Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

Dagy2 (3153)|11.1.2015 09:44
Pripojenie je teda Technistar SIR -> HDMI -> AVR Onkyo -> HDMI -> TV ?
Rovnaké výpadky pri SIR -> HDMI -> TV.
1/ čo je to za TV? rozlíšenie?
2/ aké je nastavenie obrazového vstupu na TV? Niektoré TV majú rôzne funkcie PAN/SCAN a pod. Ja používam "len skenovanie" = čo dnu to von

3/ má TV nejaký spôsob ovládania HDMI-CEC? (simplink, vieralink atd atd). Je vypnutý?
4/ nastavenie HDMI-CEC v SIR-ovi -> prepnúť z AUTO na ZAP alebo VYP
5/skúsil si zmeniť výstupné nastavenie zo SIR-a ? 1080i, AUTO atd?
6/ dá sa problém simulovať, myslím napr. vypadne to vždy po 30min?
spk911 (7)|11.1.2015 12:38
Ahoj, díky za reakci. Připojení je takové, jaké jsi popsal. Spojení AVR -> TV je podle mě ok, i při výpadku obrazu se na TV zobrazí menu AVR.
1) TV je Panasonic TX-P50G30E, rozlišení do ní jde fullHD (AVR dělá upscale).
2) TV podle mě tuto možnost nastavení nemá.
3) Vieralink je vypnutý.
4) TechniLink je vypnutý.
5) Zkoušel, ale tím, že výpadky jsou značně nepravidelné, tak se to velmi těžko posuzuje.
6) Simulovat se nedá, pokud k výpadku dojde, tak je to nejčastěji cca 30 minut po zapnutí, ale někdy to hraje hodiny a vše ok.

Edit: jedu teď na týden pryč, tak jsem to nastavil na 1080i a rodiče to budou pozorovat. Ještě jsem to zkusil nastavit na auto a bez testu jsem to potvrdil, což nejprve dopadlo tak, že obraz vypadnul, pak jsem to zkusil znova přes test, tak se obraz změnil na 4:3 a zobrazovala se jen horní levá čtvrtina obrazu, silně digitalizovaná. Moc jsem to nepochopil.
vivid.sk (11472)|11.1.2015 13:04
Kratka technicka otazka: preco neposielas vystup ako 1080p/1080i alebo "as-is" ?
Ak mas nastaveny vystup ako 720p degragujes kvalitu 1080i HD kanalov a vzdy vykonavas dvojity upscaling.
spk911 (7)|11.1.2015 13:10
[QUOTE=vivid.sk;504612]Kratka technicka otazka: preco neposielas vystup ako 1080p/1080i alebo "as-is" ?
Ak mas nastaveny vystup ako 720p degragujes kvalitu 1080i HD kanalov a vzdy vykonavas dvojity upscaling.[/QUOTE]

Abych se přiznal, tak nevím. Mám pocit, že jsem to tak nastavil, protože mi přišlo, že to trvá o dost déle, když přepnu z HD na nonHD a AVR se musí přepnout.
vivid.sk (11472)|11.1.2015 17:01
[QUOTE=spk911;504613]že to trvá o dost déle[/QUOTE]
ano, to v pripade, ze posiela vystup ako "as-is" / "by source", vtedy sa AVR prepina a trva to dlhsie.
Ale v pripade posielania vystupu ako 1080i/1080p ? Tam tento problem nebude, HD kanaly idu bez zmeny, pri SD sa vykonava upscaling na zvolene rozlisenie.
spk911 (7)|11.1.2015 19:20
Máš pravdu. Jak jsem psal výše, zkusil jsem to nastavit na 1080i a uvidím, jak se to bude chovat.
spk911 (7)|14.1.2015 18:38
Tak bohužel žádná změna, obraz pořád vypadává.
tahlovej (304)|14.1.2015 19:31
[QUOTE=spk911;505165]Tak bohužel žádná změna, obraz pořád vypadává.[/QUOTE]Pro funkci autoresolution je třeba v SIRu nastavit položku PŘIROZENÝ,ale podle mne upscale SD programů v SIRu je na slušné úrovni - já mám nastaveno 1080i a v servisním nastavení HDCP zapnuto.Takzvanou "SD tmu" vidím jen velmi zřídka a to většinou když SIRa přinutím dělat něco velmi atypického na exotických satelitech.
spk911 (7)|19.1.2015 22:25
Vypadá to, že k vypadávání obrazu dochází bez závislosti na kanál (SD, HD) nebo na nastavení rozlišení výstupu. Výpadky se objevují i krátkodobé (několik vteřin) v rychlém sledu několika za sebou, některé z nich jsou i bez zvuku (na AV recieveru se pak přímo napíše No signal), poté to zase hraje ok. Taky se mi stalo, když výpadek obrazu trval delší dobu, že jsem satelit přepojil přímo do TV, a pro změnu v TV hrál jen obraz a ne zvuk, což už je zcela mimo rozsah mého chápání.. Když jsem přepojil zpět na SAT->AVR->TV, tak zase hrálo vše. Moc nechápu, podle mě je chyba jednoznačně v satelitním přijímači, co myslíte?
tahlovej (304)|20.1.2015 09:18
[QUOTE=spk911;505746]Vypadá to, že k vypadávání obrazu dochází bez závislosti na kanál (SD, HD) nebo na nastavení rozlišení výstupu. Výpadky se objevují i krátkodobé (několik vteřin) v rychlém sledu několika za sebou, některé z nich jsou i bez zvuku (na AV recieveru se pak přímo napíše No signal), poté to zase hraje ok. Taky se mi stalo, když výpadek obrazu trval delší dobu, že jsem satelit přepojil přímo do TV, a pro změnu v TV hrál jen obraz a ne zvuk, což už je zcela mimo rozsah mého chápání.. Když jsem přepojil zpět na SAT->AVR->TV, tak zase hrálo vše. Moc nechápu, podle mě je chyba jednoznačně v satelitním přijímači, co myslíte?[/QUOTE]Zkusil bych ještě všechny přístroje na chvíli odpojit ze zásuvky (ek??) a vysunout všechny HDMI kabely.Pak znovu zasunout HDMI kabely a poté přístroje znovu připojit k síti.Když ani tato možnost problém nevyřeší,budeš muset oželet komfort připojení přes AVR a SIRa připojit napřímo do TV.
spk911 (7)|21.1.2015 21:11
Zkusím. Co konkrétně by se mělo stát? Připojení satelitu do TV nic nevyřeší, jak jsem psal výše, vypadává to taky.
tahlovej (304)|21.1.2015 22:00
Ty rozhraní by spolu mohly začít komunikovat tak nějak "lépe a radostněji".Ale jestli Ti to vypadává i napřímo do TV,tak bych ještě zkusil otestovat připojení jiným kabelem.
Dagy2 (3153)|22.1.2015 12:13
zkusím se pozeptat vedle. Kolega tam řešil asi 5 let dozadu víceméně stejný problém s HD8S a povedlo se.
Dagy2 (3153)|22.1.2015 17:17
Tak dle kolegu nezistil čím to nakonec bylo ale provedl nastavení na 1080i a vyměnil HDMI kabel. Teď to jede více než rok bez výpadku.
golfLC (1941)|29.1.2015 19:36
Nová verzia fw-u pre Technisat Technistar S2 s podporou funkcie FastScan na stiahnutie tu: #19
Rumcajs_tr (50)|1.2.2015 09:41
No nazdar, radši jsem hned vypnul automatické aktualizace FW přes OTA, aby se mi to tam náhodou nenacpalo přes satelit. Jestli to bude fungovat jako u SIRu, tak děkuji, nechci. Zatím jsem s Technistrar S2 vrcholně spokojen a nehodlám na něm nic měnit. Pokud se zde ale najde nějaký dobrodruh, který si to pustí do receiveru, klidně napište postřehy.
golfLC (1941)|1.2.2015 10:59
Rumcajs, práveže som sa o existencií fw-u dozvedel tak trochu z iného vlákna o Technisatoch, kde mi bolo povedané, že je to samostatná skupina v obľubených, ktorá sa aktualizuje, hlavného zoznamu sa to netýka. Mal som rovnakú prvú reakciu na túto funkciu ako Ty, keď som sa o ňom dozvedel [emoji2] A za testy nie je problém prejsť cez downgrade nazad na verziu, ktorú máš teraz... Cez OTA neverím že bude, nie je ani na oficiálnej CZ stránke Technisatu, S2-ka nie je distribuovaná len to Cz a Sk.
golfLC (1941)|1.2.2015 11:06
Pre niekoho, kto Tv a satelit len zapne a pozerá, nelaboruje, väčšinou starší ľudia, ktorí ani nevedia, aký prijímač majú, je to prínosná funkcia, samozrejme za predpokladu že bude bezproblémová a nebude novým fw-om znehodnotená nejaká iná funkcia, ktorá do teraz fungovala bezproblémov. Ale bez otestovania to nie je možné, je to fw priamo zo stránky OxxO. Zazálohovať setting celého prijímača je otázka 15sekúnd, aktualizácia do minuty a len odskúšať. Ak nevyhovuje, krok nazad rovnaký čas len opačným postupom, predchádzajúci fw a následne setting.
Eny45 (8)|16.2.2015 11:50
Ahoj všem

Prosím o radu, zda je přístroj zralý na servis nebo je závada řešitelná.
Jedná se o Technisat sir, stáří přesně 3 roky. Posloupnost je satelit, Technisat, HDMI, Televize Samsung full HD. Technisat nastaven na max rozlišení. Použitá je klasická karta Skilink. Stáří karty 5-7 let.

Je to cca měsíc - dva, kdy přešla větčina TV stanic na HD vysílání. Od té doby to zlobí.

Oč se jedná:
cca každých 10 minut proběhne něco jako ztráta signálu. Na obrazovce vyzkočí pár kostiček, případně pískne ve zvuku a během sekundy je zase vše v pořádku.
Horší ale je, že průměrně jednou za 20 minut, se obraz na dvě sekndy spomalí, třetí sekundu se zastaví a napíše zprávu. Tu přikládám jako obrázek. Z tohoto stavu se už neprobere a jediné co pomůže je přepnout na jinou stanici a poté hned zpět. Nelze ale přepnout například z Hova na Nova Cinema, to nepomůže. Je třeba přepnout například z Nova na ČT a zpět.

Přístroj se takto zasekne i pár sekund po sluštění, takže přehříváním to nebude. Někdy to udělá 2x za 5 minut. Někdy to neudělá hodinu.

Co s tím? Díky
2015-02-14-384.jpg
RoPo (6061)|16.2.2015 12:19
Může být problém s nastavení paraboly, LNB či kvalitou vedení.
Chtělo by to nechat proměřit celé vedení a instalaci. Případně ji nechat doseřídit, vyměnit vadné součásti či lépe donastavit parabolu a LNB.
S novými parametry stanic je potřeba mít velmi dobře provedenou instalaci satelitu.
Dagy2 (3153)|16.2.2015 13:01
Tak ako píše RoPo, ako prvé napíš sem porovnanie, akú máš kvalitu na jednotlivých TP skajlinku, napr. TP kde vysiela STV a TP 12363 s CTHD.
Ak máš parabolu aspoň 80cm, normálne slušné neporušené LNB, nepolámaný kábel tak kvalita bude všade cez 10dB.
Eny45 (8)|17.2.2015 19:54
Tak mám tu
Astra 19.2E frekvence 12109 uroveň 97, kvalita 10,2 až 10,3dB
Astra 23,5E frekvence 12070 uroven 89, kvalita 8,6 až 9dB

CT1 HD 12363 uroven 85, 9,1dB
STV1 11836 uroven 87 10.5dB


Typ LNB mám nastaven na jednoduché LNB (zkusím teď i jiné...)

satelit má určitě 80cm, a jsme na něj napojeni 3 domácnosti
Dagy2 (3153)|17.2.2015 21:32
Jahááá. Tri domácnosti.
1/ kvalita signálu je vyhovujúca, aj keď u 12070 je to slabšie.
2/ typ LNB nemeň!!! To tam nie je na to, aby si si vybral čo je sympatické ale čo tam máte namontované...

3/ Tri domácnosti
predpokladám, že je použité LNB so štyrmi vývodkami a z troch z nich sú vytiahnuté koax káble - vždy jeden kábel do každého bytu. Je to tak?
Pred tým než pošleš sat niekam do opravy by som vyskúšal odpojiť susedov a nechať na LNB len jeden kábel k tebe. To, že si myslíš že má tvoj problém s nábehom nových HD programov je pravdepodobne len zhoda náhod. Nevymenil napr. niektorý sused SAT prijímač pred dvomi mesiacmi alebo nepreniesol ho do iného kúta izby?
Eny45 (8)|17.2.2015 21:37
jj na satelitu jsou 4 přípojky a ze tří jde kabel.
Mám dojem že patro pode mnou měnili sat přijímač (u bráchy...) zjistím.
Následně tedy odpojím ostatní a vyzkouším zda bude problém přetrvávat.
Taky tu byla slušná vichřice, mohlo to s něčím pohnout.
Dagy2 (3153)|17.2.2015 21:42
možno pohlo trochu, ten jeden TP má kvalitu pod 10dB.
ešte by som vyskúšal:
- SD program, kde bude kvalita cez 10dB
- FTA program napr. Ocko, CT24, TA3 a pod, resp. nejaký FTA na 19.2E
- a potom to odpojenie koaxu na LNB pre tých zvyšných dvoch účastníkov
Eny45 (8)|20.2.2015 09:05
Tak i program který má kvalitu přez 10dB se zasekává. A Astra 23,5E občas klesne i na 8dB..

K satelitu jsou připojeny 4 kabely. 1 je nepoužívaný. Další dva jsou do přijímačů, ale přijímače jsou vyplé. (televizi prý sledujou jen vyjmečně). Přesto jsem je odpojil a zatím to vypadá dobře (cca 3 hodiny testování)

Ze satelitu tedy kabel vede, a odpojil jsem ho na druhém konci. protože k satelitu se teď v zimě nedostanu. Budu dneska zkoušet déle.... Jinak satelitní přijímač nikdo nový nemá.
mirekv (7169)|20.2.2015 10:22
Vyplé - z elektriky nebo ve stand-by?
Jesli bude příjem držet, tak vylučovací metoda.
Dagy2 (3153)|20.2.2015 15:51
Tipuju že ve stand-by.
eny udělal jsi dobře že si koaxy odpojil od přijímačů úplně. Tak měj to zaplé přes víkend, nechal bych třeba sat zapnutý i přes noc bez telky a ráno uvidíš zda něco vypadlo.
Rumcajs_tr (50)|20.2.2015 20:23
Mozna ze nektery z tech ostatnich prijmacu cpal do konvertoru napriklad pres diseq nejake povely, apod... to by ysvetlovalo, proc po odpojeni je to ok...
Dagy2 (3153)|21.2.2015 08:43
no počkáme na to ako to dopadne a potom k tomu doplníme špekulácie B-)
Eny45 (8)|21.2.2015 20:30
tak TV a přijímač je v naprostém pořádku a to právě díky odpojení dvou jiných přijímačů v bytě podemnou. A to odmontováním kabelu z přijímače. Když jsou ve stant-by režimu, tak je opět vše špatně...

Takže, velké díky za radu vedoucí k nalezení problému. Apsolutně bych zde chybu nehledal :) Ale co těd? Kde je vlastně chyba ? V některém z těch přimačů ? Jak je to vlastně možné ?
Dagy2 (3153)|21.2.2015 21:34
Budem len hádať:
Máte napojené 3 prijímače z troch rôznych zásuviek. Murphy hovorí, že všetky tri sú každý z inej fázy. Navyše váš dom je pravdepodobne starší a má dvojvodičové káblovanie, niekde menej dotiahnuté vodiče a tak zrejme medzi "nulákom" v tvojom byte a v inom byte je rozdiel napätí. atd atd.
Proste nakoniec sa do tvojho prijímača dostane po tienení koaxu napätie, ktoré tam nepatrí a je z toho galiba.

skus dať nejaké info o elektrickej sieti domu, čo je to za dom (panelák, rodinný viacposchodový) a možno sa bude dať poradiť niečo na vyskúšanie. Najlepšie riešenie aby všetky prijímače boli napojené z jednoho zdroja.
Eny45 (8)|22.2.2015 14:18
Tak to jsi se trefil do černého. Jedná se o dům cca 60let starý. Dvě patra + obytná půda (takže vlastně tři) spordní patro je nejstarší, pojistky a pojistková skříň přez 30let. Horní dva byty jsou nové cca 5 let, včetně elektřiny a vedení.

Já jsem nahoře na půdě, v prostřed je kabel dlouhodobě nezapojen a ve spodním starém bytě jsou právě ty dva přijímače. Vyzkouším teď to, že zapojím jeden příjímač, pak případně druhý. Tím zjistím jestli není vada právě jen u jednoho z nich. Případně jsme schopni měžit i drobné napětí v kabelech...
messer109 (6)|22.2.2015 14:32
Zdravím
Mám SIR-a a som vcelku spokojný,slúži spoľahlivo. Používam ho v kombinácii s fialovým CAM modulom Smit Irdeto (mám IRdeto kartu,nie ale M7), keďže si nahrávky upravujem v PC. V poslednom čase mám ale čaraz častejšie problémy pri nahrávani z HBO paketu zo Skylinku. Často sa stane že sa nahrávka proste zasekne a musím to skúšať v ďalšom termíne. Pri nahrávaní z iných staníc tento problém skoro nemám (stalo sa to možno 2-3 krát),ale pri HBO a Cinemaxe je to dosť časté. Tak rozmýšľam, že zakúpim modul Technisat IRDETO TECHNICRYPT. Má tu niekto praktické skúsenosti s týmto modulom? Funguje spoľahlivo a hlavne sú v ňom vytvorené náhrávky tiež nekódované a tým pádom spracovateľné v PC?
Vopred vďaka za odpovede.
Eny45 (8)|22.2.2015 14:33
Tak trefa do černého, jeden přístroj jsem zapojil. Přičemž je zezadu vypnutý tlačítkem. A problém se zasekáváním je zpět. Budem tedy zřejmě hledat napětí, které je v nule v zásuvce...
Dagy2 (3153)|22.2.2015 21:26
Pokiaľ nie je žiadny zdroj skutočne vadný, stačí niekedy len otočiť vidlicu v zásuvke.
Ideálne by bolo mať všetky prijímače na jednej fáze. Otázkou je ale ako máte v dome rozdelené fázy. Väčšinou sa staré domy robili tak, že byty boli rozdelené rovnomerne po fázach. Ak máte teda 3 byty v dome, tak s najväčšou pravdepodobnosťou je každý na inej fáze.
A ďalšia požiadavka je potom mať všetky nuly na rovnakom potenciále, najlepšie samozrejme 0V. Otázne je ako pri prestavbe tých dvoch bytov urobil niekto nové inštalácie a ako skombinoval starú normu s rozvodom 1+PEN s novou normou 1+N+PE.
Eny45 (8)|22.2.2015 21:57
Velké díky za lokalizování problému. Teď už je to na nás :) Nějak se s tím postupně poperem, budem to zkoumat.... :)
tahlovej (304)|22.2.2015 22:04
[QUOTE=Eny45;508757]Velké díky za lokalizování problému. Teď už je to na nás :) Nějak se s tím postupně poperem, budem to zkoumat.... :)[/QUOTE]Zkus se podívat na EMP na přerušovač zemní smyčky - http://www.emp-centauri.cz/index.php?lang=cz&page=prodview&id=145.
messer109 (6)|23.2.2015 11:24
Tak nakoniec budem mať asi ten istý problém ako kolega Eny45. Kartu som vložil do vstavanej čítačky v príjimači a seká sa to tiež s rovnakou hláškou ako mal on,aj keď nie tak často ako keď je karta v module. Mám quad monoblock na ktorý mám napojené 4 príjimače. Pokusne som jeden odpojil a následne pripojil a hneď sa mi príjimač sekol. Myslíte že by mi pomohol ten prerušovač zemnej smyčky?
tahlovej (304)|23.2.2015 13:27
[QUOTE=messer109;508784]Tak nakoniec budem mať asi ten istý problém ako kolega Eny45. Kartu som vložil do vstavanej čítačky v príjimači a seká sa to tiež s rovnakou hláškou ako mal on,aj keď nie tak často ako keď je karta v module. Mám quad monoblock na ktorý mám napojené 4 príjimače. Pokusne som jeden odpojil a následne pripojil a hneď sa mi príjimač sekol. Myslíte že by mi pomohol ten prerušovač zemnej smyčky?[/QUOTE]Takhle na dálku to nelze říci jednoznačně - každý obvod,ve kterém se ta zemní smyčka nachází a každá satelitní instalace jsou "tak nějak jiné".Je potřeba začit od jednodušších akcí(použití kvalitního koax.kabelu ,výměna LNB apod.) až po ty složitější/(přerušovač zemní smyčky,oddělovací transformátory,revize elektrické instalace apod.)Na dálku se to řešit nedá,vždy jen v místě.Tož nechť sa dílo podaří.
messer109 (6)|23.2.2015 13:43
No keď si to zobierem po finančnej stránke,tak investícia do toho prerušovača by bola určite menšia ako výmena LNB-čka. Koaxiál káble mám kvalitné,nekupoval som ten najlacnejší čo ponúkali. A ešte jeden poznatok,minulý týždeň som prehadzoval jeden príjmač z jednej izby do druhej (bývam v rodinnom dome) a odvtedy sú tie záseky častejšie. Budúci týždeň tu budem mať elektrikára, ktorý sa mi pozrie na sieť ako mám pripojené jednotlivé príjmače na ktorú fázu.
Inak spýtam sa,zapojením toho prerušovača by som ale mohol niečo zhoršiť? Alebo tým môžem len niečo získať a prípadne aj odstrániť svoj problém.
tahlovej (304)|23.2.2015 14:50
"odklonil" jsem podle "měřáků" SIRa parabolu na 12363V na hodnoty 68/66 - signál bez problémů ,i když kvalita už je ve žlutém zobrazení.Po připojení přerušovače signál má na "měřáku" SIRa hodnoty 67/66 a je opět stabilní.Signál přichází do satu taky z LNB QUAD. Nic tím tedy na signálu neztratíš,ale zdali to ten problém vyřeší,už musíš vyzkoušet na místě.
messer109 (6)|23.2.2015 16:19
Mám ďalší poznatok. Keď na ďalšom pripojenom setoboxe prepnem zo spuseného programu do stand-by, na mojom nastane zásek. Na SIRe mám v tom momente spustené HBO2 na frekvencii 12207. Skúsil som to prepať aj tom prvom príjimači, ale neseklo sa mi to ,len to tak na SIRe cuklo.
messer109 (6)|6.3.2015 10:46
Tak dnes som tu mal elektrikára. Prehodil mi inštaláciu tak,aby boli všetky štyri príjimače na jednej fáze, ale bohužial problém pretrváva. Čiže idem skúsiť objednať ten prerušovač,asi posledná moja nádej.
digitivi (215)|13.3.2015 19:47
Pozdravujem vsetkych majitelov Technistar SIR-a, ktori este zostali na tomto fore.
Chcem sa spytat na jednu vec. Chcem SIR pouzivat s kartou Skylink v citacke a ORF kartou v CI module.
Prijimac necham vo Fastscan rezime a doladim si na poziciu 4000 atd. programy ORF 1HD, ORF2HD a dalsie, ktore su dostupne na ORF karte.
Otazka znie, ci pri stiahnuti novej aktualizovanej Fastscan tabulky sa mi nezrusia rucne naladene programy od pozicie 4000 atd.
Na Optibox Zebre sa mi to totiz stalo. Pri aktualizacii Fastscanu sa mi ORF programy (ale aj STV HD este pred jej zrusenim) zo zoznamu stratili. Teraz neviem ci je to "vlastnost" Fastscanu a robia to vsetky Skylink Ready prijimace. Potom by to totiz nemalo vobec vyznam pouzivat inu kartu v CI slote. Neviem ako si s tym poradi trebars aj Humax 5100.
Dakujem vopred za poznatky.
tahlovej (304)|13.3.2015 20:19
Myslím,že nejvhodnější způsob provozování SIRa je "odstavení fastscanu" použitím satelitů USER1 atd.,podle toho kolik máš připojených LNB.V případě,že fastscan nechceš oželet,vytvoř si favoritní seznamy programů.
jirka67 (233)|19.3.2015 18:40
Dobry den, nejsem ted n PC a budu nastavovat starsi pani novy TechniStar S2, jiz s novym fw podporujicim Fastscan pro Skylink. Vsechny programy Skylinku se ji seradily sami. Je to OK. Protoze pani je trochu z daleka, chci ji nastavit spravn, aby se programy samy aktualizovaly. Mam Aktualizaci programu dat na ZAP? Pak je tam ale volba Isipro, najit vhodny program na ktualizaci. Ptam se, zda tato zapnuta Aktualizace bude aktualizovat spravne Skylink nebo to bude nemecke Isipro? Isipro samozrejme nepotrebuji, fastscan ano
Dekuji
Kibic (0)|23.4.2015 06:44
[QUOTE=digitivi;510070]Pozdravujem vsetkych majitelov Technistar SIR-a, ktori este zostali na tomto fore.
Chcem sa spytat na jednu vec. Chcem SIR pouzivat s kartou Skylink v citacke a ORF kartou v CI module.
Prijimac necham vo Fastscan rezime a doladim si na poziciu 4000 atd. programy ORF 1HD, ORF2HD a dalsie, ktore su dostupne na ORF karte.
Otazka znie, ci pri stiahnuti novej aktualizovanej Fastscan tabulky sa mi nezrusia rucne naladene programy od pozicie 4000 atd.
Na Optibox Zebre sa mi to totiz stalo. Pri aktualizacii Fastscanu sa mi ORF programy (ale aj STV HD este pred jej zrusenim) zo zoznamu stratili. Teraz neviem ci je to "vlastnost" Fastscanu a robia to vsetky Skylink Ready prijimace. Potom by to totiz nemalo vobec vyznam pouzivat inu kartu v CI slote. Neviem ako si s tym poradi trebars aj Humax 5100.
Dakujem vopred za poznatky.[/QUOTE]

Tato kombinace, na kterou se ptáš, funguje bezproblémově a to i v případě, že je aktivni Fastscan.
Rumcajs_tr (50)|1.8.2015 19:55
Ahoj, mam Technisat S2 a dosud nikdy jsem nepouzival fastscan. Uvazuji ale ze bych to zkusil, protoze me nebavi to vecne manualni preladovani, ale mam dotaz na fungovani Fastscanu ve vztahu k balicku. Tj. kdyz mam dejme tomu balicek MULTI, naladi mi fastscan i kanaly, ktere nemam predplacene (treba HBO) a ja je budu muset preskakovat a nebo fastscan bere v uvahu i predplacenou programovou nabidku, kterou mam na karte aktivni a naladi jen programy, ktere muzu sledovat?
Diky predem za odpoved.
golfLC (1941)|1.8.2015 20:21
Nie, neberie, ladi celu ponuku skylinku