Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber mulimed. centra (Popcorn Hour C-300?)

Kosto82 (3)|11.1.2012 15:49
Zdravim vospolok,

planujem kupu Multimedialneho centra a podla toho co som sa docital na tomto a inych forach, Popcorn Hour C-200 mi vysla ako najlepsia volba.
Bol som pevne rozhodnuty toto centrum zakupit, az kym som sa nedavno pozrel na stranky vyrobcu, kde je vlastne ako novinka, prezentovana verzia Popcorn Hour C-300.

Cenovo (podla vyrobcu) to vychadza zhruba rovnako ako C-200ka. Vela vylepseni neposkytuju voci predchadzajucej verzii a taka najlakavejsia mi pride TFT display, ktory vypada vcelku pekne a prakticky (co sa tyka hlavne pocuvania hudby a zobrazovania obalov CD).

Problem je ziaden Cesky eshop, ci kamenny obchod tento typ este nema skladom, a ti ktorym som pisal, zatial neodpovedali. Vyrobca ma ocakavany shipping uvedeny na stranke az okolo 20.Januara 2012.

Mate niekto informacie o dostupnosti tohto produktu v CR (pripadne SR) v dohladnej dobe, pripadne odhad ceny?
Myslite, ze by vyslo draho objednavat ho priamo od vyrobcu (mam na mysli Postovne-balne, clo, atd.)?


Kazdopadne, pokial mate navrh na lepsie/vykonnejsie MMC rad svoje rozhodnutie prehodnotim.
Vyzadujem vsak od noveho MMC iste parametre:
- Moznost osadenia DVD/BR mechaniky (najlepsie interne)
- Moznost osadenia aspon 2TB HDD
- Pasivne chladenie
- Co najobsirnejsiu podporu video-audio formatov a kodekov
- Minimalne 2 a viac USB portov
- Wifi nieje podminekou - pouzivat ju nebudem (rychlost a spolahlivost kablu je oproti Wifi bezkonkurencna)
- Predny display
- HDMI, SPDIF
- Dialkove ovladanie by som preferoval radiove pred IR
- Pristup cez LAN
- cena nieje zasadnym parametrom!

Vdaka za odpovede.

PS: Momentalne vlastnim MSI MediaLive, ale kedze ide v podstate o PC, tak je prilis hlucne, moc sa zahrieva, a je s nim prilis mnoho starosti co sa tyka aktualizacii a starostlivosti o SW/HW.
Radek_km (14)|15.1.2012 20:34
Já také čekám na C-300.
Při startu prodeje odhaduji cenu okolo 10tis. ale určitě se bude prodávat ve vícero variantách.
Trochu mne udivuje, že není použit port USB 3.0 (přitom na A-300 je!).
Mimochodem v mobilu už mám nachystanou aplikaci pro ovládání popcornu :-)
Taky sem přemýšlel o objednání z USA ale mám obavu aby tam byl přepínač 110V/230V a taky jestli pro evropu nebude jiná verze FW.

Nezbývá než doufat, že se k nám brzy dostane do prodeje.
KamilZ (10277)|15.1.2012 21:20
[quote=Radek_km;391508]Já také čekám na C-300.Trochu mne udivuje, že není použit port USB 3.0 (přitom na A-300 je!). [/quote]
Použitý chipset (v obou stejný) podporuje pouze USB 2.0. A-300 má dodělaný USB 3.0, ale ten je pouze pro připojení k PC, ne pro připojení HDD. Tuhle funkčnost (připojení přes USB k PC) C-300 vůbec nemá, pokud jsem se správně díval.
tjurny (496)|16.1.2012 13:34
Jsem fanousek popcornhour. C-300 vypada dobre.

http://www.youtube.com/watch?v=k1MDdpIjh4k&feature=player_embedded#!
efrafa (16)|16.1.2012 14:27
zvlada popcorn multicasty? (RTP)
Pytkin (7947)|16.1.2012 14:41
udp proxy tam je , takze by mohol ..
Radek_km (14)|18.1.2012 21:11
už je v prodeji

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
stani (1647)|18.1.2012 21:41
[quote=KamilZ;391520]Použitý chipset (v obou stejný) podporuje pouze USB 2.0. A-300 má dodělaný USB 3.0, ale ten je pouze pro připojení k PC, ne pro připojení HDD. Tuhle funkčnost (připojení přes USB k PC) C-300 vůbec nemá, pokud jsem se správně díval.[/quote]

Hmm, vidíš, to jsou důležité informace - postřehy.
Kosto82 (3)|18.1.2012 22:17
[quote=Radek_km;392203]už je v prodeji

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Parada, dik za info.

Sice este nevedia jeho dostupnost, ale uz ho aspon eviduju.
A cena je zhruba taka aku som ocakaval, cize celkom fajn.

Ostatne, vdaka vsetkym za postrehy.

Len pre info, zatial mi odpisali z dvoch e-shopov, ze mi nevedia urcit dostupnost ani cenu.
Kosto82 (3)|17.2.2012 14:23
Tak v pondelok ho v mall.cz dostali na "sklad", a cena porastla asi o 2500,- KC, oproti povodnej - predpokladanej.

Kazdopadne, dnes mi ho pan z donaskovej sluzby odovzdal do ruk, takze cez vikend sa bude testovat. :D


Ak narazim na nejake problemy/minusy tohto zariadenia, dam vediet.