Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

ucetni (312)|28.12.2012 19:46
natoc si parabolu na ASTRU 23,5 stupnov a k tomu si daj pifko + treba si najprv precítat návod k pouzití
nunacek0 (947)|28.12.2012 19:56
No něco jsem už naladil. Mám to natočené na Astru 23,5, ale musel se trochu hrabat v nastavení anteny a měnit některé pozice. Vyměnil jsem pouze fyzicky přijímače, tudíž žádné změny s anténou jsem nedělal. Zprvu jsem si myslel, že když je to Skylink ready tak si své kanály naladí sám a je na to přednastavený, ale tak to zřejmě nefunguje. Prozatím jsem naladil z mé zaplacené nabídky pouze toto : Je to vše HD /mám HD balíček/ Eurosport , Filmbox,Markiza, Spektrum,Travel chanel. Z čekých prakticky nic...
golfLC (1941)|28.12.2012 20:09
A este jedno info, so Skylinkom to nema vobec nic spolocne, chyba medzi parabolou a prijimacom, v nastaveniach....


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
golfLC (1941)|28.12.2012 20:16
Napis nastavenia LNB v prijimaci....
A ako ladis, podla TP?
Co ti vypise, ked si v nastaveniach lnb pri druzici 23,5 a ides na "pokracuj" v spodnom riadku? Si ozaj na 23,5?


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
golfLC (1941)|28.12.2012 20:18
Skylink ready je to, ze je to certifikovane na Skylink, nie ze to automaticky najde, zakladne nastavenia musis na kazdom prijimaci spravit sám... ani Ariva to nevedela sama od seba!!!!


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
nunacek0 (947)|28.12.2012 20:21
No Ariva to samo neuměla, ale tady jsem něco málo očekával. Kouknu se na to co chceš , ale přes satelity jsem malá lama. Nakonec to budu muset ladit po transporderech jak to maji na skylinku vypsané..
nunacek0 (947)|28.12.2012 20:41
Malá večeře: pokračování -

tak Astra 23,5 nastavení na jednoduché LNB, frekvence transporderu 12070, Polarizace H, Rychlost 27500, Modulace DVB-S, signál : uroveň 70, kvalita 3,3db

Astra 19,2
transporder 12109/H/27500/ DVB-S2, signál : uroveň 79, kvalita 8,8db

Tohle mi nastavoval kolega, který satelity montuje a jsou to hodnoty, které dostal z nastavení paraboly a měly by být dostatečné. Prozatím na Arivě žádný problém za asi 3roky. Samozřejmě to nastavoval přes přístroj za cca 10tis a né od oka. Jen pro upřesnění.
golfLC (1941)|28.12.2012 20:58
Nieco mas vsak zle, nakolko mam parametre niekde uplne inde....


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
ImageUploadedByTapatalk HD1356724693.754519.jpg
nunacek0 (947)|28.12.2012 21:16
Jak se dostanu do tehle tabulky prosím. Už jsem bezradný a připraven to zabalit..
KamilZ (10277)|28.12.2012 21:19
Trošku mimo téma, ale zaujaly mě ty teploměry. Co vyjadřuje kvalita v dB? Vím že dB je také logaritmická poměrová jednotka, ale na tohle použití jsem nenarazil (viděl jsem jen lineární klasiku - %). Lze si v tomto případě 9.6dB "přeložit" jako 96%? A co je maximum?
ucetni (312)|28.12.2012 21:22
[QUOTE=nunacek0;438092]tak Astra 23,5 nastavení na jednoduché LNB, frekvence transporderu 12070, Polarizace H, Rychlost 27500, Modulace DVB-S, signál : uroveň 70, kvalita 3,3db[/QUOTE]

hm.., prístrojom za 10tis. ja som to dal od rucným ladením pomocou zrakového videnia+ pifko za 1eur na hodnoty 102/11db
nunacek0 (947)|28.12.2012 21:24
jo už jsem do toho najel když jsem byl v programu a pak stiskl OK a žlutým tlačítkem jsem se dostal do této nabídky. Jelikož mám na 23,5 chycene jen nějaké němce tak parametry jsou stejné jako u Tebe jen mám slabší úroveň na 70 a kvalitu 3,1. Na 19,9 to mám 79/8,3. Ale v tom bych neviděl problém. Takhle jedu už skoro tři roky. Více jsme z toho na 23,5 nedostali

- - - - doplněno - - - -

Ale i tak když srovnám čistě obraz s Arivou tak beze změn. Aspoň na mé TV, třeba není na to ta pravá..,
ucetni (312)|28.12.2012 21:26
[QUOTE=nunacek0;438108] Takhle jedu už skoro tři roky.[/QUOTE]

tomu technikovi by som nedal ani cent. take hodnoty mat 3 roky? kolko si pýtal za naladenie? na takej kvalite nechytís ani nadchu.
golfLC (1941)|28.12.2012 21:34
Mam monoblok, tym padom som musel riesit kompromis medzi dvomi astrami, ale ako pise ucetni, mas to naladene - nastavene proti chripke a nadche....


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
golfLC (1941)|28.12.2012 21:37
Na akej tv to pozeras a s akym nastavenim obrazu na prijimacoch? 1080i ci 720?


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
nunacek0 (947)|28.12.2012 21:41
Nechtěl nic protože je to kamarád, a opravdu jsem z mé pozice při parabole 85cm na Astru 23,5 vice nedostali. Ale nejsou žádné problémy až teď s technisatem. Asi je méně citlivý než Ariva200HD. I když mám na Astra 19,2 sílu 79/8,3 tak stejně dole píše toto: Satelitní parabola je pravděpodobně nesprávně nasměrována. Nevím : to by chtěla mít 100/10..Zůstanu u starého přístroje. I když je menu svižné a přehledné v obraze si nepomůžu a stejně nic nenaladím..Děkuji všem za čas

- - - - doplněno - - - -

Tv mám v podpise, samozřejmě 1080i. Tady tomu i rozumím..
golfLC (1941)|28.12.2012 22:38
A sme doma!!!!! V menu - nastaveniach paraboly prehod medzi sebou 19,2 a 23,5 a daj preladit!!!! Az teraz tvoja odpoved k mojej prvej otazke o diseq nastaveni! A technisat ma aspon podla mna tuner citlivejsi, chyba je vzdy len a len v nastaveni!!!!

Nikdy nebudes mat 100/10, nakolko kazdy transponder vysiela inou intenzitou-silou, su transpondery silnejsie a slabsie....


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
Dagy2 (3153)|28.12.2012 22:40
[QUOTE=nunacek0;438115]Ale nejsou žádné problémy až teď s technisatem. Asi je méně citlivý než Ariva200HD. I když mám na Astra 19,2 sílu 79/8,3 tak stejně dole píše toto: Satelitní parabola je pravděpodobně nesprávně nasměrována. Nevím : to by chtěla mít 100/10..Zůstanu u starého přístroje. I když je menu svižné a přehledné v obraze si nepomůžu a stejně nic nenaladím..Děkuji všem za čas
[/QUOTE]

A/ a sme u toho - problémy sú medzi DO a fotelkou!
B/ asi menej citlivý nebude, máš to nastavené zle
C/ nepotrebuje 100/10, ale normálne je mať na parabole 85cm u 19.2E aj 23.5E 100% a kvalita na jednotlivých TP 9.5÷11.5dB
D/ nenaladíš, pretože nedávaš ani len info, ktoré tu po tebe chceli - názvy staníc ktoré si naladil. To je totiž jediná možnosť ako na diaľku identifikovať čo vlastne robíš. Pritom TechniSat ti píše názvy podľa identifikácie zachyteného kanálu takže nemusíš hádať podľa loga stanice.

Tak poďme od začiatku:
TechniSat ti krásne píše, že máš anténu naladenú nesprávne. A to ešte po česky! Čo viac chcieť? Ty proste na 99,9% ladíš frekvencie a parametre programov SkyLinku z družice 23.5E a pritom máš v DiseqC aktivovanú družicu 19.2E. Preto máš aj parametre príjmu zrejme naprd.

1/ skontroluj ako máš fyzicky zapojené káble z LNB do DiseqC.
ak je kábel LNB 19.2E zapojený do prvého vstupu diseqC tak v tabuľke MENU-NASTAVENI-NASTAVENI LNB musí byť v prvom riadku logicky Astra19.2E
ak je kábel LNB 23.5E zapojený do prvého vstupu diseqC tak v tabuľke MENU-NASTAVENI-NASTAVENI LNB musí byť v prvom riadku logicky Astra23.5E

pokiaľ máš monoblok, tak nájdenie chyby je samozrejme problematické - tak ako to vždy píšem. Proste začiatočník má začínať so samostatnými LNB a nie monoblokom.
V každom prípade máš ale pozície v nastavení LNB prehodené. Takže vyber v riadku kde máš Astra19.2E a zmeň na Astra23.5E a tam kde máš Astra23.5E zase daj Astra 19.2E.

2/ teraz keď klikneš na tlačítko vpravo od toho DALŠI otovrí sa ti kontrolný TP danej družice. U 23.5E zadaj niektorý z TP Skylinku, napr. 12525.
Počkaj sekundu, teplomery musia vybehnúť hore a pod nimi bude napísané "Anténa je natočena na Astra 23.5E"

3/ keď sa ti podarí nastaviť takto všetky pripojené LNB, môžeš začať ladiť kanály
neviem ako sa tam púšťa FastScan ale tento ti naladí všetky programy SkyLink a plus nejaké programy z 19.2E.
Inak je možné urobiť ladenie cez MENU-KANALOVE VYHLEDAVANI- a vybrať buď TP alebo DRUŽICA.

Kompletný návod máš v Tipoch a trikoch (HD8SX má rovnaký postup). Keby to nešlo, tak sem napiš, čo si naladil.
Zapamätaj si, že na 23.5E nemôžeš naladiť "nejaké němce", pretože tam žiadni nie sú. Už Werich hovoril o družici Astra 23.5E "je na něm C, nebo není na něm C"
Němce môžeš naladiť na 19.2E.

Ad Kamil: nie, dB a % sú 2 rozdielne veci.
% v šuntových prijímačoch sú len nejaký pomer medzi tým, čo prijímač považuje za 100% a tým čo má na vstupe v skutočnosti.
dB u TechniSatu sú skutočná hodnota. Môžeš podľa toho skutočne ladiť parabolu. 10dB sa nerovná 100%.
"kvalita signalu - jde vlastne o pomer signalu vuci sumu a udava se v dB - praví starej gúgl"
nunacek0 (947)|28.12.2012 23:01
[QUOTE=golfLC;438131]A sme doma!!!!! V menu - nastaveniach paraboly prehod medzi sebou 19,2 a 23,5 a daj preladit!!!! Az teraz tvoja odpoved k mojej prvej otazke o diseq nastaveni! A technisat ma aspon podla mna tuner citlivejsi, chyba je vzdy len a len v nastaveni!!!!

Nikdy nebudes mat 100/10, nakolko kazdy transponder vysiela inou intenzitou-silou, su transpondery silnejsie a slabsie....


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD[/QUOTE]
Tak jsem to přehodil jak si psal a už mám najednou při 35% 265kanálu. Měl jsem na prvním místě 19,2 a to byl ten zakopaný pes. Uvidíme až se to doladí zda tam bude vše. Prozatím díky. To mě vůbec nenapadlo vyzkoušet dát na první pozici 23,5. Myslel jsem, že to nemá takový vliv. Už to psalo , že je naladěna anténa dobře. Asi jsem neměl nechat prohledat vše. Jsem na 60% a 472kanálů. ještě jednou děkuji za konzultaci.
golfLC (1941)|28.12.2012 23:06
[QUOTE=nunacek0;438115]Tv mám v podpise, samozřejmě 1080i.[/QUOTE]
V nastaveniach svojho profilu na tomto fore si nastav pridávanie podpisu do tvojich príspevkov 8-)



Aaaaa už tam podpis vidno
golfLC (1941)|28.12.2012 23:11
Ak si všetko nastavil ako som Ti písal, už by to malo byť OK:cool:
Ešte sa pozabávať s potriedením:-D
nunacek0 (947)|28.12.2012 23:22
No vypadá že je tam vše jen jesště jedna věc a už nebudu prudit. U některých programů nejde zvuk. Třeba teď na Filmbox HD. Obraz Ok ale zvuk nikde. Je třeba něco ještě někde přepnout? dík
golfLC (1941)|28.12.2012 23:37
s tlačítkom na diaľkovom OPT si zmeň zvukovú stopu na CZ, v nastaveniach zvuku tiež
nunacek0 (947)|28.12.2012 23:40
Dělá to u většiny HD programů..
nunacek0 (947)|28.12.2012 23:46
Tak jsem, to už pořešil. Bylo to u nastavení zvuku v ladění HDMI. Měl jsem Bitstream tak jsem hodil na PCM..
golfLC (1941)|28.12.2012 23:49
V Menu - nastavenia zvuku máš požnosť zadať defaultne aký jazyk má nabiehať ako prvý, ak by aj na nejakom programe boli štyri audio stopy a až štvrtá CZ, pri nastavení v tomto menu na CZ nabehne vždy CZ. Ale ak dáš na uvedený kanál CZ stopu priamo cez tlačítko OPT, prijímač si na každom kanále toto nastavenie zapamätá tiež.

Tvoja odpoveď bola až možnosť číslo 2 8-)
Nie všetky TV podporujú oba formáty....
nunacek0 (947)|28.12.2012 23:57
Jasné, ty formáty, ale zvukové formáty nemají nic společného aspoň pro mne s TV jelikož mám zvuk vyvedeny koaxiálem do zesilovače viz podpis. Ta čeština je v Technisatu nastavena na prvním místě..

- - - - doplněno - - - -

I když se mi to s Vaší pomocí podařilo ještě se musím rozmyslet zda se mi oplatí si ho nechat když mi po obrazové stránce zase nějaké změny nepřinesl , abych za to ty peníze vydal. No uvidíme,
golfLC (1941)|29.12.2012 00:03
Totožné platí ohľadom formátu zvuku pre všetky zariadenia spracúvajúce audio...


Za výber STB too ostáva už len na tebe :-)
Ešte otázka ..... TechniLink Ti funguje v kombináciii s TV v pohode, alebo ho nevyužívaš?


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
nunacek0 (947)|29.12.2012 00:36
Vyzkouším....jo funguje zapnutí i vypnutí. Docela užitečné
Dagy2 (3153)|29.12.2012 09:57
Poradie družíc v tabuľke nastavenie LNB má tragicky ťažký dopad na nastaveie. Je to totiž nastavenie povelov do relé diseqC, kedy ktorý vstup má aktivovať.
Tu je v jednom riadku to, čo na iných prijímačoch treba nastavovať u každej družice -> tone burst, zap/vyp, pilot atd atd.

Výstup PCM u nastavení dolby digital zvuku z prijímača (to je jedno či HDMI alebo optika) znamená, že TechniSat konvertuje dolby digital zvuk a budeš mať len stereo zvuk 2.0. Tvoj AVR nevie spracovať dolby zvuk, alebo ho máš tiež zle nastavený?

Ak nevidíš rozdiel v obraze a funkcii EPG, vráť ten prijímač.
nunacek0 (947)|29.12.2012 10:42
Mám stereo zesilovač proto jen stereo. Přijímač už mám zbalený a vracím z důvodu málo přesvědčivé kvality obrazu. Dokonce jsem porovnával bezprostředním přepínáním s pozemním SD vysíláním a tady bych řekl, že pozemní byl někdy i lepší..No a navíc při třídění jsem zjistil , že mají jen 3 oblíbené seznamy a já dost využíval rozdělení až do 6skupin. Prostě sport pohromadě, HDprogramy, hudba atd. Tady je to slabé. Všem ještě jednou díky za trpělivost..Možná až Ariva doslouží tak jako nutnost zakoupím, ale nyní mi nic navíc nedává.
Hornet F-18 (1328)|29.12.2012 11:47
Niekde bude chyba, myslim ze tych porovnani, co sa tyka obrazu - ariva kontra technisat tu bolo dost a ariva nedopadla dobre( porovnanie na jednej telke samozrejme).
Ale je to vecou kazdeho sudruha :-)
nunacek0 (947)|29.12.2012 20:23
[QUOTE=Hornet F-18;438191]Niekde bude chyba, myslim ze tych porovnani, co sa tyka obrazu - ariva kontra technisat tu bolo dost a ariva nedopadla dobre( porovnanie na jednej telke samozrejme).
Ale je to vecou kazdeho sudruha :-)[/Q

Nemyslím, že nepoznám rozdíl v obraze. Ale jak říkáš je to věc individuální. Technisat je vrácen a jedu zpět na Arivě a pohoda. Možná jsem čekal více podle toho jak se o tom psalo. Ale možná moje Tv nemá takovou rozlišovací schopnost jakou by si Technisat zasloužil. Nebo při větší velikosti už hraje vše tak nějak nic moc. Nic ve zlém, ale ani satelitní vysílání nezachrání špatnou kvalitu, i když některé živé HD přenosy na Eurosporu hraji velice dobře. Ale to zvládne i ta Ariva.
ucetni (312)|3.1.2013 15:57
dnes som sa pozeral na túto stránku a hned ma napadlo ziadny novy firmware nebude na SIR-a. je vlastne v tom novom prijímaci a kto ho bude chciet, tak si bude musiet ho kúpit.
https://www.technisat.com/cs_CZ/DIGIT-SIR/352-1637-8768/

Je to skutocne prepracovaná stránka. normálne je tam jeden obrázok, aj to pohlad zozadu. lol. proste soudruzi z NDR.
roman_hk (151)|4.1.2013 09:38
[QUOTE=ucetni;439106]....[/QUOTE]
Vypadá to, že s námi (majiteli SIRa) soudruzi z NDR dobře vymr*ali => Kdo chce opravný firmware na SIRa, tak ať si koupí nový DIGIT SIR, který má již opravený firmware... Chce se mě z jednání Helmutů blít. :(( :-k
Nicméně pokud si toto nechá Omko (jakožto výhradní dovozce pro ČR) líbit, tak tím pádem s jednáním Helmutů souhlasí a zcela jasně říká, jak si váží svých zákazníků, kteří si SIRa zakopili (peníze od nich už máme, tak ať nic nechějí a ať táhnou k čertu). :(( :-k

Opravy firmwaru SIRa se asi nikdy už nedočkáme, takže co s tím?
Třikrát reklamovat pro stejnou závadu (blbne EPG po FastCsanu, SD "tma" při přepínání HD na SD atd.) a chtít odstoupit od kupní smlouvy a žádat navrácení peněz?
Dagy2 (3153)|4.1.2013 12:44
[QUOTE=roman_hk;439220]Třikrát reklamovat pro stejnou závadu (blbne EPG po FastCsanu, SD "tma" při přepínání HD na SD atd.) a chtít odstoupit od kupní smlouvy a žádat navrácení peněz?[/QUOTE]

ano, pokiaľ to nefunguje podľa návodu to je jediné riešenie, ktoré niečo môže priniesť.
Keďže ten človek čo bol hrdý na FastScan a Irdeto moduly už sem nechodí, je potrebné mu vrátiť všetky takto nefunkčné prístroje. Najhoršie je zvyknúť si že to funguje blbo.

Pre OxxO, pokiaľ im dodávateľ ser.. na hlavu, tak je tiež jedno riešenie: prestať to predávať. Je pravdou že z toho by asi v Daune radsť nemali, ale zase tých pár kúskov čo sa tu predá asi oželejú.
jirijezek@seznam.cz (37)|8.1.2013 11:03
Ahoj ve spolek,

v létě jsem pořídil , dle vašich recenzí zde na foru Technistar SIR. Jsem s ním spokojen, ale chci rozšířit obzory a potřebuji poradit. Jelikož jsem už rozmazlenej HD rozlišením, tak už nechci používat DVD Panasonic DMR 80EX jako HDD přes Scart a chtěl bych pořídit NAS a sdílet hudbu, video, fotky po síti. Nevíte, jestli ještě funguje pořizování nekódovaných záznamu ze SIRA na externí disk pomocí USB. Používám Skylink a kartu výměna a druhou kartu next. CI modul s dekódováním CryptoWorks už mi nefunguje a tak jedu přes vestavěný slot Irdeto.
golfLC (1941)|8.1.2013 11:28
Nahrávka je cez internú čítačku párovaná s prístrojom, takže smola... Nie je prenositelná ani na rovnaký prijímač v druhej miestnosti
jirijezek@seznam.cz (37)|8.1.2013 12:06
[QUOTE=golfLC;439888]Nahrávka je cez internú čítačku párovaná s prístrojom, takže smola... Nie je prenositelná ani na rovnaký prijímač v druhej miestnosti[/QUOTE]
Ano, to jsem pochopil z loňské diskuze. Je nějaký modul, který bych použil ve slotu nad interní čtečkou, který by umožňoval nekódovanou nahrávku?Psalo se že CRW to umožňuje, ale kódování CRW je na Skylinku vypnuté a karta přes CI modul CRW nefunguje. Možná, že mám v SIRZ něco špatně nastavené?
KamilZ (10277)|8.1.2013 12:20
A máš ICE kartu?
golfLC (1941)|8.1.2013 12:26
[QUOTE=jirijezek@seznam.cz;439895]Ano, to jsem pochopil z loňské diskuze. Je nějaký modul, který bych použil ve slotu nad interní čtečkou, který by umožňoval nekódovanou nahrávku?Psalo se že CRW to umožňuje, ale kódování CRW je na Skylinku vypnuté a karta přes CI modul CRW nefunguje. Možná, že mám v SIRZ něco špatně nastavené?[/QUOTE]

No neviem, kde si čítal odľadom odpojenia CW kódovania, ale pravda to nie je.... Sú funkčné aj staré CW karty (so zaplateným servisným poplatkom), ale len so základnou ponukou "DIGITAL" Pre tých, čo majú "staré" prijímače, prípadne CW CI moduly, boli vytvorené karty VÝMENA, ktorými sa nahrádza klasická CW karta, na nej už je možné predplácať balíčky programov. Táto karta je typu ICE - typ IRDETO, umožňuje však interne emulovať CW kódovanie a tak je použitelná aj v starších prijímačoch - moduloch. V tvojom prípade ostáva už len zohnať niekde na nete starý typ CI modulu CW ( u predajcov už ťažšie, skôr ak ju niekto cez bazár predáva ), aby si mal nahrávku nepárovanu - nekódovanu.

Je ešte jedna možnosť, modul Mascom, u krorého v menu je možné nastaviť typ kódovania, IRD alebo CW http://www.satelity.ellano.sk/predaj/21147/CA-modul-Cryptoworks---Irdeto-MASCOM-v1-23/ prípadne http://www.obchod.digitel.sk/predaj/352329/SAT-CI-Modul-Cryptoworks-Irdeto-Eurocam/ - čistý CW modul

ich funkcionalitu s prijímačom však nemôžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti....

- - - - doplněno - - - -

Kamil, má kartu výmena a next, tie sú ICE
golfLC (1941)|8.1.2013 12:31
Ešte jedna otázka, ako Ti prestal ísť ten CW CI modul? Predtým Ti na ňom uvedené karty fungovali????
jirijezek@seznam.cz (37)|8.1.2013 12:35
[QUOTE=golfLC;439900]Ešte jedna otázka, ako Ti prestal ísť ten CW CI modul? Predtým Ti na ňom uvedené karty fungovali????[/QUOTE]

Než jsem začal používat SIRA, tak jsem měl DVD Panasonic DMR EX 80 ES a tam jsem měl modul CRW a fungovalo to normálně. A teď jsem zkoušel dát modul z DVD do Sira a dal jsem tam kartu a píše mi to vložte kartu
KamilZ (10277)|8.1.2013 12:36
Tak napiš přesný typ modulu a přesný typ karty.
golfLC (1941)|8.1.2013 12:38
[QUOTE=jirijezek@seznam.cz;439902]Než jsem začal používat SIRA, tak jsem měl DVD Panasonic DMR EX 80 ES a tam jsem měl modul CRW a fungovalo to normálně. A teď jsem zkoušel dát modul z DVD do Sira a dal jsem tam kartu a píše mi to vložte kartu[/QUOTE]

Možno tvrdá otázka, ale dávaš tam kartu správne?
V správe CI modulov v prijímači Ti modul CW prijímač detekuje???
Zipso (9)|8.1.2013 12:38
Ahojte zvazujem kupu Technisat zariadenia s PVR prehratelne na PC, ako citam posledne prispevky tak Irdeto karta ani cez Ci nedokaze nahravat nekodovane?
golfLC (1941)|8.1.2013 12:44
Nie je to IRDEO kartou, ale v prípade TECHNISAT zariadení s internou čítačkou s IR kódovaním - párovanie nahrávky s prijímačom.
Zipso (9)|8.1.2013 12:50
Moment, takze ak mam IR kartu v CA irdeto module bude to fungovat?
jirijezek@seznam.cz (37)|8.1.2013 13:02
[QUOTE=golfLC;439904]Možno tvrdá otázka, ale dávaš tam kartu správne?
V správe CI modulov v prijímači Ti modul CW prijímač detekuje???[/QUOTE]
Zkusím to až budu doma. Jen jsem chtěl vědět, jestli mi na Skylinku budou fungovat obě karty výměna a next. Měli by být ICE. CW modul mi taky chodil v DVD a v SIRU ne. Zkusím ještě jednou zapojit DVD přes CW a naladit to znovu a zjistím, jestli to jde. Potom se podívám do nastavení SIRA, jestli tam nemám něco zablokovaného, protože mi to tam info o CW modulu dáva. Třeba jsem jen moc netrpělivý a musím počkat delší dobu na detekování karty.
golfLC (1941)|8.1.2013 13:06
SIR je "citlivejší" na moduly. Musíš ho mať vypnutý pri zakladaní, pri BOOTE sa detekuje, za jazdy nenabene...

Ak Ti prijímač v spráce CI rozhraní modul vidí, musí vidieť aj kartu!!! Iná vec by bola, kedby Ti ani CI modul prijímač nenadetekoval....