Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

eisy (25)|4.6.2013 10:49
prave som doma zapojil Technistar SIR aaaaa nic, signal skoro ziaden.. Zaujimave druhy prijimac mi v tej zasuvke funguje uz 2r a signal + kvalita tam je okolo 92%.
Kua aby som zasa siel tanier otacat....
golfLC (1941)|4.6.2013 10:51
Moze byt, ze skusas na SIR-e signal na TP, ktory na tej druzici nie je....
golfLC (1941)|4.6.2013 11:11
Alebo zle nastaveny DiseQ...
Dagy2 (3153)|4.6.2013 14:58
[QUOTE=eisy;459116]prave som doma zapojil Technistar SIR aaaaa nic, signal skoro ziaden.. Zaujimave druhy prijimac mi v tej zasuvke funguje uz 2r a signal + kvalita tam je okolo 92%.
Kua aby som zasa siel tanier otacat....[/QUOTE]

Tak ako píše golf - nestačí zastrčiť káblik od iného prijímača...
V základnom nastavení SIRa keď ho kúpiš tak je mám pocit aktívny DiseqC a nastavené LNB pozície 1 na 23.5E, pozície 2 na 19.2E a 3,4 sú bez družice.

Teda:
1/ Ako máš nainštalovanú anténu, kam ju máš otočenú ???? UPC, skylink alebo ešte niečo iné?
2/ Koľko LNB ??? 1, 2, 3 ???
3/ Ako sú zapojené ??? cez multiswitch, monoblock, diseqC, nejaká kaskáda?
4/ v Technisate máš pekne dole napísané na ktorú družicu je anténa otočená - tak čo ti tam píše??? Že máš zle otočenú anténu? Ak áno to sa dá riešiť aj zmenou poradia družíc v tabuľke nastavenia antény, len treba dať nejaké info.
eisy (25)|4.6.2013 16:17
no to poradie druzic som mal zamenene, uz mi to ponaskakovalo. mam Skylink.
mam monoblok a otocenu parabolu na 23.5E a 19.2E
Ale aj tak mam uroven len okolo 44-46 a kvalitu okolo 8.0- 8.2dB, nieje to malo?
Dagy2 (3153)|4.6.2013 20:35
Je to hodne málo. Hlavne kvalita na 8dB bude problém pri búrkových mrakoch.
Na 80cm parabole sa dá laickým nastavením dosiahnuť určite 10.5dB a viac. záleží na nastavení ale tiež dĺžke a kvalite (veku) koax kábla.
eisy (25)|4.6.2013 22:55
no kable som dal nove, kedze ma to sralo.
teraz som bez signalu. druhy pijimac "vantage" mi ide na tom istom kably na 92/90%. co je toto za srot.
tahlovej (304)|4.6.2013 23:24
[QUOTE=eisy;459173]no kable som dal nove, kedze ma to sralo.
teraz som bez signalu. druhy pijimac "vantage" mi ide na tom istom kably na 92/90%. co je toto za srot.[/QUOTE]Nic proti procentům,ale úroveň signálu se měří jinak - a hlavně každý receiver má jinak nastaveny "bramborometry",či co to vlastně ty ukazatele ukazují... Nejmenší hodnotu MER má transpoder 11798H,takže parabolu nastavuj podle jeho "bramborometrů".Zde se na parabole OP80 dá dosáhnout se SIRem hodnota cca 10,4 - 10,8 dB podle kvality použitých komponentů a stavu počasí(na jiných transpodérech i 11,1dB).
puschpull (921)|5.6.2013 07:14
já mám vedeno ze dvou quattro konvertorů (19,2 a 23,5) asi 10 metrů kabel přes multiswitch ... pak po baráku asi 15 metrů kabelu docela jsem se s detailním upevněním vyvztekal. :-)
Dosáhl jsem kvality cca 90-93 % a úrovně od cca 9,3 do 10,8 dB (třeba Prima Zoom má ty maximální hodnoty, ČT Sport HD se pohybuje okolo 91% a 9,9dB, ..)
Při silných bouřkových mracích v cestě signálu klesna kvalita HD programů pod koukatelnou mez. Naštěstí jsem paralelně s DVB-S zprovoznil i DVB-T takže tam je to i při těch bouřkách OK
eisy (25)|9.6.2013 21:55
sa s tym pohram ked bude cas... a to bude neviem kedy. mi to zatial neponahla. :)
eisy (25)|17.6.2013 16:18
kua, uz nato nemam nerv, jeden sat prijimac ide stale v pohode aj ked pohnem parablou +- 5cm a tento klumpat ma stale malo ....
tahlovej (304)|17.6.2013 20:22
[QUOTE=eisy;460321]kua, uz nato nemam nerv, jeden sat prijimac ide stale v pohode aj ked pohnem parablou +- 5cm a tento klumpat ma stale malo ....[/QUOTE]Neházej technisat do žita,však máš určitě možnost pozvat prodejce k odborné montáži.No a když to nepomůže,lze určitě reklamovat výrobek.Nic není dokonalé.
tahlovej (304)|17.6.2013 22:50
[QUOTE=eisy;459141]no to poradie druzic som mal zamenene, uz mi to ponaskakovalo. mam Skylink.
mam monoblok a otocenu parabolu na 23.5E a 19.2E
Ale aj tak mam uroven len okolo 44-46 a kvalitu okolo 8.0- 8.2dB, nieje to malo?[/QUOTE]Všiml jsem si ještě jedné maličkosti - co to je ta "zásuvka"? Jinak co si pamatuju,tak Vantage receivery měly na A3 vždycky teploměr "kvalita" na hodnotě 94,tak jestli není problém v té "záhadné zásuvce"(která podle mne do sat.kabelu nikdy nepatří).
eisy (25)|17.6.2013 23:45
jaka zasuvka?

momentalne mam chytene nejake CZ stanice uroven 52 a kvalita 10.7dB ale ide len tento transponder, skusim zasa zajtra otocit, nez to vyhodim
Dagy2 (3153)|18.6.2013 02:21
Ťažko ti pomôcť, pretože informácie ktoré dávaš sú typu "klumprt", "vyhodím" a pod namiesto skutočných informácií tak skúsme od začiatku:
1/ menu-nastavenie anteny-> keď otvoríš u družice 23.5E nastavenie LNB a zadáš niektorý TP z 23.5E ktorý ti akože funguje - čo píše pod teplomermi???
2/ ladenie podľa transpondéru - ak zadáš TP na ktorom je STV sú teplomery na nule ???
3/ čo urobí fast scan ?
eisy (25)|18.6.2013 13:19
takze
1) nastavenie LNB , ked dam TP 12525 mam Uroven 50 a kvalitu 10.5dB, a dole pise ze Satelitna parabola je otocena na Astra 23.5E
2) ked zadam STV 11836 tak mam Uroven 50-54 a kvalitu 0dB!

TYP LNB mam dat ktore? mam monoblok Twin a na vyber mam 1)Jednoduche, 2)Stvornasobne, 3)Multytenne, ..... DisiCon1, DisiCon 2, DisiCon 4, ... Iny LNB ?!
ucetni (312)|18.6.2013 20:43
zle nastavena parabola, zle nastavený diseqc. preboha,načo tam pcháš monoblok twin. odskušaj samostatne single lnb.:confused: uroven musí byt okolo 90.
eisy (25)|18.6.2013 21:03
Cital si ma od zaciatku vobec?
Tu parabolu aj ten monoblok tam mam uz 2r a druhy sat prijimac mi ide bez jedineho stvorcekovania cely cas.

Napis co-ako mam nastavit prosim, nie len ze to mam vsetko zle. Vdaka
golfLC (1941)|18.6.2013 21:09
A urobiť ti to nemáme ísť spraviť???? Napísal Ti zrozumitelne, daj to napriamo (obyčajný konvertor) .... S monoblokom sa ťažko radí, keď ani nenapíšeš, čo máš napriamo a čo berieš z odrazu???
podľa toho ako máš parabolu a monoblok, tak tak aj družice. Ak máš druhý prijímač a ide to na ňom, len prestav diseQ... Technisaty idú aj s takými stratami, kde si už iné prijímače neprdnú.... Nie však HD\\/
eisy (25)|18.6.2013 21:30
A ja to mam naopak, mne zasa technisat nejde kde druhy ide...
Keby sa vam niekomu chcelo, kludne mozte prist ... :)
Tak pojdem teda kupit obycajny konvertor ....
golfLC (1941)|18.6.2013 21:45
Ako mas v menu technisatu nastavene LNB?
A/A astra 19,2
B/A astra 23,5?

Ako mas nastavenu parabolu? Napriamo astru 23,5 alebo 19,2?

Bože lezie to z teba ako z chlpatej deky....
eisy (25)|18.6.2013 21:51
Tie lnb som skusal prehadzovat. Musim uz ist spat bo skoro vstavam piatok sa do toho zasa pustim.
Dakujem za vas cas, piatok to este cele poskusam a dam info ako som na tom, ake mam nastavenia atd ...
Ete raz vdaka.
tomas.stanek (1)|30.7.2013 17:09
Zdravím,

rozhoduji se mezi S2 a SiR, ale pořád mám blíže k SiRu. Proto bych měl pár dotazů. Je možnost u SiRu dokoupit časem modul, který by umožnil nahrávky vytvořené přes něj pouštět i v PC? Je mezi těmito přijímači ještě nějaký podstatný rozdíl kromě těch nahrávek a FastScanu?

Předem děkuji za každou odpověď..
Dagy2 (3153)|31.7.2013 08:19
Popiš prosím v čom je ti SIR tak sympatický? Keby to bol SYR a ešte k tomu napríklad Camembert tak by som to dokázal pochopiť :)

Nevýhody SIR-u:
- FastScan - operátor mi určuje ako mám mať naladené a zoradené stanice. Dá sa vypnúť len vyradením družice 23.5E a nahradením pomocou družice USER
- bug vo FastScane rozhodí EPG na nepoužiteľnú zmes
- certifikovaná čítačka Irdeto - blokuje nahrávky na tento prístroj
- upgrade FW - zdá sa že sa o neho nestará Technisat.de ale dovozca do ČR a ten už tento prístroj hodil cez palubu a vyvinul si svoj technisat

Výhody S2 (ešte lepšie nemeckej verzie):
- voľné nahrávky, možnosť prenášať nahrávky
- naladené programy zostávajú naladené tam kde chceš
- ISIPRO originálny a plne funkčný "FastScan" od Technisatu pre 19.2E a 13E, ktorý možno vypnúť alebo ovládať podľa svojich potrieb

Oba prijímače sú inak v podstate identické. Moje rozhodnutie by bolo takéto
SIR:
- pokiaľ chcem len a len SkyLink a nebudem prehrávať nahrávky v inej miestnosti bytu (fast scan by som odstavil)
- pokiaľ chcem Skylink a k nemu napr. NC+ s modulom SECA do CI slotu

S2:
- pokiaľ chcem SkyLink a flexibilitu nahrávok, prenos
- zostáva mi potom len čítačka CONAX - dá sa využiť v podstate len na NC+ karty Smart HD čo je v podstate nezaujímavá varianta

Ponúka sa ešte tretia varianta - ale nemám overené osobne
TechniSat Diggyboxx C+
- čítačka kariet NC+ (Seca aj Conax)
- voľný CI+ slot pre Skylink kartu

v tomto prípade je k dispozícii možnosť kúpiť predplatenú kartu NC+ štart na 18 mesiacov s plnou náložou od Canal+, ktorá má bežať v čítačke + máš plnú flexibilitu nahrávok u Skylink.
Prijímač stojí 86 EUR (+ modul Irdeto pre Skylink)
Jimpol5005 (2)|4.9.2013 08:01
´Dobrý den mám příjimač Technistar S2 intrnational zkoušel jsem Ovislink AP5460v2 připojit k příjimači ten je připojen přes kabel na fixní IP. Adresa příjimače je 192.168.100.90 v.brána je 192.168.100.252 což je LAN brána a IP adresa Ovislink. WLAN WIFI je nastaveno DHCP přidělování adres od 192.168.0.100 do 130. Spojení přes Mediaport a Web (nastavení časovače) na PC je nefunkční. Pokud dám ping z přk. řádku tak se ozve. Při propojení přijimače s PC pomocí kříž. kabelu vše funguje. Mediaport nepracuje při konverzi *TS - mpg a Dv. Potřeboval bych radu jak to zoprovoznit přes síť. Děkuji
golfLC (1941)|4.9.2013 09:37
[QUOTE=Jimpol5005;465602]´Dobrý den mám příjimač Technistar S2 intrnational zkoušel jsem Ovislink AP5460v2 připojit k příjimači ten je připojen přes kabel na fixní IP. Adresa příjimače je 192.168.100.90 v.brána je 192.168.100.252 což je LAN brána a IP adresa Ovislink. WLAN WIFI je nastaveno DHCP přidělování adres od 192.168.0.100 do 130. Spojení přes Mediaport a Web (nastavení časovače) na PC je nefunkční. Pokud dám ping z přk. řádku tak se ozve. Při propojení přijimače s PC pomocí kříž. kabelu vše funguje. Mediaport nepracuje při konverzi *TS - mpg a Dv. Potřeboval bych radu jak to zoprovoznit přes síť. Děkuji[/QUOTE]

V prvom rade toto nie je téma na diskusie viď https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29413-Navody-Tipy-a-Triky-pre-TechniSaty?p=365506&viewfull=1#post365506 :-R

Ale dobre, poďme na to...
1.) preveriť plné prepojenie káblu UTP medzi Ovislink - Technistar S2
2.) odkontrolovať podľa http://www.airlive.com/product/WL-5460AP_v2 ako je router nastavený ( prípadne niekde v menu nájsť blokované porty, či tam náhodou nie je aj port technisatu)

Nakoľko to napriamo PC a STB funguje, zrada je niekde medzi....
link ohľadom siete https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29413-Navody-Tipy-a-Triky-pre-TechniSaty?p=366002&viewfull=1#post366002
link ohľadom nahrávok https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29413-Navody-Tipy-a-Triky-pre-TechniSaty?p=368514&viewfull=1#post368514
Jimpol5005 (2)|4.9.2013 13:57
Dobrý den mám příjimač Technistar S2 intrnational zkoušel jsem Ovislink AP5460v2 připojit k příjimači ten je připojen přes kabel na fixní IP. Adresa příjimače je 192.168.100.90 v.brána je 192.168.100.252 což je LAN brána a IP adresa Ovislink. WLAN WIFI je nastaveno DHCP přidělování adres od 192.168.0.100 do 130. Spojení přes Mediaport a Web (nastavení časovače) na PC je nefunkční. Pokud dám ping z přk. řádku tak se ozve. Při propojení přijimače s PC pomocí kříž. kabelu vše funguje. Mediaport nepracuje při konverzi *TS - mpg a Dv. Potřeboval bych radu jak to zoprovoznit přes síť. Děkuji
kokolukas (13)|25.10.2013 22:15
Zdravim majitelov Technistar S2. Aj ja som si kupil tento prijimac hlavne kvoli dobrym referenciam ohladne stability, kvality obrazu a moznosti nahravania na disk a dalsej editacie nahravok na PC. Zial tuto poslednu funkciu nesplna. Pouzivam CAM modul Irdeto s kartou SkyLink a nahravky z kodovanych kanalov ako napr. STV1 viem prehrat iba priamo v prijimaci. Po skopirovani na PC pouzitim MediaPortu v LOG subore napise - Filetype not supported !. Nahravky z nekodovanych stanic ako napr. TA3 viem skopirovat a nasledne Demuxovat resp. prehrat.

Je mozne, ze niekde robim chybu? Ako sa da nahravka z kodovanych kanalov skopirovat na PC tak, aby som ju mohol prehrat / spracovat?

Vopred dakujem za radu.
golfLC (1941)|25.10.2013 22:34
Nahrávaš asi na HDD. Na aký formát ho máš naformátovaný? Skylink kartu máš typ Irdeto M7? Modul presne aký typ? Ak máš uvedený typ Skylink karty, niet Ti asi pomoci....sú to obmedzenia Skylinku použitím týchto kariet.
Ak máš HDD naformátovaný na FAT32, skús HDD pripojiť priamo k PC...ale máš tento typ karty, pomoc neexistuje, nakoľko fungujú len v certifikovaných moduloch, kde je nahrávka kódovaná - párovaná na tento modul...
kokolukas (13)|25.10.2013 22:44
Dakujem za odpoved golfLC. Necakal som, ze sa niekto ozve tak rychlo.

Puzivam IRDETO Eurocam Cryptoworks. Toto je aspon napisane na CAM module. Disk je naformatovany na FAT32 (je mozne, aby som preformatovanim na TSD ci aky je to interny format Technisatu vyriesil moj problem?).

Zaujimave vsak je, ze moj predchadzajuci pristroj INVERTO SCENA 5 s rovnakym modulom a kartou zapisoval vsetko nekodovane a bezproblemov som ich editoval v PC. Zial INVERTO pouziva velmi nekvalitne zdroje. Stale mam dva pristroje s rovnakou poruchou zdroja. Uz boli niekolko-krat opravovane a teraz som sa rozhodol ich vymenit za spominany Technisat.
Dagy2 (3153)|26.10.2013 09:11
[QUOTE=kokolukas;470640]Necakal som, ze sa niekto ozve tak rychlo.[/QUOTE]

tu to tak funguje :)

kokolukas:
1/ tvoj modul je Cryptoworks podľa popisu. Tzn. že máš kartu ICE ? Ak áno, musí to byť nešifrované nahrávanie.

2/ nahraj nahrávku z STV1. Potom PRESUŇ pomocou mediaport nahrávku z SAT do PC. Dúfam že nepresúvaš nahrávky ale celý adresár, ktorý prijímač vytvoril.
Skús spustiť tento ts súbor pomocou GOM playera v PC

3/ Potom v PC premenuj tak, aby si vyhodil všetky mäkčeňové a dĺžňové názvy - napr. "Pišťanie veveričiek" premenuj na "pistanie vevericiek". Pozor, všetky súbory aj adresár musia mať rovnaký názov. Mediaport nevie diakritiku.
Teraz spusti demux pomocou mediaportu v PC - source aj target adresár môže byť rovnaký. Nový súbor AVI alebo MPG podľa toho čo vyberieš je tam.

4/ Mediaplayer nevie premuxovať HD nahrávky. Doporučujem používať VideoRedo4 - free verzia vie premuxovať nahrávky na MPG, AVI, MKV atd atd atd.

5/ načo spracovávaš nahrávky v PC ? TechniSat to vie priamo v prijímači?
kokolukas (13)|26.10.2013 16:39
Dakujem za rady Dagy2. Skusim to zhrnut do piatich bodov.

[QUOTE=Dagy2;470676]
1/ tvoj modul je Cryptoworks podľa popisu. Tzn. že máš kartu ICE ? Ak áno, musí to byť nešifrované nahrávanie.[/QUOTE]
Na toto neviem reagovat. V tych kartach sa az tak nevyznam. Ani si nepamatam ci je to stale ta karta, ktoru som kupoval pred cca 4 rokmi, alebo ju uz menili. Neviem.

[QUOTE=Dagy2;470676]
2/ nahraj nahrávku z STV1. Potom PRESUŇ pomocou mediaport nahrávku z SAT do PC. Dúfam že nepresúvaš nahrávky ale celý adresár, ktorý prijímač vytvoril.
Skús spustiť tento ts súbor pomocou GOM playera v PC[/QUOTE]
Presuvam pomocou Mediaportu. Najprv som projil HDD k pocitaci, ale potom zacal studovat predchadzajuce prispevky a stiahol a nainstaloval Mediaport. Ten mi zobrazuje nahravky ako subory, ktore maju 0 bytov a potom znova to iste, ale uz rozdelene do suborov ako su fyzicky pritomne na HDD. Mimochodom na HDD ziadne adresare prijimac nevytvara. Vsetko je ukladane iba do suborov. GOM Player nepoznam, pouzivam VLC. Ale stiahnem si ho a vyskusam. VLC mimochodom TS subory nahrane z nekodovanych stanic prehra a z kodovanych nie.

[QUOTE=Dagy2;470676]
3/ Potom v PC premenuj tak, aby si vyhodil všetky mäkčeňové a dĺžňové názvy - napr. "Pišťanie veveričiek" premenuj na "pistanie vevericiek". Pozor, všetky súbory aj adresár musia mať rovnaký názov. Mediaport nevie diakritiku.
Teraz spusti demux pomocou mediaportu v PC - source aj target adresár môže byť rovnaký. Nový súbor AVI alebo MPG podľa toho čo vyberieš je tam.[/QUOTE]
Aj to som si tu precital a skusil nahravky premenovat. Posunulo ma to trocha dalej. V LOG subore sa uz neobjavuje hlaska o nenajdenom subore... No demux nefunguje aj tak. Pise doslovne Filetype not supported. Pri nahravkach z nekodovanych stanic ako TA3 je ale vsetko v poriadku a demux prebehne ako ma. Z toho usudzujem, ze su subory zakodovane.

[QUOTE=Dagy2;470676]
4/ Mediaplayer nevie premuxovať HD nahrávky. Doporučujem používať VideoRedo4 - free verzia vie premuxovať nahrávky na MPG, AVI, MKV atd atd atd.[/QUOTE]
Zatial som HD nahravat ani neskusal.

[QUOTE=Dagy2;470676]
5/ načo spracovávaš nahrávky v PC ? TechniSat to vie priamo v prijímači?[/QUOTE]
Jednak ich chcem zostrihat (odstranit reklamy pred, za a pocas programu) a nasledne skomprimovat a presunut na media centrum. Teraz zvacsa nahravam rozpravky kvoli detom. Vacsinou take, ktore sa nedaju kupit / stiahnut na DVD.
kokolukas (13)|26.10.2013 16:59
Pre ilustraciu pripajam obrazky ako to vyzera v Mediaporte:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Po skopirovani na HDD:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A pri prehravani odporucanym GOM Playerom:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
golfLC (1941)|26.10.2013 20:56
Inak editovanie nahrávky ide bezproblému priamo v prijímači.... Skúšal si už HDD naformátovaný na fat32 pripojiť priamo k PC a nahrávku spustiť? Samozrejme v názve bez diakritiky. Tým pádom by sme sa pohli ďalej, kde je problém....

Na tsd zatiaľ neformátuj, hdd by nebol v PC viditeľný
kokolukas (13)|27.10.2013 05:17
[QUOTE=golfLC;470730]Inak editovanie nahrávky ide bezproblému priamo v prijímači....[/QUOTE]
Ano, videl som tu moznost. Ale ako pisem, nahravky chcem uchovat na sietovom disku a prehravat cez Media Centrum. Spracovam ich do x264+MP3 a velkost suboru je potom cca 3 - 7-krat mensia pri zachovani kvality. Aj prehravanie je komfortnejsie.

[QUOTE=golfLC;470730]Skúšal si už HDD naformátovaný na fat32 pripojiť priamo k PC a nahrávku spustiť?[/QUOTE]
Ano. To bol moj prvy pokus. Subor je necitatelny prehravacom a ani ostatne programy ako napr. ProjectX (MediaPort vyuziva rovnaky core ako som pochopil), AviDemux, atd. ho nepoznaju.

---------- Doplněno v 05:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 05:14 ----------

Este som si vsimol, ze priamo v prijimaci sa da nastavit v moznostiach DVR ci ma byt nahravka DVR, alebo DVR+MP2 a potom FAT32, alebo TSD?! A to nehovorim o moznostiach zaznamoveho media, ale moznostiach nahravky. Viete aky je v tomto rozdiel? Samozrejme som urobil pokusy aj v tomto, ale ziaden rozdiel vo vyssledku.
Dagy2 (3153)|27.10.2013 07:52
pozeram na ten tvoj screencopy z mediaplayeru.
1/ máš pravdu, že nahrávky na disku pripojenom k SAT prijímaču sú len ako súbory.
Po prekopírovaní na HDD do PC sa však vytvorí zložka s rovnakým názvom a vnútri zložky sú 2÷4 súbory.

2/ pri demuxovaní sa do okna nezadáva súbor ale zložka v ktorej je nahrávka a cieľová zložka -> môže byť tá istá, mediaport si vyberie súbory ktoré potrebuje.

3/ štandardné nahrávky sa objavujú v mediaporte tak, ako máš na začiatku pod zložkou "recordings" a všetky označené zeleným "SD". MPEG4 nahrávky budú označené červeným "HD".
Ako sa ti tam dostali nahrávky v dolnej časti označené "VLC media file" ???
kopíruješ tie nahrávky označené "SD" alebo tie "VLC" súbory?

Čo sa stane ak kopíruješ nie z Mediaportu ale priamo z prijímača do PC??? Je to pomalšie a delí nahrávky po max 4GB, takže urob nejakú krátku - 2÷3 min z kodovaného programu, skopíruj cez menu prijímača na PC a tam ho skús prehrať.

*** dotaz na golfa -> takto to vyzerá pri FAT formáte??? Mám TSD na internom disku a tam sú len tie ako je tu zobrazené v SD a majú veľkosti v kB, nie nuly.



4/ aká je to karta poznáš napr. podľa čísla karty.
CRW karty začínali na 034...
ICE karty 425....
daj fotku toho modulu, prípadne aj karty (zakry koniec čísla karty)

5/ normálne robíme väčšinou vystrihovanie reklám a orezanie v prijímači. ts súbory od Technisatu bežné krabičky prehrávajú (telky, MMC a pod) takže netreba nič konvertovať. Má to ešte jednu výhodu, nestratíš EPG info o náhravke.
kokolukas (13)|27.10.2013 12:05
[QUOTE=Dagy2;470755]3/ štandardné nahrávky sa objavujú v mediaporte tak, ako máš na začiatku pod zložkou "recordings" a všetky označené zeleným "SD". MPEG4 nahrávky budú označené červeným "HD".
Ako sa ti tam dostali nahrávky v dolnej časti označené "VLC media file" ???
kopíruješ tie nahrávky označené "SD" alebo tie "VLC" súbory?[/QUOTE]
Kopirujem z casti recordings. A MediaPort potom automaticky zacne kopirovat adekvatne "VLC mieda file". Mam za to, ze to co precita MediaPort je zaznamenane prijimacom ako informacia o nahravke s odkazom na adekvatny fyzicky subor TS. U mna sa to nazyva VLC media file mozno preto, ze mam nainstalovany VLC player. Neviem.

[QUOTE=Dagy2;470755]Čo sa stane ak kopíruješ nie z Mediaportu ale priamo z prijímača do PC??? Je to pomalšie a delí nahrávky po max 4GB, takže urob nejakú krátku - 2÷3 min z kodovaného programu, skopíruj cez menu prijímača na PC a tam ho skús prehrať.[/QUOTE]
Ako sa kopiruje priamo z prijimaca do PC?

[QUOTE=Dagy2;470755]*** dotaz na golfa -> takto to vyzerá pri FAT formáte??? Mám TSD na internom disku a tam sú len tie ako je tu zobrazené v SD a majú veľkosti v kB, nie nuly.[/QUOTE]
Pokusne som naformatoval jeden USB kluc ako TSD. Automaticky boli vytvorene adresare pictures, video, atd. Takze zjavne je v rozdiel organizacie suborov medzi FAT32 a TSD. No nahravky sa spravaju rovnako. Z FTA stanic sa da vsetko pekne prehrat a demuxovat, z kodovanych nic.

[QUOTE=Dagy2;470755]4/ aká je to karta poznáš napr. podľa čísla karty.
CRW karty začínali na 034...
ICE karty 425....
daj fotku toho modulu, prípadne aj karty (zakry koniec čísla karty)[/QUOTE]
Vecer odfotim a nahram.
golfLC (1941)|27.10.2013 13:48
[ATTACH=CONFIG]25124[/ATTACH]

Dagy, neviem posúdiť, mám oba TSD....
mediaport.jpg
Dawe2 (7)|27.10.2013 15:20
Ahoj. Vážně jsem přemýšlel o nákupu S2 nebo SIR s CA modulem pro možnost přehrávat nahrávky v pc. Teď ale koukám, že to jednak není úplně jednoduché a jednak, že to asi nefunguje. Funguje to někomu s Irdeto kartou? Protože pokud by tohle nešlo tak můžu koupit asi jakýkoliv satelit ... Díky moc za pomoc při vybírání. V recenzi na Parabole psali, že to jde ale je z 3/2012 takže už to taky nemusí být pravda. Zrovna teď měním satelit s certifikací a o věci které jsem si nahrál přijdu :-(.

Edit : Nebo nevíte o jiném takovém nelinuxovém přijímači, který by to uměl?
kokolukas (13)|27.10.2013 18:02
[QUOTE=Dawe2;470798]Ahoj. Vážně jsem přemýšlel o nákupu S2 nebo SIR s CA modulem pro možnost přehrávat nahrávky v pc. Teď ale koukám, že to jednak není úplně jednoduché a jednak, že to asi nefunguje. Funguje to někomu s Irdeto kartou? Protože pokud by tohle nešlo tak můžu koupit asi jakýkoliv satelit ... Díky moc za pomoc při vybírání. V recenzi na Parabole psali, že to jde ale je z 3/2012 takže už to taky nemusí být pravda. Zrovna teď měním satelit s certifikací a o věci které jsem si nahrál přijdu :-(.

Edit : Nebo nevíte o jiném takovém nelinuxovém přijímači, který by to uměl?[/QUOTE]

Este to nieje stratene. Akurat to riesime ci nahodou nieje problem v module / karte / firmware pristroja alebo uplne niekde inde.

Co sa tyka inych pristrojov tak ako pisem vyssie. Bez problemov to islo u mojho INVERTO SCENA 5. Ten sa uz ale jednak nevyraba a ma problem s napajanim. Kazdy cca rok - rok a pol bolo treba menit nejake suciastky. Keby som bol zrucnejsi elektrotechnik tak si to za par supov asi spravim sam. Resp. prerobim na externy zdroj. Ale zial sa v tom nevyznam. Inak to je vyborny prijimac.

Ale ak mozem porovnat s Techistarom S2 tak ten je skutocna spicka. Kvalita obrazu, stabilita, komfort ovladania (vyskusal som uz aj strih a je skvely). Chvilu som mal aj Topfield, ktory bol dvojtunerovy a mal moznost instalacie HDD. Ale to bola hroza. Ovladac skoro vobec nereagoval a cele to bolo hrozne pomale.
kokolukas (13)|27.10.2013 18:09
[QUOTE=Dagy2;470755]4/ aká je to karta poznáš napr. podľa čísla karty.
CRW karty začínali na 034...
ICE karty 425....
daj fotku toho modulu, prípadne aj karty (zakry koniec čísla karty)[/QUOTE]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
golfLC (1941)|27.10.2013 18:29
A sme asi doma.... S týmto modulom som mal problémy na ISIU, išiel z domu preč ako len rýchlo mohol :-)-.... Nevieš si náhodou niekde požičať Technisat TechniCrypt Irdeto CI+ modul? Ale kúpiť... a v prípade problému vrátiť. Ja mám ešte jeden Technisat CW modul, ak by si mal záujem https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35771-Technisat-Technicrypt-CW s tým isto problém mať nebudeš....8-)
kokolukas (13)|27.10.2013 18:47
Pozicat si nemam kde, takze obetujem Eura a vyskusam. Nebranim sa ani modulu co ponukas, len pises, ze ma uz tri roky. Vies mi povedat aky je rozdiel medzi tvojim a napr. - http://www.satelity.ellano.sk/30476/CAM-IRDETO-TechniSat-TechniCrypt-CI+.html? Zaujima ma hlavne kompatibilita so SkyLinkom, rychlost prepinania kanalov, moznost prijimu HD a potom samozrejme spravna funkcia nekodovaneho nahravania. Dakujem.
Dawe2 (7)|27.10.2013 18:55
Je tu někdo komu funguje bezproblémů přehrávání v pc z S2 nebo SIR? Modul jsem plánoval SMIT, který je odzkoušený a všem fungoval. Nyní se ale bojím jestli to ještě dnes dobře funguje. Už přemýšlím kvůli tomu i o Linuvém HD-Boxu FS-7119.
Dagy2 (3153)|27.10.2013 18:59
1/ kopirovanie z jedného media na iné
-> menu -> hudba/fotky/filmy upravit (nemecky je to "musik/bilder/filme verwalten") -> filmy
v ľavej časti máš potom jeden disk, v pravej časti iný disk (môžu byť pripojené cez USB alebo sieťové disky)
červeným a zeleným tlačítkom prepínač medzi diskami, OK označíš danú nahrávku a žltým kopíruješ sem alebo tam, modrým máš ďalšie submenu.
Pokiaľ si rozumieš s nemčinou kompletný návod je tu:
ftp://ftp1.technisat.de/assets/medias/docus/46/BDA_TechniStar_S2%2B_DE.pdf
strana 120


2/ tvoj modul je CRW. Karta teda musí byť ICE, inak by nefungovala
Eurocamy ale v TechniSatoch snáď nikdy nefungovali dobre. Ak máš možnosť požičať Technisat TechniCrypt alebo SMIT alebo Mascom určite to pôjde.

3/ pri strihu dobre použiješ funkciu JOG, t.j. posun po obrázku - v českom návode nie je. Stlačíš tlačítko STILL a potom veľkými šípkami hore/dole posúvaš vpred a vzad. Šípkami vpravo a vľavo ovládaš pretáčanie vpred a vzad. Je tu aj časová lupa - posun rýchlosťou 0.5 a možnosť zastaviť a doposunovať šípkami nahor.
Doporučujeme najprv si urobiť kopiu záznamu - urobíš v menu strihu - kopirovat. Tým budeš mať aspoň pri prvých strihoch vždy pôvodný záznam keby si niečo skonil. Doporučujem tiež pri finálnom strihu ísť vždy posunom len smerom vpred. Záložku môžeš vložiť aj pri bežiacom pomalom prehrávaní stlačením tlačítka REC (rovnako ako z menu "vložit značku"). Nemusíš tak otvárať neustále menu.
golfLC (1941)|27.10.2013 19:12
[QUOTE=Dawe2;470817] bezproblémů přehrávání v pc z S2 nebo SIR?[/QUOTE]

Na SIR-e s modulom Technisat CW, Mascom, fialovým SMIT-om, modrým CW PHILIPS modulom, žiadny problém!!! Všetko je to len o moduloch, nie o prijímačoch, s výnimkou vstavanej Irdeto čítačky v SIR-e. Karta Skylink ICE
golfLC (1941)|27.10.2013 19:17
[QUOTE=kokolukas;470816]Pozicat si nemam kde, takze obetujem Eura a vyskusam. Nebranim sa ani modulu co ponukas, len pises, ze ma uz tri roky. Vies mi povedat aky je rozdiel medzi tvojim a napr. - http://www.satelity.ellano.sk/30476/CAM-IRDETO-TechniSat-TechniCrypt-CI+.html? Zaujima ma hlavne kompatibilita so SkyLinkom, rychlost prepinania kanalov, moznost prijimu HD a potom samozrejme spravna funkcia nekodovaneho nahravania. Dakujem.[/QUOTE]

Hlavný rozdiel je v tom, že na "mojom" module pôjdeš s ICE kartou bez obmedzení v CW móde, zatiaľ čo s Technisat TechnicrypIrdeto CI+ modulom pôjdeš v Irdeto móde, môžeš mať do budúcna problémy, možno aj hneď, neviem posúdiť v kombinácií s S2. Na Technisate S3 od začiatku som mal hlášku o obmedzení prezerania nahrávky do 90minút od nahratia. Niekedy som nahrávku už ani nerozchodil... Po výmene za Technisat CW všetko bez problému.
Dawe2 (7)|27.10.2013 19:37
[QUOTE=golfLC;470823]Na SIR-e s modulom Technisat CW, Mascom, fialovým SMIT-om, modrým CW PHILIPS modulom, žiadny problém!!! Všetko je to len o moduloch, nie o prijímačoch, s výnimkou vstavanej Irdeto čítačky v SIR-e. Karta Skylink ICE[/QUOTE]

Děkuju moc, to jsem potřeboval vědět, půjdu tedy asi do Siru, kdyby se náhodou do budoucna něco změnilo tak je tam ještě ta certifikovaná vestavěná čtečka. Díky moc ještě jednou!
kokolukas (13)|27.10.2013 19:55
[QUOTE=golfLC;470824]Hlavný rozdiel je v tom, že na "mojom" module pôjdeš s ICE kartou bez obmedzení v CW móde, zatiaľ čo s Technisat TechnicrypIrdeto CI+ modulom pôjdeš v Irdeto móde, môžeš mať do budúcna problémy, možno aj hneď, neviem posúdiť v kombinácií s S2. Na Technisate S3 od začiatku som mal hlášku o obmedzení prezerania nahrávky do 90minút od nahratia. Niekedy som nahrávku už ani nerozchodil... Po výmene za Technisat CW všetko bez problému.[/QUOTE]

Super. Dakujem. Tak ten CAM co predavas kupim. Posielam ti sukromnu spravu s mojou adresou.
golfLC (1941)|27.10.2013 20:15
Máš SS.... Budeš ho mať aj aktualizovany na poslednu verziu fw-u. Za vek sa neboj, aj na výzor je ako nový, v orig.krabici....