Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

Dagy2 (3153)|13.10.2012 11:00
Puamik, všetky výstupy u TechniSatu sú aktívne súčasne, t.j. z HDMI ti do TV pôjde obraz+zvuk (+ ovládanie TechniLink), z SCART do iného zariadenia obraz+zvuk+ pin pre ovládanie zariadenia, video cinch + audio cinche (môžeš pripojiť tretí TV), digitálny zvuk.

Prečo chceš AVR pripojiť práve cez SCART? (možno už si to písal vyššie). Použi digitálny zvukový výstup (elektrický alebo optiku ak ju SIR má, nenašiel som) takto získaš 5.1 zvuk u programov s DD zvukom (NovaHD, CTHD, HBO, nemecké HD programy, klasické rádiá ako napr. OE1 atd)
Puamik (229)|13.10.2012 11:06
propojení přes scart? musím, kino je hodně staré a nemá digitální vstup (jednou pořídím jiné, ale zatím aspoň takto). Předpokládám, že zvuk 5.1 budu mít i takto, aspoň to tak u STB DVB-T fungovalo
geronimoh (2327)|13.10.2012 11:16
[QUOTE=Puamik;428299]propojení přes scart? musím, kino je hodně staré a nemá digitální vstup (jednou pořídím jiné, ale zatím aspoň takto). Předpokládám, že zvuk 5.1 budu mít i takto, aspoň to tak u STB DVB-T fungovalo[/QUOTE]

SCART je analogové rozhraní, takže budeš mít analogový prostorový zvuk Dolby Surround, ale ne digitální Dolby Digital 5.1, případně DTS
jk001 (6)|18.10.2012 11:45
Zopár postrehov s používania technisatu technistar SIR kúpil som ho Mame býva na dedine signál DVB-T žiadny satelit už mala nejaký opensat 3500 ale kúpila novú TV LCD SONY pretým mala CRT Philips tak chcela HD . Technisat som prepojil hdmi káblom nastavil hdmi link a signál 100 kvalita 11.4db parabola 80cm LBN inverto black .
Porovnanie obrazu na SD programoch na LCD SONY s predchádzajúcim sat. prijímačom dopadlo jednoznačne v prospech technisatu obraz je o dve triedy lepši a aj zvuk je dynamickejší a plnší . z jej pohľadu je najväčšie plus možnosť ovládať všetko jedným diaľkovým od technisatu tj zap,vyp TV zvuk diaľkové od TV ani nepotrebuje zmena a naladenie nových programov nastane automaticky za tri mesiace ani jeden výpadok alebo nutnosť resetu alebo odpojenia od siete ani raz čierna obrazovka . Pre človeka ako moja Mama čo len pozerá TV si myslím že v súčastnosti na skylink HD nieje lepšia voľba ako technisat SIR . Po pozitívnych skúsenostiach som si ho kúpil aj ja ale a po mesiaci používania ešte som pridal astru 19,2 a tu začali moje starosti do posial perfektný prístroj sa úplne zmenil naladil som programy preriedil na druhý deň bolo všetko inak do posial perfektné EPG sa zbláznilo a atď ,je tu tých problémov celé fórum už som bol taký vytočený ked mi dcéra vola do práce cez prázdniny kde má svoj obľúbeny hudobný kanál že ho nemôže nájsť technisat zase sám od seba prehadzoval programy astry 19,2 . už už som ho chcel predať ale natrafil som tu na postup ktorý keď som použil všetko je zrazu OK jednoducho som astru 19,2 nahradil satelitom USER1 a znovu všetko naladil a od vtedy EPG bez problémov žiadna zmena kanálov vypínanie je znova OK tak som si nakoniec nechal len neviem pochopiť prečo taký kvalitný prístroj po obrazovej a zvukovej stránke môže mať zásadne chyby , mne to pripadá že bolo ladené firmware len na skylink a nikoho nenapadlo testovať dve družice súčasne .
. Čo však vôbec nepozorujem je čierna obrazovka alebo zamrznutie technisatu pripojený ho mám k TV káblom HDMI TV ho rozpozná dokonca premenuje externý vstup z HDMI1 na technisat a plne s ním spolupracuje
Zvuk mám prepojený priamo do AV Prijímača Yamaha káblom a zvuk je super prí nastavení PCM funguje regulácia zvuku priamo s technisatu pri nastavení bitstream len na Yamahe ale zvuk sa mi zdá trochu lepší .programy nahrávam na 32GB USB klúč pozriem a zmažem archív filmov mám v PC a prepojený priamo do TV cez DLNA

Takže záver kto chce len skylink chybu neurobí keď ho kúpi kto aj iné družice a kanály sa musí mať silné nervy a čakať na opravu firmware .
Martin Suchánek (85)|18.10.2012 12:26
jen pozn: ja mam receiver onkyo, zkus si aktivovat a nastavit technilink, na rezim 2 jsem schopen ovladat audio na technisatim ovladaci a tim padem na receiver uz vic nepotrebuju...
tahlovej (304)|18.10.2012 12:37
[QUOTE=jk001;428853]Zopár postrehov s používania technisatu technistar SIR kúpil som ho Mame býva na dedine signál DVB-T žiadny satelit už mala nejaký opensat 3500 ale kúpila novú TV LCD SONY pretým mala CRT Philips tak chcela HD . Technisat som prepojil hdmi káblom nastavil hdmi link a signál 100 kvalita 11.4db parabola 80cm LBN inverto black .
Porovnanie obrazu na SD programoch na LCD SONY s predchádzajúcim sat. prijímačom dopadlo jednoznačne v prospech technisatu obraz je o dve triedy lepši a aj zvuk je dynamickejší a plnší . z jej pohľadu je najväčšie plus možnosť ovládať všetko jedným diaľkovým od technisatu tj zap,vyp TV zvuk diaľkové od TV ani nepotrebuje zmena a naladenie nových programov nastane automaticky za tri mesiace ani jeden výpadok alebo nutnosť resetu alebo odpojenia od siete ani raz čierna obrazovka . Pre človeka ako moja Mama čo len pozerá TV si myslím že v súčastnosti na skylink HD nieje lepšia voľba ako technisat SIR . Po pozitívnych skúsenostiach som si ho kúpil aj ja ale a po mesiaci používania ešte som pridal astru 19,2 a tu začali moje starosti do posial perfektný prístroj sa úplne zmenil naladil som programy preriedil na druhý deň bolo všetko inak do posial perfektné EPG sa zbláznilo a atď ,je tu tých problémov celé fórum už som bol taký vytočený ked mi dcéra vola do práce cez prázdniny kde má svoj obľúbeny hudobný kanál že ho nemôže nájsť technisat zase sám od seba prehadzoval programy astry 19,2 . už už som ho chcel predať ale natrafil som tu na postup ktorý keď som použil všetko je zrazu OK jednoducho som astru 19,2 nahradil satelitom USER1 a znovu všetko naladil a od vtedy EPG bez problémov žiadna zmena kanálov vypínanie je znova OK tak som si nakoniec nechal len neviem pochopiť prečo taký kvalitný prístroj po obrazovej a zvukovej stránke môže mať zásadne chyby , mne to pripadá že bolo ladené firmware len na skylink a nikoho nenapadlo testovať dve družice súčasne .
. Čo však vôbec nepozorujem je čierna obrazovka alebo zamrznutie technisatu pripojený ho mám k TV káblom HDMI TV ho rozpozná dokonca premenuje externý vstup z HDMI1 na technisat a plne s ním spolupracuje
Zvuk mám prepojený priamo do AV Prijímača Yamaha káblom a zvuk je super prí nastavení PCM funguje regulácia zvuku priamo s technisatu pri nastavení bitstream len na Yamahe ale zvuk sa mi zdá trochu lepší .programy nahrávam na 32GB USB klúč pozriem a zmažem archív filmov mám v PC a prepojený priamo do TV cez DLNA

Takže záver kto chce len skylink chybu neurobí keď ho kúpi kto aj iné družice a kanály sa musí mať silné nervy a čakať na opravu firmware .[/QUOTE]Doufám,že si ten Tvůj příspěvek přečtou také ti dva "Tajemní hradi v Karpatech" - všichni víme, o koho se jedná.Prostě aby věděli "vočom to je".
jk001 (6)|18.10.2012 12:40
Moja yamaha nemá HDMI takže to asi nepomôže prepnúť na režim 2 je to starší model ale výšia rada má len optické a koaxiálne digitálne zvukové vstupy ,Technisat mám pripojený cez koaxialny digitálny zvukový vstup (optický technisat nemá ) cez HDMI len do TV , z TV mám tiež prepojený optickým káblom k yamahe ale neviem čím to je ak pustím zvuk z technistu do TV a z TV do yamahy nefunguje dolby digital u HBO alebo aj iných čo takto vysielajú zvuk ,dolby digital funguje len nepriamo z technisatu do yamahy.
Zvažujem aj kúpu nového AV prijímača ale zatiaľ moja Yamaha hrá super repro mám B&W
vivid.sk (11472)|18.10.2012 17:54
[QUOTE=vivid.sk;428876]čím to je ak pustím zvuk z technistu do TV a z TV do yamahy nefunguje dolby digital u HBO alebo aj iných čo takto vysielajú zvuk[/QUOTE]

To ti nepojde (z mne neznameho dovodu). Neviem akej znacky mas TV, ale zda sa, akoby tam posielal len PCM (pri mojom Samsungu to takto funguje).
Dagy2 (3153)|19.10.2012 00:45
[QUOTE=Puamik;428299]propojení přes scart? musím, kino je hodně staré a nemá digitální vstup (jednou pořídím jiné, ale zatím aspoň takto). Předpokládám, že zvuk 5.1 budu mít i takto, aspoň to tak u STB DVB-T fungovalo[/QUOTE]

Puamik, neviem či DVB-T vôbec vysiela zvuk 5.1. Ale v každom prípade to čo nazývaš zvukom 5.1 cez SCART je obyčajné stereo 2.0, iné SCART alebo L+Rcinch nevie preniesť. Tvoje AVR je zrejme vyzbrojené funkciou DPL alebo DPL II, ktoré generujú zo zvuku 2.0 zvuk 5.1. Toto je ale len umelo vyrobený zvuk.
Ak máš možnosť pripojenia cez HDMI, optiku alebo koax tak originálny filmový zvuk 5.1 je prenášaný do AVR.

[QUOTE=jk001;428299]Zvuk mám prepojený priamo do AV Prijímača Yamaha káblom a zvuk je super prí nastavení PCM funguje regulácia zvuku priamo s technisatu pri nastavení bitstream len na Yamahe ale zvuk sa mi zdá trochu lepší [/QUOTE]

jk, v momente keď prepneš v TechniSate na PCM tak samozrejme už nemáš DD zvuk v AVR. V PCM pracuje dekodér v TechniSate a zvuk konvertuje do stereo 2.0.
Ak chceš počúvať zvuk v DD5.1 tak ako je vysielaný napr. u HBO musíš mať navolenú funkciu bitstream.
Na Yamahe (neviem čo máš za typ) máš možnosť vidieť aký signál vchádza do AVR - 2/0/0/ alebo 3/2/1.

U mňa ak pošlem zvuk Technisat -> HDMI -> TV LG -> optika -> AVR Yamaha tak mám zvuk 5.1 v AVR tiež. Ale musíš nastaviť v TV. U LG je to voľba "výstup digitálneho zvuku" = automaticky
jk001 (6)|19.10.2012 08:04
[QUOTE=Dagy2;428899]U mňa ak pošlem zvuk Technisat -> HDMI -> TV LG -> optika -> AVR Yamaha tak mám zvuk 5.1 v AVR tiež. Ale musíš nastaviť v TV. U LG je to voľba "výstup digitálneho zvuku" = automaticky[/QUOTE]

keď nastavím takto ako popisuješ tak dolby digital funguje tj technisat do TV -HDMI typ bitstream TV-do AVR optika TV zvuk nastavenie auto , ale prídem o možnosť regulácie zvuku priamo technisatom a musím používať na zvuk DO s AVR . skúsim to vyriešiť univerzálnym DO
vivid.sk (11472)|19.10.2012 08:52
[QUOTE=jk001;428901] ale prídem o možnosť regulácie zvuku priamo technisatom[/QUOTE]
co je logicke, kedze je to bitstream a ten regulovat z principu nejde.
pantani (21)|28.10.2012 15:43
zdravim,je tedy uz nejaky novy softik pro tento prijimac?Diky.Pripadne ,jaka je verze posledniho softu.
Dagy2 (3153)|28.10.2012 16:29
keďže je to Technisat úplne jednoducho všetko toto zistíš na http://www.technisat.cz.
alebo tlačítkom menu-nastavení-servisní nastavení-aktualizace software. Tam ti prijímač povie čo nového na orbite. Alebo že by to tam sudruhovia neimplementovali? Určite máš nastavenie sťahovania FW a tam je aj kontrola aktualizácie.

Návod viď http://www.technisat-daun-fs.de/assets/medias/docus/27/bda_TechniStar%20IR.pdf strana 148
Martin Suchánek (85)|29.10.2012 17:51
Tak pánové, trpělivost je skoro u konce. Jakmile lezu do menu tak na mě bliká panák jak magické oko, spousta zátuhů v různých situacích, určitě několikrát do týdne, náhodně po přepnutí ztišený zvuk stanice..............jestli nevydáte fw který většinu těchto průšvihů pořeší tak budu muset vrátit, takhle je to nepoužitelný...
A to od toho nechci fakt nic jinýho než od předchozího digit S2: v klidu a bez zátuhů se koukat před pevnou parabolu na skylink.
tahlovej (304)|29.10.2012 18:49
[QUOTE=Martin Suchánek;430035]Tak pánové, trpělivost je skoro u konce. Jakmile lezu do menu tak na mě bliká panák jak magické oko, spousta zátuhů v různých situacích, určitě několikrát do týdne, náhodně po přepnutí ztišený zvuk stanice..............jestli nevydáte fw který většinu těchto průšvihů pořeší tak budu muset vrátit, takhle je to nepoužitelný...
A to od toho nechci fakt nic jinýho než od předchozího digit S2: v klidu a bez zátuhů se koukat před pevnou parabolu na skylink.[/QUOTE]Výrobce i dovozce se naučili dokonale hrát mrtvého brouka - kdo chce,může si najít,kolikrát už zde v diskuzi slibovali nový software.Svým přístupem k řešení problémů nápadně připomínají to nejhorší v tomto státě - poslance,senátory,lobisty a ....Jinak za sebe mohu říci,že se SIRem po "správném" nastavení žádné problémy nemám,ale negativní reakci jsem napsal proto,že mne defekuje ten přístup těch,kteří se tu kdysi chlubili, že "mohou nejvíc změnit" a "jsou na cosi pyšní".
ucetni (312)|29.10.2012 20:52
podla mna SIR nikdy nemal ist do výroby. je to narýchlo spackaný prijímač pre čechov a slovákov, ktorý mal vyplniť dieru na trhu. na nový soft technici z Drážďan pozerajú z vrchu a ani čiastkové opravy nie sú schopný vydať v podobe aktualizácie. pomaly to pôjde do stratena a už ani nebude čo aktualizovať, kedže prijímače budú dávno vymenené. len by ma zaujímalo, či by som mohol reklamovať uvedený soft v Sire a či by mi po mesiaci vrátili peniaze, kedže ten by bol stále neopravitelný.
nosferatus (3)|30.10.2012 09:22
Ahoj,jsem celkem spokojený majitel Technisat Sir,ale mám jeden problém s okamžitým dekódováním po zapnutí,kdy se asi na 5 vteřin objeví nápisy "Probíhá synchronizace karty" nebo "Nemáte oprávnění sledovat tento program" a myslím si,že přístroj s certifikací Skylink by měl originální kartu dekódovat okamžitě. Mám kartu ICE vloženou do čtečky. Má někdo podobnou zkušenost a ví jak se dá tento problém řešit? Děkuji za náměty.
mirekv (7169)|30.10.2012 10:17
Potvrzuji, je to pravda. Ale nějak to neřeším.
Dagy2 (3153)|30.10.2012 13:33
[QUOTE=nosferatus;430098]Ahoj,jsem celkem spokojený majitel Technisat Sir,ale mám jeden problém s okamžitým dekódováním po zapnutí,kdy se asi na 5 vteřin objeví nápisy "Probíhá synchronizace karty" nebo "Nemáte oprávnění sledovat tento program" a myslím si,že přístroj s certifikací Skylink by měl originální kartu dekódovat okamžitě. Mám kartu ICE vloženou do čtečky. Má někdo podobnou zkušenost a ví jak se dá tento problém řešit? Děkuji za náměty.[/QUOTE]

co je to "okamžitě" ?
staré telky keď si zapol, tak trvalo cca minutu, kým sa nažhavili elektronky a teraz je 5 sekund problém. Koľko trvá zapnutie mobilného telefonu, koľko trvá zapnutie zapnutie samotného SAT prijímača. Tak mu daj ešte 5 sekund nech stihne načítať dáta do karty.
Dagy2 (3153)|30.10.2012 13:43
[QUOTE=Martin Suchánek;430035]Tak pánové, trpělivost je skoro u konce. Jakmile lezu do menu tak na mě bliká panák jak magické oko, spousta zátuhů v různých situacích, určitě několikrát do týdne, náhodně po přepnutí ztišený zvuk stanice..............jestli nevydáte fw který většinu těchto průšvihů pořeší tak budu muset vrátit, takhle je to nepoužitelný...
A to od toho nechci fakt nic jinýho než od předchozího digit S2: v klidu a bez zátuhů se koukat před pevnou parabolu na skylink.[/QUOTE]

Martine, ja by som to tipol na HDMI prepojenie s panákom ktorý je pravdepodobne tiež tvrdohlavý.
Vypni všetky funkcie HDMI v oboch zariadeniach (rôzne viera linky, technilinky, simplinky a podobne). Mám pocit že si jediný s týmto problémom.

Takýto problém žiadny výrobca žiadnym FW nevyrieši. bohužiaľ na rozdiel od starého dobrého SCART-u sa na ničom ostatnom výrobcovia neboli ochotní dohodnúť. funguje simplink medzi LG a LG (niekedy ani to :) ) funguje iný link medzi sony as sony ale v momente keď je tam iný element tak to robí psie kusy (napr. moja Ya)
Martin Suchánek (85)|30.10.2012 14:01
[QUOTE=nosferatus;430098]Ahoj,jsem celkem spokojený majitel Technisat Sir,ale mám jeden problém s okamžitým dekódováním po zapnutí,kdy se asi na 5 vteřin objeví nápisy "Probíhá synchronizace karty" nebo "Nemáte oprávnění sledovat tento program" a myslím si,že přístroj s certifikací Skylink by měl originální kartu dekódovat okamžitě. Mám kartu ICE vloženou do čtečky. Má někdo podobnou zkušenost a ví jak se dá tento problém řešit? Děkuji za náměty.[/QUOTE]

nemohu potvrdit, tato situace se mi vyhnula

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Dagy2;430112]Martine, ja by som to tipol na HDMI prepojenie s panákom ktorý je pravdepodobne tiež tvrdohlavý.
Vypni všetky funkcie HDMI v oboch zariadeniach (rôzne viera linky, technilinky, simplinky a podobne). Mám pocit že si jediný s týmto problémom.

Takýto problém žiadny výrobca žiadnym FW nevyrieši. bohužiaľ na rozdiel od starého dobrého SCART-u sa na ničom ostatnom výrobcovia neboli ochotní dohodnúť. funguje simplink medzi LG a LG (niekedy ani to :) ) funguje iný link medzi sony as sony ale v momente keď je tam iný element tak to robí psie kusy (napr. moja Ya)[/QUOTE]

Nemyslím si, že bych byl sám. Po změně nastavení HDMI na rozlišení natvrdo problikávání při přepínání mezi programy ustalo, ale stále masivně zlobí v menu (si relátka v receiveru pocvakají když ladím :-)). Vieralink nepoužívám, ale radši se podívám, jestli není zapnutý. Technilink jsem zapnout musel, protože mám receiver, ale zlobilo to i bez zapnuté funkce.
mirekv (7169)|30.10.2012 14:17
nosferatus: ono to může být podle čtečky, ICE kartu musí asi napřed identifikovat, kóduje se v Irdeto (PI-sys).
nosferatus (3)|30.10.2012 15:26
Samozřejmě že musí kartu identifikovat,ale když ve Vantage v uni čtečce a v neofiko sw je karta načtena okamžitě proč by se měla načítat v certifikovaném přijímači cca 8 vteřin. Nezdá se ti to málo logické?
mirekv (7169)|30.10.2012 16:22
U mě asi tak 3s po zapnutí, při přepínání je to OK, to by mě dost štvalo!
tahlovej (304)|30.10.2012 17:32
[QUOTE=nosferatus;430098]Ahoj,jsem celkem spokojený majitel Technisat Sir,ale mám jeden problém s okamžitým dekódováním po zapnutí,kdy se asi na 5 vteřin objeví nápisy "Probíhá synchronizace karty" nebo "Nemáte oprávnění sledovat tento program" a myslím si,že přístroj s certifikací Skylink by měl originální kartu dekódovat okamžitě. Mám kartu ICE vloženou do čtečky. Má někdo podobnou zkušenost a ví jak se dá tento problém řešit? Děkuji za náměty.[/QUOTE]To není "problém",to je vlastnost certifikovaných dekodérů.Protože je "nějak" specifikován proces inicializace dekodéru IRDETO(v SIRu ICE karta jede v IRDETu),trvá to cca 5sec.Vantage proces inicializace IRDETO dekodéru ignoruje(a jede v CW) a proto mu to trvá podstatně méně.
nosferatus (3)|30.10.2012 22:05
To jsem si vůbec neuvědomil,vyřešil jsem to startem na ČT24 a je to v pohodě.
mirekv (7169)|31.10.2012 07:33
To je celkem logické, karta se začíná inicializovat hned po zapnutí a to pro všechny kódované programy. ČT24 kódovaná není, proto najede ihned. No a než přepneš jinam, karta už jede! B-)
ucetni (312)|31.10.2012 19:39
[QUOTE=nosferatus;430098]asi na 5 vteřin objeví nápisy "Probíhá synchronizace karty" nebo "Nemáte oprávnění sledovat tento program" a myslím si,že přístroj s certifikací Skylink by měl originální kartu dekódovat okamžitě[/QUOTE]

toto je len dalšia vychytávka tohto super prijímača. robí to aj mne . na iných prijímačoch som to nevidel robiť. vivat skylink ready certifikácia.
jk001 (6)|1.11.2012 10:06
[QUOTE=Martin Suchánek;430035]Tak pánové, trpělivost je skoro u konce. Jakmile lezu do menu tak na mě bliká panák jak magické oko, spousta zátuhů v různých situacích, určitě několikrát do týdne, náhodně po přepnutí ztišený zvuk stanice..............jestli nevydáte fw který většinu těchto průšvihů pořeší tak budu muset vrátit, takhle je to nepoužitelný...
A to od toho nechci fakt nic jinýho než od předchozího digit S2: v klidu a bez zátuhů se koukat před pevnou parabolu na skylink.[/QUOTE]

čo popisuješ určite nie je vada firmware ale máš vadný kus a chod ho reklamovať v rodine máme dva Technisaty SIR a šlapú ako píla žiadne mrznutie žiadny stíšený zvuk proste nič čo popisuješ jedine problémy boly po nastavení aj na astra 19,2 ale tom som vyriešil a šlape ako hodinky.
qay (105)|6.11.2012 17:37
A) Uložení zálohy

1) na předem naformátované prázdné USB médium (FAT 32) překopírujte soubor dbdump

2) vložte médium do USB slotu - setting přístroje bude překopírován do souboru database.cdp Start a průběh zálohování bude oznámen v infookně OSD

3) vyjměte USB médium - soubor database.cdp uložte v kopii na jiné "bezpečné" místo ve vašem PC.

Prosím,kde najdu ten soubor dbdump ,abych ho zkopíroval na USB ? Dík


Už jsem našel ve Faq Omko,kdyby někdo hledal.
golfLC (1941)|6.11.2012 17:53
Qay stačí ak pojdeš do témy Návody, tipy a triky nielen pre technisat, všetko tam najdeš....


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
qay (105)|6.11.2012 19:59
Prosím o radu,jak se dostanu u TEch. S2 do možnosti nastavit Astru1 otáčením motoru doleva a doprava a vybrat nejlepší signál pro tento satelit.U GI870 jsem zadal nějakou frekvenci a začal jsem vyhledávat satelit.Tady nic podobnýho nevidím. Teď jsem na Astře3.
Dík
ucetni (312)|6.11.2012 20:04
spýtaj sa pána googla. ten vie všetko.... až na to, kedy bude nový firmware na SIR.
qay (105)|6.11.2012 20:08
Na Google to právě nemůžu najít.
ucetni (312)|6.11.2012 20:17
[QUOTE=qay;430953]Na Google to právě nemůžu najít.[/QUOTE]

to snad nie. je tam stovky navodov na nastavenie motora paraboly. trba hladať.
qay (105)|6.11.2012 20:52
Už jsem našel,ještě dotaz je lepší vyšší kvalita nebo úroveň ???
Díkys
Dagy2 (3153)|6.11.2012 21:26
[QUOTE=qay;430957]Už jsem našel,ještě dotaz je lepší vyšší kvalita nebo úroveň ???
Díkys[/QUOTE]

Slava/qay, ty si si kúpil TechniSat. TechniSat má 100% podporu v manuáloch a návodoch na svojej stránke, takže sa nemusíš dotazovať na dvoch forach naraz ani gulgiť. Stačí ísť na http://www.technisat.de a tam nájdeš:
- manuál s ladením motora step-by-step
- rôzne videá s montážami antén, inštaláciou a pod.

Keby ti to bolo málo, tu máš vlákno, kde sú tzv. "tajné" pomôcky pre TechniSaty a nie len pre ne - tak ako ti píše golf.

Máš aspoň šajn, čo znamená sila a kvalita signálu?
- sila je len "množstvo" elektromagnetickej energie ktoré dopadá na parabolu s danou frekvenciou a polarizáciou. Takže tento parameter je dôležitý pre prvotné naladenie antény, ale vôbec nič nehovorí o tom, či ti vôbec niečo bude hrať.
- kvalita je to, že kvalita signálu zodpovedá tomu, čo skutočne potrebuješ dostať na vstup prijímača. Teda že zodpovedá "kodovanie" (8PSK, QPSK) a SR a chybovosť signálu je dostatočne nízka. Parametre som ti už napísal na parabole
tahlovej (304)|7.11.2012 11:38
[QUOTE=ucetni;430952]spýtaj sa pána googla. ten vie všetko.... až na to, kedy bude nový firmware na SIR.[/QUOTE]Zatloukací strategie a čas vše napraví - a diskuse vyšuměla do ztracena stejně jako různé aféry(např.p.Janouška a jiných skvostů mezi námi).
qay (105)|7.11.2012 18:36
Mé problémy s novým Techn. S2

1/ Přístroj zobrazuje velikost externího disku místo GB tak MB

2/ Startovací poloha,když vypnu dálkou třeba na ČT1 Astra3 ,tak se mi parabola automaticky otočí na Astru1.Po dalším zapnutí se zobrazí informace přetáčení na Astru3, potom načítá modul s kartou a až po chvíli najede ČT1.
Mám naladěné Astry1,2,3 ... Jde nějak nastavit,aby se parabola zbytečně neotáčela na Astru1 pokud jsem tedy vypnul na Astře 3 a tak i v dalších případech a aby start byl co nejjednodušší- rychlejší ?

3/ Rychlost otáčení paraboly.Minulý GI870 mi otočil parabolou z Astry3 na Astru1 tak za 5-10 vteřin,teď S2 trvá 20-30 vteřin.Nevím jestli je to u Techn. normální nebo něco špatně nastaveno.

Omlouvám se za včerejších více vláken,jak mi bylo vytčeno,ale mám Technisata od včera a chtěl jsem to co nejdříve zprovoznit.Jelikož v návodu není nic o nastavení motoru a naladění satelitů,ani na Omko.cz jsem nic nenašel,tak jsem se ptal.Fórum ohledně Technisatu jsem pročetl,ale tyto problémy jsem zde nenašel.

Ještě jednou se omlouvám a budu rád pokud mi někdo odpoví na mé dotazy.Odpovědi typu najít pomocí Google mi ani nepište,to je první co dělám.
Děkuji
Dagy2 (3153)|7.11.2012 18:45
čteš skutečně slabě:
1/ ano tam je bug, ukazuje MB naniesto GB. Je to pitomé ale kvôli tomu sa snáď dá ešte pozerať na LeoTV.
2/ v Tipoch a Trikoch máš návod ako ofajčiť otáčanie paraboly na 19.2E. Hľadaj príspevok od "táhlovej" - je to síce pre SIRa ale S2 je principiálne rovnaký prístroj.
U S2 by pravdepodobne bolo riešenie tiež povypínať automatické aktualizácie FW a ISIPRO (to by som ti radil tak či tak) resp. zadať im že zdroj je na družici 23.5E

Návod kompletne preložený má byť na stránke OMKO pod ISIO (nastavenie motora je rovnaké, keď slúbiš že už nebudeš zakladať zbytočné vlákna :) tak ti oskenujem môj návod z HDS2X a pichnem ho sem). Samochválili sa tu niektorí že to dali preložiť.
qay (105)|7.11.2012 18:54
Budu rád za ten návod,forum se projel celý ohledně Technisatu i na Googlu jsem hledal odpovědi,ale nenašel jsem to.
Jak jsem psal dřív jsem měl GI870,který jsem si sám nastavil i parabolu,ale tady jakje to nová a v návodu toho moc není,tak jsem se dovolil zeptat.Pro někoho to jsou možná stupidní otázky,ale třeba se někomu jako jsem já budou odpovědi hodit.

Na Leo se nedívám,protože je stupidnější než moje dotazy.

citace:
U S2 by pravdepodobne bolo riešenie tiež povypínať automatické aktualizácie FW a ISIPRO (to by som ti radil tak či tak) resp. zadať im že zdroj je na družici 23.5E

Toto řešení jsem v návodu taky nenašel.Stáhl jsem i nějaký návody jiných Technisatů ani tam to nebylo.

Děkuji ti za pomoc.
qay (105)|7.11.2012 19:09
Ještě jsem teď vypozoroval ohledně toho otáčení paraboly,

Astra1 na Astra2 a zpět je tak 4x rychlejší než Astra3 na Astra1 nebo Astra2,
motor otočí parabolou okamžitě tak 3 vteřiny,ale dlouho trvá než naskočí program.
Dík za radu
ucetni (312)|7.11.2012 19:49
[QUOTE=qay;431062]Mám naladěné Astry1,2,3[/QUOTE]

neviem prečo niekto rieši tieto tri družice cez motor. nič si nepočul o multifeede? doporučil by som ti založiť osobitne vlákno na temu problem s naladením motora. zbytočne to tu spamuješ.
tahlovej (304)|7.11.2012 19:55
[QUOTE=qay;431066]Budu rád za ten návod,forum se projel celý ohledně Technisatu i na Googlu jsem hledal odpovědi,ale nenašel jsem to.
Jak jsem psal dřív jsem měl GI870,který jsem si sám nastavil i parabolu,ale tady jakje to nová a v návodu toho moc není,tak jsem se dovolil zeptat.Pro někoho to jsou možná stupidní otázky,ale třeba se někomu jako jsem já budou odpovědi hodit.

Na Leo se nedívám,protože je stupidnější než moje dotazy.

citace:
U S2 by pravdepodobne bolo riešenie tiež povypínať automatické aktualizácie FW a ISIPRO (to by som ti radil tak či tak) resp. zadať im že zdroj je na družici 23.5E

Toto řešení jsem v návodu taky nenašel.Stáhl jsem i nějaký návody jiných Technisatů ani tam to nebylo.

Děkuji ti za pomoc.[/QUOTE]Ve Tvém vlastním zájmu si "technisatí"vlákna pročti od začátku ale skutečně poctivě.Jednak proto,abys v něm našel odpovědi na všechny Tvoje otázky a druhak proto,abys věděl,že zákaznická podpora ze strany dovozce či prodejce se rovná nule.A za třetí proto,abys věděl,že všechny "autonesmysly" u Technisatu musíš zakázat,protože jinak receiver nebude dělat to,co chceš ty,ale pouze to,chtějí soudruzi z NDR(a ti,jak známo někde udělali chybu).
qay (105)|7.11.2012 20:05
[QUOTE=tahlovej;431077]Ve Tvém vlastním zájmu si "technisatí"vlákna pročti od začátku ale skutečně poctivě.Jednak proto,abys v něm našel odpovědi na všechny Tvoje otázky a druhak proto,abys věděl,že zákaznická podpora ze strany dovozce či prodejce se rovná nule.A za třetí proto,abys věděl,že všechny "autonesmysly" u Technisatu musíš zakázat,protože jinak receiver nebude dělat to,co chceš ty,ale pouze to,chtějí soudruzi z NDR(a ti,jak známo někde udělali chybu).[/QUOTE]

Ten tvůj článek jsem nakonec našel jakmi radil Dagy2,teď jsem vše smazal,obnovil nastavení, všechno povypínal a zkouším naladit jen Astru3 a potom zkusím přidat další dvě Astry,kde mám pouze transpordéry se sportem a muzikou.

Pro radu od účetní : Motor mám už 5 let,a jen tak ho nevyhodím,když je funkční.

Díky
qay (105)|7.11.2012 20:48
Teď jsem sis tím hrál a zjistil jsem toto pro Tech. S2

Aby se parabola neotáčela po vypnutí na Astru1 19.2 musí se v servis. menu -

aktualizace kanálů - vypnout a ještě zvolit Astru3 23.5
aktualizace softwaru - to samé

Po vypnutí se už parabola neotočí,po zapnutí sice hláška otáčení na 23.5,ale parabola se už netočí.

Pořád ale nevím :
1/ Astra1 na Astra2 a zpět je tak 4x rychlejší než Astra3 na Astra1 nebo Astra2,
motor otočí parabolou okamžitě tak 3 vteřiny,ale dlouho trvá než naskočí program.

2/ Po zapnutí musí pokaždé hlásit test modulu,nejde to někde vypnout ?

Dík
Hornet F-18 (1328)|7.11.2012 22:32
qay,
ktore pozicie myslis pod pojmom Astra 1,2,3 ? pytam sa len preto, ze tie astry su oznacovane aj astra 1F,G... 2A,D...3A,B...na roznych poziciach.
Ked ta trapi, ze musis dlho cakat, pokial motor otoci parabolou, preco nepouzijes viac LNB a zrusit motor? Je to urcite rychlejsie. Tusim ti to uz niekto radil
ucetni (312)|7.11.2012 22:42
[QUOTE=qay;431079]Motor mám už 5 let,a jen tak ho nevyhodím,když je funkční.[/QUOTE]

mal by si ten motor schovať do skrine a kupit si dve LNB po 3 eur + držiak na multifeed a ušetríš nás tu od dosť hustých,nič hovoriacich otázok. stále prechádzaž z Astra1 na Astra2 ,prípadne na Astra3 z Astra1 dá zabrať prevodom na motore,ktoré nevydržia večne. prípadne zavolaj odborníka zo servisu.
Dagy2 (3153)|8.11.2012 00:12
qay tak ako ti radili na inom fore, kde si založil to isté vlákno:
- prepni medzi dvoma FTA programami SD s rovnakou polarizáciou - zmeraj čas
- potom vyber dva iné FTA programy s opačnou polarizáciou a prepni medzi nimi a zase zmeraj čas.
To, že sa parabola otočí ale trvá niekoľko sekund než naskočí obraz by som povedal že asi nie je parabola presne naladená. Máš tam funkciu autofocus tak ju skús použiť.
Ako som ti písal, technisat to vie naladiť sám, musíš zadať GPS koordináty bydliska a ostatné sa už postará sám.

Zajtra dám do Trikov a tipov český návod na naladenie motora u TechniSatu. Je to ale bez obrázkov - treba si stiahnuť nemecký kompletný návod na ktorý som ti dával link a porovnať s tým čo píše český text.
Treba povedať, že výrobca a dovozca je blbec. Naladenie motora je v origo manuále popísané krok za krokom a má 8 strán A4 s obrázkami.
A/ Preloženie by stálo asi 2000Kč a toľko teda dovozca nemá
B/ preklad už bol urobený v roku 2008 pre HDS2, stačí to kopírovať ani netreba prekladať. Ale to by niekto musel chcieť a nie len tárať.

Qay, ale ako ti radia - dokup 2 LNB, prepínanie medzi tromi družicami je do 1 sek. Motor si tam kľudne nechaj na lovenie exotiky, ale na bežné používanie je motor wolowina.
qay (105)|8.11.2012 08:28
@ Hornet F-18
Astra1 19.2
Astra2 28.2 prog. Scuzz,Bliss atd. vesměs hudební dříve taky sport na streamerech

@Dagy2 dík za návod