Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

jirijezek@seznam.cz (37)|8.1.2013 14:41
[QUOTE=golfLC;439912]SIR je "citlivejší" na moduly. Musíš ho mať vypnutý pri zakladaní, pri BOOTE sa detekuje, za jazdy nenabene...

Ak Ti prijímač v spráce CI rozhraní modul vidí, musí vidieť aj kartu!!! Iná vec by bola, kedby Ti ani CI modul prijímač nenadetekoval....[/QUOTE]

Tak teď si to odhalil :) Modul s kartou zasunout do vypnutého přístroje a potom zapnout. Já to tam ládoval v zapnutém režimu. Proto mi to bylo divný, že to na začátku fungovalo v DVD-čku i na SIRU a teď ne. Díky. Doma ihned vyzkouším a potom poreferuji.
Zipso (9)|8.1.2013 15:13
Bude fungovat nekodovanie nahravanie z USB pri nasledujucej kombinacii?

Technistart SIR + modul TECHNISAT TechniCrypt IRDETO CI s IRDETO HD kartou. Eventuelne Technistart S2 + modul TECHNISAT TechniCrypt IRDETO CI s IRDETO HD kartou? Ktora kombinacia je z pohladu pouzitelnosti lepsia?
Dagy2 (3153)|8.1.2013 16:37
hlasujem za TechniStar S2 + CI-modul + karta. Cena je nižšia než SIR bez modulu a neotravuje fastscan
A do čítačky Conax si možeš dať kartu TNK so športovými programami alebo MTV unlimited.
Zipso (9)|8.1.2013 20:56
[QUOTE=Dagy2;439967]hlasujem za TechniStar S2 + CI-modul + karta. Cena je nižšia než SIR bez modulu a neotravuje fastscan
A do čítačky Conax si možeš dať kartu TNK so športovými programami alebo MTV unlimited.[/QUOTE]

Ohladom Siru som cital nejaky problem s new firmware ale prilis som nepochopil co sa tam deje. Predpokladam ze cez CA modul prepinanie funguje pomalsie. A co nahravanie malo by to ficat?
golfLC (1941)|8.1.2013 23:39
Ohladom fw- u sa tam praveže nedeje nič....
A o zmene rychlosti prepinania sa neda len tak napisať, každý typ v kombinacii s urcitym fw-om ide odlísne, ale hadam či sekunda alebo dve Ti je hadm jedno, nie????


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
jirijezek@seznam.cz (37)|9.1.2013 10:03
Včera jsem vyzkoušel CI modul znovu a už to jede. Karty mám ICE a modul je Technistar CW. Závada byla na mezikuse mezi sedačkou a SIRem. Prostě to chtělo vložit modul s kartou ve vypnutém stavu.
Zipso (9)|9.1.2013 10:10
[QUOTE=golfLC;440078]Ohladom fw- u sa tam praveže nedeje nič....
A o zmene rychlosti prepinania sa neda len tak napisať, každý typ v kombinacii s urcitym fw-om ide odlísne, ale hadam či sekunda alebo dve Ti je hadm jedno, nie????


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD[/QUOTE]

Mam opticum SD zariadenie na ktore neviem napisat ziadne pekne slovo. Pre technicom sa rozhodujem pretoze ma dobre rererencie a predpokladam ze aj zivotnost. Neviem sa rozhodnut ci kupit SIR oskusat nahravanie a ak ma to bude bavit dokupit CA modul aby som v PC to mohol upravovat alebo rovno kupit S2 s CA modulom. CCa cenovo to je rovnake. SIR sa mi zda zaujimavejsie kedze integrovana citacka je skylink ready a z uzivatelskeho hladiska by to malo fungovat bez komplikacii, externa CA karta vzdy znamena naviac komunikaciu ktora moze spomalovat alebo aj vypadavat. Preto ma zaujimaju uzivatejske skusenosti z praxe.
golfLC (1941)|9.1.2013 10:26
[QUOTE=jirijezek@seznam.cz;440116]Včera jsem vyzkoušel CI modul znovu a už to jede. Karty mám ICE a modul je Technistar CW. Závada byla na mezikuse mezi sedačkou a SIRem. Prostě to chtělo vložit modul s kartou ve vypnutém stavu.[/QUOTE]

Paráda!:-D
Ešte Ťa poprosím, napíš ohľadom kódovania - nekódovania nahrávky a čase pri prepínaní SD-HD a HD-HD programov Zipsovi8-)
jirijezek@seznam.cz (37)|9.1.2013 11:28
Včera večer jsem jel přes modul a přepínání programů je normální, nepozoruji nějaký delší čas. Jedna dvě sekundy pro mě nehrají žádnou roli. Navíc si mohu sám zvolit, jestli pojedu přes modul, z důvodu nekódované nahrávky na externí disk, nebo přes vestavěnou čtečku karty Irdeto Skylink.
golfLC (1941)|9.1.2013 11:35
Kebyže sa dá vypnúť ten "zázračný" Fastscan, tak je včetko OK. Včera som známemu bol prelaďovať NovuCinemu na new frekvenciu a bol som prekvapený, že Fastscan túto zmenu nezaznamenal, len ručné prescanovanie daného TP.... Načo to potom Skylink tlačí na "certifikované" prijímače, keď podpora tejto služby je dead???? 9-)
jirijezek@seznam.cz (37)|9.1.2013 11:45
[QUOTE=golfLC;440136]Kebyže sa dá vypnúť ten "zázračný" Fastscan, tak je včetko OK. Včera som známemu bol prelaďovať NovuCinemu na new frekvenciu a bol som prekvapený, že Fastscan túto zmenu nezaznamenal, len ručné prescanovanie daného TP.... Načo to potom Skylink tlačí na "certifikované" prijímače, keď podpora tejto služby je dead???? 9-)[/QUOTE]
Take jsem se divil, že při přepnutí hládí přelaďte a že se to nepřeladilo automaticky jako dříve. Také jsem musel přeladit ručně. Ještě předtím jsem ale dal vyhledat aktualizaci a asi jsem něco aktualizoval, proto jsem si myslel, že příčina nepřeladění byla moje chyba.
golfLC (1941)|9.1.2013 12:08
Nie, to je aktualizácia programov, ten "Fastscan", ktorý v pravidelných intervaloch nabieha aj pri štarte, nie len pri automatickom vyhľadávaní v menu.... Táto funkcia práveže rozhasí nastavený symbol EPG v nastavení programového denníka a pri následnom stlačení SFI je pri programoch prázdne info, či už niečo zaktualizuje keď má nejaký program nový, alebo aj v prípade, ak nič nového nenájde. Ak náhodou pri štarte STB táto hláška o aktualizácií nabehne, treba len rýchlo potlačiť tlačítko menu, aby sa fastscan nespustil.... Zatiaľ jediná možnosť. Mňa to však veľmi netrápi, SIR-a mám len ako "uspávanku" v spálni:-D
jk001 (6)|9.1.2013 12:16
[QUOTE=golfLC;440136]Kebyže sa dá vypnúť ten "zázračný" Fastscan, tak je včetko OK. Včera som známemu bol prelaďovať NovuCinemu na new frekvenciu a bol som prekvapený, že Fastscan túto zmenu nezaznamenal, len ručné prescanovanie daného TP.... Načo to potom Skylink tlačí na "certifikované" prijímače, keď podpora tejto služby je dead???? 9-)[/QUOTE]

je to preto lebo nova cinema na novej frekvencii nevysiela žiadne EPG informácie preto ho nepreladí automaticky ,
Zipso (9)|9.1.2013 12:18
[QUOTE=golfLC;440140]Nie, to je aktualizácia programov, ten "Fastscan", ktorý v pravidelných intervaloch nabieha aj pri štarte, nie len pri automatickom vyhľadávaní v menu.... Táto funkcia práveže rozhasí nastavený symbol EPG v nastavení programového denníka a pri následnom stlačení SFI je pri programoch prázdne info, či už niečo zaktualizuje keď má nejaký program nový, alebo aj v prípade, ak nič nového nenájde. Ak náhodou pri štarte STB táto hláška o aktualizácií nabehne, treba len rýchlo potlačiť tlačítko menu, aby sa fastscan nespustil.... Zatiaľ jediná možnosť. Mňa to však veľmi netrápi, SIR-a mám len ako "uspávanku" v spálni:-D[/QUOTE]

OK cize SIR ma "fastscan" ktory by mal vyhladavat nove kanaly automaticky, po kazdom update vsak EPG spadne a nabehne az znova v noci ? Pri S2 fastscan nieje takze to funguje bez problemov? Ak to je pravda potom S2 by bola lepsia volba. Spravne som to pochopil?
jirijezek@seznam.cz (37)|9.1.2013 12:27
Nevíte někdo, jak je to s Fastscanem když jedu přes modul CW a ne přes interní čtečku Irdeto? Jestli rozumím dobře, tak interní čtečka je Ready Skylink a aktualizuje přes Fastscan programy automaticky, ale funguje to stejně přes CW modul?
golfLC (1941)|9.1.2013 12:42
[QUOTE=Zipso;440144]OK cize SIR ma "fastscan" ktory by mal vyhladavat nove kanaly automaticky, po kazdom update vsak EPG spadne a nabehne az znova v noci ? Pri S2 fastscan nieje takze to funguje bez problemov? Ak to je pravda potom S2 by bola lepsia volba. Spravne som to pochopil?[/QUOTE]

Ano, to "by mal" ale za podpory Skylinku, ktorý do tabuľky ich programov túto zmenu zadá, aby to prijímač vedel vykonať, zatiaľ sa však nestalo. A za spadnutie EPG je to na SIR-e ešte horšie, po "spadnutí" už nenabehne vôbec, pretože v programovom denníku v správe TV programov zmaže ident SFI pri tebou nadefinovaných staniciach - programoch!!!! Ostáva už len opetovné priradenie tochto identu ručne v menu - programový denník.... Žiadny iný výrobok od Technisatu túto chybu nemá a všetko funguje ako má, či už z prvých STR-1, HD8, až po ISIO a Digicorder. Len pridaním tejto "vymoženosti" Skylinku je táto funkcia SFI sprznená na nepoužitie!!! :-G

Je však jedna možnosť, ktorú však treba nastaviť hneď na začiatku, viac o tom v príspevku tahloveho tu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29413-Navody-Tipy-a-Triky-pre-TechniSaty?p=417768&viewfull=1#post417768

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=jirijezek@seznam.cz;440146]Nevíte někdo, jak je to s Fastscanem když jedu přes modul CW a ne přes interní čtečku Irdeto? Jestli rozumím dobře, tak interní čtečka je Ready Skylink a aktualizuje přes Fastscan programy automaticky, ale funguje to stejně přes CW modul?[/QUOTE]

Áno, rovnako, je to vec fw-u prijímača a nie čitačky, prípadne CI modulu...
Zipso (9)|9.1.2013 13:17
golfLC: pokial budem vyuzivat iba skylink na 23.5 moze sa SIR kontaktovat na 19.3? Mam totiz iba jednu LBN na 23.5. Teda ani EPG by nemalo extra dlho natahovat kedze programov tam nieje viac ako 200
golfLC (1941)|9.1.2013 14:22
[QUOTE=Zipso;440152]golfLC: pokial budem vyuzivat iba skylink na 23.5 moze sa SIR kontaktovat na 19.3? Mam totiz iba jednu LBN na 23.5. Teda ani EPG by nemalo extra dlho natahovat kedze programov tam nieje viac ako 200[/QUOTE]

Nerozumiem teraz uplne tvojej otázke...
Ak myslíš ohľadom toho prenastavenia LNB už na začiatku na user1 - 19,3, tak tam kľudne môžeš dať hocičo iné, len nie 23,5, čo je vo fw-are podľa tahlového nadefinované ako satelit na fastscan....
Zipso (9)|9.1.2013 15:08
[QUOTE=golfLC;440173]Nerozumiem teraz uplne tvojej otázke...
Ak myslíš ohľadom toho prenastavenia LNB už na začiatku na user1 - 19,3, tak tam kľudne môžeš dať hocičo iné, len nie 23,5, čo je vo fw-are podľa tahlového nadefinované ako satelit na fastscan....[/QUOTE]

Kedze zariadenie budu pouzivat aj svokrovci tak potrebujem zariadenie ktore nebude robit zbytocne problemy a neodide ako opticum po dvoch rokoch a teraz sa budu ucit odznova. Takze to vyzera ze skoncim pri S2 a predidem komplikaciam. PVR tam bude pre moju radost :)
jirijezek@seznam.cz (37)|9.1.2013 15:50
Jestli tomu rozumím dobře, tak se EPG stahuje automaticky každé ráno ve 4.00 hodin. Jestli se stáhne i aktualizace programů, tak se mi EPG nestáhne dobře? Jak často se aktualizují programy každý den a nebo, jen když dojde k programové změně? Jestli se po aktualizaci programů rozhodí EPG, ale hned ráno se zase stáhne správně, tak to není tak nejhorší, navíc si mohu stáhnout EPG ručně. Po sekci programů na Skylink + nějaké německé, tak se to stahuje cca 10 minut i s 15 stanicemi na rádio.

- - - - doplněno - - - -

Myslel jsem selekci :)
tahlovej (304)|9.1.2013 16:41
[QUOTE=golfLC;440149]Ano, to "by mal" ale za podpory Skylinku, ktorý do tabuľky ich programov túto zmenu zadá, aby to prijímač vedel vykonať, zatiaľ sa však nestalo. A za spadnutie EPG je to na SIR-e ešte horšie, po "spadnutí" už nenabehne vôbec, pretože v programovom denníku v správe TV programov zmaže ident SFI pri tebou nadefinovaných staniciach - programoch!!!! Ostáva už len opetovné priradenie tochto identu ručne v menu - programový denník.... Žiadny iný výrobok od Technisatu túto chybu nemá a všetko funguje ako má, či už z prvých STR-1, HD8, až po ISIO a Digicorder. Len pridaním tejto "vymoženosti" Skylinku je táto funkcia SFI sprznená na nepoužitie!!! :-G

Je však jedna možnosť, ktorú však treba nastaviť hneď na začiatku, viac o tom v príspevku tahloveho tu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29413-Navody-Tipy-a-Triky-pre-TechniSaty?p=417768&viewfull=1#post417768

- - - - doplněno - - - -



Áno, rovnako, je to vec fw-u prijímača a nie čitačky, prípadne CI modulu...[/QUOTE]Musím Tě zklamat,identSFI se při změně tabulky fastscanu zruší vždycky,ať máš nastaveno cokoliv a jakkoli.Pokoušel jsem jsem se odstranit vhodným nastavením tuto snad poslední chybu SIRA,ale soudruzi ani z Brna ani z NDR mi v tomto moc nepomohli.Za což jim neděkuji a chtěl bych vyjádřit naději,že k nákupu dalšího výrobku(bez jakékoli snahy zainteresovaných o nápravu chyb v software) už se nenechám přemluvit lživou reklamou soudruhů z OMKA.
golfLC (1941)|9.1.2013 20:54
[QUOTE=jirijezek@seznam.cz;440190]Jestli tomu rozumím dobře, tak se EPG stahuje automaticky každé ráno ve 4.00 hodin. Jestli se stáhne i aktualizace programů, tak se mi EPG nestáhne dobře? Jak často se aktualizují programy každý den a nebo, jen když dojde k programové změně? Jestli se po aktualizaci programů rozhodí EPG, ale hned ráno se zase stáhne správně, tak to není tak nejhorší, navíc si mohu stáhnout EPG ručně. Po sekci programů na Skylink + nějaké německé, tak se to stahuje cca 10 minut i s 15 stanicemi na rádio.

- - - - doplněno - - - -

Myslel jsem selekci :)[/QUOTE]

EPG sa aktualizuje v tebou nastavenom čase v menu programového denníka. Zvyčajne ak to poskytovateľ podporuje, tak na 7 dní dopredu. Ak by to bolo tak ako píšeš Ty, nič by si ani nezbadal, nakoľko by držal program na 7 dní. Ibaže on to vsjo tým, že odznačí pri programoch, ktoré chceš mať v SFI ident - ikonku SFI, zmaže vsjo aj z pamäte a tým pádom nasledujúci cyklus sťahovania už nemá čo sťahovať.
Zmaže, alebo rozhodí sa nie len ak sa stiahne, ale aj keď fastscan len skontroluje, či je nový zoznam, aj keď nie je nový, SFI zoznam je v peeerdeli!!!! Až do doby, kým to znovu v programovom denníku pri každej stanici nastavíš nanovo.... Ak nenastavíš, nemáš denník, aj keby si ho spúšťal ručne....
golfLC (1941)|9.1.2013 21:00
Tahlovej, tak to nie dobrá správa9-)

Neskúšal som tvoje nastavenie LNB, len som posunul link na tvoj návod....

Kua veď ešte aj Humax, ktorý má tiež certifikáciu Skiylinku si môže dovoliť možnosť v menu fastscan úplne vypnúť? Viď https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27544-Humax-IRHD-5100s?p=439501&viewfull=1#post439501 :-R
To potom o čom je aj tá certifikácia??? Nech tam hodia holý fw bez fastscanu "zázračného" a bude pokoj:-!!!
golfLC (1941)|9.1.2013 21:16
[QUOTE=Zipso;440184]Kedze zariadenie budu pouzivat aj svokrovci tak potrebujem zariadenie ktore nebude robit zbytocne problemy a neodide ako opticum po dvoch rokoch a teraz sa budu ucit odznova. Takze to vyzera ze skoncim pri S2 a predidem komplikaciam. PVR tam bude pre moju radost :)[/QUOTE]
Ak zoberieš hocktorý technisat, menu prijímača a ovládanie je na 90% identické pri všetkých typoch, takže svokrovci budú mať aj pri zmene za iný technisat vždy ovládanie a menu skoro totožné, nič nové sa učiť nebudú musieť, ak by aj prechádzali znovu na niečo ešte novšie 8-)


pozri už len diaľkové ovládanie... jedno z prvých technisatov typ STR1 a jeho diaľkové:

[ATTACH=CONFIG]21214[/ATTACH]


a terajšie zo SIR-u alebo S2-ky:

[ATTACH=CONFIG]21215[/ATTACH]

Žeči nájdeš do minuty dva rozdiely :-D pomôžem ťi, prvý rozdiel je vo farbe:BB:
KamilZ (10277)|9.1.2013 21:16
V požadavcích Skylinku na certifikaci není o nemožnosti vypnutí fastscan ani slovo a možnost ji vypnout přijímače mají běžně, včetně certifikovaných lowendů jako Go SAT GS 7056 HDi, ATlink 210 IR atd. Nevím proč se zde objevila fáma, že nevypínatelný fastscan je požadavek Skylinku a následné házení všech problémů SIRu na Skylink.
golfLC (1941)|9.1.2013 21:43
Kamil, tak to bolo prezentované zástupcom fimky O**O tu na fóre, ešte bol pyšný, že je to jeho zásluha na certifikáciu tohto prijímača vďaka fastscanu, na čom osobne pracoval, už som to tu spomínal v jednom z iných tém:cool: Aj s mojím názorom na fastscan hneď po uvedení tohto prijímača na trh, veď som ho mal z prvej várky....

čítaj tu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=409149&viewfull=1#post409149
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=409414&viewfull=1#post409414
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=409935&viewfull=1#post409935
a hlavne :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=410087&viewfull=1#post410087
KamilZ (10277)|9.1.2013 21:49
Tak to byl pyšný na něco, co není pravda. Fastscan je podmínka pro certifikaci, ale vypnout se evidentně podle certifikace ostatních přijímačů může. Na ty příspěvky si vzpomínám, speciálně na ten poslední odkaz s popisem, jak je složitá jakákoli úprava 1 byte. Přičemž v jiném příspěvku od toho samého autora byla oprava nešifrování otázka na 10 minut na jeden emailu do Drážďan :D

Osobně ani nevěřím tomu, že se musí dávat k certifikaci jakákoli změna firmware. To by se z toho Skylink zbláznil a výrobci také.
Dagy2 (3153)|9.1.2013 22:27
Zipso, už som hlasoval za S2 s modulom !
Už sme to tu niekoľkokrát popisovali - veď aj táto téma vznikla ako popis rozdielu S2 a SIR.
U S2:
- nebudeš mať problém s idiotským fastscanom. (P.S. Kamil: podmienky certifikácie boli moťno dosť dobre prezentované soudruhúm do NDR že to nie je možné vypnúť. Veď prečo by to TechniSat robil natvrdo, keď ISIPRO= fastscan pre 13E, 19.2E funguje u TechniSatu možno 10 rokov a je odjakživa vypínateľný aj nastaviteľný včítane S2). A rovnako EPG bude fungovať tak ako má.
- získaš ihneď s CAM modulom nepárované nahrávky, takže ich môžeš kopírovať a prehrávať v tvojej TV

Pre svokrovcov bude aj tak ideálne keď im raz naladíš stanice tak ako sa im to bude páčiť a zazálohuješ na USB. Keď niečo rozbijú stačí USB strčiť do dierky ktorú im ukážeš a všetko sa vráti naspäť a pustí sa nastavená predvoľba, napr. STV1. Funguje tutti frutti.
Inak by museli odmačkávať hlášky fastscanu a pod.

Ešte by som možno uvažoval o SIRovi z rakúska ten nebude mať priblblý fastscan.

Za dva roky TechniSat nevyhodíš lebo už len záruka je 3 roky.
Zipso (9)|10.1.2013 10:37
Dagy2: Pekne zhrnute vdaka, este som cital ze pri nahravani cez SIR a CA modul pocas celeho nahravania hlasi error hlasku robi to aj S2?
dundee2 (42)|12.1.2013 20:16
Technisat S2 nastavení zvuku.
Jak mi doporučíte nastavit zvuk?
PCM a zapnout DD nebo Bistream ? Ten Bistream jsem zkoušel,ale u NĚKTERÝCH kanálů Skylink mi v TV nešel zvuk.Nešel ani u dom. kina přes optický vstup. Zvuk přes domácí kino používám jen u některých filmů a muziky.
golfLC (1941)|12.1.2013 21:20
dundee2, uvedené nastavenia sú v menu prijímača preto, že nie všetky externé zariadenia, či už TV, prípadne recievre, domáce kiná nespracúvajú zvuk vo všetkých formách, preto tam tie nastavenia sú... Nastav tak, aby Ti to fungovalo bez problémov. Na niektorýchTV nie je dekódovanie DD, preto je tam aj táto možnosť prepnutia, ale je to len položka v menu, že v prípade, že uvedená stanica v DD vysiela, automaticky nabehne táto stopa (CT HD, ...)
Dagy2 (3153)|13.1.2013 11:38
ehm dovolím si doplniť golfa - ale už sa to tu písalo niekoľkokrát:
- obecné nastavenie v menu - zvuk - Dolby Digital = vypnuté
v tomto prípade, prijímač vždy hľadá stopu MPEG v danom jazyku. Keď ju nenájde (napr. HBO HD) tak použije DD stopu v danom jazyku a prevedie na MPEG (PCM) t.j. Stereo 2.0 svojím vlastným prevodníkom

- obecné nastavenie v menu - zvuk - DD = zap + PCM
v tomto prípade prijímač vždy hľadá najprv kvalitnejšiu DD stopu v danom jazyku ale konvertuje ju do Stereo 2.0 formátu a posiela do HDMI aj optického výstupu v tomto formáte. Tzn., že nie je možné tento formát v AVR prehrať ako 5.1 !!!
hlasitosť zvuku je možné meniť na SAT prijímači

- obecné nastavenie v menu - zvuk - DD = zap + bitstream
v tomto prípade prijímač vždy hľadá najprv kvalitnejšiu DD stopu v danom jazyku ale len podáva na HDMI a optiku stream tak ako prichádza z vysielania. Na výstupe je teda to, čo vysielateľ pošle. Môže to byť DD2.0, DD5.1 a po. V tomto prípade MUSÍ mať DD dekodér pripojený AVR alebo TV, inak je ticho!
Hlasitosť sa nedá ovplyvniť na SAt prijímači.
ucetni (312)|13.1.2013 12:26
Mám vidiny alebo sa mi sníva. nejaký nový soft sa objavil tu : http://www.technisat.com/cs_CZ/TechniStar-SIR/352-1637-2565/ . má to jednu chybycku. je to beta a nejde stiahnut. :(
golfLC (1941)|13.1.2013 18:23
Majú v tom asi chaos, nakoľko link odkazuje na program soft_TechniPort-Beta.zip, ktorý tam liknutý nie je....
Ale nejaký nový fw by sa šikol....
ucetni (312)|15.1.2013 00:17
[QUOTE=golfLC;440841]Majú v tom asi chaos, nakoľko link odkazuje na program soft_TechniPort-Beta.zip, ktorý tam liknutý nie je....
Ale nejaký nový fw by sa šikol....[/QUOTE]

to nas cim krmia tí soudruzi? co je to za hovadina ten beta soft. to za rok nevyplodili nic zmysluplnsie? tak ak za toto berú plat, tak klobúk dolu....
golfLC (1941)|15.1.2013 07:51
Ucetni kluuuud, to vôbec nie je fw, ale program na transfer nahravok a settingov cez siet do PC:-R a nie na SIR, ale na radu ISIO!
ucetni (312)|15.1.2013 18:33
[QUOTE=golfLC;441084]Ucetni kluuuud, to vôbec nie je fw, ale program na transfer nahravok a settingov cez siet do PC a nie na SIR, ale na radu ISIO![/QUOTE]

netvrdím ze je to fw, tak na co to tam pchajú ked je to na ISIO. mali by rovno napísat ze fw nebude a nie tam pchat x pre mna nepotrebnych programov. zachvilu tam daju program na upravu videa alebo fotiek.
roman_hk (151)|16.1.2013 10:29
[QUOTE=ucetni;441160]... mali by rovno napísat ze fw nebude ...[/QUOTE]To by byla z jejich hlediska velká taktická chyba....

Oni přece musí doprodat SIRy, které jsou již vyrobeny resp. naskladněny v ČR. Pokud by to tam "natvrdo" napsali, že FW nikdy nebude, tak by měli s prodejem SIRa větší problémy a to přeci nepohou připustit a proto nás dále "lakují" => [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]



Skoro 10 měsíců je SIR již v prodeji a opravný FW stále není... :-k :((

P.S.: Já už to se SIRem defakto vzdal, ale jde mi o princip a tím pádem i o důvod, proč si příště již nekoupit výrobek z Drážďan -> technická podpora je zcela nulová.
Dagy2 (3153)|17.1.2013 13:08
tak a vrátili sme sa o 4 roky dozadu a otázku položme takto:
proč si koupit výrobek z Drážďan vo verzii upravenej pre česko (slovensko) a u českého prodejce? O tomto som písal v roku 2008 a 2009 a sme tam nazad. Čiže keď TechniSat tak asi v nemecku alebo rakusku. V žiadnom prípade nie modely "Skylink ready", "Skylink certified" a "International".
domnievam sa že asi:
A/ komunikácia medzi českým zastúpením a nemeckými soudruhy nefunguje ani trochu
B/ nemeckí súdruhovia zistili, že blbá certifkácia pre Skylink, navyše s neustále zdokonaľovanými podmienkami stojí toľko prachov že by veľkosť ČR/SR trhu musela byť zrovnateľná s čínskym trhom aby sa to seriozne vyplatilo. takže sa na to obaja potichu vyprdli
C/ českí soudruzi nasľubovali nemeckým súdruhom hory-doly (výmena CRW kariet, výmena SD prijímačov, rozšírenie služieb operátorov atd atd) ale skutočnosť je asi diametrálne iná a český/slovenský trh ukázali že tu niečo predpokladať na základe poznatkov zo sveta je samovražda. My sme totiž kapitola sama o sebe. Keď to vyšlo najavo, tak to nemeckí súdruhovia zabalili

Rovnaká situácia bola s X-ovými modelmi, ktoré (ale v tom čase 100% funkčné s popisom v manuále) prestal výrobca upravovať a updaty už boli len pre nemecké modely - napríklad prehrávanie video súborov z NAS serveru, úprava na moduly CI+ a pod.
Možno by to tu mohli dohady dvaja prachom zapadnutí borci vysvetliť...
golfLC (1941)|26.1.2013 21:40
Ako na nahravku zo SIR-a cez LAN a prehratelná nahrávka hocikde inde....
Písané o tom tu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
amos.zamba (32)|3.2.2013 11:24
Jak je to s nastavením časovače přes internet? Poradí mi někdo?
qay (105)|3.2.2013 12:33
[QUOTE=amos.zamba;443993]Jak je to s nastavením časovače přes internet? Poradí mi někdo?[/QUOTE]

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27716-TechniSat-Digit-ISIO-S1-zkusenosti/page227
golfLC (1941)|3.2.2013 12:50
[QUOTE=qay;444006]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27716-TechniSat-Digit-ISIO-S1-zkusenosti/page227[/QUOTE]

Pozor, MyTechnisat app je len na radu ISIO!!!!:-R
amos.zamba (32)|3.2.2013 13:00
Jak teda na SIR?
golfLC (1941)|3.2.2013 13:21
Pre Apple zariadenia je aplikácia DVR (PVR) https://itunes.apple.com/de/app/dvr-pvr/id387948823?mt=8
Pre Android Technisat DVR http://www.appszoom.com/android_applications/tools/technisat-dvr_bpsln.html

[ATTACH=CONFIG]21610[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]21611[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]21612[/ATTACH]
technisat-dvr-3-2.jpg technisat-dvr-3-3.jpg technisat-dvr-3-1.jpg
amos.zamba (32)|3.2.2013 14:05
Funguje to i z internetu, nebo jen z LAN? Momentálně to zkouším a nepřipojím se ani z LAN...
Dagy2 (3153)|3.2.2013 16:06
[QUOTE=amos.zamba;444028]Funguje to i z internetu, nebo jen z LAN? Momentálně to zkouším a nepřipojím se ani z LAN...[/QUOTE]

Amos je to jednoduché ako facka:
1/ v menu STB nastav prístup na LAN (DHCP alebo natvrdo IP adresu). Ak dáš DHCP potom musíš zistiť pomocou funkcií pripojeného routra akú adresu pridelil TechniSatu.
2/ v menu STB nastav prístup zvonka, user + password
3/ a teraz už len na zariadení z ktorého to chceš nastaviť (PC, mobilný telefon s netom napr. Nokia E52 a pod) zadáš do vyhľadávača IP adresu TechniSatu.
Napr. 192.168.1.30
TechniSat sa ohlási svojim vlastným webovým prostredím.
Zadaj user/password ktoré si zadefinoval v menu prijímača a si pripojený
teraz vidíš možnosť zadať timer a prístroj ti ponúkne naladené programy z rolovacieho menu. Vyber a zadaj všetky potrebné parametre. Ak má prístroj už v EPG nahratý prehľad programov na požadovaný deň tak ihneď po zadaní uvidíš čo si nastavil.

A je to! Žiadna veda, žiadne dlhé nastavovanie.
anthrax89 (12)|3.2.2013 17:35
ahoj, poradí mi někdo proč nemůžu naladit Prima ZOOM? zkoušel jsem aut. hledání a nic.
KamilZ (10277)|3.2.2013 17:41
A proč neladíš ručně? https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33355-Novinky-a-aktuality-Skylink?p=442015&viewfull=1#post442015 (tedy za předpoklady, že máš Skylink, nic nepíšeš a nejsme věštci).
anthrax89 (12)|3.2.2013 17:44
ano mám skylink , mohl jsem to trochu rozvést...je mi divné že ho nenaladí sám, u známých na optiboxu se naladil sám