Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips HMP5000 a stream pomocí VLC

awas (1)|14.1.2012 17:12
Ahoj, Potřebuji streamovat např hudbu ve flac z PC do Philipsu HMP5000, ale nedaří se mi.Jde mi to z media playeru, ale ten přehraje jen běžné formáty, jako MP3 atd.Proto bych rád ten VLC.Dělám to takto:CTRL+S najdu hudbu,stisknu pustit proudem,stisknu další, v okně nový cíl vyberu UDP stisknu přidat napíšu adresu zařízení kam chci posílat ve tvaru 196.168.0.110 odkliknu activate transcoding a potom už jen pustit proudem, ale vůbec nic se nepřehrává a já nevím, kde dělám chybu můžete mi poradit? Děkuju :)

Nebo, kdyby se našel někdo, kdo má zkušenosti čistě se streamováním vlc, třeba by mne mohl opravit kde dělám chybu, je někdo takový?
Jaap (100)|31.10.2013 11:44
Ahoj všem, může mě zde někdo poradit jaký použít software (media server) pro přehrávání MKV ripů z PC skrze Philips HMP5000 (DLNA)? Momentálně zkouším Serviio, ten ale neumožňuje přepínání zvukových stop a titulky v MKV jsou také problematické, někdy fungují, někdy ne.
Díky za tipy.
RoPo (6061)|31.10.2013 12:41
Zkus Twonky Media Server. Bez zadání klíče funguje v trial verzi.
Jaap (100)|31.10.2013 13:27
Díky za tip RoPo. Zkusit, nebo to máš ověřené, že to funguje?
RoPo (6061)|31.10.2013 13:37
Používám v NASu, ale s jinou TV a vše krásně funguje. Nevím jak dobře funguje DLNA klient v tvé TV. Twonky je však jeden z těch lepších DLNA serverů.
Jaap (100)|31.10.2013 22:38
Ještě se zeptám na něco čemu nerozumím. V menu MMC v síťovém připojení se jsou dvě nabídky: sdílené složky a UPnP - sdílené soubory médií. Pokud zvolím UPnP bez problému vidím nasdílené složky (soubory) v PC. Pokud ale zvolím nabídku sdílené složky, tak vyskočí tabulka, která po mě chce ID uživatelské sítě a přístupové heslo sítě. Do teď se mě nepodařilo přijít na správnou kombinaci. Co je ID uživatelské sítě? A jaký je vlastně rozdíl mezi sdílené složky a UPnP, když přes UPnP všechny nasdílené složky a soubory v nich vidím?
Díky předem za vysvětlení.
Jaap (100)|1.11.2013 12:33
Díky za odkazy. Prostudoval jsem je, ale příliš moudrý z toho nejsem. V návodu k mému MMC (Philips HMP5000) se píše pouze o možnosti přehrávání multimediálních souborů při propojení přes DLNA. Což jsem skrzeva Serviio nastavil a vše funguje, až na nemožnost vybírat zvukové stopy v mkv ripech. Takže teď mi asi nezbývá, než zkusit jiný media server? Pomůže to vůbec? Preferuji ty zdarma. Nebo to moje MMC přes DLNA prostě nepodporuje (přes USB funguje bez problémů)? Podpora formátů která vyjede na DLNA.org k mému zařízení, mě nic neříká. Stále ale nerozumím nabídce v menu MMC: Síťová připojení, kde je možnost volby-Sdílené složky. Nikde v návodu ale zmínka o CIFS a tomu podobném není..
Díky moc za vysvětlení, v této prpblematice se opravdu neorientuji.
KamilZ (10277)|1.11.2013 16:52
[QUOTE=Jaap;471341]Takže teď mi asi nezbývá, než zkusit jiný media server? Pomůže to vůbec?[/QUOTE]
Pravděpodobně ne, ale zkusit to můžeš. Mezi nejlepší patří Mezzmo (http://www.conceiva.com/productS/mezzmo/default.asp), TVersity (http://tversity.com/) a Twonky (http://twonky.com/). Samozřejmě za kvalitu se platí. Z neplacených můžeš ještě zkusit PS3 Media server. Tady máš kompletní seznam a zajímají Tě, co podporují DLNA.

Tvé MMC podporuje pouze DLNA, ne CIFS/SMB (což většina lidských MMC podporuje, vybral jsi si pěkný krám).