Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

Dagy2 (3153)|8.11.2012 09:01
qay, tak návod máš priložený vo vlákne. Dúfam že podľa zvládneš ten motor nastaviť, je to možno 5 zmáčknutí diaľkového.

kontrolu otáčania podľa rád z paraboly urob medzi:
1/ FTA programami s vertikálnou polarizáciou
28.5E BLISS
23.5E CT24
19.2E Pro7 Oesterreich

2/ FTA programami s horizontálnou polarizáciou
28.5E UMP Movies
23.5E TA3
19.2E ARD/ Das Erste
Hornet F-18 (1328)|8.11.2012 11:56
[QUOTE=qay;431117]@ Hornet F-18
Astra1 19.2
Astra2 28.2 prog. Scuzz,Bliss atd. vesměs hudební dříve taky sport na streamerech

@Dagy2 dík za návod[/QUOTE]


Nevidim dovod pouzivat na tieto pozicie motor :-) keby si tocil viac, tak to chapem. Ja mam 13, 19, 23, 28 teda 4 x LNB- jednoduche a lacne riesenie a mam asi 30 hudobnych kanalov :-) a nemusim cakat na motor, prepinanie rychle.
Dagy2 (3153)|8.11.2012 12:35
Presne tak, prepnutie medzi kanálmi na rôznych družiciach oproti prepnutiu v rámci jednej duržice u 4xLNB je úplne rovnaké a trvá ca 2sek.
Motor je dobrý keď chceš občas uloviť niečo na 1W, 45E, 7E a pod.
By som
1/ doplnil držiak a 2-3ks LNB + DiseqC 4/1
2/ zaparkoval parabolu na 23.5E a osadil 2LNB na 19.2E, 28.5E
3/ pokiaľ by som prepínal 18-23-28 tak by cvakalo relé a prepínanie by bolo rýchle a hlavne bez točenia
4/ ostatné družice by som nastavil na točenie parabolou. Neviem, či ale pri prepnutí z napr. 1W na 19.2E by sa parabola vrátila na pozíciu 23.5E alebo zostala na 1W - potom by 19.2E a 28.5E nefungovali. Takže pred prepnutím by sa muselo vždy cvaknúť na CT24 a potom programy 19.2E a 28.5E, ale pokiaľ by to bolo na lovenie, myslím v pohode.

Potom nastavenie matice by bolo:
AA Astra 19.2E
AB Eurobird/Astra 28.5E
BA pozicioner (a tu nastaviť nulovú polohu na 23.5E)
BB prázdne, resp. ešte štvrté LNB

Možno by ste to mohli po mne skontrolovať, či je to takto OK.
qay (105)|8.11.2012 14:44
@Hornet F-18

[QUOTE=Hornet F-18;431139]Nevidim dovod pouzivat na tieto pozicie motor keby si tocil viac, tak to chapem. Ja mam 13, 19, 23, 28 teda 4 x LNB- jednoduche a lacne riesenie a mam asi 30 hudobnych kanalov a nemusim cakat na motor, prepinanie rychle.[/QUOTE]

Jak jsem psal motor už mám asi 5let,kdy jsem koukal na Digi tv.Teď už jenom tyto tři Astry,tak proč dělat něco novýho,když je funkční.
Mě se hlavně jednalo t to,že s minulým Golden Interstar 870 se mi programy mezi Astrami zobrazili o hodně rychlejc.
Teď,když přepnu třeba z Astry3 na Astru1 volné program tak se zobrazí o dost déle,ikdyž motor se otočí hned.

@Dagy2
kontrolu otáčania podľa rád z paraboly urob medzi:
1/ FTA programami s vertikálnou polarizáciou
28.5E BLISS
23.5E CT24
19.2E Pro7 Oesterreich

To jsem zkoušel ráno tu frekvenci Bliss 11307 V,ale když v menu ladění satelitu zadám tuto vertikální frekvenci,tak se mi změní na horizontální.
Zkoušel jsem i nový satelit User1 a dát tuto 11307 V na kterou bych to satelit doladil,ale vždy se změní na H.

Naladění na možnost 11307 H mám u Bliss 7.5 dB,proto jsem chtěl zkusit u tohoto transpordéru dostat lepší výsledek.Proframy naladěné na 11307 H ukazuje 9.4 dB

Na tý Astře 28.2 koukám jen na hudební Bliss,Scuzz,Flava atd 11307V a 11222H . Dřív,když byly ješte Streamy tak i na ně.

Jestli bys mi poradil jak tam dostat pri ladění ten Vertikal,tak to ještě zkusím,jinak už to nechám , naladěné jak je .
S Astra 23.5 nemám problémy,Astra 19.2 mám jen volnej Eurosport a Sport1 a Astra 28.2 ty hudební.Až mi přijde objednaná plazma tak stejně zaplatím ty sporty,aby byly Hd.

Díky za rady a za návod.
Dagy2 (3153)|8.11.2012 16:01
qay, nejak to pletieš.
V menu ladenie vyberieš transpondér, ten má tri položky ktoré treba zadať:
- frekvenciu čísielkami na DO a potom šípkou dole
- polarizáciu - šípečkami doprava/doľava alebo OK sa mení V na H alebo naopak. TU SA NEROBÍ POTVRDENIE VÝBERU POMOCOU OK!!!! To ti zmení polarizáciu ! Len treba šípkou dolu prejsť na riadok SR.
- SR čísielkami na DO a potom šípkou dole

a teraz šípkou skočiť na vyhľadanie a už to beží.

Ale aj tak, bliss ti nemôže hrať ak by si ho mal naladené na H ak vysiela jeho transpondér na V.
Je bežné, že signál a kvalitu máš na rovnakom TP s polarizáciou H aj V. to neznamená "že to funguje" ale že sú to dva úplne iné transpondéry - skontroluj si to v zozname TP na parabole alebo lyngsate

7,5dB nie je zlé ale ani nič moc. To mám viac na gibertini 85cm natočenej na 23.5E a LNB šilhá na 28.5. zjavne máš buď
- menšiu parabolu (60cm?)
- nekvalitnú Digi parabolu (šišatá, biedne rameno pre LNB )
- alebo proste nedostatočne presne naladenú.
qay (105)|8.11.2012 16:32
Dagy2 ne nepletu

Dělám přesně jak popisuješ vše mám nastaveno,ale na v této nabídce už nemám možnost rovnou to ladit,ale musím tlačítkem zpět se vrátit na předešlé menu a tam už je ladění satelitu.Problém je v tom,jakmile zmáčknu tlačítko zpět,abych se dostal k ladění tak se mi moje navloná frekvence transpordéru přehodí zpět na firmwarem přednastavenou hodnotu.

U GI870 jsem to měl jak popisuješ,ale tady se právě po nějakém nastavení toho transpordéru musíš vrátit zpět a nic se zde nedá potvrdit.

Když jsem třeba zkoušel Astru3 15525V ČT24 jak jsi mi psal,že to podle toho doporučují naladit na parabole tak tu tam u satelitu 23.5 nedostanu,skáče tam pořád ta firmw. přednastavená.

Je mi jasný,že transpordéry H a V jsou jiné.Satelit už mám od roku 1996.

S tímto novým S2 mám hodnoty něm.Eurosport 9.1 dB naše Nova 9.9 a Bliss 7.5

Díky za návod tobě i Golfovi


Už jsem na to přišel,jak jsem psal,že to nedrží ty hodnoty co zadám,tak to je jen pro kontrolu.Není tady tedy možnost nějakej transpordér zadat a podle toho hledat satelit....... ?????????????

Dík za trpělivost
dundee2 (42)|11.11.2012 13:55
Technistar SIR.
Jak je to se sítí LAN ? Co je možno provádět,zejména připoj. k netu ?
Přemýšlím o koupi,dík
ucetni (312)|11.11.2012 15:52
[QUOTE=dundee2;431455]Jak je to se sítí LAN ? Co je možno provádět,zejména připoj. k netu ?[/QUOTE]

tak toto by ma zaujímalo úplne nakoniec. ak sa chceš hrať s prijímačom cez siet, kúp si linuxový stb. cez siet možeš stahovať imaginárne a neexistujúce aktualizácie + nejaké programovanie nahrávania na dialku - tak toto technici z NDR vychytali... a to je tak všetko
Dagy2 (3153)|11.11.2012 17:22
[QUOTE=qay;431167]Dagy2 ne nepletu

Dělám přesně jak popisuješ vše mám nastaveno,ale na v této nabídce už nemám možnost rovnou to ladit,ale musím tlačítkem zpět se vrátit na předešlé menu a tam už je ladění satelitu.Problém je v tom,jakmile zmáčknu tlačítko zpět,abych se dostal k ladění tak se mi moje navloná frekvence transpordéru přehodí zpět na firmwarem přednastavenou hodnotu.

U GI870 jsem to měl jak popisuješ,ale tady se právě po nějakém nastavení toho transpordéru musíš vrátit zpět a nic se zde nedá potvrdit.

Když jsem třeba zkoušel Astru3 15525V ČT24 jak jsi mi psal,že to podle toho doporučují naladit na parabole tak tu tam u satelitu 23.5 nedostanu,skáče tam pořád ta firmw. přednastavená.

Je mi jasný,že transpordéry H a V jsou jiné.Satelit už mám od roku 1996.

S tímto novým S2 mám hodnoty něm.Eurosport 9.1 dB naše Nova 9.9 a Bliss 7.5

Díky za návod tobě i Golfovi


Už jsem na to přišel,jak jsem psal,že to nedrží ty hodnoty co zadám,tak to je jen pro kontrolu.Není tady tedy možnost nějakej transpordér zadat a podle toho hledat satelit....... ?????????????

Dík za trpělivost[/QUOTE]

síce ma tento človek žiadal aby som už nikdy neodpovedal na jeho dotazy. trpezlivosť nie je problém, ale mám problém, keď si niekto myslí že mu schválne radíme bludy alebo si z neho robíme srandu. A tak tvrdí že to nejde alebo si overuje správnosti odpovedí na iných forach než by to napísal priamo tu, aby sme mu problém pomohli spoločne doriešiť. Aj keď stačí len trochu čítať český návod ktorý je pripíchnutý vo vlákne Tipy a triky...

Teda už nie pre qaya, ale pre potenciálnych ďalších čitateľov aby tento bod bol ukončený tu doplním:
- qay nečte ani návod ani príspevky a má z toho bohužiaľ veľký zlčník
- v menu TechniSatu sú dve položky, kde je možné zadávať TP:
1/ nastavenie antény
režim nastavenie antény je v MENU- NASTAVENI - NASTAVENI ANTENY - LNB
v tomto menu možno nastaviť TP, polarizáciu, SR - a ako píše NIČ VIAC, len tlačítkom červeným ZPET.
toto je totiž testovací TP pre donastavenie paraboly a LNB. Je tu len teplomer od sily a kvality signálu a jedna dôležitá vec, ktorú si náš priateľ tiež nevšimol - prístroj mu píše na aký satelit je parabola natočená! toto je unikátna pomôcka, najmä pre ladičov motorov ktorú má len máloktorý prijímač.
Toť vsjo, žiadne ladenie kanálov !!!

2/nastavenie/ladenie kanálov (tieto dve rôzne veci MrQay nepostrehol, ach jaj)
režim naladenie kanálov je v MENU- LADENIE PROGRAMOV - VSETKY SATELITY/SATELIT/TRANSPONDER/PROGRAM (možno český preklad je trochu odlišný)
v tomto menu sa dá u podmenu transpondér:
- nastaviť frekvencia TP, polarizácia, SR
- vybrať či má hľadať všetky kanály a alebo len nekodované
- zapnúť vyhľadávanie

následne prebieha vyhľadávanie, ktoré vidno v tabuľke vľavo TV a vpravo R kanály
skončí to v menu ktoré ponúka zaradenie a triedenie nájdených kanálov:
- automaticky - priradí ich na koniec zoznamu
- ručne TV / ručne R - otvorí tabuľku, kde naľavo sú nové naladené kanály a napravo možno vybrať FAV listy. Presun do a z FAV listov je rovnaký ako v menu "NASTAVENIE TV / RADIOVYCH ZOZNAMOV".

človek by povedal, že také jednoduché, popísané v českom manuále a napriek tomu zdá sa že by bolo treba ešte podrobnejší popis. Tak to až snáď v penzii...
Dagy2 (3153)|11.11.2012 17:32
[QUOTE=dundee2;431455]Technistar SIR.
Jak je to se sítí LAN ? Co je možno provádět,zejména připoj. k netu ?
Přemýšlím o koupi,dík[/QUOTE]

Dundee2, toto je TechniSat low end prijímač. Preto ako píše účetní LAN možno použiť pre
- prehrávanie fotiek, MP3 a nahrávok (ale pozor, nie Divx, mkv a pod zrejme len TS nahrávky)
- diaľkové programovanie časovačov nahrávok cez domácu sieť alebo internet (stačí prístup zvonka a dá sa programovať aj napr. z obyčajnej Nokie, ktorá má nejaký prehliadač, ale prijímač musí byť v stave rýchle zapnutie/sleep mode, nie stand-by)

Myslím, že ani update FW sa nerobí cez LAN, ale k čomu? Tu je dostatočné USB a OTA.
Ak chceš niečo s pripojením na HbbTV, Youtube alebo iné nezmysly tak to vie u TechniSatu len ISIO.
ucetni (312)|13.11.2012 18:38
[QUOTE=drsnacek;427890]Uz dodelali novy SW s opravami. Az otestuji, tak dam vedet, jestli se to povedlo.[/QUOTE]

mesiac prešiel a žiadne info o testovani. ani nový SW ani drsnacek ani service center. kedy bude nejaké info?
tahlovej (304)|13.11.2012 21:04
[QUOTE=ucetni;431772]mesiac prešiel a žiadne info o testovani. ani nový SW ani drsnacek ani service center. kedy bude nejaké info?[/QUOTE]Ti dva zatloukači se tu už neobjeví.A když náhodou ano,tak jen proto,aby mi vynadali(skoro bych na to SIRa vsadil).
roman_hk (151)|14.11.2012 10:06
Pokud použiji selský rozum: Kdyby se to povedlo a bylo by vše OK, tak by se určitě ozvali.... Pokud je "ticho", tak to moc růžově s novým FW nevidím... :-k
Martin Suchánek (85)|16.11.2012 13:00
K dálkovému nahrávání přes net: jednou jsem použil a bylo to na odstřel, dodnes nevím co se stalo, ale místo nastavení nahrávání programu se spustilo nahrávání okamžitě: Žádnej problém opravíme, řekl jsem si, než jsem zjistil, že ti **** neumí vzdáleně zastavit nahrávání. Takže jsem přišel o nahrávku protože box samozřejmě nahrával až do úplného zaplnění disku, navíc nesmyslně žral elektriku.

Jinak technisat mě dojímá stále více, nakonec jsem jim napsal na https://www.technisat.com/cs_CZ/Kontakt-a-poradensk%C3%A1-linka/352-34/, aby mi po tádnu odepsali že v češtině nee (proč tam proboha nemají poznámku, jak to má člověk vědět když mají stránky komplet počeštěný?). Znovu zopakuji že je to smutný - support pouze v cizím jazuku, distributor si z vás dělá prdel a nezajímá ho to, prodejce je v tom částečně nevinně protože co má asi tak prodávat že......divná doba.
Dagy2 (3153)|16.11.2012 13:10
No zdá sa že to ide od devíti k pěti.
Včera som študoval jeden z drahých tu v inom vlákne doporučovaných netechnisatov. A dozvedel sa, že ho v ČR predávajú dve firmy ktoré sa tvária ako oficiálni distribútori a patria medzi "špičku" (neviem či tu vôbec niečo také máme v ČR a SR) predajcov. Twintuner ktorý predávajú/li - tak jeho druhý tuner zo záhadných dôvodov nevie ladiť programy UPC v HD. Takže nahrávanie sa nekoná.
Výrobca odpovedal, že bude riešiť až sa také niečo stane na trhu, kde má zastúpenie. Tí čo vypálili zopár tisíc za prístroj oficiálne predávaný v česku ale majú na rozdiel od technisatu istotu že kúpili fakt na hovno prístroj. U technisatu stále nádej žije (:
dundee2 (42)|17.11.2012 20:21
Poradíte mi,po vašich zkušenostech jaké mám nastavit rozlišení obrazu u Sira ?

/ telku mámPANASONIC TX-L42ET50E http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/Výrobky/Ploché+televizory+Viera/3D+LED/TX-L42ET50/overview/9004924/index.html /

Mám Skylink zapl. balíček multi Hd,ale samozřejmě koukám i na Sd.

Televizi mám nově předtím CRT.Hd obraz se mi zdá neostrý. Na Siru teď nastaveno :

formát obrazu 16:9
změna měřítka videa Original
rozlišení hdmi auto
tv scart mod S-video

Dík za pomoc v sobotu večer
mirekv (7169)|17.11.2012 20:37
Nastavení přijímače je v pořádku, pohrej si s nastavením TV, hlavně s módy zobrazení, některé jsou totálně vyblité.
dundee2 (42)|17.11.2012 20:40
A co když dám rozlišení hdmi natvrdo na 1080i ??
wav (1)|27.11.2012 21:06
V poslednej dobe mam na SIRe problem s teletextom obcas mi nenabehne,
objavi sa len prazdna tabulka a nereaguje na ciselne tlacitka.
Pomoze len vypnutie z elektriny.
Nepozoroval niekdo tento problem?
dalsi novacek (13)|28.11.2012 09:09
[QUOTE=wav;433792]V poslednej dobe mam na SIRe problem s teletextom obcas mi nenabehne,
objavi sa len prazdna tabulka a nereaguje na ciselne tlacitka.
Pomoze len vypnutie z elektriny.
Nepozoroval niekdo tento problem?[/QUOTE]

ak myslis iba ten ramcek, tak ano, ja som ten problem pozoroval, ale uz sa nestazujem, a ani to neriesim.
Myslim ze soudruzi z NDR to neriesia tiez a OMKO to riesit nevie, takze zmier sa s tym, a tes sa z toho, ze aspon restart alebo vypnutie z elektriny problems riesi.
Dagy2 (3153)|28.11.2012 12:52
aha, teraz som konečne pochopil dotaz.
1/ v oboch prípadoch je to SIR ?
2/ na akom kanále to skúšate? Napríklad CT HD ? :)
nunacek0 (947)|28.11.2012 12:57
zdravim všechny, mám jeden dotaz. nechce se mi číst celé vlákno tak se ptám jestli sir na lepší obrazovou kvalitu než ariva 200hd,kterou nyní vlastním nebo jiný satelit v této ceně. jde mi pouze o obrazovou kvalitu. Mám kartu Skylink irdeto výměna. Děkuji za odpověď
Dagy2 (3153)|28.11.2012 16:42
Myslím, že by si vlákno čítal zbytočne. Na túto otázku tu asi odpoveď nenájdeš.
"Lepší obraz" je nemerateľný údaj, odpovede budú sčasti ovplyvnené vlastníctvom toho či onoho prístroja, prípadne konkrétnou nasranosťou daného súdruha na svoj prístroj.
Nakoniec väčšina debát končí konštatovaním, že je to najlepší prístroj pri porovnaní "cena/výkon" - tomuto nerozumiem ani zamak.
Skús pre srandu dať rovnaký dotaz do vlákna k Arivám, ale napíš že máš SIRa :)

A teraz vážne: myslím, že by si to reálne zistil len sledovaním jednoho programu na rovnakom TV a rovankými očami.
nunacek0 (947)|28.11.2012 19:29
tak díky.
Hornet F-18 (1328)|28.11.2012 19:39
Podobny dotaz bol tusim na Parabole...ale Arivu moc nechvalili - obrazovo. Je to tazke porovnavat, ked nemas obidva prijimace. Moj nazor je ze SIR bude lepsi :-) ale to je fakt hodne subjektivne....
mira122 (1)|28.11.2012 21:17
Zdravím, mám oba přijímače Arivu i Sir(a). Sir má obraz jasnější i ostřejší . Zkoušeno samozřejmě na jedné Tv.
tahlovej (304)|28.11.2012 22:03
[QUOTE=nunacek0;433880]zdravim všechny, mám jeden dotaz. nechce se mi číst celé vlákno tak se ptám jestli sir na lepší obrazovou kvalitu než ariva 200hd,kterou nyní vlastním nebo jiný satelit v této ceně. jde mi pouze o obrazovou kvalitu. Mám kartu Skylink irdeto výměna. Děkuji za odpověď[/QUOTE]Všechny receivery s ALI3602nebo3606 procesorem mají v základním nastavení poněkud menší jas - je na to fce v nastavení.Krom toho SIR má podstatně lepší upscale SD programů a troufnu si říci - v dané cenové hladině zřejmě nejlepší.Měl jsem oba přijímače dlouhodobě,takže předávám pouze vlastní zkušenosti.
nunacek0 (947)|29.11.2012 22:31
Jakou funkci v nastavení máš na mysli případně jak se jmenuje. Jinak děkuji za postřehy..
rozpustila (5)|2.12.2012 14:48
[QUOTE=psed;402922]Poraďte prosím, který zakoupit? Technistar SIR je licencovaný Irdeto, oba jsou pravděpodobně na stejném HW a cena Technisatu S2 s modulem CA SMIT Irdeto je stejná jako ohlášeného SIRu. Jako laikovi, co mě přinese certifikace SIRu, dostanu nějaké nové funkce či jiné? V mém případě koukám pouze na Skylink. Platí, že nahrávka z certifikovaného není přehratelná na PC, kdežto u S2 problém nebude? Děkuji.[/QUOTE]

Mám Technistar S2 doma, umí přehrát TS soubory ze starého satelitu, poradíte, jak PS přehrávat a editovat v PC? Díky!

Kdo máte S2 doma a máte zkušenost s ukládáním DVR souborů? Na harddisk to ukládá 1 GB soubory s koncovkou TS a jednotlivé nahrávky to čísluje:
000.001.Prvni film.ts (1 GB)
000.002.Prvni film.ts (1 GB)
000.003.Prvni film.ts (zbytek)
001
002.001.Druhy film.ts (1 GB)
002.002.Druhy film.ts (1 GB)
002.003.Druhy film.ts (1 GB)
002.004.Druhy film.ts (zbytek)
003
2000
2001

Soubory "2000" a "2001" (bez přípony) jsou jakési indexy, seznam nahrávek. Jak tenhle index funguje? Umíte s tím někdo zacházet?
Soubory AAA.BBB.Nazev.ts nakopírované na harddisk jsou pro satelit neviditelné, nejsou v tom indexu.
Pokud je přejmenuji na Nazev.ts, mohu je přehrávat po 1 GB částech.

Mně se ale líbí ta editace přímo v S2, kdy mohu vystřihávat reklamy, atd. A všechny nahrávky jsou viditelné v seznamu, "neschovávají se".
Dokud harrdisk nepřipojím k PC a nezačnu mazat nebo přidávat soubory, vše funguje řádně. Ale jak zařídit, aby to fungovalo, i když nějaké soubory smažu (zazálohuji mimo harddisk) a o pár týdnů později je na harddisk opět nakopíruji zpátky? Resp. když chci tyto nahrávky přehrávat ze sítě přímo v S2?

Líbí se mi i ty přídavné informace o filmu, název a popis filmů v nahrávce... Jak zařídit, aby se nic neztrácelo, když filmy z harddisku dočasně smažu a později opět chci vrátit zpátky?
Díky za zkušenosti...
Dagy2 (3153)|2.12.2012 15:52
Existuje taký malý programík, ktorý by si našla/našiel keby si kukla tam kam treba http://www.technisat.de / CZ.
ten programík sa volá Mediaport. Nainštaluj Mediaport a cez LAN potom skopíruj súbory na HDD kde ich cheš zálohovať. Keď budeš kopírovať cez Mediaport tak
A/ program pekne pospája film do jedného súboru, takže budeš mať jeden ts súbor a 2÷3 súbory s "pomocnými" dátami
B/ takto skopírovaný film môžeš zase nakopírovať rovnako naspäť a bude zase hrať
C/ keď kopíruješ, môžeš pozerať súčasne zo SATu iný program
D/ takéto ts súbory ti prehrá napr. LG TV priamo

Nechápem načo chceš editovať filmy v PC, keď píšeš "mne se líbí ta editace prímo v S2" tak ano alebo nie.
Mediaport dokáže konvertovať Sd nahrávky do DVD formátu alebo MPEG, ktoré vie prehrávať hocičo, ale stratí sa EPG info.
Pre prehrávanie filmov v PC si stiahni GOM-player.
Všetko je na stránke TechniSatu, myslím že hromada ja v "trikoch a tipoch" tu na fore.
rozpustila (5)|2.12.2012 17:18
[QUOTE=Dagy2;434480]Existuje taký malý programík, ktorý by si našla/našiel keby si kukla tam kam treba http://www.technisat.de / CZ.
ten programík sa volá Mediaport. Nainštaluj Mediaport a cez LAN potom skopíruj súbory na HDD kde ich cheš zálohovať. Keď budeš kopírovať cez Mediaport tak
A/ program pekne pospája film do jedného súboru, takže budeš mať jeden ts súbor a 2÷3 súbory s "pomocnými" dátami
B/ takto skopírovaný film môžeš zase nakopírovať rovnako naspäť a bude zase hrať
C/ keď kopíruješ, môžeš pozerať súčasne zo SATu iný program
D/ takéto ts súbory ti prehrá napr. LG TV priamo

Nechápem načo chceš editovať filmy v PC, keď píšeš "mne se líbí ta editace prímo v S2" tak ano alebo nie.
Mediaport dokáže konvertovať Sd nahrávky do DVD formátu alebo MPEG, ktoré vie prehrávať hocičo, ale stratí sa EPG info.
Pre prehrávanie filmov v PC si stiahni GOM-player.
Všetko je na stránke TechniSatu, myslím že hromada ja v "trikoch a tipoch" tu na fore.[/QUOTE]


Přesně takové kopírování potřebuji, ze SAT do PC a zase zpátky, aby vše fungovalo. Díky za rady. Už mám MediaPort 1.3.9 ze stránek technisatu, soubory po síti to zkopíruje, takže už není nutné přepojovat harddisk z jednoho přístroje do druhého. Ale pak MediaPort píše:
"java" is not recognizet as an internal or external command.
:(
Jaký je prosím odkaz na ty tipy a triky, pročtu si je.
A jaký je odkaz na ten Technisat, pročtu to i tam.
Třeba mají nějaký lépe fungující program...
Díky!

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Dagy2;434480]Existuje taký malý programík, ktorý by si našla/našiel keby si kukla tam kam treba http://www.technisat.de / CZ.
ten programík sa volá Mediaport. Nainštaluj Mediaport a cez LAN potom skopíruj súbory na HDD kde ich cheš zálohovať. Keď budeš kopírovať cez Mediaport tak
A/ program pekne pospája film do jedného súboru, takže budeš mať jeden ts súbor a 2÷3 súbory s "pomocnými" dátami
B/ takto skopírovaný film môžeš zase nakopírovať rovnako naspäť a bude zase hrať
C/ keď kopíruješ, môžeš pozerať súčasne zo SATu iný program
D/ takéto ts súbory ti prehrá napr. LG TV priamo

Nechápem načo chceš editovať filmy v PC, keď píšeš "mne se líbí ta editace prímo v S2" tak ano alebo nie.
Mediaport dokáže konvertovať Sd nahrávky do DVD formátu alebo MPEG, ktoré vie prehrávať hocičo, ale stratí sa EPG info.
Pre prehrávanie filmov v PC si stiahni GOM-player.
Všetko je na stránke TechniSatu, myslím že hromada ja v "trikoch a tipoch" tu na fore.[/QUOTE]


Přesně takové kopírování potřebuji, ze SAT do PC a zase zpátky, aby vše fungovalo. Díky za rady. Už mám MediaPort 1.3.9 ze stránek technisatu, soubory po síti to zkopíruje, takže už není nutné přepojovat harddisk z jednoho přístroje do druhého. Ale pak MediaPort píše:
"java" is not recognizet as an internal or external command.
:(
Jaký je prosím odkaz na ty tipy a triky, pročtu si je.
A jaký je odkaz na ten Technisat, pročtu to i tam.
Třeba mají nějaký lépe fungující program...
Díky!
Dagy2 (3153)|3.12.2012 04:51
1/ Tipy a triky -> toto forum, o 2-4 vlákna vyššie než je tento tvoj dotaz. Už SkyLink niekedy hovoril "Tak otvorte oči..." :)
2/ odkazy na http://www.technisat.de
http://www.technisat.com/de_DE/TechniStar-S1+/352-1637-1754/ záložka TechniTipp, tu máš rôzne rady krok-za-krokom
3/ po správnej inštalácii mediaportu a pripojení cez LAN máš v ľavom okne STA prijímač, v pravom tvoj počítač.
- označíš zložku na pravej strane kam sa má záznam kopírovať
- označíš na ľavej strane záznam ktorý sa má kopírovať
- stlačíš medzi oknami šípku smer SAT-> PC
a mediaport začne kopírovať. Toť vsjo.
Rovnako sa to deje opačným smerom. Mal som mediaport na dvoch PC pod WinXP, teraz Win7 a nikdy žiaden problém.

Píšeš, že to súbory skopíruje sem a tam. A pak píše "java is not recognised..." Kedy ti napíše toto upozornenie?
rozpustila (5)|3.12.2012 11:31
[QUOTE=Dagy2;434555]1/ Tipy a triky -> toto forum, o 2-4 vlákna vyššie než je tento tvoj dotaz. Už SkyLink niekedy hovoril "Tak otvorte oči..." :)
2/ odkazy na http://www.technisat.de
http://www.technisat.com/de_DE/TechniStar-S1+/352-1637-1754/ záložka TechniTipp, tu máš rôzne rady krok-za-krokom
3/ po správnej inštalácii mediaportu a pripojení cez LAN máš v ľavom okne STA prijímač, v pravom tvoj počítač.
- označíš zložku na pravej strane kam sa má záznam kopírovať
- označíš na ľavej strane záznam ktorý sa má kopírovať
- stlačíš medzi oknami šípku smer SAT-> PC
a mediaport začne kopírovať. Toť vsjo.
Rovnako sa to deje opačným smerom. Mal som mediaport na dvoch PC pod WinXP, teraz Win7 a nikdy žiaden problém.

Píšeš, že to súbory skopíruje sem a tam. A pak píše "java is not recognised..." Kedy ti napíše toto upozornenie?[/QUOTE]


Po doinstalování JAVA už to java chybu nepíše, ale při kopírování ze S2 do PC to teď napíše Access Denied. Což psalo i včera, ale jen občas. Ten Mediaport moc nefunguje... :(
Mediaport zobrazuje složku "recordings", což asi bude ten index nahrávek ze souborů "2000" a "2001". Ale zobrazuje je špatně, bez prvního písmena. Celej ten program Mediaport je nějakej rozhozenej. :( Ze stránek technisatu se ani nedá Mediaport k Technistaru S2 stáhnout, k některým jiným satelitům ho nabízejí. Takže pravděpodobně Mediaport s Technistar S2 nefunguje? Je tady někdo, komu Mediaport funguje s Technistar S2?

Je nějaký jiný způsob, než Mediaport, jak z HDD (S2) zazálohovat film na PC, a po čase ho opět vrátit do satelitu? Zatím spolehlivě funguje jedině odpojit harddisk a připojit ho do PC. Bohužel se tím ručním kopírováním ztratí EPG info, a soubory je nutné ručně přejmenovat, aby nezačínaly 100.001. , protože takové soubory jsou pro Technistar S2 neviditelné. Přejmenováním ale vzniknou viditelné 1 GB soubory TS, takže film se pak musí přehrávat po dílech.

Chtělo by to nějakou fintu, aby satelit (Technistar S2) uměl na harddisku rozpoznat soubory:
100.001.Film.ts
100.002.Film.ts
100.003.Film.ts
100.004.Film.ts
že se jedná o jediný film a aby ty soubory uměl na disku vidět, a aby si je uměl přidat do seznamu filmů.
Což funguje u "jeho" souborů, které už v seznamu filmů má. Ale ručně přikopírované soubory (z PC) satelit nevidí. :(
mirekv (7169)|3.12.2012 12:48
No a není nejlepší řešení koupit si pořádný disk, nahrávku akorát upravit a nechat ji na disku?
Hornet F-18 (1328)|3.12.2012 13:08
rozpustila,
nechapem celkom toto tvoje komplikovanie zivota...myslim, ze pri kazdom konvertovani stratis epg, info o nahravke....ale presne ako pise mirekv, kupit dobry hdd a nahravky si upravit a nechat na disku. Mam k Isiu hdd 1TB a je postacujuci, co chcem necham( vystriham ) a co nie, po pozreti zmazem, aby sa to zbytocne nehromadilo.
rozpustila (5)|3.12.2012 13:49
Tak jasně, nenahrávat a s nahráváním nebudou starosti. :) Ale na to se neptám...

Spíš mě zajímá, jestli lze nahrávky přenášet z Technisat S2 do PC a po čase zase zpátky. Možná to nejde. Možná to jde? Víte někdo jak to jde?

100.001.Film.ts
100.002.Film.ts
100.003.Film.ts
100.004.Film.ts
101
2000
2001

EPG bude ukryto přímo v TS souborech, nebo v souboru bez přípony s číslem o 1 větší, než je číslo filmu, v tomto příkladu 101.
Blbej je ten index 2000 a 2001, seznam nahrávek. Díky tomu seznamu se do Technistar S2 asi nedají přidávat nahrávky z PC, protože pak nejsou v seznamu a Technistar S2 dokonce ani "nevidí" soubory na harddisku, pokud začínají 100.001.

1 TB disk mám, to je fajn. Ale škoda, jestli nahrávky nelze kopírovat do PC a zpátky. Mohlo by to jít. Ale asi nejde?
Něco jako "Mediaport" program, ale program určenej a fungující se soubory z Technistar S2.

Vystříhat z filmu reklamy, oříznout film, a mít ho uloženej včetně EPG info, to je luxus! Technistar S2 je dobrej přístroj. Škoda, že střihat umí jen na "jeho" filmech, a neumí to na ostatních TS souborech. :(

Momentálně mě napadá jediné řešení, mít víc harddisků určených jedině pro Technistar S2, k počítači harddisky vůbec nepřipojovat, do PC nic nekopírovat. Protože to možná nejde. :(


Poradíte funkční program na stříhání TS souborů v PC? Protože TS soubory (ty 1GB díly) nakopírované do PC už nejdou do satelitu vrátit. :( Tak na ně jedině koukat v PC, pokud to nějakej program umí v PC přečíst, pospojovat, převést do hratelného formátu...

- - - - doplněno - - - -

jinak při stříhání v Technistar S2 (jedině "jeho" filmy) se EPG neztrácí, což je luxusní...
mirekv (7169)|3.12.2012 14:08
Na stříhaní a další zpracování VideoRedoSuite. Ale zpět do přijímače to už nejde, chce to nějaký přehrávač. Já mám WDTV a jsem spokojený.

Edit: k čemu je dobré uchovávat EPG info?
rozpustila (5)|3.12.2012 14:32
Díky, oba programy vyzkouším.
EPG info je fajn, když je filmů víc. Něco jako obaly od DVD. Dokonalé pro návštěvy...

Mimochodem, umí Technistar S2 založit víc složek, než tu jedinou imlicitní "Moje nahrávky DVR"?
Asi ne, menu satelitu takovou volbu nenabízí a muselo by existovat i menu na přesouvání nahrávek do jiných složek, např. Drama, Horory, Komedie... To by možná řešilo i přidávání nahrávek do složky pomocí PC, takže to asi nepůjde...

- - - - doplněno - - - -

Jinak ten "velký disk" mě zajímá, když třeba 2 měsíce není čas koukat, ale pak by čas byl - nahrávky projít a vystříhat... Máte někdo vyzkoušený velký harddisk s Technistar S2? Např. western digital 3 TB, nebo alespoň 2 TB?
mirekv (7169)|3.12.2012 15:35
To není moc praktické, na 3,5" potřebuješ nějakou dokovačku, řešení vidím tak v 1T 2,5", třeba WD. Nezkoušel jsi třeba nahrát do PC celý disk a pak to vrátit na tento původní disk?
Ovšem je nutno se smířit s tím, že tento disk bude ve FAT32, tedy nelze jej použít na větší soubory než 4GB.
Dagy2 (3153)|4.12.2012 09:17
V PC by som určite nedoporučoval upravovať, nahrávať a mazať nahrávky a súbory ktoré si TechniSat vytvoril. Je vysoká pravdepodobnosť
1/ že nakoniec prídeš úplne o všetko
2/ že nové nahrávky budu "TMA" pretože súborový systém ktorý si TechniSat vytvoril na disku "poškodíš" v tvojom PC

Pokiaľ ti nejde Mediaport - doteraz snáď išiel všetkým - môžeš skúsiť TechniPort Plus, ktorý je na rovnakej web stránke. Ten je určený pre nové prijímače ISIO a snáď TechniStar.
Nahrávky samozrejme sa prenášať dajú - robíš niekde chybu.
Nemáš náhodou nastavený demultiplex automaticky po skopírovaní alebo nejakú inú voľbu v menu Erstellen/Einstellungen ?
Kde ti píše access denied???? Nejaký windows explorer alebo Mediaport? Mediaportom nahrávku len prenesieš a potom ho musíš vypnúť a k nahrávke môžeš prejsť cez GOMplayer na prehratie v PC.

Zruš tú paniku a postupuj krok za krokom aby sme stíhali sledovať čo to vlastne robíš.
Tak ešte raz:
1/ spusti mediaport
2/ označ kliknutím v ľavom okne v zložke recordings nahrávku - tak aby bola podfarbená
3/ označ kliknutím v pravom okne zložku kam sa má kopírovať, napr. C:\ filmy Technistar
4/ klikni na šípku medzi oknami ->
5/ spustí sa kopírovanie, ktoré vidíš v okne
6/ po skopírovaní zavri mediaport
7/ choď do zložky na PC C:\filmy technistar -> tam je nová zložka s názvom filmu "2012-12-04 FIlm". Keď ju otvoríš tak v nej budú tri súbory s rovnakým názvom ako zložka a príponami .ts a ďalšie dve neviem naspamäť.
8/ spusti gomplayer alebo možno aj mediaplayer z windows a vyber súbor .ts - spustí sa prehrávanie

funguje to na stopéro.
mirekv (7169)|4.12.2012 11:02
Dagy: běžne upravuji nahrávky v PC a no problem. Stahuji hlavně dokumenty z Viasatů apod. Jasně, zpětně je přijímač už nepřehraje, na to mám přehrávač.
Dagy2 (3153)|4.12.2012 12:00
mirek, myslím, že doporučenie na videoRedo mám dokonca od teba, toto funguje úplne 100%.
Ale najprv potrebuješ dostať nahrávku von - Mediaport z rozsekanej 1GB nahrávky urobí jednu.

Pokiaľ vyhovuje strih v S2 a to, že má info o EPG (to je fakt super) tak by som to asi riešil tiež viacerými HDD a archivoval na nich. Bez konverzie - ušetril by som čas.
Martin Suchánek (85)|6.12.2012 10:32
Tak já se loučím, neustál jsem to a technistar SIR je pryč. Takovej hezkej strojek :-(. Myslím, že bych s ním vydržel hodně dlouho, ale přestal jsem věřit, že budou fw vyvíjet. Držím Vám palce a občas sem zabrousím, rád bych tyhle přístroje nasadil v rodině jako prvotní HD přijímadlo ale jedině když to dají do pořádku.....
mirekv (7169)|6.12.2012 10:44
Dagy: tohle Ti VideoRedo udělá přece taky, pospojuje soubory! Akorát je nutno je přejmenovat, protože původní názvy často nezchroustne. Problém vidím akorát ve zpětné nepřehratelnosti v přijímači.
roman_hk (151)|6.12.2012 18:34
[QUOTE=Martin Suchánek;434979]Tak já se loučím, neustál jsem to a technistar SIR je pryč. Takovej hezkej strojek :-(. Myslím, že bych s ním vydržel hodně dlouho, ale přestal jsem věřit, že budou fw vyvíjet. Držím Vám palce a občas sem zabrousím, rád bych tyhle přístroje nasadil v rodině jako prvotní HD přijímadlo ale jedině když to dají do pořádku.....[/QUOTE]Když jsem někdy v srpnu sem napsal, že budeme rádi, když bude nový fimware "na Vánoce", byl jsem označen za skeptika a škarohlída... 9-)
Ještě mají soudruzi z NDR 14 dní času, aby to stihli do letošních Vánoc... :((
ucetni (312)|6.12.2012 20:34
Počkajú tri roky, nech prejde záruka a potom napíšu, že je tam hardwérová chyba, ktorá neumožnuje aktualizáciu firmware.
drdar (44)|11.12.2012 11:36
koupil jsem sir a mam dotaz kdyz tam dam modul a nahravam tak je tam hlaska pres obraz jde to nejak vypnout?
tahlovej (304)|11.12.2012 12:00
[QUOTE=drdar;435642]koupil jsem sir a mam dotaz kdyz tam dam modul a nahravam tak je tam hlaska pres obraz jde to nejak vypnout?[/QUOTE]Tak tohle A NEJEN TO!!!! slibují soudruzi z NDR(a nejen odsud) odstranit už více než 10 měsíců.No a ty dvě zdejší "slibotechny" se tady už radši neukazují - asi dobře ví proč?
nunacek0 (947)|28.12.2012 19:05
Zdravím všechny. Koupil jsem asi před 2hodinami Technisat Sir a mám problém naladit jakýkoliv program z nabídky Skylink. mám kartu Irdeto Ice, která mi jede v pohodě na nynějším Ariva200HD. Jediné co mi to naladilo je asi 67 volných programů, ale z toho 60kodovaných. Ale o ty mi nejde . Jde mi o Skylink nabídku. Tam ani ťuk a když jsem dal automatické vyhledávání tak mi to vyhodilo po projetí obou satelitů , že vyhledávání všech kanálů selhalo. Dal jsem požadavek i na sKYLINK NA REAUTORIZACI KARTY, ALE NEPOMOHLO. Kartu mám vloženou správně ve spodní části kontakty dolů jak je psáno. Nemáte radu. Ať to nemusím vracet. Dík..
golfLC (1941)|28.12.2012 19:46
No hlavne poskytni informacie o nastaveni paraboly, na ake druzice ju mas nastavenu a ako mas nastavene tieto druzice v prijimaci, prepinac diseq. A bolo by dobre napisat aj co to aspon nazvy stanic, co si chytil, nech sa pohneme trochu dalej. Z tvojho prispevku vieme len to, ze si nieco naladil a nejde ti to ani po reautorizacii karty.


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD