Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nova HD se seká

miki67 (1)|12.3.2012 12:38
Dobrý den,
mám cca půl roku satelitní set-top-box Mascom 2000HDUSB, až do přeladění 1.2.2012 mi všechny HD programy hrály bez problémů. Po tomto přeladění se mi nova HD začala vždy po pár minutách jemně zasekávat a obraz není plynulý, ostatní programy bez problému. Tento problém nastane při nastavení jakéhokoliv rozlišení na stb. Používám kartu CS link irdeto, síla signálu je 80 procent a kvalita signálu 100 procent. Nevíte někdo prosím co s tím? Předem dík za odpovědi.

Tak ještě upřesním, prima family HD se neseká, a teď jsem nahrál nový SW a problémy přetrvávají. Výrobce (mascom) po mém dotazu odepsal toto:
"o problemu vime, upozornil nas na nej provozovatel vysilani a je zpusobem chybou ve vysilani na uplinku z Barrandova.Podle informace od provozovatele vysilani Skylink/CSLink se na odstraneni zavady jiz od utery pracuje, bohuzel se jim konecne reseni zatím nepodarilo najit.V tuto chvili se zda, ze problem jiz je pouze na NOVA HD a Prima Family HD hraje v poradku, ovšem konecne reseni zatím není. Mame prislib od operatora, ze nas bude informovat o postupu a jakmile bude problem odstranen měli bychom se to dozvedet. V tuto chvili vas tedy musime pozadat o trpelivost a o to abyste zatím programy Nova a Prima sledoval na SD kanálech.Verime, ze to nebude dlouho trvat a vse se opet vrati do normalu.Prosim par dni vyckejme a uvidime. "
Jenže já už čekám měsíc a půl a pořád nic, proto mi to přijde divný.
Ladys (1829)|12.3.2012 14:44
Nejsi jediny, to same se tyka i Prima Family HD.

Dle prohlaseni na tom Skylink pracuje, tak snad se to casem vyresi.
Dagy2 (3153)|12.3.2012 14:52
Nepozorujem žiadny problém. Je fakt že Primu "tzv.HD" som len naladil, pozrel že beží a nepoužívam, ale u Novy HD môžem potvrdiť že je to bez problémov.
Rybička (89)|12.3.2012 15:12
[QUOTE=Dagy2;401703]Nepozorujem žiadny problém. Je fakt že Primu "tzv.HD" som len naladil, pozrel že beží a nepoužívam, ale u Novy HD môžem potvrdiť že je to bez problémov.[/QUOTE]

Seká na Na Prime HD.Zaujímavé,že hlavne keď je seriál Cesty domů,potom Na Novasport HD,vylučne cez priamy prenos NHL.To sa skoro nedá pozerať.Niekedy i na Eurosprte HD.Snaď s tým niečo urobia.Zatial sa len vyhovárajú,že to može byť necertifikovaním Sat.prístrojom?!
past4 (72)|12.3.2012 19:08
přesně tak a občas nova hd a prima hd hlásí žádný signál
buco4959 (23)|12.3.2012 19:52
Satelita 2000HD karta ice skylink nebadám žiadne sekanie a pozerám už asi 3hod. Novu HD!
KamilZ (10277)|12.3.2012 20:18
Včera Prima HD, Vikingové (někdy po 20:00), VU+ DUO, Scam 3.59, Skylink ICE a občas se to sekalo (nekostičkovalo, sekalo). Na novu HD jsem se ještě po přeladění nedíval, takže nevím. Ostatní HD OK. Tazatel by měl upřesnit, jestli se mu seká i Prima HD. Bohužel nic jiného v HD DVB-S2 CSLink nemá, ČT HD jede v DVB-S.
Dagy2 (3153)|12.3.2012 22:22
NovaHD - Dr.House -> no problem
Prima kvaziHD - Farmář hledá ženu (bože ako hloboko som klesol kvôli vám :) ) taktiež no problem.
Rybička (89)|13.3.2012 15:59
Včera som pozeral Cesty domů na Prime Hd a znovu to sekalo.Dokonca na par sekúnd u toho vypol i zvuk.Ja mám Vantage HD 7100TS,kartu ICE....neviem,no mám pocit,že večer na niektoré programy sa zvyšuje prenosová rýchlosť,tak to blbne.Len tak premýšlam,možno je to blbosť.Ale v minulosti to skylink praktikoval,že behom dňa menil prenosovú rýchlosť.
Rybička (89)|13.3.2012 16:07
Eště otázka.Má niekto problému tohoto rázu i z licencovanými sat od Skylinku.Lebo keď sa im niekto sťažoval od Vantažákov,tak ho odfajkli,že je to tou Uničítačkou,nech si kúpime ich modul Skylink neotion!
Dagy2 (3153)|13.3.2012 18:58
Rybička - prenosová rýchlosť sa myslím mení dynamicky neustále podľa typu programu. To musíš u Vantage vidieť.
Ano SkyLink to asi riešiť nebude, "uničítačka" je totiž fiktívny vymyslený názov predajcov ako predať niečo čo nie je pôvodne určené na CRW ani IRD a "zatajiť" kupujúcemu že kupuje niečo čo nemusí fungovať dobre pretože SW ktorý sa použil na úpravu Conax čítačky je v 90% zbastlený.
Rybička (89)|13.3.2012 19:14
No mal by.Teraz tu bol kamarát,ktorý má certifikovaný Humax 5100 a hovoril,že pri sledovaní Primy HD a seriálu Cesty domů,mu robilo to isté.Sekanie i s výpadkami zvuku.Tak to nebude našími zbastlenými uničítačkami!!!
Valibook (239)|29.3.2012 19:46
Čtečka přístupové karty CONAX se po nahrání alternativního software změní na univerzální. Skylink tajil Surflock, freeSAT miluje jednorázovou hvězdičku pod čarou malým písmem a obšlehává loga.

Certifikace je pouze snaha namastit si kapsu, dostat z kola ven neoficiální výrobce a pomocí systému CI + okleštit uživatele o PVR.

Překvapuje mě, že se stále najdou lidé, kteří věří pověrám, že bez certifikovaného Cryptoworks/Irdeto přístroje nemohou sledovat své oblíbené SD/HD pořady a bez značkového oblečení je nepustí do kina.