:41
Nazdar, mam doma ST50-ku a o 3D som sa doteraz vobec nezaujimal ale znamy si ide kupit ST60-ku, kde su prilozene jedny okuliare a mozem si ich pozicat. Predpokladam, ze by mohli byt kompatibilne s ST50-kou. Preto sa chcem opytat ci mi viete odporucit nejaky jednoduchy test alebo ma niekam nasmerovat, ze ako sa oboznamit s 3D. Konverzia z 2D do 3D ma nezaujima. Asi by som rad odskusal prehratie nejakeho 3D filmu z PC do TV. Viete mi prosim poradit, ze aky format filmu a akym prehravacom ho z PC prehrat?
KamilZ (10277)|6.9.2013 12:58
Libovolný 3D film v Half SBS, přehrávač také libovolný. Pokud chceš FULL 3D, tak to s PC není tak jednoduché, to Ti už nepřehraje každý přehrávač a HW: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35355-Navod-jak-na-PC-spustit-3D-blu-ray-film-ci-hru-ve-3D-na-3D-tv (pozor, místy velmi zavádějící informace, ale je tam na ně upozornění)
ace960 (394)|6.9.2013 13:23
OK, dakujem. Skusim zohnat nieco v Half SBS na uvodny test. Na prehravanie 2D filmov z PC do TV pouzivam primarne potplayer, pripadne vlc, tak to skusim cez ne. Pripadne je mozne prehravat Half SBS priamo na TV ST50/60 (z USB)?

Este ku Full 3D - myslel si to tak, ze je to narocne na vykon alebo ze je zlozite to rozbehat? CPU mam Core i5-3570K (4-jadro na 3.4 GHz) a GPU GeForce GTX 660. Do ST50-ky to mam prepojene cez HDMI. Samostatny HW prehravac nemam.

==
edit: nalinkovany thread - precitane (vratane "Než se zeptáte (HDMI, 3D, zvuk, LAN, DLNA, ...)"), uzitocne, dakujem
peto.vac (525)|6.9.2013 14:16
3D film na PC je asi tak narocny,ako 2D film a ano,3D film je mozne pustit do TV aj priamo cez USB,no je otazne ci ti dany format bude TV podporovat,ja pri mojom Samsungu pouzivam na vsetky filmy len externy disk a vsetko ide v pohode... ;)