Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

udenac (20)|31.10.2014 22:29
Ano.... Ako som uz pisal... WD 500 gb tak ten uz vobec nepozna... Druhy disk samsung 1.5 TB ...robi to co som opisal... Ako je mozne ze dva filmy - jeden nahra rano ten nejde prehrat druhy nahraval od 18 do 20 hod ten ide...
Nechcem to... Skuste dat typ na server kde by som to predal....
tahlovej (304)|31.10.2014 22:54
Tak ještě zkus na tom WD500 v PC spustit kontrolu,třeba ho pak SIR uvidí.No a jinak se vsadím,že ten 1,5TB Samsung je USB 3.0 bez externího napájení,že?Což je další "věc mezi nebem a zemí",která u Tebe v SIRu nejspíš ty problémy způsobuje.
udenac (20)|31.10.2014 22:55
Nie usb 2... Samozrejme ma svoje napajanie....
tahlovej (304)|31.10.2014 23:06
OK,ale nic to nemění na tom,že v NElinuxech většinou spolehlivě jedou jen HDD do 500GB,takže SIR je v tom opravdu nevinně.Na aukru se naposled SIR prodával za cca 1900,-Kč i s dopravou,tak to tam můžeš zkusit.
A co ta kontrola WD500 v PC?
RoPo (6061)|1.11.2014 09:46
[QUOTE=udenac;498717]Skuste dat typ na server kde by som to predal.... [/QUOTE]

Zadej zde na fóru v bazaru inzerát.
udenac (20)|1.11.2014 20:56
WD v pc v pohode...naformatovany na fat 32 ..scan disk v pohode... Je pravda ze je usb 3...
Mam starucky wd 80 gb.. usb 2 ...robi to iste ...
Dnes opat prestal nahravat...
Sat. Mam nastaveny na rychle zapinanie...
Ked som ho restartol a zapol sa ---pomaly --zas nahrava.
Skusim to vypnut...
Dagy2 (3153)|2.11.2014 08:15
udenac, tvoje informácie nás vedú k tomu, že neveríme že robíš všetko poporiadku tak ako treba. Výsledok je potom katastrofálny a frustrujúci. Neber to ako upodozrievanie, ale sú tu zrejme aj ľudia, ktorých zaujíma prečo ti to nejde a z tvojich informácií sa to ťažko dá vyrozumieť.

Píšeš:
"WD v pc v pohode-naformátovaný na FAT32, scan disk v pohode, je pravda že je USB3". Takže hneď 3 veci ktoré sa neznášajú s technisatom a varovali sme ťa aby si ich nepoužíval.
"WD80, usb2 robi to iste". Nevieme aký súborový systém si použil, kde formátoval, či si ho otestoval v prijímači pomocou interného testu prijímača atd atd.

Postup aký by si mal zvoliť:
1/ HDD s USB2, do 500 GB. Skús ten 80GB. Ak bude HDD na hrane s odberom 500mA (napr. môj WD320GB) tak síce HDD svieti, bliká ale niekedy ho nenačíta (vypne zrejme elektronická poistka v USB porte) niekedy ide.
Niekedy v začiatkoch nahrávania na externé USB (keď prišiel HD8S) vznikli "čierne" a "biele" listy HDD. Medzi čiernymi boli aj HDD ak si to dobre pamätám, ktoré mali svoj režim sleep - "zaspali" pri dlhšom nepoužívaní a SAT prijímače ich nedokázali zobudiť. Vie toto niekto komentovať?

2/ "ošetrenie disku"
- zapni disk do USB
- vyber v menu - výber záznamových médií
- spusť kontrolu načítania záznamového média
- spusť "zkontrolovat zpusobilost DVR"
obe kontroly musia prebehnúť kompletne a byť korektne ukončené

- teraz zvol formátovať a vyber systém TSD. Spusť formátovanie.
- po naformátovaní môžeš urobiť kontrolu systému spustením kontroly v SATe, nie v PC!

Kontrola nejakými prostriedkami v PC, formát FAT32 v PC sú irelevantné. bolo tu niekoľko ľudí, ktorí sa pokúšali o NTFS pretože to prístroj 2x zvládol tak boli presvedčení "že to musí ísť". Potom to 5x nezvládol a boli na nervy.

keď máš toto hotové a HDD prešiel všetkými testami, nastav nahrávanie z EPG a vyskúšaj.

3/ zjavne podľa tvojich slov niečo ešte meníš po nastavení na továrenské nastavenia, pri ktorých hovoríš to funguje a to sa neznáša s tvojim HDD:
- nastavenie rýchly štart. Používaš snáď diaľkové nastavenie timerov cez LAN ? ak áno potrebuješ rýchly štart, ak nie vypni ho. Inak žerieš permanentne ca 20W a HDD neustále beží.
- čo nastavenie HDCP ?
tahlovej (304)|2.11.2014 09:42
[QUOTE=Dagy2;498787]udenac, tvoje informácie nás vedú k tomu, že neveríme že robíš všetko poporiadku tak ako treba. Výsledok je potom katastrofálny a frustrujúci. Neber to ako upodozrievanie, ale sú tu zrejme aj ľudia, ktorých zaujíma prečo ti to nejde a z tvojich informácií sa to ťažko dá vyrozumieť.

Píšeš:
"WD v pc v pohode-naformátovaný na FAT32, scan disk v pohode, je pravda že je USB3". Takže hneď 3 veci ktoré sa neznášajú s technisatom a varovali sme ťa aby si ich nepoužíval.
"WD80, usb2 robi to iste". Nevieme aký súborový systém si použil, kde formátoval, či si ho otestoval v prijímači pomocou interného testu prijímača atd atd.

Postup aký by si mal zvoliť:
1/ HDD s USB2, do 500 GB. Skús ten 80GB. Ak bude HDD na hrane s odberom 500mA (napr. môj WD320GB) tak síce HDD svieti, bliká ale niekedy ho nenačíta (vypne zrejme elektronická poistka v USB porte) niekedy ide.
Niekedy v začiatkoch nahrávania na externé USB (keď prišiel HD8S) vznikli "čierne" a "biele" listy HDD. Medzi čiernymi boli aj HDD ak si to dobre pamätám, ktoré mali svoj režim sleep - "zaspali" pri dlhšom nepoužívaní a SAT prijímače ich nedokázali zobudiť. Vie toto niekto komentovať?

2/ "ošetrenie disku"
- zapni disk do USB
- vyber v menu - výber záznamových médií
- spusť kontrolu načítania záznamového média
- spusť "zkontrolovat zpusobilost DVR"
obe kontroly musia prebehnúť kompletne a byť korektne ukončené

- teraz zvol formátovať a vyber systém TSD. Spusť formátovanie.
- po naformátovaní môžeš urobiť kontrolu systému spustením kontroly v SATe, nie v PC!

Kontrola nejakými prostriedkami v PC, formát FAT32 v PC sú irelevantné. bolo tu niekoľko ľudí, ktorí sa pokúšali o NTFS pretože to prístroj 2x zvládol tak boli presvedčení "že to musí ísť". Potom to 5x nezvládol a boli na nervy.

keď máš toto hotové a HDD prešiel všetkými testami, nastav nahrávanie z EPG a vyskúšaj.

3/ zjavne podľa tvojich slov niečo ešte meníš po nastavení na továrenské nastavenia, pri ktorých hovoríš to funguje a to sa neznáša s tvojim HDD:
- nastavenie rýchly štart. Používaš snáď diaľkové nastavenie timerov cez LAN ? ak áno potrebuješ rýchly štart, ak nie vypni ho. Inak žerieš permanentne ca 20W a HDD neustále beží.
- čo nastavenie HDCP ?[/QUOTE]Ještě bych doplnil kolegovo naprosto přesné a vyčerpávající shrnutí problému - kontinuální!! a dlouhodobě trvající záznam obrazu v recieveru s bitrate přes 10MBits není totéž jako " WD v pc v pohode...naformatovany na fat 32 ..scan disk v pohode... Je pravda ze je usb 3...".Stačí setinový pokles rychlosti zápisu pod akceptovatelnou hranici a "stream je definitivně fuč".
No a na závěr jedno konstatování - ani ten externí zdroj pro HDD nemusí být OK a při výše zmíněné zátěži nemusí "stíhat".
udenac (20)|2.11.2014 17:52
Ok takze 3 disky... Vsetky presli tym testom v prijimaci..
To robim od zaciatku..
Je to moj druhy sat.... A asi 2425 hdd :-) proste ako it technik sa s tym stretavam
Samozrejme mozem sa mylit...byt nepozorny atd... Len sa snazim vysvetlit ze viem aky je
Rozdiel medzi fat , ntfs atd....
V pc som to robil uz zo zufalstva....proste ak ukaze chybu nemoze ist ani v sat....
32 gb kluc... To iste...
Ten wd 500 gb mozem akurat pod stol podlozit -sat ho nepozna...
Receiver pioneer a blu ray v pohode citaju a prehraju...pc samozrejme tiez.
Neva berem ze sa nemusi kamaratit zo vsetkym ...pozicam od znamych disky ..vsetko co zozeniem a idem testovat.
Ale stejne nerozumiem... 2 filmy nahrate z hbo v jeden den prvy nejde druhy ide...
Sietovy kabel som z toho vytiahol aj tak bol na nic...nevie to nic prehrat...ale na to mam ine hracky...
tahlovej (304)|2.11.2014 19:44
[QUOTE=udenac;498808]Ok takze 3 disky... Vsetky presli tym testom v prijimaci..
To robim od zaciatku..
Je to moj druhy sat.... A asi 2425 hdd :-) proste ako it technik sa s tym stretavam
Samozrejme mozem sa mylit...byt nepozorny atd... Len sa snazim vysvetlit ze viem aky je
Rozdiel medzi fat , ntfs atd....
V pc som to robil uz zo zufalstva....proste ak ukaze chybu nemoze ist ani v sat....
32 gb kluc... To iste...
Ten wd 500 gb mozem akurat pod stol podlozit -sat ho nepozna...
Receiver pioneer a blu ray v pohode citaju a prehraju...pc samozrejme tiez.
Neva berem ze sa nemusi kamaratit zo vsetkym ...pozicam od znamych disky ..vsetko co zozeniem a idem testovat.
Ale stejne nerozumiem... 2 filmy nahrate z hbo v jeden den prvy nejde druhy ide...
Sietovy kabel som z toho vytiahol aj tak bol na nic...nevie to nic prehrat...ale na to mam ine hracky...[/QUOTE]Když Ti nefunguje ten WD500(USB3.0),proč tam zkoušíš USB flash 32GB,která je na stopro taky USB 3.0? Jinak opakuji ještě jednou - "v pohode citaju a prehraju...pc samozrejme tiez" není totéž,jako nahrávat v receiveru "pohyblivé obrázky" s bitrate přes 10Mbits.
udenac (20)|2.11.2014 19:51
Jasne rozumiem...
Takze poprosim o typ vasich diskov kt. Mate odskusane a 100% funguju...ak sa bude dat skusim zohnat....
tahlovej (304)|2.11.2014 21:16
[QUOTE=udenac;498812]Jasne rozumiem...
Takze poprosim o typ vasich diskov kt. Mate odskusane a 100% funguju...ak sa bude dat skusim zohnat....[/QUOTE]Ty nečteš pozorně diskuzi - tož ještě jednou.
"se SIRem používám WD5000H1U,naformátovaný na souborový systém FAT32 nebo USB flash KINGSTON R500(TSD i FAT32 jsou OK)"
Rumcajs_tr (50)|3.11.2014 17:44
Já myslím, že tohle vypadá na závadu SIRa. Zmiňované disky ostatním fungují i se SIRem, takže vysvětlení je jen kusová vada příjmače, vadný USB port apod... vždyť je to jen technika.
Takže REKLAMACE
tahlovej (304)|3.11.2014 17:58
[QUOTE=Rumcajs_tr;498884]vždyť je to jen technika.
Takže REKLAMACE[/QUOTE]S nadějí,že udenac má kde reklamovat,jsem do této diskuze vstoupil.Se stejnou nadějí a doporučením tuto diskuzi již ukončuji s přáním,nechť reklamace dopadne dobře.
udenac (20)|6.11.2014 09:04
Ak dovolite skusim to zhrnut
sat. som kupil v zavedenej predajni takze je kde reklamovat...
ale
po 5 dnoch pravidelneho nahravania disk SAMSUNG ext. napajanie 1,5 TB po formate 1,36 TB .. FUNGUJE !!! proste som vypol to rychle zapinanie.....
Takze ostava podakovat za Vasu snahu, ochotu fakt si toho moc vazim....
Dufam ze to pomoze ostatnym...
Dagy2 (3153)|6.11.2014 15:22
udenáč, viac hláv viac nápadov, to je snáď princíp tohto fora...
Myslím že problém leží v inicializácii disku z nejakého jeho interného sleepu. tym že sir dáš do rychlého štartu on zostáva zapnutý, deaktivuje sa len grafická karta a snáď napájanie LNB. ak USB HDD zaspí nevie ho zrejme zobudiť.

rýchly štart je dobrý len v tom prípade, ak máš prístup do domácej siete cez mobil zvonka a cheš si nastaviť nahrávanie keď nie si doma. Inak je rýchly štart k ničomu okrem zvýšeného opotrebenia a spotreby.
ešte sa tu pošťáraj v tipoch a trikoch aby ťa neprekvapila funkcia fast scan a zazálohuj na usb nastavenia.
ostrý HD obraz a dolby zvuk

A NEZABUDNI zaregistrovať na web stránke technisatu - rok záruka navyše! máš na to len 28 dní od kúpy.
jirka67 (233)|10.12.2014 18:45
Dobrý den,
také se chystáme jedné starší paní místo jejího stávajícího Technisatu pořídit Technisat TechniStar SIR - je na to zvyklá, navíc věří německé značce, má tam příbuzné :-).
Jen se chci zeptat, zapomněl jsem: Proč od letošního roku ztratil Technisat tu přiblbou Skylink certifikaci. Nechtěl bych, aby paní měla pak nějaký problém, že už SIR není Skylink ready. Jde mi hlavně, aby jí fungoval FastScan a bezproblémové dekódovánís novou Skylink IRDETO kartou
Děkuji
tahlovej (304)|10.12.2014 20:01
[QUOTE=jirka67;501661]Dobrý den,
také se chystáme jedné starší paní místo jejího stávajícího Technisatu pořídit Technisat TechniStar SIR - je na to zvyklá, navíc věří německé značce, má tam příbuzné :-).
Jen se chci zeptat, zapomněl jsem: Proč od letošního roku ztratil Technisat tu přiblbou Skylink certifikaci. Nechtěl bych, aby paní měla pak nějaký problém, že už SIR není Skylink ready. Jde mi hlavně, aby jí fungoval FastScan a bezproblémové dekódovánís novou Skylink IRDETO kartou
Děkuji[/QUOTE]Jednoduše o tu certifikaci ani výrobce,ani dovozce nestál.A taky proč,když soudruzi v NDR už SIRa nevyrábějí(už pouze verzi IR) a i jistí tuzemští chlubílkové ho taky pustili k vodě. Jak funguje fastscan nevím,protože jsem rád,že jsem se fastscanu vhodným nastavením zbavil - ale jinak SIR funguje fakt spolehlivě a dělá přesně to,co mu ovladačem pošlu.A votom to je!
Dagy2 (3153)|10.12.2014 21:19
Jirko, urobil by som to tak ako píše táhlovej - odstavil ten fastscan. Neveim ako ďaleko býva od teba a aký s ňou máš vzťah - tchýne, sousedka a pod - a či jej teda si schopný v prípade, že sa niečo zaujímavé doplní do programovej ponuky ísť prijímač doladiť.
Predstav si, že fastscan naladí programy. Ona bude vedieť, že na 54 má svoju obľúbenú Telku a naraz v noci prebehne fastscan a oni soudruzi to preladia niekam inam. Myslím že je ďaleko lepšie t onaladiť, usporiadať programy tak ako ich obvykle používa - na jedničku CT alebo Novu, podľa toho čo má rada.
A keď raz príde preladenie - príde určite po novom roku - tak jej to preladíš a bude rok pokoj. Urobíš zálohu na USB, keď niečo omylom poprepína tak tam usb strčí a vráti sa všetko nazad. A je to.
jirka67 (233)|11.12.2014 09:39
Díky za radu. No, s tím FastScanem teď nevím. Té paní je přes 70 a bydlí skoro 100 km od nás. Je to naše známá, nějak ji nevyhovuje "servisák", který ji dělal instalaci satelitu kdysi a už ho tam nemůže dokopat, aby receiver vyměnil. Tak jsem se nabídl, že ho u nás V Plzni zakoupím, odvezu jí ho a zprovozním... S tou paní se vidíme tak 2x do roka. Ještě to promyslím.
Jinak ten SIR mi tedy asi můžete doporučit, co? Myslím tedy co do spolehlivosti se Skylink IRDETO kartou.
tahlovej (304)|11.12.2014 10:05
[QUOTE=jirka67;501718]Díky za radu. No, s tím FastScanem teď nevím. Té paní je přes 70 a bydlí skoro 100 km od nás. Je to naše známá, nějak ji nevyhovuje "servisák", který ji dělal instalaci satelitu kdysi a už ho tam nemůže dokopat, aby receiver vyměnil. Tak jsem se nabídl, že ho u nás V Plzni zakoupím, odvezu jí ho a zprovozním... S tou paní se vidíme tak 2x do roka. Ještě to promyslím.
Jinak ten SIR mi tedy asi můžete doporučit, co? Myslím tedy co do spolehlivosti se Skylink IRDETO kartou.[/QUOTE]Určitě,ale musíš fakt počítat s tím,že pořadí programů v prvním oblíbeném seznamu určuje někdo jiný(EVISO) a při vypínání a zapínání je třeba se obrnit trpělivostí(se zapnutým fastscanem),popř. odsouhlasit zavedení nového seznamu kanálů(většinou s jiným pořadím než byla paní zvyklá).Alternativu,že bys ji fastscan vypnul a někdo z nás jí poslal vždy aktuální zálohu s novými programy mailem,můžem asi zavrhnout,co?
jirka67 (233)|11.12.2014 13:18
ne, díky za pomoc. Tak ještě ten Technisat nekupuje, uvidíme v lednu a navíc má zálohu nějakého pochybného rozvodu po domě. Takže o své oblíbené programy nepřijde. Asi bych pak ten FastScan opravdu vypnul. Uvidíme. Každopádně díky za rady a pomoc
honeycek (4)|13.12.2014 15:51
Budte pozdraveni Vazeni,

Dnesek je skvely den, nejdriv mi odejde nas a ted u technisatu mi nejde obraz.
Co jsem cetl, pry je to "normalni", ale vzhledem k me situaci, kdy moje pani je na matersky,
takze televizi "sleduje" porad. Mel jsem za to, ze technisat je vlajkova lod vsech
reciveru a velky prd. Jeidny co mi jde je slagr a ct24 :(
Mam skylink.

Muze mi nekdo prosim poradit, nebo ten krap mam jit reklamovat a koupit neco jinyho
pac vanoce bez satelitu si nedokazi predstavit.

Diky kluci M.
golfLC (1941)|13.12.2014 18:18
vypnúť prijímač zo siete, vybrať kartu, zapnúť prijímač, po nabehnutí zastrčiť kartu správnym smerom a čipom dole, prepnúť na CT1 alebo STV1 a počkať na zápisy, do minutky v prípade zaplateného SP by to malo nabehnúť. V menu prijímača v prístupe skontrolovať, či prijímač kartu vidí....
mirekv (7169)|13.12.2014 20:32
Já třeba musím dát kartu čipem nahoru, je třeba sledovat hlášení, tedy jesli vložit kartu, nebo jesli je karta vložená, ale nejde dekódování. V druhém případě je nutno počkat, nejlépe na ČT1.
golfLC (1941)|13.12.2014 20:35
Mirek teraz som Ti z toho nejak zmäteny :-) uz SIR a nemám... Ale ešteže som napísal, nech si v menu skontroluje, či ju prijímač vidí :-)
mirekv (7169)|13.12.2014 20:57
Já mám už starší sestavu, viz podpis, nevím, jak na SIR, ale myslím si, že to je podobné, není třeba jít do menu, stačí zvolit zakódovaný kanál a karta se tak projeví. Při pochybnostech to menu.
tahlovej (304)|13.12.2014 21:45
[QUOTE=golfLC;501960]vypnúť prijímač zo siete, vybrať kartu, zapnúť prijímač, po nabehnutí zastrčiť kartu správnym smerom a čipom dole, prepnúť na CT1 alebo STV1 a počkať na zápisy, do minutky v prípade zaplateného SP by to malo nabehnúť. V menu prijímača v prístupe skontrolovať, či prijímač kartu vidí....[/QUOTE]Měl jsi to správně - skutečně čipem dolů.Ale už jsem zaregistroval situaci,kdy ICE karta ve čtečce nešla - musel jsem ji vložit opakovaně znovu a pak se rozjela. INFORMACE PRO HONEYCEK - objevila se v menu pod položkou IRDETO STAV CA.
Dagy2 (3153)|14.12.2014 07:48
M, tak to zhrnu:
- obraz ti na Technisate neodišiel. je to vlajková loď. :BB:
- normálne ti beží CT24 a ostatné FTA programy. Prijímač a anténa sú v poriadku.
- nepíšeš či SIR a karta v čítačke alebo modul v S2, keďže toto vlákno je o dvoch prijímačoch. takže nevieme správne odpovedať ako tam karta má byť strčená.
- v každom prípade je to jednoduché tak ako píšu všetci nado mnoou - v menu skontrolovať, či prijímač vidí kartu.
- ak prijímač kartu vidí, skontrolovať či máš na nej zápisy. ak nie, na webe skylinku spustiť reautorizáciu. máš tam na to dokonca naozaj dobrý návod. oživoval som po roku kartu kde písali že to bude trvať 15minut a spustilo sa odpočítavanie a karta naozaj nabehla asi po 14:30min. prepnúť na CT1 a čakať niekoľko minút.
tahlovej (304)|14.12.2014 09:49
Se vsadím,že tazatel už se neozve.
honeycek (4)|17.12.2014 20:47
Zdravim Vas :)
Pripadam si jako idiot :), jedna se o technisat sir, ktery jsem pujcil o vikendu kamaradovi at ho vyzkousi doma a bez problemu mu to fungovalo i mtv, ktery mu bezne nejde.
Natesenej privezu domu a .. furt to samy. V tv outu (composite) je obraz aj zvuk, ale v hdmi vidim zase jenom tmu.
Zaslal jsem autorizacni kody a 15 min a nic. Nechal jsem tam ct2, nemelo by to vadit pac je to sd.
Karta je vlozena spravne, cipem dolu.
Kdyz dam IRDETO STAV CA -> stav sluzby -> zivy nahled dvb dekodovaci sluzby -> stav globalni sluzby: probiha dekodovani kanalu // to jste meli na mysli?
Kdyz prepinam program tak na 1 sec vidim obraz, ihned jak naskoci novej tak zase tma. :(
mirekv (7169)|17.12.2014 20:59
Pokud je to v compositu v pořádku a v HDMI ne, tak to není záležitost karty, ale někde v propojení HDMI, buď v nastavení výstupu přijímače nebo vstupu TV či AVR.
golfLC (1941)|17.12.2014 21:31
honeycek: ked pozrieš cez composite pripojenie v nastaveniach videa - HDMI máš nastavené na akú hodnotu?
honeycek (4)|17.12.2014 21:43
mozna jsem se spatne vyjadril, ale ja obraz vidim - ten obraz je tma.. kdyz dam prepnout program tak vidim normalne nazvy programu a nabidky.. vlezu i do menu programu, slysim zvuk a vidim kdy bude program koncit a co davaji, ale nevidim "obraz".

---------- Doplněno v 21:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:38 ----------

vidite? :)

---------- Doplněno v 21:43 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:38 ----------

u obrazku 1 jakmile to potvrdim tak vidim akorat cernou :(
a2.jpg a1.jpg
honeycek (4)|17.12.2014 21:52
format obrazu: 16:9
zmena meritka videa original
rozliseni hdmi: 1080i
TV scart: S video
tahlovej (304)|17.12.2014 21:56
[QUOTE=honeycek;502316]Kdyz prepinam program tak na 1 sec vidim obraz, ihned jak naskoci novej tak zase tma. :([/QUOTE]Jestli přes HDMI vidíš a slyšíš ČT24,tak to máš tutově kartu ICE a v ní nefunguje emulace CW do IRDETO.Čtečka v SIRu umí pouze systém podmíněného přístupu IRDETO a ta konkrétní karta ICE "jede" pouze s CAIDem OD96,což je CRYPTOWORKS.Zkus odpojit SIR ze sítě a znovu připojit,jestli se činnost karty plně neobnoví.Jinak karta v CW modulu nebo uničtečce bude bez problémů chodit.
golfLC (1941)|17.12.2014 22:36
Tahlovej a nie je to náhodou opačne? Aj ICE je Irdeto s "vnútornou" emuláciou cw?
golfLC (1941)|17.12.2014 22:37
Kym som mal SIR a a aj všetkým známym čo som ho montoval majú karty ICE výmena a bez problému!!!
tahlovej (304)|17.12.2014 23:44
[QUOTE=golfLC;502327]Tahlovej a nie je to náhodou opačne? Aj ICE je Irdeto s "vnútornou" emuláciou cw?[/QUOTE]No asi jsem to špatně napsal,tož se omluvám,ale já jsem taky takovou kartu řešil - ve čtečce SIRa nebo HUMAXu5100S(což jsou obě pouze IRDETO) zaboha ne a ne nastartovat - v CW modulu SMIT SW 3.9.12m2 najela okamžitě!!!Takže ta karta prostě v IRDETU nejela a další druhá ICE karta jela jak v tom SIRu,tak i v tom Humaxu!!!
KamilZ (10277)|18.12.2014 07:40
[QUOTE=golfLC;502327]Tahlovej a nie je to náhodou opačne? Aj ICE je Irdeto s "vnútornou" emuláciou cw?[/QUOTE]
Ještě je to jinak :-). Karty ICE přijímají zápisy na Irdeto PI-Sys a mají venkovní (ne vnitřní) emulaci CW. Ale i zápisy pro ICE mají jiné CAID než pro čisté PI-Sys:
0D96 Irdeto - Cryptoworks (Skylink)
0624 Irdeto PI-Sys
Tím se Skylink pojistil. ICE mají dual BIOS a je tam problém s updaty, který by karty nemusely rozhodit. Pokud by chtěli odstavit emulaci CW, tak to neudělají přes OTA, ale jen přestanou posílat zápisy 0D96.
tahlovej (304)|18.12.2014 08:18
[QUOTE=KamilZ;502340]Ještě je to jinak :-). Karty ICE přijímají zápisy na Irdeto PI-Sys a mají venkovní (ne vnitřní) emulaci CW. Ale i zápisy pro ICE mají jiné CAID než pro čisté PI-Sys:
0D96 Irdeto - Cryptoworks (Skylink)
0624 Irdeto PI-Sys
Tím se Skylink pojistil. ICE mají dual BIOS a je tam problém s updaty, který by karty nemusely rozhodit. Pokud by chtěli odstavit emulaci CW, tak to neudělají přes OTA, ale jen přestanou posílat zápisy 0D96.[/QUOTE]A jak si tedy vysvětluješ chování ICE karty,která nechodí v IRDETO čtečce(SIR nebo HUMAX) a okamžitě najede v CW modulu - upozornuju,že jiná ICE karta v té čtečce chodí okamžitě.
KamilZ (10277)|18.12.2014 08:52
Vadná karta? Nemá zápisy pro 0624?
tahlovej (304)|18.12.2014 10:32
[QUOTE=KamilZ;502345]Vadná karta? Nemá zápisy pro 0624?[/QUOTE]To ale nemá logiku,aby se do karet načítaly POUZE zápisy pro 0624.To by musely být všechny vadné - už tedy celkem vím o třech(s tou ,kterou tady řešíme).
KamilZ (10277)|18.12.2014 10:34
Nezapomeň, že se bavíme o Technisat (já vím, je tam ten HUmax) :-). Ale i tak bych to stálo za to vyzkoušet v nějakém Pi-Sys CI modulu.
tahlovej (304)|18.12.2014 16:07
[QUOTE=KamilZ;502356]Nezapomeň, že se bavíme o Technisat (já vím, je tam ten HUmax) :-). Ale i tak bych to stálo za to vyzkoušet v nějakém Pi-Sys CI modulu.[/QUOTE]Je mi jasné,že dokonalý receiver neexistuje a tudíž ani Technisat jím nemůže být.Ale docela mne štve to,že si tu situaci nemůžu nijak logicky zdůvodnit a zjistit,proč už celkem tři karty takto nepochopitelně fungují(tedy spíš nefungují).Každopádně řešení existuje(CW modul) a to je důležité.Díky za diskuzi a měj se.
Rumcajs_tr (50)|25.12.2014 17:27
Ahoj, vím že to sem nepatří, ale když je tu tolik nadšenců kolem technisatu - nemáte někdo zkušenosti s řadou rádií Technisat DigitRadio? Případně mě nasměrujte, kde o tom něco zjistit. Díky a omluva za off-topic.
Dagy2 (3153)|25.12.2014 18:51
rumcajs nazdar.
Napodiv všetko nájdeš na stránke http://www.technisat.de, určite aj nejaké video s predvádzačkou, samozrejme technické data a pod.
Rumcajs_tr (50)|26.12.2014 10:04
To je pravda, měl jsem být konkrétnější ve svém dotazu - konkrétně mě zajímá, jestli jde přes internet příjmat i česká wifi rádia, případně jak je přidat. Technisat má speciální stránku, kde lze navrhnout přidání rádia, ale nevím, jestli tahle stránka neplatí jen pro SAT příjmače (řada ISIO apod).
https://www.technisat.com/de_DE/Webradio/352-112/
Psal jsem i na podporu technisatu, ale zatím bez reakce - možná mají taky vánoce :-)
Reagují vůbec na dotazy?
Dagy2 (3153)|26.12.2014 21:26
hm, česká budú možno problém...
technisat reaguje pokiaľ je dotaz v nemčine do 2-och dní. ale počas vianoc by som ich ospracedlnil..B-)
spk911 (7)|10.1.2015 22:56
Dobrý den,

prosím o radu s tímto přijímačem. Velmi nepravidelně (ale nejčastěji cca 30 minut po startu) dochází k vypadávání obrazu, a to bez předchozí akce ze strany uživatele (např. přepnutí kanálu). Zvuk hraje dál. Mám jej připojen k AV recieveru Onkyo přes HDMI. Zkusil jsem satelit připojit přímo do televize a chování je stejné. Výstupní obraz mám v satelitu nastaven na 720p. Obraz navrátí několikátý uživatelský restart nebo jeden restart včetně odpojení napájení.