Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

Rumcajs_tr (50)|10.3.2013 17:52
Ahoj, ano, toto vše mi bez problémů funguje - tj. přístup přes webové rozhraní. Vše funguje přesně tak jak popisuješ.
Já jsem chtěl vyzkoušet speciálně aplikaci pro Android, která by měla být více uživatelsky přívětivá - odkaz včetně screenů obrazovek je zde:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.technisat
Bohužel to asi pro S2 nefunguje. Budu to tedy řešit přes webové rozhraní.

EDIT: zde dříve v tomto vláknu se o tom píše: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=444014
Dagy2 (3153)|10.3.2013 18:51
napíš ten nemecký text.
ale táto aplikácia je podľa mňa len pre ISIO

-----------------------
tak tu máš celý popis česky, ale tu je písané len pre ISIO.
https://www.technisat.com/cs_CZ/MyTechniSat-app/352-471/
golfLC (1941)|10.3.2013 19:47
[QUOTE=Dagy2;448510]napíš ten nemecký text.
ale táto aplikácia je podľa mňa len pre ISIO

-----------------------
tak tu máš celý popis česky, ale tu je písané len pre ISIO.
https://www.technisat.com/cs_CZ/MyTechniSat-app/352-471/[/QUOTE]

Dagy, pre SIR, S2, HD8-S je DVR TECHNISAT
pre ISIO radu je My Technisat app, či pre apple, alebo android



Rumcajs_tr ..... spojenie sprostredkúva technisaťácky server na dve "spárované" zariadenia zhodným kódom.... v Menu, nastavenie, špeciálne funkcie, DVR zadané

....ale hlavné je napísať, čo Ti to schpráchujeB-)
Rumcajs_tr (50)|10.3.2013 20:26
Ahoj, píše mi to "Verbindung nicht erfolgreich", což podle translatoru znamená "připojení není úspěšné". Mám to nastaveno na pevnou IP 192.168.0.20 a ze stejného mobilu jako to zkouším se na tuto IP v pohodě připojím přes prohlížeč. Tj. komunikace i heslo je OK.
Bohužel nevím, co měl golfLC na mysli s tím nastavením já tam mám jen Menu-Nastavení-Speciální funkce a tam jsou volby:
OSD, DVR, Přehrávač médií, Nastavení sítě - LAN, Nastavení sítě - WLAN, Vzdálený přístup a HDMI Technilink. Ve volbě vzdálený přístup mám jen:
Vzdálený přístup - ZAP
Číslo portu - 80
Dynamická služba DNS - vyp
Dynamická DNS jméno - nic
Jméno uživatele - nic
Heslo - nám zadáno a přes web stránky ho to normálně vezme.

Podle mě není potřeba teď konfigurovat DYNDNS službu, ne? Když je to uvnitř LAN? To je služba pro ty, kdo nemají pevnou veřejnou IP a chtějí se dostat na svou síť zvenku...

Pokud v android aplikaci vyplním IP na vnitřní síti a heslo, mělo by to jít, když ten mobil je současně připojen k té samé síti (přes wifi).

Díky
golfLC (1941)|10.3.2013 21:51
v tom DVR máš čo?

Nemám tvoj prijímač, ale v tých špeciálnych funkciách - v tom vzdialenom prístupe máš heslo to isté, ako zadávaš v telefóne? Pozor na to, že telefón niekedy dáva prvé písmeno pri písaní hesla veľké....
Rumcajs_tr (50)|10.3.2013 22:16
V menu DVR mám jen věci související se záznamem:
- Formát záznamu rozhlasového vysílání
- Systém souborů
Automatické označení vysílání

To je vše.... pak mě už napadá jen napsat na podporu technisatu - snad budou vládnou anglicky
golfLC (1941)|10.3.2013 22:31
trošku som v predch.príspevku pozmenil otázku :-)
Rumcajs_tr (50)|11.3.2013 06:47
Aha :-) ... no heslo je v pořádku, to jsem si jist... nejpravděpodobnější je, že S2 nemá pro tihle funkci podporu v FW a umí to jen S1.
Zkusím mapsat do TechniSatu, tak pak dám vědět, jak jsem dopad.
Dagy2 (3153)|11.3.2013 08:10
[QUOTE=Rumcajs_tr;448522]píše mi to "Verbindung nicht erfolgreich", což podle translatoru znamená "připojení není úspěšné". [/QUOTE]

správne

[QUOTE=Rumcajs_tr;448522]
.. na tuto IP v pohodě připojím přes prohlížeč. Tj. komunikace i heslo je OK.
Vzdálený přístup - ZAP
Číslo portu - 80
Dynamická služba DNS - vyp
Dynamická DNS jméno - nic
Jméno uživatele - nic
Heslo - nám zadáno a přes web stránky ho to normálně vezme.

Podle mě není potřeba teď konfigurovat DYNDNS službu, ne? Když je to uvnitř LAN? To je služba pro ty, kdo nemají pevnou veřejnou IP a chtějí se dostat na svou síť zvenku...
[/QUOTE]

ano, DynDNS si určil správne.
ešte otázka: USER máš zadaný ako "prázdny znak" alebo "nič" ?
viem že píšeš že ti to v prehliadači ide v pohode, ale možno táto aplikácia má vyšší stupeň ochrany a potom sú zadané určité podmienky pre užívateľa a heslo.
Skús nastaviť nejaké slovo ako užívateľa, napr. "Admin".
rovnako ako v tomto fore sa tiež nedá poslať príspevok kratší ako 5 písmen....
Rumcajs_tr (50)|11.3.2013 09:48
Ahoj, to pole "user" je šedé a nedá se vyplnit - vztahuje se k uživatelskému účtu služby DYNDNS.
Navíc v té aplikaci pro Android jsou pro připojední jen dvě pole: ip-adresa a heslo, tj. žádná vazba na user.
Zkoušel jsem ip-adresu zadat ve tvaru 192.168.0.20 nebo i 192.168.0.20:80 (tj. s číslem portu) a nic... zkoušel jsem i jiný port, taky nic... v síťovém nastavení to podle mě nebude, mám celý barák prolezlý síťovými prvky, myslím, že se v tom slušně vyznám, a podle mě tam nikde chyba není...
Jako nejpravděpodobnější vysvětlení se mi jeví, že prostě S2 nemá ve fw podporu tohoto typu připojení, kdežto německý S1 to umí... na oficiální stránce programu není S2 oficiálně podporován, takže jsem spíš doufal, že to pojede i tak...
Asi nejjednodušší bude napsat na TechniSat, jestli to s S2 chdí, abych se tu zbytečně netrápil. Případně pokud by se ozval někdo, kdo to na uvedeném sat úspěšně rozchodil.

EDIT: Tak jsem poslal dotaz, uvidíme
Rumcajs_tr (50)|13.3.2013 19:13
Tak z německa zatím žádná odpověď...

mezitím mám ještě jeden dotaz k přenosu nahrávek na PC:
- taky máte v programu Mediaport tak zmršené názvy souborů, pokud je v nich použita diakritika? Např. pořad "V srdci divoké přírody" se zobrazí jako "srdci divokĂ© pĹĂ*rody" - chybí úvodní písmeno a diakritika je zmršená
- u jednotlivých nahrávek v programu Mediaport se zobrazuje nulová velikost "0 b", ale když je dám kopírovat, normálně se přenesou celé.
- mám problém s konverzí .TS i .TS4 souborů. U krátkých "testovacích" nahrávek cca 10-20 sekund je vše OK, kromě toho, že Mediaport nekonvertuje nahrávku, dokud neodstraním ten zmatek diakritiky = musím přejmenovat adresář i soubory. U dlouhých nahrávek (1/2 hodiny a déle) to píše chybný formát souboru případně mediaport zkonvertuje jen video a ne audio nebo naopak demuxuje jen audio a nevytáhne video.... prostě se mi nepodařilo vyrobit ani jednu nahrávku...

EDIT:
Ještě jsem projistotu provedl downgrade firmware na doporučenou verzi ze stránek OMKO (1940l), ale vypadá to podobně

EDIT2:
Tak downgrade nepomohl, akorát se objevily další problémy, vracím se na nejnovější verzi FW ze stránek TechniSat.de. Ten problém s konverzí nahrávek bude v něčem jiném
Dagy2 (3153)|14.3.2013 15:33
- ano Mediaport mrší názvy z EPG ktoré obsahujú diakritiku. treba to potom na disku premenovať. Stejne vždy vyhadzujem dátum nahrávky z názvu, ktorý sa tam nakopíruje.
- to myslíš ako že na disku SATu je 0kB ? U mňa to ukazuje správnu veľkosť - ale mám interný disk
- ano mediaport nepracuje so zmršeným názvom - musíš ho zmeniť
- konverzia ts4 nefunguje. konverzia ts funguje bezchybne -> dáť "konverzia" potom sa v okne objaví adresár z ktorého máš konvertovať a adresár do ktorého budeš konvertovať. toto vyberieš odpáliš OK a ide to. Pozor, ty nerobíš konverziu daného súboru ts ale celého adresára, ktorý obsahuje 2÷3 súbory!

problém s konverzí je medzi klávesnicou PC a stoličkou :)
ešte prezraď, k čomu to chceš konvertovať?
pantani (21)|15.3.2013 12:11
Dagy 2 --urobiť zálohu nastavení na USB kľúč .Prosim Te,muzes me poslat navod jak udelat zalohu.?Jeste jsem to nikdy nedelal .USB klic--jaka velikost. Mam prijimac Technisat Star-.Moc diky.
Dagy2 (3153)|15.3.2013 12:37
Komplet popis máš vo vlákne Tipy a triky.
- Na USB nakopíruj súbor dbdump
- prepni TV na program ktorý chceš aby sa uložil ako zapnutý na USB kľúč, napr. CT1 (ak to robíš napr. starým rodičom tak po obnovení vždy hneď pobeží CT1)
- pichni USB normálne za jazdy do USB portu
- Na 2÷3 sekundy sa objaví na obrazovke TV nejaký nápis (download database alebo podobne) a hneď beží TV ďalej.
- Vyber USB a máš tam zálohu vo forme database.cdp
v tejto zálohe sú uplne všetky nastavenia:
- konfigurácie antény
- konfigurácie menu, jazyk menu, zvuk, titulky, nastavenie obrazu, EPG
- všetky naladené programy a FAV listy

potom môžeš urobiť z tohto záchranný kľúč, keď niekto niečo rozladí.
Na USB namiesto dump umiestni dbload. Potom kedykoľvek po zasunutí USB sa v priebehu 2÷3 sekund obnovia všetky nastavenia a prepne TV na CT1.

zálohu database.cdp môžeš editovať pomocou PC v programe SetEdit, ktorého verzia pre 20 zmien je free
Rumcajs_tr (50)|15.3.2013 16:29
Nevím proč, ale mediaport mi u nahrávek zobrazuje nulovou velikost, i když jsou správně nahrané - viz obrázek
mediaport.JPG
Rumcajs_tr (50)|15.3.2013 17:15
[QUOTE=Dagy2;449001]- to myslíš ako že na disku SATu je 0kB ? U mňa to ukazuje správnu veľkosť - ale mám interný disk[/QUOTE]
viz. předchozí příspěvek
[QUOTE]- konverzia ts funguje bezchybne -> dáť "konverzia" potom sa v okne objaví adresár z ktorého máš konvertovať a adresár do ktorého budeš konvertovať. toto vyberieš odpáliš OK a ide to. Pozor, ty nerobíš konverziu daného súboru ts ale celého adresára, ktorý obsahuje 2÷3 súbory![/QUOTE]
ok, ale výstupem je MPEG soubor, který buď nelze přehrát nebo lze přehrát jen obraz bez zvuku
[QUOTE]ešte prezraď, k čomu to chceš konvertovať?[/QUOTE]
Když soubor nezkonvertuji, nelze přehrát vůbec. Přehrávač GOM player který bez problému přehraje záznam 10-20sec v TS formátu se u záznamu 1/2 hodiny zasekne a nahlásí buď neznámý formát nebo soubor je poškozen.
Když jsem soubor jen stáhnul do PC a pak ho nahrál na diskové pole a zkusil přehrát přes WDTV live player, tak je jen černá obrazovka i bez zvuku, jen čas přehrávání běží správně, ale nic se neděje

Začínám mít podezření, že nahrávky jsou nějak "poškozené" i když přímo v satelitu jdou přehrát naprosto bez problémů.
Na nahrávání využívám USB flash EMTEC 64GB, která je zformátována na TFS formát. Při testu rychlosti to ale napíše, že médium není vhodné pro záznam (že by příliš pomalaá?). Přitom ale při nahrávání pořadů a následného přehrávání nepozoruju žádné výpadky obrazu ani kostičkování... že by to ale mohlo souviset s problémem nemožnosti přehrát nahrávky?

také v LOG souboru se při pokusu o konverzi v mediaport objevují zvláštní hlášky - viz příloha.

Dík za rady.
Dagy2 (3153)|15.3.2013 19:02
1/ čo je to TFS formát??? Myslíš NTFS? V tom prípade je to zle, pretože TechniSat podporuje len TSD alebo FAT32.
2/ nahrávky z technisatu priamo prehráva GOMplayer alebo LG TV.
3/ konverzia sa robí tak, že vyberieš z menu ERSTELLEN a tam vyberieš MPEG formát alebo DVD formát.
potom sa ťa spýta na QUELLEVERZEICHNIS - označíš v pravom okne adresár prenesenej nahrávky a potom zadáš ZIELVERZEICHNIS - zase v pravom okne vyberieš kam ti to má nakopírovať.
Potom sa spustí konverzia
vytvorí sa súbor MPG alebo klasický adresár DVD.

Pre konverziu tiež môžeš použiť program VideoRedo - funguje na 100% a konvertuje aj ts4 nahrávky - používam pre môj BD prehrávač konverziu do mkv.
Kopíruješ zo SATU do PC pomocou Mediaportu alebo pomocou SAT prijímača?
Rumcajs_tr (50)|15.3.2013 23:44
Ten formát jsem popletl, chtěl jsem napsat TSD.
Kopíruju pomocí mediaport.

Teď testuji místo pomalé USB flash rychlý WD MyPassport 500gb, uvidíme ráno, co se nahrálo a jak to bude chodit. Dám vědět...

EDIT:
TAKŽE PROBLÉM ASI ODHALEN!!!

Skutečně se zdá, že při nasazení rychlejšího disku jsou nahrávky přenesené do PC v pohodě čitelné a bez chyb, jak TS tak TS4 (GOM player již vše přehrává bez chyb!). Myslím, že tohle je docela důležitá informace pro ostatní uživatele, protože to zdánlivě spolu nesouvisí.
Zjistil jsem tedy, že pokud použijete pro nahrávání FLASH disk, který je rychlostně na hraně nebo těsně pod možnostmi nahrávání DVR, pak sice NA TECHNISATU BUDE NAHRÁVKA FUNGOVAT, ALE PO PŘENESENÍ DO PC BUDE HLÁSIT ŽE SOUBOR MÁ POŠKOZENÝ FORMÁT !!!
Důvodem je zřejmě to, že při nahrávání na pomalejší disk vypadávají některé pakety streamu, nicméně Technisat se s tím "umí poprat" a záznam přehraje korektně. Pokud je navíc schopnost FLASHky těsně pod hranicí pro nahrávání, NEPOZNÁTE TO NA OBRAZU, protože jeden vypadlý snímek nemá lidské oko šanci poznat. Ale už to způsobí problémy při následném zpracování.

Napsal jsem to sem, protože mi trvalo docela dlouho, než jsem našel příčinu problémů, tak třeba někomu ušetřím práci. Závěr je, že na Technisat pro DVR nahrávky v žádném případě nepoužívat paměťová média, u kterých není garantovaná dostatečná rychlost. Pozor, i když test v satelitu označí médium jako způsobilé pro DVR, ještě to není jistota. Např tu moji EMTEC flashku 64GB mi při formátování TSD označil jako nezpůsobilou pro záznam a při formátování FAT32 jako způsobilou (asi je na hraně a jeden formát souborů je rychlejší než druhý). Při potřebě přenášet nahrávky do PC doporučuji jednozančně externí HDD (např. WD MyPassport 500GB - ověřeno).

Díky moc Dagy2 za pomoc a podporu při hledání příčin problémů!
Rumcajs_tr (50)|16.3.2013 07:37
[QUOTE=Rumcajs_tr;448578]Tak jsem poslal dotaz, uvidíme[/QUOTE]
Tak z německa žádná odpověď, ale přišla reakce od OMKO.CZ ... sice mě nepotěšila, ale aspoň vím, že nemá cenu se dále trápit:
[QUOTE]
Dobry den,
podle nasich informaci Technistar S2 tuto aplikaci zatim nepodporuje. Zatim take nevime, zda bude v tomto smeru fw aktualizovan.
[/QUOTE]
ucetni (312)|16.3.2013 13:20
[QUOTE=Rumcajs_tr;449203]Tak z německa žádná odpověď[/QUOTE]

z NDR už nepríde nič, vobec nič, jedine veľká ničota.
Rumcajs_tr (50)|24.3.2013 20:26
Tak pozdě ale přece - z něměcka odpověď, že tenhle SW nepodporuje S2 international verzi.
Tož tak...
vdudek (6)|5.4.2013 10:01
Mám dotaz ohledně problému, kdy se SIR, pravděpodobně při Fastscanu, úplně zasekne s nápisem USBL. Co je to za problém? Jak často se může opakovat? Bylo mi řečeno, že postižených bylo v půlce března poměrně dost. Mně nakonec včera vyměnili přístroj za nový (původní odvezen do Němec), ale mám strach aby se to neopakovalo, protože aktualizace neexistují.
puschpull (921)|8.4.2013 09:26
Zdravím
Dám sem svůj příspěvek z threadu, kde už trochu zapadnul a navíc tam asi moc nepatří.
( https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23821-Xtreamer-PRO-Media-Player-Streamer/page176 )

[QUOTE=puschpull;452154]Objevil jsem dnes nový "problém". Týká se patrně HDMI a přepínání z více zdrojů. Pokud koukám na satelit a mezitím zapnu Xtreamer Pro, tak po přepnutí na TV z HDMI 2 (tam mám satelitní přijímač) na HDMI 1 (kde je zapojen Xtreamer) tak se na TV objeví hláška že není žádný signál. Pokud pak Xtreamer vypnu a zapnu tak se signál již objeví.
Existuje nějaké nastavení priorit HDMI signálů (na TV, MMC, satelitu,...) ? Co bych měl vyzkoušet pro eliminaci toho problému?
Děkuji.[/QUOTE]

a

[QUOTE=puschpull;452428]Zdravím.
Změnil jsem trochu zapojení. Do TV jsem na HDMI 1 zapojil satelitní přijímač, na HDMI 2 jsem dal Xtreamer.
Na TV jsem "připojil zařízení" a přidělil konektor (ale to patrně jen kosmetika - v "Menu" se objeví ikonka "sat. přijímač", "přehrávač Blue-ray" atd ...)
V satelitním přijímači jsem aktivoval položku HDMI "TechniLink" (nastavil jsem i možnost zapnutí a vypnutí TV pomocí ovladače satelitního přijímače, ale přestože TV splňuje podle parametrů certifikaci pro HDMI CEC komunikaci, tak se TV nevypne ani nezapne ...)

MMC: Xtreamer Pro
TV: Sharp LC-46LE630E
Sat. receiver: Technisat TechniStar SIR

Včera večer ani dnes mi již TV obrazovka při přepínání nezůstala černá, takže uvidíme ...

P.S. jak je to s tou kompatibilitou a použitelností "HDMI CEC" v praxi ?[/QUOTE]

Máte někdo konkrétní zkušenost se "spoluprací" Technisat SIR a TV Sharp pomocí HDMI CEC ?
Děkuji

P.S. také jsem si včera ručně zrušil EPG u 1520 programů. Někdo tu psal že to lze po stránkách ale na to jsem nepřišel, takže jsem si to odklikal ručně (pakárna, ale za cca 15 minut to bylo). Jde to (pokud by se mi někdy zas podařilo po prohledání satelitů dosáhnout toho označení všech jako EPG aktivní) nějkak hromadně zrušit - tedy alespoň po těch stránkách?
golfLC (1941)|8.4.2013 13:22
[QUOTE=puschpull;452611]P.S. také jsem si včera ručně zrušil EPG u 1520 programů. Někdo tu psal že to lze po stránkách ale na to jsem nepřišel, takže jsem si to odklikal ručně (pakárna, ale za cca 15 minut to bylo). Jde to (pokud by se mi někdy zas podařilo po prohledání satelitů dosáhnout toho označení všech jako EPG aktivní) nějkak hromadně zrušit - tedy alespoň po těch stránkách?[/QUOTE]
potlačíš pri editácií EPG OK na prvom programe a šipkou doprava sa posúvaš až po kade chceš zoznam označiť a zrušíš, prípadne aktivuješ EPG-SFI......
vayrus (11)|8.4.2013 14:12
[QUOTE=puschpull;452611]Máte někdo konkrétní zkušenost se "spoluprací" Technisat SIR a TV Sharp pomocí HDMI CEC ?
Děkuji[/QUOTE]
Mám Sharp LE 820E a s technisatom mi to funguje ako to mám nastavené, zapne tv po zapnuti SAT a aj vypne po vypnutí SAT. SAT mám pripojený na HDMI 1 vstupe.
Skúsiť ešte na iný HDMI vstup.
puschpull (921)|8.4.2013 14:42
[QUOTE=golfLC;452629]otlačíš pri editácií EPG OK na prvom programe a šipkou doprava sa posúvaš až po kade chceš zoznam označiť a zrušíš, prípadne aktivuješ EPG-SFI......[/QUOTE]
Děkuji! :-) vyzkouším to aby mě tahle akce příště nezaskočila nepřipraveného

[QUOTE=vayrus;452637]Mám Sharp LE 820E a s technisatom mi to funguje ako to mám nastavené, zapne tv po zapnuti SAT a aj vypne po vypnutí SAT. SAT mám pripojený na HDMI 1 vstupe.
Skúsiť ešte na iný HDMI vstup.[/QUOTE]
Také díky za postřeh. Napadlo mě jestli se třeba TV nemusí "natvrdo" na krátký čas vypnout. Nebo zda připojený kabel HDMI není "plnohodnotný" (je to 150cm dlouhý, zlacený HDMI z Okay za 99,- Kč). Na TV tedy není třeba nic zvláštního nastavovat ?
Dagy2 (3153)|8.4.2013 20:37
[QUOTE=puschpull;452642]Děkuji! :-) vyzkouším to aby mě tahle akce příště nezaskočila nepřipraveného

[/QUOTE]

doporučujem ti prečítať Tipy a triky - pretože pri ďalšom fastscane to budeš mať zase naspäť!
puschpull (921)|8.4.2013 22:00
Ad tipy a triky - jasně. Pročetl jsem je zatím jen velice rychle ...

Co to spojení TV a sat. receiveru přes HDMI a společné vypínání TV ovladačem satelitu? Zkusit jiný kabel? Je tu ještě někdo s kombinací Technisat a Sharp? Zatím mi to tedy tu TV nevypíná ani nezapíná.
vayrus (11)|9.4.2013 07:19
[QUOTE=puschpull;452725]Co to spojení TV a sat. receiveru přes HDMI a společné vypínání TV ovladačem satelitu? Zkusit jiný kabel? Je tu ještě někdo s kombinací Technisat a Sharp? Zatím mi to tedy tu TV nevypíná ani nezapíná. [/QUOTE]
Ešte som zabudol napísať ,že aj na TV mám povolené v menu AQUOS link alebo tak nejak sa to volá.
puschpull (921)|9.4.2013 07:22
... zrovna nad tím dumám, kde to v tom menu můžu mít (?) Třeba to moje TV v nastavení nemá ...
P.S. jaký kabel HDMI používáš ? Stačí tento: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ?
vayrus (11)|9.4.2013 09:09
Stačí aj ten aj keď technisat má len HDMI 1.3. Ja používam ten čo bol pribalený k technisatu SIR.
Manuál http://www.sharp-cee.com/cps/rde/xbcr/documents/documents/om/11_lcd-tv/LCxxLE-LU-63xx_OM_CZ.pdf niekde na 16. strane.
puschpull (921)|9.4.2013 09:57
vayrus: dík. Koukal jsem na ten manuál. Otázkou je zda to ta moje TV bude umět. Každopádně v servisu ještě doporučili dát vše do továrního nastavení a pak při zapojeném a zapnutém satelitním přijímači spustit průvodce první instalací.
Případně provést upgrade FW.
dalsi novacek (13)|17.4.2013 10:32
[QUOTE=puschpull;452774]Případně provést upgrade FW. [/QUOTE]

:) ak ti poradili toto v servise pre SIRa, tak by si mal zmenit servis :D

Inak dalo by sa do SIRa dat FW pre IR ? ... typujem ze nie, a ak ano, zrejem by nebol krok s5, ale skusal to uz niekto? Bol by FW pre IR stabilnejsi pripadne viac podporovany do buducna? (nechcem pokusne vymienat SIRa za IRa, kedze som si na technisat uz zvykol ;), jednoduchsie by bolo vymenit iba FW). Neviete ci ma SIR iny HW ako IR?
puschpull (921)|17.4.2013 10:55
Mluvil jsem o FW k TV. Ale to nepomohlo, ale už je mi to jedno. Vypínám tedy jedním ovladačem TV, druhým satelitní přijímač. Co se dá dělat. :-)
Dagy2 (3153)|17.4.2013 15:47
[QUOTE=dalsi novacek;454125]:)Inak dalo by sa do SIRa dat FW pre IR ?
Neviete ci ma SIR iny HW ako IR?[/QUOTE]

predpokladám že máš na mysli SIR = Skylink IRdeto a IR = to, čo sa predáva v Rakúsku.
Na 99,9% to nepôjde, aj keď možno HW je identický ale bude "vyblokovaný" tak aby to nešlo - na jednu stranu ochrana zákazníka aby si nemohol omylom nahrať niečo nesprávne, na druhú stranu ochrana TechniSatu aby si napríklad nekupoval na niektorom trhu lacnejší prístroj a nenahral si iný FW...

rovnako je to u HDS2 a HDS2X alebo HD8S a HD8SX alebo ISIO S1 a ISIO S1 IE.
ucetni (312)|25.4.2013 20:52
tak dnes som definitívne poslal technisat sir do večných lovíšť (detská izba). do tohoto vlakna pišem posledny krat. kupil som linuxový prístroj xtrend et4000. strašenie o zložitosti nastavenia a práce s linuxom a stratou zaruky ,sú len sprosté zavádzanie. nahratie noveho image + spojazdnenie čítačky a zoscenovanie astry 23,5 mi trvalo cca 5 min. akurat mi ide markíza v hd a to čo som uvidel skoro som spadol na zadok. obraz vo full hd 1080p oproti technisatu sir, mercedesu medzi stb, 100 a 1. proste celkové neskutočné zlepšenie obrazu. obraz ako víno. :) takže spokojnosť a keby soudruzi z ndr pristupovali k tomuto stb trochu zodpovednejšie, tak by ostal v obyvke. neviem čo iné povedať, idem kukať tv, proste nočna mora zo sir-a je preč. :D
roman_hk (151)|29.4.2013 18:07
[QUOTE=ucetni;454955]keby soudruzi z ndr pristupovali k tomuto stb trochu zodpovednejšie, tak by ostal v obyvke.[/QUOTE]Soudruzi už mají za SIRa penízky na svých kontech v Drážďanech a přece se nebudou zatěžovat nějakou opravou firmwaru... :-k
=>
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34861-TechniSat-Digit-SIR?p=453067&viewfull=1#post453067 [QUOTE]To co se neodladi na zacatku tak uz nikdy nebude, to je proste tvrda realita.[/QUOTE]Alespoň víme, jak dokonale (ne)funguje jejich firemní podpora a tím pádem co příště nekupovat. :((
tahlovej (304)|29.4.2013 18:31
[QUOTE=roman_hk;455267]Soudruzi už mají za SIRa penízky na svých kontech v Drážďanech a přece se nebudou zatěžovat nějakou opravou firmwaru... :-k
=>
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34861-TechniSat-Digit-SIR?p=453067&viewfull=1#post453067 Alespoň víme, jak dokonale (ne)funguje jejich firemní podpora a tím pádem co příště nekupovat. :(([/QUOTE]A největší hlína na tom je,že nějakej soudruh dovozce z OMKA mi poslal mail s návodem "18 TIPU PRO TECHNISAT" či jak se to jmenovalo a v tom byly postupy na odstranění fastscanu a dalších paskvilů ve firmware,přičemž to zcela jednoduše z naších diskuzních příspěvků na tomto foru sprostě opsal !!!! Tak tomu říkám nehorázná drzost!!! Takovej "animnenenapadážádnýslušnýslovo" může jít z fleku dělat poslance,senátora nebo lobbistu.Prostě SIR byl můj poslední výrobek od TECHNISATu.
puschpull (921)|29.4.2013 18:44
Mě tohle zas tak nevadí. Na občasné koukání na TV mi stačí, uživatelsky jednoduché ovládání, ... :-)
Rumcajs_tr (50)|29.4.2013 18:46
Chlapi, SIR je asi krám, to jo, ale mám od Technisatu TechniStar S2 s modulem TechniCrypt a super! Takže spíš jak už tu někdo psal (myslím Dagy2) nekupovat výrobky customizované pro CZ trh a držet se radši international případně německých verzí... u těch se vývoj nezastaví hned po uvedení na trh.
tahlovej (304)|29.4.2013 20:22
[QUOTE=Rumcajs_tr;455272]Chlapi, SIR je asi krám, to jo, ale mám od Technisatu TechniStar S2 s modulem TechniCrypt a super! Takže spíš jak už tu někdo psal (myslím Dagy2) nekupovat výrobky customizované pro CZ trh a držet se radši international případně německých verzí... u těch se vývoj nezastaví hned po uvedení na trh.[/QUOTE]To je omyl - celou dobu tu kritizujeme jenom přístup těch lumpů k aktualizaci firmware SIRa.Jo jinak Ti nepřeju ,abys cokoli u S2 potřeboval vyřešit(po nějaké úpravě od SKYLINKu).To se totiž soudruzi z Dráždan a Brna na to zvysoka vydefekují.
Rumcajs_tr (50)|1.5.2013 16:54
No klepu na dřevo, ale zatim S2 bez problémů. Vzhledem k tomu, že Skylink u tohoto příjmače "končí" na rozhraní karta M7 a modul irdeto TechniCrypt, tak dál v příjmači už je to Skylink negativní... Nedokážu si představit změnu, která by znamenala zásah do fungování S2. :-) takže pokud je teď vše vyladěno, bude už napořád... Tohle prostě není Skylink "závislý" příjmač jako třeba SIR :-)

Odesláno z mého GT-P7500 pomocí Tapatalk 2
tahlovej (304)|1.5.2013 20:19
[QUOTE=Rumcajs_tr;455518]No klepu na dřevo, ale zatim S2 bez problémů. Vzhledem k tomu, že Skylink u tohoto příjmače "končí" na rozhraní karta M7 a modul irdeto TechniCrypt, tak dál v příjmači už je to Skylink negativní... Nedokážu si představit změnu, která by znamenala zásah do fungování S2. :-) takže pokud je teď vše vyladěno, bude už napořád... Tohle prostě není Skylink "závislý" příjmač jako třeba SIR :-)

Odesláno z mého GT-P7500 pomocí Tapatalk 2[/QUOTE]Ti výzkumníci za pochodu ze Skylinku jsou schopný za chvilku vysílat
8PSK-FEC 8/9,jen aby bylo místo pro další programy v "digitální kvalitě".Ostatně takových hokuspokusů jsme od nich zažili už dost,takže další leč doufám ne tak nesmyslné jak jsem uvedl v příkladu,jistě budou letos praktikovány.
Dagy2 (3153)|1.5.2013 21:54
[QUOTE=tahlovej;455268]A největší hlína na tom je,že nějakej soudruh dovozce z OMKA mi poslal mail s návodem "18 TIPU PRO TECHNISAT" ....a v tom byly postupy na odstranění fastscanu a dalších paskvilů ve firmware,přičemž to zcela jednoduše z naších diskuzních příspěvků na tomto foru sprostě opsal !!!! Tak tomu říkám nehorázná drzost!!! ...[/QUOTE]

Pre tú srandu som si ho chcel nechať poslať tiež, aj keď SIRa nevlastním, ale nemal som v sebe toľko drzosti. Díky za otestovanie. Len to dokresľuje celkový pohľad.

Ako píše rumcasj - proste nekupovať lokalizovaný výrobok. Podpora je iná pre 80 milionový trh.
Fast scan je kompletne mimo, okrem dvoch kompletných preladení ktoré sa udiali minulý rok je naladenie 1-2-programov raz za čas bez problému. Ak chce niekto pomôcť niečim pre uľahčenie naladenia
1/ to má byť vypínateľné
2/ dá sa to urobiť rovnakým spôsobom ako je to na stránke Technisat.pl, kde je normálne súbor cp ktorý si môže záujemca nahrať do prijímača bez potreby doplnenej funkcie ktorá znefunkčnila tento prijímač.
ucetni (312)|12.5.2013 17:58
pravda, pravda:-E. ale sa mi páči že už sa tu neukáže , čo je rok dlhý, service man a drsnej boy od technisatu.:mad: sťaby pravá ruka soudruhú z NDR. mohli aspon napisat, sorry firmware nebude.:-G inak v detskej prijímač vypína okamžite B-), mam tam iba astru 23,5. :-D
jardadts (26)|26.5.2013 16:10
Zdravim do fora,
uvazuji o nakupu Technisat S2,ale rad bych se vyvaroval nedostatku soucasneho prijimace Dizipia.Mel bych par dotazu:
1.Kdyz propojim S2 pres hdmi do AV receiveru pujde mi tam primo zvuk DD5.1 nebo je nutne udelat jeste propojeni pres koaxial??
2.je mozne libovolne radit programy a zalohovat nastaveni na USB?
3.funguje kvalitni nahravani HD programu(bez sekani a kostickovani)?
4.mohu ovladat z dalkoveho ovladani S2 i TV(hlasitost,vypnuti)?
diky
Dagy2 (3153)|26.5.2013 16:39
[QUOTE=jardadts;458178]Zdravim do fora,
uvazuji o nakupu Technisat S2,ale rad bych se vyvaroval nedostatku soucasneho prijimace Dizipia.Mel bych par dotazu:
1.Kdyz propojim S2 pres hdmi do AV receiveru pujde mi tam primo zvuk DD5.1 nebo je nutne udelat jeste propojeni pres koaxial??[/QUOTE]

ano, samozrejme. HDMI prenáša tak HD obraz ako aj DD5.1 zvuk do AVR.

[QUOTE=jardadts;458178]2.je mozne libovolne radit programy a zalohovat nastaveni na USB?[/QUOTE]
ano, u S2 (na rozdiel od SIR s FastScanom) je možné radiť programy ako chceš v 4-och FAV listoch. V celkovom liste sú radené podľa abecedy.
ano, na USB sa zálohuje CELÉ nastavenie prijímača, t.j. konfigurácia antény, LNB, hlavné nastavenie zvuku, obrazu, jazyka, titulkov a plus všetky naladené a zoradené programy.
Nahratie z back-up USB naspäť do prijímača vždy vráti tieto všetky parametre naspäť, keď napr. dedeček postláča rôzne tlačítka a kompletne rozdrbe nastavenie tak on-line po zastrčení USB kľúča prebehne naloudovanie cca za 2 sekundy a hrá program ktorý pri zálohovaní bol aktívny. doporučujem mať preto pri zálohe naladené napr. na CT1


[QUOTE=jardadts;458178]3.funguje kvalitni nahravani HD programu(bez sekani a kostickovani)?[/QUOTE]
tak inak by sme tu snáď o tom prijímači ani nepísali.
Predpokladom je mať slušný disk, napr. WD, spotreba disku <500mA, naformátovaný v prijímači na TSD formát (nedoporučujem FAT32). rovnako dobre funguje strih v prijímači (vystrihovanie reklám, dleenie nahrávok, kopírovanie a pod.). Nahrávky môžeš skopírovať na centrálny disk a prehrávať napr. v TV LG alebo MMC, ktoré vie formát ts. Nie sú kodované ani šifrované prijímačom.


[QUOTE=jardadts;458178]4.mohu ovladat z dalkoveho ovladani S2 i TV(hlasitost,vypnuti)?
diky[/QUOTE]

hlasitosť sa dá samozrejme vždy ovládať ak nepoužívaš DD5.1 zvuk, t.j. výstup zvuku na HDMI PCM.
v prípade, že použíješ DD5.1, t.j. výstup Bitstream tak je potrebné mať aktivovanú službu HDMI-CEC. S touto ti tu poradí niekto kto má S2. Keďže každý výrobca TV má použité svoje nuance tak myslím určite to nefunguje na 100% so všetkými TV a AVR.
puschpull (921)|26.5.2013 16:45
[QUOTE=Dagy2;458179]ano, u S2 (na rozdiel od SIR s FastScanom) je možné radiť programy ako chceš v 4-och FAV listoch. V celkovom liste sú radené podľa abecedy.[/QUOTE]
No já nevím, ale mám SIR a můžu si také řadit programy jak chci ...
Dagy2 (3153)|26.5.2013 23:17
puschpull, díky za doplnenú infomráciu.
Na SIR-a tu je toľko negatívnych informácií (teda hlavne od tých, čo ho nemajú) že som opatrný v tvrdeniach. Osobne by som ale volil aj tak S2 + modul.
Ako funguje fastscan? Podľa tvrdení rozhodí nastavenie programov a hlavne vraj totálne zmrví EPG - tak ako je to?
puschpull (921)|27.5.2013 07:16
Já už jsem tady na foru někde psal, že jsem kupoval Technisat Technistar SIR po přečtení všech těch klíčových threadů, které se Technisatu věnují. Z hlediska toho, že satelitní přijímač je pro mě jen "krabička" pomocí níž chytám na TV programy, tak by mi asi stačilo něco levnějšího, ale já chtěl z více důvodů ten Technisat (Technistar). Externí napájení například. Líbí se mi velice rychlé přepínání programů, naprosto intuitivní ovládání, velmi dobrý obraz...
EPG nevyužívám, ale občas s ním pracuji trochu ve smyslu že si stáhnu program na těch cca 20 programů, které mě zajímají. A mohu potvrdit že čas od času přístroj (asi po nějaké aktualizaci informací - možná ten Fast Scan) vynuluje ten výběr programů kde chci EPG. Takže těch 20 programů musím nastavit znova (otázka cca 10 vteřin) a pak stáhnout programový deník (to trvá pro těch 20 programů zhruba 5-8 minut). Ale jak říkám využívám to jen výjimečně, když chci kouknout kde zrovna co dávají (ale máme i časopis s programem a internet, takže tam je přehled programů detailnější).
Zapínání mám nastavené rychlé (takže se zapíná cca 4 vteřiny) vypínání trvá cca těch 5 minut, tohle neřeším,obraz na TV zhasne a vím že přístroj se přepna do standby až si provede ty své nesmyslné kontroly ... :-)
Mám připojenou i 64GB flashku, kdybych si chtěl něco nahrát. Mám to vyzkoušené, nahrávání funguje, ale za ty cca 2 měsíce co přístroj mám jsem to nepoužil a asi ani nepoužiji. Také mám přijímač připojen k ethernetu na domácí síť (spolu s TV, Xtreamerem, a cca čtyřmi PC/NB) ale také to nijak nepotřebuji využívat. Na přehrávání čehokoliv mám Xtreamer.
Takže já patřím mezi spokojené majitele, ale přiznávám, že od toho přijímače chci jen přijímaní TV signálu ze dvou satelitních pozic (19,2 a 23,5) a nic víc.
:-)