Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blu-ray přehrávač + repro k TX-P423ST30E

Tomi71 (189)|6.2.2012 19:29
Ahoj! Potřeboval bych poradit s výběrem zařízení pro přehrávání a o zvučení k nově zakoupené TV Neo PDP Panasonic TX-P42ST30E.
1) Kromě TV (která je připojena k netu a youtube apod. celkem šlape) mám nový HD satelitní přijímač Go sat 7050 HDi + externí HDD disk Verbatim, ale starší domácí kino Philips, které začíná dosluhovat. Po připojení k nové TV vrní –bzučí střeďák a subfower a kino postrádá už novější připojení i funkce a mechanika také dosluhuje.
2) Místnost není obývák, ale pokoj 4 x 3 m, TV je umístěna v 3 m stěně. Po levé straně TV jsou na celou výšku 65 cm široké skříně do půli stěny (2 m).
3) Na TV sleduju kromě našich klasických programů, především sport – fotbal a hudební kanály, příp. dokumenty a přírodopisné. Filmy sleduji momentálně pouze v TV, do 10 bych jich napočítal na kopiích DVD – ty mám především hudební a to i originály. Na dosavadní DVD pouštím především hudební DVD i hudební CD i když asi 6 GB hudby mám i v PC, ale v době zakoupení kina ještě usb vstupy nebyly a formáty nebyly podporovány (mohl bych zkopírovat na externí HDD disk, ale pouštět hudbu a musela být u toho zapnutá TV se mi moc nechce). Filmy ani hudbu jinak nestahuju, proto se mi nechce uvažovat o MMC.
4) U TV a přehrávače strávím čas v zimě, v dalším období už toho vzhledem k dalším aktivitám je pomálu.
Proto chci koupit nové zařízení a vzhledem k vývoji i nově zakoupené TV už bude asi nejlepší koupit blu-ray zařízení a asi i 3D (i když TV jsem kvůli 3D nekupoval). Původně jsem uvažoval vzhledem k následnému použití jednoho ovladače o koupi 3D blu-ray domácího kina Panasonic nebo 3D blu-ray přehrávače Panasonic + repro. Po brouzdání na tomto fóru asi domácí kino zavrhnu a rozhoduji se mezi 3D blu-ray přehrávačem Panasonic s repro nebo 3D blu-ray přehrávačem Panasonic + domácí kino Onkyo nebo Pioneer, které jsem v ceně okolo 7 tisíc viděl na mall.cz. Můžete mi poradit vzhledem k tomu menšímu pokoji a málu místa (tam bude problém s umístěním většího střeďáku na stolku před TV a umístěním přehrávače a příp. recevieru, jelikož je jenom jedna volná přihrádka), stávající technice, tomu co většinou poslouchám a sleduju? V blu-ray přehrávači bez recevieru bych mohl příp. poslouchat po netu rádio když tam přivedu datový kabel nebo přepojím stávající z TV? Díky za rady
zatty (1215)|6.2.2012 21:01
Ahoj,

místnost je klasicky postavená...ono je docela podstatné jestli chceš teda umístni sloupy nebo dáš přednost hotovému kinu....

já mám cirka stejnou místnost, 4,3x3,3m....mám set magnat dle fotek v profilu si to můžeš prohlednout

já osobně bych se přiklonil ke skládačce zesák,bedny, a BD zvlášť
Tomi71 (189)|7.2.2012 20:17
[quote=zatty;395929]Ahoj,

místnost je klasicky postavená...ono je docela podstatné jestli chceš teda umístni sloupy nebo dáš přednost hotovému kinu....

já mám cirka stejnou místnost, 4,3x3,3m....mám set magnat dle fotek v profilu si to můžeš prohlednout

já osobně bych se přiklonil ke skládačce zesák,bedny, a BD zvlášť[/quote]

Ahoj. Díky, taky jsem si dal do profilu foto jak to u mně vypadá a vypadá to, že budu muset pořešit předělání nebo rozžíření stolku nahoru a zvednout TV :-) bedny asi regálové, nalevo to moc vedle skříně nepůjde.
Myslel jsem si na tohle a rozhoduju se:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a přehrávač: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
I když někde byl chválen Samsung, ale k tomu mému Pan bych taky radši Pan.
zatty (1215)|7.2.2012 20:50
určitě běž do toho setu od onkya onkya...

ale ohledně BD je to na vážkách...Panasonik má výbornou mechaniku ale jinak je multimedialně k ničemu stejně jako jejich TV...prostě toho moc nepodporujou....

osobně začal k němu zvažovat posléze bud notas nebo nějaké MMC
sindy (77)|8.2.2012 07:59
[quote=Tomi71;395915]Ahoj! Potřeboval bych poradit s výběrem zařízení pro přehrávání a o zvučení k nově zakoupené TV Neo PDP Panasonic TX-P42ST30E.
1) Kromě TV (která je připojena k netu a youtube apod. celkem šlape) mám nový HD satelitní přijímač Go sat 7050 HDi + externí HDD disk Verbatim, ale starší domácí kino Philips, které začíná dosluhovat. Po připojení k nové TV vrní –bzučí střeďák a subfower a kino postrádá už novější připojení i funkce a mechanika také dosluhuje.
2) Místnost není obývák, ale pokoj 4 x 3 m, TV je umístěna v 3 m stěně. Po levé straně TV jsou na celou výšku 65 cm široké skříně do půli stěny (2 m).
3) Na TV sleduju kromě našich klasických programů, především sport – fotbal a hudební kanály, příp. dokumenty a přírodopisné. Filmy sleduji momentálně pouze v TV, do 10 bych jich napočítal na kopiích DVD – ty mám především hudební a to i originály. Na dosavadní DVD pouštím především hudební DVD i hudební CD i když asi 6 GB hudby mám i v PC, ale v době zakoupení kina ještě usb vstupy nebyly a formáty nebyly podporovány (mohl bych zkopírovat na externí HDD disk, ale pouštět hudbu a musela být u toho zapnutá TV se mi moc nechce). Filmy ani hudbu jinak nestahuju, proto se mi nechce uvažovat o MMC.
4) U TV a přehrávače strávím čas v zimě, v dalším období už toho vzhledem k dalším aktivitám je pomálu.
Proto chci koupit nové zařízení a vzhledem k vývoji i nově zakoupené TV už bude asi nejlepší koupit blu-ray zařízení a asi i 3D (i když TV jsem kvůli 3D nekupoval). Původně jsem uvažoval vzhledem k následnému použití jednoho ovladače o koupi 3D blu-ray domácího kina Panasonic nebo 3D blu-ray přehrávače Panasonic + repro. Po brouzdání na tomto fóru asi domácí kino zavrhnu a rozhoduji se mezi 3D blu-ray přehrávačem Panasonic s repro nebo 3D blu-ray přehrávačem Panasonic + domácí kino Onkyo nebo Pioneer, které jsem v ceně okolo 7 tisíc viděl na mall.cz. Můžete mi poradit vzhledem k tomu menšímu pokoji a málu místa (tam bude problém s umístěním většího střeďáku na stolku před TV a umístěním přehrávače a příp. recevieru, jelikož je jenom jedna volná přihrádka), stávající technice, tomu co většinou poslouchám a sleduju? V blu-ray přehrávači bez recevieru bych mohl příp. poslouchat po netu rádio když tam přivedu datový kabel nebo přepojím stávající z TV? Díky za rady[/quote]

rešením by mohl být kvalitní soundbar:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://www.dvdextra.cz/hardware-recenze/soundbar-lg-drzitel-eisa.html?diskuze=1&zbozi=soundbar-lg-drzitel-eisa&
3D Blu-ray to má, přehraje to plno věcí, žádný zbytečný dráty, bezdrátový sub, rádio bez potřeby zapínat TV atd. a překvapivě to i slušně hraje.
KamilZ (10277)|8.2.2012 08:45
Soundbar se bere jako nouzovka. Je určitě lepší jak zvuk ze samotné TV, ale jen to jen náhražka. Když je možnost mít plnohodnotné 5+1, tak soundbar nedává smysl.
hi.fi.calvus (83)|8.2.2012 09:57
Multikanálový AVR, nejlépe od Harmanu nebo Denonu, případně yamaha či onkyo, pokud se poohlížíš po co nejlevnějším řešení, tak bych řešil ještě AVR, které nepodporuje HD kanály zvuku, dají se sehnat ještě hodně levně, stejně ty HD stopy z BD placek na reprosetech které tady ukazujete vůbec nepoznáš rozdíly, rozhodně bych nikomu nedoporučoval nic z těch budek pro špačky co tady ukazujete, taky ale ne žádné sloupové provedení levného charakteru, pokud nehodlá člověk inevstovat do páru sloupu dvou nebo dvou a půl pásmového charakteru alespoň 25-30 tisíc, jsou peníze za sloupy v poloviční či menší cenovce akorát vyhozené peníze.
Rozhodně doporučuji pak jako podstatně lepší a levnější výsledek jít do regalového repra !!!
Moje dobrá zkušenost a zároveň rada je něco od anglického Wharfedale, řady 9.0, nebo nynější 10.0 apd. dají se zde koupit sady repra už od 4800,- mrkněte zde: http://www.studiospalicek.cz/catalog/wharfedale/diamond-10
Rozhodně regalové verze! Ne ty sloupové v těchto řadách.
Tyto kevlarové rerpoduktory jsou za ty peníze neporazitelné.
Když nejsou peníze, je podstatně lepší verzi začít nějakým AVR a regálovým reprem 2.0 a zatím používat jen stereo mod, pak došetřit a koupit 2.0 dozadu, centr a nakonec subík který je za 7 tisíc co stojí prostě v kině neporazitelný, sice jde o český AQ TOBA406 od Liotvelské Aquastic Quality. To byl můj první sub! Pro kino byl skvělý, žádný plastikový hučák či bučák, ze kterého bolela hlava celou rodinu.
Snad jsem nějak pomohl, rozhodně nedoporučuji tyhle věci hrotit jako honem honem za co nejméně peněz, to si radši kupte psa, jak já z oblibou říkám, nebo zajeďte s rodinou do ALP zalyžovat, fakt potom škoda peněz, tyhle sady krabiček z plastu nebo sololitu z repráku a dílú ze stáje spotřebky.
hi.fi.calvus (83)|8.2.2012 10:18
Předpokládám, že tazatel bude taky chtít ty originál hudební DVD doma trochu poslouchat, že bude chtít trošku slyšet, co všechno je možné z toho DVD nosiče vymáčknout, proto jsem tak poradil.
Jinak poslech televize z jejich repráku, to je fakt dneska těžce pasé, nedovedu si to představit ani u ulice, nehledě zvuk, jaký má kriminálka anděl nebo vyprávěj, to pak každý pochopí.
Já mám všechny kabely HDMI, ze všch komponent dotáhnuté k AVR, z něj pak jedním kablem HDMI vyveden pouze obraz na placku na zdi a zvuk pouštím jen ven z AVR a jen si přepínám módy, harmanovské LOGIC-y a DOLBY Prologicy do 7.1 v mém případě a fakt nebe a dudy.
Samozřejmě jde vždy o vysíláni, spousta dokumentu ale hodně překvapí, taky jak jsem psal seriálu.

3D je stále budoucnost, výrobci tv nemají jít kde dále, proto se tohle nestane pasé, ať si kdo chce co chce myslí, taky bych uvažoval tímhle směrem, navíc jsem fanda muziky,už se i začínají objevovat první vlaštovky, takže rozhodně když novou TV, tak jedině 3D a když BD player, tak taky jedině 3D, potřebuješ oboje, já zatím zde mám jen ten player, ale není kam spěchat, dosud mám pouze dva koncerty na BD, a to ani jeden ve 3D.
Tomi71 (189)|8.2.2012 15:58
[quote=hi.fi.calvus;396186]Předpokládám, že tazatel bude taky chtít ty originál hudební DVD doma trochu poslouchat, že bude chtít trošku slyšet, co všechno je možné z toho DVD nosiče vymáčknout, proto jsem tak poradil.
Jinak poslech televize z jejich repráku, to je fakt dneska těžce pasé, nedovedu si to představit ani u ulice, nehledě zvuk, jaký má kriminálka anděl nebo vyprávěj, to pak každý pochopí.
Já mám všechny kabely HDMI, ze všch komponent dotáhnuté k AVR, z něj pak jedním kablem HDMI vyveden pouze obraz na placku na zdi a zvuk pouštím jen ven z AVR a jen si přepínám módy, harmanovské LOGIC-y a DOLBY Prologicy do 7.1 v mém případě a fakt nebe a dudy.
Samozřejmě jde vždy o vysíláni, spousta dokumentu ale hodně překvapí, taky jak jsem psal seriálu.

3D je stále budoucnost, výrobci tv nemají jít kde dále, proto se tohle nestane pasé, ať si kdo chce co chce myslí, taky bych uvažoval tímhle směrem, navíc jsem fanda muziky,už se i začínají objevovat první vlaštovky, takže rozhodně když novou TV, tak jedině 3D a když BD player, tak taky jedině 3D, potřebuješ oboje, já zatím zde mám jen ten player, ale není kam spěchat, dosud mám pouze dva koncerty na BD, a to ani jeden ve 3D.[/quote]

Tak koncerty ve 3D to je budoucnost, ale bude to aspoň nachystané, jde o to blu-ray, od přátel na webu FC Iron Maiden mám z fŕa zprávy, že je to opravdu rozdíl nebe a dudy. Teď abych začal přemýšlet co koupit a na co došetřit. Jestli zatím recevier s předmíma bednama, ale to bych zatím nemohl poslouchat DVD i když přidat cca 3 tisíce za BD přehrávač už bych asi zvládl, ale jestli s ním nepočkat, jak se to s něma vyvine v průběhu roku anebo koupit BD přehrávač s předmíma bednama a pak dokoupit recevier a pak postupně další bedny. Nevím, jestli je pak nutné recevier kupovat s USB vstupem, jestli to stačí u toho BD přehrávače nebo kde to má větší význam. USB je i na TV a HDD mám připojený k satelitnímu přijímači. V PC mám jen tu hudbu v mp3. Aby pak časem stejně nedošlo i na to MMC,ale to zatím fakt nepotřebuju a nevyužiju. Jen budu muset opravdu zvednout výše TV a přida tam nějaký stupínek, ale to už asi bude to nemíň bolestné řešení :-)
hi.fi.calvus (83)|8.2.2012 22:25
Tomi71: USB na AVR nepotřebuješ, já mám USB na Sat AVR Digit Isio, na BD playeru i na DVD playeru, kromě toho mám jak na BD playeru tak na sat avr e-sata. Zatím jej vůbec nevyužívám, na sat avr mám 320gb disk pro každodení nahrávání a na BD playeru mám 2TB disk(ten je ale externí, takže má své napájení, ten na sat avr je napájen přes USB sběrnici). Oba běhají naprosto v pohodě.
USB nemám ani na TV, ani na AVR Harman Kardon 260. Stejně tak k sat avr i BD playeru mám přivedený net z půdy, ze switche, na tom isiu to stojí za hovno(není šipka, takže skáčeš ovládačem jak uvalený), ale na tom BD playeru jede suprovně youtube. Od nové verze fw. Takže na AVR receiveru taky nemám net.
Na tom AVR bych se spíše mrkl na všechny vstupy,výstupy, jejich počet apd. dobře zvážit, co všechno v budoucnu budu k tomu avr připojovat, jaká konfigurace, jestli stačí max. 5.1 nebo 7.1 případně jestli se nehodí druhá zóna místo 7.1, tohle všechno je pro někoho dobré, pro jiného k ničemu. V neposlední řadě zda umí HD zvuk. formáty z BD placek nebo je nepotřebuješ a stačí DTS,dolby digital(ac3) atd. Ještě k tomu 5.1 versus 7.1, na 7.1 už může stačit místnost 5x5m, ale co je tady rozhodující, je zda je možnost umístit sedačku(poslechový prostor) 1,2m-1,5m od zadní stěny!!! Pokud tohle nehrozí, je naprosto zbytečné a hloupé jít do 7.1, na druhou stranu AVR které umí 7.1 má možnost 5.1 + 2.0 do druhé zóny, což je zase bomba věc, protože v obyváku si uděláš 5.1 a do druhé místnosti si přivedeš jen kabely a 2.0 repro a máš tam druhou zónu, některé AVR dokonce umožňuji, přivést do té druhé zóny jiný signál, takže v druhé zóně ti hraje např. rádio a v první 5.1 např. sleduješ tv. To jen tak pro informaci.
Ještě k tomu 3D, AVR nemusí umět 3D, i když jej chceš v budoucnu využívat, to je můj případ, jde se na to takto: BD player nutně 3D! Ten ale musí jít rovnou po HDMI (tuším verze 1.4) rovnou do placky, ta musí být ale taktéž 3D, pochopitelně, takže AVR pro obraz obcházíš, zvuk ale nikoli, BD player propojíš pro zvuk v tomhle případě buďto digitálně(SPDIF nebo Toslink) nebo analogově. Správná cesta je ta tzv. lepších, kvalitnějších převodníku (DAC) takže pokud jsou lepší v AVR, musíš jít z BD playeru cestou digitalu a převod na analog udělá DAC v AVR, druhý případ je když je lepší DAC v BD playeru (můj případ) pak je nutné mít na BD playeru analog výstupy a na AVR zase analog vstupy, takže zde pak převod dělá už BD player.
Píšu o tom všem právě proto, aby si člověk dobře uvědomil před koupi AVR, co všechno vlastně potřebuje (každý to vidí jinak), to USB je ale prkotina, která je už stejně téměř všude, tudíž u AVR ji potřeba nebude.
KamilZ (10277)|9.2.2012 08:54
Když požene zvuk bokem přes optiku, tak může narazit na TrueHD apod., proto je lepší rovnou AV Receiver s HDMI 1.4a, aby mohl vše honit přes něj.
Tomi71 (189)|9.2.2012 09:23
[quote=KamilZ;396393]Když požene zvuk bokem přes optiku, tak může narazit na TrueHD apod., proto je lepší rovnou AV Receiver s HDMI 1.4a, aby mohl vše honit přes něj.[/quote]

Díval jsem se na tento:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Má oproti tomu za 5190 Kč 1 vstup HDMI navíc - má 4 vstupy, HD má i 3D, připojovat budu ten uvažovaný blu-ray TV, HD satelitní přijímač a repro - prozatím s těmi předmími repro ale počítat i do budoucna se zadními, střeďákem, a subfowerem a do budoucna raději i s tím MMC. Víc tam toho nepůjde, nic dalšího mně nenapadá. Sedačku mám vzadu přímo u stěny , jinak to nejde, takže to co psal hi.fi.calvus je passé a to i s tím zvukem do vedlejší místnosti. A teď zvážit jestli koupit BD player ten Panasonic nebo něco co by jste doporučili vy třeba toho Sama, který byl chválen a oželet ovládání jedním ovladačem. Výše jste psali, že má Pan dobrpou mechaniku ale je multimediálně k ničemu, ale já bych od něj moc multimediálního nečekal, prozatím stačí přehrát tu muziku v mp3 a nakonec se tomu MMC časem nevyhnu. Teď co koupit jako první, BD a přední repráky bez AV recevieru je asi nesmysl.
Ladys (1829)|9.2.2012 09:29
AV Receiver bez repro je opravdu k nicemu.

Jakej sis dal rozpocet ?

Ma s v planu kupovat orig BD nebo vyuzivat spise BDripy ?
Ja jen ze MMC by pak davalo vetsi smysl nez BDplayer.
KamilZ (10277)|9.2.2012 09:41
[quote=Tomi71;396404]Sedačku mám vzadu přímo u stěny , jinak to nejde, takže to co psal hi.fi.calvus je passé a to i s tím zvukem do vedlejší místnosti. [/quote]
hi.fi.calvus je jiná liga, stačí se podívat do podpisu, co má za techniku....
Tomi71 (189)|9.2.2012 11:01
[quote=KamilZ;396407]hi.fi.calvus je jiná liga, stačí se podívat do podpisu, co má za techniku....[/quote]

To je opravdu jiná liga :-) BDripy, to je pro mně španělská vesnice, na mně musíš trošku česky :-) BD originály zatím ne, přístroj bych kupoval protože stará technika dosluhuje,ale když už kupuju, tak to chci mít přichystané, uvidí se jak půjde cena postupně dolů, zatím snad jen výjimečně např. ty Iron Maiden jako fanoušek a sběratel. A k příspěvku výše od Ladys: psal jsem BD s repráky bez Ac recevieru jestli to má smysl a připojím je zatím k tomu BD a později koupit recevier.
hi.fi.calvus (83)|10.2.2012 00:56
BD ripy jsou jinými slovy Blue ray placky nagrabované, ripnuté či uložené (říkej tomu jak chceš) kopie disku na externí či interní disk uložené, tohle je rip, může být v různém formátu, já uznávám jen ISO, žádný jiný neberu, Iso je jeden soubor jakékoli velikosti (pokud nejedeš s disky formátovanými do FAT32, což já nesnáším), pak ISO nemá omezení, může to být jeden soubor kopie celého Blue ray disku, pojmenovaného háčkami čárkami jak chceš, taky dlouhého názvu jako kráva, (jeden příklad mého ISO: Sounds Of The Universe - Deluxe Box Set DVD) jeden klidně dlouhý soubor, který můžeš kdykoli vysmahnout či spustit, pokud máš k tomu hardware a software. Prostě pořádek ve složkách, všechno v jednom souborů, ne jako ripy tipu full disk a uvnitř audio, video apd. dále zase uvnitř bleble ts. atd. to je o ničem, jen se proklikávaš složkami aby jsi se k něčemu dobral, proto Iso a jedině ISO. Ovšem každý player se s Iso nebaví, OPPO ano, to se baví se vším co v PC existuje MKV,AVCHD,DIVX,XVID, či dokonalý nekompresní FLAC,připojíš k němu nejen USB disky formátované naprosto samozřejmě do NTFS! Ale taky e-sata disky.
Taky by nebylo naškodu u blue ray přehrávačů mluvit o jejich velkém neduhu, kterým je rychlost načítání všech placek, většina se trápí s BD plackami i 30 sekund, neli více, jiné zase trápí CD placky, přehrávače Oppo neznají v tomhle rozdíly mezi disky, všechny reagují bleskurychle. Taktéž procházení v jejich menu, pokud jde o DVD a BD bleskové a tiché, Oppo 93-ka je k máni za 18.
Je to ale strojovna, taky je fakt, že narozdíl od jakékoli konkurence, ať už stejných cenovek nebo spotřebky, se u Oppa nemůže stát, že narazíte na jakýkoli player na webech na různé ceny, jsou všude naprosto stejné, to za prvé a za druhé, když už se člověk rozhodne zaplatit si za tu kvalitu, je nemožné, aby se mu stalo třeba za rok, že najde ten jeho přehrávač za nižší cenu!!! Tohle u Oppa nehrozí, najde nové modely, nebo ten jeho z druhé ruky za nižší cenu, ne ale nové! Žádný doprodej se taky nekoná, mám s nimi zkušenost už pětiletou, proto vím o čem píšu.
V poslední řadě, kdybych měl vyslovit přání ke všem jiným firmám co se zajímají elektronikou obecně, řekl bych jim, starejte se o své zákazníky, kteří si koupili váš produkt tak, jako to dělá značka OPPO, neslibujte opravu něčeho co nikdy neuděláte v příštím fw, protože lidem lžete, tohle dělá jen OPPO. Takovou zkušenost mám teda zatím já. Chcete příklad? DObře tak ten poslední se jmenuje německý TECHNISAT a jejich satelitní dvoutunerový receiver DIGIT ISIO S1, vyšly na něj už 3 nebo 4 fw, všichni uživatelé zdejšího fora, včetně mě, jen dokola nadávají, na každý jejich úžasný nový fw, který stojí za větší a větší hovno, než ten původní, který je pořád tím nejlepším, na tom se shodnem všichni zdejší členové. To byl jen jeden příklad, že jsem už jich v minulosti zažil, všichni stejni kreténi, jen slibují a slibují a všechno co chtějí je aby si každý koupil jejich nový model, protože ten už je ten naprosto dokonalý, jak jinak.
Mám ve zvyku chovat se jinak, nejsem tak bohatý abych si kupoval každý den nový šit.
Naštěstí ještě stále existují ti druzí a ti si kromě kvality váží lidí kteří je dokážou ocenit.
Jestli jsem někoho jen lechce nalomil, tak pro zichr doporučuji jedině jedno, zadat na google výraz oppo a na každý zahraniční odkaz klepnout přeložit! Nic více není třeba, sám umím jediný jazyk a tím je čeština a když něco hledám, vždycky takto, netvrdím že na českých webech nic není, ale jsou věci, jako OPPO, kterých na těch českých webech k nalezení mnoho není, je to prostě drobotina, když projdete zahr.weby, sice ničím nepřispějete, pokud jste na tom s jazyky jako já, ale na druhou stranu, dozvíte se podstatně více.
Závěrem jen abych nechválil, když je člověk hnidopich, vždycky něco najde, já jsem na kvalitu hnidopich těžký terabajtový, takže kdybych měl na OPPO BDP95EU něco vylepšit, tak by to byli zatím pouze dvě věci, za prvé, alespoň jeden jediný digitální vstup! Jakýkoli, tím bych mohl k tomuto playeru s luxusním DACem SABRE32bit přivést jakýkoli digivýstup, například teď ze svého sat avrka a bylo by vymalováno! Co se zvuku týče, tady si ale v budoucnu nejspíš poradím, protože vím o někom, kdo tohle umí udělat, takže až přijdu o záruku, tuhle perličku určitě zvážím. Ta druhá věc je horší, jde o funkci GAPLESS PLAYBACK tedy přehrávání bez mezer, to je věc která u FLAC, nebo jiných formátech které osobně neřeším, např. mp3 prostě zařizuje to, že když přehráváte muziku v jakémkoli formátu z flasky či disku (ne proboha u všech placek, tady samozřejmě pohoda), tak na záznamech, kde jen přeskakuje INDEX prostě téhle funkce neznající přehrávač vytvoří ultrakrátkou mezeru, která je bohužel slyšet, takže např. koncertní CD placky nebo songy které mají být jakoby spojeny, jsou bohužel rozděleny nějakou setinou sekundy, nebo dvěma, které bohužel uslyšíte. Bohužel je tohle záležitost, která se nedá vyřešit fw, bohužel, právě tohle jsem zjistil na zahr. webech. No co, nic není dokonalé, ani tahle planeta ne, ostatně ta má k dokonalosti daleko.
Ladys (1829)|10.2.2012 07:20
Je potreba jeste uvest, ze ISO BD je verna kopie orig BD 1:1, ale tim padem i co se tyce velikosti, takze od 35GB nahoru.Prumerny kvalitni BDrip v MKV ma kolem 15GB a co se tyce kvality obrazu vuci ISO, tak je to na zkoumani 10cm u TV.Samozrejme se musi jednat o kvalitni BDrip s dostatecnym bitratem a od zname grupy.Na druhou stranu spousty makeru dela i MKV 1:1.
Takze je rozdil mit 10 filmu v ISO BD a 10 filmu v BDRipech MKV, kdy kvalitu obrazu na 3m absolutne nepoznas a usetris spousty mista na externim HDD.
O dostupnosti a cenove relaci orig BD vuci ISO/MKV nema smysl debatit.
Tomi71 (189)|10.2.2012 09:06
[quote=Ladys;396594]Je potreba jeste uvest, ze ISO BD je verna kopie orig BD 1:1, ale tim padem i co se tyce velikosti, takze od 35GB nahoru.Prumerny kvalitni BDrip v MKV ma kolem 15GB a co se tyce kvality obrazu vuci ISO, tak je to na zkoumani 10cm u TV.Samozrejme se musi jednat o kvalitni BDrip s dostatecnym bitratem a od zname grupy.Na druhou stranu spousty makeru dela i MKV 1:1.
Takze je rozdil mit 10 filmu v ISO BD a 10 filmu v BDRipech MKV, kdy kvalitu obrazu na 3m absolutne nepoznas a usetris spousty mista na externim HDD.
O dostupnosti a cenove relaci orig BD vuci ISO/MKV nema smysl debatit.[/quote]

Díky za postřehy chlapi, ale vy už jste v debatě někde jinde, to už je debata mezi Váma, jsem skoro, skoro běžný spotřebitel, elektronika není mým koníčkem nebo hlavním koníčkem, koníčkem je sport a i ta hudba i když už ne tolik co dříve, po ráci toho času tolik není, na dědině nějaká práce kolem baráku a na zahradě bude vždycky :-) a do toho fotbal - tréninky, brigády, zápasy a papírování jako sekretář, kromě toho doma na PC editace fotbalových webovek i obecních webovek, takže u té techniky pak si chce člověk sednout a poslouchat nebo se dívat, protože v práci do toho compu zírá celý den, tak je toho dost, takže abych pak ještě v compu vymýšlel nějaké další věci a převáděl soubory atd. už není čas a nebo se ani nechce a chce člověk u toho zrelaxovat na té sedačce. Nechci to úplně spotřebitelské, např. to domácí kino, to už mám za sebou, ale taky nechci nic extra a špičku,, ale abych si i tu muziku, ať už bez obrazu nebo s obrazem trochu lepší užil než na tom bývalém domácím kině. Ten recevier okol 5 - 6 tisíc mně bude bohatě stačit i ten BD player okolo 3 tisíc a ty přední bedny do těch 5 tisíc a pak časem se bude dokupovat zbytek repra a uvidí se časem to MMC, počkám si - teď je to v začátcích, ještě to není vychytané - vystříbří se to.
Ladys (1829)|10.2.2012 11:31
Dneska koupis i dobry repro set za 7-12tis, resp pokud nejsi zrovna povolanim dirigent nebo "uchyl" na zvuk, tak bude naprosto dostacujici.
Jeden uzivatel tady popisoval, ze u svych repro slysi i prsty na strunach kytary a to uz je hardcore.
Ja kdyz jsem kupoval repro, tak jsem nepoznal rozdil mezi repro za 12tis vs za 25tis.Logicky jsem tudiz volil levnejsi.Nicmene hodne take zalezi na AV receiveru.
vivid.sk (11472)|10.2.2012 12:45
[quote=Ladys;396631]...[/quote]

To je cisty nezmysel, cely pripevok. Nema cenu citovat. Za 7 tisic nekupis ani normalny AVR, nieto este repro (a povedzme si uprimne, ceny normalne hrajucich reproduktorov len zacinaju na tejto hranici / za kus). A pokial nepoznas rozdiel medzi dvojnasobne drahsim repro, treba ist k usnemu. Tie rozdiely su tak zasadne (dokonca medzi repro v rovnakej cene, roznych vyrobcov), ze to musi pocut kazdy, ktory ma priemerne vycistene usi a nepracuje zrovna denne s hydraulickym krompacom ako pomocny robotnik a zaroven ma aspon stipku hudobneho citenia.

Sam mam v domacnosti 4 pary reproduktorov (aktivne zapojene a vyuzivane) a kazdy z nich rozoznam poslepiacky pri par sekundovej ukazke.

P.S. Nie som dirigent ani uchyl na zvuk. Len bezny konzument, ktory ma rad muziku a nerad trapi svoje usi. Zivot je kratky, usi starnu a opotrebuvaju sa. Nie je dovod kazit si (casto) jediny pozitok z AV.

Dalsi dovod (pisem to stale), je ten, ze kvalitne repro ti ostanu ako jediny komponent z celeho AV retazca aj po mnohych rokoch (TV davno medzitym niekolkokrat obmenis (= pokazi sa) a financna strata bude mnohokrat vyssia v porovnani s investiciou do repro).
Ladys (1829)|10.2.2012 16:03
Vsak jsem take psal, ze jsem porovnaval repro set za 12tis, konkretne ty me Quadraly a nejake kolem 25tis, to byly tusim nejake Jamo v setu se subikem a rozdil proste temer zadny.To ze je neco jednou tak drahe jeste neznamena, ze to je kvalitni.Na druhou stranu netvrdim, ze kdybych vyzkousel v te dobe jine kolem 25tis nebo na lepsim a hlavne adekvatnim AVR, bo kazdy AVR hraje s kazdyma bednama jinak, tak bych rozdil poznal a volil bych treba jinak.Nicmene i tak jsou naprosto dostacujici a hlavne na filmy mohu vrele doporucit.

Ty se tady bavis o repro, kdy jeden stoji 7tis, cili set by pak vysel kolem 40tis a to uz je jina liga a troufam si rict, ze to bych snad uz poznal :)
Na to ale clovek uz musi mit i poradnej prostor aby je naplno vyuzil.

AVR pod 10tis neni dobra investice, o tom zadna.
krmelec (68)|10.2.2012 22:09
V těchto cenách má maximálně smysl srovnávat skládané sety (AVR+repro) s plastovýma AIO a tam skoro vždy vyjde líp to skládané. Ano, rozdíl jsi neslyšel bo jsi srovnával pravděpodobně na levném AVR, které bývají primárně určené pro kino a ne pro poslech stereo a srovnávání repra, v tomto případě bys nepoznal rozdíl ani u repra za 50tisíc, protože by to hrálo stejně rozuměj špatně.
A pokud si myslíš, že to Jamo set za 25 tisíc včetně subwoofru by mělo hrát kdo ví co, tak opravdu nebude.
Ale tohle je už asi mimo téma. Takže jakákoli skládaná sestava bude skoro vždy lepší na kino než plastový AIO.
vivid.sk (11472)|10.2.2012 23:07
[quote=krmelec;396820]...[/quote]

S tym sa da suhlasit. Treba sa sa ale vyhnut najlacnejsim setom (povacsinou kompletnym 5.1) setom za par supov (entry modely zn. JAMO a podobne), ktore vyzeraju ako repro, ale hrat nehraju tak. V tomto pripade je mensie zlo zvolit radsej zladeny set (napriklad onkyo) AVR + repro, pretoze bude hrat lepsie (rozumej vernejsie).
Tomi71 (189)|14.2.2012 07:21
[QUOTE=vivid.sk;396825]S tym sa da suhlasit. Treba sa sa ale vyhnut najlacnejsim setom (povacsinou kompletnym 5.1) setom za par supov (entry modely zn. JAMO a podobne), ktore vyzeraju ako repro, ale hrat nehraju tak. V tomto pripade je mensie zlo zvolit radsej zladeny set (napriklad onkyo) AVR + repro, pretoze bude hrat lepsie (rozumej vernejsie).[/QUOTE]

No já zatím půjdu do recevieru - padla mi do oka i ta yamaha ma mall.cz, BD a koupím zatím přední repro, nevím ,jestli k tomu i center, když preferuji spíš poslech hudby, ať už jen zvukově nebo obrazově. Ale zjistil jsem že u nás v Bystřici p.H. je zástupce Onkya a snad má i nějaké studium, takže bude nejlepší asi osobní návštěva, poslechnu si, jestli bude umět poradit nebo bude chtít prodat.

http://old.vhr.cz/dekabre/