Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zostava do 3000 EUR

AkaKarma (3)|15.2.2012 14:10
Čaute.

Na jar sa chystám prerábať obývačku a silno rozmýšlam, že by som si zadovážil nejakú kvalitnú zostavičku. Konkrétne mám v pláne kúpiť TV (55 a viac palcov), AV receiver a repro. V tejto problematike sa vôbec nevyznám, tak si od Vás nechám rád poradiť. Zostava sa bude využívať hlavne na pozeranie TV cez satelit (Dreambox DM800 HD PVR), pozeranie filmov (mkv, avi cez PS3), hranie hier (PS3, XBOX) a občas hudba.

Čo som tak zbežne pozeral, tak by som vybral asi toto:

TV:

http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/cierna-technika/televizory/tv-led-od-46/samsung-ue55d6000-%20voucher

alebo

http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/cierna-technika/televizory/tv-plazmove-od-50/samsung-ps59d570


Repro:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Subwoofer:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


AV receiver:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

alebo

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Ako som písal vyššie, tak do tejto problematiky vôbec nevidím, možno som vybral totálne hlúposti.

Ďakujem za rady.
hi.fi.calvus (83)|15.2.2012 15:22
Za cca 12 tisíc kč pořídit si cokoli 5.0 se sloupy je hotová vražda sousedu, nemluvím o tom že za 12t sloupové repro které dobře hraje pořídit prostě nejde.
Tvůj tip je dokonce za ty peníze navíc s centrem a zadními surroundy 2.0. Jak říkám, těžká škoda peněz.

To AVR Onkyo může být super volba, ale volil bych k němu raději 4 shodné regálové repro, které by mě nadchly zvukem, jaké například psát nebudu, nechci se už opakovat, k nim centr za cca 5tisíc.
Ten sub od heco,pokud se tomu vůbec sub dá říkat, spíš to bude dáreček pro sousedy které nesnáším, bych taky vůbec do setu nedával, než takovou alternativu, radši bych šel cestou navždy bezsubu.

Zajdi si někam poslechnout v této cenovce jak hrají různé značky regálových repro v těchto cenovkách a sám si je pak srovnej se sloupy za dejme tomu 15 tisíc a méně za pár.
Ty sloupy budou vždy znít katastroficky, určitě ti dojde, že za takovéto peníze je podstatně lepší jít cestou regálovek.
Prostě za sloupy se musí utrácet podstatně více, jinak si domu dotáhneš bordel kravál pro sousedy, kdo tvrdí opak, nemá nic naposloucháno.
Zdravím a všechno to ode mě ber jako dobré rady, ne nějaké chytračení nebo rýpaní, to rozhodně ne, není to můj styl, jen se snažím nasměrovat správným směrem.
Test je test, je to to nejlepší, co může každý sám udělat, takže zajdi někam a vyzkoušej co jsem napsal, možná přijdeš na to, že ti jen šetřím peníze.
Utratíš skoro to co chceš a výsĺedek bude podstatně lepší.
krmelec (68)|15.2.2012 17:42
3000 eur už je slušný ranec na to, aby jsi to vyhodil za něco, co se ti pak nebude líbit. Moje rada je taková, že především ty musíš vědět jaký je tvůj ideál a taky ho najít, nikdo z nás ti nemůže říct jaký charakter zvuku se ti bude líbit, máš rád výrazné výšky, neutrální zvuk či výrazné basy? Každý ti bude radit své pochody v hlavě a to, co jemu se líbí a nikoli tobě. A o tom to je
xpow (140)|15.2.2012 18:14
Tady je každá rada drahá. Ale to co píše Calvus je zkušenost získaná léty praxe, nemusí mít ve všem pravdu, ale pokud není morál na obcházení studií (což je určitě nejlepší varianta), tak bych z toho vycházel. Nikdo za druhýho nepozná co mu nejlíp sedí, ale může ho varovat před spácháním kravin.
Ladys (1829)|15.2.2012 18:33
3tis Eur uz je nejaka suma, ale taky je potreba se rozhodnout, co je pro dotycneho dulezitejsi, cili zda obraz nebo zvuk a podle toho vybirat.

Nakonec zjisti, ze ani tato castka nebude dostacujici a stejne udela nejaky kompromis, at uz u TV nebo AVR+repro.
Hmm (1739)|15.2.2012 22:33
Doporučuji u AVR zvážit i loňské velmi povedené Pioneery [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (i nižší modely s požadovanými parametry) a u repro sestavu z výprodejové řady Canton GLE.
Subwoofer nemusí být stejné značky jako 5.0 reproset a dá se dokoupit i později. Ke zvažovanému použití rozhodně ano, protože efekty u kina nenahradí ani basující sloupy, natož regálové bedýnky.
Vzhledem k plánovanému způsobu používání o stereo až tak nejde, kvalitní stereo se v těchto cenových relacích zas tak moc koupit nedá, ale pro normálního nehifi uživatele to bude hrát velmi slušně a domácí kino výborně, protože současné receivery nižší a střední třídy jsou už na domácí kino velmi dobré, a na stereoposlech moc zaměřené nejsou. Což ostatně odpovídá i požadavkům běžného uživatele. Slušná kvalita receiveru by měla být podpořena (a nikoli zatlučena) cenově odpovídajícími reprosoustavami, kde je volba o dost choulostivější než u AVR, kde jsou rozdíly i ve střední cenové třídě spíše menší. Ale kdo nejde po stereu a chce slušné domácí kino, subík potřebuje a do repro násobky ceny receiveru vrážet nemusí.
crysis81 (91)|16.2.2012 20:10
Ja byt tebou tak zoberiem niektory s tych receiverov co mas vybrate,pripadne pozri este Harman/Kardon AVR265 a z repro bud Wharfedale Diamond 10.5 5.0 set ,alebo JBL Studio 180 Cinema Pack,pripadne JBL Northridge™ Cinema Pack.I ked aj ten set heco victa 700 celkom chvalili pomer cena-kvalita.Moznosti je neurekom,ale za tych cca 1600eur sa da kupit uz kvalitna zostava(pokial nie si hifista,inak ti bude aj 5000eur malo).
Jakub Doležal (22)|16.2.2012 20:43
Ahoj,
k tomu Onkyo 609, kupoval jsem verzi 509 a vybíral z mnoha podobných. Nakonec zvítězilo Onkyo, protože nabízí opravdu slušnou řádku funkcí navíc a pokud ti doma zrovna neleží stovky CD či vinylů, tak jistě oceníš funkce jako čtení ze síťových disků, USB port, ovládání přes mobil a pod. Za mě tedy pouze technická poznámka, aby sis koupil AV receiver podle toho, na čem máš hudbu. Pokud je to pevný disk počítače, tak bacha u audiofilských značek receiverů, které tyto pokročilé funkce často nemají....
zatty (1215)|20.2.2012 17:36
Ahoj, ted sem známemu stavěl sesavu s onkyem 609..pro nenárčného člověka ideální záležitost..má vše co potřebuješ k normánímu fungvání...stavěl sem mu to al s německým Quadralem a bez subáče..je docela zbytečný.... ty repra mají samy od seba basů dost...

http://www.studiospalicek.cz/qudral-rhodium-90-black
http://www.studiospalicek.cz/quadral-chromium-style-10-base
http://www.studiospalicek.cz/quadral-chromium-style-10-base

co se týká televize tak v té velikoti bych volil velmi opatrně a určitěbych nešel po ledce v základní řadě a zvolil bych spíše tuto

http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/cierna-technika/televizory/tv-led-od-46/samsung-ue55d6530-%20voucher

celá sestava se vejde do 3tis. éček..stím dá vyycházet a obnovovat to dle libosti...
jarino1978 (8045)|20.2.2012 20:39
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ladys (1829)|21.2.2012 07:37
Jarinova sestava je dobra, ale trochu pres limit, tudiz by stacila TV jak uvedl Zatty...Samsung 55D6530.
nunacek0 (947)|21.2.2012 09:05
Neznáme přesně obrazové ani zvukové nároky žadatele. pokud budeme vycházet z toho , že jsou základní tak se jistě do ceny dá vlézt. Ale pokud to budeme pitvat Tv zvlášť a hifi zvlášt( domácí kino má více komponent) tak ta částka 3tis euro může být tak na TV a základní receiver. Na nějaký přehrávač a set reprobeden už by nezbylo. Takže je třeba upřesnit nároky na toto.
Calvus :to bere jako hifista a tudíž je na špatném fóru, i když se snaží poradit dobře. Ale to pak zvedněme laťku za hifi na 5tis euro a 2-3tis na TV. Je mi jasné, že je to balík, ale tady máme ten rozdíl v kvalitě. A tu prozatím neznáme.
AkaKarma (3)|11.6.2012 20:26
tak po dlhej dobe konecne na nete :). obyvacku mam konecne prerobenu (nakoniec to nebola len obyvacka, ale vacsia cast domu ;). co sa tyka audio zlozky zostavy, tak tu mam uz kupenu. mal som celkom slusnu ponuku na marantz 6006 a canton chrono (508.2, 505.2, 501.2). povedal som si, ze zijeme len raz a kupil to :D uz mi zostava kupit len TV. tie televizory z prveho prispevku uz vystriedala nova rada, tak tie uz su pase. podmienka pre TV je minimalne 55", monznost pripojenia na siet a cena 38000czk\1500eur s dph. taky moji favoriti su Samsung UE55ES6300 a Samsung PS60E6500. mate niekto skusenosti s tymito modelmi? popripade si velmi rad necham poradit ine alternativy.
nunacek0 (947)|11.6.2012 20:40
Samsung PS60E6500. Ten by mohl splnit Tvé požadavky velmi dobře..Majitelé se možná ozvou. nějací se tady najdou
KOCOUR65 (653)|11.6.2012 20:54
Jarinova dobra sestava to tezko - ty 777 huhnaky vychvaluji akorat tak nejaci pubertaci na prervanym mejdanu
jarino1978 (8045)|11.6.2012 21:27
ja si neviem tie Yamahy vynachváliť. A u mňa puberta už dávno skončila.
AkaKarma (3)|22.6.2012 21:29
Tak uz mam kupeny aj televizor. Nakonec som vybral LG 55LM760S. Nadherny kusok.
Jedine co mi zostava dokupit je subwoofer. Rozhodujem sa medzi Velodyne EQ-max 10 a Canton sub 80. Vobec neviem ake parametre mam pozerat.

- - - - doplněno - - - -

Tak uz mam kupeny aj televizor. Nakonec som vybral LG 55LM760S. Nadherny kusok.
Jedine co mi zostava dokupit je subwoofer. Rozhodujem sa medzi Velodyne EQ-max 10 a Canton sub 80. Vobec neviem ake parametre mam pozerat.