Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

hakmar (401)|5.4.2012 21:23
[QUOTE=Georginek;404789]ale Chce to hlavne nejakou poradnou recenzi VT50 a GT50, aby se zjistilo, jestli odstranili zeleny nadech,[/QUOTE]

problém so zeleným nádychom nebol uvádzaný ani v jednej recenzii ST,GT,VT 2011, ak sa nemýlim, takže to zistíme až budú modely 2012 mať svojich majiteľov, dúfam že nunace0-ovi bude stačiť pre tento raz iba jedna telka:), ta ako aj mne.
Pavell007 (790)|5.4.2012 21:45
Tak pro zajímavost výňatek z jednoho komentáře na foru AVForums:

As a TX-P42ST50E owner and my experiences with TX-P42GT50E there's absolutely no reason to spend the extra money on the GT50. The VT50 might be worth it but the GT50 isn't as you're only paying for extra marketing. With the money you save you're better off buying a 3D Bluray player and 2 3D glasses.
My ST50 absolutely destroys my TX-P50VT20EA in everything. I couldn't be happier.

...tak se asi přpojim k Nunáčkovi k ST, pokud ten komentář teda psal nějakej soudnej člověk...
Těch 40 bych dal za ten dyzajn toho vt :))) když už teda... ale jestli ST a GT hrajou stejně...
Georginek (144)|5.4.2012 22:17
Kdyby stala VT50 40 klacku, tak do toho jdu....Jeste 45 bych byl ochotnej uvazovat, ale vic ani prd.....
Jestli prece jenom nebude lepsi VT30 za polovicni peniz..... Holt to chce nejakyho normalniho cloveka, kterej napise skutecnosti.
BTW na AvForu jsem ty recenze cetl....... vesmes jsou vsechny stejny, i to hodnoceni. VT ponekud vycniva.....taky aby ne, za tu cenu...

Nakonec jestli neni lepsi vzit GT50 a za zbytek usetrenej oproti VT50 koupit domaci kino a multimedialni centrum.......
Pavell007 (790)|5.4.2012 22:21
...no co sem četl, tak st50 předčí vt30,
v týhle nový řadě prej odstranili pár obrazových nedostatků, viz třikrát vracená zelená, a prej výrazně vylepšili černou, bohužel VT50 bude férově za 50, anžto 2000 euro u germánů... GT je 1600 euro-což bude u nás 40, spíš asi ještě trochu víc... No ale v případě, že teda oželím exkluzivitu VT, tak se ale nabízí právě otázka, jestli nevzít spíš ST než GT (když už jsem teda v obou případech oplakal jednolitou obrazovku bez rámu a touchpad) :) a ušetřit hafo při identickým obrazu...
ace960 (394)|5.4.2012 22:51
Chlapi, primarne som cital recenzie na avforums a okrem ineho som si zapamatal, ze vt50 ma 2 ventilatory, kym gt50 a st50 ich nemaju. Udajne ich pocut len ked si date ucho par cm ku zadnej strane, takze problem by to nemal byt ale obaval by som ci casom nezacnu vydavat rozne zvuky kvoli opotrebovaniu lozisk apod. Dalej sa mi zda, ze pri gt50 spominali jemne bzucanie zdroja, sice tiez iba par cm pri zadnej strane ale ci sa to nevyvinie do rusiveho zvuku pri nocnom tichsom sledovani tv.

Osobne by som chcel tv vyuzit aj na obcasne hry (pc/konzola) a pri st50 namerali input lag 16 ms, pri gt50 to bolo 30 ms a pri vt50 priemerne 24 ms (16-32 ms). Neviem ci su mozne taketo rozdiely, pripadne ci je 30 ms uz vela ale pre hranie moze aj toto hrat rolu.

Takisto sa vynara vseobecna otazka ci zobrat teraz 50" vt50 za 2100 € alebo radsej 50" st50 za 1200 € a za kratsi cas nieco nove. TV "starnu" dnes strasne rychlo a tak skor zvazujem ci nebrat novu tv castejsie s tym, ze zobrat vzdy nieco slabsie ako zobrat top, ktory sa udrzi top velmi kratko aby ho o 1-2 roky vystriedal novy mainstream. Financne to vyjde mozno za roky rovnako.

Inak vidim, ze je tu par ludi, ktori idu seriozne do novej rady, ci uz st50, gt50 alebo st50 (pripadne nizsie) a tak by som sa rad opytal ci mate nejake odporucane obchody v SR na kupu takehoto tv (kamenne aj e-shopy). Predsa len, posledne som kupoval tv pred vyse 10 rokmi a aj to bolo cez znameho. Nepremstena cena samozrejme potesi ale uz pre mna nie je priorita usetrene kazde € ale skor vseobecna spokojnost (v pripade kamenneho obchodu predvedenie, dalej dodavka, pripadna snad nie potrebna reklamacia (cize napr. asi nie nakup na pixmanii ak sa reklamovany tovar posiela niekam do zahranicia), atd.).
Pavell007 (790)|5.4.2012 23:05
v čechách dobře funguje Mall, na slovensku ho máte taky, u nás mají hodně věcí skladem-tzn jeden den pošlu objednávku a druhý den si pro to zajedu a ceny mají takové ty průměrně internetově nízké-teď jsem zrovna vracel lcedtv a bez problému.
tragikomix (22)|6.4.2012 15:33
Pokoukaval jsem se zajmem po ST55, ale bohuzel jsem na avforums nasel ze ST55ky/ST65ky maji mit vetraky :( Skoda preskoda..
Takze to bude ST50 s nejvetsi pravdepodobnosti.. Cena 1200EUR mi prijde taky hodne lakava..
Ted uz jen pockat na oficialni zahajeni prodeje v CZ. Vi se uz nejaky predbezny termin alespon?
nunacek0 (947)|6.4.2012 15:41
Dnes jsem opět psal na Panasonic, kdy že dorazí nové modely k nám a tady je odpověď. Doufám jen , že prodejci nebudou nakupovat až prodají staré modely. To by se mohlo protáhnout..

Dobrý den,
velice si vážíme Vašeho zájmu o výrobky Panasonic.

Nové TV nám již postupně přicházejí, záleží tedy také na prodejcích a jejich objednávkách. Mnoho z nich ještě také doprodává loňské modely.

Modelová řada ST50 by se na trhu měla v nejbližší době již opravdu objevit.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne

Zákaznická podpora Panasonic
lerby (906)|6.4.2012 15:45
[QUOTE=tragikomix;404912]Pokoukaval jsem se zajmem po ST55, ale bohuzel jsem na avforums nasel ze ST55ky/ST65ky maji mit vetraky :( Skoda preskoda..
Takze to bude ST50 s nejvetsi pravdepodobnosti.. Cena 1200EUR mi prijde taky hodne lakava..
Ted uz jen pockat na oficialni zahajeni prodeje v CZ. Vi se uz nejaky predbezny termin alespon?[/QUOTE]

Na druhej strane bude asi lacnejsie/jednoduhsie vymenit hlucny ventilator ako uvarenu elektroniku.
nunacek0 (947)|6.4.2012 15:52
Výměna by neměla být nějak nákladná a určitě nemine nikoho kdo je v Tv má. Prach a nonstop provoz udělá časem své. U 2011 modelů měly 50ky 4ks což je dost na to , aby se po čase některý rozhlučel více nebo odešel. proto vítám , že u 2012 do 50ky větráky vypustili. Stačí , když bzučí trafo..
ace960 (394)|6.4.2012 22:57
nunacek0:
Ked som posledne (27.3.) pisal Panasonicu ohladne dostupnosti v SR tak mi odpisali:
"Záleží na úhlopříčce, jako první dorazí přibližně začátkem apríla TX-P42ST50, zhruba v polovině apríla by se měla objevit řada TX-P50ST50. Větší úhlopříčky 55 a 65 palců by měly dorazit cca v průběhu máje."
No asi zle hladam ale 42" ST50 nikde realne dostupnu nevidim. Navyse stare modely maju ceny ako keby sa nechumelilo. Ohladne kupy mi zatial nevadi, ze nie je dostupny lebo kupovat planujem az po vymene obyvacky... ale chcel som si to zatial aspon osahat v predajni.

tragikomix:
Povodne som chcel nieco s 65", pripadne aspon 60". ST ponuka nad 50" bud 55" alebo 65" co je pekne ale zaraza ma, ze orientacny rozdiel medzi 50" a 55" je u ST50 700 € a u VT50 500 €. Tak neviem ci je VT50 50" nadceneny alebo 55" podceneny alebo co tym sleduju.

Pavell007:
Dik za tip na Mall. Zda sa mi, ze par znamych tam uz nakupovalo par veci a svetko OK + sa mi mari, ze to bol kedysi videoexpert, ktory bol tiez OK.
patriot (227)|7.4.2012 07:20
[QUOTE=nunacek0;401338]Zapomněl jsem říci, že i když to byla prodejna tak tohle elektro je umistěno v takovém temném koutku, který odpovídá večerní místnosti s tlumeným osvětlením. I plazmy tam hrály obstojně bez nějakých odlesků. zdaleka to nebylo přesvíceno zářivkami jako jsem zažil v Elektroworldu . Tam by si plazmu koupil jen slepý. Málokdy se doma dívám zcela po tmě. Bolí mne pak více oči. Obraz je více kontrastní( přes den to tak člověk nevnímá). Ideálně mám takovou Ikea lampu která má 11W úsporku. Takový ambilight pro chudé..hi hi[/QUOTE]

Čoveče ty máš aparaturu (dle Tvého podpisu) za 100.000, na plasmě Panasonic se ti pořád něco nelíbí a používáš k nasvětlení místnosti lampičku IKEA ? Co tam máš za úsporku ? Ta originál IKEA má barevné podání pro kočku. Kupoval jsi něco lepšího ? Jak řešíš přechodný stav, než ta úsporka naběhne do plného svitu (mění barevný profil) ? Nebyla by lepší halogenka (index barevného podání Ra=100) ?
patriot (227)|7.4.2012 07:25
[QUOTE=nunacek0;401354]Asi si nečetl , že prodejny s elektrem jsem navštívil už docela často. Vím, že je to tam jen orientační. Většinou se ti nepodaří před koupí otestovat konkrétní model doma nebo u někoho. Většina lidí má doma jen základ. A kde jinde bych měl čerpat informace než od přímých uživatelů. Je to lepší než recenze jednoho člověka byť udělána se všemi měřeními. Jestli je to plazma nebo |LCD už teď neřeším, i když jde každý na to jinak ale výsledek chtějí dosáhnout vždy stejný. Jelikož jsou jak dobré LCD tak špatné plazmy . LCD docela poskočilo s kvalitou dále, i když mouchy tam už z technologie vždy nějaké budou a u plazmy rovněž. S tím počítám a chci najít vhodný kompromis. Pokud je někdo z Ostravy a má LCD, které nestálo 50tis a myslí si, že se s Cloudingem a podáním černé dobře vypořádalo a nebude mu vadit návštěva rád využiji. Prozatím musím čerpat co se kde napíše. jako všichni, když v obchodě nikdy domácí podmínky, ale hlavně časově nikdy dostatečně nezjistíš jak na tom Tv opravdu je..[/QUOTE]

Doporučil bych zajít do nějakého hifi/video studia. Však ten NAD a Lyndorf jsi jistě kupoval také tam. Pohodlně se u nich usaď a nech si předvést obrazy TV, co tam mají. Jistě rádi poradí, a když se bude líbit, můžeš si TV, od nich třeba i dokalibrovanou, rovnou odnést domů.
patriot (227)|7.4.2012 07:30
[QUOTE=nunacek0;401407]Je možné aby byl rozdíl mezi Zámořskou cenou a Evropskou 6tis ? To je docela mazec..No když to našinec koupí tak proč ne a to v USA za týden co je v prodeji klesla o 100 doláčů..[/QUOTE]

Hoši, nemožete do sebe plantat evropské a zámořské modely. Už při zběžném pohledu na specifikaci zjistíte, že např. americká P50GT30 nemá , na rozdíl od evropské p50GT30E, satelitní tuner. Jsou to zkrátka zcela jiné modely, mají sice podobné, ale jiné specifikace.
patriot (227)|7.4.2012 07:41
[QUOTE=nunacek0;401422]Prozatím po všech vratkách ještě nic. I jsem začal uvažovat o LCD. Uvidíme jestli se neobjeví v nejbližší době nové modely ST, které se venku již prodávají a nějaký solidní test, který snad napoví zda se Panasonicu podařilo něco z těch vad modelů 2011 odstranit. Stačilo by odstranit zelený problém, tišší zdroj, jasnější obraz a kolísání jasu. Aspoň toto a bylo by fajn..[/QUOTE]

Nechápu, proč pořád chceš plasmu Panasonic, když tušim 5 z nich tě už neuspokojilo a vrátil jsi je. Hledej jinde !
Objednej Samsung nebo LG, plazma Panasonic ti zjevně nesedí a nebude sedět ani v roce 2012. Doporučuji také zkusit LCD, třeba Sharp, Philips, dokud tady ještě je.

Fakt nechápu. Když se mi nebude líbit škodovka, tak přece nebudu pořád skučet a naříkat, ale zajdu ke KIA, Peugeotu, Fordu... a koupím to, co mi bude zcela vyhovovat.
Nechápu proč naříkat nad shnilým pomerančem, že je shnilý. Šáhnu vedle a koupím čerstvý !
nunacek0 (947)|7.4.2012 08:44
Patriot

Nevím na čem fičíš , že ses po ránu tak do mne pustil. Málem jsem vyprsknul kávu jak to čtu. Ale popořadě,abych ti aspoň z části odpověděl a vyvrátil Tvé příspěvky na můj výběr. Ta aparatura v podpisu je má a 100tis by stála, kdybych jí kupoval z druhé ruky. Jinka zhruba dvojnasobek. ale to není důležité. S tím osvětlením lampy od ikea jsem tě vůbec nepochopil co jsi myslel. Nemá suplovat žádné spektrum , ale jen večerní tlumené s teplým tónem pro pohodu. Nabíhá normálně a pak už s ní nic nedělám. je to jen světlo. Nemám k ní žádný vztah. vzhledem k vrácení Tv Panasonic tak jsem vrátil celkem 3ks z toho dvě 42ky a jednu 46ku. Dvě z důvodu zelené barvy v obraze a třetí bylo bzučení trafa. Jelikož kromě toho jsem byl s obrazem spokojen tak proto jsem šel do nich znovu. Říkáš, že nové modely v tomhle nebudou lepší, ale já si myslím , že ano a chci se o tom přesvědčit na vlastní oči a uši. pokud to bude jinak tak pak budu přemýšlet dále.O tom , že si mám zajít do hifi studia prohlédnout tak nevím , kdy si byl naposledy ve studiu, ale v ostravských studiích se nabízí pouze hifi technika a né video jak tomu bývalo kdysi. A pokud už se tam nabídne nějaké DK tak k tomu jedině projektor. Segment Tv techniky je neuživí. Slova dvou majitelů studií s před časem( nelze konkurovat velkým spotřebnim řetězcům) .
Kdyby si četl mé příspěvky tak víš , že stereo je u mne až na prvním místě a tudíž Tv je pouze doplněk, ale i tak jelikož jsem docela náročný tak bych chtěl i zde něco slušného. nemusí to být top kvalita, ale nesmí to vykazovat vady v obraze , které jdou vidět a ruší při sledování. Proč né LCD a uvažoval jsem o něm dost vážně ? Hlavní a pro mne dost důležitý fakt je Cloudink, který je v drtivé většině viditelný i na top modelech podle rekcí majitelů těchto Tv a , i když je to prý i otázka loterie kus od kusu, kde se to nemusí vyskytnout tak nechci doma zase vystřídat 5 Tv a hledat tu bezcloudinkovou. pozorovací úhly také nejsou nic extra, zvláště co jsem viděl Samsung uděláš krok bokem a je to v prdeli. Nechci se přizpůsobovat Tv. Lg byla v tomto už lepší. Takže milý Patriote, než začneš vynášet soudy nad tím co jsem napsal pozorně si to přečti a respektuj moje byť tobě vzdálené požadavky na můj skromný výběr. Nehodlám kupovat top model VT50, která jistě je dobrá, ale spokojím se s ST50kou, která by měla splnit( snad) mé skromné požadavky a jelikož nepotřebuji top výbavu nejvyššího modelu, kterou opravdu neužiji a 3D není pro mne nějaká priorita tak bych mohl spokojeně užívat. Vzhledem k tomu, že nejsem člověk , který kupuje věci na 10let tak utratit 50tis za Tv, kterou za dva roky dožene střední třída je pro mne holý nesmysl. viz minulý rok Vt30 a letošní St50ka. Mluví pouze o obraze né výbavě. recenze to jasně potvrzují, že je na tom lépe nebo minimálně stejně, ale spíše lépe. a to je pouze rok vývoje. Vím, že za pět let asi bude OLED vychytanější, ale tohle je budoucnost, kterou necháme vývoji. Snad jsem na nic nezapomněl.
A teď směle do mně..
Pavell007 (790)|7.4.2012 15:18
Patriot-takže ty po zkušenostech s Favoritem by sis Yeti nebo Octávku teda nekoupil? To je fakt logika...
Spíš nunáček chce prostě solidní osobák střední třídy bez příplatkové výbavy navíc ale s dobrými jízdními vlastnostmi , ale voni se prodávaj bohužel jen lcd trabanti- sice s novým lakem, dešťovými senzory, střešním okýnkem apod, ale furt to jede nahovno. Sám jsem měl dosud pouze lcd, ale po mých nedávných zkušenostech s novou lcedtv za bezmála čtyřicet kolíků, zůstávám LEDově klidný. :)
nunacek0 (947)|7.4.2012 15:44
Pěkná autopovídka, která z větší části vystihla moje požadavky na Tv.
Pavell007 (790)|7.4.2012 21:18
No, nicméně dneska jsem zrovna koukal v prodejně na stěnu s tv a hned vedle nějakýho led samsunga 6000 nebo 7000- prostě jakože lepčejší-tam byl Pan G30- a to teda snažně doufám, že problém se zelenou barvou vyřešili, protože bouhužel to bych asi nesnesl-teda když člověk chvíli koukal jen na tu g30, tak to bylo celekm ok, ale jak jsem juknul vedle na tu ledku, a pak zpátky, tak ten první moment je hroznej. Na druhou stranu oproti samungu třeba když tam byl oheň, tak v místech, kde samsung ukazoval jednolitou bílou, tak plazma stále ukazovala kresbu plamenů.
Ale kdovíjak to měli taky nastavený, že jo...
nunacek0 (947)|7.4.2012 21:34
Nastavení obchod není nic co by vypovídalo o finální kvalitě obrazu. G30 má obraz , kde je větší podíl zelené v obraze, ale to se dá barevně upravit a obraz má pak zcela jiný šmrnc. I režim THX má lehký nádech do zelena. Prý je to více kinové, ale já na mé ST30 ce volil jiné nastavení a na zelenou jsem si nestěžoval. Samozřejmě teď neberu problém se zelenou, která se objevovala na bílé obrazovce ve formě takového nádechu. Ale při běžném sledování to nešlo postřehnout a pleťová barva byla velmi slušná. Chce si pohrát s nastavením..
sonson (34)|8.4.2012 21:03
Pánové,co taková varianta koupit vt 30 v 42" nyní za 22 000kč mělo by to být i dvěmy brýlemi
nunacek0 (947)|8.4.2012 21:08
pěkná cena, pokud trefíš kus bez zelené a bzučení tak proč né. TOP
Pavell007 (790)|8.4.2012 21:13
mno pokud tě zajímá 3D, tak bych asi volil spíš variantu ST50 a to v 50 palcích-sice to bude dražší, ale obrazově je prý ta st50 lepší než vt30, a na pěkný zážitek z 3D je 42 palců málo. Já měl 3D 46palců slušný lcd a už to bylo skoro dobrý, tak se těším na tu 50palcovou plazmu...
ale jak dobře mají v těch nových modelech vyřešený 3D, tak to samozřejmě nevim...
nunacek0 (947)|8.4.2012 21:28
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

No pokud se jedná o ten shop pixmania tak jak jsem si četl recenze od zákazníků tak bych od nich nevzal asi nic. Pochopil jsem, že je to nějaký France obchod, kde záruku první rok uplatňuješ u značkového servisu a druhý rok musíš zaslat do Francie. Co to je za blbinu a podezřelé jednání. Asi nějaký francouzský výprodej nebo co..nevěřil bych. Pokud bys chtěl vrátit tak zasílat do Francie je divné.
Přečtěte si co píše jejich redakce:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
sonson (34)|8.4.2012 21:43
No,pro mě je 3D jen třešnička na dortě
Pavell007 (790)|9.4.2012 21:40
stejně vezmi větší :)
x.pepa.x (15)|9.4.2012 23:07
Tak se dívám že v Německu má řada ST50 kromě klasiky taky DVB-S2 a to za doporučenou cenu 42" modelu 899,-EUR (pro Německo nebude existovat čistě ST50 ale jen STW50, odkaz: http://www.panasonic.de/html/de_DE/Produkte/TV-Ger%C3%A4te/VIERA+STW50-Serie/TX-P42STW50/%C3%9Cbersicht/9230575/index.html?trackInfo=true )... jsem zvědavý na reálné ceny ST50 v CZ e-shopech, jestli to bude obdoba DE cen tak ta německá varianta nabízí zajímavý bonus :) .
nunacek0 (947)|11.4.2012 15:33
No jak jsem to pozorně přečetl se vším všudy tak VT dostala od ST docela naprdel a to obrazově zcela jednoznačně kvůli jasnějšímu obrazu a Sd upscalingu. Nejvyšší model a potažmo stejná GT mají tvrdého konkurenta z vlastních řad. Zajímavé, že VT50 nepřinesla dle testu oproti VT30 žádné zásadní zlepšení snad kromě problémů se zelenou, který mají pořešený..No záleží jakou cenu nasadí, aby jim to pak neleželo v regálech a nestačili dělat ST ka..Nechme se překvapit a každý den očekávám , že konečně dorazí ST50ka. Už mě začínají pomalu s..t. Začlo to začátek března a vypadá to na konec dubna. možná...
bavorak (1494)|11.4.2012 15:58
svetlesie je to preto, ze to ma horsi filter. To je aj u samsungov, moj ma tiez tmavsi obraz oproti lacnejsim co nemaju taky filter. Fyziku neojebes :-)
nunacek0 (947)|11.4.2012 16:08
Nejde o samotný filtr jako takový, ale GT aVT mají omezené THX režimy, které nepustí světlost max 80 jednotek , které tam zmiňuje a tím je méně vhodný do světlejších prostor. Navíc ani v jiných parametrech se ST od VT nelišila a podávaný obrazový výkon byl na stejné úrovni.Dost často se o tomto v recenzi zmiňuje. Což je dobrá zpráva pro takové týpky jako jsem já, který nevyžaduje nadstandartni výbavu, ale jen kvalitní obraz a ten mohu pořídit relativně za mrzký peníz..
Pavell007 (790)|11.4.2012 19:16
....tak na kolik si asi naši obchodníci ocení těch 1200 euro za ST? Pesimisticky odhaduju tak 35 000, můžu být jen příjemně překvapen :))

Co se týká toho THX, tak ono to logiku má, thx mód je prostě mód do kina, tzn úplná tma, tam není důvod zvyšovat jas-má to ukazovat stejně jako v úplně zhasnutým kině-pokud máš světlou místnost, tak prostě nepoužiješ thx - když rozsvítíš v kině, taky na tom plátně pak nic moc nevidíš-což ale nevadí, protože v kině zhasnou vždycky :) Nějakej ten standart režim tam myslím můžeš vysvítit taky hodně...
nunacek0 (947)|11.4.2012 19:36
ST nemá THX režim ale cinema nebo kino a tam se dá jas upravit, ale VT a jeho THX je v tomto omezen právě v tom jase. Je mi jasné , že THX je navržen jako v kině , ale hlavně co se týče barevného spektra atd. Ve tmě samozřejmě není třeba , aby to hodně svítilo, ale mě se to v kině vždy zdá trochu ponuré. Né vždy se to ke každému filmu hodí. Ale to už je kino. Standartní režim většinou není moc použitelný a zpravidla je třeba dost překopat..No a jelikož já uvažuji o 42ce tak doufám , že se vlezu do ceny cca 24tis. Jinak počkám až to sleze. Za 42ku víc nedám a celkově víc nedám . Takže v tomto mám jasno..
Karel286 (73)|11.4.2012 21:06
bavorak (1494)|12.4.2012 09:12
[QUOTE=nunacek0;405579]ST nemá THX režim ale cinema nebo kino a tam se dá jas upravit, ale VT a jeho THX je v tomto omezen právě v tom jase. Je mi jasné , že THX je navržen jako v kině , ale hlavně co se týče barevného spektra atd. Ve tmě samozřejmě není třeba , aby to hodně svítilo, ale mě se to v kině vždy zdá trochu ponuré. Né vždy se to ke každému filmu hodí. Ale to už je kino. Standartní režim většinou není moc použitelný a zpravidla je třeba dost překopat..No a jelikož já uvažuji o 42ce tak doufám , že se vlezu do ceny cca 24tis. Jinak počkám až to sleze. Za 42ku víc nedám a celkově víc nedám . Takže v tomto mám jasno..[/QUOTE]

furt dokola. Vsak sa na ten rezim THX vy.... a pouzi rezim expert, alebo ako sa to vola a tam si nastavis aj to, co v THX nejde ....
Samozrejme ak mas vybrate ST, tak OK, len neargumentuj tou obmedzenou svetlostou.
nunacek0 (947)|12.4.2012 14:06
Já ji neargumentuji. Jen cituji recenzi. No ledaže by ty recenzenty nenapadlo použít expert režim a tím jas dorovnat . Vždyť určitě testuji první plazmu od Panasonicu a možná ani netuší , že nějaký expert režim mají. Nebudeme si dělat srandu, ale s recenze to na mne takto působilo a o možnosti dokalibrovat obraz v expert režimu na dostatečnou světlost neuvádějí.
havak (8)|12.4.2012 20:55
Tak na téhle adrese už mají mít skladem GT50ku: http://www.volak.net/detail.php?m=3&s=95&dzn=86&dzb=2437
Zdá se mi divné, že se ještě neobjevila ST50ka a oni mají GTčko a ještě za 35 tisíc,což se mi zdá dost málo na novinku!
nunacek0 (947)|12.4.2012 21:00
No je to trochu divné, protože řada ST by měla dorazit na trh jako první, ale u nás je vše možné. Snad se v brzku dočkáme konečně ( teda já) ST50ky. Máme tady polovinu dubna a nic.
Pavell007 (790)|12.4.2012 21:21
35 kolíků za 50palcový GT je super. Teď je otázka, jestli jim došlo, že by GT nikdo nekupoval a bude ne o moc dražší než ST, nebo jestli bude levnější celá řada 2012...
nunacek0 (947)|12.4.2012 21:23
No bylo by to fajn ne? jestli 50GT stojí 35 tak 50ST by měla být pod 30tis.
tragikomix (22)|13.4.2012 11:04
No to by byla velice pozitivni zprava. Akorat jestli to neni jen nejakej predcasnej hoax.
miromen (146)|13.4.2012 11:12
Podle přibližnych odhadnich cen v odkaze je tato cena realna.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nunacek0 (947)|13.4.2012 14:24
Jenže tyto ceny je dva měsíce starý nástřel, kde jak je vidět 42GT50 je za cca 32tis a 50GT50ku Volák nabízí za 35tis což je malý rozdíl na to že jde o 20cm ve velikosti v obraze. Pokud lze vycházet z toho a 42ST50 by byla za 22tis tak podle rozdílu jak je to u GT by 50ST50ka měla být za 27tis. Což by bylo pěkné ale asi nereálné. Nechme to obchodníkům kolik budou po nás chtít a pak uvidíme jestli jim to za ty ceny koupíme. Krmit nadměrně nikoho nebudu. Nemá to tu hodnotu. Něco navíc za nový model ano , ale přiměřeně. Zase takové převraty se nekonají, aby to cenu opravňovalo. Je to jen moje úvaha, takže jestli se mnou někdo nesouhlasíte tak nad tím kývněte hlavou a nechte bez odezvy. |Nejde mi o to abychom se přeli jestli to je nebo není drahé. kdo bude chtít koupí, kdo né tak nekoupí..
hajnikf (2)|13.4.2012 18:04
Zdravím, tak když už ty modely 2012 konečně budou na krámech? Netušíte někdo?
Min. týden nám doma po cca 12 letech chcípla naše stará CRT TV, tak jsem zajásal, že si konečně pořídíme novou, a od té doby nedělám po večerech skoro nic jiného, než že čtu stovky příspěvků na fórech, recenze a srovnávám technické specifikace různých produktů. Pomalu jsem doiteroval k tomu, že ideální bude buď P42GT30E a nebo P42ST50E, měly by umět skoro totéž. V nějakým německým e-shopu jsem už tu novou ST viděl v nabídce za 899€, tak teď jen čekám, kolik bude stát u nás. A je otázka, jak dlouho ustojím, že nemáme TV, děti a žena mají absťák :-)
A do toho všude probíhá výprodej loňských modelů, v Alze tu GT30 min. víkend ještě měli, teď už nemají, na Mallu mají poslední 2 ks a tlačí na prodej označením "výprodej", takže je možné, že příští týden nebudou k dostání ani modely 2011, ani 2012. Tak co radíte, koupit GT30, nebo počkat na ST50? Díky Filip
Georginek (144)|13.4.2012 18:57
No podle reakci diskuteru i recenzi se je lepsi vzit ST50 dokonce nez VT30 ( nejvyzsi lonsky model ). Ja osobne se rozhoduju mezi GT50 a VT50, ale tam uz jde dost o cenu. Nevim jestli se mi vyplati si tolik priplacet, to si snad radsi vezmu GT50 a za zbyle penize si poridim Blu-ray prehravac, MMC + audiosoustavu 5.1 Vzhledem k tomu, ze zarizuju obyvak, potrebuju vsechno.....
Taky me napada, jestli je na tom rada 2012 spatne s prehravanim mkv a divX jako lonska. Nicmene v recenzich jsem cetl, ze 2012 by toho mela prehrat hodne, tak zde nastava dalsi otazka, jestli neni zbytecne kupovat MMC......

BTW: Ke GT50 nejsou brejle, kolik je tak cena????
Pavell007 (790)|13.4.2012 20:09
Georg-tak pokud se chceš vzdát VT50, abys ušetřil, tak co jsem tak četl už je potom výhodnější koupit ne GT ale ST-prej má v podstatě stejnej obraz a narozdíl od ST30, která byla ošklivá a hnusnější než GT30, je ST50 i designově skoro to samý jako GT50. Nevýhodou může být o jeden HDMI a USB vstup méně. Ono mezi VT a GT bude rozdíl tak 10 000 a to se obávám že br, mmc a audio nepořídíš :) :) ty brejle od Panasonicu stály kolem 2000, šmejdi... to už i samsung prodával v roce 2011 jeden typ aktivních (taková light verze) za pětikilo...
jarino1978 (8045)|13.4.2012 20:11
no ja teda neviem, ale rada 50 je horšia, ako PZ800
Pavell007 (790)|13.4.2012 20:18
...což je model 2008?, takže co z toho v roce 2012 vyplývá?
Karel72 (428)|13.4.2012 20:20
Jarino,ještě si řadu 50 neviděl a už ji haníš :-) To si věčný pesimista i v reálném životě?